Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailemAnketa Čína vs KLDR

Co je podle vás horší? Podle mě Čína kvůli chytrým kamerám. Ale tak zase se údajně mohou odstěhovat (odstěhovat se z pekla) což je "úžasné" ale kolik asi na to ty miliony má :D

Co je Nejhorší?

0%
60%
40%

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Cina je vzorom ako ma vyzerat idealny stat pre cely ostatny svet. Zobrala si to najlepsie z demokrac…
fleg 23.09.2019 19:22
fleg
Cina je vzorom ako ma vyzerat idealny stat pre cely ostatny svet. Zobrala si to najlepsie z demokrac…
hynajs 24.09.2019 08:24
hynajs
Koncentrační tábory v Číně mají také. Bavme sa v rovine faktov, u mna je pojem koncentracny tabor m…
fleg 24.09.2019 18:26
fleg
No, sice lze lehko najít např.: China putting minority Muslims in 'concentration camps,' U.S. says…
hynajs 24.09.2019 19:42
hynajs
Tvrdí USA, tohle se zase pro změnu tvrdí o nich. Taky to jde lehko najít. https://thundergodblog.com… nový
karel 20.10.2019 23:58
karel
Bavme sa v rovine faktov Vytrhané nehty, mučení a znásilňování. Svědectví o táborech, kde Čína drží…
hynajs 19.10.2019 08:24
hynajs
Ja o pracovnych/prevychovnych taboroch v Cine nepochybujem. Za ich tam biju o tom tiez. ALe opakujem…
fleg 19.10.2019 13:10
fleg
Cina je vzorom ako ma vyzerat idealny stat pre cely ostatny svet. Ja o pracovnych/prevychovnych tab…
Prasak 19.10.2019 17:04
Prasak
Nie je, musis si len priznat, ze idealny stat je, ked stat vladne tvrdou rukou. Cina navolila kompro… nový
fleg 19.10.2019 17:57
fleg
A ses si jistej, ze Cinane v tech svych taborech lidi nevrazdi? Ty "prave" koncentracni tabory byly… nový
merlouska 20.10.2019 23:37
merlouska
A ses si jistej, ze Cinane v tech svych taborech lidi nevrazdi? Dolezite je slovicko hromadne vrazd… nový
fleg 21.10.2019 00:27
fleg
Když je to důležité, napiš to číslo, kde je hranice mezi "jednotlivě" a "hromadně". 2 je co? 20 je c… nový
L-Core 21.10.2019 13:09
L-Core
Cina je vzorom ako ma vyzerat idealny stat pre cely ostatny svet. Číslo asi není podstatný, ale asi… nový
Prasak 21.10.2019 15:41
Prasak
Já to chtěl vědět od flega :-p Protože z jeho vyjádření to vypadá na "jednotlivci, OK, to ještě jde"… nový
L-Core 21.10.2019 16:18
L-Core
V kazdom state sa stracaju ludia. Aj v USA si robila tajna sluzba na Guantaname co chcela za Bushove… poslední
fleg 21.10.2019 18:06
fleg

Cina je vzorom ako ma vyzerat idealny stat pre cely ostatny svet. Zobrala si to najlepsie z demokracie, tyranie, komunizmu, kapitalizmu a socializmu s zmixovala to tak, ze KLDR, Rusko, ci zapadna Europa mozu len zavidiet. Do 5 rokov sa stane svetovym leadrom, pretoze USA nestihaju.
Ono by bolo dobre, keby si si o tej Cine aj nieco zistil.
Napriklad, ze vacsina ludi je tam stastnych. Ze za 8 rokov postavili 20k km rychlostnych zeleznic a za dalsi 7 postavia dalsich 30k a je to jedina krajina, kde dokaze vlakova doprava casovo konkurovat tej leteckej. Pozri si interier cinskych rychlovakov a zrovnaj ho s europskymi. Alebo priemerne rychlosti.
Je to jedina krajina, kde jedinou aplikaciou na mobile zaplatis vsetko a to aj u poslednej babky na trhu a nepotrebujes na to milion inych aplikacii.
Anketa je blbost, pretoze Cina je svetovy leader, KLDR je na urovni zaostalych africkych krajin a Izrael je normalna moderna krajina.
Navyse si nedefinoval z akeho pohladu to ma byt najhorsia krajina, ale ked si zoberiem akykolvek vychadza mi vzdy najhorsie KLDR. Snad len z hladiska vybusnosti a napatia by Izrael prebehol KLDR.
Btw cinsky projekt socialneho skore, ktory sa tak rad kritizuje na zapade prebieha v testovacej prevadzke len v niekolkych velkomestach a su to oddelene projekty a podla popisu prinesu viac osohu ako pripadneho zenuzitia.
Jo a kamery na verejnych miestach? Tie vadia len blbcom. Cina patri medzi najbezpecnejsie krajiny sveta bez realnej existencie non-go zone, ktore ma kazdy stat...dokonca ciastocne existuju v CR aj v SR.

Cina je vzorom ako ma vyzerat idealny stat pre cely ostatny svet. Zobrala si to najlepsie z demokracie, tyranie, komunizmu, kapitalizmu a socializmu s zmixovala to tak, ze KLDR, Rusko, ci zapadna Europa mozu len zavidiet. Do 5 rokov sa stane svetovym leadrom, pretoze USA nestihaju.

Úvod nové knihy "V zemi, kde zítra již znamená včera - verze 2".
Julius Fučík taky v SSSR byl a osobně svědčil.
Koncentrační tábory v Číně mají také.

Nie je, musis si len priznat, ze idealny stat je, ked stat vladne tvrdou rukou. Cina navolila kompromis a pouziva metodu cukor a bic.
Drviva vacsina jej obyvatelov/oveciek je spokojna.
Zvysok trpi.
Ja osobne by som v Cine zit nemohol, mam presne taku povahu, kedy by mi rozne veci vadili a skor, ci neskor by som narazil. Som proste zvysok.
To vsak nemeni nic na tom, ze Cina unika zvysku sveta a za par rokov tu uz nebude sily, ktora by sa jej vedela postavit.
Jedina sanca na zastavenie Ciny je jej vnuorny rozklad, co vsak zdaleka zatial nehrozi.
Edit: Aby nezvnikol mylny dojem...ja obdivujem Cinu pre jej hospodarsky rast a sposob akym to dosiahli. Je to evidentne najefektivnejsi sposob zo vsetkych na svete. Nebudem popierat cisla a fakty len preto, ze vnutorne nesuhlasim so sposobom akym to dosiahli.
To vsak nemeni nic na fakte, ze som voci Cine silne kriticky, napriklad politika jednej Ciny, v spore medzi Prahou a Cinou som jednoznacne na strane Prahy, uznal by som Tchajwan ako stat a pod.

A ses si jistej, ze Cinane v tech svych taborech lidi nevrazdi?

Ty "prave" koncentracni tabory byly oficialne prece taky pracovni, ne? :-) Arbeit macht frei atd., vrazdeni byl jenom takovej vedlejsi produkt.

Jako jo, dneska by asi takove hromadne vyvrazdovani uplne neproslo, ale minimalne v tech taborech muzou byt natolik strasne podminky, ze ti lidi stejne do par let umrou.

V kazdom state sa stracaju ludia.
Aj v USA si robila tajna sluzba na Guantaname co chcela za Bushovej ery.
Kolko zabili ludi? 1,2, 200? Netusim, ale USA sa tym neprestala pokladat za demokraticku krajinu. Hromadne vyvrazdovanie predsa nema presnu matematicku definiciu, nechapem preco ju odo mna chcete.
Rozdiely medzi nemeckymi a cinskymi tabormi vnimam celkom jasne. Do nemeckych sa chodilo zomriet, do cinskych sa chodi zlomit ludi a vymlet im mozog.
Gulag je vyranze presnejsie pomenovanie ako koncentrak, aj ked ani gulag to nie je, pretoze primarne nejde o pracovne tabory.
Myslim, ze kto sa prisposobi a zacne sa pchat do analneho otvoru cinskej strany a jej funkcionarov z tabora pomerne rychlo odide.
Asi budem musiet to slovo idealny zamenit za najefektivnejsi.
Ja stale vediem debatu a vyjadrujem obdiv smerom k ekononomickemu rastu Ciny, kde Cina nasla podla mna najefektivnejsi sposob ako napredovat. Cisla a fakty nepustia.
Zaroven som tu uz spomenul, ze Cina nie je napriklad stat pre mna, ja by som tam zit nemohol, pretoze skor, ci neskor by som v nejakom pracovnom tabore skoncil...to len tak na okraj, aby som tu zase nebol chytany za slovicka a brany ako nekritick obdivovatel cinskeho rezimu.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru