Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailemAnketa Zastřelení grázla na severním Plzeňsku

Nejspíše jste to už zaznamenali, pokud ne, popíšu, co zatím víme:
v noci z 23. na 24. března se do drážního domku ve Vochově vloupal grázl, který tím vzbudil majitele. Majitel situaci vyřešil tím, že na vetřelce vystřelil. Grázl poté utíká z objektu a před domem umírá (průstřel hrudníku).
Oba obyvatelé domku v těžkém šoku ošetřili přivolaní zdravotníci, pro narušitele byl přivolán vůz jiné firmy.
Fakta: majitel objektu je Jan B. ročník 1956, s ním uvnitř partnerka ročník 1948. Jan B. je legálním držitelem palné zbraně.
Grázl je Jaroslav Vidman, 37 let, od 12 let čichá toluen, později přechází na tvrdé drogy, kvůli penězům na ně ve 20 letech brutálně vraždí důchodce Zdeňka M. se kterým se zná a který jej u sebe nechal přespat a uvařil mu večeři. Za to vyfasoval 16,5 roku (sazba je až 25, ta sleva je za to, že "se přiznal a pomáhal při vyšetřování"). Vrchní soud trest potvrdil, z výkonu trestu propuštěn v říjnu 2019.
Případ aktuálně vyšetřuje Policie ČR, pro "podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví s následkem smrti".

A mne by zajímalo, jak předpokládáte, že případ skončí.

Pár odkazů:
https://www.denik.cz/krimi/kriminaliste-resi-nocni-strelbu-ve-vochove-na-miste-zemrel-muz-20210324.html
https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/vochov-majitel-domu-zastrelil-zlodeje-vloupani-policie.A210324_072322_plzen-zpravy_vb
https://www.idnes.cz/zpravy/cerna-kronika/odvolani-potvrdilo-trest-za-vrazdu-duchodce.A031120_134327_krimi_ton

Jak dopadne Jan B?

29%
29%
41%

loading...
Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Klasicka chyba kdy pro vzbuzeni antipatii je popisovana minulost pachatele. Ta by na soud nemela mit…
Dwane Dibbley 24.03.2021 17:37
Dwane Dibbley
Pachatel nepřežil, takže to nebude tvrzení proti tvrzení a právník přepadenému už určitě poradí, co…
Wikan 24.03.2021 17:57
Wikan
Soudu by melo byt jedno, zda je obeti Hitler nebo Papez. Posuzuji se okolnosti pripadu, ne minulost…
Dwane Dibbley 24.03.2021 18:03
Dwane Dibbley
Zajisté, vrazda prvního stupne je vrazda prvního stupne bez ohledu jestli slo o nekoho kdo mel odsez…
HPET 24.03.2021 18:14
HPET
Jestli miril a miril na hrud, jde o vrazdu, kdyz na nohy sebeobrana Sebeobrana je od slov bránit se…
Kurt 24.03.2021 18:17
Kurt
Ve chvíli, kdy by po mě šel ve vlastním bytě cizí chlápek, tak bych taky nepřemýšlel, jak se ho zast…
Prasak 24.03.2021 18:26
Prasak
A o tom jsem uz psal, ze tu nejsou zadne podrobnosti jak to probihalo. Jestli vyrusil zlodeje a ten…
Dwane Dibbley 24.03.2021 18:31
Dwane Dibbley
Byl trefen do hrudníku, ne do zad. Pozpátku se špatně zdrhá.
Prasak 24.03.2021 19:08
Prasak
Hrudnik sa neda trafit zozadu;o)? Pokial sa naboj moc neroztriesti bezne tebou preleti ak nezasiahne…
fleg 24.03.2021 21:01
fleg
Nedělej ze sebe debila, prosím.
Prasak 24.03.2021 21:28
Prasak
Ale no taaak;o). Ja za to nemozem, ze ty nevies pripustit, ze hrudnik sa da zasiahnut aj zozadu stre…
fleg 24.03.2021 22:02
fleg
OMG...
Prasak 24.03.2021 22:35
Prasak
Čo sa ti nezdá. Ono to kľudne môže byť aj tak, že mu to namieriš na chrbát, milimeter pred chrbtom m…
Hastrman 24.03.2021 22:42
Hastrman
Pripadne, ze gulka vleti do chrba a vyleti cez hrudnik von. Dokonca sa nemusi ani teleportovat. Ale…
fleg 24.03.2021 23:24
fleg
Podstatný je, kudy kulka do těla vstoupila, ne kde skončila. V podstatě jsou 4 možnosti, hruď, záda,…
Prasak 25.03.2021 05:57
Prasak
Bingo...toto sa ti snazim naznacit uz od zaciatku...na rozdiel od teba, ktory si s tym celym zacal a…
fleg 25.03.2021 06:40
fleg
Já tvrdím od začátku furt to stejný, to jen ty děláš z ostatních idioty a posouváš nám něco, co jsme…
Prasak 25.03.2021 08:08
Prasak
Velmi rad sa ti ospravedlnim, takze mi prosim pomoz s vysvetlenim tejto vety. Byl trefen do hrudník… nový
fleg 25.03.2021 08:28
fleg
Ja docela souhlasim s Prasakem a absolutne nechapu tvoji logiku. Trefa do hrudniku = kulka vstoupi… nový
merlouska 26.03.2021 06:13
merlouska
A kdybys místo "kulka" napsala "střela", bylo by to bez chybičky. nový
Kurt 26.03.2021 07:32
Kurt
Pardon, o zbrane se vubec nezajimam, takze i spravna terminologie me obesla velkym obloukem :-D Diky… nový
merlouska 26.03.2021 13:04
merlouska
Tak pokud budem slovickarit, ve clanku se pise "Zloděj se měl se zraněním hrudníku dostat ještě před… nový
Dwane Dibbley 26.03.2021 14:38
Dwane Dibbley
Pokud se nepletu, nas zakon zna jen nutnou sebeobranu a i tu dale specifikuje ze musi byt umerna uto…
Dwane Dibbley 24.03.2021 18:29
Dwane Dibbley
Pleteš.
Kurt 24.03.2021 18:34
Kurt
Hodlas to nejak rozvest, nebo je to jen takovy vykrik? Nebo chces slovickarit, ze to neni nutna sebe…
Dwane Dibbley 24.03.2021 18:45
Dwane Dibbley
Samozřejmě, že chci slovíčkařit. O slovíčka totiž v právu jde. Není to totiž tak, že by obrana měla…
Kurt 24.03.2021 18:48
Kurt
V ramci teto debaty tam rozdil nevidim.
Dwane Dibbley 24.03.2021 19:21
Dwane Dibbley
Je to naprosto zasadni rozdil, kterej tu hranici nutne obrany dost posouva ve prospech braniciho se. nový
bahno 25.03.2021 08:12
bahno
Minulost pachatele jsem nepopsal pro vzbuzení antipatií, ale proto, že jsem popisoval dosud známé sk…
Kurt 24.03.2021 17:59
Kurt
Třeba pan domácí neměl čas sahat po vypínači od světel, aby se přesvědčil, zda ten cizí člověk náhod…
Prasak 24.03.2021 18:28
Prasak
On to právě může ukončit už vyšetřovatel. Řešit vypínač by taky mohlo stát život domácího i paní. Za…
Kurt 24.03.2021 18:56
Kurt
Právě už je divný to, že vlezl do baráku, kde musel očekávat (spící) lidi a tedy případný konflikt s…
Prasak 24.03.2021 19:07
Prasak
Mne je zase divne preco vsetci automaticky predpokladate, ze sa to cele stalo v dome. Ano je to velm… nový
fleg 25.03.2021 08:32
fleg
Ale jo, krimi-plzen to psalo. Dle popisu ho strelil v dome, on jeste vybehl ven a tam exnul. nový
bahno 25.03.2021 19:12
bahno
Jasne a par riadkov nad tym pisali, ze je dovodne podozrenie, ze vnikol do objektu...takze sa to nev… nový
fleg 25.03.2021 19:50
fleg
Podle nasich zakonu by mel byt ten clovek souzen, protoze minimalne tak, jak to popisujes, nebyl oby…
RedMaX 24.03.2021 20:12
RedMaX
Tohle je přesně ten příspěvek, kvůli kterému otázka zní, jak zní a ne tak, jak navrhoval fleg. Už js…
Kurt 24.03.2021 20:22
Kurt
Nebudu diskutovat jelikož kde diskutuje demagog a cenzor Fleg to nemá cenu. Jen jedna příhoda z naše… nový
nerady 25.03.2021 08:20
nerady
Pročetl jsem příspěvky a takto nimrat se mi v tom nechce. Můj názor je ten, že střelec by měl dostat… nový
Moas 25.03.2021 09:10
Moas
Pročetl jsem příspěvky a takto nimrat se mi v tom nechce. Vždyť nemusíš. :-) Téma jsem založil prot… nový
Kurt 25.03.2021 09:19
Kurt
Grafomani tu jsou asi dva a často si vystačí sami. Založil bych jim samostatnou debatu a tam by se m… nový
Prasak 25.03.2021 11:57
Prasak
Radsej budem citat grafomana ako cloveka, co spravi chybu v usudku a namiesto toho, aby to uznal naz… nový
fleg 25.03.2021 13:08
fleg
Nevím o kom píšeš, já si totiž nejsem vědom žádné chyby ve svém úsudku, ale viděl jsem ji ve tvým. nový
Prasak 25.03.2021 16:29
Prasak
Pripustam a prave preto som ti tam vyssie polozil otazku, aby si mi vysvetlil ako si to myslel, ked… nový
fleg 25.03.2021 16:31
fleg
Já jsem nikde nenaznačoval, že by ho picnul zezadu. Napsal jsem, že ho střelil do hrudi a to znamená… nový
Prasak 25.03.2021 21:43
Prasak
Dnes se na nás mailem či přes Facebook obrátily více než tři desítky čtenářů s obdobnými dotazy či p… nový
Kurt 25.03.2021 19:00
Kurt
Souhlasím s tebou jen pro ostatní kdyby u vás k něčemu podobnému došlo. Vystřelit dvě rány (jednu do… nový
nerady 25.03.2021 19:12
nerady
To vše se dozvíme po vyšetření policí. Tma, chaos, moment překvapení, nikdo nic neví. Přeji střelci… nový
Cat 25.03.2021 20:38
Cat
Zastřelení (či jinace eliminování) vraha je IMHO záslužný čin. Měl by dostat medaili. nový
mif 25.03.2021 20:46
mif
Tak on u toho i nekoho zavrazdil? Jsem to asi prehlidnul. nový
Dwane Dibbley 25.03.2021 20:50
Dwane Dibbley
Vykurvenec, odsouzený vrah. Co na tom nechápeš? Strýček nám udělil lekci, jak se máme v tomto případ… nový
mif 25.03.2021 21:10
mif
Jakoze zabijet lidi dle uvazeni je spravne? Ze zrusime soudy a trestni system a jednoduse bude moci… nový
Dwane Dibbley 25.03.2021 21:29
Dwane Dibbley
Ty se tady zastáváš vraha a ani se nerdíš? A soudy klidně zrušme - zastávají se jen dříve zmíněných… nový
mif 25.03.2021 22:02
mif
Krasny. Je mi lito lidi jako jsi ty kteri se dobrovolne rochni ve vlastnim pekle. nový
Dwane Dibbley 25.03.2021 22:13
Dwane Dibbley
Každý žijeme ve svém vlastním pekle. Tebe je mi celkem líto. I když...není... nový
mif 26.03.2021 00:24
mif
Když ten borec mačkal spoušť, tak nemohl vědět, že ten borec před ním je zasloužilý vrah. To zjistil… nový
Prasak 26.03.2021 08:18
Prasak
A máme tu další info: „Oznamovatel na tísňovou linku byl operátorem instruován k poskytnutí první p… nový
Kurt 26.03.2021 08:37
Kurt
Myslím, že za smrt zloděje může nápravné zařízení kde strávil velmi dlouhou dobu, jelikož asi naprav… nový
nerady 26.03.2021 10:47
nerady
Jestli mu chtel poskytnout i prvni pomoc je prave klicove, podle toho co pisou, vse hraje v prospech… nový
HPET 26.03.2021 11:18
HPET
"Proto se pro zbrojni prukaz delaji psychotesty." Na takovouhle blbost si přišel kde prosím ? Psych… nový
Araneus84 26.03.2021 11:40
Araneus84
Protoze zbroji prukaz mam. Jak je to v Cr nevim a nikde o psychotestech primo v Cr nepisu. Jinde je… nový
HPET 26.03.2021 11:41
HPET
Já zbroják mám. Žádné psychotesty jsem nedělal. Obvodní lékař vystavuje potvrzení, což je fakticky f… nový
Araneus84 26.03.2021 12:15
Araneus84
Pokud by se dělali v ČR psychotesty při získání zbrojního průkazu tak minimálně polovina myslivců má… nový
nerady 26.03.2021 18:45
nerady
Z novinek k případu jen informace o advokátním zastoupení: Jana B. společně zastupují Mgr. Gawron a… nový
Kurt 29.03.2021 20:02
Kurt
Taj jsem si v dnešních novinách přečetl, že lupič držel v ruce sekeru. Majitel rodinného domku by mě… nový
nerady 20.04.2021 08:55
nerady
Díky. No já jsem tu o tom psal už před téměř měsícem: Zajímavé je, že se tady na to nikdo nepodíval… nový
Kurt 20.04.2021 09:10
Kurt
Slíbil jsem, že případ budu i nadále sledovat, což jsem dělal a tak sem vložím i závěr: Muž, který… nový
Kurt 22.11.2021 12:45
Kurt
Hurá! Akorát je docela vopruz, že to trvalo tak dlouho. Žít pár měsíců v nejistotě, já bych z toho m… nový
Prasak 22.11.2021 19:57
Prasak
Alespoň nějaká dobrá zpráva dneska. poslední
Karel04 22.11.2021 21:34
Karel04

Klasicka chyba kdy pro vzbuzeni antipatii je popisovana minulost pachatele. Ta by na soud nemela mit absolutne zadny vliv, jelikoz tuto minulost strelec neznal a navic jde o jine ciny nesouvisejici s aktualnim pripadem (navic za ne jiz byl souzen, trestan a trest si odsedel).
Jak to dopadne, tezko rict bez znalosti podrobnosti. Nejdulezitejsi budou vypovedi tech prepadenych. Pokud strilel bez jakehokoli varovani, muze mit problem. Stejnetak muze mit problem, pokud zlodeje nejak vyrusil, ten se dal na utek a strilel po nem az pri uteku. Asi jedine opravnene pouziti zbrane by bylo, kdyby sel zlodej primo po nich (sebeobrana/krajni nouze). Dalsi problem muze byt, pokud nebyl pachatel nijak ozbrojen (o zadne zbrani nepises). Delat soudy na zaklade kratkeho odstavecku z novin neni moc dobry.

Pachatel nepřežil, takže to nebude tvrzení proti tvrzení a právník přepadenému už určitě poradí, co a jak má říkat, aby z toho vyvázl co nejlépe.
A s tím, že minulost pachatele nebude mít na soud absolutně žádný vliv, určitě nesouhlasím. Právě naopak - když přepadený řekne, že ho pachatel ohrožoval, soud nebude mít právě vzhledem k té minulosti příliš pochybností.

Zajisté, vrazda prvního stupne je vrazda prvního stupne bez ohledu jestli slo o nekoho kdo mel odsezeno 5,10, 20 let.
To by muselo jit o nebezpecnou hledanou osobu a strelec by musel byt v primém ohrození smrti aby mohl pouzit zbran k sebeobrane (to neznamena nekoho zabit). Jestli miril a miril na hrud, jde o vrazdu, kdyz na nohy sebeobrana, prokurator si muze vymyslet cokoliv.

Ale, podle toho jak je to v mediich a vynasí moc zivot kriminalnika na povrh, podezrivam ze jde o medialni krok, kde muz bude odsouzen ale jen podminecne tedy propusten na svobodu (V pripade obrany)

Velmi rad sa ti ospravedlnim, takze mi prosim pomoz s vysvetlenim tejto vety.

Byl trefen do hrudníku, ne do zad. Pozpátku se špatně zdrhá.

Ja som ju pochopil tak, ze reagujes na predrecnika a tvrdis, ze bol zastreleny zpredu (on tvrdil, ze mozno zozadu) a ako argument davas, ze bol streleny do hrudnika.
Ja som na to reagoval, ze ak bol zasiahnuty do hrudnika mohlo to byt kludne zozadu.
Fakt mas pocit, ze tym robim z niekoho idiota?

Ja docela souhlasim s Prasakem a absolutne nechapu tvoji logiku.

Trefa do hrudniku = kulka vstoupi do tela v oblasti hrudniku
Trefa do zad = kulka vstoupi do tela v oblasti zad

Je jedno, kde zustane nebo kudy vystoupi, ale strela do hrudniku/do zad proste semanticky urcuje, jestli byl strelenej zepredu nebo zezadu.

Tak pokud budem slovickarit, ve clanku se pise "Zloděj se měl se zraněním hrudníku dostat ještě před chatu..". Zadna strela/trefa do hrudniku/zad, ale mel zraneni hrudniku (i kdyby byl strelen do zad, tak "zraneni zad" je mluvnicky katastrofa). Pokud slo o prustrel, tak strela pri vystupu dokaze udelat daleko vetsi paseku nez pri vstupu. Jak uz jsem psal, chybi jakekoli relevantni detaily podle kterych by slo predikovat zaver.

Hodlas to nejak rozvest, nebo je to jen takovy vykrik? Nebo chces slovickarit, ze to neni nutna sebeobrana, ale nutna obrana?

Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací přímo hrozící, nebo trvající útok na zájem chráněný trestním zákonem, není trestným činem. Nejde o nutnou obranu, byla-li obrana zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku.

Minulost pachatele jsem nepopsal pro vzbuzení antipatií, ale proto, že jsem popisoval dosud známé skutečnosti. Čili jsem jen čerpal z médií.
Varování bych asi neřešil, byly 2 hodiny v noci a střílelo se v samostatném domku, čili svědků, kteří by něco slyšeli, moc nebude (a varovný výstřel po obránci nikdo nemůže chtít).
Díra v zádech by asi nebylo dobré znamení. O tom, jestli jediným ozbrojeným byl obránce, se myslím dozvíme.

Třeba pan domácí neměl čas sahat po vypínači od světel, aby se přesvědčil, zda ten cizí člověk náhodou nemá něco v ruce. Tohle bude určitě mediálně sledovaný. Ale vzhledem k rozporu "6 let za příspěvek v diskuzi" a "3,5 roku za strčení člověka pod metro" fakt bude záležet na soudci a na tom, jak se vyspí.

On to právě může ukončit už vyšetřovatel. Řešit vypínač by taky mohlo stát život domácího i paní.
Zajímavé je, že se tady na to nikdo nepodíval obráceně - mrtvý je vrah, který vlezl do cizího baráku. Není to náhodou tak, že obránce nejspíš někomu zachránil život? Metody státu (16,5 roku) zjevně kýžený výsledek nepřinesly a bylo tedy jen otázkou času, kdy grázl na někoho zaútočí znovu. Nebýt tam ta palná zbraň a schopnosti pana domácího, stát mohl přijít o mnohem víc.

Právě už je divný to, že vlezl do baráku, kde musel očekávat (spící) lidi a tedy případný konflikt s nimi. Ten chtěl pachatel řešit jak? Určitě ne nějakou výmluvou. Opatrný lupič bude hledat majetek tam, kde má menší šanci někoho potkat, tedy sklepy, garáže. Jestli ti někdo vleze až do obýváku, tomu je (nejspíš) všechno jedno a tedy se se svědky mazat nebude.

Mne je zase divne preco vsetci automaticky predpokladate, ze sa to cele stalo v dome.
Ano je to velmi pravdepodobne, ale nikde nikto neuviedol, ze ho zastrelil v dome.
Tym netvrdim, ze sa to v dome nestalo len mi pridu tie vase sudy prirychle...grazel vs obet, vlliezol mu do domu, tam ho picol a je to vybavene.
Mozme riesit dalsi pripad.

Podle nasich zakonu by mel byt ten clovek souzen, protoze minimalne tak, jak to popisujes, nebyl obyvatel domku/strelec v akutnim ohrozeni zivota a tudiz nebyl opravnen pouzit strelnou zbran, minimalne mel prvne pouzit varovneho vystrelu, pokud uz teda vubec hned pouzivat zbran.

Samozrejme bych si pral, aby souzen nebyl a aby byly zakony u nas zmeneny podle USA, kde ma obyvatel za zdi sveho bydliste vetsi prava. Muj nazor je, ze zastrelit nezvaneho navstevnika, ktery prisel zcela zjevne na "navstevu" s umyslem spachat minimalne trestny cin kradeze, je zcela adekvatni obrana a byl bych rad, kdyby to takto bylo uzakoneno.

Tohle je přesně ten příspěvek, kvůli kterému otázka zní, jak zní a ne tak, jak navrhoval fleg.
Už jsme zase u USA. USA se ohání ti, kteří nemají znalosti problematiky a myslí si, že v USA jezdí kovbojové na koních s kolty proklatě nízko. Vůbec netuší, že v USA má každý stát jiné zákony a v mnoha státech jsou tyto zákony přísnější, než u nás. Takže díky za názor.

Nebudu diskutovat jelikož kde diskutuje demagog a cenzor Fleg to nemá cenu. Jen jedna příhoda z našeho kraje z počátku 90 let. V jedné vesnici byl v noci někdy k druhé hodině již po několikráte vylupován obchod. Majitel ho měl v té době napojen na pult ochrany u policie (nyní už to nejde). Policie vyrazila na místo a z obchodu právě prchal lupič. Policisté ho vyzývali k zastavení nicméně ten stále prchal. Policista vytáhl pistoli a světe div se na asi 100 metrů ho trefil do zad a on na místě zemřel. Policista byl dán do vazby a pobyl tam pár dní než byl pachatel identifikován. Pak se zjistilo, že se jedná o člověka, který byl již několikrát trestán, policista z vazby propuštěn a žádný soud se nekonal.

Pročetl jsem příspěvky a takto nimrat se mi v tom nechce.
Můj názor je ten, že střelec by měl dostat medaili za zbavení světa jedné obtížné vši.
Očekávám nějaké dobroserné protinázory typu "jak mohl vědět, že to není jen zmatený soused, který si v horečce přišel půjčit aspirin".

Já jsem nikde nenaznačoval, že by ho picnul zezadu. Napsal jsem, že ho střelil do hrudi a to znamená, že borec nemohl být střelen na útěku, protože by musel v tom případě utíkat pozpátku, což je poměrně málo pravděpodobný. Nejspíš jsme o případu četli každej jinej článek, protože v tom, co jsem tu postnul, bylo o střelení do hrudi psáno. Proto jsem tvoje úvahy o náboji v hrudi skrz záda bral za trollení.

majitel-domku-na-plzensku-zastrelil-zlodeje-ktery-se-k-nemu-vloupal-40354906
...trefil ho do hrudníku.

Dnes se na nás mailem či přes Facebook obrátily více než tři desítky čtenářů s obdobnými dotazy či připomínkami k případu včerejší střelby ve Vochově. Převládaly dotazy, proč policie stíhá střelce Jana B., proč ho vůbec vyšetřují, z čeho střílel, jak mu mohu pomoci atd. Samozřejmě nemůžeme odpovídat každému zvlášť, a tak to zde shrneme.
Policie Jana B. nestíhá, to znamená, že ho z ničeho neobvinili, pouze případ střelby šetří, což samozřejmě musí učinit u každé násilné smrti. V případu je například nařízena balistická expertíza. Šetření pak rozhodne, zda šlo o nutnou obranu či nikoli. Pokud ano, muž nebude z ničeho obviněn a vrácena mu bude i zbraň kterou použil, konkrétně má jít o pistoli ČZ vz 75.

Střelec v tom není sám, mimo rodiny teď za Honzou stojí celý Vochov a přicházejí nabídky pomoci z celé republiky. Starosta Mgr. Bohuslav Ebermann již včera uvedl, že jde o slušnou rodinu, se kterou nebyly v obci žádné problémy a muži nabídl pomoc obce. Pomocnou ruku podala také Liga Libe, což je celonárodní hnutí bojující za práva slušných občanů na zbraň a právo se bránit, a nabídla zprostředkovat bezplatné služby známého právníka Mgr. Miloslava Jančíka, který je nejen expert na zbraně a právo, ale i lektor o tomto přednášející.

https://www.krimi-plzen.cz/a/bude-nebo-nebude-honza-obvinen/

Souhlasím s tebou jen pro ostatní kdyby u vás k něčemu podobnému došlo. Vystřelit dvě rány (jednu do stropu) je jedno v jakém pořadí je vystřelíte ale musíte tvrdit, že první byla do stropu. Pachatel musí být střelený ze předu, střela do zad je průšvih. Někdo tady psal o střelbě na nohy. Pokud nejste profesionální střelec který se střelbou zabývá tak lehce zdůvodníte, že ze zbraně nestřílíte denně a že jste na nohy mířili. Nesmí to však být ze dvou metrů.

A máme tu další info:

„Oznamovatel na tísňovou linku byl operátorem instruován k poskytnutí první pomoci. Tu prováděl až do příjezdu všech složek integrovaného záchranného systému. Poskytoval první pomoc přes 12 minut stlačováním hrudníku kompresí,“ potvrdila mluvčí plzeňských záchranářů Mária Svobodová.

https://cnn.iprima.cz/muz-ktery-na-plzensku-zastrelil-zlodeje-ho-udajne-vyzval-k-odchodu-z-domu-21789

Kromě toho, že zjevně pomoc poskytl, je tam důležitá ještě jedna informace: do příjezdu všech složek integrovaného záchranného systému...přes 12 minut. Vidíte? 12 minut. Kdyby obránce neměl zbraň, ale jen telefon a stihl zavolat na tísňovou linku, dorazila by už za 12 minut na místo Policie a mohla konat - v tomto případě tedy nejspíše opatrně vstoupit do objektu a obkreslit mrtvoly majitele domu a jeho partnerky křídou. Pomáhat a chránit - ale nemůžou být všude a za bezpečí sebe a svých blízkých si zodpovídá každý sám:!:

Myslím, že za smrt zloděje může nápravné zařízení kde strávil velmi dlouhou dobu, jelikož asi napraven nebyl. Dále probační služba jelikož po propuštění z vězení se asi o něj nestarala a v neposlední řadě policie jelikož je zákaz nočního vycházení a on se neměl ve dvě hodiny v noci nikde potulovat. Dále za to můžou politici jelikož již několikrát byl na stole zákon 3 x a dost a ten nebyl nikdy schválen. Kdyby všechny instituce zde vyjmenované konaly tak jak mají nic by se nestalo.

Jestli mu chtel poskytnout i prvni pomoc je prave klicove, podle toho co pisou, vse hraje v prospech obrance.
Ten Pan musel mit 2 soky, zaprve ze nekoho postrelil a ten zemrel, a druhej kdyz zjistil ze ten zlodej byl jiz trestany a nebezpecny.
(barvy se to tak, ze by snad mohlo byt opravdu uznane ze se branil v pravu, osobne mu to preji, i ten medialni tlak a podpora lidi by mohla mit vlil v prospech obrance)

Nazory tipu strilet do lidi, nebo bez varovani zastrelit postavu co se mihla jen pres zahradku pisou jen magori a paka co v detstvi trapili kocky, nebo maji nejake psychologické potize rozeznat realitu od nejake debilni pocitacove hry. Proto se pro zbrojni prukaz delaji psychotesty.

PS: Jinak mate v Cr docela o proti EU mirnejsi opatreni, jsem vycetl ze dokonce muzete u sebe nosit nuz. Jinde cepel noze delsi jak dlan nebo boxer a podobne jsou zbrane 2 CAT mimo zabaveni a pokutu muzes dostat podmineny trest.

Pred 10 lety jsem branil pritelkyni (bylo to mimo Cr) a vyfasoval jsem 3 roky podminene na 5 Let.
Venku kde jsme popijeli se knam pripojili dva Tunizianci, a kdyz jsem sel do hladoveho okna nebo takového tureckeho obchudku kde se prodava po pulnoci alkohol a vysel ven tak pritelkyne byla na zemi jeden z ni do ni kopal a druhy se naklanel ze ji chytne za vlasy.
Kdo by nemel cervenou pred ocima ! ]:(
Ja mam neco malo pres 170 ti dva meli pres 180 tak me asi podcenili, flaskou co mi rozbil o hlavu kdyz jsem sel pritelkyni napomoc jsem jednomu udelal 48 stehu na obliceji a druhemu slaby otres mozku a dvakrat prelomeny nos.

U soudu byly jako postizeni (byly to bratri uz s rejstrikem za napadeni) a ja jako vinik (cisty trestni rejtrik) a tak jsem byl i odsouzen, takova je justice. V novinach psali jak opili cizinec tezce zranil dva francouze a samozrejme magrebanska populace se odvolavala hned na rasismus.

Protoze zbroji prukaz mam. Jak je to v Cr nevim a nikde o psychotestech primo v Cr nepisu.
Jinde je to bezna vec. I tak nemohu strelnou zbran mit nekde sebou venku a strilet jen v klubu / sportovne.

Ale vidim ze se pise :
Vydání zbrojního průkazu se řídí zákonem č. 119/2002 Sb. 2002 o střelných zbraních a střelivu. Zákon mimo jiné vymezuje duševní poruchy a nemoci, kvůli kterým nelze zbrojní průkaz získat. A právě ty mají psychotesty na zbrojní průkaz odhalit.

https://www.mvcr.cz/soubor/sb016-09-pdf.aspx

V opačném případě bychom veskrze přišli o městskou policii....

U mestske policie v Cr se nedelaji u prijimacek psychotesty ?
V Cr neziju, nevim, ale pro nabor do MP psychotesty vidim. http://nabor.mppraha.info/

"Vyčkat zpětného kontaktu našich náborových pracovníků a domluvit si termín fyzických a psychologických testů."'

Já zbroják mám. Žádné psychotesty jsem nedělal. Obvodní lékař vystavuje potvrzení, což je fakticky formalita. Zbraň mohu regulérně skrytě nosit s sebou s výjimkou akcí, kde bych pil alkohol nebo tam, kde je to zakázané (banka a obdobné budovy se symbolem zakazující vstup se zbraní - tento vstup je zakázán čistě libovůli provozovatele, zákon to explicitně neupravuje. Je to obdobný zákaz jaké zákaz vstupu se zmrzlinou).

Pokud by se dělali v ČR psychotesty při získání zbrojního průkazu tak minimálně polovina myslivců má jen tesák. Také souhlasím s Araneusem 84 co se týká městské policie a u státní by také pár jedinců mělo být beze zbraně (např. incident v Plzni kdy potetovaný policajt vyhrožoval řidiči tasenou zbraní). V Praze je to asi aktivita města po předešlých průšvihů příslušníků městské policie.

Díky. No já jsem tu o tom psal už před téměř měsícem:

Zajímavé je, že se tady na to nikdo nepodíval obráceně - mrtvý je vrah, který vlezl do cizího baráku. Není to náhodou tak, že obránce nejspíš někomu zachránil život?

ono to totiž opravdu od začátku vypadá tak, že Jan B. poskytl státu službu a s pravděpodobností blížící se jistotě zachránil hned několik životů.

Slíbil jsem, že případ budu i nadále sledovat, což jsem dělal a tak sem vložím i závěr:

Muž, který ve Vochově zastřelil útočníka, je nevinný

Kriminalisté po několikaměsíčním vyšetřování rozhodli, že se jednalo o nutnou obranu a případ odložili

https://www.krimi-plzen.cz/a/prispevek-na-obhajobu/

Zastřelení zloděje se sekerou byla nutná obrana, uzavřela policie
22. listopadu 2021 11:19

Kriminalisté odložili vyšetřování případu Jana B., který letos v březnu zastřelil muže, jenž se mu v noci vloupal do domu ve Vochově na Plzeňsku. Vyšetřovatelé případ vyhodnotili jako nutnou obranu.

https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/vochov-plzensko-zastrelil-vloupal-zlodej-zbran-policie.A211005_094641_plzen-zpravy_vb

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru

loading...