Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailemAnketa Čína vs KLDR

Co je podle vás horší? Podle mě Čína kvůli chytrým kamerám. Ale tak zase se údajně mohou odstěhovat (odstěhovat se z pekla) což je "úžasné" ale kolik asi na to ty miliony má :D

Co je Nejhorší?

0%
60%
40%

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Cina je vzorom ako ma vyzerat idealny stat pre cely ostatny svet. Zobrala si to najlepsie z demokrac… nový
fleg 23.09.2019 19:22
fleg
:-) nový
Pollymer 23.09.2019 19:41
Pollymer
To samozrejme nemam z vlastnej hlavy, ale od ludi, ktori tam realne ziju a pracuju. nový
fleg 23.09.2019 19:57
fleg
Čína. Tady mladí blbové mezitím stávkují za klima a prdlá Gréta žvaní na summitu. Brzy pro ně budeme… nový
karel 23.09.2019 20:54
karel
Kolegyně tam byla na návštěvě a ten sociální status mi popsala. Dost mě to děsí, prakticky je to Vel… nový
Prasak 23.09.2019 21:11
Prasak
Jo a ještě přidám otázku - proč tam nemají google a vůbec mají tam vlastní verzi internetu? To je ta… nový
Prasak 24.09.2019 09:22
Prasak
Nemaju to tam preto, ze vlada pozadovala, aby servre, ktore budu cinanov obsluhovat boli na jej uzem… nový
fleg 24.09.2019 18:24
fleg
Sorry, ale řešit to koncentrákem? Tohle není humánní řešení, i když chápu, že účel světí prostředky.… nový
Prasak 24.09.2019 20:05
Prasak
No vidis a zase ukazujes svoju neznalost. Cinania zacali brat ekologiu vazne a to dost. Min u seba.… nový
fleg 24.09.2019 20:50
fleg
Mrkni na tohle: https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/97578/zeman-je-pro-cinu-vlezdoprdelka-smali-s… nový
L-Core 23.09.2019 22:18
L-Core
Tohle je čtyři dny staré a ještě nezačali řvát, že nás třesoucí se Angela táhne na východ. [88021-br… nový
karel 23.09.2019 22:31
karel
Ja ti to kludne rozoberiem na drobne. S prezidentom ma pravdu. Zeman sa na Cine popalil. Cinania inv… nový
fleg 24.09.2019 18:39
fleg
Cina je vzorom ako ma vyzerat idealny stat pre cely ostatny svet. Zobrala si to najlepsie z demokrac… nový
hynajs 24.09.2019 08:24
hynajs
Koncentrační tábory v Číně mají také. Bavme sa v rovine faktov, u mna je pojem koncentracny tabor m… nový
fleg 24.09.2019 18:26
fleg
No, sice lze lehko najít např.: China putting minority Muslims in 'concentration camps,' U.S. says… nový
hynajs 24.09.2019 19:42
hynajs
Tvrdí USA, tohle se zase pro změnu tvrdí o nich. Taky to jde lehko najít. https://thundergodblog.com… nový
karel 20.10.2019 23:58
karel
Bavme sa v rovine faktov Vytrhané nehty, mučení a znásilňování. Svědectví o táborech, kde Čína drží… nový
hynajs 19.10.2019 08:24
hynajs
Ja o pracovnych/prevychovnych taboroch v Cine nepochybujem. Za ich tam biju o tom tiez. ALe opakujem… nový
fleg 19.10.2019 13:10
fleg
Cina je vzorom ako ma vyzerat idealny stat pre cely ostatny svet. Ja o pracovnych/prevychovnych tab… nový
Prasak 19.10.2019 17:04
Prasak
Nie je, musis si len priznat, ze idealny stat je, ked stat vladne tvrdou rukou. Cina navolila kompro… nový
fleg 19.10.2019 17:57
fleg
A ses si jistej, ze Cinane v tech svych taborech lidi nevrazdi? Ty "prave" koncentracni tabory byly… nový
merlouska 20.10.2019 23:37
merlouska
A ses si jistej, ze Cinane v tech svych taborech lidi nevrazdi? Dolezite je slovicko hromadne vrazd… nový
fleg 21.10.2019 00:27
fleg
Když je to důležité, napiš to číslo, kde je hranice mezi "jednotlivě" a "hromadně". 2 je co? 20 je c… nový
L-Core 21.10.2019 13:09
L-Core
Cina je vzorom ako ma vyzerat idealny stat pre cely ostatny svet. Číslo asi není podstatný, ale asi… nový
Prasak 21.10.2019 15:41
Prasak
Já to chtěl vědět od flega :-p Protože z jeho vyjádření to vypadá na "jednotlivci, OK, to ještě jde"… nový
L-Core 21.10.2019 16:18
L-Core
V kazdom state sa stracaju ludia. Aj v USA si robila tajna sluzba na Guantaname co chcela za Bushove… poslední
fleg 21.10.2019 18:06
fleg
otázka co je lepší: mor nebo cholera? nový
touchwood 24.09.2019 08:53
touchwood
Cina, ci Izrael maju na rozdiel od KLDR vysledky. Navyse vsetky 3 vymenovane staty sa medzi sebou zr… nový
fleg 24.09.2019 18:27
fleg
Docela se děsím, až se nějakému státu podaří dostatečně vymýt své občany a přesvědčit je, že nejlepš… nový
Roker 24.09.2019 18:36
Roker
Pokud dokážeš obhajovat takovou zhůvěřilost, jako je kamerový systém v Číně, kde najdou týpka v něko… nový
fleg 24.09.2019 18:43
fleg
Jenže ty sis v jedné části vzal do hlavy, že něco tvrdím (že to funguje celoplošně a v ostrém režimu… nový
Roker 24.09.2019 19:03
Roker
Jenže ty sis v jedné části vzal do hlavy, že něco tvrdím (že to funguje celoplošně a v ostrém režimu… nový
fleg 24.09.2019 19:56
fleg
Ze ty kritizujes system, ktory sa este len rodi, nema jasne pravidla a uz je pre teba neprijatelny,… nový
Prasak 24.09.2019 20:21
Prasak
Nie nezabudol, vdaka kadrovemu posudku som na gympli par hodin po prichode do 1.rocnika mal pohovor… nový
fleg 24.09.2019 21:12
fleg
Tvoje poslední věta je podstata toho všeho - oni si udělají pořádek doma, ne násilím, ale zlatou kle… nový
Prasak 24.09.2019 21:28
Prasak
Ano a to je presne ten filozoficky problem...my sa tu hrame na demokraciu, dialnice stoja lebo sudy… nový
fleg 26.09.2019 09:15
fleg
Já proti bodovému systému reval, ale bylo mi to hovno platné, protože hýkalů bylo víc. V Českosloven… nový
Zarniwúp 28.09.2019 14:51
Zarniwúp
To urcite nie je moj argument, ja len, ze hodnotenie obcanov statom ma svoje za a proti. Ak niekto v… nový
fleg 29.09.2019 18:51
fleg
Jasně, že alfa stádium. Prostě ten systém ladí. Najít ten nejlepší stav, kdy stádo bude spokojeně ch… nový
Prasak 24.09.2019 20:09
Prasak
No vidis, ja som napriklad zato, aby boli kamery co najviac v mestach a na verejnych priestranstvach… nový
fleg 26.09.2019 09:18
fleg
Pro pořádek: jsi pro kamery mířící ven (dopředu, sledovat provoz) nebo pro kamery s mikrofonem, sled… nový
L-Core 26.09.2019 17:04
L-Core
Rozhodně ano, pro vlastní bezpečnost. Jsem ale pro Rakouský model, kde je přísně zakázáno a trestáno… nový
Roker 26.09.2019 18:42
Roker
Kamera se někdy hodit může. nový
karel 26.09.2019 18:59
karel
Naco by mala kamera sledovat dianie v aute??? nový
fleg 27.09.2019 08:59
fleg
No proto se ptám.. nový
L-Core 27.09.2019 10:02
L-Core
Kamery povinně do aut. Už brzy bude povinný v nových autech eCall. Zatím by to mělo volat záchranku… nový
Prasak 26.09.2019 18:41
Prasak
Nebojim. AKonahle by doslo k tejto situacii viem co sa stane...z ludi, co budu prepalovat sw v aute… nový
fleg 27.09.2019 08:58
fleg
Ha ha ha. To je takový problém změnit zákon? Vypínání považovat za technickou závadu, znemožňující… nový
L-Core 27.09.2019 10:06
L-Core
Haha...uz vidim ako to kontroluju....to je ako keby si povedal, ze stat dokaze kontrolovat ci mas do… nový
fleg 27.09.2019 11:06
fleg
Velmi snadno to mohou kontrolovat pravidelné technické na STK, kam prostě s autem musíš. Zatím stát… nový
L-Core 27.09.2019 11:51
L-Core
Ale preco vymyslas furt? Ak by sa to kontrolovalo na STK, tak si to na STK proste aktivujem a potom… nový
fleg 27.09.2019 14:18
fleg
Tak ti dam iny priklad. Su stvrte v mestach, kde sa neodporuca v noci chodit, niekde dokonca ani cez… nový
fleg 27.09.2019 09:05
fleg
Neumíme se vypořádat s bandou grázlů, v rámci politické korektnosti a jim ustupujeme a budeme to řeš… nový
Prasak 27.09.2019 11:28
Prasak
A preco nie? Kamera moze byt uzitocne, ak ta okradnu v obchode, ci na ulici, pripadne je tam nejaky… nový
fleg 27.09.2019 14:25
fleg
Řekl bych, že jsem přišel na to, proč se my dva (a nejen se mnou) politicky neshodneme... Ty nemáš n… nový
Roker 27.09.2019 18:02
Roker
A ako sa lisia kamery vo firme od kamier na verejnych priestranstvach? Su to tie iste kamery, zaznam… nový
fleg 29.09.2019 19:01
fleg
Tak ono by taky pomohlo každému nastřelit sledovací čip, dá se to zdůvodnit třeba záchranou života z… nový
karel 29.09.2019 19:10
karel
X-krat sa stalo, ze niekoho zmlatili rovno pod kamerou mestskej policie - ako tej obeti ta kamera po… nový
Michal2 29.09.2019 19:21
Michal2
A ako poskodila? Pretoze odporci hovoria o skodlivosti kamier, takze ma zaujima ta skodlivost. Ja ne… nový
fleg 29.09.2019 19:31
fleg
Napriklad tym, ze pomocou tych kamier mozu sledovat kazdy tvoj pohyb a prosim nepis sem, ze kto nema… nový
Michal2 30.09.2019 15:35
Michal2
Napriklad tym, ze pomocou tych kamier mozu sledovat kazdy tvoj pohyb Prosim ta bez sa pozriet na m… nový
fleg 30.09.2019 20:28
fleg
Prosim ta bez sa pozriet na mestsku policiu vo vasom meste a pozri sa ako sleduju kazdy tvoj pohyb.… nový
Prasak 30.09.2019 20:59
Prasak
Jak říkám, když se dokážeš takto ptát A ako sa lisia kamery vo firme od kamier na verejnych priestr… nový
Roker 30.09.2019 06:47
Roker
Proto jsme tu někteří použili to čipování lidí. Ty ale nejsi žádný hlupák a smeteš to jednoduchým "… nový
Prasak 30.09.2019 09:09
Prasak
Omezení bankovních plateb pro nepohodlné se už provádí, po zrušení hotovosti bude ještě snadnější ně… nový
karel 30.09.2019 09:23
karel
Já jsem s tebou ve shodě a v podstatě jsi mi vnuknul myšlenku, že jiskra už je zažehnuta... V jedn… nový
Roker 01.10.2019 00:38
Roker
Kdyby někomu tenhle příspěvek připadal jako nenávistný, může ho nahlásit. Už žádné plahočení na úřad… nový
karel 01.10.2019 00:46
karel
S těmi otisky, to už platí? V srpnu 2019 psali, že to má být zavedeno do léta 2021, https://mobilizu… nový
L-Core 01.10.2019 08:26
L-Core
Na pas jsem je letos dával taky. Ale na občanku si to nepamatuji, měnil jsem asi loni, ale to tuším… nový
Prasak 01.10.2019 08:51
Prasak
Zkus pochopit, že i když tady dáš 1000 případů, přidáš k tomu "coby kdyby tam kamery nebyly", tak ti… nový
fleg 30.09.2019 20:41
fleg
Ty jsi fakt dost mimo člověče... Vezmu to od konce: Ci, ked mam kameru na dome a pozera sa moju gar… nový
Roker 01.10.2019 00:07
Roker
že bude monitorovat můj pohyb na veřejném prostranství, které je stejně tak moje, jako jeho, tak tvr… nový
fleg 03.10.2019 07:40
fleg
S drony bude opravdu ještě legrace, například na dopravení jedů do přehrady, posypání města antraxem… nový
L-Core 03.10.2019 09:35
L-Core
Ja som, ale nepisal o teroristoch, skor o tom, ze ked uz chcete silou mocou mat to zneuzite statnou… nový
fleg 03.10.2019 10:02
fleg
S bandaskou či cisternou si tě může někdo všimnout, dron (neregistrovaný, s upraveným sw) je anonymn… nový
L-Core 03.10.2019 15:48
L-Core
A jak ty tvoje kamery vyženou ožralý bezďáky z centra města? My máme ve městě oboje - kamery, i BD.… nový
Prasak 27.09.2019 21:16
Prasak
Zlatý život na dědině. Přesný počet kamer u nás: nula. Nežije tady ani jeden diskriminovaný, ani jed… nový
L-Core 28.09.2019 06:15
L-Core
Preco by kamery mali niekoho vyhanat? Na to mas snad represivne zlozky nie? Kamery nie su vsemocne,… nový
fleg 30.09.2019 20:46
fleg
Nemusíme se ničeho bát, kamery jsou pro naše dobro. Snad všichni vědí, jaký materiál se tam přijímá.… nový
karel 30.09.2019 20:52
karel
Karle, ty jsi fakt hnidopich... Kunda není mejdlo a neubude jí, no a pohledem už vůbec ne. Si ale př… nový
Roker 01.10.2019 10:35
Roker
Jo, tohle bylo jen selhání jednotlivce. Myšlenka dobrá, ale ujali se toho špatní lidé. Tohle jsem už… nový
karel 01.10.2019 11:21
karel
Karle dokonaly system neexistuje, riziko zneuzitia je vzdy, ale...uz som to tu uvadzal...mal podla t… nový
fleg 03.10.2019 07:54
fleg
Když se to lidem správně podá, budou ještě čipovače uplácet, aby dostali nějaké hezké číslo. Tady to… nový
karel 24.09.2019 18:44
karel

Cina je vzorom ako ma vyzerat idealny stat pre cely ostatny svet. Zobrala si to najlepsie z demokracie, tyranie, komunizmu, kapitalizmu a socializmu s zmixovala to tak, ze KLDR, Rusko, ci zapadna Europa mozu len zavidiet. Do 5 rokov sa stane svetovym leadrom, pretoze USA nestihaju.
Ono by bolo dobre, keby si si o tej Cine aj nieco zistil.
Napriklad, ze vacsina ludi je tam stastnych. Ze za 8 rokov postavili 20k km rychlostnych zeleznic a za dalsi 7 postavia dalsich 30k a je to jedina krajina, kde dokaze vlakova doprava casovo konkurovat tej leteckej. Pozri si interier cinskych rychlovakov a zrovnaj ho s europskymi. Alebo priemerne rychlosti.
Je to jedina krajina, kde jedinou aplikaciou na mobile zaplatis vsetko a to aj u poslednej babky na trhu a nepotrebujes na to milion inych aplikacii.
Anketa je blbost, pretoze Cina je svetovy leader, KLDR je na urovni zaostalych africkych krajin a Izrael je normalna moderna krajina.
Navyse si nedefinoval z akeho pohladu to ma byt najhorsia krajina, ale ked si zoberiem akykolvek vychadza mi vzdy najhorsie KLDR. Snad len z hladiska vybusnosti a napatia by Izrael prebehol KLDR.
Btw cinsky projekt socialneho skore, ktory sa tak rad kritizuje na zapade prebieha v testovacej prevadzke len v niekolkych velkomestach a su to oddelene projekty a podla popisu prinesu viac osohu ako pripadneho zenuzitia.
Jo a kamery na verejnych miestach? Tie vadia len blbcom. Cina patri medzi najbezpecnejsie krajiny sveta bez realnej existencie non-go zone, ktore ma kazdy stat...dokonca ciastocne existuju v CR aj v SR.

Kolegyně tam byla na návštěvě a ten sociální status mi popsala. Dost mě to děsí, prakticky je to Velký bratr se vším všudy, zabaleno však do líbivého kabátku, kde máš spousty výhod, ale musíš být poslušný občan, co poctivě pracuje a včas platí poplatky a daně. Kredit je jen číslo, není problém, aby ti ho někdo nahoře škrábnul a za hranice se už nepodíváš. Něco takovýho jsme tady u nás už taky měli. Že se skrz tento sociální systém hlásíš kamkoliv jdeš, je další kousek ke sledování občanů - jdeš do ZOO - píp, jdeš do kina - píp.

Za boostem jejich ekonomiky se skrývá bezohledné plundrování přírody a taky lidských zdrojů - model 996 bych tady u nás nechtěl, člověk je tam jen jako robot, existuje aby pracoval, nikoliv naopak. Co je to pak za život? Vcelku kvituji snahy Evropy o zkracování pracovní doby, máme obrovský množství technologií, tak je nechme pracovat za nás a žijme, proto jsme ty technologie (jako lidstvo) vyvinuli, abysme si život usnadnili.

Jo a ještě přidám otázku - proč tam nemají google a vůbec mají tam vlastní verzi internetu? To je taky to nejlepší z demokracie, co si Čína vzala? Ne, Čína si vzala jen to, co se jí hodí do systému. Ty lágry na převýchovu Ujgurů jsou taky to nejlepší, co si mohli vyzobnout. Ještě Cyklon B, ať mají i něco z nacismu a bude to komplet.

Nemaju to tam preto, ze vlada pozadovala, aby servre, ktore budu cinanov obsluhovat boli na jej uzemi, co vsetky firmy s banom odmietli. Ale preco napriklad nema problemy Apple, premyslal si nad tym niekedy? A preco cinska vlada absolutne neblokuje VPNky a nie je problem pouzivat v Cine vsetky sluzby na ake i zvyknuty? Ved to nejako nezapada do tej teorie ako oni kontroluju ludi a znemoznuju im pristup k demokracii.
Ujgurovia su moslimska mensina s tendenciami k nezavislosti...ty by si taku mensinu toleroval, ktora by ti viacmenej systematicky rozkopavala stat a snazila sa o nezavislost? Zaujimave je, ze sa opat stavia vec ciernobielo...chudaci Ujgurovia a zla despoticka Cina. Ale svet je malokedy ciernobiely. Skus patrat napriklad o obcianskych nepokojoch, pripadne bombovych utokoch pripisovanych Ujgurom.
Cina nie je ideal na 100%, to nie je a nikdy nebude ziaden stat, ale smer, ktorym ide je asi idealnym kompromisom. Staci sa pozriet ako Cina ekonomicky napreduje. A nie, nie je len kvoli tej vyse miliarde ludi, pretoze pri rovnakej logike by rovnako mala napredovat aj India.
Mna na Cine zaujali dve veci. Obrovksy hospodarsky rast a vseobecna spokojnost vacsiny obyvatelstva. Dokonca aj pokusy s Velkym bratom si pochvaluju, aj ked mozeme namietat, ze nevedia do coho idu, ze sa to da kurevsky zneuzit a pod.
ANo da, aj dynamit sa da kurevsky zneuzit, ale budeme za to kritizovat Nobela?

Sorry, ale řešit to koncentrákem? Tohle není humánní řešení, i když chápu, že účel světí prostředky. Jenže tohle oni aplikují snad na všechno.
K ekonomickýmu růstu Číny jsem se už vyjádřil jinde - bezohledný plundrování přírodních zdrojů (nejen u nich, ale po celým světě, zvláště v Africe), sraní na ekologii (trvalý smog ve městech), ždímání lidské síly (systém 996), kdy jsou lidi deklasováni na bioroboty a jeden den v týdnu si můžou jít trocha vorazit.
Ne fakt tohle nechci, ani se nedivím obyvatelům HongKongu a jejich masovým protestům.
Číňani sami o sobě si to možná neuvědomují a proto se cítí spokojení, protože když vyrosteš v kleci, nevíš, že jsi v kleci, pokud se nedostaneš někdy ven.

No vidis a zase ukazujes svoju neznalost.
Cinania zacali brat ekologiu vazne a to dost. Min u seba. Naozaj by bolo dobre si pozriet nejake videa o Cine, idealne ludi, ktori tam realne ziju. Naprikla viem o tom, ze zatvaraju(li) neekologicke tovarne, majitel dostal ultimatum a ked ho nesplnil tak mu fabriku zavreli. Ze zacali uz davnejsie riesit smogovu situaciu vo velkomestach lebo pochopili, ze takto ludia zit spokojne nebudu. A oni nepokoje nechcu.
Toto si neviem predstavit, zeby sa v "demokratickej" Europe dialo, pretoze u nas zburat co i len ciernu stavbu je protiustavny zlocin...proste vydobytky demokracie.
Mozno by si potom vedel, ze Cina prestala dovazt a skladovat odpad na svojom uzemi a naopak pokusa sa ho teraz vyvazat. Respektive presli na recyklovanie, ale ten proces bude trvat dlhsie tak prebytky teraz vyvaza.
Ano zametaju si predovsetkym pred vlastnym prahom a verim tomu, ze nejaky africky stat sa pekne plni bordelom z Ciny.
K tym Ujgurom a pracovnym taborom...svet nie je dvojfarebny a ja netvrdim, ze Cina je ok a Ujgurovia su zli. Netvrdim ani opak. O taboroch neviem nic, len to, co sa popisalu nase zapadne "ludsko pravne" media. Ze sa v Cine porusuju ludske prava? Urcite. Deje sa to plosne? Nemyslim. Ze Cinanania terorizuju Tibet? Ano. Ze su drsni na Ujgurov a snazia sa potlacit ich separasticke hnutie? Urcite ano. Ze existuju pracovne tabory? Pravdepodobne ano. Ze su to nieco ako koncentraky? Urcite nie.
Zober si, ze o tych taboroch mas informacie len z jednej strany. Strany, ktora je proti sucasnej Cine. Cinsky disent ti nepovie, ze sucasny system je ok, nepovie nic dobre nanho, pretoze proti nemu bojuje. Je jasne, ze bude pracovne tabory prirovnavat ku koncentrakom. A kde je pravda? Netusim. Chcel by som byt v takom tabore? Asi nie, vesele to tam nebude;o).
Co sa tyka Honkongu tak tam je snad jasno. Cina chce Honkong postupne asimilovat, uz sa im to z vacsej casti aj podarilo. A ze sa zvysky Honkongu brani? Logicke. Ale nemaju sancu.
Honkong je strateny, bol uz v case ked ho Briti odovzdavali Cinanom. Nevidim ziadnu alternativu pre Honkong a sucasna generacia sa uz skor citi Cinanmi ako obcanmi Honkongu.
Ak by som este niekomu sancu daval je to skor Taiwan, aj ked ani oni asi nemaju proti velkej Cine sancu...otazka skor je ako ho chce Cina asimilovat inak ako vojenskym zasahom, na ktory sa zatial neodhodlala, ale ak Cina este ekonomicky a vojensky zosilnie povazujem ho za pravdepodobny.

Ja ti to kludne rozoberiem na drobne.
S prezidentom ma pravdu. Zeman sa na Cine popalil. Cinania investovali ovela viac v Madarsku a v Polsku a Zemanov vlhky sen o konecnej stanici novej hodvabnej cesty, ktora bude v CR je fuc. Cina investovala v CR defacto skoro tolko ako Japonsko a do Japonska sa vtierat nesiel. Cinania su pragmatici, CR (ani SR) nema Cine co ponuknut a keby Zeman uvazoval zistil by, ze ani Cina nam.

Čínský režim podle něj provozuje de facto organizovaný zločin. Ať už v rámci obchodu s orgány, nebo při obírání lidí o pozemky.

Toto je ujete tvrdenie. Ake ma to dokazy? Ze oberaju ludi o pozemky? Samozrejme. Akoby postavili tak rychlo nove stvrte plne mrakodrapov, akoby postavili tak rychlo 10k km dialnic a rychlostnych zeleznic? Jedine vyvlastnenim. Tvoj dom ti zburame, mozes ist byvat na kraj mesta do nove cinziaku. Bodka.
Je to spravne? Ako sa to vezme. U nas sa stavia dialnica na vychod uz desatrocia a niektore useky su zastavene len preto, ze sa tam zopar majitelov sudi. Je sukromne vlastnictvo nadradene statnemu zaujmu? Budeme mat vobec niekedy dialnicu do Kosic? Asi nie, ked jeden clovek moze zdrzat/znefunkcnit investicu za miliardy. Takze trpime v zapchach a drbeme sa preplnenymi okreskami. A sudime sa. Roky. A cas bezi.

Podle Tomáše Etzlera chtějí všichni mladí Číňané, které poznal, ze země odejít

Toto je prekrutena realita s logickou chybou. Sledujem vlogy niekolkych ludi zijucich v Cine a nikto nic take nespomina. Zaujimave, ze spominaju priamy opak. Takze nie je to skor tym s kym sa Etlzer stretaval? Kedze ho sledovala tajna policia evidentne mal kontakty na cinsky disent, ak sa stretaval hlavne s nimi, s ich detmi, s ich znamymi je jasne, ze vacsina z nich chce krajinu opustit. Ale toto je vacsina Cinanov? Stretaval sa Etzler aj s ludmi, ktori su tam spokojni a chcu zostat zit v Cine? Vyzera to, ze nie.

Zase ciernobiele videnie sveta(Ciny).

Cina je vzorom ako ma vyzerat idealny stat pre cely ostatny svet. Zobrala si to najlepsie z demokracie, tyranie, komunizmu, kapitalizmu a socializmu s zmixovala to tak, ze KLDR, Rusko, ci zapadna Europa mozu len zavidiet. Do 5 rokov sa stane svetovym leadrom, pretoze USA nestihaju.

Úvod nové knihy "V zemi, kde zítra již znamená včera - verze 2".
Julius Fučík taky v SSSR byl a osobně svědčil.
Koncentrační tábory v Číně mají také.

Nie je, musis si len priznat, ze idealny stat je, ked stat vladne tvrdou rukou. Cina navolila kompromis a pouziva metodu cukor a bic.
Drviva vacsina jej obyvatelov/oveciek je spokojna.
Zvysok trpi.
Ja osobne by som v Cine zit nemohol, mam presne taku povahu, kedy by mi rozne veci vadili a skor, ci neskor by som narazil. Som proste zvysok.
To vsak nemeni nic na tom, ze Cina unika zvysku sveta a za par rokov tu uz nebude sily, ktora by sa jej vedela postavit.
Jedina sanca na zastavenie Ciny je jej vnuorny rozklad, co vsak zdaleka zatial nehrozi.
Edit: Aby nezvnikol mylny dojem...ja obdivujem Cinu pre jej hospodarsky rast a sposob akym to dosiahli. Je to evidentne najefektivnejsi sposob zo vsetkych na svete. Nebudem popierat cisla a fakty len preto, ze vnutorne nesuhlasim so sposobom akym to dosiahli.
To vsak nemeni nic na fakte, ze som voci Cine silne kriticky, napriklad politika jednej Ciny, v spore medzi Prahou a Cinou som jednoznacne na strane Prahy, uznal by som Tchajwan ako stat a pod.

A ses si jistej, ze Cinane v tech svych taborech lidi nevrazdi?

Ty "prave" koncentracni tabory byly oficialne prece taky pracovni, ne? :-) Arbeit macht frei atd., vrazdeni byl jenom takovej vedlejsi produkt.

Jako jo, dneska by asi takove hromadne vyvrazdovani uplne neproslo, ale minimalne v tech taborech muzou byt natolik strasne podminky, ze ti lidi stejne do par let umrou.

V kazdom state sa stracaju ludia.
Aj v USA si robila tajna sluzba na Guantaname co chcela za Bushovej ery.
Kolko zabili ludi? 1,2, 200? Netusim, ale USA sa tym neprestala pokladat za demokraticku krajinu. Hromadne vyvrazdovanie predsa nema presnu matematicku definiciu, nechapem preco ju odo mna chcete.
Rozdiely medzi nemeckymi a cinskymi tabormi vnimam celkom jasne. Do nemeckych sa chodilo zomriet, do cinskych sa chodi zlomit ludi a vymlet im mozog.
Gulag je vyranze presnejsie pomenovanie ako koncentrak, aj ked ani gulag to nie je, pretoze primarne nejde o pracovne tabory.
Myslim, ze kto sa prisposobi a zacne sa pchat do analneho otvoru cinskej strany a jej funkcionarov z tabora pomerne rychlo odide.
Asi budem musiet to slovo idealny zamenit za najefektivnejsi.
Ja stale vediem debatu a vyjadrujem obdiv smerom k ekononomickemu rastu Ciny, kde Cina nasla podla mna najefektivnejsi sposob ako napredovat. Cisla a fakty nepustia.
Zaroven som tu uz spomenul, ze Cina nie je napriklad stat pre mna, ja by som tam zit nemohol, pretoze skor, ci neskor by som v nejakom pracovnom tabore skoncil...to len tak na okraj, aby som tu zase nebol chytany za slovicka a brany ako nekritick obdivovatel cinskeho rezimu.

Docela se děsím, až se nějakému státu podaří dostatečně vymýt své občany a přesvědčit je, že nejlepší výsledky a nulová kriminalita budou s načipovaným obyvatelstvem, samopokutovacími dopravními prostředky a kamerami i v domácnostech, zda dostatečně kvalitně vychovávají následující generaci "státních dětí"...

Pokud dokážeš obhajovat takovou zhůvěřilost, jako je kamerový systém v Číně, kde najdou týpka v několikamilionovém městě v řádech jednotek minut, společně s s hodnotícím systémem "dobrého občana", nepřekvapilo by mě, pokud by jsi měl za nějaký čas pochopení i pro takový "technologický pokrok". Výsledky by jistě byly, a jaké...

Pokud dokážeš obhajovat takovou zhůvěřilost, jako je kamerový systém v Číně, kde najdou týpka v několikamilionovém městě v řádech jednotek minut, společně s s hodnotícím systémem "dobrého občana", nepřekvapilo by mě, pokud by jsi měl za nějaký čas pochopení i pro takový "technologický pokrok". Výsledky by jistě byly, a jaké...

Lenze tu kecas. Hodnotiaci system je v stadiu alfa, bezi v niekolkych mestach a tie mesta maju kazde nastavene ine kriteria. Skusaju. Nie je to ziaden celoplosny system s danymi pevnymi pravidlami. Tak preco ho sudis dopredu? Lebo sa da zneuzit? Da. Vacsina veci sa da zneuzit.
A najst typka radovo v minutach si mozno videl vo filme, ale v praxi tak daleko nie sme. Ale ano su z celeho sveta asi najdalej vo vyvoji sw na identifikaciu clovek v dave.
Ja nie som nadseny podporovatel ich systemu, ale ich smerovanie mi pride zaujimave.
A ak sa pytas, ci som zastancom kamerovych systemov na verejnych miestach...tak ano som. Vidim tam ovela viac pozitiv ako negativ.

Jenže ty sis v jedné části vzal do hlavy, že něco tvrdím (že to funguje celoplošně a v ostrém režimu) a následně jsi se jal mě usvědčovat ze lži. Jenže já to prostě nikde netvrdím... :-)
Samozřejmě, že vím, že to zatím funguje na bázi testování a dobrovolnosti. Víš ale třeba ty, že když už se dobrovolně přihlásíš, tak už z toho systému nejde vystoupit...?
V další věci kecáš ty :-) reportér BBC to vyzkoušel na vlastní kůži a měli ho za pár minut. Prosze Pana: https://hnonline.sk/svet/1663024-britsky-reporter-utekal-pred-cinskymi-bezpecnostnymi-kamerami-nasli-ho-za-par-minut

No a ten závěr, to je to, co mě právě děsí. Považuju tě za inteligentního člověka a nemám dobrý pocit z toho, že i inteligentní lidé začínají být takto "uvědomělí".
Ono i to čipování by, co se prostých countů týče, mělo drtivou převahu výhod, ale zatím "nenazrál čas". Prostě proto, protože zásah do integrity člověka je hodnota, kterou si zatím většina společnosti na váhy pro a proti odmítá umístit.
Pro mě jsou ale těmito hodnotami i soukromí jednotlivce a jeho osobní svoboda. Ergo snesu vo chlup "nebezpečnější" a méně pohodlnou společnost, za ten benefit, že budu mít více soukromí a osobní svovody. O to víc mě mrzí, když lidé, jako ty tyto hodnoty, za kousek jistot, milerádi vymění. Kdyby jen u sebe, tak je mi to egál, bohužel ale ne jenom svoje soukromí a svou svobodu, ale i tu mou.
Předpokládám ale, že toto psát má podobný smysl, jako s tím hrachem a zdí...

Jenže ty sis v jedné části vzal do hlavy, že něco tvrdím (že to funguje celoplošně a v ostrém režimu) a následně jsi se jal mě usvědčovat ze lži. Jenže já to prostě nikde netvrdím...

Pozor ja tvrdim nieco ine. Ze ty kritizujes system, ktory sa este len rodi, nema jasne pravidla a uz je pre teba neprijatelny, pretoze ty uz dopredu vies ako bude fungovat a ako sa bude zneuzivat. Ja hovorim nechajme tie system prejst aspon do beta stadia a uvidime ake budu mat + a -. Ako mozem inak kritizovat system, ktoreho pravidla nepoznam?
Naopak su zname pripady, ked clovek sposobil napr vo verejnej doprave vytrznost a kreditovy system mu zablokoval moznost na cas tuto dopravu pouzivat. To sa ti zda zle? Mne to pride naopak fajn. Najma vzhladom na to, ze kazdy cestoval po Cine ti povie, ze Cinania (hlavne z vidieka) su proste prasce nevychovane a nevedia sa spravat. Ako chces naucit bezneho cinana, ze plut na zem v nakupnom centre sa nema, ze odhadzovat odpad, kdekolvek si zmyslis na verejnom priestranstve tiez nie a pod?
K tomu reporterovi...takze ty veris naozaj propagande? Cize cinania si spravili test, pozvali si nan zahranicneho novinara a zrazu bum...celemu svetu oznamili, ze maju supersystem schopny scifi veci.
Sorry ja kamery montujem, viem ako funguju sw na rozpoznavanie tvari, na pocitanie ludi, ci citanie SPZetiek aut. Navyse sa pohybujem v medziach fyziky a rozpravkam o 7min najdeni reportera v Sanghaji z fotky z preukazu neverim.
Za to scenarov ako si to cinania mohli ofejkovat mam milion.
Aha povies si, ze Cinania maju highend stroje a ja prichadzam do styku s niecim horsim...tak tomu dufam nebudes verit.
Ak to chces v cislach tak pocitanie osob funguje na kamerach na 99%, rozpoznavanie SPZetiek na 70-80% a identifikaciu osob posudit neviem, pretoze nemam k tomu pristup, ale vzhladom na zlozitost technologie silne pochybujem o vysokej uspesnosti.
Premyslaj hlavou...ja mam napriklad Huawei P20 Pro a hoci rozpoznavanie tvarou pokrocilo pomerne dost za posledne roky aj tak ma moj telefon tak 70% uspesnost. A pozor bavime sa o idealnych podmienkach, pretoze ide o priamy pohlad na tvar pod +- rovnakym uhlom z bezprostrednej blizkosti, kde je tych bodov na porovnanie tisice. Stacia ine svetelne podmienky, pristrihnuta brada, ine vlasy a telefon sa mi neotvori. A kolkoze MPx kameru mam vpredu? Urcite viac ako maju bezpecnostne kamery.
A teraz si zober bezpecnostnu kameru, ktora musi zachytit na sledovanom priestore desiatky az stovky ludi/tvari, vidi ich pod roznymi uhlami a musi najst podobnost s fotografiou z preukazu. Ti ludia sa navyse pohybuju a to roznymi rychlostami. Sorry ty tomu naozaj veris? Ty veris, ze bezna 2-4Mpx bezpecnostna kamera dokaze identifikovat tvar z rozneho uhla? Ty veris, ze na vzdialenost par desiatok metrov (bezna vzdialenost bezpecnostnych kamier) dokazes z tych par pixelov identifikovat crty?
Na rozpoznanie crt tvare existuje vzorec, pred nedavnom som robil ponuku pre klienta, kde bola podmienka identifikacia tvare aj za nocneho videnia a robili sme s dodavatelom prepocet poctu MPx vzhladom na vzdialenost, kde bude este mozne rozoznat crty tvare, aby sme vedeli aku maximlanu vzdialenost dana kamera moze sledovat a kolko MPx bude na to potrebovat.
Proste nezime z filmov ala Mission impossible, zime v realnom svete a neverme rozpravkam.
Ak chces vediet, ci by sme vedeli realne zaznamenavat tvare ludi na identifikaciu a skusit ich stotoznovat s fotkami s preukazov tak ano pravdepodobne by to slo napriklad pri vstupe do metra cez listkove turnikety, pretoze ides kolmo nan, ides ustalenou rychlostou (vies nastavit uzavierku a clonu), su tam stale svetelne podmienky a drviva vacsina ludi sa diva pred seba. Mas zaber podobny zaberu na fotografii a mozes sa pokusit o stotoznenie. Zalezi na prespekulovani algoritmu, ci dokaze uspesne identifikovat tvar cloveka. Ale aj tak by som si tipol, zeby zdaleka neslo o 100% system, moj odhad je, zeby mal tak 10-20% chybovost.
Ale bezna bezpecnostna kamera? Zabudni.

Ze ty kritizujes system, ktory sa este len rodi, nema jasne pravidla a uz je pre teba neprijatelny, pretoze ty uz dopredu vies ako bude fungovat a ako sa bude zneuzivat.

Tys rychle zapomněl, co tu u nás 40 let bylo! Už na škole byl na každýho žáka vypracován kádrový posudek a ten se s ním táhnul celej život. Ta Čínská verze bude o mnoho levelů vymakanější a hlavně rychlá. Zeptal ses, co dělá pan tajemník v pracovní době? Za to budeš chodit do práce pěšky a to od TEĎ a v obchodě už ti neprodají maso, protože pana tajemníka sereš.
Kdy nějaké vládě opravdu záleželo na blahu občanů? Kór v Číně, kde se dodnes hlásí k odkazu Mao Ce Tunga, kterej svou kulturní revolucí umrtvil miliony lidí, kteří měli tu jedinou smůlu, že jim Mao velel a mnozí mu s radostí pomáhali, aby se měli líp, než ostatní? Jsou sice o pár desetiletí dál, ale lidi se uvnitř nemění. Jen mají jiný možnosti. A teď si tam vyvíjejí ULTRA nástroj.

Nie nezabudol, vdaka kadrovemu posudku som na gympli par hodin po prichode do 1.rocnika mal pohovor s triednou a hned si na mna sadla a mali sme jeden konflikt za druhym. Lebo citala blby posudok. Nastastie sa mi podaril prestup do inej triedy po par tyzdnoch.
Ale opat opakujem...co kritizujes? System, ktoreho pravidla nepoznas? Ci princip samotneho systemu a to je nejake znamkovanie obcana? A nemate v CR uz tiez nieco take? Nemate nahodou bodovy system u vodicov? Preco rovnako neprotestujes aj tam?
Aha povies te system sa neda zneuzit, ie body dostavas za nieco. A ten cinsky sa podla teba zneuzit da? Ty vies zaco budu bodovani? Lebo ani oni sami to este nevedia.
Neviem preco sem tahas Maa. Je to rovnaky nonsens ako keby som sucasnych Rusov kritizoval za Lenina a jeho revoluciu a donekonecna im to vycital, co sposobili svetu a sebe. Beznemu rusakovi je Lenin, ci Breznev ukradnuty. Chce ma kopec vodky, dobre auto, najnovsi mobil a ist sa najest do mekaca.
Budes sa divit, ale podla mna Cine zalezi na tom aby sa jej obcania citili dobre. Cina nepotrebuje silny disent, nechce plosne nepokoje a nejaku bublajucu nespokojnost, pretoze vedia, zeby sa aj teraz vsemocna strana mohla za takychto okolnosti zrutit.
Preco sa asi tak zvysuje obrovskymi skokmi zivotna uroven bezneho cinana? Co myslis? Pretoze najedeny a spokojny obyvatel ti nebude pindat, ze ho sleduje kamerovy system na kazdom kroku, ze nema YT, ci Google ako povoleny.
Problem je nasledovny. My sme tu velmi liberalny v Europe. Ja sa povazujem tiez celkom za liberala, ale na druhej strane uznavam, ze toto nie je zdaleka najrychlejsia a najlepsia cesta ako nieco dosiahnut. Cina nas zachvilu ubije capicami, budu (uz podla mna su) pred nami roky vo vyvoji technologii, v ekonomike a zivotnej urovni a my na zapade sa opat raz staneme zaostalymi oproti nim, rovnako ako tomu bolo za cias Marca Pola.
Zatedy co sa na SK(CR) tahaju sudy s majitelmi pozemkov a premysla sa kade povedieme dialnicu, pretoze vykopany tunel ohrozuje vzacne zivocichy, zatedy co cakame na nejake peniaze z eurofondov, aby sme vobec nieco mohli stavat a rozkradnut si postavia cinania tisicky km dalsich dialnic. My si tu tak trosku napredujeme krokom, cinania dopredu utekaju.
Co bude tak za par rokov? Kupia si nas vsetkych ako Bolek? Znicia nasu ekonomiku silou penazi?
Ja sa Ciny celkom bojim, zachvilu nebude mat protistranu, ktora by sa jej postavila a to ani vtedy ak USA a EU prestanu spolu bojovat.

Tvoje poslední věta je podstata toho všeho - oni si udělají pořádek doma, ne násilím, ale zlatou klecí pro občany. Občané budou spokojeně mlaskat z korýtka a budou pěkně pracovat. Sice při tom ztratí svoji individualitu a pak to stádo půjde svorně jedním směrem, kam mu pasáček ukáže. A všechno v cestě rozšlapou... Rozšlapou to v zájmu "lidu" (to jsme tu taky měli a vždy se za tím skrýval zájem jednotlivců), už to nebude mnoho jedinců, jako ve zbytku světa, ale budou mnohojeden. Taky mě to děsí.
No a represe tam taky budou, rozhodně ano, vždy se najdou jedinci, se kteří se nedají uplatit žrádlem, takže bu bu bu a když ani to nebude stačit, tak naplácají mu na zadek.

Ano a to je presne ten filozoficky problem...my sa tu hrame na demokraciu, dialnice stoja lebo sudy a pod, cierne stavby sa neburaju lebo sudy a pod a preslapujeme na mieste.
Cina sa nesere, stavia sa, stavia sa v mestach, stavia sa na vidieku. Cina ide dopredu, my stojime.
AKo to asi dopadne asi hovorit nemusim. Cina bude najmocnejsi stat sveta a postupne si zacne diktovat podmienky. Bude nas moct znicit ekonomicky, technologicky alebo kludne aj vojensky.
Ono sa to uz vlastne deje...nase najvacsie ocielarne idu hromadne prepustat a dovodom je utlmenie vyroby lebo cinska ocel je lacnejsia.
Aj ked v poslednej dobe tvrdia zase niektori politici, ze to ti zli amici (vlastnici VSZ) u as nechcu investovat a vyviezli si zisk mimo Slovensko;o).

Já proti bodovému systému reval, ale bylo mi to hovno platné, protože hýkalů bylo víc. V Československu byl od roku cca 1951 do cca 1987 podobný kupónový systém (kde aspoň řidič průběžně bez nějakého zjišťování věděl, jak na tom je) a pak jsme si do roku 2006 vystačili i bez toho. Dvacet let to nebylo potřeba.
Ale jestli měl tvůj argument hodnotu "nechali jste si nasrat jeden nesmysl, tak proč byste nesnesli další", tak to jo. Jako bych slyšel některé naše poslance...

To urcite nie je moj argument, ja len, ze hodnotenie obcanov statom ma svoje za a proti. Ak niekto vystupuje proti vacsinou nikdy nespomenie tie klady.
Ak by sme sa teda vratili k bodovaciemu systemu...aka je moznost zneuzitia zo strany statu? To by malo byt to minus. A teraz ake su prinosy pre stat/obcanov?
Nechcem vystupovat ako obhajca bodoveho systemu, nepoznam ho, ale ja som za 35 rokov jazdenia dostal 3 pokuty cca a bol ucastnikom 2 nehod, takze keby je u nas bodovy system ako u vas mohol by to stat nejako proti mne zneuzit?
Inak ma zaujima ten kuponovy system, kedze som uz celkom vnimal tento svet pre 1987 rokom a na nic take si nespominam.

Rozhodně ano, pro vlastní bezpečnost. Jsem ale pro Rakouský model, kde je přísně zakázáno a trestáno zverejňování...

EDIT: Jezkovo voko promiň, na mobilu jsem přehlédl, že otázka patří flegovi. Jsem to tipoval na sebe, když jsem pro to zachování soukromí a svobod.

Kamery povinně do aut. Už brzy bude povinný v nových autech eCall. Zatím by to mělo volat záchranku v případě nehody. Pak někoho napadne, že v zájmu lidstva to bude hlídat rychlosti (GPS to má) a bude to automaticky omezovat rychlost, nebo ještě líp, rovnou ti to bude strhávat pokuty z účtu. A kamery? To už bude další level. Fakt nemáš ani trochu strach, že to bude jen "pro dobro věci a ten kdo nedělá přestupky, nemá se čeho bát"?
Fakt nechci prodávat svůj život.

Haha...uz vidim ako to kontroluju....to je ako keby si povedal, ze stat dokaze kontrolovat ci mas doma upirateny win, alebo ci nepozeras Skylink cez zdielacku. Teoreticky ano.
Ano su to veci, ktore sa daju robit, ale nikto ich nikdy robit nebude, pretoze je tam nemozne preukazat umysel a nedaju sa spolahlivo dokazat.
Vies ake lahke je zmenit zakon a zaviest ludom povinne cipy pod kozu?
Presne rovnako lahke ako ten tvoj zakon. Bojime sa toho? Nie.
Fakt skusme argumentovat realne, nie to co je mozne, ale co je pravdepodobne.

Velmi snadno to mohou kontrolovat pravidelné technické na STK, kam prostě s autem musíš. Zatím stát neprovádí povinnou plošnou kontrolu domácností na warez, srovnáváš nesrovnatelné. Stačí přikázat, aby v nových autech byla povinná taková "černá skříňka" a je to - jako si teď došlapují na dízly, kde někteří majitelé vymontovávají jakýsi filtr (pevných částic?). Jasně, Favority nikdo předělávat nebude.

Vies ake lahke je zmenit zakon a zaviest ludom povinne cipy pod kozu?

Já už ne, ty nevím, ale současní týnejdři se toho jistě dočkají.

Ale preco vymyslas furt?
Ak by sa to kontrolovalo na STK, tak si to na STK proste aktivujem a potom jazdim bez toho. Nove auto jde na STK po 4 rokoch, akoby si mal osetrene toto?
Preco hned vymyslas co by sa mohlo stat? Stat moze vsetko, co si vieme aj nevieme predstavit.
Pravdupovediac mna uz zacinaju debaty s vami unavovat.
Jeden uveri cinskej propagande o najdeni cloveka v 15mil meste do 7 minut. Ok, nema technicke znalosti, pozera moc filmy, uveril, beriem. Je to lakava myslienka. To akceptujem.
Ale ty...ty si vymyslas doslova blbosti len, aby si si argumentnacne podporil svoje tvrdenie. Proste si si vymyslel ovladanie aut na dialku a ich obmedzovanie. Lebo je to mozne a hodi sa ti to do kramu.
Ale sakra rovnako je mozne, aby ta stat sledoval cez mobil 24h denne, rovnako je mozne, aby nariadil povinne cipy, rovnako je mozne milion dalsich veci.
Az na to, ze vsetky tieto veci su vysoko nepravdepodobne.
Vrcholom je, ked mne podsuvas, zeby som bol dobrym ministrom propagandy...ja, co sa tu snazim argumentovat len sucasne moznymi a pravdepodobnymi vecami (kamery v autach zatial len pomahaju) a nezachadzam do buducnosti a nepisem co vsetko bude mozne. Co je propaganda potom? Podopierat svoje nazory o scifi buducnosti, ci niecim co uz funguje a v praxi to nikto nezneuziva?
Z mojho pohladu si ten minister ty. Siris xenofobny strach a jediny tvoj argument je teoreticka moznost v buducnosti a scifi knizka.
Mna doslova sere, ze niekto este dnes bojuje proti kameram v aute, hlavne ak sa dozvedam o pripadoch, ked jasny vinnik nehody (podla zaznamu z kamery) je oslobeny lebo "zaznam nebol spraveny v sulade so zakonom". Vtedy ma ide od jedu roztrhnut nad debilizmom ludi, ked potom chudak poskodeny prehra sud len kvoli takejto blbej formulke.
Tebe pride ok, ze dnes natocis zlodeja a toho pustia len preto, ze si nemal kamerovy system v sulade so zakonom?
A posledny argument...ja som hovoril o povinnych kamerach v aute...nikde som nepisal, ze je nutne, aby merali rychlost (ako to robia externe), cize mali GPS. To tam pridal Prasak.
A nie kazda kamera ma GPS.
Musim si oddychnut lebo argumentcne ste ma tu znicili normalne. nevychadzam z udivu;o).

Tak ti dam iny priklad.
Su stvrte v mestach, kde sa neodporuca v noci chodit, niekde dokonca ani cez den. Dajme tomu taky Chanov, alebo u nas Lunik IX v KE. A nielen to, ze sa tam nema chodit, je tam bordel, siria sa odtial potkany vo velkom a pod. My v Topolcanoch mame na konci mesta taku mensiu stvrt, kde ziju taketo rodinky. Mesto im tam, kedze bordel hromadili na dvore (60x60m cca) nosilo roky kontajner, aj tak to chodili upratovat mestske upratovacie sluzby. Sucasna primatorka ma scifi napad, ze z jednej bytovky vystahuje vsetkych, ved aj tak nic neplatia a necha ju zburat.
Zelam jej vela stastia. Uz vidim ako bude v novinach vlacena, ze je rasistka a xenofobka.
A teraz si predstav, zeby taketo uzemie bolo pod trvalym kamerovym systemom napojenym na PCO. Myslis, zeby tam zrazu nebolo bezpecnejsie, ci cistejsie? Ja som presvedceny, ze ano. Samozrejme na zaciatku by sa naslo par demetov, co by kamery ignorovali, pripadne by ich skusali nicit, ale tych na zaklade zaznamov pochytas, exemplarne potrestas a ostatni zacnu sekat dobrotu.
Citil by si sa v Chanove pod kamerovym systemom bezpecnejsie? Ja urcite.

Neumíme se vypořádat s bandou grázlů, v rámci politické korektnosti a jim ustupujeme a budeme to řešit hromadnýma kamerama. Klasický vylívání vyničky i s děckem. Kdysi nebyl problém vzít potížisty obuchem po hřbetě a vyvézt za město, dneska máme ožralý bezdomovce a fetky v centrech měst a smějí se ostatním do xichtu - řešíme to kamerama.

A preco nie? Kamera moze byt uzitocne, ak ta okradnu v obchode, ci na ulici, pripadne je tam nejaky konflikt.
A preco ti prekaza? Skus dat nejaky argument.
Inak moj taky postranny...kamery montujem 13 rokov asi...a ver, ze vsade je to rovnake. Vsade ich ludia prijimaju s nevolou. A vies ktori najviac? Zlodeji a zadrbavaci.
Az som zasol, ked prisiel za mnou pracovnik a na drzovku sa ma spytal, ci uz kamery bezia lebo on ma am za budovou pripraveny material na "vyvoz". Najvacsi vyvozcovia chodili tajne zistovat, kam kamera dovidi, aby vedeli kade sa plizit, ked budu robit, z coho by majitel firmy nemal radost.
Strasne im vadi, ze sef sa moze pozriet, ze kedy boli fajcit a kolkokrat za den. Ze vidi, ci sa zadrbavaju alebo nieco robia. Ze zrazu, ked sa nieco stane tak na zazname vidiet ako sa to stalo a nemozu sa vykrucat.
Najlepsie je, ze casti ludi je to jedno, robia si svoju pracu a kamery ich nezaujimaju. Je asi len nahodou vsak ano, ze sa takmer vzdy jedna o najzitocnejsich pracovnikov firmy.
Tolko k mojim skusenostiam z kamier. Nepoznam jeden jediny pripade zneuzitia kameroveho zaznamu, za to poznam XY pripadov kedy zaznam pomohol.
A to by som ti mohol pisat litanie o kamerach na skolach, tam by som to dal povinne vsade.

Řekl bych, že jsem přišel na to, proč se my dva (a nejen se mnou) politicky neshodneme...
Ty nemáš nastavené naprosto žádné (nebo minimální) morální hodnoty a zásady.
Ty dokážeš naprosto v klidu motat dohromady kamery v soukromé firmě s kamerami na veřejném prostranství provozovanými státem (námi všemi proti nám všem) :-)
Neustále se udiveně ptáš "co na tom komu může vadit, když to má jen samá pozitiva (a sociální jistoty)". Naprosto nedokážeš vstřebat, že pro někoho je veřejný Big Brother překročení osobní deadline, kterou si v sobě nastavil a naprosto ho nezajímají výhody, které to přináší... Třeba já jsem ochoten se smířit s vyšší mírou kriminality (a zařídit se podle toho = starat se o svou osobní bezpečnost a bezpečnost mé rodiny sám), za cenu vyššího soukromí.
Svými otázkami a údivem mě utvrzuješ v tom, že tobě je tento způsob uvažování naprosto cizí. Pak to prostě nemá řešení, nezbývá než doufat že ve společnosti bude více lidí s názorem podobným tomu mému, než tomu tvému.

A ako sa lisia kamery vo firme od kamier na verejnych priestranstvach? Su to tie iste kamery, zaznamenavaju tu istu realitu. Su to proste kamery.
A ver tomu, ze vo firmach pocuvam rovnake argumenty o obmedzovani slobod a narusani prava na sukromie, ako si nemozu ist ani zapalit a bla bla.
Ja hovorim o benefitoch, ktore kamery prinasaju vedeniu firiem a naznacujem, ze rovnake benefity prinasaju na na verejnych priestranstvach.
Kludne mozem pouzit dva smrtelne pripady, kedy u nas podgurazeny frajirek dokopal na zemi okoloiduce filipinca...nebyt kamier verim, ze je na slobode. Nakoniec kto uz by potvrdil
Este vypuklejsi pripad ja napadnutia Inda trojicou opilcov, kde jedneho z nich sekol nozom a ten zomrel. Uz to, ze to bol Ind a bol ozbrojeny nozom sposobilo pomerne velke vasne. Pisalo sa o futbalistovi, otcovi rodin, ktory siel na pivko a napadol ho cudzinec, ktory zije u nas kvoli taxiku.
Medialna masaz bola velka.
Stacilo si pozriet kamerovy zaznam...Ind siel po ulici a ta trojica si ho doslova vyhliadla a neustale nanho utocila, aj ked on sa snazil konfliktu vyhnut a ustupoval. Ano mozme polemizovat, ci jeho obrana bola primerana, ale v sumera nebyt kameroveho zaznamu Ind sedi za vrazdu/zabitie. Vdaka zaznamu bol oslobeny.
Evidentne ti este nikdy kamerovy zaznam v nicom nepomohol a ja ti nezelam, aby si sa dostal do sitaucia, ked ho budes bytostne potrebovat.
Btw Karel tu dal preflaknute video z auta...nebyt kamery je ten clovek v <>, pretoze 5 svedkov proti jednemu...a teraz si predstav, ze su staty, kde by takyto zaznam nebol pripustny. Ty fakt mas pocit, ze kamery su to najvacsie zlo, co nas v buducnosti caka?

Napriklad tym, ze pomocou tych kamier mozu sledovat kazdy tvoj pohyb

Prosim ta bez sa pozriet na mestsku policiu vo vasom meste a pozri sa ako sleduju kazdy tvoj pohyb.

Ja som zase alergicky na egomaniakov, ktorych sleduje cely svet...iba ich a nikoho ineho. Btw kecas, kazdy tvoj pohyb sledovat nemozu, nie je a nebude ich nikdy tolko, aby sa to dalo, nahovoriac o tom, ze v sucasnosti neexistuje algoritmus na sledovanie konkretneho cloveka. Mne pride, ze vacsina odporcov kamier je silne sebestredna, pretoze si myslia, ze kamery na namesti sleduju prave ich a nikoho ineho. Kamery na namesti sleduju namestie a ked idem cez namestie sleduju aj mna. Pre mna je to obrovsky rozdiel oproti tvrdeniam, ze kamery sleduju moj pohyb.
Pride mi to ako argument, ked si odfotim hrad a na fotke je aj clovek co siel okolo a bude ma ziadat nech ten zaber zmazem lebo on je na mojej fotke hradu a zacne sa pripadne ohanat GDPR. Lenze mne sa ta fotka paci a fotil som si hrad, nie jeho a nic mazat nebudem. Citis ten rozdiel?
Btw tieto problemy s ochranou osobnosti tu uz mame roky a su vyriesene (davno pred GDPR), sudy rozhoduju jednotne, takze ten clovek by mal na sude smolu...je to reportazna fotografia a tam ziadne GDPR neplati, kludne si ju mozem dokonca zverejnit.
Citis ten rozdiel medzi sledovanim teba konkretne kamerovym systemom a sledovanim priestoru, cez ktory prave prechadzas? Ja ho tam vidim celkom jasne.
Kamera za cca 1-2k zvladaju sledovat konkretnu osobu na zabere, robia to automaticky a sleduju kazdu osobu na zabere. Vyuziva sa to v koridoroch, kde sa nepremele vela ludi, pretoze nevedia sledovat len konkretnu osobu na zabere na zaklade stotoznenia s fotkou ako to vidavame vo filmoch. To je momentalny vrchol, co zatial kamery s kvazi AI dokazu. A su pekne drahe.
Povez mi jeden racionalny dovod proti kameram, pretoze vzdy a kazdy uvadza len pocitove dovody, ktore nemaju s rozumom nic spolocneho. Takze ak si odmyslime tebe neprijemny pocit, idealne uplne pocity stranou, co je zle na kamerach?
Vtipna prihoda na zaver. Dnes som bol u zakaznika...pofajcievame si vonku a hovorim ich iteckarovi...v stredu mi pridu kamery, mozme ich stvrtok nahodit.
Hned bol pri nas miestny pracovnik a silne sa zaujimal o to, kde budeme kamery montovat. Ked zistil, ze v novej hale viditelne si vydychol...je to asi mimo jeho koridor a kamery ho tak nebudu "ohrozovat".

Jak říkám, když se dokážeš takto ptát

A ako sa lisia kamery vo firme od kamier na verejnych priestranstvach? Su to tie iste kamery, zaznamenavaju tu istu realitu. Su to proste kamery.

tak prostě další debata postrádá relevanci. Pokud nerozlišuješ "soukromé" (kde prostě nemusíš chodit, nemusíš tam pracovat atd.) a veřejné, tak není jak se dohodnout.
koneckonců pořád jedeš ve stejné vlně: "Tu benefit, tam benefit, podívej se tady Filipínec, tam Ind, AHA, co ty na to? Kdyby nebylo kamer, určitě sedí!"
Pořád dokola... Problém je, že tobě nikdo nebere ty "benefity", ano ty tam rozhodně jsou, ale proti tomu stojí hodnota (to je přesně to, na čem se nemůžeme shodnout, prostě proto, že ty to v sobě takto nastavené nemáš) soukromí člověka a neochota zavádění institutu velkého bráchy. Zkus pochopit, že i když tady dáš 1000 případů, přidáš k tomu "coby kdyby tam kamery nebyly", tak ti na to prostě sere bílej tesák. Je to pro tebe jistě nepochopitelné, ale někteří to tak prostě máme...
Jediná možnost, jak se ti to dalo připodobnit je použitím argumentačního faulu "nakloněné roviny", kdy poměr benefity / nevýhody taky silně převládá, ale i tobě by to mohlo připadat "už moc". Proto jsme tu někteří použili to čipování lidí. Ty ale nejsi žádný hlupák a smeteš to jednoduchým "to tu nikdo zavádět nebude".
Když si odmyslím, že bych rád vlastnil tvou křišťálovou kouli, tak pokud si ten příměr v sobě takto jednoduše "vyřešíš", nezamyslíš se nad tím, že princip je naprosto stejný (vážení pouhých, surových benefitů vs nákladů, bez aplikace nějakých morálních zásad a hodnot), pak nezbývá, než to, co jsem udělal na začátku. Kamery máme "vyřešeny" a nezbývá doufat, že takto nadšených vítačů velkého bráchy bude co nejméně... Shodnout už se prostě nemáme technicky jak!

Proto jsme tu někteří použili to čipování lidí. Ty ale nejsi žádný hlupák a smeteš to jednoduchým "to tu nikdo zavádět nebude".

Četl jsem českou scifi sérii "Agent JFK", je to o paralelních realitách. V jedné takové měli všichni lidi v zápěstí čip. Sloužil ke všemu, identifikaci, vstupu kamkoliv, placení. Vyšší level byl ten, že čip dávali do čela a promítal do mozku internet. Ten čip do čela byl pro vyvolený, lidi se o to prali, aby ho mohli mít. Žádný nucení do čipů, prostě lidi nalákali tak, aby to chtěli všichni a stát získal totální kontrolu na lidma. Kdo byl nehoden, tomu vypli čip a tím ho odsoudili k smrti hladem (nic si nekoupil, nebylo jak), nebo k vyhnanství do divočiny, kde žili odpírači čipů. Jenže na ně se pořádaly hony, jako na kacíře.

Takže ty čipy nebudou zavedeny násiliím a povinně, ale potichu za cenu benefitů, asi jako v Číně sociální status. A teprve až bude penetrace čipů vysoká, tak se to udělá jako povinnost "pro dobro všech a kdo nemá co skrývat, nemusí se přece ničeho bát". Takže s tím nezaváděním bych byl opatrný. Před 40 lety by dnešní stav byl vlhký sen StB - každý občan má u sebe dobrovolně sledovací zařízení a vcelku průhledně čitelný tok financí (mobil, platební karta, bankovní účet). A přišlo to tak nějak samo, nikdo nikoho nenutil, donutili jsme se sami, těmi benefity, který to přináší.

Já jsem s tebou ve shodě a v podstatě jsi mi vnuknul myšlenku, že jiskra už je zažehnuta...

V jedné takové měli všichni lidi v zápěstí čip. Sloužil ke všemu, identifikaci, vstupu kamkoliv, placení.

Kdo z vás si byl v posledním roce vyřídit novou občanku? Já ano, bo jsem se oženil.
První šok - občanka má čip, jako na kreditní kartě (nosič informací) a musíte si k němu zvolit PIN. Moje otázka k čemu byla zodpovězena jednoduše můžete si aktivovat službu, kdy NĚKTERÉ úkony nemusíte vykonávat na úřadech, ale můžete se přihlásit z domu, koupíte si jen čtečku/terminál. Já na to OK, můžu, ale nemusím, takže já nemám zájem, můžeme nechat čip neaktivní?" následovalo "nečekané" ne, čip si musí aktivovat každý, zadejte si tady PIN

když jsme vyřešili peripetii s PINem, následoval šok č. 2

Poprosím vás o otisky! Chvíli koukám, pak se zmůžu jen na Čehožeto? Úřednice otráveně No potřebujeme vaše otisky obou ukazováčků tady na tu čtečku...
Po další chvilce čumění, kdy jsem byl zmatený, jak slepá lesba na rybím trhu jsem se jal s úřednicí diskutovat že si to musím ověřit, protože mi nepřipadá normální, aby bezúhonnému občanovi brali otisky prstů jen tak z plezíru... Odpovědí mi bylo, že nejsem první ani poslední, ale že je to nařízení EU a že bez toho občanka prostě nebude...

Inu měla pravdu...

Když pominu fakt, že se tady pořádají statisícové demonstrace, protože nějaký nesvéprávný ožrala odmítl odvolat ministra kultury a jmenovat toho, kterého si vybrala partička softkomunistů (záměrně to zlehčuju, vím, že to nebylo jen o tom), tak o tomto nóvu jsem se kurva nedozvěděl z palcových titulků, nebo z generální stávky občanů ČR. Ne, prostě se to implementovalo a nikomu to kurva nevadí!

No a včil se vraťme oslím můstkem zpět a popusťme uzdu konspirační fantazii.

Kdo byl nehoden, tomu vypli čip a tím ho odsoudili k smrti hladem (nic si nekoupil, nebylo jak), nebo k vyhnanství do divočiny, kde žili odpírači čipů. Jenže na ně se pořádaly hony, jako na kacíře.

Máme tu občanku s čipem, otisky prstů a fotografií majitele...

Pojďme spolu zachránit svět! Zrušíme hotové peníze, i kreditní karty od bank, máme přeci občanský průkaz, který má stejné fičury, jako kreditka od Fio. S tím rozdílem, že může být do plateb přidána podmínka identifikace platícího vizuálně, nebo pomocí otisku prstu.
Halelůjá! Už žádné prodávání alkoholu rizikovým občanům, žádný prodej cigaret! Máš nadváhu? Zapomeň na hranolky, bůček a čokoládu! Budeme nejzdravější, nejdisciplinovanější a nejméně závislý (na čemkoli) kontinent na světě!
Ten čínský sociální kredit není taky zas tak blbý nápad. Podle kreditů na čipu občanky by to šlo rozšířit i na spotřební "zbytné" zboží, jako je čtivo, elektronika, návštěva restaurací, klubů, kin, nebo sportovních událostí... Prostě zlobíš, nebude cukřík!

PROSTĚ KURVA KRÁSNÝ SVĚT PLNÝ BENEFITŮ!

A to jsi nikomu ani nemusel narušovat osobní integritu a zavádět mu čip do zápěstí... ;-)

Kdyby někomu tenhle příspěvek připadal jako nenávistný, může ho nahlásit. Už žádné plahočení na úřadovnu nebo psaní dopisu, vše jde vyřídit z pohodlí domova.
https://www.in-ius.cz/formular/

Taky síla, tihle zneužijí i Orwella.
https://video.info.cz/strunc/fake-news-jsou-zbran-orwellovske-predpovedi-se-naplnuji-rika-vaclav-muller-43090.html?utm_medium=post&utm_source=twitter&utm_campaign=30-09-2019_Info_TW_Strunc_Muller

Zkus pochopit, že i když tady dáš 1000 případů, přidáš k tomu "coby kdyby tam kamery nebyly", tak ti na to prostě sere bílej tesák. Je to pro tebe jistě nepochopitelné, ale někteří to tak prostě máme...

Toto je silny argument, ktory ale popiera akykolvek dalsi zmysel debaty na tuto temu.
Priznam sa, ze mi nie je celkom jasne, ked na vsetko sere biely tesak naco to tu vlastne so mnou riesis. Mohol si mi usetrit kopec casu, aj sebe, kedze argumentacne si teraz celu debatu ukoncil.
Myslel som si, ze debaty su na to, ze kazda zo stran si povie svoj nazor, porozmyslam na tym, co tvrdi protistrana a skusime si obhajit ten svoj, ale asi kazdy z nas vnima debatu inak.
Ak je obhajoba nazoru zalozena na bielom tesakovi tak debata zmysel nema.
Btw kamery nemaju s bratom nic spolocne, kamery su predovsetkym urcene na ochranu sukromneho vlastnictva a pravdupovediac ja som pre statnu spravu montoval len parkrat, vsetko ostatne boli sukromne zakazky na ochranu majetku a osob. Inymi slovami je vyrazne viac kamier vo vlastnictve sukromnych osob ako statu, ci ineho brata.
Ci, ked mam kameru na dome a pozera sa moju garaz tak som vitac velkeho brata?

Ty jsi fakt dost mimo člověče... Vezmu to od konce:

Ci, ked mam kameru na dome a pozera sa moju garaz tak som vitac velkeho brata?

Ne, ne a ještě jednou NE a docela se divím, že při tvé zjevné inteligenci ti to pořád nedochází i když to tady bylo zmíněno Xkrát. Pokud máš kameru doma a směřuje na tvoji garáž, je mi to buřt, stejně jako je mi buřt kamera u soukromníka na pracovišti, ve skladu, nebo u východu z firmy. Stejně je mi u (_!_) jestli doma pomocí kamer hlídáš svoji koc jestli ti nezanáší. Už jsi to pochopil? Prostě se mě to netýká a pokud mě takový zaměstnavatel osloví, že u něj mám pracovat, pokud mě pozveš do garáže na pivo, nebo k sobě domů na večeři, tak zvážím, jestli mi to za to stojí, nebo se v průběhu té události seberu a odejdu, pokud mi to bude nepříjemné...

Ale:

kamery su predovsetkym urcene na ochranu sukromneho vlastnictva a pravdupovediac ja som pre statnu spravu montoval len parkrat, vsetko ostatne boli sukromne zakazky na ochranu majetku a osob.

Tohle je právě hovadina. Kamery jsou určeny k monitoringu prostranství, které jim kdo vyhradí monitorovat. A pokud je to soukromník na svém pozemku, ve svém majetku, smeknu klobouček a budu mu to ze srdce přát.
Pokud se ale rozhodne můj starosta, hejtman (u vás myslím župan), nebo vláda, že bude monitorovat můj pohyb na veřejném prostranství, které je stejně tak moje, jako jeho, tak tvrdím, že překročil míru, kterou mám osobně sám v sobě nastavenou, jako nepřekročitelnou deadline a i když mi bude mazat med kolem huby 1000+1 příběhů, kdy mi to může být teoreticky prospěšné, tak mu na to sere bílej tesák, protože moje soukromí je pro mě 1000^2 krát cennější, než všechny jeho (tvoje) benefity... To je celé. Já je nezpochybňuju, já ti je neberu. Já na ně jen prostě seru, chápeš? Normálně na ně házím bobek... Nechci být na veřejném prostranství preventivně monitorován. To je celé, nic víc zatím není...

Toto je silny argument, ktory ale popiera akykolvek dalsi zmysel debaty na tuto temu.

Heureka! A ten argument je přesně ten, že ty naprosto nerozlišuješ soukromým a veřejným a hrozně se divíš, když ti někdo sere na benefit, že mu ukradené kolo na chodníku před poštou (možná) dohledají za pomocí kamerového systému a jinak by o něj určitě přišel...
Podívej, zřejmě je to pro tebe nepochopitelné, jako pro mě podvojné účetnictví, ale já jsem skutečně ochoten "riskovat" ("riskovali" jsme tady kurva stovky a tisíce let bez kamer na veřejném prostranství ) i to dokazování použití institutu krajní nouze bez kamerového systému, pokud budu mít zaručen pro mě největší benefit = mé soukromí!

že bude monitorovat můj pohyb na veřejném prostranství, které je stejně tak moje, jako jeho, tak tvrdím, že překročil míru,

To je zaujimavy pravny pohlad...skoro az komunisticky. Co je tvoje na namesti vaseho mesta? Pozemok? Nejaky dom? Ci fakt, ze v danom meste byvas ta opravnuje narokovat si a hovorit je to moje a ja si tu nezelama toto a toto? Myslim, ze vlastnictvo ludu uz v ustave nemate.
Ok kladies si otazku a co opravnuje toho hejtmana/starostu. Fakt, ze je to voleny zastupca a ma na starosti cele mesto/oblast a ty keby si bol ako spravca povereny spravovanim isteho uzemia a usudis, ze na zvysenie bezpecnosti potrebujes kamery tak si ich tam tiez proste das a nepytas sa ludi, co ti chodia po pozemku ci s tym suhlasia.

A ten argument je přesně ten, že ty naprosto nerozlišuješ soukromým a veřejným a hrozně se divíš, když ti někdo sere na benefit, že mu ukradené kolo na chodníku před poštou (možná) dohledají za pomocí kamerového systému a jinak by o něj určitě přišel...

A to je presne ten tvoj pohlad, ja to teraz otocim...ty verejne priestrantvo povazujes za svoje sukromne a nezelas si, aby bolo monitorovane. Mas na to pravo? Imho nie a skus ist s tym na sud...asi pohoris nie? Preco mas pocit, ze ty ako obcan/jednotlivec mozes urcovat pravidla na uzemi, na ktore nemas ziaden pravny narok? Imhho jedina pravna cesta je spisanie peticie a ist s tym za starostom.
Inak potom nerozumiem odkial si nabral ten pocit, ze ty mozes urcovat to, co sa deje na cudzom pozemku/uzemi.

Hosi ja som z vas fakt unaveny, vy ste citali knizky, mozno videli nejake filmy, ale mam pocit, ze absolutne nepremyslate nad tym, co realne v buducnosti bude a bojite sa veci, ktore zdaleka nie su take strasne.
Vies co desi napriklad mna? Drony. A vies preco? Pretoze je to kurevsky rychlo sa rozvijajuce odvetvie a obrovskym potencialom. Drony sice zatial pouziva hlavne armada a zopar fandov, ale je len otazkou casu, kedy sa dostanu do vyzbroje policie, pretoze take automobilove nahanacky, ci beh za zlodejom po ulici budu minulostou. Ak si ta zoberie do parady partia dronov neschovas sa a neutecies.
Mozu ta sledovat z vysky, kde ich ty neuvidis, mozu ta aj eliminovat bez toho, aby si ich vobec videl...pravdupovediac sa divim, ze sa drony nezacali pouzivat este vo velkom profi zabijakmi...tym nemyslim tie velke s raketami, ale mensie so strelnou zbranou.Dron sa dokaze vznasat na mieste, zastabilizovany je, a zastrelit ta na 1km bude prenho hracka. Kdekolvek, kedykolvek, mozes byt aj doma, bez kamier s falosnym pocitom bezpecia. Nie je desivejsia predstava ako kamery na namesti? A do par rokov kludne realna, keby mali sucasne drony lepsiu vydrz chodu na baterie myslim si, ze uz ich policajti pouzivaju davno.
Ak uz si presvedceny o tom, ze establishment bude zneuzivat prostriedky na tvoje sledovanie tak ver tomu, ze sledovat ta dronom je vyrazne efektivnejsie ako ta hladat na kamerach medzi tisicmi dalsich ludi.
A ako som povedal dronu neutecies (jednemu mozno, particke uz nie)...jedine cez metro snad...a tam ta zase chytia tie kamery;oP.

P.S. Ked v buducnosti uvidis v novinach clanok a o nasadeni noveho pomocnika pre mestsku/statnu policiu (rozumej drona) spomen si na tuto nasu debatu. A na taketo nieco budeme cakat kratsie ako si myslis.
P.P.S.

Podívej, zřejmě je to pro tebe nepochopitelné, jako pro mě podvojné účetnictví, ale já jsem skutečně ochoten "riskovat" ("riskovali" jsme tady kurva stovky a tisíce let bez kamer na veřejném prostranství ) i to dokazování použití institutu krajní nouze bez kamerového systému, pokud budu mít zaručen pro mě největší benefit = mé soukromí!

Este raz sa zamysli na definiciou sukromia na verejnom priestranstve...ono je totizto trosku oxymoron.

S drony bude opravdu ještě legrace, například na dopravení jedů do přehrady, posypání města antraxem či přimotání se do motoru startujícího letadla. Nějak si nedokážu představit opravdu účinnou obranu; to že někdo (stát, město, eu) drony zakáže vyhláškou, je bezzubé. Lump/terorista se kvůli ní určitě nerozklepe strachy.

Ja som, ale nepisal o teroristoch, skor o tom, ze ked uz chcete silou mocou mat to zneuzite statnou mocou tak drony budu kurva problem, pretoze ich moznoti oproti statickym kameram su 1000 nasobne.
Osetrenie dronov urcite uz je, dron ti nezvlietne tam, kde to ma zakazane (V Eu len ciastocne, v Cine naprklad komplet), co je na jednej strane super (lietas len tam, kde mozes), na druhej strane je to len sw ochrana, ktora pojde lahko zlomit.
Zaujalo ma tvoje dopravenie jedov do priehrady...na to potrebujes drona??? Nestaci prist s bandaskou, ci cisternou k piehrade a vypustit to tam;o)?

A jak ty tvoje kamery vyženou ožralý bezďáky z centra města? My máme ve městě oboje - kamery, i BD. Jenže těm BD jsou kamery ukradený, i když je na nich městapo vidí, tak jim stejně nic neudělá a smraďoši nadále mají blbý a nepříjemný kecy na lidi okolo. Městapo jim nic nemůže, dokud neudělají přestupek a za ten jim můžou dát leda pokutu, se kterou si BD vytře leda anus.
No a jak to vyřeší kamera?
Víc kamer na ulici, ať se nemůžu ani podrbat na prdeli. Už se nestačí podívat, jestli nejsou okolo lidi, ještě budu čučet po střechách okolo, jestli se teda můžu podrbat, aniž bych chtěl budit pohoršení.

Preco by kamery mali niekoho vyhanat? Na to mas snad represivne zlozky nie?
Kamery nie su vsemocne, su to len uzitocne veci, ktore momentalne pomahaju.
K tomu drbaniu...hosi hosi..vy mate fakt skreslenu predstavu o tom ako funguje dohlad nad kamerovym systemom, pretoze je silne pravdepodobne, zeby si tvoju prdel nikto nevsimol...a zaznamy nikto nepozera kym nemusi, na to naozaj nie su kapacity;o). Ty mas pocoit, ze ten mestak co tam sedi a ma pred sebou zopar monitorov, kde ma maly obraz z niekolkych kamier stihne zaregistrovat zrovna tvoju prdel?
To skor vyhras v sportke;o).

Karle, ty jsi fakt hnidopich... Kunda není mejdlo a neubude jí, no a pohledem už vůbec ne.
Si ale představ, že by jí nějaký vochmaták neočekávaně šáhl na švába. Hrdinný závočí na služebně zasune kakadu zpátky do klícky, zapne zip, nastartuje služební elektromobil a jede to řešit!
Ty prostě odmítáš vidět ty benefity hele...

Karle dokonaly system neexistuje, riziko zneuzitia je vzdy, ale...uz som to tu uvadzal...mal podla teba Nobel znicit svoj vynalez dynamitu len preto, ze ho zneuzivala armada?
Navyse riziko odhalenia takehoto spravania je pomerne velke, takze si nemyslim, ze sa to deje vo velkom. Ak vsak zamestnas ako straznika clovek s iq-tykve tak to samozrejme mozne bude aj inde.

Když se to lidem správně podá, budou ještě čipovače uplácet, aby dostali nějaké hezké číslo. Tady tolik kamer nebude potřeba, jsme o dost menší a lidi jsou vychovávání k tomu, že udávat je správné. Na netu se už začínají chlubit, koho nahlásili, morálka šla od časů Čurdy hodně dolů.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru