Předmět Autor Datum
Tohle je jen pro zajimavost. Booster Pfizer a Moderna byl testovan pouze na mysich a zadost o schval…
Jan Fiala 05.09.2022 02:47
Jan Fiala
Nedostanu se na ten článek, chce to přihlášení. Booster je co? Současná 4. dávka, která by měla být…
RedMaX 05.09.2022 13:05
RedMaX
Booster je 3 a vyšší dávka, vakcína by měla být upravená na omikron Zkus tento link: https://www.th…
Jan Fiala 05.09.2022 14:23
Jan Fiala
Předklinické údaje pro právě povolené přeočkování COVID-19 jsou založeny pouze na myších, nikoli na…
IQ37 05.09.2022 16:57
IQ37
Protoze zadne klinicke nejsou. Na zaklade tech predklinickych bylo FDA a CDC pozadano o povoleni k p…
Jan Fiala 05.09.2022 17:08
Jan Fiala
protože americké úřady se domnívají, že čekáním na data ze zkoušek na lidech by aktualizované přeočk…
IQ37 05.09.2022 19:23
IQ37
Ano, tim to obhajuji. Takze staci preklinicke studie na 8 a 16 mysich (dle vyrobce) a uz se muze zad…
Jan Fiala 05.09.2022 20:00
Jan Fiala
To je lež. Viz můj příspěvek níže.
Zdenál 06.09.2022 07:15
Zdenál
není to lež, https://debaty.net/discussions/3155512-koronavirus-xxii#r3155640
Jan Fiala 06.09.2022 08:53
Jan Fiala
Vy o tom jeste porad diskutujete? ::)
merlouska 05.09.2022 21:36
merlouska
To ako keď vyplávajú všetky zverstvá na povrch, ktoré ste tu vy covidoví fanatici obhajovali, tak sa…
Hastrman 05.09.2022 21:57
Hastrman
Soucasny ministr zdravotnictvi chce behem zari rozjet kampan na ockovani. Byl se na to preptat dokon…
RMX 05.09.2022 22:11
RMX
Dej si radsi studeny obklad na hlavu. Ja se jen divim, ze vas jeste vubec bavi o covidu diskutovat,…
merlouska 05.09.2022 22:46
merlouska
Je to jen skladani střípků, jak se postupně vynořují a taky připomínání věcí, na které většina už za…
Jan Fiala 06.09.2022 05:32
Jan Fiala
Spíše než střípky tady vylézají stále častěji dezinformace, nebo přímo lži - jako ta o kus výše, že…
Zdenál 06.09.2022 07:11
Zdenál
Ale tady je maličký rozdíl. My se bavíme o upravené vakcíně proti omikronu, ne o původní vakcíně. F…
Jan Fiala 06.09.2022 08:52
Jan Fiala
Aha, tak to jsem tedy z toho vlákna nepochopil... Nicméně - našel jsem článek z ledna letošního roku…
Zdenál 06.09.2022 10:05
Zdenál
Nehlede k tomu, za vakciny byly povoleny (a dosud jsou) na zaklade výjimky a to pouze ve 2 davkach.…
Jan Fiala 06.09.2022 10:50
Jan Fiala
Sice zatim jsou ockovani lide, kteri mohou covid chytit jednoduseji nez neockovani, nebezpecni hlavn…
L-Core 06.09.2022 08:21
L-Core
Mam to potvrzene od nekolika lekaru, tak jak to zaznamenali oni, vsechny pripady onemocneni covidem…
RedMaX 06.09.2022 10:03
RedMaX
Tví doktoři mají asi pouze očkované pacienty. Koukni sem: https://ockovani.opendatalab.cz/statistiky…
L-Core 06.09.2022 15:17
L-Core
Možná je to i tím, že část 3x očkovaných se domnívá, že to nemohou chytit a chovají se neopatrněji.…
Pavel 06.09.2022 19:03
Pavel
Tak já určitě neříkám, že to musí platit stoprocentně, ale pokud říkají, že mají průměrně očkovaných…
RedMaX 06.09.2022 19:54
RedMaX
Ale jo, jednou za dva týdny potkám jednoho člověka s respirátorem. Ostatní se ale chovají přirozeně,…
Pavel 06.09.2022 20:01
Pavel
Co vypovídá více, "říkání" někoho nebo tvrdá celostátní čísla - to každý posuď sám. Do narvaného su…
L-Core 07.09.2022 08:26
L-Core
Jak se říká, věřím jen statistice, kterou jsem si sám zfalšoval. :-) V dnešní době se nějakým číslům…
RedMaX 07.09.2022 23:00
RedMaX
Covid muze byt umeleho puvodu a mohl uniknout z laboratore https://www.dailymail.co.uk/news/article…
Jan Fiala 18.09.2022 18:08
Jan Fiala
Válek: S příznaky covidu nechoďte k volbám „I nadále způsobuje závažné průběhy onemocnění a též úmr…
Pavel 19.09.2022 20:58
Pavel
To je holt riziko povolání. Členové volebních komisí by měli být naočkováni, a tím pádem za vodou. O…
ml1 20.09.2022 17:01
ml1
Členy volební komise navrhuje "strana" a nebo je jmenuje "starosta". Oba tyto orgány berou na sebe z…
nerady 20.09.2022 20:51
nerady
Nová pochybná štúdia od vedcov z ešte pochybnejších inštitúcii ako Harvard, Oxford, Univerzity Hopki…
Hastrman 19.09.2022 21:15
Hastrman
Sef Pfizeru, 4x ockovany, ktery tvrdil, ze vakcina je 100% ucinna v prevenci proti covidu ma uz podr…
Jan Fiala 27.09.2022 07:59
Jan Fiala
Soudruzi! Musíte být ideologicky pevní! Vědecké poznání a náš vlastní rozum nám říká, že vakcíny fun…
Pavel 27.09.2022 10:04
Pavel
Koukám Pavle, že je tě tady škoda a měl by si už promlouvat z tribuny na nějakých demonstracích. Nej…
nerady 27.09.2022 19:08
nerady
Buď a) nepoznals mou ironii - nebo - b) já nepoznal tvou
Pavel 27.09.2022 19:12
Pavel
Samozřejmě že převážně nevážně. Proto to zde glosuji jen občas. :-) poslední
nerady 27.09.2022 20:05
nerady

Ano, tim to obhajuji. Takze staci preklinicke studie na 8 a 16 mysich (dle vyrobce) a uz se muze zadat o schvaleni. Klinicke se delat nebudou.
Vzpomínám nate si, jak zacaly mRNA vakciny, ze do 14 dnu muze byt upravena vakcina na novou variantu a do 90 dnu na trhu? Jak dlouho, ze tady uz omikron mame? Ale kdo by spotrebovaval miliony nakoupenych davek starych vakcin, kdyz by byla nova?

Soucasny ministr zdravotnictvi chce behem zari rozjet kampan na ockovani. Byl se na to preptat dokonce az v Portugalsku, jak takovou kampan vest ucinne.
Tezko teda muze diskuze skoncit, kdyz to vlada stale zivi.

Sice zatim jsou ockovani lide, kteri mohou covid chytit jednoduseji nez neockovani, nebezpecni hlavne sami sobe. Takze nas neockovane to zajimat nemusi, ale nemuzeme do budoucna vyloucit situaci, ze zacnou byt nebezpecni vsem. Je teda nutne o tom furt mluvit a pripadne ockovane izolovat a nedopustit opak!

Spíše než střípky tady vylézají stále častěji dezinformace, nebo přímo lži - jako ta o kus výše, že klinické testy vakcíny proběhly jen na zvířatech, nikoli na lidech. Tak si přečti třeba tenhle článek z října 2020:

Moderna teď bude svou látku testovat na 30 tisících lidech. Půlka z nich dostane vakcínu, druhá polovina jen kontrolní látku – v podstatě placebo. Vědci pak budou sledovat, jak se která skupina nakazí covidem-19.
V tuto chvíli už většina zapojených dobrovolníků dostala i druhou dávku. „Měsíc po druhé dávce určitě budou odebírat krev na hladinu vyšetření protilátek a minimálně po dobu dvou tří měsíců budou sledovat účinnost,“ pokračuje Roman Chlíbek.
Začátkem příštího roku by tedy Moderna mohla mít třetí fázi vyhodnocenou. Díky průběžnému schvalování dat by zároveň mohla agentura EMA hned vzápětí schválit vakcínu pro evropský trh.

A tady máš výsledky té studie.

Fakt už mě to nebaví, ale na tuhle lež jsem reagovat musel.

Aha, tak to jsem tedy z toho vlákna nepochopil...
Nicméně - našel jsem článek z ledna letošního roku:

Společnosti Pfizer a BioNTech v úterý oznámily, že zahájily klinické testy nové verze jejich vakcíny proti covidu-19, která je zaměřená na vysoce nakažlivou variantu omikron. Firmy to uvedly v prohlášení.
Firmy budou studovat bezpečnost a snášenlivost nové vakcíny u víc než 1400 pacientů ve věku 18 až 55 let.
...
Šéf firmy BioNTech Ugur Sahin ke konci loňského roku řekl, že regulační úřady zřejmě nebudou požadovat testování nových verzí vakcín na lidech. Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) nicméně v pátek prohlásila, že by před schválením nových přípravků upřednostňovala provedení klinických testů. V nich bude chtít vidět zejména to, že nová látka tvoří v krvi testovaných osob větší množství protilátek. Vítané by bylo rovněž, pokud by poskytovala lepší ochranu i proti předchozím variantám alfa a delta.
Mluvčí BioNTech v úterý agentuře Reuters sdělil, že s Pfizerem zřejmě nebudou schopni splnit svůj původní plán zpřístupnit novou vakcínu proti omikronu do konce března. Záležet to bude na tom, jaké požadavky na nový preparát nakonec přijdou od regulačních úřadů.

Sice zatim jsou ockovani lide, kteri mohou covid chytit jednoduseji nez neockovani, nebezpecni hlavne sami sobe. Takze nas neockovane to zajimat nemusi, ale nemuzeme do budoucna vyloucit situaci, ze zacnou byt nebezpecni vsem. Je teda nutne o tom furt mluvit a pripadne ockovane izolovat a nedopustit opak!

Bez komentáře :-D

Tví doktoři mají asi pouze očkované pacienty.
Koukni sem: https://ockovani.opendatalab.cz/statistiky_srovnani

Pritom by statisticky mel byt kazdy ctvrty neockovany a tedy i kazdy ctvrty nemocny neockovany.

Hlavně se zaměř na tabulky hospitalizovaných a na JIP, neočkovaných je několikanásobně než očkovaných, zvláště v těch vyšších věkových kategoriích. U těch "jen nakažených" je to skoro stejné (neočkovaní vs. 2x očkovaní), respektive těch 3x očkovaných je nakažených opravdu (v přepočtu na stejně velké skupiny) nejvíce, což je opravdu zarážející. Možná je to i tím, že část 3x očkovaných se domnívá, že to nemohou chytit a chovají se neopatrněji.

Možná je to i tím, že část 3x očkovaných se domnívá, že to nemohou chytit a chovají se neopatrněji.

L-Core: dle tvých informací, co o sobě píšeš, se vymykáš běžnýmu průměru společnosti, co se týká způsobu práce a života.

Tak tedy, můžu tě ujistit, že už měsíce se lidi nechovají ani neopatrně ani opatrně. Lidi už se chovají naprosto normálně a přirozeně. Nebojí se jeden druhýho, nikde není schválně a záměrně odstup, nikdo nenosí ochranu dýchacích cest atd.

Tak já určitě neříkám, že to musí platit stoprocentně, ale pokud říkají, že mají průměrně očkovaných a neočkovaných a nemocní jsou jen očkovaní, tak to o něčem vypovídá.

Opravil bych trochu Pavla, máme v práci jednu "bláznivou", co nosila respirátor i ve výtahu v práci, a prsk ho a měla v srpnu covid. Samozřejmě byla očkovaná. Tudíž ti opatrní, kteří sem tam pořád jsou, ho můžou chytit taky a naopak je otázka, jestli to u nich není náhodou i pravděpodobnější, že to chytí. Nevim, jestli nám to L-Core případně řekne, ale nedivil bych se, kdyby se časem v nějakém nákupáku, kam jistě aspoň jednou za 14 dní jezdí, nakazil taky. Štestí pro něj, že dneska už je to tak slabý, že přesto, že je očkovaný, nějaký zázažný průběh je nepravděpodobný.

Co vypovídá více, "říkání" někoho nebo tvrdá celostátní čísla - to každý posuď sám.

Do narvaného super/hypermarketu a k doktorům si respirátor beru.
Ani já ani manželka jsme covid neměli (pokud ano, muselo to proběhnout naprosto bezpříznakově). Přitom jsme loni po dvou dávkách očkování byli dva dni (SO-NE) v baráku s prokazatelně pozitivní vnučkou, která začala chrchlat v pondělí večer a v úterý ji covid prokázal PCR test.

Jak se říká, věřím jen statistice, kterou jsem si sám zfalšoval. :-) V dnešní době se nějakým číslům taky moc věřit nedá.

Já ti to neberu, buď rád, žes nemocný nebyl, já také ne, ale narozdíl od tebe, jsem nemohl zhoršit svůj zdravotní stav ani očkováním. A zase neříkám, že to nepřežiješ bez následků, třeba vůbec nic z toho mít nebudeš, dobře pro tebe, ale za mě teda zbytečný risk.

Válek: S příznaky covidu nechoďte k volbám

„I nadále způsobuje závažné průběhy onemocnění a též úmrtí. Proto apeluji na všechny, kteří mají příznaky, aby zůstali doma a neohrožovali nákazou ostatní občany, zejména pak členy volebních komisí,“ uvedl ministr.

Víte, to máte tak. Příznaky zloviru dnes nejsou zrovna specifický; může to být jiná nemoc nebo i jen nachlazení. Můžete jet veřejnou dopravou, můžete jít do kina či divadla, můžete jít nakoupit do obchodního centra, ale nechoďte k volbám.

V naší milované vlasti můžou volit (i někteří) vězni, tj. lidi pravomocně odsouzení za trestný čin. Ale ministr chaotických vyjádření (pardón: zdravotnictví) rozhodl, že kdo pociťuje příznaky, ten k volbám nepůjde.

Štěstí je, že tenhle takypolitik je ve vládě za demokratickou stranu a ne za totalitní. Jsem v klidu, má budoucnost je zajištěna.

To je holt riziko povolání. Členové volebních komisí by měli být naočkováni, a tím pádem za vodou. Ostatní vyřeší těch 3-25 R které jsou nám stále vštěpované (Ruce, Roušky, Rozestupy, Rozum, Rozhled, Rozhlas, Revoluce, Rezistence, Rebélie, ...).

Ono opravdu něco jiného je člověk odsouzený za přechovávání viru ve svém těle (to je mi novinkou, že desítky let nesmějí volit, měl jsem za to, že volební komise dříve otravovala i tyto, aby si zvolili z velkého výběru jedné Strany) a něco jiného člověk, který jen zakašle. Naštěstí podobná vyjádření maximálně tak rozčeří vodu a jinak nic.

Členy volební komise navrhuje "strana" a nebo je jmenuje "starosta". Oba tyto orgány berou na sebe zodpovědnost a určitě jmenují "kované" straníky či "zocelené" lidi z obce. Tyto nemůže žádný bacil natož nějaký Covid 19 překvapit či nedej bože porazit. Pokud Válek naznačuje, že někdo nemá chodit k volbám, měl by být stíhán pro porušování volebního zákona a jako nepřítel demokracie.:-)

Nová pochybná štúdia od vedcov z ešte pochybnejších inštitúcii ako Harvard, Oxford, Univerzity Hopkinsa a Univerzity v Kalifornii o vakcíne, ktorá je samozrejme úplne 83zPeČNá a preto nebol najmenší problém si ju najebať rovno 3-4 krát, šírí nechutné klamstvá o tom, že vakcína má vyšší rate (čítaj rejt) nežiadúcich trvalých následkov ako samotné prekonanie covidu.

At this scale, and as shown in Figure 1, a hypothetical campus with 30,000 young adults receiving the BNT162b2 booster could expect more SAEs (18 to 98) than Covid-19303 hospitalizations averted (1.0-1.4). Our hypothetical campus may also expect 1373 to 3234304 young adults (rate of 1 in 9-2250 ) to experience Grade ≥3 reactogenicity disrupting daily activities or requiring medical care when vaccinated with BNT162b2 or mRNA-1273 respectively. Given that prior SARS-CoV-2 infection increases the rate of systemic reactions by two- to three-fold 56,57, the number of young adults expected to experience disruptions in their school and daily activities is likely to exceed 1839 with BNT162b2 and 4333 with mRNA-1273.

Ešte že my tu máme flega, ktorý všetkým vysvetlí, že myokarditída je len prechodný stav riešiteľný dňovou hospitalizáciou, ale tá vakcína za to riziko určite stojí, lebo tá ťa 0cHrÁn1 NaV3kY.

Soudruzi! Musíte být ideologicky pevní! Vědecké poznání a náš vlastní rozum nám říká, že vakcíny fungují na 100 %; nějaké pofidérní důkazy nemůžou a nesmí naše odhodlání a víru nalomit!

No jo, JaFi, to máš těžký, ona ta vakcína mění svoje zázračný schopnosti v čase. Prvně tě definitivně ochrání od nákazy, pak tě ochrání od smrti při nákaze, potom od těžkýho průběhu v nemocnici, potom od nemocnice, potom... nevím, už mi dochází fantazie.

Ale pořád platí (Kubek, Válek a jiní), že máme jen jeden prostředek na zvládnutí nákazy a x-té vlny, a tím je co soudruzi? No očkování vakcínou.

Koukám Pavle, že je tě tady škoda a měl by si už promlouvat z tribuny na nějakých demonstracích. Nejlepší to bude zkusit na 1. máje. Jinak jsem stále neočkovaný a po dvou Covidech, v podstatě jsem na tom tedy daleko lépe než šéf Pfizeru. S očkováním bych souhlasil jedině 100 % účinnou vakcínou proti smrti. Nevím proč vymýšlí různé jiné vakcíny. :-D

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru