Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Hudba, hudební styly a vy

Já jsem téměř totální hudební všežravec, a jako aktivnímu muzikantovi mi až tolik nezáleží na žánru jako spíš na tom, aby tam byla přítomna nějaká melodie. Vyrůstal jsem na klasickém hardrocku - nejoblíbenější mám Led Zeppelin (ty můžu kdykoliv, kdekoliv a v jakémkoliv množství), dále samozřejmě Deep Purple, Black Sabbath, Uriah Heep (+ sólovky všech členů těchto skupin), Nazareth, Kiss, Jethro Tull. Z našich pak zejména Jiří Schelinger a Václav Neckář.
Paralelně s hardrockem mě brala i naše folk a country scéna - Rangers/Plavci, Greenhorns/Zelenáči, Michal Tučný, později pak Lenk, Nohavica, Redl, Žalman, Janoušek, Poutníci/Druhá tráva, Dobeš, ... Později jsem objevil i zahraniční folk/country - Bob Dylan, Crosby, Stills & Nash, Waylon Jennings, ...
No a pak přišel metal - Iron Maiden, Helloween, Gamma Ray, později pak Therion (zejména album Vovin je melodicky nabušené jak máloco), Gathering, Dream Theater, Nightwish, ...
Taky mě zaujalo blues - John Mayal & The Bluesbreakers, Eric Clapton, Peter Green, Gary Moore, B.B.King, John Lee Hooker, Buddy Guy, Janis Joplin, ... z našich zejména Petr Kalandra a nedávno zesnulý Pepa Streichl.
Samozřejmě mám rád i další rockové interprety - Beatles (+ sólovky), Jimi Hendrix, Santana, Roling Stones, CreedenceBarclay James Harvest, Queen, Pink Floyd, Grateful Dead, Genesis, Nirvana, Green Day, Tom Petty, Neil Young, ...
No a k tomu mám rád i dobrý pop - ABBA, Mamas & Papas, Elton John, Eurythmics, Roxette, ... je toho fakt plno.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat