Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailemAnketa Čína vs KLDR

Napriklad tym, ze pomocou tych kamier mozu sledovat kazdy tvoj pohyb

Prosim ta bez sa pozriet na mestsku policiu vo vasom meste a pozri sa ako sleduju kazdy tvoj pohyb.

Ja som zase alergicky na egomaniakov, ktorych sleduje cely svet...iba ich a nikoho ineho. Btw kecas, kazdy tvoj pohyb sledovat nemozu, nie je a nebude ich nikdy tolko, aby sa to dalo, nahovoriac o tom, ze v sucasnosti neexistuje algoritmus na sledovanie konkretneho cloveka. Mne pride, ze vacsina odporcov kamier je silne sebestredna, pretoze si myslia, ze kamery na namesti sleduju prave ich a nikoho ineho. Kamery na namesti sleduju namestie a ked idem cez namestie sleduju aj mna. Pre mna je to obrovsky rozdiel oproti tvrdeniam, ze kamery sleduju moj pohyb.
Pride mi to ako argument, ked si odfotim hrad a na fotke je aj clovek co siel okolo a bude ma ziadat nech ten zaber zmazem lebo on je na mojej fotke hradu a zacne sa pripadne ohanat GDPR. Lenze mne sa ta fotka paci a fotil som si hrad, nie jeho a nic mazat nebudem. Citis ten rozdiel?
Btw tieto problemy s ochranou osobnosti tu uz mame roky a su vyriesene (davno pred GDPR), sudy rozhoduju jednotne, takze ten clovek by mal na sude smolu...je to reportazna fotografia a tam ziadne GDPR neplati, kludne si ju mozem dokonca zverejnit.
Citis ten rozdiel medzi sledovanim teba konkretne kamerovym systemom a sledovanim priestoru, cez ktory prave prechadzas? Ja ho tam vidim celkom jasne.
Kamera za cca 1-2k zvladaju sledovat konkretnu osobu na zabere, robia to automaticky a sleduju kazdu osobu na zabere. Vyuziva sa to v koridoroch, kde sa nepremele vela ludi, pretoze nevedia sledovat len konkretnu osobu na zabere na zaklade stotoznenia s fotkou ako to vidavame vo filmoch. To je momentalny vrchol, co zatial kamery s kvazi AI dokazu. A su pekne drahe.
Povez mi jeden racionalny dovod proti kameram, pretoze vzdy a kazdy uvadza len pocitove dovody, ktore nemaju s rozumom nic spolocneho. Takze ak si odmyslime tebe neprijemny pocit, idealne uplne pocity stranou, co je zle na kamerach?
Vtipna prihoda na zaver. Dnes som bol u zakaznika...pofajcievame si vonku a hovorim ich iteckarovi...v stredu mi pridu kamery, mozme ich stvrtok nahodit.
Hned bol pri nas miestny pracovnik a silne sa zaujimal o to, kde budeme kamery montovat. Ked zistil, ze v novej hale viditelne si vydychol...je to asi mimo jeho koridor a kamery ho tak nebudu "ohrozovat".

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat