Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Su dnesni mladi ludia naozaj taki hrozni?

Nechcem to tu moc zasierat svojimi vypladmi, nech nedostanem obrazok trolla;o), ale obcas ma napadaju filozoficke myslienky a mam tendenciu sa o ne podelit.
Generacny konflikt je vecny ako ludstvo samo. Nasi rodicia vycitali iste veci nam, im zase ich rodicia, teraz robime to iste my nasim detom.
Mne sa vsak zda, ze dnesne deti su naozaj nejako ine, horsie ine. Su nepozorni, horsie sa ucia, maju minimalnu davku empatie, socialne vztahy su nejake divne (bohuzial, ale uz aj u dospelych je to pomerne zle), su akoby blbsi, maju hrozne vela nezdraveho sebavedomia, nevedia sa vyjadrovat, chapat...atd atd.
Mate tiez ten pocit?
Inak pracujem pre zopar skol ako spravca a je zaujimave ako 99% starsich ucitelov, co zazili mnoho generacii tvrdi, ze dnesne deti su naozaj horsie vo vsetkych aspektoch od tych predtym a vraj sa to vsetko linearne z roka na rok zhorsuje.
A najhorsie je, ze tuto retoriku zacinaju preberat aj mladsie ucitelske rocniky. A dokonca som uz podobne nazory pocul aj od uciteliek zo skoliek.
Snazim sa hladat nieco pozitivne na tomto vyvoji, ale akosi nic nenachadzam. Ma niekto aspon nejake pozitivne skusenosti?
Btw ste za telesne tresty na skolach? Ja jednoznacne ano.

Předmět Autor Datum
Su dnesni mladi ludia naozaj taki hrozni? Viz dnešní televizní noviny na ČT... Tři mladíci umlátili…
IQ37 21.10.2013 19:56
IQ37
Mám v rodině pět nezletileců, tři celkem úspěšně studuje "gympl", čtvrtá zahájila základní školu a n…
M-Pol 21.10.2013 20:15
M-Pol
Nejsou horší. Chybí jim pozitivní vzory (autority). Ve škole je nemají, neb náš školský systém je k…
JR_Ewing 21.10.2013 20:28
JR_Ewing
Jsou horsi. Hlavne jsou hloupejsi, agresivnejsi atd. To ti potvrdi kazdy ucitel, kterej neuci pul ro…
Radek 21.10.2013 21:52
Radek
Nás ve škole řezali, když jsme dělali hovadiny a nikdo se neodvážil si na to stěžovat. Dneska nějaký…
Prasak 21.10.2013 20:43
Prasak
Souhlasím. A co se týče fyzický trestů (u nás jsou to třeba dřepy s výskokem, u starších kliky), tak…
JR_Ewing 21.10.2013 20:51
JR_Ewing
Toto je asi ten zasadny rozdiel. Keby som ja prisiel domov, ze som dostal v skole od ucitela leti hn…
fleg 22.10.2013 19:25
fleg
Naprosto přesně. Pokud nám učitelé nařezali, tak rodiče věděli, že to nebylo jen tak pro nic za nic.
Prasak 23.10.2013 06:09
Prasak
99% starsich ucitelov, co zazili mnoho generacii tvrdi, ze dnesne deti su naozaj horsie vo vsetkych…
Niko Bellic 21.10.2013 20:50
Niko Bellic
Je mi 20, nemám do toho asi co kecat, ale musím. Dejme tomu, že mladí jsou hrozní. Ale proč? Malé dě…
Potkan007 21.10.2013 21:45
Potkan007
No jsou horsi, ale to je logicky, je to dany tou hroznou imperialistickou dobou ve ktere ziji. :.(
RedMaX 21.10.2013 22:35
RedMaX
Vole :-D Jsem si poprskal monitor :-)
Dale Cooper 21.10.2013 22:38
Dale Cooper
doufal jsem, ze se svemu prispevku nezasmeji sam. ;-)
RedMaX 21.10.2013 22:44
RedMaX
Každá generace je trošku jiná (a tím nemíním jen lidi mladé, ale i ty starší), ovlivněná svou dobou.…
VN 21.10.2013 23:10
VN
Blbost.. Je to jen o rodičích. Bydlel jsem s mámou 2 roky. Normální, obyčejná ženská z komoušský, ze…
storny 22.10.2013 09:57
storny
já se storny strašlivě moc omlouvám, protože chci zasáhnout do tvého soukromí... utíral ti tvůj tát…
kmochna 22.10.2013 10:40
kmochna
Nevim co na to mám jako odepsat... Myslíš to zle, nebo dobře? Nějak absolutně nechápu, co si tim jak…
storny 22.10.2013 10:57
storny
Čéče taky jsem to nějak nepochopil, co tím chtěl kocour říct. Třeba se odhalí.
Moas 22.10.2013 13:41
Moas
V něčem jsou horší,v něčem i lepší,jsou jiní.Na anketu dávám ano,předpokládám že ty tresty jsou míně…
wlk 22.10.2013 10:08
wlk
Ano jsou. Já jsem ješťe stále tzv. Mladý. Ale vidím to také. Noční potulování ulicemi, na lavičkách…
Macko 22.10.2013 11:12
Macko
Sdílim stejnej názor a taky jsem ještě mladej. Když vidim čtvrťáky, jak čuději cigarety (a nejen to,…
storny 22.10.2013 11:21
storny
A co by ty tresty měli jako řešit?? Ve 3/4 případů jsou to stejně mladí cikáni co napadají lidi a do…
Wolve 22.10.2013 11:28
Wolve
A když už chodí, tak ovlivňují ostatní spolužáky!! A nejvíc ty kolektivně slabší. Vidím to na svym b…
storny 22.10.2013 11:32
storny
V dnešní době klidně uhodí i učitele. Zmastí ho někde. Pak se cikán podívá na film Bastardi, řekne s…
Macko 22.10.2013 13:19
Macko
http://debaty.net/debates/5142-cesko-romska-vlajka
Wolve 22.10.2013 17:15
Wolve
Někdy je fyzickej trest to jediný, čemu tupan rozumí. A taky je to účinnější, protože to útočí na po…
Prasak 22.10.2013 12:01
Prasak
Do deseti let možná, ale potom už je jim/nám to uplně jedno. Podlemě je lepší všechno řešit rozumnou…
storny 22.10.2013 12:28
storny
Nesouhlasím s fyzickým trestáním. Problém je, že vidíte v učiteli jakousi nadlidskou bytost, morálně…
Niko Bellic 22.10.2013 20:35
Niko Bellic
Nemůže ztratit nervy a začít děcka mlátit. To je nesmysl, ucitel muze deti radne serezat aniz by zt…
RedMaX 22.10.2013 23:33
RedMaX
Meles nesmysly, dnesni deti a potazmo mladez nema absolutne zadnej respekt pred nikym a pred nicim.…
Schizo 25.10.2013 19:20
Schizo
Pokud je děcko ve škole gauner, úkolem učitele je to ustát a poté informovat rodiče, např. na třídní…
Prasak 23.10.2013 06:13
Prasak
Odporucam navstivit zopar vyucovacich hodin na zakladnych skolach. Pohybujem sa tam uz mnoho rokov a…
fleg 23.10.2013 09:28
fleg
Kdyby tam ale byla nějaká tzv. zásahovka, jako jsem to viděl v USA videu, tak by to výrazně pomohlo.…
Macko 23.10.2013 10:17
Macko
Myslím si, že když se člověk narodí, tak to už má v sobě. Ne, je to ve výchově, tedy v rodičích.
Prasak 23.10.2013 10:53
Prasak
Co spravis asi 10 rocnemu frackovi, ktory na chodbe reve na zastupkynu, ze nejde do triedy lebo NECH…
Niko Bellic 23.10.2013 11:04
Niko Bellic
Kamery ať jsou klidně všude. V případě vážného nebezpečí zasáhne securťák A není to už trochu mo…
Prasak 23.10.2013 12:18
Prasak
Nejspíš není. Pokud si to doba žádá, tak je potřeba na to reagovat.
Niko Bellic 23.10.2013 13:43
Niko Bellic
Kdo nic protizákonného nedělá se nemusí kamer obávat, ne? Klidně ať to dají i na záchody a lidem do…
Dale Cooper 23.10.2013 17:17
Dale Cooper
Já jako student bych klidně pro kamery byl. Kdyby nám je dali do tříd, tak tam učitelka bude vykláda…
storny 23.10.2013 21:06
storny
Raději hned skutečné kamery. U nás na VŠ jsou také všude a nikdo to neřeší. Je teda pravda, že tady…
Niko Bellic 23.10.2013 21:54
Niko Bellic
Nepodepisovali jste nějaký souhlas s těmi kamerami? Na ZŠ a SŠ by to teoreticky měli podepsat rodiče…
Zarniwúp 23.10.2013 22:13
Zarniwúp
Je to možné. Absolvovali jsme tuším po zápisu školení o bezpečnosti a něco se podepisovalo.
Niko Bellic 23.10.2013 22:18
Niko Bellic
Bud ses frikulin nebo jen vysiras a to by potvrzovalo frikulina, coz doklada tvoje ochota se dobrovo…
Radek 24.10.2013 15:56
Radek
Hledám alternativy. Děti se bít nesmí a nebude tomu jinak ani do budoucna, takže je potřeba najít ji…
Niko Bellic 24.10.2013 16:49
Niko Bellic
Zrušili vojnu, která (ač se to zdá jako bolševická fráze) dělala z puberťáků aspoň trochu použitelné…
mif 23.10.2013 22:25
mif
Nehledal bych jen zápory, vzdělání se stalo přístupnějším i pro blby. Všichni mohou být MBA, je to o…
karel 23.10.2013 22:35
karel
Jistěže. Otitulovaní hydrocefalové. Profesoři s IQ podzemnice olejné. Boha, u toho fakt nechci být.
mif 23.10.2013 22:41
mif
Tak hrozné to nebude, nicméně k degradaci dochází. Maturita už prý není co bývala a nahrazuje ji bak…
Niko Bellic 23.10.2013 23:08
Niko Bellic
Nevím, jaké to bylo dřív, ale kolikrát mám pocit, že je to katastrofa. Žádný zájem něco umět, pohrdá…
vlk56 23.10.2013 23:01
vlk56
Len taka nazorna ukazka zo vcerajska. Bol som na zakladnej skole, mimochdom najlepsje u nas v meste,…
fleg 24.10.2013 02:03
fleg
sa ozvalo "Serus" Co je to vůbec za podivný slovo? Slyším to od slováku v poslední době dost často.…
Prasak 24.10.2013 08:15
Prasak
Serus je naozaj sprznene servus, ale co si pamatam sprznili to uz nasi rodicia lebo si to pamatam z…
fleg 24.10.2013 09:57
fleg
Jo, že je to zprzněný servus, mi už potvrdila i slovenská spolupracovnice.
Prasak 24.10.2013 11:16
Prasak
Takéto scény boli bežné aj za mojich čias, takže v tomto sa nič nezmenilo. Učiteľ, ktorý sa uchyľuje…
moose 25.10.2013 00:09
moose
Viděl jsi film Obecná škola?
Prasak 25.10.2013 07:55
Prasak
Videl.
moose 25.10.2013 18:33
moose
Tak bych tě chtěl vidět na místě té učitelky ze začátku filmu.
Prasak 25.10.2013 19:55
Prasak
Moc si obsah toho filmu nepamätám, ale spomeniem si na tvoje slová, keď budú dávať niekedy reprízu.
moose 25.10.2013 22:22
moose
Za mojich cias je to kedy? Ja som chodil na zakladnu pred 89 a veru taketo nieco si tam nikto nedovo…
fleg 25.10.2013 08:08
fleg
Cca pred 20 rokmi.
moose 25.10.2013 18:38
moose
Já chodil na základku od roku 1977. Tohle jsme si my nedovolili. Na druhou stranu šla po škole legen…
Zarniwúp 25.10.2013 18:50
Zarniwúp
Já jsem základkoval ještě o chlup dřív, ale na tu nařvanou kurvu (učitele tělocviku) nezapomenu. Pev…
mif 26.10.2013 00:16
mif
Jestlipak vite co je to obec?
RedMaX 25.10.2013 05:24
RedMaX
Zacnu od konce - telesne tresty v zadnem pripade nepovolovat. Tim zcela nevylucuju, ze bych s pripad…
bahno 25.10.2013 22:40
bahno
Jsi mě fakt pobavil větou: Jen na tech skolach je cim dal tim vic tech nul a ti uzasni ucitele chyb…
Craft 25.10.2013 23:57
Craft
Blbost. Ucitelum za poslednich par let pravomoce neubyli a ze jsou mezi nima sraci, co se boji jit d…
bahno 26.10.2013 00:42
bahno
Pozeram, ze k veci pomerne "fundovane" vyjadrujes. Na zaklade akych skusenosti opieras svoje tvrdeni…
fleg 26.10.2013 11:13
fleg
Zkusenosti mam jenom maly, spis z mimoskolnich aktivit a volitelnejch predmetu. A to asi pet let naz…
bahno 26.10.2013 16:20
bahno
Naprosty souhlas skoro se vsim. Obzvlast v tomto Co jsem slyšel od lidí, kteří jsou profesí učitelé…
Radek 26.10.2013 12:57
Radek
Však se lidstvu každá zvrácenost vrátí. Ty nedotknutelný děcka nám budou vydělávat na důchod a pečov…
Prasak 26.10.2013 13:19
Prasak
děcka nám budou vydělávat na důchod a pečovat o nás ve stáří. Budou, takže doporučuji do mladých mo…
Niko Bellic 26.10.2013 13:46
Niko Bellic
No jo, ale oni už jsou na kopání do starších zvyklí ze školy. Co teprve, až si budu chtít v autobuse…
Prasak 26.10.2013 13:50
Prasak
Slušných bude vždycky většina. Neboj.
Niko Bellic 26.10.2013 14:05
Niko Bellic
A ucitelum "pravomoce" ubyly, a to dost. Uz jen kdyz tohle dokazes tvrdit, tak podle toho vidim, ze…
bahno 26.10.2013 16:37
bahno
Su dnesni mladi ludia naozaj taki hrozni? Áno. Ste za povolenie fyzickych trestov na zakladnych sk…
26.10.2013 22:14
Kam až to může zajít - Školák nezvládl uložený trest, učitel mu nakázal skočit z okna. A on poslechl…
M-Pol 01.11.2013 16:46
M-Pol
podle odkazu šlo zřejmě o diváka novy, žádná škoda. normální žák by odvětil, že to ještě neprobírali… poslední
lední brtník 01.11.2013 17:19
lední brtník

Mám v rodině pět nezletileců, tři celkem úspěšně studuje "gympl", čtvrtá zahájila základní školu a nijak mi nepřipadá, že by byli horší nežli ta předešlá generace.
Někdy ba naopak, určitě v PC gramotnosti, jen jsou asi více rozmazlené a náročné na různé technické "vymoženosti".
Hlasoval jsem ne, nic to nevyřeší.

Nejsou horší. Chybí jim pozitivní vzory (autority). Ve škole je nemají, neb náš školský systém je k těm opravdu dobrým (učitelům) nepřátelský (platí je málo). To rozhodně nedokáže motivovat ty nejlepší, aby šli učit. Doma jim také chybí mnohdy chybí pozitivní vzory (rozvrácené rodiny, rodiče mluvící sprostě, ponižující chování vůči dítěti v rodině, podrývání autorit - učitel je blbec). To všechno pak ve výsledku vypadá, že si ničeho neváží, nic je nezajímá, jsou nezvladatelní.

Já v oddíle s dětmi problém nemám. Poslouchají, ze spousty z nich vyrostli úspěšní lidé, přemýšlí, touží po informacích a spousty svých vrstevníku považují za blbce (nebo slepice). Přemýšlí, mají vlastní názor.

Ne, dnes děti nejsou horší, překvapivě budu soudit jinak. Za tento stav mohou horší rodiče.

JR

Jsou horsi. Hlavne jsou hloupejsi, agresivnejsi atd. To ti potvrdi kazdy ucitel, kterej neuci pul roku. S tema se nemuzes srovnavat, protoze pokud delas v nejakym oddile, tak se ti schazeji deti s urcitymi zajmy a vlastnostmi, ktery maji k tobe prichazejici dost podobny, takze nemuzes soudit, protoze mas velmi zuzeny a omezeny pohled.

Pak pises toto,

To všechno pak ve výsledku vypadá, že si ničeho neváží, nic je nezajímá, jsou nezvladatelní.

ale ono to tak jen nevypada, ono to tak je. Kdyz se to vezme v globalu, tak dneska si opravdu niceho nevazi, jsou povrchni, neznaji poradny kamaradstvi (a neplet sem par promile lidi, co chodi nekam do oddilu, mluvim o globalu). Chyby se daji hledat ve vychove a hlavne ve zpusobu zivota (internet, obcasny chlast u nas na dedine nahradily drogy, hriste se vymenilo za stul s pc, setkani s kamosi se vymenilo za chat na pc nebo za mobily - tohle neni vychova a nekde se to musi zakonite projevit). My jsme celej den hrali nejaky hry (lozili po lese, kradli ovoce po zahradach,...) oni hry hraji na pc a tim se separuji, atd. atd. Na delsi kdakani nemam cas.

Navic timto

Za tento stav mohou horší rodiče.

na konci zcela jasne potvrzujes, ze neco asi neni uplne koser, tak nechapu ty spousty vet nad tim. Taky nezapomen, ze ty "horsi" rodice, taky nekdo "vychovaval".

Nás ve škole řezali, když jsme dělali hovadiny a nikdo se neodvážil si na to stěžovat. Dneska nějakýmu frackovi učitel natáhne a má z toho problémy (určitě si pamatujete, jak to jednoho učitele/mistra z dílen dohnalo k sebevraždě). Takže těm největším provokatérům učitel prakticky nic nemůže. Ona autorita je jedna věc, ale občas je potřeba ji podpořit i jinak, než jen slovně, protože někteří tupani holt rozumí až fyzickýmu podnětu.
Ale taky je to z velké části vina rodičů, kteří si na na učitele jdou hned stěžovat, protože jejich "synáček za to nemohl a ta učitelka nemá právo na něj šahat". Tady jsme to dopracovali s tím naším humanismem, vyrůstají nám tu frikulíni se sebevědomím vyšším, než vlastní IQ. A většinou jsou to ti rodiče, kteří totálně ve své roli selhali, nenaučili děcko k respektu k ostatním a k tomu, že je třeba taky občas poslouchat.

K nízké gramotnosti - opět velká vina rodičů, že se děckám nevěnují, nevedou je ke čtení knížek (kolik procent populace čte knihy?), taky ve snadné dostupnosti jiné zábavy a s tím spojenýho získávání informací - počítače a google.

Souhlasím. A co se týče fyzický trestů (u nás jsou to třeba dřepy s výskokem, u starších kliky), tak děcka je přijímají naprosto bez problémů. Je fakt, že na rozdíl od učitele máme jednu výhodu. Máme nějaká morální pravidla, jsme skauti. Nejsou pro tebe to pravé, nechceš je dodržovat? Tak ahoj, příště tě tu nechci. To učitel ve škole udělat nemůže. S tou spoluvinou rodičů naprosto souhlasím.

99% starsich ucitelov, co zazili mnoho generacii tvrdi, ze dnesne deti su naozaj horsie vo vsetkych aspektoch

To mám ještě v živé paměti. Zajímavé, že někteří učitelé (starší i mladší) byli v pohodě, měli respekt a třída celkem i spolupracovala. Ale byli tací, kteří neuměli vysvětlovat a hodina s nimi byla naprosto nezajímavá. A místo toho, aby se trochu nad sebou zamysleli, tak nám začali vyprávět přesně tyto historky, jak za nich byli studenti lepší atd. Klidně tím zabili třeba 20 minut hodiny (a ne jednou). Učitel, který nemá schopnost získat si autoritu a neumí podat látku tak, aby tím studentům udržel pozornost, by prostě v dnešní době neměl učit. Pokud si začne stěžovat ještě před studenty, tak to je už vážná degenerace..

Je mi 20, nemám do toho asi co kecat, ale musím.
Dejme tomu, že mladí jsou hrozní. Ale proč? Malé děti se učí opakováním, koukají někomu pod ruce, poslouchají lidi kolem sebe. Lenost je úplně přirozená, za to dá se říct nemůžou, ale měli by mít motivaci snažit se. Ta by měla být jak ve škole, tak v rodině. Strašné množství dětí vidí doma hádky, ve škole je nikdo nemotivuje. Na ZŠ jsme měli kluka, kterého nebavilo učit se a celkově nezapadal do představy dnešní společnosti. Jenže řešení bylo si ho nevšímat - on do školy nechtěl a učitelce přidělával hrozně práce, tak bylo nejjednodušší ho zaměstnat samostatně a nevšímat si ho. Ten kluk nebyl blbej, jenom mu neseděl systém školství.
Vyjadřovací schopnosti - za vás vysílal jeden program v televizi několik hodin za den, takže jste běhali venku, získávali zkušenosti, komunikovali mezi sebou, večer jste si třeba četli. Dneska děti moc nečtou, preferují zábavu nevyžadující moc přemýšlení, tomu odpovídají tupé (údajně) vtipné seriály v televizi, kde jim ještě musí naznačit, kdy se smát, na počítačích hrajou hry na úrovni LoL. Několik mladších, než jsem já, mi tvrdilo, že to je strategická hra podporující rozvoj jejich schopností, zrychlující reakce a zlepšující komunikaci v cizím jazyce. Viděl jsem jich dost a všichni se chovají stejně, hodiny denně klikají myší, v jednom kuse nadávají a zlepšení cizího jazyka si představují jako "cool" křičení anglických nadávek do mikrofonu, kde je poslouchá několik stejných "kamarádů", které nikdy neviděli.

Každá generace je trošku jiná (a tím nemíním jen lidi mladé, ale i ty starší), ovlivněná svou dobou. Když přemýšlím nad dějinami lidstva, co vše se v různých staletích odehrálo, těžko soudit. Každopádně mám pocit, řečeno spíše obecně, že se současná lidská společnost dostává (či se už dostala) na nějaký nový "level" žití. Skoro se mi chce použít věta Antonína Baudyše (ač v jiných souvislostech než on): "Dosavadní svět už skončil, přestože to ještě není vidět." (...)

Příkladem jedno vtipné vyznání, jež svým způsobem osvěží tuto debatu (pohled učitele 19. století):

„Učitelství jest těžký, robotný úřad, vysilující duši, ochromující fantazii, pijící sílu z organizmu; děti přicházející do školy jsou zlé, svéhlavé, bludně vychované bytosti, rafinované, zlomyslné, zhýčkané, zbloudilé, instinktivně nepřátelské a ve velikém procentu úžasně neschopné; vracím se po pěti hodinách vyučování fyzicky i duševně vysílen, dizgustován, umrtven, zatemněn, tupý, mdlý a sešlý. Pouze noc jest vyhražena mé duševní práci a i tu nedostavuje se vždy dispozice, vstřebaná celodenním rozechvíváním nervového systému a stálým krvácením intelektuálním.“

Otokar Březina v dopise Anně Pammrové, 1892

Viz: http://www.jtpunion.org/spip/article.php3?id_article=2044

Nebo jedno zajímavé zamyšlení mladé studentky:

Lucie Amálie Sulovská: Je mi líto učitelů

Přiznám se, že článek o tom, kterak si učitelé stěžují, že školství upadá, mne skutečně zaujal. Je to totiž nádherný příklad toho, jak se chodí okolo horké kaše a okecává to, co si nikdo nedovolí říct nahlas. Nejsem pedagog a tudíž nemám právo hodnotit z učitelské perspektivy, avšak coby student před maturitou, který ještě stále sedí za školními škamny, mohu poskytnout pár svých poznatků.

„Jo, to když pan učitel přišel, to přišel zákon,“ vzpomínala moje prababička, ročník 1920. Bydlela na vesnici, kde v té době učitel byl nejváženější osobou společně se starostou a farářem. „Takže jste byli hodný?“, ptala jsem se tehdy coby x-letá žákyňka ZŠ. „Pan učitel nosíval pravítko a když někdo zlobil, nastavil prsty a pořádně ho přes ně majznul! A pan farář na náboženství, ten nás nechával klečet na ostrém polenu. To si nikdo nic nedovolil.“ Pak se prabábi usmála a jako kdyby se vrátila do těch časů před osmdesáti a více lety. [...]

Viz: http://lucieamaliesulovska.blog.idnes.cz/c/362203/Je-mi-lito-ucitelu.html

P. S. Pokud bych měl přispět z vlastní zkušenosti, pak musím upřímně poznamenat, že se denně setkávám se spoustou fajn mladých lidí... Tedy nejsem v tom (charakter současné mládeže) vyloženě skeptik. (Napsal jeden učitel...)

Blbost.. Je to jen o rodičích. Bydlel jsem s mámou 2 roky. Normální, obyčejná ženská z komoušský, zednický rodiny. Mluvil jsem sprostě, neuměl komunikovat a celý mě to táhlo uplně někam na dno lidí. Po 2 letech mi ruplo v kebuli a přestěhoval jsem se k tátovi. Táta je celkem slušně zabezpečenej člověk, kterej je ale na úrovni. Já sám jsem na sobě zaznamenal za tu dobu strašné zlepšení ve všech ohledech. S tátou často dělám věci, které mě učí. Rozvíjím všechny směry, ve kterých si s ním rozumím. Tak by to mělo být... (je mi skoro 19)

Ano jsou. Já jsem ješťe stále tzv. Mladý. Ale vidím to také. Noční potulování ulicemi, na lavičkách v pracích do půlnoci vysedávají, chlastají, hulí trávu, poslechnou si staré fláky od 2Paca a jsou to gangsta světa. Parazitují na svém okolí, vzdělání a normální život jim nic neříkají. I když jsem mladý, mám své cíle, netahám se s bandama po ulicích... Všechno to přichází ze zahraničí. Oni se kouknou na gangsta film, jak je někdo gangsta a jakej mají krásnej život, tak to zkouší i oni... Hrůza

Sdílim stejnej názor a taky jsem ještě mladej. Když vidim čtvrťáky, jak čuději cigarety (a nejen to, protože někdy maj v cigáru mariánu) před základkou, tak si řikám, že něco neni v pořádku. Já jsem začal kouřit v 16 a to si myslim, že už to je silný kafe, ale když je někomu 10let a tahá víc, než já, tak to považuju za katastrofu, protože já jsem taky nekouřil. Za mě na základce (2001-2010) sem neviděl jedinýho člověka za celý ty roky, že by si dovolil před základkou zapálit. (To až v Humpolci... v Praze nikdy) Teď příjdu před Pražskou základku a tam třetáci se čtvrťákama pálej jednu za druhou. To, co je teď je podlemě začátek. Příjdou horší věci. Ještě jsme slušní :-)

Do deseti let možná, ale potom už je jim/nám to uplně jedno. Podlemě je lepší všechno řešit rozumnou cestou. "Udělal jsem táto průser, nedá se s tim už nic dělat, mrzí mě to a příště se to doufám nestane..." odpověď "oukey, tak za to hold na měsíc nebudeš mít money a příště si to rozmysli" .. "nééé!!" "nojono, to sis měl rozmyslet dřív" Tohle je podlemě rozumná cesta. Ono od patnácti je dneska bez aspoň základních financí člověk ztracen a takovou stovečku týdně mít, nebo ne je velikej rozdíl. Já jsem si to třeba rozmyslel vždycky, jestli jí chci.

Nesouhlasím s fyzickým trestáním. Problém je, že vidíte v učiteli jakousi nadlidskou bytost, morálně nadřazenou všem ostatním. Jenže ani u učitele nemáte nikdy záruku, že by trestal spravedlivě. Taky jsou to jenom lidi a vyskytují se mezi nimi různé anomálie (ať už učitel zdegeneruje během desítek let, co učí, nebo má už od počátku nějakou špatnou vlastnost, např. neumí zvládat stresové situace). Takže fyzické tresty určitě nepovolovat. Učitel má mít přirozenou autoritu a měl by si umět sjednat pořádek jinak, než násilím. Pokud bych byl v roli rodiče a někdo by uhodil moje děcko, bral bych to samozřejmě jako selhání učitele. Proč mohou být někteří v pohodě a někteří by nejraději pořád fackovali? To je prostě v člověku. Nemůžete to takhle generalizovat, že jsou všichni chudáci utlačováni žáky. Pokud je děcko ve škole gauner, úkolem učitele je to ustát a poté informovat rodiče, např. na třídních schůzkách. Nemůže ztratit nervy a začít děcka mlátit. A kdo na to nemá, tak ať neučí..

Nemůže ztratit nervy a začít děcka mlátit.

To je nesmysl, ucitel muze deti radne serezat aniz by ztratil nervy. :-D

My meli na zakladce ucitele, ktery se fyzickych trestu nebal a pritom je to ucitel na ktereho jedinneho si vzpomenu z ucitelu, kteri me ucili na zakladce a to v dobrem slova smyslu. Pravda, mel z toho nekolikrat problemy a nakonec se ho ostatni ucitelky zbavili, hlavne proto, ze mu zavideli jeho oblibenost mezi detma. Jinak on nervy urcite neztracel, dokonce si zak mohl vybrat mezi fyzickym trestem a poznamkou. Bohuzel uz tenkrat byli nektere deti takovy parchanti, ze si dobrovolne vybrali fyzicky trest a druhy den pribehla do skoly jejich maminka, ze ji ucitel nebude mlatit dite. :-/

Ono je potreba tyhle veci resit citem, chapu zakaz fyzickych trestu, protoze ucitele dneska dela kdejake ucho co vystuduje pedak a na detech by se to vyzivalo. Na druhou stranu jeste za nasich babicek byly fyzicke tresty normalni a nijak je to nepoznamenalo, ale fakt e, ze v te dobe byla i jina uroven ucitelstva.

Meles nesmysly, dnesni deti a potazmo mladez nema absolutne zadnej respekt pred nikym a pred nicim. Naprosto presne znaji svoje prava, zapominaji na sve povinnosti . Moc dobre vedi, ze jim nikdo do 15ti nic nesmi, utvrzuji je v tom i media dnes a denne viz TV HOVNA a jejich postizeny reportaze.

Neni absolutne zadna páka na tyhle stale se zdokonalujici a stale vic a vic nebojacny vysirace. Vidi to vsude kolem sebe.
Vzdyt i stat sam se o tyhle " Deti " stara uplne jinak nez by si zaslouzily, tak kde se maji teda ucit autoritam, respektu ...?? vemte si ze kdyz nezletilej ci mladistvej nekoho okrade, zmlati ci dokonce zabije nedostanevic nez polovinu beznyho trestu ? Co to doprdele je ? Citi ten okradenej, zmlacenej polovicni bolest , nebo ujmu ? O zabiti nemluve, smrt jako smrt. Tak proc tyhle detsky skety, ze kterejch nikdy nic nebude maji jina prava, jine zachazeni ? proc se nemuzeme dozvedet jejich jmena, videt jejich tvare abych varoval svoje deti ? Protoze si to prej nezaslouzej a uskodilo by jim to pri pozdejsim zarazovani se do spolecnosti ??::)::)

Za par let se budeme divit jak se tyhle " deti " budou chovat, co budou vyvadet. Rezat a rezat, skoda kazdy rany ktera padne vedle. Dokud to nepociti na vlastni kuzi tak se nic nezmeni.

Pokud je děcko ve škole gauner, úkolem učitele je to ustát a poté informovat rodiče, např. na třídních schůzkách.

Pokud jsou rodiče toho děcka taky gauneři, tak jim to bude u prdele a učitel si pak může narvat kulku do palice, protože s tím problémovým děckem nic nezmůže.
A že těch namyšlených rodičů s "dokonalým a hodným" děckem po světě běhá. Typicky dítka podnikatelů, kteří tráví v práci naprostou většinu času a na děcko nemají čas.

Odporucam navstivit zopar vyucovacich hodin na zakladnych skolach. Pohybujem sa tam uz mnoho rokov a parkrat nechybalo, aby som nejake decko nevyhodil cez zatvorene dvere ja osobne (a to som tam len nieco montoval). Co spravis asi 10 rocnemu frackovi, ktory na chodbe reve na zastupkynu, ze nejde do triedy lebo NECHCE a ze posle nanho mamu? DOkonca to bolo dievca. Okamzite by som ju vydrbal nielen z triedy, ale rovno zo skoly.
Hovoris o autorite, ale mas pocit, ze mladi ludia na tych ZS maju nejake vzory a uznavaju nejake autority? Ja bohuzial nie.
Je to presne ako to tu pisali ostatni a mozem to potvrdit aj ja. Nas ucitelia tiez bili, ale nikdy to nebolo bez priciny a vzdy sme si to zasluzili. Teraz po rokoch nespominame na tych ludi, ked sme na pive s nenavistou, ale ako na dobrych ucitelov. Ako decko som mozno vnimal fyzicky trest nespravodlivo, ale vedel som zaco som dostal a preco to bolo. A myslim, ze mi to psychicky neublizilo.
Btw uz na 2 zakladnych skolach u nas zacinaju silniet tlaky, ze kamery nebudu len chodbach, ale uz priamo v triedach, pretoze miera unosnosti sa prekracuje coraz viac. Paradoxne na tom je, ze kameram sa brani pomerne velky pocet ucitelov, podla mna prave tych, ktory si tuaciu nezvladaju a maju pocit hanby, zeby ich zlyhanie bolo zachytene na zazname.
A co si myslis co bude ak sa ziaci prestanu vdaka rodicom bat kamier? Nastupia sukromne SBSky ako maju v kazdej americkej skole? Detektor kovov pri vchode? Pretoze tam to momentalne speje.
A to nehovorim, ze bezna skola ma 2 vychovnych poradcov z vyskolenych ucitelov a 2 profesionalne psychologicky, jedna pre vsetky ADHD poruchy a druha specialistka na totalnych asocialov. A aj tak to podla mna nezvladaju.

Kdyby tam ale byla nějaká tzv. zásahovka, jako jsem to viděl v USA videu, tak by to výrazně pomohlo. Taky, bych Vám všem doporučil shlédnout TENTO FILM O ŠKOLNÍ ŠIKANĚ ZAKONČEN MASAKREM V PODOBĚ ROZSTŘÍLENÉ ČÁSTI TŘÍDY, VE KTERÉ SE TA ŠIKANA ODEHRÁVALA. Jedná se o film na youtube. Kdo ho neviděl, tak ho doporučuji. Jestli bude společnost postupovat až do extrému, jako je v tom filmu, bude asi více využívaná domácí škola. Jenže zase sebrat dítku tu všechnu zábavu, zážitky, courání a pálení za holkama, tajný párty u někoho doma, když v tom příjdou rodiče... :-) Zase jsem rád, že jsem si něco na základce užil a budu na to rád vzpomínat. Druhá stránka je ale ta, jako ve filmu. Ale já si nemyslím, že by to byla všechno chyba rodičů a výchovy. Myslím si, že když se člověk narodí, tak to už má v sobě. Jestli bude student s dobrým prospěchem a pomůže babičce s taškou, nebo jestli to bude šikanující, fetující sígr, ktrerej tý babičce tu tašku šlohne.

Co spravis asi 10 rocnemu frackovi, ktory na chodbe reve na zastupkynu, ze nejde do triedy lebo NECHCE a ze posle nanho mamu?

Nic. Nechám děcko na chodbě a kontaktuji rodiče, že děcko nechce spolupracovat a jdu učit zbytek třídy. Pokud děcko uhodím, bude kontaktovat rodiče děcko a budu mít z toho průser. Je možné, že rodiče na to nebudou nijak reagovat, tak prostě se děcko učit nebude a propadne.

mas pocit, ze mladi ludia na tych ZS maju nejake vzory a uznavaju nejake autority?

To víš že jo. Mám od ZŠ nějakých 6 let a dobře si to pamatuji. Někteří učitelé měli přirozený respekt a někteří byli akorát pro srandu. Je to v člověku a v tom, jak umí vystupovat. Těm co byli pro srandu by nepomohly ani facky, pořád by byli pro srandu.
Kamery ať jsou klidně všude. Poslouží jako důkaz, že děcko nespolupracuje. Stejně, jako si učitelé schovávají písemky a ukazují je na konzultacích, tak mít k tomu ještě záznam z hodiny. A nějaké security by také neuškodilo. Za nás to potřeba nebylo. Pokud jsou dnes mezi žáky vyloženě nebezpeční jedinci, ok. V případě vážného nebezpečí zasáhne securťák a bude z toho opět záznam (kde bude např. vidět, že děcko zaútočilo jako první a byla nutná reakce).
Asi tak no. Máme spoustu moderních technologií, tak bychom je měli využívat. Rákosky jsou přežitek.

Já jako student bych klidně pro kamery byl. Kdyby nám je dali do tříd, tak tam učitelka bude vykládat sama a všichni budou jak prd. Já bych to ještě udělal tak, že bych nasadil placebo-kamery. Prostě maketu se světýlkem nasadit do rohu třídy a tytyty... Kdyby byl jo průser a někdo mě obvinil z toho, že omezuju někomu svobodu tak bych vytáhl trumf z kabátu a "chaachaaaa - je to placebokamera, kámo, takže zákony neporušeny."

Raději hned skutečné kamery. U nás na VŠ jsou také všude a nikdo to neřeší. Je teda pravda, že tady je to spíš nástroj, jak hlídat školní majetek před zloději. Na ZŠ a SŠ může posloužit i jako důkazní materiál na fracky. V tomto žádné omezení svobody nevidím. Škola jako instituce by na to měla mít právo. Doma mi kameru samozřejmě nikdo vnucovat nebude (poznámka pro agenta ;-).

Bud ses frikulin nebo jen vysiras a to by potvrzovalo frikulina, coz doklada tvoje ochota se dobrovolne nechat sledovat i na WC. Ucitelka nemuze nechat decko na chodbe, kdyby se totiz nahodou tomu 10 rocnimu frackovi neco stalo, tak to odsere ona. Ona ma za decka zodpovednost, jestli ti to jeste nedoslo. Dnes to muze dopadnout i tak, ze muze jit za neco ucitelka sedet nebo bude do smrti platit odskodny napriklad za to, ze parchant by v tu dobu lezl po zabradli, spadl z 2. patra, smichaly by se mu hovna se zbytky mozku a stal by se z nej treba kripl. Takze asi tak k sekuritakum, ke kameram a k lemplum, kteri si pletou zodpovednost treba se svobodou atd.

Zrušili vojnu, která (ač se to zdá jako bolševická fráze) dělala z puberťáků aspoň trochu použitelné lidi. Hladina edukace na vyšším stupni základních škol jakožto na středních školách utěšeně klesá. Vejšky raději ani neberu do huby. Knihovny zejí prázdnotou. Mám pokračovat? To je, pánové a dámy, nový světový řád. Hegemonie nad miliardami idiotů. Ešče že už su starý...

Tak hrozné to nebude, nicméně k degradaci dochází. Maturita už prý není co bývala a nahrazuje ji bakalář, stejně tak bakalář už není co býval a nahrazuje ho magistr atd. Samotné VŠ vzdělání nebude automaticky zárukou dobrého uplatnění. Bude čím dál více záležet kde kdo studoval a co..

Len taka nazorna ukazka zo vcerajska.
Bol som na zakladnej skole, mimochdom najlepsje u nas v meste, kazdy tam chce dat decko a vosiel som pocas vyucovania do triedy (7.A). Asi polovica triedy sa zdvihla zo stoliciek (pekny zvyk z minulosti), druha polovica zasumela a z jedneho kuta sa ozvalo "Serus". Ja by som si to ani nevsimol, ale ucitel co tam ucil si to vsimol a zacal to riesit. Takto kamratsky ma pozdravil jeden z tych, ktory sa tusim ani nepostavil pri mojom prichode. Hoci mne to bolo smiesne ucitel podla spravnosti nahucal na ziaka, ze co si to dovoluje. Ked si zavolal ku katedre prislo take tintitko, o ktore by som si na ulici ani bicykel neoprel lebo by spadol.
Jasne rozumiem bol to siedmak, pubertak, reagoval spontanne a chcel sa ukazat pred triedou. Nic sa nestalo, mne to prislo aj celkom vtipne, ale...poviem teraz otrepanu vetu, ktoru nemam rad. Za nasich cias by si nikto nikdy taketo nieco nedovolil. Nielenze sme poctivo zdvihali rite zo stoliciek, ked ktokolvek vosiel do triedy, ale urcite by som si nedovolil z druhej lavice zakricat na dospeleho cloveka, co vosiel do triedy, ze serus. Cele sa to stalo asi preto, ze dotycny vedel, ze sa mu nic nestane, maximalne nanho ucitel nahuci a to on nejako hrdinsky pred triedou prezije.
Je to sice usmevna prihoda, ale charakterizuje vacsinu, kde vidiet aky maju respekt a coho sa boja (vlastne nicoho).

sa ozvalo "Serus"

Co je to vůbec za podivný slovo? Slyším to od slováku v poslední době dost často. Osobně to považuji za zprzněný spozdrav "servus", nebo je to snad něco jinýho? Zní to jako "seru".

Ono je to přeloženo z latiny oboje divný, protože
serus - lat. "pozdě"
servus - lat "otrok"

Servus chápu tedy jako pozdrav podřízenýho, tedy něco jako "sloužím", což se vyvinulo v pozdrav, ale zpoždění jako pozdrav?

Serus je naozaj sprznene servus, ale co si pamatam sprznili to uz nasi rodicia lebo si to pamatam z detstva. V starych filmoch som este pocul jasne servus sudruh, ale inak je to uz pocutelne malokde. Ten ziak to mal istotne od toho ucitela inak lebo ten to dost casto pouziva. Inak si myslim, ze by dnesne decka ani tento pozdrav nepoznali.

Já chodil na základku od roku 1977. Tohle jsme si my nedovolili.
Na druhou stranu šla po škole legend (a po letech jsem si to ověřil u dotčeného i u dvou z více "vykonavatelů", takže to byla pravda), že mí spolužáci, akorát tedy asi o šest-sedm let starší, hodili učitele češtiny&tělocviku do odpadkového kontejneru. Něčím je tenkrát nasral....
Nějakej servilní pozdrav, pfff... :-)

Zacnu od konce - telesne tresty v zadnem pripade nepovolovat. Tim zcela nevylucuju, ze bych s pripadnym telesnym trestem sveho potomka nesouhlasil a ze bych nutne takovej trest resil.
Ucitel bud ma autoritu nebo nema autoritu. Pamatuju za katedrou uplny nuly - a nedovedu si predstavit ze podobnej nymand by se dotknul myho ditete a ja to neresil. Na druhou stranu vzpominam na nektery ucitele s velkou laskou, jako na mimoradne schopny, spravedlivy a lidsky hodnotny. Nezastiram ze kdybych vedel, ze jde o takovyho jedince a muj potomek si stezoval, ze dostal facana tak pravdepodobne schyta druhyho, a to nemam fyzicky tresty rad a ve vychove se jim vyhejbam, sec mi sily staci.
A ne, soucasna generace neni o nic horsi, nez sem byl ja a mi vrstevnici. Jen na tech skolach je cim dal tim vic tech nul a ti uzasni ucitele chybi. Je to otazka trochu platu, trochu atmosfery ve skolstvi a v neposledni rade i zakonu. Kdysi na prvni stupen stacila SS pedagogicka a na ucnaku ucili lidi s vyucakem a 30 lety praxe. Dneska musi mit vsichni VS, ovsem prakticky umi casto min nez jejich zaci - a tim ta ztrata respektu zacina.

Jsi mě fakt pobavil větou:

Jen na tech skolach je cim dal tim vic tech nul a ti uzasni ucitele chybi.

Je to stejný nesmysl, jako svázat plavci nohy a ruce, hodit jej do vody a říci, dneska už holt ti úžasní a dobří plavci chybí :-)

Pokud nebude mít učitel jisté pravomoce, přes které nejede vlak, tak ho něčí fracek pošle kdykoliv někam, nebo mu klidně i jednu natáhne. Pokud by se náhodou učitel bránil, nebo mu ve své opovážlivosti uložil nějaký trest, natož jej třeba přetáhnul dřevěným pravítkem, okamžitě bude stíhán policií a ze školy vyhozen. To si tihle frackové moc dobře uvědomují a proto toho zneužívají, protože ví, že se jim nic stejně nestane. Proto mnoho učitelů dnes raději dělá, že neslyší a nevidí, aby se zbytečně nedostali do nějakého přímého konfliktu a prostě si pouze odříkají svou hodinu. To je celé. Přitom by stačilo zavést stejnokroje do škol, aby se smazali sociální rozdíly, učitele povýšit na autoritativní osobnost a zavést pravidlo 3x a dost, čili uděláš prohřešek proti dobrým mravům a školnímu řádu a letíš ze školy a rodiče přijdou o přídavky na dítě. Pak by se teprve něco změnilo, jinak jsou to pouze kecy...
Co jsem slyšel od lidí, kteří jsou profesí učitelé, jak je dnešní mláděž hloupá a neznají ani naprosté základy a přesto mají nařízeno je pouštět do dalších ročníků nebo k maturitám, tak se pak nemůžeme divit, že ona žádaná inteligence je spíše zaměňována za elektronickou demenci a závislost, díky vymoženostem dnešní doby.

Blbost. Ucitelum za poslednich par let pravomoce neubyli a ze jsou mezi nima sraci, co se boji jit do konfliktu jen potvrzuje to co jsem rikal. Uciteli nikdo naridit znamkovani nemuze, to je jeho pravomoc. Samozrejme, pokud mu prolitne 80% tridy, bude mit problem, pac to je neschopnost neco naucit.Pokud mu prolitne 1-3 zaci, neni duvod aby mel problem. A pokud mu i tak zacne vedeni delat problemy(ie tlacime protekcniho fracka), zase to ukazuje na skolstvi plny sracu(a proc by pred nimi meli mit zaci respekt). A lekem na to rozhodne nejsou ani uniformy, ani nejaky priblbly pravidlo a uz vubec ne nejaky umely povyseni ucitele na autoritativni osobnost.

Zkusenosti mam jenom maly, spis z mimoskolnich aktivit a volitelnejch predmetu. A to asi pet let nazpatek, byt ted se k tomu uz zase vracim, docela mi to chybelo. Nicmene ano, vim jaky je to stat za katedrou a mit pred sebou 20 12. letejch harantu. Vim ze to neni lehky je zvladat. Ale jde to, a za to jakej respekt budu budit si muzu z 90% ja sam.

Naprosty souhlas skoro se vsim. Obzvlast v tomto

Co jsem slyšel od lidí, kteří jsou profesí učitelé, jak je dnešní mláděž hloupá a neznají ani naprosté základy a přesto mají nařízeno je pouštět do dalších ročníků nebo k maturitám, tak se pak nemůžeme divit, že ona žádaná inteligence je spíše zaměňována za elektronickou demenci a závislost, díky vymoženostem dnešní doby.

Mam skoro stejny "poznatky" a jeste k tomu pridam neskutecnou aroganci a agresivitu, casto uz i mezi holkama.

Pan bahno ma zrejme zcela jine "zkusenosti". Zrejme chytim ban i tady, ale seru na to. Bahno, mit tvyho synka ve tride a on mit tvoje nazory, tak ho rezu hlava nehlava. Ja mam naopak s telesnymi tresty (samozrejme nemam na mysli mlaceni klackem o hlavu nebo hlavou o zed) ve skole pozitivni zkusenosti. Kdyz se na to ted zpetne podivam, tak dekuju ucitelum, co se nebali nas vytahat za usi pripadne pomackat/zmasit trapezu apod. Diky nim bylo min poznamek a hlavne jsme si uvedomili i v tom skolnim veku, ze delame neco spatne, proste ze se musime chovat odtud potud. Jasne, na par decek to neplatilo, ale to bylo par jedincu z cele tridy, dnes je to procento mnohem vyssi. Dneska ti ty deticky jsou schopny ucitele naprosto znemoznit obrovskou spoustou cinnosti a nic jim za to nehrozi. Ti parchanti to moc dobre vi a bude hur. Jak zakazou telesny tresty i v rodinach, tak pocitej s tim, co vyvadi ty zatroleny deticky napriklad v USA a UK tem, co jsou tam napriklad jako "aupairky/ri". Osobne znam techto lidi dost, co si za studia VS odskocili privydelat a mile deticky, vedomy si sve nedotknutelnosti, si dovolovaly do techto lidi dokonce i kopat. Tose teprv budem divit, co z tech smejdu vyroste. Miliony let funguje priroda "zakonem silnejsiho" a plati to i u lidi. Jen se na to bohuzel kvuli ruznym "multikultifeministkogaylesbopolitickokorektnim" aktivistickym sracum zapomina.

A ucitelum "pravomoce" ubyly, a to dost. Uz jen kdyz tohle dokazes tvrdit, tak podle toho vidim, ze o tom skutecnym stavu nemas ani potuchu.

A ucitelum "pravomoce" ubyly, a to dost. Uz jen kdyz tohle dokazes tvrdit, tak podle toho vidim, ze o tom skutecnym stavu nemas ani potuchu.

Kde a jak konkretne? Rad se necham poucit(to _NENI_ ironie).

1) Odmitam dat bianco sek na mlaceni mych potomku kdejakymu idiotovy, a ze se jich na skolach vyskytuje nemalo. Tohle mi nikdo nevyvrati. Nebo se za tech 9 let co jsem opustil posledni vzdelavaci ustav(a to uz byla VS, to je neco precijen jinyho) neco tak zasadniho zmenilo? Lidskyho dobytka jsem na ZS i SS zazil dost. Osobne si myslim ze situace jde vic do kytek a tech idiotu spis pribejva.
2) Jak sem psal, nekterejm vyjimecnejm lidem jsem ochoten zkousnout pouziti fyzickyho trestu - a napr. 50 kliku beru jako zcela akceptovatelny, to neni fyzickej trest. Jen sem proti tomu, aby byli fyzicky tresty povoleny, viz bod 1.

Su dnesni mladi ludia naozaj taki hrozni?

Áno.

Ste za povolenie fyzickych trestov na zakladnych skolach?

Nie. Násilie vyvoláva násilie. Najväčšie svätové konflikty (viz. WWI, WWII) sa udiali v čase, keď fyzické tresty boli bežnou praxou.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru