Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Putin

Este donedavna som tvrdil, ze jak dobre, ze Rusko vedie citatelny Putin, ktory je zarukou aspon akej-takej stability v samotnom Rusku.
Az som zhliadol dokument o Putinovi a videl ho v akcii. Zostal som zhrozeny. Dokument nie su nejake spravy z netu, ci z novin, videl som Putina na konferenciach, ako sa zhovara s redaktorom, ako vystupuje a bavi sa s ludmi a bolo to zleeee...velmi zle. Po vzhliadnuti dokumentu si dokonca myslim, ze Putin je schopny nariadit jadrovy utok, co som doteraz nepredpokladal.
Nebudem rozpisovat, ze Putin ovlada 90% medii, ze vedie stranu, ktorej nie je clenom (wtf?), ze si upravil ustavu a pod. Zaujala ma napriklad scenka z dokumentu. Putin je muz cinu a dozvedel sa, ze nejaka lokalna sukromna fabrika ide prepustat. Putin povedal, ze sa prepustat nebude a vystartoval zo svojou suitou do fabriky, kde prinutil sukromnych vlastnikov podpisat, ze ziadne prepustanie nebude lebo ON rozhodol, ze nie. Hm zaujimave, ze Putin rozhoduje o mojej firme a o tom, co spravim, ale to nie je to hrozne. Hrozne bolo ako sa choval na zasadnuti. Pravdepodobne posledny z odbojarov, ktory odmietal podpisat sedel za stolom spolu s asi 30 ludmi z vedenia. Putin chyti papier, prebehne ho ocami a vidi, ze tam nie je jeho podpis. Pyta sa ho, ci podpisal a preco nie a hned na to rozkazovacnym tonom nariaduje dotycnemu, aby to siel podpisat. Ten chlapik siel ako na popravu, mal som pocit, ze sa tam zruti. Putin mu hodil papier a pero s opovrzlivym gestom, chlap bol uplne mimo, podpisal a v tranze odchadzal s jeho perom tak ho zastavil nech mu ho este vrati. Proste dokonala potupa v priamo prenose a pred vsetkymi.
Podobnych scenok je tam viacej, zaujimave su tlacove konferencie a Putinove odpovede na otazky novinarov. Vsetko je v style neserte ma, MY sme Rusi, MY sme silni, NAS musite respektovat. Ziadne naucene odpovede, z Putina priam srsalo obrovske ego a pocit nadradenosti nad vsetkymi ostatnymi. Mal som z neho pocit, ze pohrda ludmi okolo neho.
Fu naozaj som mal pokazenu naladu, doteraz som zil v domneni, ze Putin je sice trosku anrcista, ale inak v pohode chlapik, co hra drsnaka na cely svet lebo je to jeho uloha, ale teraz...
Perlicka je, ze asi o tyzden na to bol podobny dokument o Obamovi, kde som mal pocit, ze je to clovek, co zije vedla v susedstve. Spravanie sa k ludom, odpovede na otazky, celkovy dojem, to vsetko bolo uplne obycajne a prijemne a pritom slo o prezidenta USA.

Předmět Autor Datum
Ach boha jeho...
Chocholoušek 22.10.2014 12:14
Chocholoušek
alfa samec- uřízni mu ho a umře.
kmochna 22.10.2014 13:05
kmochna
Jo jo, zlatej mírumilovnej chlapík od sousedství Obama v čele nejmírumilovnějšího státu, kterej nikd…
cejna 22.10.2014 13:31
cejna
stejně to nic nemění na můj pohled na chlápka od kgb.
kmochna 22.10.2014 17:55
kmochna
kde som mal pocit, ze je to clovek, co zije vedla v susedstve Takí sú ale väčšinou najhorší. "Zlých…
blue5 22.10.2014 13:32
blue5
jenže "Bombama" je taky jen člověk, má za sebou aparát, který nějak funguje, a taky nějakou historii…
touchwood 22.10.2014 13:39
touchwood
Obama vytriezvel s reformou zdravotnictva, co bola jeho hlavna agenda a tvrdo narazil na odpor v kon…
fleg 22.10.2014 13:47
fleg
Tak ono to bolo, samozrejme, myslené všeobecne. Obamu nijak zvlášť dobre nepoznám a nič na tom nechc…
blue5 23.10.2014 00:09
blue5
Vidis a toho sa prave nebojim. Obama nariadil osobne utok na Bin Ladina napriek odoporu skoro celeho…
fleg 23.10.2014 08:21
fleg
Co by se asi tak ještě provalilo, kdyby agent CIA bin Ladin začal mluvit...
Chocholoušek 23.10.2014 08:25
Chocholoušek
No a představ si, že přesně toto Putinovo chování se velmi líbí nemalému počtu našich spoluobčanů. :…
touchwood 22.10.2014 13:32
touchwood
Ja mu neberiem, ze je osobnost, ze ma silne ego a ze je hrdy na to, ze je z Ruska. Ale ludsky je to…
fleg 22.10.2014 13:45
fleg
Abychom nemuseli filosofovat a sáhodlouze vysvětlovat proč a co, tak pokud máš xichtknihu mrkni se n…
Roker 22.10.2014 14:42
Roker
mýlil jsem se v tobě, je to daleko horší. zahrnuje výčet i vlastenectví?
kmochna 22.10.2014 18:29
kmochna
Nevím jestli jsem Tě teď úplně pochopil, v čem jsi se ve mně mýlil, ale jak jsem říkal, toto si jen…
Roker 22.10.2014 19:55
Roker
IMHO ukočírovat takový stát jako Rusko (a koneckonců i jako USA) není žádná procházka růžovým sadem.…
Yarda 22.10.2014 14:44
Yarda
To si myslím, že tady Fleg neříká, že by to dělal lépe. On, ostatně já třeba také, se více méně poza…
Roker 22.10.2014 14:52
Roker
Jak už bylo řečeno. Tak obrovská země potřebuje mít ve svým čele vůdce. Jinak to nejde. A je jedno j…
cejna 22.10.2014 16:42
cejna
Tak zase musím vzpomnět země jako Kanada nebo Austrálie, které jsou celistvé (i když rozděleny na rů…
Roker 22.10.2014 17:32
Roker
Tak zase musím vzpomnět země jako Kanada Toto by se hádám v současným rusku asi nestalo. Jinak Kana…
cejna 22.10.2014 18:33
cejna
Navíc Kanada a Austrálie mají jako nadsamce anglickou královnu...
IQ37 22.10.2014 18:45
IQ37
A počtem obyvatel má čtvrtinu Ruska. I Německo má víc jak dvojnásobek.
Prasak 22.10.2014 19:28
Prasak
Tak to je trošku laciné cejno nemyslíš? Takže protože tam mají lépe chráněný ty kurvy co se bojej o…
Roker 22.10.2014 20:03
Roker
Já tím chtěl naznačit, že narozdíl od Ruska, či USA, si s počtem obyvatel může Kanada jen těžko hrát…
Prasak 22.10.2014 20:26
Prasak
Jen jsem ti tím chtěl ukázat, že Kanada není žádnej ráj na zemi. Stejně tak není ani celistvá a jedn…
cejna 22.10.2014 20:34
cejna
tam se dějí jinačí věci: http://cs.wikipedia.org/wiki/%C3%9Atok_v_moskevsk%C3%A9m_divadle_na_Dubrov…
touchwood 24.10.2014 15:11
touchwood
To divadlo by som este prekusol, ale pri pomysleni na Beslan sa mi robi nevolno. Aj tu je rozdiel me…
fleg 25.10.2014 16:03
fleg
Amici si nieco najprv 100x overia kym vykonaju akciu. Nebo nevykonaj a nechaj rukojmí zemřít. Viz t…
cejna 25.10.2014 16:28
cejna
Amici si nieco najprv 100x overia kym vykonaju akciu. Čili ty bedny na padáku pro ISIS nebyl omyl ;…
Chocholoušek 25.10.2014 16:29
Chocholoušek
Už jsi někdy viděl, že bedna umí řídit padák? (kam vítr, tam krabice)
M-Pol 25.10.2014 16:44
M-Pol
Tak jim to mohli shodit trošku dál, ne? Když mají všechno 100x jištěné. Nebo to měli jako soutěž, kd…
Chocholoušek 25.10.2014 16:54
Chocholoušek
No myslím, že zrovna tam je to přehledné jako registr v OS Win. ( ale máš pravdu, taky si mohli ty s…
M-Pol 25.10.2014 16:57
M-Pol
:-)
Chocholoušek 25.10.2014 17:02
Chocholoušek
Putin je dobrý prezident.
Mnauik 22.10.2014 17:11
Mnauik
Šiknul by se odkaz na ten "dokument o Putinovi", který zmiňuješ v úvodu.
IQ37 22.10.2014 18:06
IQ37
Nebol z netu, Viasat History, tot moj oblubeny kanal na satelite.
fleg 22.10.2014 20:46
fleg
Ak je viasat history americky kanal tak zmaz tuto temu :D tiez to zvyknem pozerat ked tam chodi po s…
kingdomcome1 22.10.2014 23:29
kingdomcome1
Cele zle. Pevne verim ze ten dokument je zostrihany lebo ja som rusofil :D A nech si hockto vravi co…
kingdomcome1 22.10.2014 23:27
kingdomcome1
Tak příkladem toho, kdo by chtěl nejraději jadernou válku, je třeba Karibská krize. Ti "hodní" Amíci…
Chocholoušek 23.10.2014 01:20
Chocholoušek
Chocholousek snad promine ze zareaguji na jeho prispevek. Snad jen abyste kliknuli v příslušném odka…
Roker 23.10.2014 01:55
Roker
Však já si rád poslechnu argumenty o tom, že se v tom odkazovaném článku s názvem Karibská krize vyl…
Chocholoušek 23.10.2014 02:12
Chocholoušek
Jo! Je to stejně validní, jako někomu předhazovat, že dělá na poště. :-)
Zarniwúp 23.10.2014 03:02
Zarniwúp
Někteří servisní technici možná někomu tu práci na poště závidí. To víš, trajdat všude možně a nemož…
Prasak 23.10.2014 03:59
Prasak
No, tak se pak zase (ne)div jako tele, že se lidem stýská po socíkovi, když se kapitalista chová jak…
Chocholoušek 23.10.2014 04:45
Chocholoušek
Zázrak se nekonal. Jen tvrdá práce na základě vlastních dovedností a schopností, bez závisti ostatní…
Prasak 23.10.2014 07:15
Prasak
Tenhle asi taky patří do tvé kategorie. Taky mu všichni závidí. Ale spíš, jako kdyby z oka vypadnul…
Chocholoušek 23.10.2014 07:35
Chocholoušek
Máš zvláštní reakce. Když ti dojdou argumenty, tak vytáhneš nějakého psychopata z hlubin webu a přir…
Dale Cooper 25.10.2014 17:12
Dale Cooper
Ne, nepřirovnávám ho k prasákovi, ale k Bellicovi. Pak se div ty, že tě tu mají za blbce z pošty. Už…
Chocholoušek 25.10.2014 17:17
Chocholoušek
:-D
Dale Cooper 25.10.2014 17:19
Dale Cooper
Oficiálně potvrzeno Dale, fakt bez něj nemůžeš žít... Dokonce si myslím, že jsi rád za jeho přítomno…
Roker 25.10.2014 18:33
Roker
MOzno hraju hru, ze kto ma posledny prispevok vyhrava. Inak tiez nerozumiem jeho reakciam, nereagova…
fleg 25.10.2014 18:38
fleg
Ja som si uz 3x dal po packach, ked som mu chcel odpisat, ale vydrzal som Vidíš? I přes prsty ode m…
Chocholoušek 25.10.2014 18:50
Chocholoušek
nereagovat na neho sa da uplne v pohode Však jo, v PC větvi to zkouší s nějakou provokací. Kašlu na…
Dale Cooper 25.10.2014 19:05
Dale Cooper
Jen jsem myslel, že rád opravuješ pravopis. Nic osobního v tom nebylo.
Chocholoušek 25.10.2014 19:12
Chocholoušek
Naopak, vyhrává on Vážně? Tady se soutěží? A co je první cena? Tipuju, že BAN :))
Chocholoušek 25.10.2014 18:43
Chocholoušek
Asi tak, jako dělat moderátora, jen aby se neřeklo...
Chocholoušek 23.10.2014 04:30
Chocholoušek
Čekal jsem spíš něco k věci. Tohle je slabý i na tebe.
Zarniwúp 23.10.2014 04:49
Zarniwúp
ONLY 100 - to je tvoje IQ?
Chocholoušek 23.10.2014 04:55
Chocholoušek
:-D
Zarniwúp 23.10.2014 04:59
Zarniwúp
Já jen, že ses musel splést. Odhadoval bych ti ho tak na only 70, 80 max.
Chocholoušek 23.10.2014 05:01
Chocholoušek
Jdu spát. Začínáš mě nudit.
Zarniwúp 23.10.2014 05:02
Zarniwúp
i 1+1-1 může být deset, záleží na definici operátorů
Mnauik 23.10.2014 07:50
Mnauik
Clanok vyzera byt na prvy pohlad fajn az na par problemov. Prvym je, ze autor bez hanby kopiruje cel…
fleg 23.10.2014 09:13
fleg
K těm atentátům.... No, bylo jich asi víc, než dost. Vkrádá se ale myšlenka, proč by se údajně nejle…
Chocholoušek 23.10.2014 13:36
Chocholoušek
Mne je jedno kolko bolo spachanych atentatov na Castra a kto za nimi stal, ale ako sa mozes odrazat…
fleg 23.10.2014 14:13
fleg
Takze skus vylocit nieco serioznejsie, nie takyto patok, nech to ma hlavu a patu. V tom případě náp…
Chocholoušek 23.10.2014 14:34
Chocholoušek
Já to vidím tak, že prostě nic serióznějšího není, proto kvůli příslušnosti k určitému proudu musí b…
Roker 23.10.2014 14:38
Roker
K tématu: Doporučuji shlédnout dnes na CT24 porad Hyde park s profesorem Zubovem, myslím si, že ten…
Roker 25.10.2014 19:20
Roker
nadmíru objektivní Kdokoliv, kdo přijde kvůli svým názorům o práci už nebude nikdy zcela objektivn…
cejna 25.10.2014 19:32
cejna
No bodejď! Chraň tě ruka adminova tvrdit, že by mohl být Zubov neobjektivní! Aby tě místní sdružení…
Chocholoušek 25.10.2014 19:40
Chocholoušek
:-D:-D:-D kdo přijde kvůli svým názorům o práci Dobře ty... Ze ti neni divné, ze v tom rusku, kte…
Roker 25.10.2014 19:54
Roker
Tak to vezmem od zadu: Ja si radeji pockam, jak a co bude mluvit. Už předem jsi tvrdil, že je nadm…
cejna 25.10.2014 20:30
cejna
Povedal si dve blbosti. Prva je, ze Putin je pre Rusko potrebny. Akoze ked zajtra Putin umrie tak Ru…
fleg 25.10.2014 21:20
fleg
Není to blbost. Když zejtra Putin umře, tak Rusko samozřejmě ne. Bude si ale muset hledat novýho pre…
cejna 25.10.2014 21:39
cejna
Takze kdyby Putin prezidentoval u nas, tak je z nas jaderna velmoc s uzemim sahajicim od Baltskeho m…
merlouska 25.10.2014 21:52
merlouska
Blábolíš nesmysly. Nic takovýho jsem nikde nepsal. Spíš si polož otázku, kde by bylo Rusko kdyby mu…
cejna 26.10.2014 08:58
cejna
Tak popořadě, já nikde nepsal, že už předem věřím tomu, co řekne, psal jsem že je podle mě jako osob…
Roker 26.10.2014 12:21
Roker
Ale nečekám, že bys to takto viděl... Nevidím, no. Jak to vidím jsem ti psal. Opakovat to mi přijde…
cejna 26.10.2014 12:54
cejna
Nevidím, no. Hodím oslí můstek k mé poslední větě předchozícho příspěvku... Ano, nevidíš. To je ale…
Roker 26.10.2014 13:20
Roker
tak prostě musí stačit k jeho neobjektivnosti to, že byl za své názory perzekuován... Promiň, laciné… poslední
cejna 26.10.2014 13:31
cejna

Jo jo, zlatej mírumilovnej chlapík od sousedství Obama v čele nejmírumilovnějšího státu, kterej nikde na světě neválčí....
Dokumenty se prostě dělaj tak jak je potřeba. To nemůžeš porovnávat. Záleží na zadání toho dokumentu. Když chtěl Putin bejt za tvrďáka, tak to tak natočili. Kdyby chtěl bejt za hodnýho joudu od vedle, tak by to zase natočili aby vypadal jako hodnej jouda od vedle. Divím se, že to nechápeš. Na tom není nic divnýho.

jenže "Bombama" je taky jen člověk, má za sebou aparát, který nějak funguje, a taky nějakou historii úřadu. Navíc on sám je člověk, který se odvážil nějak řešit americký zdravotní systém, jehož pozlátko velmi rychle opadává (viz průsery s Ebolou). Obama rozhodně není dokonalý, ale jeho kladem je, že se nestaví do role supermana.

Lidi dělají chyby. Dělají je dost často v dobrém úmyslu a myslím, že tak člověčenstvo funguje (to dobré), a je na následnovnících, aby tyto chyby napravovali. Horší je, když si nějaký deprivant s napoleonským syndromem začne myslet, že jen on má ten správný názor a ostatní, kteří s ním nesouhlasí, začne likvidovat. A je fuk, jestli se jmenuje Putin, Stalin, Hitler, Mao-Tse-Tung, Pinochet, nebo Pol-Pot.

Obama vytriezvel s reformou zdravotnictva, co bola jeho hlavna agenda a tvrdo narazil na odpor v kongrese. Potapali ho vlastni ludia a hrozilo mu dokonca, ze ako prezident skonci.
Preto pomerne mudro vycuval s tym, ze hlavou mur neprerazi. Keby nie, USA ma dnes uz ineho prezidenta. Putin na jeho mieste by rozpustil kongres a reformu by si presadil.
To je hlavny rozdiel medzi nimi.

Tak ono to bolo, samozrejme, myslené všeobecne. Obamu nijak zvlášť dobre nepoznám a nič na tom nechcem meniť (a to iste platí pre Putina), takže sa konkrétne k nemu vyjadrovať určite nebudem. Je pre mňa ale naozaj zaujímavé sledovať, koľko politických a konšpiračných vlákien sa tu už vytvorilo, koľko obsahujú príspevkov a hlavne aké obsiahle príspevky (niekedy až plnohodnotné úvahy) sem niektorí ľudia vkladajú. Niežeby mi to vadilo - kecajte si o čom chcete...

S tou druhou častou súhlasím, ale tiež ma zaujal ďalší názor z tohto vlákna (ostatne, niečo podobné sa už viackrát stalo, napríklad v Piatom elemente - a tam bol prezident dokonca tiež neger):

To spíš věřím tomu, že jí odpálí ten hodnej, neprůbojnej, tvárnej, černej strejda od vedle, když mu to jeho váleční poradci nabulíkujou...

Vidis a toho sa prave nebojim.
Obama nariadil osobne utok na Bin Ladina napriek odoporu skoro celeho svojho poradneho zboru. Slo to, ze cast sa domnievala, ze informacie su pochybne (CIA udavala 50% sancu, ze tam bude niekto a ze to bude on), dalsi argumentovali (opat rozumne), ze ide o vojensky utok na uzemi spriateleneho statu (Pakistan), co by mohlo mat medzinarodny dosah (Pakistan ma aj jadrove bombicky) a paradoxne aj vojenski poradcovia utok nechceli lebo ho povazovali za riskantni. Nakoniec pri utoku amici stratili jeden vrtulnik, ktory havaroval, takze akcia nemohla byt utajena.
Obama v tomto pripade riskoval a risk sa mu vyplatil, takze si myslim, ze vlastny nazor ma.

Ja mu neberiem, ze je osobnost, ze ma silne ego a ze je hrdy na to, ze je z Ruska. Ale ludsky je to hovado, pripadal mi ako odtrhnuty od reality a to je to, coho sa ja bojim. Obama je normalny v tom, ze verim, ze nie je taky egocentrik, aby nariadil nezmyselny jadrovy utok.
Putinovi verim podla toho, co som citil z jeho vystupeni, ze jemu je to jedno a on ten prikaz vyda len aby dokazal celemu svetu, kto je tu sef. Ze uz potom nebude komu co dokazovat je mu jedno.
Proste je to ludsky psychopat a pritom ma v rukach velku moc.
Ani by som sa nedivil keby tym Poliakom fakt ponukal rozdelenie Ukrajiny pred tymi 2 rokmi, uplne mi to teraz sedi na to, aky pocit som z neho mal. On je blazon, on by to kludne navrhol a uskutocnil.

Abychom nemuseli filosofovat a sáhodlouze vysvětlovat proč a co, tak pokud máš xichtknihu mrkni se na skupinu "Přátelé Ruska v České republice" (nebo požádej někoho kdo face má) a projdi si namátkově 20 profilů lidí, co jsou tam aktivní a myslím,že to o ledasčems vypovídá.
Proč byl tak úspěšný Adolf, proč Vissarionovič, proč Ceausescu a proč je úspěšný Putin? Stále jsou jisté typy lidí, kteří si libují s nadsamcem za zadnicí, mají pocit ochrany a "zastání", pokud někdo třískne do stolu a rozohněně žvaní, jak udělá pořádek, hrozíce významně zaťatou pěstičkou. No a co jsou to za typy lidí jde velice krásně vidět v této skupině, v jejích příspěvcích, vyjádřeních, stranické příslušnosti a často i fotkách
342-32426-jhr10-clanek-jpg
Toto je jen můj názor, ale valná část těchto lidí, podle mě naprosto absenbtuje vlastnosti jako čest, hrdost, rovná páteř, samostatnost, zodpovědnost.

Nevím jestli jsem Tě teď úplně pochopil, v čem jsi se ve mně mýlil, ale jak jsem říkal, toto si jen myslím/domnívám se. Vlastenci nevím, moc mi to nejde dohromady s tím, že tak lezou rusku do prdele. Kdyby byly imho vlastenci, tak by spíše byli ve skupinách podporující více ČR než rusko. Prostě jsem na tu skupinu narazil, když jsem občas čítával diskuze na aktuálně (teď už to v rámci zachování duševní příčetnosti nedělám) a ti největší fanatiky to tak nějak spojovalo a když jsem se tam mrknul, bylo to k zblití (ještě že mám kachní žaludek)...

To si myslím, že tady Fleg neříká, že by to dělal lépe. On, ostatně já třeba také, se více méně pozastavuje nad tím, co je putin za arogantního dobytka a kolik lidí mu přesto všechno čouhá z análu, jenom proto, že je to "druhá strana" oproti USA, kterou tak bytostně nenávidí... Já tedy nevím, ale neznám tolik lidí, co by byly tak fanaticky zamilovaní do USA, EU, západu (nebo jak to napsat), než kolik jich je přímo vepchaných v putinově prdeli a ještě jsou na to hrdí...
Osobně nemám rád politiku ruska za posledních bratru 80let a putina už vůbec nemusím, dokonce mi připadá, že snad refrén "Malčik moj, malčik moj, kakoj ty balšoj geroj" mu byl už tehdy napsaný na míru :-D Ale že bych kvůli topomu miloval čistou a nevinnou láskou jinou zemi, která je vůči nim v opozici, to mi přijde opravdu přizdisráčské a na to narážím...

Jak už bylo řečeno. Tak obrovská země potřebuje mít ve svým čele vůdce. Jinak to nejde. A je jedno jestli to bude Putin nebo někdo jinej. Že je to tvrdej pragmatickej realista je snad jedině dobře. Pořád lepší než kdyby tam byl nějakej permanentně vožralej salónní humanista a dramatik jako jsme tady třeba měli my. To by bylo Rusko úplně v prdeli...
Stejně tak je dobře, že USA má proti sobě nějakej protipól, kterej je trochu drží na uzdě. Spíš se držej vzájemně, což je vůbec nejlepší.
Strašit, že je Putin nějakej magor, kterej hodlá odpálit atomovku jen tak z plezíru už je úplně mimo. To už je docela dobrá paranoia... (navíc, jak už jsme o tom debatovali jinde, jediní, kdo odpalujou atomovky proti civilistům jsou USA). To spíš věřím tomu, že jí odpálí ten hodnej, neprůbojnej, tvárnej, černej strejda od vedle, když mu to jeho váleční poradci nabulíkujou....

Tak zase musím vzpomnět země jako Kanada nebo Austrálie, které jsou celistvé (i když rozděleny na různé územní celky, což je ale rus taktéž) poměrně velké a žádného nadsmace v čele nemají a světe div se, ani nepotřebují, podle toho, jak se jim vede... Takže velikostí to zřejmě nebude, spíše asi tím obyvatelstvem, stačí se podívat na pár videí jak se tam jezdí, žije atd. třeba na youtube a pokud je člověk nezaujatý, je mu jasné, že v globálu nebude "zemí neomezených možností" Amerika, ale naopak Rusko (ovšem vzato vskutku sarkasticky).
Pak mě to zase vrací na začátek a zaráží, že jsou tací, kteří tu zemi, národ a hlavně vůdce bezmezně obdivují...
Inu vrána k vráně a to je, myslím si, asi nejvýztižnější. Watch

P.S. Tebe cejno nemyslím, v sobotu jsme si to asi vyříkali a chápu proč jsi na straně autokratického vůdce a neberu ti to, je asi jedno kde by vládl (i když počítám, že kvituješ, že je slovan)... ;-)

Tak to je trošku laciné cejno nemyslíš? Takže protože tam mají lépe chráněný ty kurvy co se bojej o svůj život, tak, že je k nim skoro nemožné se dostat, tak o to jsou lepší? To si nemyslím... V podstatě říkáš, že když tam putin potlačí už v zárodku jakékoli formy protestu, nesouhlasu, tak je geroj? Někdy mi připadá, že si pleteš slova "pořádek" a "totalita" (ale asi vím, jak mi na toto odpovíš - viz zlý časy :-D = na to pak mít argument fakt nebudu ;-) )

Ano, kanada je poloviční rozlohou, a? Od jaké rozlohy už je třeba na tu krajinu diktátor?

Ano, i počtem obyvatel je kanada menší, zase, a? Od jakého počtu obyvatel je třeba (nebo je lepší, případně vašimi slovy, ta země bez něj nejde řídit) diktátor?

Jen jsem ti tím chtěl ukázat, že Kanada není žádnej ráj na zemi. Stejně tak není ani celistvá a jednotná - viz touha Quebecku po osamostatnění.
Je rozdíl mezi nesouhlasem a střílením v parlamentu. To snad musíš uznat.
já si nic nepletu. Je podle tebe "pořádek" střílení v parlamentu? A nebo naopak je podle tebe nestřílení v parlamentu "totalita"?
Jelikož je Kanada ve všech ohledech menší, je "jednodušší" na udržení pořádku. To je snad jednoduchý ne?
Nikde netvrdím, že je potřeba diktátor. Což Putin stejně není. A to ber tak, že se ho nijak nekriticky nezastávám. Tak to prostě je. Tvrdím (a i ve zlejch jsem ti to říkal), že pro vedení státu je potřeba vůdce, se silnou osobností a neméně silným mandátem od voličů. A to i pro nesrovnatelně menší země než je Rusko.
Tvrdím, že bez vůdce s přirozenou autoritou nejde efektivně a dlouhodobě řídit žádná země. Aspoň jsem na žádnou takovou nikde nenarazil.
Rozhodně se mi zdá člověk typu Putina lepší pro řízení jakýhokoliv státu než třeba člověk typu Havla či Zemana....

To divadlo by som este prekusol, ale pri pomysleni na Beslan sa mi robi nevolno.
Aj tu je rozdiel medzi USA a Ruskom. Rusi nehladia na obete, Amici si nieco najprv 100x overia kym vykonaju akciu.
Na druhej strane takyto pristup Rusom pomaha, pretoze teroristom je jasne, ze nech zaujmu akykolvek pocet ludi, co dokonca deti bude nariadeny vojensky utok a nikto neprezije, takze brat rukojemnikov velky zmysel nema.

Amici si nieco najprv 100x overia kym vykonaju akciu.

Nebo nevykonaj a nechaj rukojmí zemřít. Viz teď popravy amíků od IS. Tam si dokonce US government nechal předvolat rodiny unesenejch civilů na kobereček a nepokrytě jim vyhrožovali, že svý příbuzný nesměj vyplatit, jinak je zavřou....

Chocholousek snad promine ze zareaguji na jeho prispevek. Snad jen abyste kliknuli v příslušném odkazu na "vice o autorovi" a na nějaké nasledne články, obzvláště doporučuji "Musíme platit dane? Já říkám ze ne!"
Ten člověk se odkazuje xkrát na matematiku, ale připadá mi, ze podle nej je 1+1-1=10 ta správná matematika... Snad stoji i za zminku, ze je to jeden ze ztezejnich prispivatelu blistu.
Tito lide se cítí delegovani vyjadřovat se k tomu, jak se má vest cely stat ale i na tak exaktní vedu, jakou je matematika, používají jen jediné myšlení, které jim pan bůh nadelil - třídní :-D Obdivuhodné....
Pokud se zde vyskytuji podobne odkazy jako "argumenty", je snad divu ze to tady (na debatách) a i v cele společnosti takto vypadá?

Však já si rád poslechnu argumenty o tom, že se v tom odkazovaném článku s názvem Karibská krize vyloženě lže. Argumentovat tím, že autor píše do blistu nebo jiné články mě jako argument moc nepřipadá. Takhle to spíše vypadá na snahu znevěrohodnit uváděné informace a autory za každou cenu, protože se dotyčným jaksi ideově "nehodí do krámu".

Oficiálně potvrzeno Dale, fakt bez něj nemůžeš žít... Dokonce si myslím, že jsi rád za jeho přítomnost zde. Chocholousek opravdu není blbej, je naopak sakra mazanej, když Tě den po tématu s trolly vyprovokuje k reakcim, hadkam a vzajemnym urazkam tak snadno, tak velmi snadno...
Je mi do toho naprosto kulové, buďte spolu šťastni, jen opravdu nechápu, proc se tady resi trolling a jak se jej zbavit, když se jej ani zbavit vlastně nechcete...? Ty si fakt myslis, ze ho utiras, když poukazujes na jeho tendenční a pořád stejný způsob jednání, nazyvas ho primitivem a blbem? Fakt si myslíš ze něco zmenis? Změnil jsi doteď něco?
Naopak, vyhrává on a věřím ze chcije za klávesnici smíchy, jak se mu stále, porad a dokola daří a to sakra jednoduše...

OK, když Vas to baví v pořádku, já s tím problém nemám, jen opravdu do me hloupé hlavy nejde, PROC se nad nim tak pohorsujete a řešíte trolling "vážným tónem", když si ho neustále hyckate a má se jak v bavlnce, ani se moc nenadre...
Vždy jsem Tě mel za inteligentního člověka a porad mam (i když Ti to samozřejmě může byt sumak), takže si nemyslím, ze by Ti to nedocházelo, proto jsem už fakt přesvědčeny, ze Te to baví. Pokud jo, v pořádku, příjemnou zábavu ;-)

Clanok vyzera byt na prvy pohlad fajn az na par problemov. Prvym je, ze autor bez hanby kopiruje cele pasaze z inych clankov a Wikipedie. AK sa niekto neunuva ani zformulovat fakty cez svoje myslienky a len prachsproste copy&paste nie je u mna solidnym autorom.
Navyse ma rozosmiali 2 vrdenia z clanku. A to, ze na Castra spachala CIA 600 pokusov o atentat (miestami tvrdi, ze to bola FBI), co mi vychadza pri tyzdennom planovani, logistike a uskutocnovani, ze v kuse nanho utocili 10 rokov (aj cez Vianoce a Novy rok;o))) a ta vymena exilovych vojakov za traktory kus za kus...ehm to uz len koho mohlo napadnut takato kravina;o).
Nastastie Kubanska kriza je pomerne dobre zmapovana, vzniklo o nej kopec filmov a dokumentov a je ukazkou toho ako Rusi vyfajcili s chudakom Castrom, ktory im naivne veril a ktoreho ubezpecovali, ze rakety z Kuby nestiahnu do posledne chvile...vlastne aj vo chvili ked boli nalodene na lodiach stale tvrdili, ze sa nic nedeje. USA a ZSSR spravili biznis a chudak Castro sa mohol ist klzat. Castrova snaha potom otvorit sa voci USA je pochopitelna, ZSSR ako spojenec stratil unho veskery kredit a nedalo sa uz na neho dalej spolahnut. Ochladnutie vztahov medzi spojencami sposobilo aj potom prepad kubanskej ekonomiky, ktora uz nebola dotovana zo ZSSR.
Edit: A este jedna veta ma rozosmiala:

Nad Kubou byl sestřelen americký špionážní letoun Lockheed U-2, který podle mezinárodního práva porušil územní celistvost Kuby

To, co je za paskvil, ze porusil uzemnu celistvost Kuby? To akoze preletel nad Kubou a odkrojil z nej kusok, ci co? Chlapec sa evidentne nevie vyjadrovat. Radsej nech uz nepise lebo pise bludy.

K těm atentátům.... No, bylo jich asi víc, než dost. Vkrádá se ale myšlenka, proč by se údajně nejlepší a nejdemokratičtější země na světě, která určitě nemá žádné postranní úmysly, vměšovala do záležitostí cizího státu pomocí atentátů (vraždy) na lidi, kteří se snaží dostat zemi z otřesných životních podmínek - stejný scénář jako s Íránem a Mossadekem.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/88009-fidel-castro-ten-ktery-musi-zit-alespon-v-televizi

Mne je jedno kolko bolo spachanych atentatov na Castra a kto za nimi stal, ale ako sa mozes odrazat od clanku, v ktorom autor narusa "podla medzinarodneho prava uzemnu celistvost Kuby"???
Mam pocit, ze dotycny temu nema vobec nastudovanu, nieco opisal komplet z netu (vid jeho cele odstavce zkopirovane z wiki), niekde dal akoze vlastnu myslienku (mozno som len nenasiel zdroj, z ktoreho kopiroval;o)), ale hlavne pouziva nezmyselne terminy.
Za mna teda uplny prepadak na urocni ziaka ZS.
Takze skus vylocit nieco serioznejsie, nie takyto patok, nech to ma hlavu a patu.

Takze skus vylocit nieco serioznejsie, nie takyto patok, nech to ma hlavu a patu.

V tom případě nápodobně - viz. tvůj úvodní článek o Putinovi...
Neměl bych taktéž hodnotil úroveň diskutujících a autorů podle xichtu, jak to třeba dělá Roker, aby to pro tebe bylo dostatečně "seriózní"?

Já to vidím tak, že prostě nic serióznějšího není, proto kvůli příslušnosti k určitému proudu musí být dostatečně seriózní i toto... Neřekl bych, že se Ti to podaří někomu, kdo věří každému písmenku jakkoli vymluvit nebo přesvědčit o neserióznosti...

K tématu: Doporučuji shlédnout dnes na CT24 porad Hyde park s profesorem Zubovem, myslím si, že ten člověk je dostatečně delegován k hodnocení poměrů v dnešním Rusku a nadmíru objektivní k tomu, aby jeho názory mohli uznat i skarohlidi (nikoli fanatici, tam se jiste najde nějaký důvod, proč bude profesor Zubov "neverohodny"). Navic co jsem četl nějaké jeho pojednání, nikoli o politice, jsem přesvědčen ze je to i osobnost s dostatečným morálním kreditem.
Takže nechejme se překvapit, co uslyšíme... Pak snad bude (pro nektere) jasněji.

:-D:-D:-D

kdo přijde kvůli svým názorům o práci

Dobře ty... Ze ti neni divné, ze v tom rusku, ktere je podle tebe tak strasne demonizovano, v čele s putinem, ktery je podle tebe lepsi nez kterykoli nas porevoluční prezident (k predrevolucnim jsi se nevyjadril) o tu práci kvuli svym nazorum vubec prisel...
Boha to je "logika":
- Neco se ti nelibi? Tak fajn, zatocime s tebou pekne po bolsevicku...
- Jo tak ty kritizujes dal? Jsi neobjektivni, protoze jsme s tebou zatocili, tak tvoje kritika pozbývá věrohodnost

Cekal jsem tedy na obranu Matičky Rusy cokoli (ale hlavne tedy až po poradu, az vubec uvidime, co profesor rekne), ale zrovna od tebe takto ubohy "argument" rozhodne ne...

OK zkusím to stejne: Naopak, je daleko duveryhodnejsi, protoze po perzekuci na svou osobu zustal ve svych nazorech konzistentní a nenechal se koupit zpet! Je to tedy jasny dukaz, ze ma pravdu!
Ja si radeji pockam, jak a co bude mluvit.

Tak to vezmem od zadu:

Ja si radeji pockam, jak a co bude mluvit.

Už předem jsi tvrdil, že je nadmíru objektivní. Tak si to ujasni. Počkáš, nebo mu věříš už předem?

Cekal jsem tedy na obranu Matičky Rusy cokoli

Já ale nepatřím k žádnejm fanatickejm obdivovatelům a internetovejm ochráncům Matičky Rusi. A dokonce ani k nekritickejm obdivovatelům Putina. Pouze nemám problém přiznat, že Putin je pro Rusko potřebnej. A taky nemám problém schvalovat a obhajovat některé jeho kroky a činy. Stejně tak nemám problém jeho jiné skutky odsuzovat nebo s nimi nesouhlasit.

Ze ti neni divné, ze v tom rusku, ktere je podle tebe tak strasne demonizovano, v čele s putinem, ktery je podle tebe lepsi nez kterykoli nas porevoluční prezident (k predrevolucnim jsi se nevyjadril) o tu práci kvuli svym nazorum vubec prisel...
Boha to je "logika":
- Neco se ti nelibi? Tak fajn, zatocime s tebou pekne po bolsevicku...

Toto se ale děje i v západních demokraturách, včetně té naší. Dokonce znám i několik lidí, kteří přišli kvůli svým názorům o práci, osobně. Proto si dovoluji tvrdit, že ani oni nejsou zcela objektivní ve vztahu k systému. Neříkám, že jeho kritika pozbývá věrohodnost zcela. Ale určitě není zcela objektivní. Nemůže být.
Putin je pro Rusko bezesporu lepší prezident, než byli pro nás všichni naši prezidentí, počínaje TGM a Milošem konče, dohromady..

Povedal si dve blbosti. Prva je, ze Putin je pre Rusko potrebny. Akoze ked zajtra Putin umrie tak Rusko umrie spolu s nim? Je to len clovek, ktory ja lahko nahraditelny inym clovekom. Ziadna unikatna osobnost.

Putin je pro Rusko bezesporu lepší prezident, než byli pro nás všichni naši prezidentí, počínaje TGM a Milošem konče, dohromady..

Druha blbost. Nechapem ako mozes nieco take tvrdit. AKoze je lepsi preco? Ze pocas jeho vlady ekonomika Ruska sla hore? Alebo, ze ziskal pre Rusko nove uzemie? Alebo mas pocit, ze za jeho vlady sa z Ruska stalo nieco svetoborne a ze ludia sa tam maju lepsie?

Profesor povedal aj jednu mudru vec a to, ze ruski ludia chcu byt klamani, chcu mat pocit, ze hore je niekto kto bojuje za ich zaujmy a ked pridu na to, ze to nie je pravdu zostanu zit bez iluzii, coje este horsie ako zit v sebaklame.

Není to blbost. Když zejtra Putin umře, tak Rusko samozřejmě ne. Bude si ale muset hledat novýho prezidenta. A ten novej prezident bude zase typ Putin. S typem Havel by šlo Rusko do prdele. Viz. prezidentování Jelcina....
Pro odpověď na druhou otázku si zkus nejdřív sám odpovědět co udělali naši prezidenti pro nás.

Tak popořadě, já nikde nepsal, že už předem věřím tomu, co řekne, psal jsem že je podle mě jako osobnost a člověk důvěryhodný a objektivní. To jsi mi nijak nevyvrátil. Jediný "argument", který máš, je, že přišel kvůli svým názorům o práci... Ano, ale jeho chování předtím a potom zůstalo konzistentní a to právě zdůvěryhodňuje profesora Zubova jako osobnost. On kritizoval, byl za to perzekuován a kritizuje dál, a? To ho jako dělá méně objektivním...? Právě naopak! Nedůvěryhodným by ho dělalo, kdyby držel hubu, dostalo by se mu nějakých perzekucí (z jakýchkoli důvodů) a až poté by začal kritizovat. Ale nečekám, že bys to takto viděl...

Já ale nepatřím k žádnejm fanatickejm obdivovatelům a internetovejm ochráncům Matičky Rusi

Ano, hrubku uznávám, jsem analfabet, někdy mi něco uteče... Dík
Nicméně souhlasím, nejsi obdivovatel matičky rusi, přiznejme si, jsi obdivovatelem a tam si dovolím tvrdit i fanatickým, jakéholi autokrativní moci, jelikož, jak jsi sám přiznal, by jsi ji uvítal i tady... Tvá slova "No, ona totalita není na škodu..." asi vypovídají dostatečně sama.

Stejně tak nemám problém jeho jiné skutky odsuzovat nebo s nimi nesouhlasit.

Nějak jsem si nikdy nevšiml :-) Možná maximálně, že byl v něčem "moc měkký", sorry, ale to jako kritiku,o které se tady bavíme, neberu...

Dokonce znám i několik lidí, kteří přišli kvůli svým názorům o práci, osobně.

Sorry, ale tvých kámošu znám pár a pokud je pravda to co si myslím, tak to nejsou "názory" ale trestný čin! Propagovat víš co, je prostě trestný čin ať se ti to líbí nebo ne.
Tak on i tykadlový řidič je vydáván za "disidenta" dnešního režimu. A když byl ve vazbě, za politického vězně. Jak laciné... :-D Chtít se dostat do krimu, dělat proto všechno (ničit cizí majetek, dostat za to trest, splnit ho jen z části, aby mi nenabíhaly penále, ale druhou část záměrně ignorovat,přičemž mi je jasné, že je to přímá cesta za mříže), dostat se tam a pak teatrálně vykřikovat, jaký jsem politický vězeň a perzekuovaná osoba může opravdu jenom debil... Takže pokud máš takovéto měřítka, tak ano, žijeme v totalitě, ve které přicházejí lidi o práci za "názory" a dostávají se do vězení za "vyjádření nesouhlasu". Co na tom, že "názor" je zdvižená pravice a "vyjádření nesouhlasu" je ničení cizího majetku a nesplnění trestu za to uděleného :-)

Putin je pro Rusko bezesporu lepší prezident, než byli pro nás všichni naši prezidentí, počínaje TGM a Milošem konče, dohromady..

K tomu se snad ani vyjadřovat nebudu, vyzdvihovat Putina nad TGM je už opravdu trochu síla, ty že nejsi fanatik...?

EDIT: Apropo že se nějak nikdo (zejména z "kovaných") nevyjadřuje ke slovům profesora Zubova... Že by šíp trefil do černého a není tak nějak nic, čím by bylo možné profesora zdiskreditovat? Kde jste, konspiráotři...?

Ale nečekám, že bys to takto viděl...

Nevidím, no. Jak to vidím jsem ti psal. Opakovat to mi přijde zbytečný.

jsi obdivovatelem a tam si dovolím tvrdit i fanatickým, jakéholi autokrativní moci,

To v podstatě ano, akorát bych asi vyšrtl to jakékoliv. To pravda není. Třeba absolutně odmítám vedení státu představitelem jakéhokoliv náboženství.

No, ona totalita není na škodu..." asi vypovídají dostatečně sama.

Ano vypovídají. Ale není totalita jako totalita. Tam je potřeba si to nějak definovat. O čemž jsme se bavili ve zlejch.
Ti lidé, o kterých jsem mluvil, nepřišli o práci kvůli nějaké zakázané propagaci. Jen a pouze na základě zveřejnění svých názorů, přičemž některý z nich (těch názorů) ani neporušovaly zákony této země. Asi chápeš, že konkrétně to tady nebudu zveřejňovat.

Nějak jsem si nikdy nevšiml

Protože tady na debatách debatujeme spíš o těch Putinovo krocích, proti kterým vesměs nic nemám.

vyzdvihovat Putina nad TGM je už opravdu trochu síla, ty že nejsi fanatik...?

Nejsem.

Nevidím, no.

Hodím oslí můstek k mé poslední větě předchozícho příspěvku... Ano, nevidíš. To je ale tak jediné, co k tomu můžeš říct. Není prostě čím profesora Zubova zdiskreditovat (zatím), tak prostě musí stačit k jeho neobjektivnosti to, že byl za své názory perzekuován... Promiň, laciné.

Třeba absolutně odmítám vedení státu představitelem jakéhokoliv náboženství.

S tím souhlasím, bohužel, když si to většina vybere, nenadělám s tím nic. Osobně jsem ale pro vládnutí rozumem, nikoli vírou. No a bohužel ani pro vládnutí pomocí ideí, dogmat, nějakého proudu, směru atd. Což je samozřejmě i dnes. Já bych byl ale pro minimalizaci těchto jevů, kdežto Ty pro jejich "správné" nasměrování a posílení. Připadá mi to stejné, za mě jedno jest, jestli nám vládne fanatik náboženský nebo ideový...

Ti lidé, o kterých jsem mluvil, nepřišli o práci kvůli nějaké zakázané propagaci. Jen a pouze na základě zveřejnění svých názorů, přičemž některý z nich (těch názorů) ani neporušovaly zákony této země. Asi chápeš, že konkrétně to tady nebudu zveřejňovat.

Samozřejmě chápu, že to tady nebudeš zveřejňovat, byla by to kravina. Nicméně vypovídající hodnota je nula... Je to asi to samé, jako bych já řekl, že neznám nikoho kdo o práci kvůli svým politickým (to slovo je sakra důležité, pokud budeš mít "názor" že máš malou výplatu a budeš si ji "kompenzovat" kradením firemního materiálu, tak není na místě se divit, že kvůli takovému "názoru" někdo přijde o práci. Neříkám, že je to tato varianta, ale abychom si uvedli na pravou míru za jaké názory) přišel. A takového nikoho fakt neznám. U nás ve firmě je komunista, muslim, dokonce jsem viděl i týpka s vytetovanou svastikou a jsou tam, záleží jak si vykonávají svou práci, ne čemu věří, nebo jaký politický názor mají. Netvrdím, že není nikde majitel firmy, který je ortodoxní v nějakém politickém názoru a že perzekuuje nějakého zaměstnance za opačný postoj. Dlužno je ale říct jednu kurevsky důležitou věc. U nás je takovéto jednání nezákonné!, narozdíl od ruska, kde je zákon Putin (a to mi snad nevyvrátíš, v podstatě ani nemůžeš, když už jsi přiznal, že je autoritářský vůdce... :-) ). Takže pokud se to tady děje, dělo, je možné se proti tomu bránit, narozdíl od země, o které se bavíme, kde je to tak nějak standardem... Takže tady to trochu pokulhává.

Protože tady na debatách debatujeme spíš o těch Putinovo krocích, proti kterým vesměs nic nemám.

No a pokud by tě to moc neobtěžovalo, můžeš mi tedy vyjmenovat, pro představu, nějaké putinovo kroky, které jsou ti proti srsti? Docela by mě to zajímalo...

Nejsem.

Tady se asi neshodnem a navíc je to věc, která je prostě relativní, takže zůstaneme každý u toho, čemu věříme a co si myslíme (o Tvém fanatismu). :-)

tak prostě musí stačit k jeho neobjektivnosti to, že byl za své názory perzekuován... Promiň, laciné

Tak ona i ta jeho současná kritika poměrů v rusku není zdaleka objektivní. Vesměs jsou to jeho subjektivní názory. Asi jako ty naše tady.

Nicméně vypovídající hodnota je nula... Je to asi to samé, jako bych já řekl, že neznám nikoho kdo o práci kvůli svým politickým (to slovo je sakra důležité,

Tak snad si trochu věříme. Klidně tě s tím seznámím trochu blíž při osobním setkání. Sem to fakt nebudu psát. Že jde o názory politický je důležitý, ale myslel jsem, že nám je to oboum jasný, že myslím politiku.
To, že je někdo komunista, nebo má vytetovanou svastiku, neznamená, že se někde politicky projevuje. Nicméně, i ta svastika na těle stačí k výpovědi z armády ČR. A znám vlastbě i takový případy. Ale o těch jsem před tím nepsal.

U nás je takovéto jednání nezákonné!, narozdíl od ruska, kde je zákon Putin (a to mi snad nevyvrátíš, v podstatě ani nemůžeš, když už jsi přiznal, že je autoritářský vůdce... :-) ). Takže pokud se to tady děje, dělo, je možné se proti tomu bránit,

asi tě to překvapí, ale bránit se proti tomu efektivně u nás není možný.

můžeš mi tedy vyjmenovat, pro představu, nějaké putinovo kroky, které jsou ti proti srsti?

Třeba účelová kriminalizace některých politických oponentů.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru