Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailemAnketa Volby 2021 - kdo bude premiérem?

Ahojte,
někdo to tu otevřít musel...
zajímalo by mě, kdo si myslíte, že bude po volbách premiérem, který získá důvěru?

Neptám se na to, koho budete volit, ani kdo vyhraje volby, ani na to, koho Zeman pověří sestavením vlády. Protože tohle bude jedna velká exhibice hradní moci.

Kdo bude jmenován premiérem, který následně získá důvěru?

50%
0%
25%
14%
4%
0%
4%
0%
4%

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Jsem si jistý, že Zeman si tam svého kolegu z prognosťáku prosadí, ať bude výsledek jakýkoliv (přípa… nový
ml1 08.10.2021 15:15
ml1
Fíha, takže už se u nás i falšují volby? A kdo by to dělal, když tajné služby Babiše nemusí, o kores… nový
Jan Fiala 08.10.2021 16:27
Jan Fiala
Nemusí nic falšovat, voličů má dost. Manželka se dnes pohybovala před školou, kam se chodí volit, by… nový
Prasak 08.10.2021 18:29
Prasak
Ja dneska cetla na fb od nekoho, ze odposlechl dve babky pred volebni mistnosti, ze "proste prijit m… nový
merlouska 09.10.2021 00:43
merlouska
Ale ty babky maji pravdu :-p nový
Jan Fiala 09.10.2021 07:33
Jan Fiala
Tak snad v Praze nejsou jen hloupí mladí. Babky se asi počítají mezi chytrý starý. A že jsem potkal… nový
Prasak 09.10.2021 11:32
Prasak
Já to myslel ironicky. Praha vždy volí jinak než zbytek republiky. Předtím ODS, teď Piráti... nový
Jan Fiala 09.10.2021 12:47
Jan Fiala
Je mi to jasný. Třeba Kalousek v Praze měl vždy více příznivců, než kdekoliv jinde. nový
Prasak 09.10.2021 12:52
Prasak
A vypadá to, že se nic nezměnilo, podle předběžných výsledků v Praze jasně vede Spolu (ODS, TOP09,..… nový
Jan Fiala 09.10.2021 15:43
Jan Fiala
Není babka a babka :-) Jedna "babka 60+" sedí vedle mě a čaulidi to od ní nedostal. nový
L-Core 09.10.2021 12:27
L-Core
Stejně tak všichni "hloupí mladí" nevolí Piráty. nový
Prasak 09.10.2021 12:28
Prasak
Příjemné překvapení. :-) Tak snad první věc, kterou náš premiér slíbil a dodrží, bude jeho odchod z… nový
Sharkjd 09.10.2021 18:16
Sharkjd
Ještě počká, co udělá Zeman, protože ten kámoše určitě podrží a pověří ho sestavením vlády, bez ohle… nový
Prasak 09.10.2021 18:44
Prasak
Souhlasím. Jedna bitva vyhrána, ale válka ještě neskončila. nový
Sharkjd 09.10.2021 18:49
Sharkjd
Když nic jinýho, tak alespoň ti komanči skončili. Byla to skvrna na tváři sametové revoluce. nový
Prasak 09.10.2021 18:59
Prasak
Komanci dostali 27%, jen uz se jmenuji jinak. Za me je jedno, jestli jsou tam pod nazvem komunistu n… nový
RedMaX 09.10.2021 22:07
RedMaX
To je přesně jak ten vtip: -Ahoj -Zdar -Budou volby, koho budeš volit? -Hm, asi komunisty. -No to je… nový
Prasak 10.10.2021 00:25
Prasak
Byla to skvrna na tváři sametové revoluce. Kdyby jich nebylo, byla by snad vůbec nějaká revoluce? nový
IQ37 10.10.2021 00:44
IQ37
Tvoje připomínky nemají chybu. nový
Prasak 10.10.2021 01:06
Prasak
Zeman od zacatku prohlasoval, ze poveri viteznou stranu, ne koalici. Takze jen dodrzi to, co rikal p… nový
Jan Fiala 09.10.2021 19:47
Jan Fiala
A měsíce bude pokračovat chaos. Jak/zda moc je to moudré, si musí každý odpovědět sám. 107:93 nebo 1… nový
L-Core 09.10.2021 20:22
L-Core
Dobře to nedopadlo pro nikoho. Vyhral slepenec, ktery spolu moc dlouho nevydrzi. Stan vykrouzkoval P… nový
Jan Fiala 09.10.2021 20:58
Jan Fiala
Takze jen dodrzi to, co rikal predtim. Já bych spíše čekal nečekaný kotrmelec. Asi jako vojáky do A… nový
IQ37 09.10.2021 21:34
IQ37
Tak sance je, ze to se Zemanem sekne. Jinak se urcite bude kroutit a rekne ze mel Babis nejvic a tak… nový
Dwane Dibbley 09.10.2021 20:47
Dwane Dibbley
Pokud to Babis neslozi sam, tak nemuze byt pochyb o tom, ze by nepoveril Babise. Jeho strana ma nejv… nový
RedMaX 09.10.2021 22:18
RedMaX
S Buresem nepujde nikdo. Pokud teda nebude chtit odrovnat stranu. nový
Dwane Dibbley 09.10.2021 23:26
Dwane Dibbley
Ale co je pozitivní, tak po 32 letech jsme se zbavili komančů. Jak rudých, tak i oranžových. Ja byc… nový
merlouska 09.10.2021 23:36
merlouska
Tech stran s neschopnym vedenim bylo víc - třeba Pirati, kteří půl roku před volbami sestavovali vlá… nový
Jan Fiala 10.10.2021 07:00
Jan Fiala
A tys komáry zažil, že se jich tak vehementně zbavuješ? nový
mif 09.10.2021 23:51
mif
V první dekádě života. Musel jsem zažít druhou světovou, abych neměl rád nacismus? nový
Prasak 10.10.2021 00:23
Prasak
Co rikate na vysledek? Pirati se 4 poslancema a to jeste jeden je vyslovene umirneny a ta nova se t… nový
RedMaX 10.10.2021 09:56
RedMaX
Babiš udělá to, co bude výhodný pro něj a pro Agrofert; na nějakou * ČR on z vysoka víš co. nový
Pavel 10.10.2021 10:03
Pavel
Myslím si, že Babiš půjde od válu, bude to ale chvíli trvat, bude-li prezident zdržovat. Večer jsem… nový
L-Core 10.10.2021 10:35
L-Core
Ale kolik sázkařů musí být nasraných, protože hodně čekali, že Babiš zase vyhraje: https://www.idnes… nový
Prasak 10.10.2021 11:36
Prasak
nerozumim lidem, co voli Babise To jsou veskrze stejni lide, jako skalni Trumpovi volici, ci volici… nový
Dwane Dibbley 10.10.2021 13:09
Dwane Dibbley
Duchodci u nas doma (rodice :-)) rozhodne Babise nevolili a takovych znam vic. Opravdu bych to na ne… nový
RedMaX 10.10.2021 15:26
RedMaX
Většina důchodců ale ano. Nicméně nebyli samozřejmě jediní, hloupých mladých bylo také hodně. Naštěs… nový
Sharkjd 10.10.2021 17:21
Sharkjd
Z jakeho duvodu považuješ každého, kdo nesdílí tvůj jediný správný nazor za hloupého? Za stejně uboh… nový
Jan Fiala 10.10.2021 17:58
Jan Fiala
Z akeho dovodu si myslis to, co si napisal? On napisal, ze kto volil Babisa je hlupak, nie ten kto m… nový
fleg 10.10.2021 19:12
fleg
Fiala napsal, co napsal. Ale ty tady překrucuješ smysl toho, co napsal. Jako vždycky. nový
IQ37 10.10.2021 19:20
IQ37
Protože to navazuje na thread od Dwane Dibbley? Že jsem radši nedržel hubu. Ale když vidím, jak tu… nový
Jan Fiala 10.10.2021 19:21
Jan Fiala
Sorry zacinas mi pripominat mojho syna...clovek ho pri niecom pristihne a on sa kruti a kruti, ale t… nový
fleg 10.10.2021 19:31
fleg
Jaký otec, takový syn.... :-p nový
Moas 10.10.2021 19:59
Moas
No ked myslis...je to tvoj nazor;o). Ale musis uznat, ze ani Dwane, ci Shark nikde nepisali o tom, z… nový
fleg 10.10.2021 20:02
fleg
To pořekadlo "jaký otec, takový syn" vidím krásně na sobě... klukovi je teprve 8 ale už na mě mistrn… nový
Moas 10.10.2021 20:08
Moas
No ved prave napisal to jasne, a preto nechapem tu JaFiho reakciu. Z jakeho duvodu považuješ každéh… nový
fleg 10.10.2021 21:01
fleg
Seč se snažím jak můžu, tak v JaFiho reakci nevidím nic co by nedávalo smysl. nový
Moas 11.10.2021 06:22
Moas
Stracam silu, skusim naposledy. Shark defacto napisal, ze kto volil AB je hlupy...aby sme boli presn… nový
fleg 11.10.2021 10:44
fleg
Flegu, osobně bych to uzavřel. S Dwainem jsem se spletl, nějak se mi to spojilo s Luciferem v prvnim… nový
Jan Fiala 11.10.2021 11:36
Jan Fiala
Problém je, že "hlupák" není žádná exaktně definovatelná veličina a vždy je závislá na subjektivním… nový
Moas 11.10.2021 11:46
Moas
Vidim tam naznak pochopenia, takze este skusim;o). Je trosku zbytocne dodavat Sharkovi vyznam do vet… nový
fleg 11.10.2021 17:08
fleg
S tebou musí být těžké chodit do hospody, jestliže se takhle nimráš v každém blafu, co někdo vypustí… nový
Moas 11.10.2021 21:32
Moas
Presne takuto rekaciu som cakal. Pre teba nimranie, pre mna zasadne zmena vo vyzname tvrdenia...to s… nový
fleg 11.10.2021 22:26
fleg
jj, všichni jsme blázni, jenom ty jsi letadlo. nový
Moas 12.10.2021 05:40
Moas
Min ste niektori divni, pretoze vasa mentalna kapacita by mala byt dostatocna na pochopenie elementa… nový
fleg 12.10.2021 06:38
fleg
Flegu, ty to bereš jako ze zábavné knížky logických úloh, ale život se podle logiky neřídí. Možná js… nový
Jan Fiala 12.10.2021 08:05
Jan Fiala
Možná bys měl pravdu, kdyby u voleb byly pouze dvě možnosti (volit ANO-nevolit ANO), což jak známo n… nový
gilhad 12.10.2021 11:22
gilhad
pokud někdo volí ANO je hlupák Moc to hrotíte. Já jsem ANO nevolil, tudíž - logicky - nejsem hlupák… nový
IQ37 12.10.2021 14:02
IQ37
Logika funguje poněkud jinak a implikace není ekvivalence :-D Z výchozích premis lze maximálně dovo… nový
gilhad 12.10.2021 18:35
gilhad
To je pořád lepší, než moje dosavadní přesvědčení, že hlupák jsem. nový
IQ37 12.10.2021 19:19
IQ37
Tak to není. :) Měl jsem a mám i já sám mnoho hloupých názorů a v mnoha situacích a oblastech hloupý… nový
Sharkjd 10.10.2021 22:33
Sharkjd
Zemana odvezla sanitka do Vojenské nemocnice; ve dvě se čeká vyjádření k jeho zdravotnímu stavu. nový
Pavel 10.10.2021 12:36
Pavel
Asi ho z výsledku voleb švihlo. nový
Prasak 10.10.2021 12:55
Prasak
https://debaty.net/discussions/3103321-volby-2021-kdo-bude-premierem#r3104074 nový
Dwane Dibbley 10.10.2021 13:10
Dwane Dibbley
Vyjadreni veskrze zadne ... je u nas, vic vam nepovim :-D Takze zase budou stourat novinari a hleda… nový
merlouska 10.10.2021 14:44
merlouska
Víš, jaký je postoj Zemana k novinářům. Všichni jsou pro něj tupí a zásadně jim nic neřekne. Takže s… nový
Prasak 10.10.2021 15:07
Prasak
To je vtipny, ze si stale jeste opozice mysli, ze bude vybirat premiera. Ted ho bude vybirat Ovcacek… nový
RedMaX 10.10.2021 15:24
RedMaX
Mynar/Nejedly to tam ridi uz roky, semtam ho nadopovali lekama aby ho mohli vystavit na televizni ob… nový
Dwane Dibbley 10.10.2021 16:07
Dwane Dibbley
Když budu logicky uvažovat tak musím vzít na vědomí tato fakta. Ve středu Ovčáček říká, že je Zeman… nový
nerady 10.10.2021 18:09
nerady
Už je na JIP. To nevypadá dobře. Jo a Ovčáček očividně lhal, jako když tiskne Rudý právo. nový
Prasak 10.10.2021 18:22
Prasak
A vůbec, co je to za pochybnou anketu, když tam chybí kandidát nejkandidátovatější: [video=https://w… nový
Pavel 10.10.2021 20:32
Pavel
Tak si říkám, jestli si opravdu ANO myslí, že jim ty dvě koalice nechají předsedu sněmovny. To by by… nový
L-Core 12.10.2021 13:37
L-Core
Dle všeho si je ANO vědomo své porážky - ANO nehodlá blokovat předání moci, míří do opozice: Hnutí… nový
Zdenál 12.10.2021 13:57
Zdenál
Proč přesně by to měli dělat ? Pokud vím, tak ANO má nyní jak premiéra, tak předsedu sněmovny. Tak n… nový
Araneus84 12.10.2021 15:47
Araneus84
Navíc, nová sněmovna může kdykoliv 101 hlasy svého předsedu odvolat, dohoda-nedohoda, článek 29 Ústa… nový
L-Core 12.10.2021 15:53
L-Core
Tak už se zkusil zeptat a už ustupuje. Myslím, že se na to vykašle, ví že nic nevyjedná a zbytečně b… nový
Karel04 12.10.2021 16:25
Karel04
Stačí si vzpomenout jak to bylo docela nedávno. Babišova vláda nedostala důvěru, ale to mu nebránilo… nový
Kyncl 12.10.2021 15:43
Kyncl
Vy jste blbý nebo navedený. Máte pocit že koalice, která má většinu jak ve sněmovně tak v senátu ned… nový
Araneus84 12.10.2021 15:51
Araneus84
Žádná koalice neexistuje. Nenechte se mýlit. Koalice sloužila jenom aby se strany dostaly do sněmovn… nový
Kyncl 12.10.2021 18:07
Kyncl
Tak poslanecký klub si ustavuje každá strana samostatně naprosto normálně, v tom není problém. Určit… nový
Zdenál 12.10.2021 18:29
Zdenál
No, pokud vzpomínám, jak to bylo nedávno, tak lidi mi říkali, že volí strany, které považují za nejl… nový
gilhad 12.10.2021 18:13
gilhad
Program AntiBabiš se povedl. Teď ještě udělat něco pro lidi. Socani jsou varovným mementem pro všech… nový
Prasak 12.10.2021 19:00
Prasak
Teď ještě udělat něco pro lidi. Tak na to si opravdu počkám. Mimochodem - koho máš na mysli pod poj… nový
IQ37 12.10.2021 19:21
IQ37
To jsou všichni ostatní, kteří tam nahoře nemají ani možnost urvat koryto. Ať už volili kohokoliv. A… nový
Prasak 12.10.2021 19:33
Prasak
Utopisto. poslední
IQ37 12.10.2021 19:45
IQ37

Jsem si jistý, že Zeman si tam svého kolegu z prognosťáku prosadí, ať bude výsledek jakýkoliv (případně si tam ještě nějaké bývalé kolegy přivede). A nic bych za to nedal, že si babiš zase zfalšuje těch 30% jako minulé roky (kdo věří tomu, že 30% národa volilo něco jako babišovce?). Ostatní strany budou pak něklolik měsíců hrát divadýlko, jak je to nepřípustné a že to neschválí, a pak mu daji důvěru. Případně mu důvěru nedaji ale to ho nezastaví a bude tam stejně. Prostě budoucnost nevypadá vesele, rád bych se mýlil.

Fíha, takže už se u nás i falšují volby? A kdo by to dělal, když tajné služby Babiše nemusí, o korespondenční volby a podobné vyfikundoviny se snaží úplně jiné strany, které Babiše taky nemusí?
Pokud by k nějakému falšování došlo, bylo by to ve prospěch úplně někoho jiného.

Nemusí nic falšovat, voličů má dost. Manželka se dnes pohybovala před školou, kam se chodí volit, byly tam starý babky 60+ a všechny mluvily o to, že to hodily Babišovi. Takže ANO voličů je dost, ale ve své sociální (a věkové) bublině se s nima holt nepotkáváme.

Ještě počká, co udělá Zeman, protože ten kámoše určitě podrží a pověří ho sestavením vlády, bez ohledu na slib, že to nechá vítězi voleb.

Ale co je pozitivní, tak po 32 letech jsme se zbavili komančů. Jak rudých, tak i oranžových. Šlachta udělal medvědí službu, pobral voliče ANO, ČSSD, KSČM a SPD a spláchnul je do kanálu. To stejný Trikolora.

Pokud to Babis neslozi sam, tak nemuze byt pochyb o tom, ze by nepoveril Babise. Jeho strana ma nejvic hlasu i nejvic kresel. (Ostatni meli koalice a Zeman uz si dopredu udelal alibi.) Otazka je, jak dlouho to bude Zeman protahovat, pokud Babis neziska podporu a zda nejake aspone dve strany preci jen z puvodniho planu nejit s Babisem neuhnou.

Ale co je pozitivní, tak po 32 letech jsme se zbavili komančů. Jak rudých, tak i oranžových.

Ja bych si dovolila malinko oponovat - socialni demokracie je strana, ktera na nasi politickou scenu patri (a to nejsem jejich volic). Nicmene tu vetev si pod sebou podrizli sami neschopnym vedenim a hloupymi kroky. V te podobe, co maji ted, bude urcite lepsi, kdyz si od vrcholne politiky chvilku odpocinou a priste to zkusi znovu a lepe.
S tim zbytkem souhlas.
Komousu mi lito neni ani trochu. Ti po 32 letech konecne skoncili tam, kam patri, tj. na propadlisti dejin, ze ktereho se uz snad nikdy nevyhrabou.
Slachta super, vykradl, co mohl, ale sam se taky nedostal.
Trikolora vzdycky byla jen bandou kasparku bez nejake realne sance na uspech.
A Volny blok taky parada - neco malo ubrali Okamurovi, ale zaroven ani nedosahli na proplaceni hlasu.

Co rikate na vysledek?

Pirati se 4 poslancema a to jeste jeden je vyslovene umirneny a ta nova se taky nezda na prilis velkeho radikala. Za me teda dobry, hlavne jsem nechtel europiraty a topku, kterych je sice myslim 13, ale nemuzu chtit, aby to dopadlo uplne presne, jak bych chtel ja. :-)

Jiste nerozumim lidem, co voli Babise, ale neocekavam od nej nejakou zmenu smerem k eurohujerismu, takze se to da povazovat za nutne zlo.

Myslím si, že Babiš půjde od válu, bude to ale chvíli trvat, bude-li prezident zdržovat. Večer jsem chvíli na ČT24 poslouchal Nachera, jen jsem kroutil hlavou. A tiskovku ANO/Babiše doporučuji ke shlédnutí ]:) (nejen kvůli poslechu, ale i kvůli pozorování xichtů za ním).

Nevěřil jsem po hodině od uzavření ani náhodou, že to takto může dopadnout.

nerozumim lidem, co voli Babise

To jsou veskrze stejni lide, jako skalni Trumpovi volici, ci volici Putina. Chteji jedineho vudce, ktery vsechny zadupava do zeme a je uplne jedno jakej je to jinak hajzl. A pak si jeste koupil za par stovek (ze statniho a na dluh) duchodce, takze volice co behem sve vlady ztratil "vycucal" od CSSD a komunistu, coz je dobra zprava, protoze me ted budou volici vymirat.

Protože to navazuje na thread od Dwane Dibbley?

Že jsem radši nedržel hubu. Ale když vidím, jak tu někteří čekají na něčí smrt jiného, jak tu nazývají hlupáky někoho kdo má jiný názor (pardon, někoho kdo volil někoho jiného, než si představovali), tak mi to prostě nedalo. Už to neudělám.

Sorry zacinas mi pripominat mojho syna...clovek ho pri niecom pristihne a on sa kruti a kruti, ale to, ze spravil chybu neprizna...len plny kybel vyhovoriek, jedna za druhou.
Reagovaly si na sharka btw a keby si reagoval aj na thread, ktory je vyssie ani tam nie nic z toho, co si napisal sharkovi...nikto tam nikde nepise, ze len jediny nazor je spravny.
JaFi sorry mna serie ta politicka korektnost dneska...akoze podme dat priesor aj inemu nazoru, podme nazyvat veci a osoby inymi menami ako doteraz a pod.
Ak niekto voli Babisa a je podla neho hlupak nie je nic ine ako to, co tam bolo napisane...je hlupak nie preto, ze ma iny nazor, ale preto, ze volil AB.
Kde je napisane, ze caka na niecu smrt? On len konstatuje, ze volici budu vymierat (vzhladom na priemerny vek evidentne), co ma dost daleko od zelanie, ci cakania nemyslis?
Tak preco sakra pises nieco ine?

To pořekadlo "jaký otec, takový syn" vidím krásně na sobě... klukovi je teprve 8 ale už na mě mistrně vytahuje moje vlastní zbraně... nemá cenu to zapírat. :)
Debata o tom, kdo je a není hloupý, mě nebaví, Shark to podle mě napsal jasně... hloupí mladí volili Babiše. A má pravdu. 8-)

No ved prave napisal to jasne, a preto nechapem tu JaFiho reakciu.

Z jakeho duvodu považuješ každého, kdo nesdílí tvůj jediný správný nazor za hloupého?

Ta je podla mna odveci.
Bez ohladu na to, ze s tym nazorom, ze volit Babisa moze len hlupak suhlasim;o).
Btw staci sa pozriet tak 3-4 roky dozadu tu, ked som Babisa este zastaval...prisiel mi celkom normalny.
Po rokoch mozem povedat, ze nie je.

Stracam silu, skusim naposledy.
Shark defacto napisal, ze kto volil AB je hlupy...aby sme boli presny on este napisal, ze mlady, ale predpokladajme, ze aj tych starych povazoval za hlupakov.
To je ok, zdielam dokonca rovnaky nazor;o).
Dwane vyssie napisal, aku taktiku pouzil AB a \e na svoju stranu pretiahol dochodcov z inych stran...ale ze nastastie je to vlastne dobre, pretoze takyto volici budu postupne vymierat...co je logicke vzhladom na ich vek.
A teraz ako zareagoval JF.

Z jakeho duvodu považuješ každého, kdo nesdílí tvůj jediný správný nazor za hloupého?

To je otazka na Sharka a navodzuje dojem, ze Shark svojim vyrokom nieco take tvrdil. Ty to tam vidis? Pretoze ja ani nahodou. Jedine co povedal, ze kto volil AB je hlupak. Je to podla teba to iste ako to, co tvrdi JF? Nie je to ani to iste a ani zdaleka sa to k tomu nepriblizuje.

Za stejně ubohé považuju přát někomu smrt a to komukoliv. To je zase na tvého kolegu.

Vyjadrit sa, ze nastastie su volici ANO prevazne dochodci, ktori budu teraz umierat....vidis tam prianie smrti? Ja vidim konstatovanie faktu, ze priemerny vek volica ANO je tak vysoky, ze strana bude postupne (a rychlo) stracat na sile.

My sme mali v 1.triede na gympli v matike vyroky...nechapal som vtedy, ze preco, pretoze slo o pomerne tazku cast matematiky, ktora nemala nic spolocne s pocitanim a dokazala cloveka domotat, ale po rokoch som vdacny zato, ze sme to vtedy preberali a ucitelka nas na tom drilovala, pretoze mam pocit, ze dokazem presne pochopit vyznam tvrdeni a nevolim taky "freestyle" ako JF.
Vlastne ani nie freestyle, toto ja povazujem v debatach za nefer, ked vlozis do ust niekomu vyrok, ktory nepovedal...a branit sa v tomto pripade, ze JF to tak pochopil u mna neobstoji...JF je nadpriemerne inteligentny, takze si to takto vysvetlit nemohol a to, ze svoje chapanie ich vyrokov podsuva takymto stylom si ja vysvetlit neviem...pride mi to take politicke....klamat, mlzit, obvinovat na zaklade vyfabulovanych faktov a pod.
Keby to tu tvrdil namiesto neho IQ37 alebo RMX ani sa nad tym nepozastavim, pretoze viem, ze nad ich "logikou" sa zvitazit neda.

Flegu, osobně bych to uzavřel. S Dwainem jsem se spletl, nějak se mi to spojilo s Luciferem v prvnim příspěvku, takže se Dwainovi omlouvám.
Shark, Dwain, Lucifer mají podobné preference. Jen si dovolím tipnout, že hloupý by byl i ten, kdo by volil Volného, Šlachtu, komunisty, ... takže by to nezůstalo jen u ANO.
Mě je naprosto jedno, kdo koho volí, od toho je demokracie. Z rodiny jsme volili každý někoho jiného a ani by mě nenapadlo tvrdit o nich, že je hloupý, protože volil toho, koho volil, ani jsem je nepřesvědčoval.
Někdo volí z přesvědčení, někdo volí proti někomu atd.

Docela se bavím nad Piráty, kteří se svými 4 poslanci založí poslanecký klub (navýší si tím gáži) a požadují 2 ministerská křesla. Opět nebylo z čeho vybírat. Snad jedině STAN je v té směsce světlou výjimkou, ale to ukáže čas.

Problém je, že "hlupák" není žádná exaktně definovatelná veličina a vždy je závislá na subjektivním vnímání.

Za Sharka mluvit nemůžu, tak budu mluvit za sebe, co rozumím pod tvrzením "volič AB je hlupák" - z výrazu "volič AB je hlupák" mi vyplývá, že "můj názor je, že volič AB je hlupák, a pokud můj názor nesdílíte a AB jste volili, tak jste tím pádem pro mě hlupáci" - což tu ale nikdo takhle žeširoka psát nebude, snad až na dva grafomany co se tu pohybujou ;). Pokud by takto reagoval JaFi na mě, neměl bych pocit, že mi vkládá do úst něco, co jsem neřekl, protože přesně takto jsem to myslel. Přirozeně je tam prostor pro další interpretaci typu "můj názor je, že volič AB je hlupák, ale pokud můj názor nesdílíte, ještě nutně nemusíte být hlupáci, protože jste mohli volit někoho jiného, případně nevolit vůbec". Ale takhle pitvat by to chtěl snad jen právník nebo... volič Babiše. ]:)

Ta část s "přáním smrti" - tu jsem předtím ignoroval, myslel jsem že je to něco o Zemanovi, co jsem nečetl. Tu chápu stejně jako ty.

Vidim tam naznak pochopenia, takze este skusim;o).
Je trosku zbytocne dodavat Sharkovi vyznam do vety... a pokud muj nazor nesdilite...on pisal kto volil AB je hlupak a tym vetu ukoncil. Takze hlupak je ten AB volil a nie ten, co si to nemysli.
Reakcia JF o protinazore, kde si Shark mysli, ze kazdy s inym nazorom je hlupak je odveci a prekrucuje povodny vyznam tvrdenia.
Nakoniec sam JF je toho prikladom...evidentne volicov AB za hlupakov nepovazuje, cize ma opacny nazor ako Shark, ale Shark ho podla vyznamu slov za hlupaka tiez nepovazuje, pretoze....pretoze nevolil AB, co je nutna podmienka, aby si sa stal pre Sharka hlupakom;o).

Presne takuto rekaciu som cakal.
Pre teba nimranie, pre mna zasadne zmena vo vyzname tvrdenia...to som asi poznaceny tymi vyrokmi, co nas po roka drilovali.
Mne je skor divne ako to, ze to tam nevidite, ved to prekrutenie tam z toho trci na sto honov....pre je to ako past na oko.
Ze som tu nepochopeny soliter na to som si uz zvykol co uz;o).
Budes sa divit do hospody ma stale aj po 30 rokoch chalani stale volaju, asi to so mnou nebude take zle;o).

Flegu, ty to bereš jako ze zábavné knížky logických úloh, ale život se podle logiky neřídí.
Možná jsem to přehnal, ale označit za hlupáka někoho, kdo ma jiný názor než já (logicky: pokud někdo volí ANO je hlupák = odlišný názor na výběr strany než můj) mi prostě vadí.

Ja.se spoustou lidí tady nesouhlasím, ale demokratická diskuze je o prezentaci a obhajovani naxorů, ne o nadavkach, když dojdou argumenty. Pomalu se vracíme zpět do doby, kdy kdokoliv, neprezentujici jediný a správný názor bude umlčen (FB, Youtube,...)

Možná bys měl pravdu, kdyby u voleb byly pouze dvě možnosti (volit ANO-nevolit ANO), což jak známo není tento případ, možností bylo víc (volit ANO/PirStan/SPOLU/SPD/nějako jinou stranu z kandidátky/nevolit vůbec) a z celé té škály si Shark vybral jednu možnost, kterou považuje za hloupu a ostatní možnosti za hloupé neoznačil (alespoň ne v tom komentovaném příspěvku), což lze interpretovat, že jeden konkrétní názor z mnoha možných považuje za hloupý, zatímco ostatní (z nichž většina se s jeho názorem patrně neslučuje) za hloupé apriori nepovažuje.

Zatímco tvé tvrzení bylo, že považuje za hlupáky všechny, kteří volili nějak jinak než on - což rozhodně netvrdí.

Pokud prohlásím, že "považuju za hlupáka každého, kdo veškerý volný čas tráví mlácením se kladivem do palce a naříkáním, že to bolí", tak z toho opravdu nelze vyvodit, že považuju za hlupáky všechny, kteří mají jiný názor na trávení volného času než já, kupříkladu sportovní potapěče, stavitele leteckých modelů, železníc, turisty, ... ačkoli já netrávím volný čas těmito činostmi, tak je neodsuzuju protože by měli názor na volný čas jiný, než já. Za hlupáky považuju jen ty, co se mlátí tím kladivem do palce a skuhrají u toho.

Tak to není. :) Měl jsem a mám i já sám mnoho hloupých názorů a v mnoha situacích a oblastech hloupý jsem.

Směřovalo to čistě jen k Babišovi. Tam si to nějak nemůžu odpustit. Nikdo normální ho prostě volit nemůže. Ale nemyslel jsem to nijak útočně a vážně, politiku zase tak nehrotím a ostatní názory respektuji. :beer:

Vyjadreni veskrze zadne ... je u nas, vic vam nepovim :-D

Takze zase budou stourat novinari a hledat nejake zdroje. Je i video, jak ho vylozili ze sanitky - vypada strasne.
Pritom kdyby Hrad normalne otevrene komunikoval, tak by novinari mozna nemeli tu potrebu snazit se vyuzit kazde prilezitosti k ziskani nejake nedustojne fotky nebo informace.

Když budu logicky uvažovat tak musím vzít na vědomí tato fakta. Ve středu Ovčáček říká, že je Zeman zdravý. V neděli ho navštíví A.B., který odejde zadním vchodem. Dvacet minut na to Zeman kolabuje. Se zdravým Zemanem byl naposledy A.B. Osobně bych vyšetřování vedl tímto směrem.

Tak si říkám, jestli si opravdu ANO myslí, že jim ty dvě koalice nechají předsedu sněmovny. To by byl z jejich pohledu mimořádný nerozum:
1. pokus: Zeman pověřuje Babiše (bez důvěry)
2. pokus: Zeman pověřuje Babiše (bez důvěry)
3. pokus: ANO-šéf sněmovny pověřuje Babiše (bez důvěry)
4. předčasné volby (!!??)

Dle všeho si je ANO vědomo své porážky - ANO nehodlá blokovat předání moci, míří do opozice:

Hnutí ANO nebude blokovat předání moci a počítá s přechodem do opozice. „Umíme počítat do 108 a počítáme s tím, že budeme v opozici,“ řekl Jaroslav Faltýnek

Asi to Babiš jednou zkusí, požádá ODS o schůzku, ta samozřejmě odmítne a tím to hasne. Pokud Zeman podruhé pověří Babiše, myslím, že to už rovnou odmítne.
Spíše je otázka, jestli na oplátku za ústup z vyjednávání o vládě nebude chtít ANO šéfa sněmovny...

Tak už se zkusil zeptat a už ustupuje. Myslím, že se na to vykašle, ví že nic nevyjedná a zbytečně bude zdržovat a naštve další lidi.

Babiš zároveň doplnil, že hned po volbách oslovil šéfa ODS a kandidáta vítězné Spolu na premiéra Petra Fialu s nabídkou k vyjednávání o vládě. Podle něj však nebyla přijata s odůvodněním, že koalice o tom jedná jen mezi sebou. Vzhledem k tomu, že koalice odmítají dát post předsedy Sněmovny hnutí ANO, dodal, že již nebude usilovat o toto křeslo.
...Hovořil o tom, že když nastane chvíle, osloví mě s pověřením k sestavení vlády,” řekl Babiš v rozhovoru, který odvysílala ČT. „Je na mně, jestli to pověření přijmu, nebo nepřijmu,” dodal.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/babis-prezident-mi-potvrdil-ze-me-poveri-sestavenim-vlady-40374711

Stačí si vzpomenout jak to bylo docela nedávno. Babišova vláda nedostala důvěru, ale to mu nebránilo mít menšinovou vládu a v klidu vládnout bez důvěry. Za půl roku se nechala zlomit ČSSD a byla koalice a vláda důvěru dostala.

Fiala by se asi zlomit nenechal, ale někdo jiný ano.

Ostatně, Babiš volby vyhrál - má nejvíc křesel, je to nejsilnější strana. Nenechte se mýlit novináři, kteří říkají, že vyhrálo Spolu a počítají procenta. Procenta nejsou konečným výsledkem, ve sněmovně nesedí, ale jen jakýmsi mezivýsledkem - tím nás novináři ohlupují.

Žádná koalice neexistuje. Nenechte se mýlit. Koalice sloužila jenom aby se strany dostaly do sněmovny. Už teď má každá strana svůj vlastní klub a vlastní program, a začne mezi nimi rvačka o místa. Každá bude samozřejmě vystupovat sama za sebe a jenom účelově se s někým spojí. Ve sněmovně je jednoduše 7 samostatných stran.

Tak poslanecký klub si ustavuje každá strana samostatně naprosto normálně, v tom není problém. Určitě nějaké třenice o posty ministrů budou, ale nevěřím, že by byly až tak zásadní, že by se koalice rozpadla.
Je pravda, že Babišovo ANO má nejvíc mandátů, ale je mu to na nic. Navíc Zeman před 4 roky a dnes je úplně někdo jinej. Kdo ví, jestli vůbec vnímá, co se děje...

No, pokud vzpomínám, jak to bylo nedávno, tak lidi mi říkali, že volí strany, které považují za nejlepší, zatímco teď mi říkali, že volí tak, aby Babiš nevyhrál a šel od válu. Což bylo účelem těch koalic (a ty sakra dobře věděli, proč je lidi volí) a podařilo se to.
Babiš sice může mít nejvíc křesel, ale koalice mají přez stovku. A ČSSD tam letos není (a je celkem jasné proč).

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru