Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Revize výuky ICT na středních školách

Občas se dostanu k nějaké informaci ze školství; často z toho jde hlava kolem.

Stručně: stát redukuje výuku na školách, školy jsou nuceny snižovat počty hodin napříč ročníky, obory a předměty. Kromě toho stát vymyslel, že se naprosto změní výuka ICT předmětů na maturitních oborech středních škol.

Přikládám PDF dokument, vytvořil jsem ho exportem z DOCX souboru, kde jsem provedl pouze vizuální změnu a podbarvil zajímavé části textu.

Originální dokument je veřejně přístupný z tohoto webu https://revize-ict-sov.rvp.cz/ na odkazu s textem "kategorie dosaženého vzdělávání M, L0" přímo tady: https://revize-ict-sov.rvp.cz/files/priloha-3b-ict-sov-m-l0.docx - to uvádím pro případnou kontrolu mnou přiloženého PDF.

Tím, jak stát nutí školy šetřit se bude učivo na většině těchto škol učit v týdenní hodinové dotaci 4 hodiny; může to být v jednom ročníku (to asi nepůjde reálně) nebo v ročnících dvou vždy po dvou hodinách týdně; či v libovolné jiné kombinaci počtu ročníků a hodin týdně. Podstatou je, že školy na to vyčlení 4 hodiny týdně (nějak rozložených) během celého studia.

Jděte rovnou na stranu 4.

Můžete prosím na ten dokument mrknout a vyjádřit se k tomu? Ve smyslu: co si pod tím představujete, kdo a jak to asi bude učit, co vlastně budou ty děcka v hodinách dělat. Já totiž některý pojmy neznám a nedokážu si je nikam zařadit.

Jo a zkuste uvážit, že na spoustě středních škol se to bude učit v prvním a druhým ročníku.

Jděte rovnou na stranu 4.

V levém sloupci je info "tohle musí umět" a v pravém sloupci je "tohle se musí učit".

Co na to říkáte?

Předmět Autor Datum
Což o to, pojmy znám. Jen si nedokážu představit, jak tohle všechno chtějí stihnout. Leda by šli jen…
Wikan 30.05.2024 14:51
Wikan
A umocněno je to kvalitou učitele. Kdo tyhle věci opravdu umí, půjde někam, kde mu za to řádně zapla…
Prasak 30.05.2024 16:44
Prasak
A ty si dokážeš představit, co konkrétně a jakým způsobem se bude učit? Ať mne kopne hajtra z votoč…
Pavel 31.05.2024 08:04
Pavel
Představit si to dokážu. Ale jako program na celou střední školu s IT zaměřením. Jako jeden ročník n…
Wikan 31.05.2024 09:37
Wikan
Navíc na běžné (tedy ne s IT zaměřením) střední škole je to tak trochu nesmysl. Učit se sítě či html… poslední
L-Core 31.05.2024 10:47
L-Core
Na škole to vezmou jako seznam volitelných témat, ze kterých si učitel pár vybere
Jan Fiala 31.05.2024 10:21
Jan Fiala
Takhle to nefunguje :-) Tohle všechno je závazný. Může se k tomu přidat něco dalšího, ale ubrat se…
Pavel 31.05.2024 10:28
Pavel
Mě to nevyvádí z klidu. Co ministr školství to reforma školství. Pokud si ministr školství nedokáže…
Yarda 30.05.2024 17:52
Yarda

Mě to nevyvádí z klidu. Co ministr školství to reforma školství. Pokud si ministr školství nedokáže prosadit svou reformu školství, ten jako by neexistoval.
Kdo z vás co sem chodíte jste během školní docházky neprožil aspoň jednu reformu našeho školství?
A to je správné, tak to má být.
Protože žáci se naučí, že život není peříčko a připraví je to na případné skutečné katastrofy.

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=45219&highlight=p%F8%EDle%9Eitostech

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru