Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Evropská unie rozhodla. Od roku 2035 nekoupíme žádné auto se spalovacím motorem

Evropská unie rozhodla. Od roku 2035 nekoupíme žádné auto se spalovacím motorem

Tak už jim je*lo úplně. Jako by nestačila zkušenost s "poručíme větru, dešti". Ne, fakt si lidstvo musí projít sebezkázou, jinak asi rozum nedostane.

Přechod komplet na elektroauta má tolik potíží, technických, finančních, sociálních, společenských..., že jeden neví, kde začít.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
https://www.autozive.cz/nemecke-mesto-bez-proudu-kvuli-elektromobilum/? První německé město je bez…
Jan Fiala 29.04.2024 17:35
Jan Fiala
Moje babička žila od roku 1893 až do roku 1976 bez elektřiny a taky to vydržela.:-) Ono jde jen o zv…
nerady 29.04.2024 22:34
nerady
Takto yo driv fungovalo, vcetne toho, ze sis spoustu potravy zajistil sam. Zkus di to predstavit v d… nový
Jan Fiala 30.04.2024 04:12
Jan Fiala
Ono to jde i ve městech, koukni na fotky z Jugoslávie v obléhaném Bělehradě či někde na Ukrajině. Do… nový
nerady 30.04.2024 08:10
nerady
Hlavně, abys měl tu vodu odkud nosit. Pokud máš štěstí, můžeš si chytat vodu na balkoně, pokud nemáš… nový
Jan Fiala 30.04.2024 08:41
Jan Fiala
Za posledních cca 15 let jsem stavěl jeden sporák z šamotových cihel, jedny skládací kamna ze šamoto… nový
nerady 30.04.2024 09:50
nerady
Ježíšmarjá ty bys chtěl po zelených aby pracovali rukama? Vždyť by umřeli hlady!!! :-D:beer: nový
Yarda 30.04.2024 08:32
Yarda
To zní jako dobrý nápad ]:) poslední
gilhad 30.04.2024 11:46
gilhad

https://www.autozive.cz/nemecke-mesto-bez-proudu-kvuli-elektromobilum/?

První německé město je bez proudu kvůli elektromobilům.

Město Oranienburg severně od Berlína s téměř 50 000 obyvateli tak již informovalo Spolkovou síťovou agenturu, která je podřízena ministerstvu hospodářství Roberta Habecka, že v jeho vysokonapěťové elektrické síti již není dostatek energie pro zásobování dalších domácností nebo dokonce firem. Stalo se tak prvním městem v Německu, které vyhlásilo stav nouze.
Důsledkem čehož se nové registrace nebo nová zvýšení výkonu domovních přípojek již neschvalují. Nebudou žádná nová tepelná čerpadla ani žádné další nabíječky elektromobilů. A co je zřejmě nejhorší: dokonce ani nové obchodní a průmyslové oblasti nelze připojit k síti a zásobovat elektřinou.

Moje babička žila od roku 1893 až do roku 1976 bez elektřiny a taky to vydržela.:-)
Ono jde jen o zvyk. Žiješ od slunka do slunka. V zimě jdeš spát strašně brzo, jelikož topíš v kamnech tak když nemáš uhlí několikrát za noc vstaneš a jdeš přiložit (nemluvím o dnešních kamnech ale o sporáku v kuchyni na kterém se vařilo a byla tam otevřená trouba, aby to ten kamenný dům alespoň trochu vytopil). Petrolejku zapaluješ jen když je to opravdu potřeba. Jediná vymoženost byla poslech tranzistorového rádia od poloviny 60 let. V ostatních místnostech kde se trvale netopí, když venku mrzne máš ráno na lavoru ledovou krustu. Kdo nezažil tak nepochopí. Jistě jde zeleným o tuto romantiku. Ráno nakrmit dobytek, podojit, zpracovat mléko, vykydat stáj, zapřáhnout koně, naložit na vůz ručně hnůj, jet na pole a tam ho ručně rozházet, vrátit se k obědu a sníst brambory na loupačku, no a odpoledne v tom můžeš pokračovat. Když se vrátíš vyčistíš vůz od hnoje, vyhřebelcuješ koně, dáš jim do žlabu, podojíš krávy a tak to jde den za dnem i o sobotách a nedělích. No prostě romantika jak vyšitá a kdo by to ze zelených nechtěl.:-D

Ono to jde i ve městech, koukni na fotky z Jugoslávie v obléhaném Bělehradě či někde na Ukrajině. Do paneláku dáš dovnitř kamna, vysklíš jedno okno, protáhneš plechovou záplatou kouřovod a topíš. Horší je to s vodou, kterou musíš nosit kdo ví do jakého patra, jelikož výtahy nejezdí. :-)

Hlavně, abys měl tu vodu odkud nosit. Pokud máš štěstí, můžeš si chytat vodu na balkoně, pokud nemáš, tak prostěradlo z okna a ždímat.
Srovnáváš nesrovnatelné. Když vezmeš obléhaný Bělehrad, tak se tam většinou topilo tuhými palivy. Dnes plyn, elektřina nebo rovnou teplovody (parovody). Těžko asi najdeš kamna po bazarech a sběrných dvorech pro většinu města.

Za posledních cca 15 let jsem stavěl jeden sporák z šamotových cihel, jedny skládací kamna ze šamotových cihel a jeden bubínek z ocelové roury o průměru 35 cm. Mezi tím jsem koupil mini litinová kamna "Karlík" vyráběná v Polsku, která jsem si musel dodělat doma (klasické socialistické DoDo, vybrušoval jsem tam flexou drážky aby to sedělo a předělával zavírání dvířek). S pomocí svářečky, vrtačky, flexi a příslušného materiálu si kamna bez problému postavím. V Bělehradě také stavěli minomety z trubek od veřejného osvětlení.:-)
Ještě jedna poznámka. Když nepůjde ta elektřina, tak mám doma dostatek plátků do pilky na železo, dostatek majzlíků a kladiv, ruční prsní vrtačku, akorát tu svářečku na kliku nemám.:-D

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru