Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Su dnesni mladi ludia naozaj taki hrozni?

Je mi 20, nemám do toho asi co kecat, ale musím.
Dejme tomu, že mladí jsou hrozní. Ale proč? Malé děti se učí opakováním, koukají někomu pod ruce, poslouchají lidi kolem sebe. Lenost je úplně přirozená, za to dá se říct nemůžou, ale měli by mít motivaci snažit se. Ta by měla být jak ve škole, tak v rodině. Strašné množství dětí vidí doma hádky, ve škole je nikdo nemotivuje. Na ZŠ jsme měli kluka, kterého nebavilo učit se a celkově nezapadal do představy dnešní společnosti. Jenže řešení bylo si ho nevšímat - on do školy nechtěl a učitelce přidělával hrozně práce, tak bylo nejjednodušší ho zaměstnat samostatně a nevšímat si ho. Ten kluk nebyl blbej, jenom mu neseděl systém školství.
Vyjadřovací schopnosti - za vás vysílal jeden program v televizi několik hodin za den, takže jste běhali venku, získávali zkušenosti, komunikovali mezi sebou, večer jste si třeba četli. Dneska děti moc nečtou, preferují zábavu nevyžadující moc přemýšlení, tomu odpovídají tupé (údajně) vtipné seriály v televizi, kde jim ještě musí naznačit, kdy se smát, na počítačích hrajou hry na úrovni LoL. Několik mladších, než jsem já, mi tvrdilo, že to je strategická hra podporující rozvoj jejich schopností, zrychlující reakce a zlepšující komunikaci v cizím jazyce. Viděl jsem jich dost a všichni se chovají stejně, hodiny denně klikají myší, v jednom kuse nadávají a zlepšení cizího jazyka si představují jako "cool" křičení anglických nadávek do mikrofonu, kde je poslouchá několik stejných "kamarádů", které nikdy neviděli.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat