Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Mobily - budou k něčemu?

Onehdy se na mne obrátila spolužačka ze základky, že zkouší svolat setkání spolužáků po (hodně) letech, jestli mám kontakt na svého tehdy kamaráda. Dala mi číslo svého mobilu, kam se má ozvat. Já už jsem o něm nevěděl, ale věděl jsem o jeho bratrovi, tak jsem k nim zašel, manželce (toho bratra) jsem předal vzkaz s mobilním číslem spolužačky a poprosil jsem jí, ať ho švagrovi příležitostně předá.
Včera jsem se s tou spolužačkou potkal, připomněla mi, abych nezapomněl na toho kamaráda, já jsem odvětil, že už jsem to zařizoval, jestli jí ještě nevolal, ona že prý neví, protože když jí volá neznámé číslo, tak to nebere.

To není první takový případ - onehdy jsem volal bývalé kolegyni z práce. Kromě svých mobilů máme doma ještě jeden, po matce, s tarifem Twist, jako rezervní. Každý rok tam pošlu dvě stovky, aby se zachovala funkční simka a někam zavolám. Dřív jsem ten mobil používal k placení MHD, když jsem občas jel do Prahy, teď jako senior už mám tramvaje zadarmo, tak se mi v mobilu hromadí kapitál. Tak abych z těch prachů trochu ukecal, té kolegyni jsem zavolal z toho mobilu. Taky to nezvedla. A když jsem s ní pak mluvil ze svého mobilu (na mne tam kontakt má), taky prý neznámá čísla nebere.

Do třetice všeho dobrého. Známý má služební mobil (snad pracuje jako řidič firemní dodávky), kdosi mu volal, on to nemohl hned vzít, tak volal zpátky, snad se mu někdo ozval, ale nic nechtěl a ten známý pak zjistil, že z mobilu má vyluxované všechny kontakty.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
https://www.novinky.cz/clanek/internet-a-pc-mobil-obavy-z-nejhorsiho-mladi-lide-odmitaji-zvedat-tele…
Yarda 01.09.2024 08:33
Yarda
Ten článek je o výsledku průzkumů v UK, u nás to asi ještě tak špatné není. To jen Novinky shání co…
Karel04 01.09.2024 12:21
Karel04
Ale diskuse je tam výživná, teď je tam 1296 příspěvků, to by na statistické vyhodnocení mohlo stačit…
Yarda 01.09.2024 15:52
Yarda
Píše se tam něco zajímavého? Po mě to furt chce nějaké souhlasy, které jim rozhodně dávat nechci, t…
gilhad 01.09.2024 17:23
gilhad
Co zkusit jiný prohlížeč? Jestli myslíš na Seznamu toho psa, stačí třikrát kliknout, naposled, že ch… nový
Yarda 01.09.2024 20:17
Yarda
Díky. Takže jako vždycky :) nový
gilhad 01.09.2024 20:26
gilhad
Já telefony z cizích čísel beru, dost často něco objednávám a tak nevím co kdo potřebuje upřesnit ne… nový
Karel04 01.09.2024 23:16
Karel04
To je toho. Ja taky odmitam zvedat telefony :-D SMS, WhatsApp, e-mail, Discord a podobne to jisti ;-… nový
merlouska 01.09.2024 20:30
merlouska
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/magazin-zivotni-styl-trend-do-not-disturb-264150 :beer: poslední
Yarda 14.11.2024 09:29
Yarda

Ale diskuse je tam výživná, teď je tam 1296 příspěvků, to by na statistické vyhodnocení mohlo stačit.
Na internetu každou chvíli nějaký mlamoj otravuje že potřebuje vyplňování dotazníků na školní práci, tohle by mohlo být zajímavé.
:beer:

Co zkusit jiný prohlížeč? Jestli myslíš na Seznamu toho psa, stačí třikrát kliknout, naposled, že chceš zadarmo reklamy. Otravuje to ale jsou horší věci.

Poslední příspěvky, myslím že týpci co jsou moc rozplameněni se už vyřádili.

Tak je mě 34 a já teda i volám, ale mám pořád profil nerušit a zvoní mě telefon jenom když mě volá někdo z kontaktů. Jinak, ale je pravda, že nejvíc komunikuji přes whatsapp. Neznámá čísla se mě ale většinou nedovolují.

Mam eshop s detskym oblecenim a nejlepsi jsou ty zakaznici co si objednaji nejake GLS co PPL domu a pak to neberou, balicek se nam vrati, my po nich pozadujeme uhrazeni nakladu za marnou prepravu a oni se pak vymlouvaji, ze neprevzali balicek protoze nezvedaj cizi cisla, a to ani z naseho eshopu, kde si objednavku udelali. A pak se vymlouvaji, ze i emaily a sms nectou od cizich lidi a hrozne se divi, ze po nich chceme neco uhradit 🙂

Jestli to nebude spíš tím, že jo je psáno je dáno, zatímco hovor může druhý popřít a nebo podat zcela jinak.

A co takhle, 70 % volání jsou nabídky , o které nemám zájem, vnucují mi něco , co nechci, slušně je pošlu někam a oni za týden volají zase. Tyhle čísla si zablokuji, ale hajzlící mají více linek, takže opět zase. Proto čísla, které neznám nezvedám, je to otravné, řeknete jim slušně že nemáte zájem, a za měsíc otravují z jiného čísla zase

70% ? no to snad ne... a když tak okamžitě konec a číslo na černou listinu. Co kdyby vám volal např. kamarád o pomoc z půjčeného mobilu?

To už je to poslední z čeho bych měla mít strach.
Vždy si říkám, mohlo se někomu něco stát z mých blízkých...
Zrovna v pátek mi volalo cizí číslo..
Byla to sousedka od mé mámy, které se něco stalo s telefonem...
Máti jsem mobil zprovoznila (je starší ročník)nevyzná se v tom....
Takže za mně ano, hovory z cizích čísel přijímám 🤔

Já telefony z cizích čísel beru, dost často něco objednávám a tak nevím co kdo potřebuje upřesnit nebo zda nevolá dopravce. Když je to ale nějaký šmejd nebo průzkum, hned ho utnu, že na blbosti nemám čas, nic nechci a ať už nevolá. Pokud mám náladu a trochu času, tak si vyslechnu ty kecy až k upozornění, že je hovor nahráván a pak hned oznamuji: "No výborně, tak mi do toho záznamu vysvětlete, kde jste vzal moje telefonní číslo a hlavně můj souhlas, že mi smíte volat." A je klid, hned zavěsí a škrtnou si mě ze seznamu. :-)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru