Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Hudba, hudební styly a vy

Takže vám tady přináším další volné téma, které se týká hudby. Vím, že někteří mají rádi ticho, někteří zase klasickou hubu, jiní potom rock. Možná se najdou i milovníci mluveného slova. Takhle bych mohl vypisovat do nekonečna, ale nemůžu mluvit za vás. Tato debata sice nikomu nepomůže a není nijak podstatná, ale to je přeci jedno, ne? :-)

Já například poslouchám hudbu pořád, dodává mi energii a nové nápady. Mám rád styly electro house, progressive a trance. Nepohrdnu však ani klasikou, jazzem nebo swingem, a co Vy? (Nakonec ještě přidám anketu, jaké máme rozpoložení mezi milovníky ticha a hudby či zvuků :-D).

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Hudební styl volím podle příležitosti. Jako hudbu k běhání nebo cvičení si pustím taneční hudbu plno…
vlk56 06.08.2013 21:03
vlk56
Od Crimsonů mám nejraději "Starless" a "I Talk To The Wind" (asi nejlepší ukolébavka co znám). Zvrát…
L-Core 06.08.2013 21:44
L-Core
Jojo, další skladba s jemným přednesem je třeba "Cadence and Cascade". Moje nejoblíbenější je však "…
vlk56 08.08.2013 14:50
vlk56
A do třetice přidám: Starless and Bible Black z alba Red. Tomuhle já říkám vážná hudba v rockovém há… nový
Petr_70 28.08.2013 10:07
Petr_70
Míval jsem různá období, kdy jsem osciloval mezi naprosto odlišnými žánry, postupem času jsem se ale…
marekdrtic 07.08.2013 08:19
marekdrtic
vysoké balónky, asi tak ve 4:03 sem nejdou uploadovat obrázky? hm :( i když mám dnes už většinu hud…
lední brtník 09.08.2013 00:06
lední brtník
konečně jsem objevil, kudy přidat obrázek 4:03 ... [18-high-hopes-jpg]
lední brtník 11.08.2013 00:48
lední brtník
[35-husiti-png] Jako ve staré poradně, přiložit soubor [36-attachment-gif] a zobrazit v [37-image-gi… nový
Zarniwúp 28.08.2013 12:17
Zarniwúp
Já poslouchám Rock Jimi hendrix, Cream, Ten after years, Blind Faith, Coutry joe and Fish. http://w…
stalkertwo 11.08.2013 12:04
stalkertwo
Jojo, tohle taky můžu 8-) nový
Zdenál 27.08.2013 18:12
Zdenál
Jak vás tak poslouchám, tak si řkám že mi pochopitelně nepřísluší komentovat, co poslouchají či mají…
AZOR 11.08.2013 13:03
AZOR
http://www.youtube.com/watch?v=NiwqRSCWw2g :-p
Zarniwúp 26.08.2013 20:41
Zarniwúp
Tuhle písničku (a celé album) jsem hodněkrát otočil na kole jako menší. Ted už jí aktivně neposlouch… nový
AZOR 27.08.2013 22:09
AZOR
Sepultura je moc fajn. Ještě tohle, je to taky starší, ale vracím se k tomu hodně: Megadeth/Youthana… nový
Zarniwúp 27.08.2013 22:14
Zarniwúp
Mno, příděl vkusu, který je dán člověku shůry, člověk neovlivní ]:) Raději hodinu s Evou a Vaškem n… nový
L-Core 27.08.2013 08:18
L-Core
Manželka asi před měsícem "posluhovala" babičce, která byla na víkendové vycházce z nemocnice. Od pá… nový
Zarniwúp 27.08.2013 12:23
Zarniwúp
Na co si v mládí zvykneš, to v stáří posloucháš. Hudební vkus se formuje asi do věku 10 až 12 let. nový
Alfons 05.09.2013 07:11
Alfons
To možná jo, nicméně ani já nevydržím své oblíbence poslouchat tři dny nonstop. :-) (Samotná dechovk… nový
Zarniwúp 05.09.2013 11:00
Zarniwúp
Ja si hudebni vkus (jestli se to tak vubec da nazvat) zacala formovat nekdy v 17 nebo kdy :-D Do ty… nový
merlouska 05.09.2013 11:33
merlouska
No tak tohle už je na mně moc. Smrtelné chroptění mi nevadí, pokud má píseň melodii a je navíc kontr… nový
Zdenál 27.08.2013 18:11
Zdenál
Ukážka, že aj tvorba elektronickej hudby je kumšt a umenie: watch
pme 11.08.2013 13:50
pme
Pěkné. Trance poslouchám, Armin Van Buuren je jeden z oblíbených. Album Mirage se velmi povedlo. Dal…
Niko Bellic 26.08.2013 20:50
Niko Bellic
Nedávno jsem částečně migroval na trance, ale nestíhám všechny týdenní radio show, maximálně z elekt… nový
albru123 28.10.2013 13:43
albru123
Poslouchám ještě Trance Around The World with Above & Beyond. www.trancearoundtheworld.com Odtud mám… nový
Niko Bellic 28.10.2013 14:14
Niko Bellic
Díky, taky to tak mám u Hardwell On Air. Nevím jestli posloucháš Andrew Rayela, ale jeho songy fakt… nový
albru123 28.10.2013 14:31
albru123
Armin je kapitola sama o sobě, opravdu hudební génius tohoto žánru a doby. Tuhle skladbu jsem ještě… nový
albru123 28.10.2013 13:41
albru123
Taky pridam trosku do mlyna. Zacinal jsem na Stormwitch, Helloweenu, Manoweru, Metallice...a pak jse…
Schizo 15.08.2013 22:50
Schizo
Docela slušný výběr. Paradise Lost taky mohu, nejčastěji poslouchám album One Second, ty další už by…
Dale Cooper 16.08.2013 00:00
Dale Cooper
Jasne Damiens byl pruser a dodnes nechapu jak na to mohl Láďa kejvnout . Paradise Lost a One Second…
Schizo 16.08.2013 07:27
Schizo
Dnesni " hudba " ma jen rytmus, zadnou melodii, je to strasna skoda, jeste ze jsem zazil jinou dobu,… nový
Alfons 05.09.2013 13:37
Alfons
Já jsem téměř totální hudební všežravec, a jako aktivnímu muzikantovi mi až tolik nezáleží na žánru…
Zdenál 26.08.2013 19:47
Zdenál
Barclay James Harvest :i: Pak tedy i The Alan Parsons Project Asia Camel Manfred Mann's Earth Band
L-Core 26.08.2013 20:03
L-Core
Z těch čtyřech Tebou zmíněných skupin mám nejraději Manfreda Manna. Ještě můžu Alan Parsons i Asia,… nový
Zdenál 27.08.2013 17:57
Zdenál
Ještě jsem zapomněl doplnit české a slovenské rockové a popové interprety: Tři sestry (+Sahula), Oly… nový
Zdenál 27.08.2013 18:05
Zdenál
Co slovenská Fermáta? Pokud tedy můžeš i jazzrock :-) nový
L-Core 27.08.2013 18:08
L-Core
No tak, poslechnu si je, ale nadšením u toho nijak nevýskám... nový
Zdenál 27.08.2013 18:17
Zdenál
Aktuálně mi zní Umbrtka a jejich geniální skladba Nabídka. Malá kontrolní otázečka, soudruzi. Čehopa… nový
Dale Cooper 26.08.2013 22:30
Dale Cooper
90% toho co se mi line ze sluchátek či reproduktorů tvoří metal(Nightwish,Gothminister,Ozzy Osbourne… nový
alcapone 26.08.2013 22:45
alcapone
V okolí teďka frčí tento výplod. Ptám se, kam zmizel vkus a soudnost? :-/ nový
vlk56 27.08.2013 22:37
vlk56
Co to kurva je?? Za mých mladých let letělo třeba tohle. nový
Dale Cooper 27.08.2013 23:35
Dale Cooper
S něčím ještě horším otravoval syn asi ve dvanácti. Nebyl jsem nadšený, ale přešlo ho to samo od seb… nový
Zarniwúp 28.08.2013 00:04
Zarniwúp
Tak to je síla. Ale kam znizel vkus se radši neptej, nebo se dočkáš neslušných odpovědí :-[ Takovýhl… nový
Zdenál 28.08.2013 17:59
Zdenál
Takovýhle tuc-tuc, raplování, techno apod. obcházím širokým obloukem. Pokud se ovšem obejít dá !!!… nový
Alfons 05.09.2013 13:38
Alfons
Hlavně nezapomínejme na ostatní dobré kapely: http://www.youtube.com/watch?v=ZrFTR9fucr8 (iwrestled… nový
AZOR 28.08.2013 01:33
AZOR
No, nic moc pro mě. Snad jen u iwrestledabearonece mě určité momenty zaujaly, je z toho cejtit pocti… nový
Zdenál 28.08.2013 18:08
Zdenál
hlučná nuda. nový
kmochna 28.08.2013 18:37
kmochna
Hlavně hudbu osmdesátých let, tj. Pet Shop Boys, Depeche Mode, Alphaville, ... nový
VojtaCZ 28.08.2013 16:00
VojtaCZ
Já mám rád 70, 80, 90 roky a jinak se mi hodně pořád líbí Scooter, šmouli, ale hlavně dávám přednost… nový
huhnal 31.08.2013 13:12
huhnal
mono poslední
lední brtník 28.10.2013 15:08
lední brtník
Otazka na ty, co maji radi Pink Floyd: Stalo by za to jit na tohle? http://www.ticketpro.cz/jnp/hud… nový
merlouska 05.09.2013 13:14
merlouska
Tohle vůbec neznám. Pokud nějaký Pink Floyd revival, tak by mě neurazilo Dark Side of the Moon od Dr… nový
L-Core 05.09.2013 20:22
L-Core
DT se dá, k metalu to ale má poměrně daleko, řekl bych. Že hrát umí, o tom žádná. Mám nějaké album z… nový
Dale Cooper 05.09.2013 22:37
Dale Cooper
Muzikanti někdy nehrají pro publikum, ale hrají si pro sebe. nový
Alfons 07.09.2013 11:34
Alfons
Ano, DT považuji (nejen já) za jedny z nejtechničtějších muzikantů. Kromě již zmíněných Floydů a Pár… nový
Zdenál 07.09.2013 13:42
Zdenál
Při hledání předchozího videa jsem narazil na http://www.youtube.com/watch?v=6D6cw8Ob2sk Tohle naživ… nový
L-Core 05.09.2013 20:47
L-Core
Jojo, paráda! A co teprve tohle - Brian May, Steve Vai, Joe Satriani, Paul Rodgers, Cozy Powell, Nun… nový
Zdenál 07.09.2013 13:04
Zdenál
Podle čeho se pozná hudební vkus? Nevím jestli mám dobrý či špatný vkus a proto žiju v nejistotě a v… nový
Alfons 06.09.2013 14:53
Alfons
Kterak mohou býti popové hity sedmdesátých let inspirativní i pro metalisty :-) nový
Dale Cooper 07.09.2013 11:20
Dale Cooper

Hudební styl volím podle příležitosti. Jako hudbu k běhání nebo cvičení si pustím taneční hudbu plnou energie, pro náročný poslech progresivní a art rock (Pink Floyd, King Crimson), pro navození pohodové atmosféry jazz a swing (8tracks.com, Sonny Rollins, Charles Mingus).

Nepohrdnu ničím. Absolvoval jsem folkovky a také se vrátil plný hudebních zážitků. Podle mého je chyba vyhraňovat se jen jednomu žánru, protože v každém se dají najít hodnotné kousky (vyjma nejpopovitějšího popu), takže si klidně poslechnu i výstřední Daft Punk nebo The XX. Hudba je fajn a kdo neposlouchá a nezkoumá nové věci, o dost přichází :-)

Míval jsem různá období, kdy jsem osciloval mezi naprosto odlišnými žánry, postupem času jsem se ale usadil tak, že se nedá říct, že by mi něco vyloženě vadilo. Hodně záleží na momentální náladě. Srdcová záležitost je pro mě Pink Floyd (zvlášť album Division Bell považuji za něco, co pravděpodobně nikdy nebude nikým překonáno - speciálně High Hopes a z jiných alb např. Wish You Were Here a Shine on Your Crazy Diamond jsou pro mě věci, <nadsázka>které, když někdo urazí, tak ho stihne krutý trest</nadsázka>), potom namátkou třeba ACDC, Dire Straits, Guns 'n Roses, Kiss, Metallica, Rammstein ... občas si pustím i něco z vážné hudby, ať našeho Dvořáka, Smetanu nebo Čajkovskeho, Beethovena. To mám na takové "soustředěné poslouchání"...

Z novějších žánrů možná electro swing - tam hlavně Parov Stelar, ten mi sedí nejvíc - potom okrajově DnB (tam hlavně Pendulum - In Silico, Hold Your Colour jsou vesměs dobrá alba, Immersion mi přijde už trochu víc nasáklý dubstepem a to moc nemusím) a za zmínku ještě asi stojí, že si občas pustím kompletní soundtracky k různým filmům, hrám nebo instrumental epic skladby ... hlavně od Hanse Zimmera, Trevora Rabina, Immediate Music, X-Ray Dog apod. Hudbu v tomhle odstavci si pouštím spíš jako kulisu, aby nebylo ticho.

Spíš jsem to bral po větších interpretech, na spoustu kapel jsem určitě zapomněl a nezmínil jsem spoustu autorů, od nichž mám oblibených třeba jen pár skladeb (např. Samuel Barber a jeho Adagio for Strings)

vysoké balónky, asi tak ve 4:03
sem nejdou uploadovat obrázky? hm :(

i když mám dnes už většinu hudby jako kulisu, potěší mě, když odchytím zajímavou hudbu ve filmu. pak se pachtím za soundtrackem - abych z toho měl zase kulisu. a pokud to použiju jako ranní vstávadlo do práce, obvykle přijdu pozdě.

vážná hudba u mě končí philem glassem, víc bych nerozchodil.

dobrým inspirátorem bývají hudební kanály po půlnoci, tehdy začínají hrát lepší kousky.
z rádií snesu maximálně něco z rádia wave, ostatní je děs.

Tuhle písničku (a celé album) jsem hodněkrát otočil na kole jako menší. Ted už jí aktivně neposlouchám (přijde mi Sepultura docela nudná), ale určitě jí nepohrdnu. Každopádně z toho co tu píšou ostatní, je určitě pro mě Sepultura nejlepší. Nic, co by mi hladilo ouška a srdíčko, ale rozhodně je to dobré ;)

Taky pridam trosku do mlyna.
Zacinal jsem na Stormwitch, Helloweenu, Manoweru, Metallice...a pak jsem se zamiloval do Sepultury, jejich klip Territory me rozsekal, naprosto best album Chaos A.D 1993.
V ty dobe toho bylo strasne moc, co jsem poslouchal, jen namatkou... Obytuary, Death, Samael.. a pak jsem nasel MoonSpell, ucarovalo me to, zacal jsem spis tihnout k Doom - gotic metalu, takze Paradise Lost, Therion ( neprekonatelny album 1994 Lepacca Kliffoth a Beauty in black ) The Gathering, Anathema, Tiamat.

V posledni dobe posloucham neprekonatelnej KREATOR ( jejich Enemy of God je proste fantasticky i ten klip je famozni : http://www.youtube.com/watch?v=Sx7L1aZu698 ) IN FLAMES, SYSTEM OF A DOWN... z ceskych kapel nedam dopustit na Láďu KŘÍŽKA a jeho KREYSON, CITRON, Vitacit , Lepsi zpevak u nas nebyl, neni a nebude ;-)pak Visací Zámek , Kamil Srihavka a moc se mi libi Jarek Nohavica, je to podle nalady...

Jasne Damiens byl pruser a dodnes nechapu jak na to mohl Láďa kejvnout . Paradise Lost a One Second byl uz taky takovej odvarek, ale jeste se to dalo, pro me best Draconian Times.

Je velka skoda, ze spousta kapel, ktery hraly ve svy dobe nadhernou tvrdou , hutnou muziku pak otocily a brutalne zkomercnely :.( Treba Megadeath, nepochopim, to se fakt neda, nebo mnou zminovany Tiamat, jejich Wildhoney z roku 1994 byla bomba, ale pak uz se to jen horsilo .....

Proto stale vic a vic obdivuju skupiny, ktery se nezalekly a jedou si to svoje, nechtej za kazdou cenu urvat kus na komercnim trhu plnym hudebnich mrzaku.
A jeste neco si neodpustim, je s podivem jak dnesni mladez absolutne nevi co posloucha. Priklad, muj syn prisel s nejakou Rapovou veci a bral to jako neco spasnyho, nevim co to bylo za skupinu, ale byla to predelavka ( naprosto silena ) Zeme Vdalena od BSP. Kdyz jsem mu pustil original, jen valil oci a nechapal jak ze je to stary a hlavne jak to nadherne zni.

Dnesni " hudba " ma jen rytmus, zadnou melodii, je to strasna skoda, jeste ze jsem zazil jinou dobu, kdy se opravdu hralo a skladalo .

Já jsem téměř totální hudební všežravec, a jako aktivnímu muzikantovi mi až tolik nezáleží na žánru jako spíš na tom, aby tam byla přítomna nějaká melodie. Vyrůstal jsem na klasickém hardrocku - nejoblíbenější mám Led Zeppelin (ty můžu kdykoliv, kdekoliv a v jakémkoliv množství), dále samozřejmě Deep Purple, Black Sabbath, Uriah Heep (+ sólovky všech členů těchto skupin), Nazareth, Kiss, Jethro Tull. Z našich pak zejména Jiří Schelinger a Václav Neckář.
Paralelně s hardrockem mě brala i naše folk a country scéna - Rangers/Plavci, Greenhorns/Zelenáči, Michal Tučný, později pak Lenk, Nohavica, Redl, Žalman, Janoušek, Poutníci/Druhá tráva, Dobeš, ... Později jsem objevil i zahraniční folk/country - Bob Dylan, Crosby, Stills & Nash, Waylon Jennings, ...
No a pak přišel metal - Iron Maiden, Helloween, Gamma Ray, později pak Therion (zejména album Vovin je melodicky nabušené jak máloco), Gathering, Dream Theater, Nightwish, ...
Taky mě zaujalo blues - John Mayal & The Bluesbreakers, Eric Clapton, Peter Green, Gary Moore, B.B.King, John Lee Hooker, Buddy Guy, Janis Joplin, ... z našich zejména Petr Kalandra a nedávno zesnulý Pepa Streichl.
Samozřejmě mám rád i další rockové interprety - Beatles (+ sólovky), Jimi Hendrix, Santana, Roling Stones, CreedenceBarclay James Harvest, Queen, Pink Floyd, Grateful Dead, Genesis, Nirvana, Green Day, Tom Petty, Neil Young, ...
No a k tomu mám rád i dobrý pop - ABBA, Mamas & Papas, Elton John, Eurythmics, Roxette, ... je toho fakt plno.

Ještě jsem zapomněl doplnit české a slovenské rockové a popové interprety: Tři sestry (+Sahula), Olympic, Katapult, Marie Rottrová, Věra Špinarová, Ulrychovci, Čechomor, Progress2 (+ Roman Dragoun), Stromboli, Elán, Modus (+Žbirka, Gombitová) Harlej, Kabát, Ivan Hlas, Karel Kryl, Michal Prokop, Luboš Pospíšil, -123min, ...

Tohle vůbec neznám. Pokud nějaký Pink Floyd revival, tak by mě neurazilo Dark Side of the Moon od Dream Theatre.
http://www.youtube.com/watch?v=9ldX8A4vJDM

Tihle pánové hrát opravdu umí.
Jediná metalová skupina (prog-metalová), kterou mám opravdu rád. Od bezduchého metalu to má hrozně daleko.

A ještě jedna bomba od Dream Theater: Made in Japan (Deep Purple), bohužel jen audio:
http://www.youtube.com/watch?v=hyE842TkofU

DT se dá, k metalu to ale má poměrně daleko, řekl bych. Že hrát umí, o tom žádná. Mám nějaké album z kraje devadesátých let, poslouchám to celkem rád. Leč se párkrát (IMHO) pánové neuhlídali a párkrát sklouzli za tenkou a mnohdy neznatelnou hranicí s instrumentální onanií... Z tohoto důvodu bych na koncert asi nešel, mě moc nebaví instrumentální orgie a půlhodinová sóla.
Již jsem zmiňoval výše někdejší Death, metalovou skupinu (no, spíše one-man project) s velmi propracovanými kompozicemi, změnami nálad, temp avšak prosté nějakých orgií typu "podívejte, co a jak ještě umím zahrát". Není to ale pro každé uši, i díky zpěvu :-)

Ano, DT považuji (nejen já) za jedny z nejtechničtějších muzikantů. Kromě již zmíněných Floydů a Párplů si ještě troufli na cover Number Of the Beast od Iron maiden a černé album Metallicy.
U těch coverů alb mě fascinuje, že se naučili celé album a zahráli ho na nějakých pěti koncertech a hotovo, šli od toho pryč.

Jojo, paráda!
A co teprve tohle - Brian May, Steve Vai, Joe Satriani, Paul Rodgers, Cozy Powell, Nuno Bettencourt, Steve Ferrone, Joe Walsh, Rick Wakeman a řada dalších na jednom pódiu!
Vůbec - všech pět koncertních večerů Guitar Legends z Expo'92 v Seville patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy viděl. Třeba fantastické vystoupení legendárního LesPaula, kterému bylo 76 let - Brazil a How High the Moon.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru