Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailemAnketa Čína vs KLDR

Ty jsi fakt dost mimo člověče... Vezmu to od konce:

Ci, ked mam kameru na dome a pozera sa moju garaz tak som vitac velkeho brata?

Ne, ne a ještě jednou NE a docela se divím, že při tvé zjevné inteligenci ti to pořád nedochází i když to tady bylo zmíněno Xkrát. Pokud máš kameru doma a směřuje na tvoji garáž, je mi to buřt, stejně jako je mi buřt kamera u soukromníka na pracovišti, ve skladu, nebo u východu z firmy. Stejně je mi u (_!_) jestli doma pomocí kamer hlídáš svoji koc jestli ti nezanáší. Už jsi to pochopil? Prostě se mě to netýká a pokud mě takový zaměstnavatel osloví, že u něj mám pracovat, pokud mě pozveš do garáže na pivo, nebo k sobě domů na večeři, tak zvážím, jestli mi to za to stojí, nebo se v průběhu té události seberu a odejdu, pokud mi to bude nepříjemné...

Ale:

kamery su predovsetkym urcene na ochranu sukromneho vlastnictva a pravdupovediac ja som pre statnu spravu montoval len parkrat, vsetko ostatne boli sukromne zakazky na ochranu majetku a osob.

Tohle je právě hovadina. Kamery jsou určeny k monitoringu prostranství, které jim kdo vyhradí monitorovat. A pokud je to soukromník na svém pozemku, ve svém majetku, smeknu klobouček a budu mu to ze srdce přát.
Pokud se ale rozhodne můj starosta, hejtman (u vás myslím župan), nebo vláda, že bude monitorovat můj pohyb na veřejném prostranství, které je stejně tak moje, jako jeho, tak tvrdím, že překročil míru, kterou mám osobně sám v sobě nastavenou, jako nepřekročitelnou deadline a i když mi bude mazat med kolem huby 1000+1 příběhů, kdy mi to může být teoreticky prospěšné, tak mu na to sere bílej tesák, protože moje soukromí je pro mě 1000^2 krát cennější, než všechny jeho (tvoje) benefity... To je celé. Já je nezpochybňuju, já ti je neberu. Já na ně jen prostě seru, chápeš? Normálně na ně házím bobek... Nechci být na veřejném prostranství preventivně monitorován. To je celé, nic víc zatím není...

Toto je silny argument, ktory ale popiera akykolvek dalsi zmysel debaty na tuto temu.

Heureka! A ten argument je přesně ten, že ty naprosto nerozlišuješ soukromým a veřejným a hrozně se divíš, když ti někdo sere na benefit, že mu ukradené kolo na chodníku před poštou (možná) dohledají za pomocí kamerového systému a jinak by o něj určitě přišel...
Podívej, zřejmě je to pro tebe nepochopitelné, jako pro mě podvojné účetnictví, ale já jsem skutečně ochoten "riskovat" ("riskovali" jsme tady kurva stovky a tisíce let bez kamer na veřejném prostranství ) i to dokazování použití institutu krajní nouze bez kamerového systému, pokud budu mít zaručen pro mě největší benefit = mé soukromí!

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat