Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Koronavirus XXIII

WHO (pardon covid) opet vystrkuje ruzky

https://www.novinky.cz/clanek/koronavirus-covid-opet-nabira-na-sile-varuje-who-40442374

Světová zdravotnická organizace (WHO) varovala, že počet infekcí covidem-19 se v srpnu ve srovnání s předchozím měsícem zvýšil o 38 procent. S nástupem nového školního roku rostou obavy, že by se mohla pandemie vrátit, uvedla agentura AP.

Verim, ze by se jim hodne libilo ridit celý svět - viz snahy v poslednim obdobi, aby rozhodnutí WHO byla nadrazena vladam a statum. Pharma byznys je v klidu, porad tupe nakupujeme ted uz nefunkcni vakciny a platime za ne desitky milionů.

Jen tak mimochodem, kdy ze to mela byt hotova finalni verze klinicke studie Pfizeru? Nebo porad fungujeme s vakcinami na vyjimku?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
https://zemavek.sk/juzna-korea-odskodnuje-rodiny-zomrelych-po-covid-vakcine/ nový
JoPe 08.11.2023 21:56
JoPe
Pfizer: Stát Texas podal žalobu na Pfizer ohledně zkreslování účinnosti vakcíny na COVID-19 Texaský… nový
Pavel 01.12.2023 12:34
Pavel
O prachy jde až na prvním místě. Proto Pfizer žaluje Polsko, které odmítá brát další a další vakcíny… nový
Jan Fiala 01.12.2023 13:14
Jan Fiala
V USA žalovat kohokoliv za cokoliv je všeobecně známý fakt. A že někdo někoho žaluje, už z toho vyvo… nový
L-Core 01.12.2023 17:28
L-Core
Je to nesmysl, kdybych žaloval ministerstvo, tak nebudu tvrdit zjevnou blbost, ale 1 + 1 budu namíta… nový
RedMaX 01.12.2023 18:04
RedMaX
Ono to 1+1=10 zas taková blbost není :-p nový
L-Core 01.12.2023 19:52
L-Core
To jsem nevěděl, takže jo, hned je žaluj. Myslim, že obzvlášť v dnešní době tam musela být velká emo… nový
RedMaX 01.12.2023 20:58
RedMaX
Texaský státní zástupce Ken Paxton podal žalobu na Pfizer ohledně údajného zkreslování účinnosti vak… nový
Pavel 01.12.2023 20:31
Pavel
Jako jo, myslim, že každý, kdo má trochu rozumu, už musí chápat, že nám celou dobu lhali. Jenže ten… nový
RedMaX 01.12.2023 21:05
RedMaX
Z dnešních novin. "EU vyhodila vakcíny za čtyři miliardy eur". Ví někdo za kolik to bylo v ČR? nový
nerady 19.12.2023 09:23
nerady
Ptecti si tohle https://www.novinky.cz/clanek/domaci-cesko-rusi-cast-objednavky-vakcin-a-zaplati-pe… nový
Jan Fiala 19.12.2023 10:59
Jan Fiala
Pokud si něco objednáš a součástí smlouvy je i pokuta/penále za vypovězení smlouvy, pak je to jasné:… nový
L-Core 19.12.2023 15:54
L-Core
Pokud sepisuju smlouvu, tak ji nepostavim tak jednostranne, abych se zavazal odebirat vakciny nadosm… nový
Jan Fiala 19.12.2023 17:36
Jan Fiala
Za normální situace ano. Ale tehdy situace normální nebyla, státy i lidi chtěli vakcíny za každou ce… nový
L-Core 20.12.2023 08:40
L-Core
Takže tu máme zlé farmaceutické firmy, které využily situace a vmanipulovaly EU do jednostranně nevý… nový
Jan Fiala 20.12.2023 12:11
Jan Fiala
Já netuším, jaké dohody mezi nimi byly a vlastně mě to ani nijak osobně nezajímá, nejsem spasitel sv… nový
L-Core 20.12.2023 12:46
L-Core
Muzu si dupnout, kdyz dodany vyrobek nesplnuje to, co smlouva garantuje a o cem me podnikatel pri uz… nový
Jan Fiala 20.12.2023 13:49
Jan Fiala
No právě. Co smlouva garantuje - a to možná bude jádro pudla. Oni měli nahoru; byli by dost hloupí,… nový
L-Core 20.12.2023 14:46
L-Core
Máme tu další průšvih, netýká se vůbec vakcín, ale léku, který se používal proti zloviru: LÉK PROTI… nový
Pavel 06.01.2024 09:05
Pavel
Jak se ten lék jmenoval či jmenuje ale nikdo nikde nepíše, jen látku kterou obsahoval. Proč? Zase je… nový
nerady 06.01.2024 09:26
nerady
Podle vseho slo (u nas) o Plaquenil https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/veda/mel-to-byt-zazracny-l… nový
Jan Fiala 06.01.2024 16:31
Jan Fiala
Aha, o Plaquenilu jsem psal, jen jsem si myslel, že ten Pavlův odkaz je o nějakém jiném preparátu (n… nový
L-Core 06.01.2024 19:44
L-Core
Akademická otázka: A čím se chceš řídit, čemu chceš věřit, když ne lékařům/vědcům, vycházejících z a… nový
L-Core 06.01.2024 15:35
L-Core
Akademická odpověď: Já nezpochybňuju lékařskou vědu jako takovou, ani západní vědu jako takovou. Nez… nový
Pavel 06.01.2024 16:04
Pavel
Souhlasím, jen jsem rearoval na tvou poslední větu. Protože moc jiných rozumných možností než "spol… nový
L-Core 06.01.2024 16:18
L-Core
"Že se nakonec ukáže, že se věda mýlila, není nic neobvyklého." To mi nevadí, vadí mi když je to neo… nový
nerady 06.01.2024 16:48
nerady
Máme tu jeden příběh o negativních účincích experimentální vakcíny a pozoruhodný přístup státu v zas… nový
Pavel 08.02.2024 15:58
Pavel
Český článek o vakcínách založených na mRNA: Pohled do hlubin registračních studií mRNA vakcín Stoj… nový
Pavel 10.02.2024 12:50
Pavel
Lockdowny mohou mít horší dopady, než covid. Institut musel zveřejnit dokumenty o řešení pandemie V… nový
Pavel 29.03.2024 09:51
Pavel
Po bitvě každý generál… nový
L-Core 29.03.2024 10:58
L-Core
Když bývaly epidemie v minulosti, bylo prvotním úsilím dát do karantény nakažený lidi. Nevím o žádný… nový
Pavel 29.03.2024 11:15
Pavel
Ten problém s neznalostí historie daného oboru je všude. Máme všude nové mladé manažery (většinou ab… nový
nerady 29.03.2024 11:53
nerady
Ty vole, moje príspevky za plandémie ti snáď nemusím pripomínať. Ja som bol tým generálom už cez bit… nový
Hastrman 29.03.2024 19:42
Hastrman
Volem oslovuj svého tátu. nový
L-Core 30.03.2024 06:01
L-Core
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-von-der-leyenova-ma-problem-jmenuje-se-pfizergate-40… nový
nerady 01.04.2024 16:48
nerady
Prověřování původně zahájily belgické justiční orgány ve městě Liège na začátku roku 2023 po trestní… nový
Jan Fiala 02.04.2024 13:21
Jan Fiala
No pokud jí prokážou přijetí úplatku tak to s ní půjde s kopce. Pokud tam nebudou peníze, ale jen ní… nový
nerady 02.04.2024 15:53
nerady
https://www.denik.cz/zdravi/hanka-long-covid-donio.html Chudák ženská. Ale v článku jsem se nedočetl… nový
Yarda 15.04.2024 08:02
Yarda
Každý deň žije polomŕtvych ľudí alebo ľudí v kóme, silne zranených, bez končatín atď milióny, vlastn… nový
Ale 15.04.2024 10:43
Ale
AstraZeneca pred súdom: Čo znamená priznanie vedľajších účinkov jej vakcín proti covidu? Ako ďalej… nový
Pavel 14.05.2024 20:45
Pavel
Tady to máš komplet: https://www.telegraph.co.uk/news/2024/04/28/astrazeneca-admits-covid-vaccine-ca… nový
L-Core 15.05.2024 08:20
L-Core
O potencionalnych vedlajsich ucinkoch sa vedelo od zaciatku, pretoze ich ma KAZDA vakcina. Aj detske… nový
fleg 15.05.2024 11:31
fleg
Otázkou, kterou jsi pominul je, zda ty vakcíny opravdu pomáhaly. Třeba v aktuálních studiích se ukaz… poslední
Jan Fiala 15.05.2024 12:11
Jan Fiala

Pfizer: Stát Texas podal žalobu na Pfizer ohledně zkreslování účinnosti vakcíny na COVID-19

Texaský státní zástupce Ken Paxton podal žalobu na Pfizer ohledně údajného zkreslování účinnosti vakcíny na COVID-19. Pfizer dle něho záměrně zkresloval statistiky a data týkající se účinnosti, jež měla dosahovat až 95 % a vyvolávala v lidech klamné přesvědčení. Ken Paxton předvídá, že by Pfizer mohl zaplatit okolo 10 mil. USD na pokutách. Žaloba následuje poté, co kancelář státního zástupce zahájila kontrolu společnosti v květnu tohoto roku. Pfizer se zatím k žalobě nevyjádřil.

Jejda! Že by vakcína jako univerzální dobro nebyla až tak univerzální? Nebo že by nebyla až tak dobro?

Jak to, vždyť tady se vedly vášnivý diskuse o přínosu experimentu a podání experimentální látky nemedikem někde na nádraží bylo považováno za vzor občanské ohleduplnosti a zodpovědnosti.

No to jsou mi věci...

V USA žalovat kohokoliv za cokoliv je všeobecně známý fakt. A že někdo někoho žaluje, už z toho vyvozuješ závěr?
Když zažaluju ministerstvo školství, že 1+1 není 2 ale (pikantně) 10, předpokládám, že se nebudeš divit, co nás to tedy za ty desítky let ve škole učili za hovadiny :-p

Tím chci říci jen jedno, žaloba neznamená VŮBEC NIC. A také to, že nemůžeme tušit, jak dopadne vyšetřování. A nikdo ani nemáme šanci (kromě Reda, ten si je jistý) objektivně plusy a mínusy jakékoliv vakcíny zjistit. Jinak bude subjektivně hodnotit přínosy mladý a zdravý kus, jinak starý pes s komorbiditami (třeba cukrovka + vysoký tlak + nadváha).

Je to nesmysl, kdybych žaloval ministerstvo, tak nebudu tvrdit zjevnou blbost, ale 1 + 1 budu namítat, že je 11. :-)

Takhle, problém je navíc ten, že lidé jsou často emocionální tvorové a na ty jak známo někdy působí i placebo pozitivně. Problém je, že vakcínu na covid tvořily jedy, které tě mohou zabít, není to teda o neúčinnosti, ale o potenciálním ohrožení.

V podstatě ale platí to, co platí vždycky. Chceš vakcínu, kup si vakcínu, ale za svoje! problémem není Pfizer, problémem není vakcína, problémem jsou dotace!

To jsem nevěděl, takže jo, hned je žaluj. Myslim, že obzvlášť v dnešní době tam musela být velká emocionální újma, celou dobu ti škola vtloukala do hlavy jediný výklad a až teprve v padesáti jsi zjistil, že je jich víc. To bude velké odškodné. :-)

Texaský státní zástupce Ken Paxton podal žalobu na Pfizer ohledně údajného zkreslování účinnosti vakcíny na COVID-19. Pfizer dle něho záměrně zkresloval statistiky a data týkající se účinnosti, jež měla dosahovat až 95 % a vyvolávala v lidech klamné přesvědčení.

To mi nepřijde jako "žaluju si koho chci a z libovolnýho důvodu". Přijde mi to jako naprosto jednoznačný tvrzení žaloby, jistě to mají podložený.
Navíc, tu žalobu podává stát Texas, ne nějakej strejda z ulice.

Vnímáš ten rozdíl?

Jako jo, myslim, že každý, kdo má trochu rozumu, už musí chápat, že nám celou dobu lhali. Jenže ten Pfizer, ač se zjevně dopustili minimálně zavádějících tvrzení až možná vysloveného podvodu, tak oni prostě chytili příležitost za pačesy. Ale kdo jim tu příležitost dal, kdo celé to zlo způsobil, kdo celou dobu lhal, ukažme na hlavní zdroj toho všeho, co se tu dělo, ne jenom na nějaké vedlejší škody!
Ty největší svině jsou WHO, ty to celé zpackali a vylhali si to z prstu, to jsou skuteční viníci! A co se děje? Státy jim chtějí dát vyšší pravomoci, neskutečný!!!

Pokud si něco objednáš a součástí smlouvy je i pokuta/penále za vypovězení smlouvy, pak je to jasné: neodebereš - platíš. Není to nic výjimečného, nenormálního. Státy se předháněly, aby vakcíny sehnaly, výrobci/prodejci byli na koni a vyjednali si pro sebe výhodné podmínky. Opět, nic mimořádného.

Z pohledu současné ne tak závažné Omikron varianty a pomalu 3 roky od zahájení vakcinace to vypadá jinak než na přelomu roku 2020-2021. Situace a poznání je už jinde, dnes by všichni (kromě Reda) najednou byli generálové po bitvě, ale tehdy i oni měli často jiný pohled na (tehdejší) situaci :-p

Za normální situace ano. Ale tehdy situace normální nebyla, státy i lidi chtěli vakcíny za každou cenu. Že po nějaké době se ukázalo, že vakcína nezabrání nakažení, ale že jen brání horšímu průběhu nemoci, že se koronavirus uklidnil a stal se výrazně méně nebezpečný, to se koncem roku 2020 nevědělo.

Takže tu máme zlé farmaceutické firmy, které využily situace a vmanipulovaly EU do jednostranně nevýhodné smlouvy, při jejímž nedodržování platíš penále za nic, což je pro ty firmy ještě výhodnější.
Na druhé straně tu máme neschopnou EU, která v případě, že na ní firmy chtějí penále si ani nedupne a nepohrozí vyšetřováním nežádoucích následků experimentálních vakcín, vyšetřováním zmanipulovaných studií. Prostě z kapes úředníků, kteří o tom rozhodují se to platit nebude, tak jim o nic nejde.

Já netuším, jaké dohody mezi nimi byly a vlastně mě to ani nijak osobně nezajímá, nejsem spasitel světa, EU ani ČR, starám se o jiné věci :-) Jen píšu, že před třemi roky byla jiná doba a firmy toho prostě využily. Jsou to podnikatelské subjekty a každý podnikatel by olízl všech deset, pokud by mohl natáhnout kohokoliv (i stát), obzvláště pokud druhá strana tahá za hodně krátký konec provazu. Je přece naprosto normální, že pokud někdo v byznysu může druhého řádně podojit, udělá to. Že se to jiným nemusí líbit a budou brblat, na tom nic nezmění.

Pokud jsi se smlouvou a kdoví s čím v ní souhlasil (EU či ČR či kdo), jakpak si můžeš následně mírnyx-dírnyx dupnout, že se ti to teď nelíbí? Copak pharma firmy nutily EU či ČR k podpisu smluv? Nebylo to jinak, že my jsme to chtěli za každou cenu? Přednostně, před jinými/chudšími státy? Ty smlouvy, předpokládám (ale nevím), budou právně neprůstřelné.

Máme tu další průšvih, netýká se vůbec vakcín, ale léku, který se používal proti zloviru: LÉK PROTI COVIDU, KTERÝ SE POUŽÍVAL I V ČESKU, ZABIL VE SVĚTĚ TISÍCE LIDÍ

Hydroxychlorochin se používal i v Česku
Lék s obsahem hydroxychlorochinu se během první vlny covidu podával rovněž v Česku, a to například v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Celkem v Česku užívaly lék vyšší desítky osob, zdravotnická zařízení se přitom řídila obecnými postupy a doporučeními schválenými odbornými lékařskými společnostmi a úřady.

Světová zdravotnická organizace však po zvážení rizik podávání léku nedoporučila a postupem času začali s negativními stanovisky přicházet i národní regulátoři. Dotyčné léky se u nás přestaly k léčbě covidu úplně používat poté, co Státní ústav pro kontrolu léčiv upozornil, že látka primárně určená proti malárii může způsobit zpomalení činnosti srdce a vést až k jeho zástavě.

Jen bych podotknul, že slepá víra v názory lékařů není vždy na místě.

Aha, o Plaquenilu jsem psal, jen jsem si myslel, že ten Pavlův odkaz je o nějakém jiném preparátu (nepátrám po těch chemických názvech). Manželka užívá Plaquenil řadu let (právě na tu revmatoidní artritidu); vím, že nějakou dobu byl s předpisováním problém (stát stáhl jeho zásoby, viz ten tvůj odkaz), ale měla od své revmatoložky zásobu a než si nechala předepsat další balení, už byly ty restrikce dávno zrušené.

Akademická otázka: A čím se chceš řídit, čemu chceš věřit, když ne lékařům/vědcům, vycházejících z aktuálně známých skutečností?
Názory křiklounů z Václaváku? Flákancem nebo Klausem?

Tohle používání antimalarik bylo v době, kdy se o léčbě covidu nevědělo víceméně nic. Kromě antimalarik se uvažovalo třeba i o Plaquenilu (lék na revmatoidní artritidu), jednu dobu byl proto skoro stažen z lékáren, nakonec se jeho vliv na covid asi také neprokázal.

Zajímavé by bylo také zjistit, jak to dopadlo s těmi, kteří používali přípravek na odčervení koňů či bělidla.

Souhlasím, jen jsem rearoval na tvou poslední větu.

Protože moc jiných rozumných možností než "spoléhat na současný stav vědy" nemáme. Že se nakonec ukáže, že se věda mýlila, není nic neobvyklého. A v medicíně je to občas obzvláště markantní; vem si názory na všeliké neduhy těla a mysli a jejich léčbu před 100, 50 lety a dnes.

"Že se nakonec ukáže, že se věda mýlila, není nic neobvyklého."
To mi nevadí, vadí mi když je to neodzkoušené a politici to protlačují hlava nehlava. Ať to nechají na vůli lidí a ne že se na tom hned chtějí nakapsovat. Za jakoukoliv propagaci čehokoliv by měl být politik trestně odpovědný a ono by je to přešlo.
Například kobliha je pro tělo jed a lidi když jí dostanou zdarma tak se můžou zbláznit. Pokud ji bude nabízet pekař za peníze nemám s tím problém, ale dávat ji lidem zdarma je trestný čin.:-)

Lockdowny mohou mít horší dopady, než covid. Institut musel zveřejnit dokumenty o řešení pandemie

V prosinci roku 2020 se tak v poznámkách například objevuje, že výsledkem lockdownů v Africe byla vyšší úmrtnost dětí. „Důsledky lockdownů mohou být částečně horší než samotný virus,“ cituje z dokumentů The Telegraph. V poznámkách se pak objevuje například záměr komunikovat veřejnosti, proč institut nedoporučuje zavedení povinnosti užívat respirátory FFP2 mimo zdravotnická zařízení.

Dlouhodobé uzavření škol v době pandemie označil zpětně za chybu i německý ministr zdravotnictví Karl Lauterbach, který přitom v době pandemie patřil spíše k vyznavačům tvrdých opatření.

No jo, děly se to věci.

Ten problém s neznalostí historie daného oboru je všude. Máme všude nové mladé manažery (většinou absolutně neznalé daného oboru) a ti to vše zvládnou. I indiáni měli své stařešiny a chodili se k nim radit. Nyní, ale to nejdůležitější, oni se tou radou vždy řídili a zde je ten hlavní problém naší společnosti.:-)

Prověřování původně zahájily belgické justiční orgány ve městě Liège na začátku roku 2023 po trestním oznámení, které podal místní lobbista Frédéric Baldan. Později se k němu připojily maďarská a polská vláda – ačkoli druhá jmenovaná vláda svou stížnost po volebním vítězství proevropské vlády vedené Donaldem Tuskem právě stahuje, uvedl pro POLITICO mluvčí polské vlády.

Jak si myslíš, že to skončí? Že odsoudí nejvyšší gynekoložku za korupci a ohrožení sprosteho lidu?

AstraZeneca pred súdom: Čo znamená priznanie vedľajších účinkov jej vakcín proti covidu?

Ako ďalej písal The Telegraph, firma v právnych dokumentoch z februára tohto roka priznala, že vakcína môže vo veľmi zriedkavých prípadoch spôsobiť trombózu s trombocytopenickým syndrómom.

AstraZenca v skutočnosti nikdy netvrdila, že jej vakcína sa zaobíde bez vedľajších účinkov – vedľajšie účinky majú napokon všetky liečivá, od tých najbežnejších a najtriviálnejších, vrátane „prírodných“. Ani samotný vznik krvných zrazením po očkovaní vakcínou od AstraZenecy nepredstavuje novinku.

Přečtení článku vyžaduje registraci a platbu na webu, to nemám, takže jsem se skoro nic nedozvěděl.

O potencionalnych vedlajsich ucinkoch sa vedelo od zaciatku, pretoze ich ma KAZDA vakcina.
Aj detske povinne maju tazke nasledky radovo v promolie, respektive jeho desatinnach, zvacsa a urovni desiatok na 100k.
Lenze kazdy sudny lekar ti povie, ze keby tie vakciny nepouzivame mame fatalny nasledky radovo v desiatkach percent, cize pozitivny efekt vysoko prevazuje negativny.
Cely humbuk okolo vakcin proti Covidu je o tom, ze privolavaci konca sveta rozpravali o masovych vedlajsich ucinnok a fatalnych nasledkoch pre podstatnu cast zaockovanych.
Nic z toho sa zatial neukazalo, neznizila sa plodnost, nezvysila sa umrtnost, ani dramaticky nestupli choroby srdca a pod.
AstraZeneca priznala, ze aj jej vakcina ma iste vedlajsie ucinky, co je prirodzene a nikto nikdy netvrdil, ze je to inak (ak ano klamal).
Opat sedliacka logika...ak by vakciny mali nejake fatalne, statisticky vyznamne vedlajsie ucinnky, preco to nevidime v tych prudkych narastoch umrti, chorob a pod?
Ved si zober len obycajnu vakcinu proti chripke, daj ju 100k ludom a 20 z nich ti na nu zomrie. Znamena to, ze sa ideme sudit s vyrobcom vakciny?

Otázkou, kterou jsi pominul je, zda ty vakcíny opravdu pomáhaly.
Třeba v aktuálních studiích se ukazuje, že čím víc boosterů jsi dostal, tím snadněji jsi se covidem následně nakazil.

Porovnáváš obyčejné vakcíny (které se před tím dlouho testovaly) s mRNA, která nikdy nebyla masově použitá a u které nikdo nemohl předpovědět, jak to dopadne.
V této době už měly být dávno ukončeny a zveřejněny (pokud se nepletu) klinické studie Pfizeru. Nikde jsem o tom nic nenašel.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru