Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Koronavirus XXIII

...
Autor uvadza nejaku studiu, neuvedie na nu odkaz, odkazuje sa na odbornikov, ale uz nepise akych konkretne a vobec neuvadza cisla, len nejaky nic nehovoriaci graf, ktori samozrejme vyzera bombovo, takze vo finale mas pocit, ze je to zle.
Co je to neobvykla uroven nadmernej umrtnosti? Ceska sa da sledovat, ved sme ju tu sledovali pocas Covidu a ja tam nic take napriklad nevidim.
Co ta studia? Preco na nu nedal odkaz?
Ma vobec zmysel riesit takyto clanok, ktory je na urovni (mozno aj pod) nasich plkov tu na debatach?
...

Průvodce vědeckým žargonem
je již dlouho známo = nezjistil jsem si původní pramen
projevuje se tu určitý trend = tyto údaje jsou v podstatě bezcenné
ačkoliv nebylo možné přinést na tyto otázky jednoznačnou odpověď = pokus se nezdařil, ale i tak doufám, že jej budu moci publikovat
k podrobnému studiu byly vybrány tři vzorky = ostatní výsledky nedávaly smysl
typické výsledky jsou zobrazeny = tenhle graf se mi obzvláště vyvedl
tyto výsledky budou obsahem příští studie = jednou se snad do ní pustím, jestli mě k tomu někdo dokope/poskytne finanční prostředky
z vlastní zkušenosti = jednou
v několika případech = dvakrát
v řadě případů = třikrát
panuje názor = já si myslím
panuje všeobecný názor = pár kolegů si to myslí taky
platný v řádu daných veličin = neplatný
podle statistického průzkumu = říká se
statisticky vyjádřený odhad významu těchto zjištění = pustý odhad
pečlivá analýza dosažitelných údajů = tři stránky poznámek se mi rozpily, když jsem na ně zvrhnul pivo
je jasné, že bude třeba vykonat ještě mnoho další práce, než budeme schopni porozumět tomuto jevu v jeho úplnosti = já tomu nerozumím
po následné práci mých kolegů = ani oni tomu nerozumějí
děkuji Petrovi X za asistenci při pokusu a Haně Y za přínosné konzultace = Petr X udělal práci a Hana Y mi vysvětlila, o co jde
nesmírně významná oblast výzkumné práce = naprosto zbytečný úkol, který mi zadala komise
doufám že tato studie podnítí další výzkum v dané oblasti = já s tím končím
:beer:

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat