Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Pro pobavení - současná žurnalistika

Nedá mi to, ale další ukázka skvělé novinářské práce.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-amerika-american-zemrel-po-utoku-vcel-schovavaly-se-v-pytli-od-zeminy-40444660

Američan zemřel po útoku včel. Schovávaly se v pytli od zeminy

Muž z amerického státu Kentucky zemřel poté, co na něj na verandě zaútočil roj včel. Ty se schovávaly v pytli od zeminy, který se muž snažil přenést. Informuje o tom britský list The Guardian.

Už někdo z vás viděl, že by se roj včel nebo včela někde schovávala? Ty včely použily pytel jako obydlí (stejně jako by použily jakoukoliv vhodnou dutinu), ale určitě se tam neschovaly před chudákem farmářem, aby na něj mohly zaútočit.

V originále se nic o schovávajících se včelách nepíše:
https://www.theguardian.com/us-news/2023/sep/23/kentucky-man-dies-bees-attack
Změna předmětu, původně: Pro pobavení - současná žunalistika (JaFi)

Předmět Autor Datum
to je typický novinársky štýl,resp.štýl novinárskeho písania článkov v CZ/SK,oni nevedia nič normáln…
audax mobile 25.09.2023 09:36
audax mobile
Niečo tam napísali, ale ani v originále nevieš, či prenášal to vrece, kde boli včely, alebo tie včel…
yYy 25.09.2023 12:11
yYy
Přejmenoval jsem téma. Co mě pobavilo dnes ještě víc je průšvih, který se vynořil okolo Rakušana - j…
Jan Fiala 25.09.2023 14:11
Jan Fiala
Přejmenoval jsem téma. . -ovšem s drobnou chybou.]:)
Karel04 25.09.2023 22:35
Karel04
Diky za upozornění
Jan Fiala 26.09.2023 06:07
Jan Fiala
Já poslední dobou veřejnou politiku a ekonomiku spíše vůbec nesleduji, mám jiné - pro mě důležitější…
L-Core 26.09.2023 08:17
L-Core
Nevadilo by to, pokud by si ten samý v tu samou dobu nepořizovala a nepoužívala parta kolem Dozimetr…
Jan Fiala 26.09.2023 08:31
Jan Fiala
Sme iteckari, definujem si najprv pojem sifrovany telefon. Pokial by sme mali verit vysvetlenieu Rak…
fleg 26.09.2023 09:33
fleg
Pouzivali CryptoCult https://www.circletech.net/produkty Vzhledem k tomu, ze abys mohl s nekym komu…
Jan Fiala 26.09.2023 10:56
Jan Fiala
Takže když si s paní exColombovou pořídíme šifrované telefony, dáme se na politiku, telefony si nech…
L-Core 26.09.2023 09:41
L-Core
ale ono to vypadá, že si je pořídili společně sifrovany-telefon-hlubucek-kriminalita-cryptocult_2206…
jirka44 26.09.2023 10:28
jirka44
Daval jsem odkaz na system ktery pouzivali v odpovedi Flegovi. Tak si o tom precti, nez tu zacnes ar…
Jan Fiala 26.09.2023 10:58
Jan Fiala
Systém CryptoCult je dostupný pro většinu běžných smartphonů se systémy Android a Symbian a připrav…
gilhad 26.09.2023 11:21
gilhad
Spíš jsou zajímavější ceny za licence, zahlédl jsem 50 000 za licenci (tenkrát). Tohle si fakt pořiz…
Jan Fiala 26.09.2023 11:33
Jan Fiala
Dobre je to "viac" ako nejaky Viber, ci Whatsapp, lebo sifrovanie je medzi klientami a nie medzi ser…
fleg 26.09.2023 11:56
fleg
Tak si to shrneme. Rakusan si od Polcaka vyzada sifrovany telefon, podle jeho slov, za nej nic nepla…
Jan Fiala 26.09.2023 12:20
Jan Fiala
Chcem povedat to co som uz napisal...Koncer pouzival Threemu, Kocner je zlocinec, takze kto dnes pou…
fleg 26.09.2023 13:01
fleg
Nie dnes. Ale v době, kdy byl Dozimetr aktivní. Pokud jsi z politického spolku, spojeného s Dozimetr…
Jan Fiala 26.09.2023 13:27
Jan Fiala
Musíš používat Whatsapp, když potřebuješ komunikovat něco soukromého? Nestačí ti zadarmo QTox? htt…
RedMaX 26.09.2023 18:43
RedMaX
Nestaci, pretoze gro ludi v mojom zozname pouziva Whatsapp...sifrovanie ma zaujima az ako posledna v…
fleg 26.09.2023 21:49
fleg
Jistě, protože ty věci, které s těma lidma, které máš na Whatsapp, nejsou důležité a kdyby vám někdo…
RedMaX 26.09.2023 22:44
RedMaX
S Vidlakem v posledni dobe az tak uplne nesouhlasim, ale tohle trefil přesně https://www.vidlakovyk…
Jan Fiala 27.09.2023 08:50
Jan Fiala
Mě dnes pobavil rozpor mezi titulkem a obsahem uvnitř. „Klikař“ z pražské burzy hlásí rekordní polo…
L-Core 27.09.2023 08:58
L-Core
To už není rozpor, ale debilita autora, který je zřejmě placený za počet přečtení. Podobně, jako byc…
Jan Fiala 27.09.2023 09:16
Jan Fiala
Pokud je za to placený, nemůže to být debilita, ale chytrost, lstivost ;-) Protože vydělá víc, než k…
L-Core 27.09.2023 19:11
L-Core
Tohle si muze dovolut bulvar, ale ne platek, ktery chce drzet aspon nejake zdani urovne. Jak je vide…
Jan Fiala 27.09.2023 21:56
Jan Fiala
Blbost ctenare lpiciho na slovech vice nez na obsahu zpravy.
Dwane Dibbley 28.09.2023 12:51
Dwane Dibbley
Blbost ctenare, ocekavajiciho od autora zpravy zakladni znalosti a znalosti jazyka? Takže se řadíš m…
Jan Fiala 28.09.2023 13:05
Jan Fiala
Dnes mě pobavil titulek na novinkách: Cyklista na Zlínsku vrazil do ženy, spadl na kočárek s dítěte…
Jan Fiala 26.10.2023 12:53
Jan Fiala
Tohle uz neni pro pobaveni, ale ukazuje to na (ne/umyslnou) debilitu "novinářů" z mainstreamu: http…
Jan Fiala 06.04.2024 21:06
Jan Fiala
V Praze nebydlím a že je plná různých existencí ví snad v této republice každý. Prahu tedy vůbec neř…
nerady 06.04.2024 21:38
nerady
Další příklad dvojiho metru současného majnstrymu: https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-… poslední
Jan Fiala 29.04.2024 04:27
Jan Fiala

to je typický novinársky štýl,resp.štýl novinárskeho písania článkov v CZ/SK,oni nevedia nič normálne napísať,vždy to musí byť nejako bulvárne zdeformované...viz články napr. u nás "fíha,uff odpadnete,aké šaty mala XY na odovzdávaní ceny ..." a podobne....ešte keď si pozrieš aké "osobnosti" vyučujú na takej katedre žurnalistiky,nieje sa čomu diviť,že bulvárny štýl sa stal základom dnešnej žurnalistickej práce......

Niečo tam napísali, ale ani v originále nevieš, či prenášal to vrece, kde boli včely, alebo tie včely boli v nejakom inom "balíku"..

On Monday, the 59-year-old man, whom local reports identified as Michael Alford, was moving a bag of potting soil in Harlan county when he was stung by a swarm of bees from inside the package,

Takto to preložil DeepL

V pondelok 59-ročný muž, ktorého miestne správy identifikovali ako Michaela Alforda, prenášal v okrese Harlan vrece so zeminou na kvetináče, keď ho zvnútra balíka poštípal roj včiel,

Přejmenoval jsem téma. Co mě pobavilo dnes ještě víc je průšvih, který se vynořil okolo Rakušana - jeho šifrovaný telefon. Stejný byl používán v kauze Dozimeter. Rakušan zatloukal (čti lhal), že nic takového neměl, až když Polčák potvrdil, že mu jej dal, tak začal mlžit.

A protože je třeba odvést pozornost, nastupuje okamžitě naše americká BIS s kauzou, že zachytila placenou propagandu z Ruska, zapojily se i známé osobnosti. Jak už v poslední době bývá, v podstatě se z článku nic nedozvíme a celá kauza je o ničem, slouží jen jako "senzace", která zabere titulní stránky a odvede pozornost od průšvihu našeho vnitřního ministra.

Já poslední dobou veřejnou politiku a ekonomiku spíše vůbec nesleduji, mám jiné - pro mě důležitější - zájmy a preference. Ale co je divného na tom, kdyby vysoce postavený politik používal šifrovaný telefon? Spíše bych si myslel, že je to naprosto normální a velice vhodné.

Nevadilo by to, pokud by si ten samý v tu samou dobu nepořizovala a nepoužívala parta kolem Dozimetru. Gazdík kvůli tomu odstoupil (na výzvu Rakušana), Rakušan zatloukal, že ho má, teď se vymlouvá, že ho odposlouchával Agrofert.
Pokud používáš šifrovaný telefon, tak je potřeba, aby ho taky měla i protistrana, se kterou voláš, jinak to nemá smysl.

Sme iteckari, definujem si najprv pojem sifrovany telefon.
Pokial by sme mali verit vysvetlenieu Rakusana tak pouzival obycajny telefon, kde dokazal komunikovat sifrovane cez nejaku appku.
To znamena, ze vsetci mame sifrovane telefony lebo komunikujeme denne cez Whatsapp, Viber, Signal....vsetky pouzivaju na vzajomnu komunikaciu svoje sifrovane protokoly nie?
Aky je s tym problem?
U nas pouzivam napriklad odsudeny Kocner Threemu...cize kazdy kto odteraz pouziva Threemu je automaticky zlocinec?

To, ze politici klamu je jedna vec, to, ze media manipuluju s verejnou mienkou je vec druha.
Ja tam problem s pouzivanim nejakej appky nevidim, to, ze klamal samozrejme moralny problem je, ale viac ma seru tie zavadzajuce nadpisy...pouzival sifrovany mobil = to je hrube zneuzivanie IT negramotnosti normalneho cloveka a podsuvanie myslienky, ze minister robil nieco nekale.

Takže když si s paní exColombovou pořídíme šifrované telefony, dáme se na politiku, telefony si necháme, budeme lumpové proto, že ve stejnou dobu stejné telefony používali nějací odhalení korupčníci, zloději, vrazi, dealeři? Mi to opravdu připadá trochu přitažené za vlasy, pranýřování za každou cenu.

Budu v obchodě s domácími potřebami ve stejnou domu jako XYZ, pořídíme kuchyňské vykošťováky, já do kuchyně, ten druhý uřízne stejným nožem jinému XYZetovi koule, bude to také pro mě - jako politika - problém?

Systém CryptoCult je dostupný pro většinu běžných smartphonů se systémy Android a Symbian a připravujeme jeho vydání i pro telefony se systémem BlackBerry OS 10. Aktuální seznam podporovaných telefonů naleznete zde.

A na Okinavě jim taky musel stačit jediný nůž, přikovaný ke studni uprostřed vesnice :-D

Tak si to shrneme. Rakusan si od Polcaka vyzada sifrovany telefon, podle jeho slov, za nej nic neplatil (a zpocatku lhal, ze jej ani nemel) takze licenci za 50k a nastaveni a zarazeni do skupiny musel za nej nekdo udelat.
Kupodivu ve stejne dobe a se stejnou stejnou pofiderni aplikaci (ktera neni volne dostupna, neni nijak rozsirena) a pouziva ji skupina kolem kauzy Dozimetr. Do te kauzy byl zapojen mimo jine i Gazdik (jeho stranicky kolega), ktereho Rakusan potopil.
Chces rict, ze CryptoCult je neco jako iPhone? Kdo jej nema, neni in?

Nie dnes. Ale v době, kdy byl Dozimetr aktivní. Pokud jsi z politického spolku, spojeného s Dozimetrem a v době zločinecké aktivity si poridis telefon se stejnou aplikací, která není běžně dostupná, pak to podezření je sakra velké.
Teď už by se tou apkou nikdo nezabýval a kdyby si ji pořídil dnes, případně řekl nějaký slušný důvod, proč ji používá a neobhajoval to podezřením na odposlechy ze strany Agrofertu, pak by zbyl pouze malý tien...

Nehledě na to, že Threema je volně dostupná zdarma a neplatíš za licenci 50k

Jistě, protože ty věci, které s těma lidma, které máš na Whatsapp, nejsou důležité a kdyby vám někdo vaše soukromé zprávy odchytil, tak se nic neděje. Kdybys ale potřeboval komunikovat něco opravdu soukromého, tak se přes Whatsapp s vybranou protistranou dohodneš na qToxu a jak si předat ID a pak už spolu můžete komunikovat napřímo šifrovaně. :-)

Mě dnes pobavil rozpor mezi titulkem a obsahem uvnitř.

„Klikař“ z pražské burzy hlásí rekordní pololetí. Vydělal přes 20 milionů
Co asi tak člověk může očekávat uvnitř? Já tedy to, že nějaký akciový investor/spekulant z (prostého) lidu měl štěstí a jeho tipy mu pěkně vycházely. Že to bude taková reklama, aby lidi do investic v podobě akcií šli taky, aby nedrželi peníze třeba na běžných účtech.

Skutečnost je ale hodně jiná, i když titulku nakonec také odpovídá:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-akcie-fondy-klikar-z-prazske-burzy-hlasi-rekordni-pololeti-vydelal-pres-20-milionu-237418

Tohle uz neni pro pobaveni, ale ukazuje to na (ne/umyslnou) debilitu "novinářů" z mainstreamu:

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-ani-hasici-neprojeli-anarchiste-zablokovali-narodni-pochod-pro-zivot-v-praze-40466796

Titulek:
Demonstranti nenechali projet ani hasiče. Nakonec zůstali sami uvěznění na pražském mostě

V textu se pak docteme, ze neslo o demonstranty, ale vypatlane anarchisty:

Protestující (cti odpurci demonstrantů) si na akci svolané anarchisty sedli na most, přes který napnuli lana, na jejichž koncích visí nad řekou lidé. Kvůli odpůrcům nemohla přes most projet dokonce ani jednotka profesionálních hasičů. Podle reportéra Novinek museli hasiči vyhledat jinou trasu.

Spousta lidí čte jen titulky, takže ukol zní v titulku ocernit demonstrujici, protože nejsou dostatečně liberální.

Další příklad dvojiho metru současného majnstrymu:

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-v-nemecku-zemreli-dva-pobodani-ukrajinci-podezrelym-je-rus-40469639

...byli v sobotu večer nalezeni dva pobodaní Ukrajinci. Jeden na místě zemřel, druhý zraněním podlehl v nemocnici.
Podezřelým je 57letý ruský státní příslušník, kterého policie zatkla

Pokud by byl podezřelým imigrant, nedozvěděli bychom se o jeho totožnosti nic, zřejmě by se o tom ani nepsalo.
Já tomu rozumím, je to součást propagandy. Stejně, jako v Rusku je treba zamířit uvažování obyvatel na podporu války.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru