Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Kdo nosi rousku, je priznivec Babise

Viz. nadpis.

Zacina se mi podle reakci okoli zdat, ze se narod zase rozdelil na dva opacne protipoly a ze Babisova ulicni "policie" hlida rousky, tvari se na nerouskare neprijemne a nejradeji by na ne volali skutecnou policii - mozna ze nekde jo, ale nezazil jsem to, jen nenavistne pohledy.

Naopak lidi, kteri maji Babise na haku, maji na haku i rouskomanii a zacinaji po prvnich chvilich nejistoty vzdorovat a rousky sundavaji, jakmile nejsou videni a nehrozi 10 tisicova pokuta.

Pred chvili jsem volal s mamkou a rikala, ze si mysli, ze to nakonec lidi budou muset vzit do svych rukou a sundani rousek vyvzdorovat. Demonstrace s dvou metrovymi rozestupy by se mohly zdat jako idealni reseni. Jinak nas totiz rouskovaci jsou schopni trapit i v letnich ctyricitkach.

Jak to vidite?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Množí se nám slípky co nechtějí nechat očkovat své děti a chtějí rodit doma. A když jim odborník něc… nový
Yarda 21.04.2020 08:40
Yarda
Super napad kvuli 6.000 z 10.000.000, kteri maji v sobe vir podobny chripce, rozvratit ekonomiku sta… nový
RedMaX 21.04.2020 08:55
RedMaX
Ty jsi beran. Stále si nechceš uvědomit, že ten virus má či mělo násobně víc lidí. Omezení rouškami… nový
IQ37 21.04.2020 09:02
IQ37
ten virus má či mělo násobně víc lidí Omezení rouškami hodně pomáhá k tomu, aby se to nešířilo jako… nový
RedMaX 21.04.2020 17:44
RedMaX
Neexistuje zadny dukaz, ze ten vir ma nebo melo nasobne vice lidi. Ba co víc, on vlastně neexistuje… nový
IQ37 21.04.2020 18:04
IQ37
Nooo, na vlastni oci jsem zadnyho koronaviraka este nevidel, takze vyloucit to nemuzu. :-D Vazne al… nový
RedMaX 21.04.2020 18:18
RedMaX
Jak s tim souvisi Darwinova cena? nový
merlouska 21.04.2020 12:56
merlouska
V prenesenem smyslu slova samozrejme, jakoze az tu zacnou chcipat lidi kvuli ekonomicke krizi vytvor… nový
RedMaX 21.04.2020 17:40
RedMaX
Tupá nefachčenka si chcípnout zaslouží. Práce je dost. Práce byla, je a bude. A to i za jakékoliv kr… nový
Kiksfix 21.04.2020 17:46
Kiksfix
Lidem jako jsi ty se říká vydřiduši. nový
IQ37 21.04.2020 17:58
IQ37
Tak já nabízím polévku, život a za to jsem vydřiduch. Tak to si nechej svou práci a já si nechám svo… nový
Kiksfix 21.04.2020 19:47
Kiksfix
A ty tu něco kážeš o sviních a bastardech, co tu máme ve státě. A za celodenní práci nabídneš jen po… nový
Prasak 21.04.2020 22:30
Prasak
Opět jsi se našel. nový
Kiksfix 21.04.2020 22:37
Kiksfix
Opět reakce jak od malýho děcka. Vysvětlí to laskavě, kde tam mám vidět sám sebe. nový
Prasak 22.04.2020 06:17
Prasak
To by se ti libilo, aby na tebe nekdo cely den drel za polevku, to jsi asi spadl z visne. Ano prace… nový
RedMaX 21.04.2020 18:05
RedMaX
To ano, ale přesto je někdo mít bude. Nebo i tu polévku. A někdo zase nebude mít tu práci. A tak si… nový
Kiksfix 21.04.2020 19:46
Kiksfix
A v takových státech, kde revolucionáři zvítězí je pak krize trvalá. Jak ekonomická, tak sociální. A… nový
IQ37 22.04.2020 00:22
IQ37
Kdo platí, ten poroučí. 8-) nový
Kiksfix 22.04.2020 00:25
Kiksfix
Tak zaplať. nový
IQ37 22.04.2020 00:28
IQ37
Škoda, že Babiš naší poradnu nečte. Protože kdyby jo, tak už dávno vyhodil Primulu i s Hamáčkem a do… nový
jirka44 21.04.2020 14:00
jirka44
Babiš má pandemii v paži, tomu jde o přesun miliard od státu, potažmo EU do jeho firem. Proto je v p… nový
Kiksfix 21.04.2020 14:04
Kiksfix
Dotaz, asi na pravni poradnu, ale tam je to stejne mrtvy. V soucasne dobe plati v CR nouzovy stav,… nový
RedMaX 21.04.2020 18:02
RedMaX
Je možné, že povinnost nosit roušku skončí. Je rovněž možné, že dospělí jedinci je budou nosit dobro… nový
jirka44 21.04.2020 18:08
jirka44
Kdo chce, at to dobrovolne nosi, s tim problem nemam. Naopak bych apeloval na kazdeho, kdo onemocni… nový
RedMaX 21.04.2020 18:26
RedMaX
Chlapče. Nabídni svou pomoc krizovému štábu. Určitě na tebe čekají. :-D:-D:-D:beer: nový
Yarda 22.04.2020 08:25
Yarda
Pokud teď nouzový stav skončí, bude to průser jak hrom, to ti garantuji. Až kolem tebe začnou kapat… nový
L-Core 22.04.2020 08:16
L-Core
Vytvarenim dojmu, ze vsichni, kdo nechteji nosit rousky, chcijou na rohliky, nicemu nepomuzes. Neba… nový
RedMaX 22.04.2020 09:35
RedMaX
Až kolem tebe začnou kapat lidi kvůli typickým českým Švejkům a všelijakým chytrolínům, vzpomeň si n… nový
IQ37 22.04.2020 13:20
IQ37
Oni kdyby ti chytráci viděli stát před nemocnicemi kolony chladicích vozů jako v N.Y., tak by jim to… nový
Karel04 22.04.2020 14:39
Karel04
A to jsou vyspělé USA. V Rusku jim to bude hnít na ulici.:x: nový
Kiksfix 22.04.2020 15:03
Kiksfix
Zatím to vypadá spíše naopak. poslední
IQ37 22.04.2020 18:52
IQ37
Otázkou je, zda je to opravdu s těmi počty mrtvých a pohřbívání v hromadných hrobech tak horké. Zare… nový
Jan Fiala 22.04.2020 15:29
Jan Fiala
Taky mám vtíravý pocit, že nás pouze masírujou média a vláda zkouší, co vydržíme. A "dědek Klaus"? S… nový
mif 22.04.2020 17:26
mif
Take nezapominejme na ten stary Prymuluv vyrok k ptaci nebo jake chripce, ze rousky jsou zbytecne a… nový
RedMaX 22.04.2020 18:33
RedMaX
Taky jsem zaznamenal, ze pouzivaji pro New York zabery z Italie. Porad tu nekteri nechapu, ze jsou… nový
RedMaX 22.04.2020 18:17
RedMaX

Množí se nám slípky co nechtějí nechat očkovat své děti a chtějí rodit doma. A když jim odborník něco doporučí (nebo nedej Bože se opováží jim něco nařídit), tak to už z principu nedělají, protože ony jsou přece chytřejší.

Zaplať Pán Bůh za pana Babiše, že se odváží jít s kůží na trh a nařídit opatření co po poradě s odborníky považuje za nutné a potřebné. IMHO kdyby v premiérském křesle seděl někdo jiný, tak teď by se na nejvyšší diskutovalo co s tím a vyhlašovala by se výběrová řízení.

Ty jsi beran. Stále si nechceš uvědomit, že ten virus má či mělo násobně víc lidí. Omezení rouškami hodně pomáhá k tomu, aby se to nešířilo jako smršť. Aktuální stav 6914 nemocných nevypovídá o celkovém počtu nakažených (ti můžou mít i nenápadný průběh, ale i tak jsou šiřiteli viru).

Souhlasím s tím, že některá opatření jsou naprosto neadekvátní - příklad. Včera jsem se vydal nakoupit zdravotní ponožky - potřebuji bez lemu. Na krámku cedule, že otvírají až 27.4.2020 - přitom kdejaká větší trafika je otevřena vlastně od začátku koronaviru. Nehledě na různé markety, kde jsou stovky lidí. Včera jsem v té souvislosti zaslechl něco o lobbingu těch velkých...

ten virus má či mělo násobně víc lidí

Omezení rouškami hodně pomáhá k tomu, aby se to nešířilo jako smršť.

ti můžou mít i nenápadný průběh

Jenze vsechno tohle jsou jen a jen tve domnenky. Neexistuje zadny dukaz, ze ten vir ma nebo melo nasobne vice lidi. Neexistuje zadny dukaz, ze zrovna rousky jsou to opatreni, diky kteremu se to nesiri jako smrst. Neexistuje zadny dukaz, ze nemoc muze mit i nenapadny prubeh.

Vsechno co tu rika vetsina rouskomilu, jsou jen domnenky na zaklade televizni masaze. Nic z toho nebylo dokazano jako fakt.

Nooo, na vlastni oci jsem zadnyho koronaviraka este nevidel, takze vyloucit to nemuzu. :-D

Vazne ale neustale argumentujes tim, co ti napovidali v ceskych mediich, ale nejsme pupek sveta a podivej se kde toho koronaviru kolik je, zdaleka to neni cely svet a zdaleka vsude nedelaji prehnana opatreni jako u nas. Sice rozumim tomu, ze reknes, ze jsou lepsi prehnana opatreni nez to podcenit jako v Italii, jenze je to skutecne pravda? V Italii jsou v prdeli kazdorocne, jednou kvuli chripce, podruhe kvuli koronaviru, u nas Babis posral ekonomiku az ted. :-/

V prenesenem smyslu slova samozrejme, jakoze az tu zacnou chcipat lidi kvuli ekonomicke krizi vytvorene uplne zbytecne kvuli jedne vetsi "chripce". Ja vim, ze idealne by mel prvni chcipnout Babis s Prymulou a pak by tu cenu mohli teprve dostat, ale to se nestane.

To ano, ale přesto je někdo mít bude. Nebo i tu polévku. A někdo zase nebude mít tu práci. A tak si prostě vyjdou vstříc. Stejně jako dnes. Dnes také lidé chodí do práce za mzdu jakou dostanou od toho, do jim tu práci dá. A zajistit práci není jen tak. Práce totiž vede většinou k nějaké hodnotě - výrobku. A ten je třeba prodat a to kolečko výroby a prodeje se stupňuje, až je trh přesycen. Výrobky nikdo nechce. Začne se propuštět. Peníze se hromadí v bankách a ztrácejí hodnotu. Tomu se říká cyklus. Po období růstu přijde stagnace, krize. Dnešní ekonomika je zaměřena na co nejvyšší růst za každou cenu. Ekonomové se přou zda je to tak správně. Pokud bychom totiž udrželi minimální růst, krize by se oddálila. No a v době krize může lůza propadnout iluzi, že za její bídu mohou ti dobráci, kteří ji živí a chopí se zbraní, začne vraždit, krást a dělat revoluci. A v takových státech, kde revolucionáři zvítězí je pak krize trvalá. Jak ekonomická, tak sociální. A povětšinou i teror.
A nyní k tvé inteligentní poznámce. Pokud tedy nechceš makat za polévku, ale za peníze, které nejsou, pak je logické, že zemřeš hladem. A o tom píši ve svém příspěvku, že zemřít nemusíš.8-)

Škoda, že Babiš naší poradnu nečte. Protože kdyby jo, tak už dávno vyhodil Primulu i s Hamáčkem a do čela krizového štábu jmenoval tady našeho pana kolegu "RM" a rázem by byla celá pandemie vyřešená. A nejen u nás, ale i v Americe a zbytku světa.

Dotaz, asi na pravni poradnu, ale tam je to stejne mrtvy.

V soucasne dobe plati v CR nouzovy stav, ktery podle krizoveho zakona umoznuje vlade vydavat nektera nestandardni narizeni a vymahat je i za pomoci policie.

Zatim by nouzovy stav mel platit do 30.4. Pokud ty sracky v poslanecky snemovne budou mit aspon trochu rozumu, tak snad doufejme nepravneny nouzovy stav, k nemuz neni zadny duvod, jiz neprodlouzi.

Noseni rousek je pritom narizene vladou CR a tyto narizeni mohou byt preci v platnosti podle krizoveho zakona jen po dobu trvani nouzoveho stavu.

Takze muj nepravnicky lajcky nazor je, ze pokud 30.4 nouzovy stav skonci, tak muze delat Prymula treba stojky na hlave, ale povinnost nosit rousku tim konci a muzou se s Babisem treba posrat, idealne by je oba z toho mohl trefit infarkt.

Jak to vidite, je sance, ze to dokazou nejak obejit nebo ze nouzovy stav prodlouzi a budeme "nouzovat" do aleluja. ]:(

Kdo chce, at to dobrovolne nosi, s tim problem nemam. Naopak bych apeloval na kazdeho, kdo onemocni nejakou virozou ci chripkou, aby to dobrovolne nosil. Jedine pozitivum soucasne rouskomanije urcite je, ze zmizi stud to nosit a i jsme si to proste driv jen neuvedomovali, ze vlastne takova jednoducha vec muze, kdyz onemocnime pomoci to ostatnim od nas nechytit.

Ja se k tomuto urcite hlasim, ze kdyz budu cejtit, ze na me neco leze, tak si ten hadr pres pusu dam.

Tady mi jde ale vylucne o to noseni skrz ten nesmysl koronavir, kterej ve skutecnosti temer nikdo nema a teda je nesmysl, abychom to nosili, protoze jsme zdravi!

Pokud teď nouzový stav skončí, bude to průser jak hrom, to ti garantuji. Až kolem tebe začnou kapat lidi kvůli typickým českým Švejkům a všelijakým chytrolínům, vzpomeň si na to.

Já bych se naopak vůbec nebránil třeba až "stannému právu" (zaměřenému čistě na zdravotní opatření kolem koroňáka, ne že by tě zastřelili když pojedeš na červenou nebo pošleš nějakého potentáta do <píp> :-)) - protože na blbce, na které neplatí "po dobrém", je asi potřeba bohužel použít tvrdší metody. Co s takovým inteligentem (včera o něm psali), který chcal ve Svitavách v nějakém supermarketu do rohlíků? Co udělají dnes? On toho zalituje, tak mu řeknou ty, ty ty!?

Můžu jenom závidět Maďarům Orbána, který je schopen opatření proti covid-19 pevně držet.

A je mi jasné, že se mnohým (spíše mladým) takový můj názor, dojem líbit nebude. Proto hlasujte, dávejte mi mínusy a plusy.
S manželkou patříme do rizikové skupiny (nejen věkem); kvůli tomu, že někdo něco dodržovat ostentativně nemíní, se nám do měchu ještě nechce.

------
Bohužel to vypadá opravdu na zvolnění. Asi chtějí mít někteří mocní na rukou krev zbytečných mrtvých.

Možná jim to zvýší ego, jak jsou mocní.
Možná nějaká úchylka, třeba se jim pak postaví.

Vytvarenim dojmu, ze vsichni, kdo nechteji nosit rousky, chcijou na rohliky, nicemu nepomuzes.

Nebalene pecivo si od vypuknuti korony nekupuju. Tata pro nebalene chodi do pekarny, kde mu to podava prodavacka v rukavicich. Nebalene pecivo je vzdycky trochu riskantni, i kdyz neni zrovna koronavir.

---

Vytvaris minimalne sam sobe atmosferu, ze pominou-li nektera opatreni, okamzite jsme vsichni nakazeni a vase rodina mrtva. Jenze tak to neni, i nadale bude dobre, aby si ohrozene skupiny lidi davali vetsi pozor, nelezli zbytecne k doktorovi, kdyz nemusi (coz je mnohych starsich konicek), netravili pul dne v obchodnich centrech atd. Myslim, ze rozumne by bylo ponechat rousky v obchodech a chvili jeste i v MHD, na to neni nutny nouzovy stav. Stejne tak je hloupe hned zacit choditmasove na fotbal a na koncerty. Ale neni zadny duvod, aby byla i nadale zavrena kadernictvi a vetsina podniku vcetne hospod. Sance nakazy koronavirem je minimalni a zadna "exploze" nehrozi pri dodrzovani rozumnych pravidel. Dnesni pravidla jsou ale naprosto neadekvatni a ekonomicke dusledky budou katastrofalni. Ve vysledku, pokud by to neskoncilo, tak co je lepsi: umrit na koronavir nebo hladem?

Oni kdyby ti chytráci viděli stát před nemocnicemi kolony chladicích vozů jako v N.Y., tak by jim to (možná)došlo.Márnice tam mají přeplněné, podzemní garáže plné rakví a tak oběti mrazí v těch autech.Pokud se do 14 dní o těla nikdo nepřihlásí, putují do hromadných hrobů na ostrově Hart.Hrozí to stále všude, evropský klon covidu je prý nebezpečnější a situace se může kdykoliv vrátit.Ovšem některým je to jedno, roušku prostě nosit nebudou, poslouchat nařízení taky ne a tak se to snaží zlehčovat, aby si to vnitřně ospravedlnili.A dneska to dorazil dědek Klaus,který už vyzývá ke vzpouře, demonstracím a protestům.

Taky mám vtíravý pocit, že nás pouze masírujou média a vláda zkouší, co vydržíme. A "dědek Klaus"? Souhlasím s ním. Lidi by měli přestat držet dr..ústa a směle vyjádřit svůj odpor k vyděračské vládě. Jinak: nevadí mi zavřené putyky - dají se koupit lahváče. Nevadí mi omezení senioři/junioři v obchodech - prostě si naplánuju nákupy na jinou hodinu. Nevadí mi zrušené kulturní akce - beztak je to pokaždé akorát plné cygánů. Co mi krutě vadí, jsou hadry přes tlamy - do konzumu či busu jsem pro, ovšem venku na chodníku, nedajbože na polňačkách či v lese, mi před očima tančí ohně vzteku. Pánům Krypulovi a Tlamáčkovi bych přikázal nosit ty zrůdnosti do konce života, koňůra nekoňůra. Nejlépe plechové a přinýtované k jejich ohavným hlavám.

Take nezapominejme na ten stary Prymuluv vyrok k ptaci nebo jake chripce, ze rousky jsou zbytecne a nijak nechrani. Jestli mame u toho viru nejakou jistotu, tak ze se nesiri vzduchem jen tak, ale kapenkama a teda sance, ze nekoho potkam, reknem si "dobry den" a poprskame se koronavirem, ktery navic temer nikdo nema, je furt mensi nez ze do me uhodi blesk.

Jelikoz je to nesmysl, ja to proste na hube nemam. Mam to na krku a nasazuju, kdyz vidim policajty a kdyz treba mijim (+- 5m) spoluobcany, kteri to nasazene maji. To delam ciste z empatie, protoze chapu, ze uz tak vydeseni lide diky kretenum ve vlade a mediim, muzou lehce chytit infarkt. A Prymula by je rad zapsal jako obeti korony, tomu je treba zabranit.

---

Vychazim dneska ze samosky zabalen samozrejme do satku, proti mne chlap, vidi me, zbrunatnel, skoro me vydesil a zarval:

Do prdele, zase jsem zapomnel tu zasranou rousku v aute! Obratil se a kvapne bezi do auta.

V tom vedle zenska bere do ruky nakupni vozik, zarazila se, ztuhla a vyhrkla:

Jezismarja ja taky! A odkvapcila do auta pro rousku.

:-D :-D :-D

Tohle bych proste bez korony nezazil. :-D

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru