Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Mobily - budou k něčemu?

Onehdy se na mne obrátila spolužačka ze základky, že zkouší svolat setkání spolužáků po (hodně) letech, jestli mám kontakt na svého tehdy kamaráda. Dala mi číslo svého mobilu, kam se má ozvat. Já už jsem o něm nevěděl, ale věděl jsem o jeho bratrovi, tak jsem k nim zašel, manželce (toho bratra) jsem předal vzkaz s mobilním číslem spolužačky a poprosil jsem jí, ať ho švagrovi příležitostně předá.
Včera jsem se s tou spolužačkou potkal, připomněla mi, abych nezapomněl na toho kamaráda, já jsem odvětil, že už jsem to zařizoval, jestli jí ještě nevolal, ona že prý neví, protože když jí volá neznámé číslo, tak to nebere.

To není první takový případ - onehdy jsem volal bývalé kolegyni z práce. Kromě svých mobilů máme doma ještě jeden, po matce, s tarifem Twist, jako rezervní. Každý rok tam pošlu dvě stovky, aby se zachovala funkční simka a někam zavolám. Dřív jsem ten mobil používal k placení MHD, když jsem občas jel do Prahy, teď jako senior už mám tramvaje zadarmo, tak se mi v mobilu hromadí kapitál. Tak abych z těch prachů trochu ukecal, té kolegyni jsem zavolal z toho mobilu. Taky to nezvedla. A když jsem s ní pak mluvil ze svého mobilu (na mne tam kontakt má), taky prý neznámá čísla nebere.

Do třetice všeho dobrého. Známý má služební mobil (snad pracuje jako řidič firemní dodávky), kdosi mu volal, on to nemohl hned vzít, tak volal zpátky, snad se mu někdo ozval, ale nic nechtěl a ten známý pak zjistil, že z mobilu má vyluxované všechny kontakty.

Předmět Autor Datum
Já tedy neznámá čísla (zas tak moc často to ale není, jeden dva měsíčně, obvykle volají úřady) beru,…
L-Core 18.03.2019 12:38
L-Core
Já to dělám naprosto stejně - zvednu, když je to otrapa, položím. Zpět taky nevolám, držím se filozo…
Prasak 18.03.2019 18:50
Prasak
Ten treti pripad je blbost, teda ak naznacujes, ze mu hackol telefon cez telefonat.
fleg-sk 18.03.2019 12:49
fleg-sk
Já nic nenaznačuji (my nesmíme ani naznačovat:-) Takhle jsem to slyšel, ten dotyčný byl dost zoufalý…
Yarda 18.03.2019 13:02
Yarda
Cely pribeh je lehce podivny...kontakty nezmiznu len tak a ked ano su zalohovane na Google ucte, tak…
fleg-sk 18.03.2019 14:36
fleg-sk
Trubky? Já nic na gůglu zálohované nemám (a ani kdybych měl data, nemám zájem tyhle údaje s někým s…
L-Core 18.03.2019 16:29
L-Core
Já si taky kontakty z mobilu jednou za čas zazálohuju do PC. Na Androidu je to stejně snadný, jako z…
Prasak 18.03.2019 18:56
Prasak
Na Androidu je to stejně snadný, jako zkopírovat fotky z mobilu do PC. No, tak to tedy netuším jak,…
L-Core 18.03.2019 19:10
L-Core
Co by ty tvoje známý dělaly, kdyby měly doma telefon na pevnou linku, jen s tlačítkama? I když mi ně…
Prasak 18.03.2019 18:55
Prasak
Ad 3 - Na to pomáhá alobalová čapka
Moas 30.03.2019 19:26
Moas
Ta pomáhá nejen na tohle ]:) poslední
L-Core 30.03.2019 19:31
L-Core

Já tedy neznámá čísla (zas tak moc často to ale není, jeden dva měsíčně, obvykle volají úřady) beru, ale nepředstavuji se, počkám si, oč se jedná. Nemám-li na pokračování hovoru zájem, pokládám (a na opakované volání vzápětí nereaguji).

Nikdy nikomu nevolám zpět, ani známým číslům (výjimkou je nejbližší rodina).

Ten tvůj příklad "do třetice" nechápu. On někam zavolal a zmizely mu kontakty?

Já to dělám naprosto stejně - zvednu, když je to otrapa, položím. Zpět taky nevolám, držím se filozofie - pokud to bylo důležitý, tak zavolají znovu. Pokud nezavolají znovu, tak to důležitý nebylo.. Zavolám zpět jen těm, který mám uložený (tedy známý čísla).

Já nic nenaznačuji (my nesmíme ani naznačovat:-)
Takhle jsem to slyšel, ten dotyčný byl dost zoufalý, byl s tím i na outů a tam mu nepomohli.
Jak jsem koupil, tak prodávám:-(

Trubky?

Já nic na gůglu zálohované nemám (a ani kdybych měl data, nemám zájem tyhle údaje s někým sdílet) :-)
Stačí mi (na kontakty) desktopový Outlook z MS Office.

Přinejhorším stačí excelová tabulka, Franta 777 123 456, Mařena 777 987 654 atd.

--
Jasně, tohle mnoha lidem nestačí, chápu ;-)
Mně ano.

Já si taky kontakty z mobilu jednou za čas zazálohuju do PC. Na Androidu je to stejně snadný, jako zkopírovat fotky z mobilu do PC.

Co by ty tvoje známý dělaly, kdyby měly doma telefon na pevnou linku, jen s tlačítkama?
I když mi něco podobnýho před mnoha lety udělal brácha, když si pořídil první mobil. Tak mu tedy volám a chci ho uvítat do mobilního světa, ale on to nebral. Musel jsem mu poslat SMS, teprve pak se s ním dalo mluvit. Musel jsem mu "vytmavit", že jak s ním asi můžu mluvit po telefonu, když má prázdnej seznam kontaktů a on cizí čísla nebere. No polepšil se od tý doby.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru