Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Su dnesni mladi ludia naozaj taki hrozni?

Len taka nazorna ukazka zo vcerajska.
Bol som na zakladnej skole, mimochdom najlepsje u nas v meste, kazdy tam chce dat decko a vosiel som pocas vyucovania do triedy (7.A). Asi polovica triedy sa zdvihla zo stoliciek (pekny zvyk z minulosti), druha polovica zasumela a z jedneho kuta sa ozvalo "Serus". Ja by som si to ani nevsimol, ale ucitel co tam ucil si to vsimol a zacal to riesit. Takto kamratsky ma pozdravil jeden z tych, ktory sa tusim ani nepostavil pri mojom prichode. Hoci mne to bolo smiesne ucitel podla spravnosti nahucal na ziaka, ze co si to dovoluje. Ked si zavolal ku katedre prislo take tintitko, o ktore by som si na ulici ani bicykel neoprel lebo by spadol.
Jasne rozumiem bol to siedmak, pubertak, reagoval spontanne a chcel sa ukazat pred triedou. Nic sa nestalo, mne to prislo aj celkom vtipne, ale...poviem teraz otrepanu vetu, ktoru nemam rad. Za nasich cias by si nikto nikdy taketo nieco nedovolil. Nielenze sme poctivo zdvihali rite zo stoliciek, ked ktokolvek vosiel do triedy, ale urcite by som si nedovolil z druhej lavice zakricat na dospeleho cloveka, co vosiel do triedy, ze serus. Cele sa to stalo asi preto, ze dotycny vedel, ze sa mu nic nestane, maximalne nanho ucitel nahuci a to on nejako hrdinsky pred triedou prezije.
Je to sice usmevna prihoda, ale charakterizuje vacsinu, kde vidiet aky maju respekt a coho sa boja (vlastne nicoho).

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat