Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Kdo nosi rousku, je priznivec Babise

Viz. nadpis.

Zacina se mi podle reakci okoli zdat, ze se narod zase rozdelil na dva opacne protipoly a ze Babisova ulicni "policie" hlida rousky, tvari se na nerouskare neprijemne a nejradeji by na ne volali skutecnou policii - mozna ze nekde jo, ale nezazil jsem to, jen nenavistne pohledy.

Naopak lidi, kteri maji Babise na haku, maji na haku i rouskomanii a zacinaji po prvnich chvilich nejistoty vzdorovat a rousky sundavaji, jakmile nejsou videni a nehrozi 10 tisicova pokuta.

Pred chvili jsem volal s mamkou a rikala, ze si mysli, ze to nakonec lidi budou muset vzit do svych rukou a sundani rousek vyvzdorovat. Demonstrace s dvou metrovymi rozestupy by se mohly zdat jako idealni reseni. Jinak nas totiz rouskovaci jsou schopni trapit i v letnich ctyricitkach.

Jak to vidite?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Zřejmě budu zdejšími uvědomělými bit do hlavy, ale já s tebou souhlasím. Navíc souhlasím s panem pro…
mif 17.04.2020 15:52
mif
To jsi me pripomnel, ze jsem na vojne delal chemika, naucili me s dozimetrem plus nejaka teorie za 3…
RedMaX 17.04.2020 16:38
RedMaX
kdyz videla, ze to nenosim, tak to stahla pryc taky Hloupost je nakažlivá, to se ví už dávno. Mě r…
IQ37 17.04.2020 17:17
IQ37
Musí ovšem platit nenakazím - nenakazíš. To plati i bez rousky. Teoreticky, kdo nekasle, nemusi mit…
RedMaX 17.04.2020 18:07
RedMaX
Teoreticky, kdo nekasle, nemusi mit rousku vubec Že nakažený člověk třeba týden i více nemá příznak…
L-Core 17.04.2020 18:24
L-Core
Pochop laskave dve veci: 1. Ten virus se siri kapenkove, teda kdyz nekasles nebo neprskas (klidne p…
RedMaX 17.04.2020 19:21
RedMaX
Myslíš, že při mluvení neprskáš? Nebo to jen tvrdíš? Zatím z toho pozoruji, že jsi vcelku sebestředn…
Prasak 17.04.2020 22:39
Prasak
Jak jses ochoten to podstoupit? Ja to nechci ani nahodou podstoupit a onemocnet! A delam vsechno pro…
RedMaX 18.04.2020 21:05
RedMaX
To je ono - ty to nechceš chytit, ale neděláš nic, abys ostatní nenakazil. Tu týdenní infekční bezpř…
Prasak 19.04.2020 00:30
Prasak
Ale delam vsechno proto, abych okoli nenakazil, mam rousku (satek) v MHD i v obchode. Rozdil je v to…
RedMaX 19.04.2020 11:29
RedMaX
To se divím, že vám to vedoucí toleruje, protože ta vaše "dohoda" může umrtvit celou firmu, pokud se…
Prasak 19.04.2020 12:54
Prasak
Kdyz ti na barak spadne meteorit, tak budou stejne vsichni v prdeli a stat se to muze. Je to vsechno… nový
RedMaX 19.04.2020 23:26
RedMaX
Stačí,že onemocní jeden, to je jedno kde to chytne.A pak hygiena pošle do domácí karantény celou díl… nový
Karel04 19.04.2020 23:45
Karel04
Ten blb, co sliboval pojištění proti pokutám přišel o řidičák. https://g.cz/budvar-kocourek-mike/ nový
karel 19.04.2020 23:49
karel
To jsem ani nevěděl.Konečně nějaká dobrá zpráva před spaním.:-) nový
Karel04 20.04.2020 00:04
Karel04
Pro mě je to zneklidňující zpráva. Já o něm dodnes ani neslyšel. Teď nebudu moct spát. nový
IQ37 20.04.2020 15:55
IQ37
Meterorit - argument jak noha. Jsou věci, co ovlivníš a věci, co neovlivníš. Právě omezení rizika ná… nový
Prasak 20.04.2020 16:55
Prasak
2. Vetsina nakazenych je v uzavrenych spolecenstvich jako napriklad nemocnice a tedy sance na tve na…
IQ37 18.04.2020 00:52
IQ37
skutečnost je asi násobně vyšší Znas nebo lepe znate prosim nekdo aspon jednoho jedineho nakazeneho…
RedMaX 18.04.2020 21:01
RedMaX
Při tom množství nakažených (těch testovaných) 6 500 ku 10 500 000 obyvatel není velká pravděpodobno…
IQ37 19.04.2020 10:03
IQ37
Počet úmrtí u nás stále ještě nedosahuje počtu úmrtí na běžnou chřipku z minulých let Což někdo pov…
Wikan 19.04.2020 10:45
Wikan
Jenze opatrenich je preci vic. Zakaz masovych akci, sportovni utkani, koncerty, divadla mohl mit zas…
RedMaX 19.04.2020 11:43
RedMaX
Zkus někomu v hospodě po pár pivech a panácích určovat, jaký si má nechat odstup od ostatních... nový
Zdenál 19.04.2020 15:13
Zdenál
Haha, to je pravda to si nedovedu predstavit takovou bzundu, jak to pak ten zalkoholovanej clovek be… nový
Sempron 19.04.2020 16:57
Sempron
Pivo se bude pít brčkem, roušky budou mít zvláštní otvor s klapkou a svíčkovou dostaneš namixovanou… nový
nerady 19.04.2020 18:21
nerady
To je všechno o inteligenci. Inteligentní, slušný a vzdělaný člověk nosí roušku. A ne jen ji. A nevo… nový
Kiksfix 19.04.2020 19:32
Kiksfix
Inteligentní, slušný a vzdělaný člověk nosí roušku. Takoví zemřou jako první. Kdejaké hovno je zašl… nový
IQ37 19.04.2020 22:04
IQ37
Co jsem já za občana, když nosím respirátor??:-D nový
jezekhifi 19.04.2020 22:45
jezekhifi
Hloupý, vulgární negramot, komouš a nácek. Definice byla dána, tak se zařaď do škatulky. nový
Prasak 19.04.2020 22:58
Prasak
Putinův skřet! (© Pavel Šafr) nový
karel 19.04.2020 23:32
karel
Hloupí...no nevím, vulgární ne, negramot (no chodil jsem do zakladní školy a do sou) takže také ne,… nový
jezekhifi 20.04.2020 07:35
jezekhifi
Prymula snad v TV jasne rekl, ze pres respirator ma byt jeste rouska. Pokud teda mas respirator s vy… nový
RedMaX 19.04.2020 23:35
RedMaX
To už by se jeden udusil.:-) nový
Kiksfix 20.04.2020 00:43
Kiksfix
respiratory FFP2 jsou k uplnemu prdu Zase blbě. Jako 99 procent tvých blemců v tomhle vlákně. nový
Moas 20.04.2020 07:29
Moas
Mám FFP 2 ano s ventilkem, a na Prymulu totálně seru, a nosit ještě hadr přes respirátor, se nehodlá… nový
jezekhifi 20.04.2020 07:37
jezekhifi
Pres FFP2 ti prejdou viry uplne stejne jako pres rousku - tvoje ochrana teda nulova jako u rouskaru.… nový
RedMaX 20.04.2020 14:46
RedMaX
Když to začalo a o rouškách se ještě nemluvilo a já si to vzal do Makra a byl jsem za exota a poklad… nový
Kiksfix 20.04.2020 00:42
Kiksfix
Že se stane nějakým nepsaným pravidlem, že nachlazení, nebo nemocní prskači to prostě budou nosit au… nový
Wikan 20.04.2020 07:45
Wikan
Nestane a nestane se to, ani kdyby roušky rozdávali zdarma. Rozhodně ne v době, kdy by si je museli… nový
Jan Fiala 20.04.2020 10:04
Jan Fiala
Záleží na situaci.Pokud nějaké zbytky covidu budou stále kolovat, budou se lidi trochu bát pořád.Tak… nový
Karel04 20.04.2020 11:50
Karel04
Tohle je asi jedine pozitivum soucasne koronakrize. Rousky a respiratory stopro minimalne u casti li… nový
RedMaX 20.04.2020 14:52
RedMaX
Hlavně už proboha někdo zastřelte toho idiota Prymulu. Zajímalo by mě, která frakce iluminátů tuto p… nový
mif 20.04.2020 16:52
mif
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/slovensko-uvolnilo-pravidla-pro-noseni-rousek-musi-byt-ale… nový
RedMaX 20.04.2020 17:27
RedMaX
Koronavirus má i světlé stránky. Je to z konce března, dneska už možná dávají víc. :-) Americká firm… nový
IQ37 20.04.2020 22:01
IQ37
Množí se nám slípky co nechtějí nechat očkovat své děti a chtějí rodit doma. A když jim odborník něc… nový
Yarda 21.04.2020 08:40
Yarda
Super napad kvuli 6.000 z 10.000.000, kteri maji v sobe vir podobny chripce, rozvratit ekonomiku sta… nový
RedMaX 21.04.2020 08:55
RedMaX
Ty jsi beran. Stále si nechceš uvědomit, že ten virus má či mělo násobně víc lidí. Omezení rouškami… nový
IQ37 21.04.2020 09:02
IQ37
ten virus má či mělo násobně víc lidí Omezení rouškami hodně pomáhá k tomu, aby se to nešířilo jako… nový
RedMaX 21.04.2020 17:44
RedMaX
Neexistuje zadny dukaz, ze ten vir ma nebo melo nasobne vice lidi. Ba co víc, on vlastně neexistuje… nový
IQ37 21.04.2020 18:04
IQ37
Nooo, na vlastni oci jsem zadnyho koronaviraka este nevidel, takze vyloucit to nemuzu. :-D Vazne al… nový
RedMaX 21.04.2020 18:18
RedMaX
Jak s tim souvisi Darwinova cena? nový
merlouska 21.04.2020 12:56
merlouska
V prenesenem smyslu slova samozrejme, jakoze az tu zacnou chcipat lidi kvuli ekonomicke krizi vytvor… nový
RedMaX 21.04.2020 17:40
RedMaX
Tupá nefachčenka si chcípnout zaslouží. Práce je dost. Práce byla, je a bude. A to i za jakékoliv kr… nový
Kiksfix 21.04.2020 17:46
Kiksfix
Lidem jako jsi ty se říká vydřiduši. nový
IQ37 21.04.2020 17:58
IQ37
Tak já nabízím polévku, život a za to jsem vydřiduch. Tak to si nechej svou práci a já si nechám svo… nový
Kiksfix 21.04.2020 19:47
Kiksfix
A ty tu něco kážeš o sviních a bastardech, co tu máme ve státě. A za celodenní práci nabídneš jen po… nový
Prasak 21.04.2020 22:30
Prasak
Opět jsi se našel. nový
Kiksfix 21.04.2020 22:37
Kiksfix
Opět reakce jak od malýho děcka. Vysvětlí to laskavě, kde tam mám vidět sám sebe. nový
Prasak 22.04.2020 06:17
Prasak
To by se ti libilo, aby na tebe nekdo cely den drel za polevku, to jsi asi spadl z visne. Ano prace… nový
RedMaX 21.04.2020 18:05
RedMaX
To ano, ale přesto je někdo mít bude. Nebo i tu polévku. A někdo zase nebude mít tu práci. A tak si… nový
Kiksfix 21.04.2020 19:46
Kiksfix
A v takových státech, kde revolucionáři zvítězí je pak krize trvalá. Jak ekonomická, tak sociální. A… nový
IQ37 22.04.2020 00:22
IQ37
Kdo platí, ten poroučí. 8-) nový
Kiksfix 22.04.2020 00:25
Kiksfix
Tak zaplať. nový
IQ37 22.04.2020 00:28
IQ37
Škoda, že Babiš naší poradnu nečte. Protože kdyby jo, tak už dávno vyhodil Primulu i s Hamáčkem a do… nový
jirka44 21.04.2020 14:00
jirka44
Babiš má pandemii v paži, tomu jde o přesun miliard od státu, potažmo EU do jeho firem. Proto je v p… nový
Kiksfix 21.04.2020 14:04
Kiksfix
Dotaz, asi na pravni poradnu, ale tam je to stejne mrtvy. V soucasne dobe plati v CR nouzovy stav,… nový
RedMaX 21.04.2020 18:02
RedMaX
Je možné, že povinnost nosit roušku skončí. Je rovněž možné, že dospělí jedinci je budou nosit dobro… nový
jirka44 21.04.2020 18:08
jirka44
Kdo chce, at to dobrovolne nosi, s tim problem nemam. Naopak bych apeloval na kazdeho, kdo onemocni… nový
RedMaX 21.04.2020 18:26
RedMaX
Chlapče. Nabídni svou pomoc krizovému štábu. Určitě na tebe čekají. :-D:-D:-D:beer: nový
Yarda 22.04.2020 08:25
Yarda
Pokud teď nouzový stav skončí, bude to průser jak hrom, to ti garantuji. Až kolem tebe začnou kapat… nový
L-Core 22.04.2020 08:16
L-Core
Vytvarenim dojmu, ze vsichni, kdo nechteji nosit rousky, chcijou na rohliky, nicemu nepomuzes. Neba… nový
RedMaX 22.04.2020 09:35
RedMaX
Až kolem tebe začnou kapat lidi kvůli typickým českým Švejkům a všelijakým chytrolínům, vzpomeň si n… nový
IQ37 22.04.2020 13:20
IQ37
Oni kdyby ti chytráci viděli stát před nemocnicemi kolony chladicích vozů jako v N.Y., tak by jim to… nový
Karel04 22.04.2020 14:39
Karel04
A to jsou vyspělé USA. V Rusku jim to bude hnít na ulici.:x: nový
Kiksfix 22.04.2020 15:03
Kiksfix
Zatím to vypadá spíše naopak. poslední
IQ37 22.04.2020 18:52
IQ37
Otázkou je, zda je to opravdu s těmi počty mrtvých a pohřbívání v hromadných hrobech tak horké. Zare… nový
Jan Fiala 22.04.2020 15:29
Jan Fiala
Taky mám vtíravý pocit, že nás pouze masírujou média a vláda zkouší, co vydržíme. A "dědek Klaus"? S… nový
mif 22.04.2020 17:26
mif
Take nezapominejme na ten stary Prymuluv vyrok k ptaci nebo jake chripce, ze rousky jsou zbytecne a… nový
RedMaX 22.04.2020 18:33
RedMaX
Taky jsem zaznamenal, ze pouzivaji pro New York zabery z Italie. Porad tu nekteri nechapu, ze jsou… nový
RedMaX 22.04.2020 18:17
RedMaX

Zřejmě budu zdejšími uvědomělými bit do hlavy, ale já s tebou souhlasím. Navíc souhlasím s panem profesorem Pirkem (dohledejte si sami), nikoliv s babišoidními nohsledy. Ano, dejte si všichni na tlamy šourky, to vás ochrání i před útoky démonů. Osobně mám šatku na hubě jen ze dvou důvodů: 1) aby mě nezatkli, následně nemučili a za úsvitu nepopravili, 2) aby mě pustili do busu a do konzumu. Šourkofašisti ať si třeba oblečou atombordel (kdo byl na vojně ví). Jejich volba.

To jsi me pripomnel, ze jsem na vojne delal chemika, naucili me s dozimetrem plus nejaka teorie za 3 odpoledne a pak jsem pri cviceni chodil okolo a meril, abych to ostatnim chudakum co oblekali atombordel a masky trochu zpestril. :-D Proc chemik s dozimetrem do toho obleku nemusi zustalo nezodpovezeno a ja po odpovedi rozhodne nepatral. ;-)

Prestal jsem to nosit, mam ten satek jen na krku a natahnu to pres pusu a nos jen kdyz projizdi policajti, do MHD a v obchode. Nejsem navic sam, dneska na zastavce dokonce jedna holka poctive zabalena v rousce, kdyz videla, ze to nenosim, tak to stahla pryc taky. Akorat se snazim si treba pri cekani na bus od rouskoposranka odstoupnout ty 2-3 metry. Nechci delat lidem naschvaly a rozumim i tomu, ze lidi co koukaji cely den s vyvalenyma ocima do TV, ze maji strach. Je treba jim ale ukazat, ze maji obavy zbytecne. Jak mi to rekla mamka, jestli to chceme prestat nosit, musime se zacit starat sami, protoze Babisovi situace strachu vyhovuje a on rozhodne sam od sebe sundani rousek nenaridi, pokud ho k tomu nedonutime!

Pro ostatni: Jak ze to dopadla chytra karantena v Jihomoravskem kraji? Zjistili, ze mapa pohybu nakazenych udelat nejde, protoze vsichni nakazeni jsou bud v nemocnici nebo v domove senioru. A o tom to je. Lidi s Covid co s tim chodi po ulicich je minimum, pravdepodobnost ze do me uhodi blesk je vetsi nez ze chytim Covid.

Musí ovšem platit nenakazím - nenakazíš.

To plati i bez rousky. Teoreticky, kdo nekasle, nemusi mit rousku vubec. Prakticky jsou mezi nami i debilove, takze rousku vsem do MHD a do obchodu schvaluju. Venku to smysl opravdu nema.

Tatovi je 72, nosi to jen proto, ze ma mnohem vetsi strach z desetitisicove pokuty nez ja, ani on to na sobe nema porad. Nadava u toho na spiknuti zidozednaru, nevim proc to odnesli, ale proste jim nadava.

Onehdy potkal mestaka, kdyz bezel, tak mu v behu zahlasil: "Ja rousku mit uz nemusim, bezim." Straznik se pry smal. :-)

Pochop laskave dve veci:

1. Ten virus se siri kapenkove, teda kdyz nekasles nebo neprskas (klidne pri mluveni) nemas jak nekoho nakazit. Stejne tak puvodni obavy dalkoveho sireni vzaly uz za sve a 2-3 m od prskajiciho nakazeneho staci.

2. Vetsina nakazenych je v uzavrenych spolecenstvich jako napriklad nemocnice a tedy sance na tve nakazeni venku neni velka. Urcite bych ale nadale nepovoloval masove akce, kde se sance na opetovny nastup viru zvysuje radove. Takze fobalova liga sorry ale nedohravat, nejdriv v srpnu dalsi rocnik jestli vubec. Podobne koncerty sorrac ale zari by to melo jistit. Kina s omezenim napriklad liche rady volne, v sudych objednoho, podobne divadla. I u hospod nejake rozumne omezeni na pocet hostu. V podstate nemam problem ani s likvidaci turistickeho byznysu, turisty k nam zatim nepoustet, aby to znovu nepritahli.

Postupne rozmelnovani omezeni tak jak ho pripravila vlada je ale brutalni a likviduje tento stat. Treba vznikne novy: (Velka Morava, Cechy a Morava, Rakousko-Uhersko, Ceskoslovensko, Bohmen und Mahren, CSSR, Ceska republika, Kralovstvi Agrofert)

Myslíš, že při mluvení neprskáš? Nebo to jen tvrdíš?
Zatím z toho pozoruji, že jsi vcelku sebestředný sobecký tupoun. Těžce upřednostňuješ jen své potřeby - víš sám, že když to chytneš, asi si to krutě odležíš v posteli, ale jsi ochoten to podstoupit. Moje manželka má astma, co myslíš, zvládne to tak snadno, jako ty?

Jak jses ochoten to podstoupit? Ja to nechci ani nahodou podstoupit a onemocnet! A delam vsechno proto, abych to nechytil. Rozhodne s promorovanim nesouhlasim a nehodlam se ho ucastnit. Jenom holt nejsem zadny sebestredny sobecky tupoun, ktery nechape, ze mu rouska nepomuze a ze by ji nemel kvuli sve paranoie nutit ostatnim!

Ale delam vsechno proto, abych okoli nenakazil, mam rousku (satek) v MHD i v obchode. Rozdil je v tom, ze ty tvrdis, ze to lze chytit na potkani a ja tvrdim, ze to na potkani chytit nelze, tudiz mit to venku je nesmysl. Stejne tak, pokud jsme se v praci dohodli, ze to nosit nebudeme, tak to nenosime a muzeme to od sebe navzajem chytit, ale bylo to dobrovolne kolektivni rozhodnuti. Kdyby to tam kdokoli chtel nosit, tak to budeme nosit vsichni. Nikdo dalsi to ale chytit nemuze, protoze opet vsichni v praci to do obchodu i do MHD nosi!

Kdyz ti na barak spadne meteorit, tak budou stejne vsichni v prdeli a stat se to muze. Je to vsechno jen o pravdepodobnosti. Jaka je pravdepodobnost, ze vsichni ve firme dostanou chripku, jaka je pravdepodobnost, ze dostanou Covid a jaka je pravdepodobnost, ze na ne spadne meteorit, uhodi blesk nebo dojde k jakekoli jine nestastne udalosti.
Mohu se mylit, ale kdybych se mel v zivote vseho bat, tak bych se asi ani nenarodil, nejspis by se rodice bali mit dite. Nastesti ale jsou nebojacni, nebali se ditete a neboji se Covidu, na rousky "kaslou" taky. :-D (Ber to trochu jako nadsazku, Covidu se prirozene asi boji kazdy, ale ja stejne jako rodice a spousta dalsich lidi, tvrdime, ze rousky sireni nezabrani, protoze ta nemoc neni tak moc nakazliva, aby se sirila tak drasticky, ze by byly rousky nejaka zasadni pomoc v nesireni.)

Technicka:
Jak to delate praci s obedem? My mame v ramci oddeleni takovou zvlast mistnost, kde se da najist. Jinak je tam kuchynka se dvema stoly, kde by se dalo najist, ale vsichni by se tam rozhodne nevesli ani pri nekolikanasobnem vystridani. Ted s koronakrizi, kdy prisla vetsina lidi o moznost se dojit najist do nedaleke restaurace a jidelny, obedva vetsina lidi u sebe v kancelari. Nicmene malokdo je tam sam a tudiz stejne jdou na pulhodiny denne rousky dolu. Ze by nekdo vymyslel, jak jist pres rousku jsem zatim nezaznamenal.

Snad tu aspon nekdo pochopi, co chci rict, vase rousky jsou ve skutecnem realu stejne nepouzitelny nesmysl.

Uzavrel bych to tim, ze uvidime, kolik lidi tam onemocni. Ja furt verim, ze nikdo, ale budoucnost ukaze.

Stačí,že onemocní jeden, to je jedno kde to chytne.A pak hygiena pošle do domácí karantény celou dílnu nebo i celou firmu.Šéf bude mít radost.
Tvůj přístup ale tohle neřeší, jestli někdo onemocní nebo umře, kvůli tomu přece nebudeš poslouchat nějaká nařízení.
Připomínáš mi jednoho "hrdinu", říkal si Mikeforever a ten zase tvrdil, proč dodržovat dopravní předpisy, když on řídí skvěle a je pojištěný proti pokutám a taky proč nejezdit přes město stovkou a brzdit u přechodů u škol.Jeho předpisy omezují,tak ho nezajímají.Taky prý nemusí kupovat dálniční známku jako ostatní.Už se dlouho neozval, tak už třeba leží někde po bouračce nebo na pár let sedí, že někoho zabil.

Meterorit - argument jak noha. Jsou věci, co ovlivníš a věci, co neovlivníš. Právě omezení rizika nákazy je i ve tvých rukách, ale opět - ty nejsi ochoten se jakkoliv omezit, máš jen svůj sebestředný zájem.

S obědem to máme takto - stoly v jídelně rozhozeny, u každýho jedna židle, sedíme tudíž po jednom, výdej obědů se časově roztáhnul. Příbory si nosíme vlastní, vchodu dezinfekce na ruce. Bohužel, je to teď nejsmutnější část pracovního dne, každej žvejká to svoje potichu.

Roušky samozřejmě nepřefiltrují vydechovaný vzduch, ale zachytí prskance z tvé chlebárny, což je to hlavní (přenos infekce kapénkami, to snad znáš).

2. Vetsina nakazenych je v uzavrenych spolecenstvich jako napriklad nemocnice a tedy sance na tve nakazeni venku neni velka.

Já se obávám, že tohle asi není pravda. V republice se vykazuje nějakých 6500 nakažených, skutečnost je asi násobně vyšší. A ti lidé nejsou v nemocnicích nebo uzavřených objektech. Nemusí mít ani příznaky, můžou to přejít lehkou formou - ale jsou stejně nakažliví, jako ti skutečně nakažení (evidovaní).

skutečnost je asi násobně vyšší

Znas nebo lepe znate prosim nekdo aspon jednoho jedineho nakazeneho?

Ja nikoho neznam, pritom pri nasobne vyssi skutecnosti by byla skutecne zahada, ze bych zrovna ja neznal nikoho. Asi me ma buh rad a tak se mi vsichni i zprostredkovane vyhnuli. Vlastne ne, kus od nasich jeden kvuli koronaviru skocil z okna, jenze ten ho nemel, mel jenom panickou hruzu z toho, ze by to mohl chytit. :-/

Při tom množství nakažených (těch testovaných) 6 500 ku 10 500 000 obyvatel není velká pravděpodobnost, že někoho takového znáš. Ale protože věřím, že těch lidí s koronavirem běhá "bez dozoru" několikanásobek těch zjištěných, tak jsem pro opatrnost. Ovšem tady jsem nevzal v úvahu to, že přijatá opatření (roušky atd.) mohla snížit ten počet nakažených.

On to možná je humbuk, vytvořený a podporovaný hlavně médii. Letos se to liší tím, že tomu podlehly i skoro všechny vlády. Počet úmrtí u nás stále ještě nedosahuje počtu úmrtí na běžnou chřipku z minulých let...

Počet úmrtí u nás stále ještě nedosahuje počtu úmrtí na běžnou chřipku z minulých let

Což někdo považuje za dúkaz, že roušky (a další opatření) jsou zbytečné. A někdo jiný zase za důkaz toho, že roušky smysl mají. Pravda bude jako obvykle někde mezi.

Jenze opatrenich je preci vic. Zakaz masovych akci, sportovni utkani, koncerty, divadla mohl mit zasadni dopad, rousky v obchode mohly pomoci take. Sporne vidim rousky v MHD, ale take mi to prijde stale jako rozumne. Spor tu vedu jen o nesmyslnosti pouzivani rousek venku, kdy tvrdim, ze se tim virem na potkani nakazit neda. Stejne tak tvrdim, ze hospody mohly mit nejaky omezeny rezim provozu, ale uplne uzavreni nebo jen pouhe ponechani okenek ma dopad na pocet nakazenych minimalni nebo vubec zadny. (Uvedomme si prosim, ze to, ze lidi postavaji kousek od okenka s rouskou na brade pod usty, aby mohli pit pivko, je naprosta saskarna!)

Pivo se bude pít brčkem, roušky budou mít zvláštní otvor s klapkou a svíčkovou dostaneš namixovanou tak aby šla pozřít také brčkem. Tím pádem se zruší zákaz vyrábět plastová brčka a Greta utře nos. Prymula řekl jasně "Roušky budou povinné ještě několik měsíců".

Prymula snad v TV jasne rekl, ze pres respirator ma byt jeste rouska. Pokud teda mas respirator s vyfukovym otvorem. Proste chranis sebe a nechranis ostatni! Rouskovy fasisti jasne vzkazuji, ze pujdes hned za nerouskarema ;-)

Mimochodem respiratory FFP2 proti prachu jsou k uplnemu prdu a pokud mas FFP3, tak jses-li zdravy jedinec pod 50, mohl jsi ho darovat nekomu starsimu nad 70, takze tim se moc nechlub.

Pres FFP2 ti prejdou viry uplne stejne jako pres rousku - tvoje ochrana teda nulova jako u rouskaru. Ventilek udela to, ze viry vyfouknes a nic je nezachyti, tudiz v podstate taky k nicemu.

Pokud pracujes v prasnem prostredi, tak FFP2 ponech, proti prachu urcite dobra vec. Jinak je jediny smysl noseni vyhnout se pokute 10.000Kc. Pokud jsi FFP2 dostal zadarmo, tak vcelku asi proc by ne, jestli jsi to kupoval, tak me ty 3 satky, ktere obcasne stridam nestaly nic. Neprijde mi nakup rousek nebo respiratoru jako rozumna investice.

Když to začalo a o rouškách se ještě nemluvilo a já si to vzal do Makra a byl jsem za exota a pokladní říká, že na co to mám, že mi to nepomůže. Řekl jsem jí, že to mám jako dárek pro ni, abych ji nezaplival, protože jsem nachlazen. Tak už se pak soustředila na práci. Všechno je o lidech. Je třeba komunikovat, mluvit, nechat mluvit, poslouchat. A naopak. Myslím, že až se to přežene. Tedy pokud se to přežene, že spousta lidí u těch roušek zůstane. Třeba i jen přes chřipkové bdobí. Že se stane nějakým nepsaným pravidlem, že nachlazení, nebo nemocní prskači to prostě budou nosit automaticky, pokud půjdou někam mezi lidi. A že tito na ně nebudou čumět jak na exoty.

Záleží na situaci.Pokud nějaké zbytky covidu budou stále kolovat, budou se lidi trochu bát pořád.Takže když nastydnu a budu mít obyčejný kašel a rýmu a začnu kašlat někde v autobusu nebo ve frontě, tak si tu roušku asi vezmu dobrovolně, aby okolo stojící a sedící honem neprchali a nekoukali na mě jako na vraha.V Asii je to už normální několik let, i když tam půlka lidí nosí roušku i kvůli smogu.

Tohle je asi jedine pozitivum soucasne koronakrize. Rousky a respiratory stopro minimalne u casti lidi zdomacni a bude je cast lidi pouzivat i ve chripkovych obdobich, coz by moho do budoucna malinko ty epidemie ponizit a mohlo by byt mene pravdepodobne, ze to clovek od nekoho chyti.

Nicmene ani v tomhle bych necekal velke zazraky, cast spolecnosti rousky nasazovat v budoucnu nebude, protoze znas to: mi umrela koza, at sousedovi chcipne taky. :-/

Množí se nám slípky co nechtějí nechat očkovat své děti a chtějí rodit doma. A když jim odborník něco doporučí (nebo nedej Bože se opováží jim něco nařídit), tak to už z principu nedělají, protože ony jsou přece chytřejší.

Zaplať Pán Bůh za pana Babiše, že se odváží jít s kůží na trh a nařídit opatření co po poradě s odborníky považuje za nutné a potřebné. IMHO kdyby v premiérském křesle seděl někdo jiný, tak teď by se na nejvyšší diskutovalo co s tím a vyhlašovala by se výběrová řízení.

Ty jsi beran. Stále si nechceš uvědomit, že ten virus má či mělo násobně víc lidí. Omezení rouškami hodně pomáhá k tomu, aby se to nešířilo jako smršť. Aktuální stav 6914 nemocných nevypovídá o celkovém počtu nakažených (ti můžou mít i nenápadný průběh, ale i tak jsou šiřiteli viru).

Souhlasím s tím, že některá opatření jsou naprosto neadekvátní - příklad. Včera jsem se vydal nakoupit zdravotní ponožky - potřebuji bez lemu. Na krámku cedule, že otvírají až 27.4.2020 - přitom kdejaká větší trafika je otevřena vlastně od začátku koronaviru. Nehledě na různé markety, kde jsou stovky lidí. Včera jsem v té souvislosti zaslechl něco o lobbingu těch velkých...

ten virus má či mělo násobně víc lidí

Omezení rouškami hodně pomáhá k tomu, aby se to nešířilo jako smršť.

ti můžou mít i nenápadný průběh

Jenze vsechno tohle jsou jen a jen tve domnenky. Neexistuje zadny dukaz, ze ten vir ma nebo melo nasobne vice lidi. Neexistuje zadny dukaz, ze zrovna rousky jsou to opatreni, diky kteremu se to nesiri jako smrst. Neexistuje zadny dukaz, ze nemoc muze mit i nenapadny prubeh.

Vsechno co tu rika vetsina rouskomilu, jsou jen domnenky na zaklade televizni masaze. Nic z toho nebylo dokazano jako fakt.

Nooo, na vlastni oci jsem zadnyho koronaviraka este nevidel, takze vyloucit to nemuzu. :-D

Vazne ale neustale argumentujes tim, co ti napovidali v ceskych mediich, ale nejsme pupek sveta a podivej se kde toho koronaviru kolik je, zdaleka to neni cely svet a zdaleka vsude nedelaji prehnana opatreni jako u nas. Sice rozumim tomu, ze reknes, ze jsou lepsi prehnana opatreni nez to podcenit jako v Italii, jenze je to skutecne pravda? V Italii jsou v prdeli kazdorocne, jednou kvuli chripce, podruhe kvuli koronaviru, u nas Babis posral ekonomiku az ted. :-/

V prenesenem smyslu slova samozrejme, jakoze az tu zacnou chcipat lidi kvuli ekonomicke krizi vytvorene uplne zbytecne kvuli jedne vetsi "chripce". Ja vim, ze idealne by mel prvni chcipnout Babis s Prymulou a pak by tu cenu mohli teprve dostat, ale to se nestane.

To ano, ale přesto je někdo mít bude. Nebo i tu polévku. A někdo zase nebude mít tu práci. A tak si prostě vyjdou vstříc. Stejně jako dnes. Dnes také lidé chodí do práce za mzdu jakou dostanou od toho, do jim tu práci dá. A zajistit práci není jen tak. Práce totiž vede většinou k nějaké hodnotě - výrobku. A ten je třeba prodat a to kolečko výroby a prodeje se stupňuje, až je trh přesycen. Výrobky nikdo nechce. Začne se propuštět. Peníze se hromadí v bankách a ztrácejí hodnotu. Tomu se říká cyklus. Po období růstu přijde stagnace, krize. Dnešní ekonomika je zaměřena na co nejvyšší růst za každou cenu. Ekonomové se přou zda je to tak správně. Pokud bychom totiž udrželi minimální růst, krize by se oddálila. No a v době krize může lůza propadnout iluzi, že za její bídu mohou ti dobráci, kteří ji živí a chopí se zbraní, začne vraždit, krást a dělat revoluci. A v takových státech, kde revolucionáři zvítězí je pak krize trvalá. Jak ekonomická, tak sociální. A povětšinou i teror.
A nyní k tvé inteligentní poznámce. Pokud tedy nechceš makat za polévku, ale za peníze, které nejsou, pak je logické, že zemřeš hladem. A o tom píši ve svém příspěvku, že zemřít nemusíš.8-)

Škoda, že Babiš naší poradnu nečte. Protože kdyby jo, tak už dávno vyhodil Primulu i s Hamáčkem a do čela krizového štábu jmenoval tady našeho pana kolegu "RM" a rázem by byla celá pandemie vyřešená. A nejen u nás, ale i v Americe a zbytku světa.

Dotaz, asi na pravni poradnu, ale tam je to stejne mrtvy.

V soucasne dobe plati v CR nouzovy stav, ktery podle krizoveho zakona umoznuje vlade vydavat nektera nestandardni narizeni a vymahat je i za pomoci policie.

Zatim by nouzovy stav mel platit do 30.4. Pokud ty sracky v poslanecky snemovne budou mit aspon trochu rozumu, tak snad doufejme nepravneny nouzovy stav, k nemuz neni zadny duvod, jiz neprodlouzi.

Noseni rousek je pritom narizene vladou CR a tyto narizeni mohou byt preci v platnosti podle krizoveho zakona jen po dobu trvani nouzoveho stavu.

Takze muj nepravnicky lajcky nazor je, ze pokud 30.4 nouzovy stav skonci, tak muze delat Prymula treba stojky na hlave, ale povinnost nosit rousku tim konci a muzou se s Babisem treba posrat, idealne by je oba z toho mohl trefit infarkt.

Jak to vidite, je sance, ze to dokazou nejak obejit nebo ze nouzovy stav prodlouzi a budeme "nouzovat" do aleluja. ]:(

Kdo chce, at to dobrovolne nosi, s tim problem nemam. Naopak bych apeloval na kazdeho, kdo onemocni nejakou virozou ci chripkou, aby to dobrovolne nosil. Jedine pozitivum soucasne rouskomanije urcite je, ze zmizi stud to nosit a i jsme si to proste driv jen neuvedomovali, ze vlastne takova jednoducha vec muze, kdyz onemocnime pomoci to ostatnim od nas nechytit.

Ja se k tomuto urcite hlasim, ze kdyz budu cejtit, ze na me neco leze, tak si ten hadr pres pusu dam.

Tady mi jde ale vylucne o to noseni skrz ten nesmysl koronavir, kterej ve skutecnosti temer nikdo nema a teda je nesmysl, abychom to nosili, protoze jsme zdravi!

Pokud teď nouzový stav skončí, bude to průser jak hrom, to ti garantuji. Až kolem tebe začnou kapat lidi kvůli typickým českým Švejkům a všelijakým chytrolínům, vzpomeň si na to.

Já bych se naopak vůbec nebránil třeba až "stannému právu" (zaměřenému čistě na zdravotní opatření kolem koroňáka, ne že by tě zastřelili když pojedeš na červenou nebo pošleš nějakého potentáta do <píp> :-)) - protože na blbce, na které neplatí "po dobrém", je asi potřeba bohužel použít tvrdší metody. Co s takovým inteligentem (včera o něm psali), který chcal ve Svitavách v nějakém supermarketu do rohlíků? Co udělají dnes? On toho zalituje, tak mu řeknou ty, ty ty!?

Můžu jenom závidět Maďarům Orbána, který je schopen opatření proti covid-19 pevně držet.

A je mi jasné, že se mnohým (spíše mladým) takový můj názor, dojem líbit nebude. Proto hlasujte, dávejte mi mínusy a plusy.
S manželkou patříme do rizikové skupiny (nejen věkem); kvůli tomu, že někdo něco dodržovat ostentativně nemíní, se nám do měchu ještě nechce.

------
Bohužel to vypadá opravdu na zvolnění. Asi chtějí mít někteří mocní na rukou krev zbytečných mrtvých.

Možná jim to zvýší ego, jak jsou mocní.
Možná nějaká úchylka, třeba se jim pak postaví.

Vytvarenim dojmu, ze vsichni, kdo nechteji nosit rousky, chcijou na rohliky, nicemu nepomuzes.

Nebalene pecivo si od vypuknuti korony nekupuju. Tata pro nebalene chodi do pekarny, kde mu to podava prodavacka v rukavicich. Nebalene pecivo je vzdycky trochu riskantni, i kdyz neni zrovna koronavir.

---

Vytvaris minimalne sam sobe atmosferu, ze pominou-li nektera opatreni, okamzite jsme vsichni nakazeni a vase rodina mrtva. Jenze tak to neni, i nadale bude dobre, aby si ohrozene skupiny lidi davali vetsi pozor, nelezli zbytecne k doktorovi, kdyz nemusi (coz je mnohych starsich konicek), netravili pul dne v obchodnich centrech atd. Myslim, ze rozumne by bylo ponechat rousky v obchodech a chvili jeste i v MHD, na to neni nutny nouzovy stav. Stejne tak je hloupe hned zacit choditmasove na fotbal a na koncerty. Ale neni zadny duvod, aby byla i nadale zavrena kadernictvi a vetsina podniku vcetne hospod. Sance nakazy koronavirem je minimalni a zadna "exploze" nehrozi pri dodrzovani rozumnych pravidel. Dnesni pravidla jsou ale naprosto neadekvatni a ekonomicke dusledky budou katastrofalni. Ve vysledku, pokud by to neskoncilo, tak co je lepsi: umrit na koronavir nebo hladem?

Oni kdyby ti chytráci viděli stát před nemocnicemi kolony chladicích vozů jako v N.Y., tak by jim to (možná)došlo.Márnice tam mají přeplněné, podzemní garáže plné rakví a tak oběti mrazí v těch autech.Pokud se do 14 dní o těla nikdo nepřihlásí, putují do hromadných hrobů na ostrově Hart.Hrozí to stále všude, evropský klon covidu je prý nebezpečnější a situace se může kdykoliv vrátit.Ovšem některým je to jedno, roušku prostě nosit nebudou, poslouchat nařízení taky ne a tak se to snaží zlehčovat, aby si to vnitřně ospravedlnili.A dneska to dorazil dědek Klaus,který už vyzývá ke vzpouře, demonstracím a protestům.

Taky mám vtíravý pocit, že nás pouze masírujou média a vláda zkouší, co vydržíme. A "dědek Klaus"? Souhlasím s ním. Lidi by měli přestat držet dr..ústa a směle vyjádřit svůj odpor k vyděračské vládě. Jinak: nevadí mi zavřené putyky - dají se koupit lahváče. Nevadí mi omezení senioři/junioři v obchodech - prostě si naplánuju nákupy na jinou hodinu. Nevadí mi zrušené kulturní akce - beztak je to pokaždé akorát plné cygánů. Co mi krutě vadí, jsou hadry přes tlamy - do konzumu či busu jsem pro, ovšem venku na chodníku, nedajbože na polňačkách či v lese, mi před očima tančí ohně vzteku. Pánům Krypulovi a Tlamáčkovi bych přikázal nosit ty zrůdnosti do konce života, koňůra nekoňůra. Nejlépe plechové a přinýtované k jejich ohavným hlavám.

Take nezapominejme na ten stary Prymuluv vyrok k ptaci nebo jake chripce, ze rousky jsou zbytecne a nijak nechrani. Jestli mame u toho viru nejakou jistotu, tak ze se nesiri vzduchem jen tak, ale kapenkama a teda sance, ze nekoho potkam, reknem si "dobry den" a poprskame se koronavirem, ktery navic temer nikdo nema, je furt mensi nez ze do me uhodi blesk.

Jelikoz je to nesmysl, ja to proste na hube nemam. Mam to na krku a nasazuju, kdyz vidim policajty a kdyz treba mijim (+- 5m) spoluobcany, kteri to nasazene maji. To delam ciste z empatie, protoze chapu, ze uz tak vydeseni lide diky kretenum ve vlade a mediim, muzou lehce chytit infarkt. A Prymula by je rad zapsal jako obeti korony, tomu je treba zabranit.

---

Vychazim dneska ze samosky zabalen samozrejme do satku, proti mne chlap, vidi me, zbrunatnel, skoro me vydesil a zarval:

Do prdele, zase jsem zapomnel tu zasranou rousku v aute! Obratil se a kvapne bezi do auta.

V tom vedle zenska bere do ruky nakupni vozik, zarazila se, ztuhla a vyhrkla:

Jezismarja ja taky! A odkvapcila do auta pro rousku.

:-D :-D :-D

Tohle bych proste bez korony nezazil. :-D

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru