Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Máte někdo nějaké oblíbené recepty?

Ahoj,
nechci tu z toho dělat nějakou online kuchařku. Ale rád bych se vás zeptal zda máte někdo nějaké odzkoušené popřípadě i vlastní recepty (jakékoliv)? Mě osobně zajímají hlavně takové ty typicky hospodské delikatesy jako jsou nakládané sýry(hermelín, eidam prostě jakékoliv), utopenci atd. Dále pokud by měl někdo nějaké studené omáčky k masu (myslím nějaké co vydrží ve skleničce) tak bych se též nezlobil. A co by mě nejvíce potěšilo tak nějaké výborné recepty na cvrčky, červy apod.

Doufám že se to tu chytí a že budu mít já i jiní uživatelé nějakou inspiraci ;-)

Předmět Autor Datum
Já mám jeden, nad kterým si všichni ofrnují nos, ale nedám na něj dopustit: vločky namočené v big sh…
AZOR 28.08.2013 20:34
AZOR
Ohledně těch broučků: mám knížku "Hmyz na talíři", ale ještě jsem se neodvážil. Cosi jsem viděl u st…
oldsoft 28.08.2013 20:35
oldsoft
Peču domácí chleba a "chlebánky", recept: 40 dkg žitné chlebové mouky (lze měnit poměr mouky, žitné…
IQ37 28.08.2013 21:05
IQ37
Dělám pomalu pečený bůček - na úvod uvedu, že recept není vhodný pro dietáře a ty, kteří mají na vař…
Kurt 09.09.2013 20:07
Kurt
Jo jasně pomalé pečení, takto podobně peču krkovici, jen na závěr kůrku dodělím pod grilem v troubě…
M-Pol 09.09.2013 20:20
M-Pol
Pomalý pečení mám taky v oblibě. Ale nezbejvá moc času. Pomalu pečená jehněčí kejtička s česnekem by…
cejna 09.09.2013 20:46
cejna
Bůček vypadá luxusně. Nemáš fotku v řezu?
Prasak 09.09.2013 21:01
Prasak
Mám fotku na talíři - moc se nepovedla, proto jsem ji nevkládal. [52-ppb-5-jpg]
Kurt 09.09.2013 21:28
Kurt
Co je to za chlupatý knedle? To vypadá jako nějaký bramborový noky, ale poněkud střapatý. Bramborový…
Prasak 09.09.2013 21:33
Prasak
:)) byly střapatý brambory (jak říkával Holzmann: "To je takovej druh!") nechtěl jsem tam cpát moc m…
Kurt 09.09.2013 21:39
Kurt
Chlupaté knedlíky - http://www.apetitonline.cz/recepty/2888-chlupate-knedliky.html
M-Pol 10.09.2013 06:13
M-Pol
Ba naopak, foto povedené i když trochu nevyvážené, asi dětská porce. Ubral bych chlupaté knedlíky a…
M-Pol 10.09.2013 05:59
M-Pol
Kurt promine, leč to foto skutečně nestojí za příliš, zejména tomu dává na frak použití vestavěného…
oldsoft 10.09.2013 12:44
oldsoft
Jistě promine, poněvadž o tom ví a vložil sem to foto na výslovnou žádost - ty předchozí jsou foceny…
Kurt 10.09.2013 12:49
Kurt
Mám taky tu "úchylku", že většinou jídlo fotím, kdo chce vidět pár vyobrazení, může.
oldsoft 10.09.2013 12:55
oldsoft
Ze ja jsem na to vubec klikala. V pulce jsem radsi skoncila, nebo bych se uslintala :-) Teda az na t…
merlouska 10.09.2013 13:45
merlouska
Když jsem tě tady viděl, tak jsem čekal nějaký recept na králíka :)
karel 10.09.2013 13:59
karel
Ech, skončil jsem u Španěláka - toho můžu kdykoliv a v jakémkoliv množství.
Kurt 10.09.2013 13:59
Kurt
Já jídlo nefotím, já ho uvařím a s manželkou sním. Ovšem tato galerie mě přiměla prohlédnout jídelák…
Moas 11.09.2013 08:37
Moas
Tak jsem se tady mrknul, když o tom píšeš. Asi budu mít tohle: Kuřecí prsa po provensálsku se sotýr…
Prasak 11.09.2013 10:07
Prasak
Já si asi dám DRŮBEŽÍ KUNG PAO, RÝŽE. Praotec Číňan nechť v hrobě rotuje.
Moas 11.09.2013 10:41
Moas
Mňam. Já takhle občas tvořím vepřové koleno na černém pivu (v pomalém hrnci, min. 4 hodiny na High s…
oldsoft 09.09.2013 23:40
oldsoft
Dovolím si tvrdit že bůček s kostí je k pečení lepší.Kosti dodají chut masu a výpeku,tak jak se výva…
tuta 10.09.2013 14:34
tuta
To přece byl bůček s kostí. ;-) Bůček bez kosti by mě ani nenapadlo koupit, natož péct. Po těch 5 ho…
Kurt 10.09.2013 14:44
Kurt
Tož to jo ,není to poznat z těch fotek.
tuta 10.09.2013 14:49
tuta
Vím, to je tou absencí fotky v řezu - napravím, až ho budu dělat příště.
Kurt 10.09.2013 14:50
Kurt
trošku římského kmínu Zkus tu "voňavku" zaměnit za drtek Rozmarýnu.
M-Pol 10.09.2013 14:52
M-Pol
Cvrkolivy(pro zacatecniky s hmyzem): Cvrcky na hodku do lednice, aby neskakali. Rozpalit 2cm oleje,…
bahno 09.09.2013 21:16
bahno
V sobotu jsem byl na Foodparade u Trojského zámku, byl tam i stánek s hmyzem, nakonec jsem se neodvá…
oldsoft 09.09.2013 23:45
oldsoft
Ja byl letos na apetit festivalu v Plzni a musim rict ze hmyzi sekce vyrazne zklamala(vlastne celej…
bahno 10.09.2013 00:02
bahno
Moje oblíbené jídlo je kaviár, ale ještě jsem to nejedl. Hned za kaviárem jsou bramborové placky děl… poslední
Alfons 14.09.2013 17:23
Alfons

Já mám jeden, nad kterým si všichni ofrnují nos, ale nedám na něj dopustit:
vločky namočené v big shocku se skořicí a dvěma lžičkama curku. (120g vloček, 500ml energetického nápoje (ne však crazy wolf), špetka, cukru a skořice) - do mrazáku na dvacet minut.

Dobrůtka a především funkční jídlo před cvičením :-)

Ohledně těch broučků: mám knížku "Hmyz na talíři", ale ještě jsem se neodvážil. Cosi jsem viděl u stánku v Pekingu, když jsem tam krátce dlel pracovně, též jsem do toho nešel. Za 2 měsíce bude v Litoměřicích jakási varianta Food Festivalu, tam nějaké broučky mají připravovat, tak jestli mi to vyjde, asi to risknu.

Peču domácí chleba a "chlebánky", recept:

40 dkg žitné chlebové mouky (lze měnit poměr mouky, žitné víc nedávejte)
60 dkg hladké mouky
7 dkg kvasnic
1 větší nebo 2 menší brambory (vařené ve slupce a pak postrouhané) - asi 20 - 25 dkg
6 dcl vlažné vody (2+4 dcl)
4 lžičky soli, 4 lžičky kmínu, pepř podle uvážení, slunečnicová a dýňová semínka podle chuti, 3 polévkové lžíce octa

Postup: V míse smíchám mouku, semínka, osolím, opepřím, míchat nejméně 1 minutu, ať se to dobře promíchá, pak přidám 4 dcl vody s octem a vařechou co nejvíc promíchám, pak přidám rozpuštěné kvasnice ve 2 dcl vody a dále míchám, dokud je to možné v míse. Pak to vyklopím na vál a hnětu cca 5 minut (dobře vyhníst).

Vložím do moukou posypané mísy a odstavím na 25 minut někam do tepla (není nutné nějak spec. vyhřívat). Potom těsto kydnu znovu na vál - roztáhnout a posypat nastrouhanými brambory, znovu dobře prohníst, aby brambory nebyly vidět. Pak znovu vložím do mísy a nechám 45 minut kynout. Předehřeju troubu na max (tj. 230° C), těsto rozdělím na dva díly, vložím do spec. pekáčků (dá se péct i vcelku - klasický bochník).

Nechám ještě 15 minut kynout, potřu bílkem a navrch posypu ještě semínky (není nutno). Při plné teplotě nechám 25 minut péct, pak troubu stáhnu na minimum a nechám péct ještě dalších 25 minut. Chlebánky jsou na prostředním obrázku. Jmenují se tak proto, že jsou ze stejného těsta a já mám rád vypečenou chlebovou kůrku ze všech stran. Dalamánky - chlebánky.

Vaše milovaná Pekařka. :-)

[39-chleba-001-jpg]
[40-chleba-002-jpg]
[41-chleba-003-jpg]

Dělám pomalu pečený bůček - na úvod uvedu, že recept není vhodný pro dietáře a ty, kteří mají na vaření jen 30 minut. Ostatní čtou dále:

Suroviny:
bůček (množství akorát, aby se vešel do pekáče a pekáč do trouby) - můj měl dnes 1,25kg
sůl - lžička
sádlo nebo olej - tři lžíce stačí, dnes jsem použil olivový, někdy dávám sádlo
barevný pepř - lžička (celý, rozdrtit v hmoždíři)
cibule - asi půl kila, nicméně záleží opět na velikosti nádoby (cibule musí pokrýt dno)
voda - přiměřeně, dává se na dno pekáče

Postup:

kůži na bůčku nařežeme cca do hloubky půl centimetru:

[48-ppb-1-jpg]

a vrazíme ho na pánev, kde jej krátce ze všech stran osmahneme, aby se maso zatáhlo - mezitím si v misce smícháme rozdrcený pepř se solí a olejem:

[49-ppb-2-jpg]

maso vyndáme z pánve a do nařezané kůže směs vetřeme.
Takto připravené maso položíme do pekáče na cca dvoucentimetrové plátky cibule a mírně podlijeme vodou - maso se nesmí vody dotýkat!

[50-ppb-3-jpg]

Potom to celé vrazíme do trouby předehřáté na 90°C a pečeme alespoň 5 hodin.
Pokud máte rádi vypečenou kůrku, po 5 hodinách maso odkryjte a zvyšte teplotu na 110°C - takto dopečte dozlatova:

[51-ppb-4-jpg]

Dovolím si tvrdit že bůček s kostí je k pečení lepší.Kosti dodají chut masu a výpeku,tak jak se vývar dělá z kostí.
Já cibuli syrovou rozmixuju,smíchám s koření,pepř celý- čerstvě podrcený,dijonskou hořčici,kmín,trošku římského kmínu,mletou papriku,česnek.Syrový maso nařežu přes kůži,osolím a směs do masa ze všech stran vetřu.Nechám přes noc hajat v lednici a pak to podleju,přidám sádlo,zakreju druhým plechem a šup s tím do rozehřáté trouby péct.Prvně kůží dolů,po 2 hodinách obrátím,až je to měkkoučký ,sundám vrchní plech a otočím kuží hore a udělám kurčičku.
Nejraději to žeru na dřevěným prkýnku s křeníkem,plnotuč.hořčicí,syrovou cibulí,kyselím okurkem a kozíma rohama.Občas přikousnu čerstvý chléb a zároven ho používám na utření ruk.

Cvrkolivy(pro zacatecniky s hmyzem):
Cvrcky na hodku do lednice, aby neskakali. Rozpalit 2cm oleje, sup tam cvrcky, nechat cca 2 minuty, scedit, vecpat do olivy. Snist behem 2 hodin, pak prestanou bejt krupavy.

Bourec morusovy(mirne pokrocili):
Zastavime se u lokalniho vietnamce a strcime mu do ruky papirek s napisem "con nhộng". Vietnamec bud zalovi ve spodnich patrech mrazaku, nebo slibi doruceni. Bource rozmrazime, osusime a mrsknem na panev. Tentokrat trochu dyl, 5-7minut. Ke konci pridame nakrajenou jarni cibulku a podlejeme rybi omackou(tu bude mit vietnamec taky). Podavame s ryzi. Bacha, bourec je plnej bilkovin a hrozne sytej, nema cenu delat na osobu vic nez 100g, pac to bohate staci.

Moucnaci s burakama(pokrocili):
Moucnaky nechame 8h hladovet, na site vyklepeme bordel. Nakrmime nesolenejma burakama a nechame 8h. Konzumujeme.
Vse nekolikrat vyzkouseno - opravdu chutny.

Ja byl letos na apetit festivalu v Plzni a musim rict ze hmyzi sekce vyrazne zklamala(vlastne celej festival nic moc). Mel jsem boruvkovej tvaroh s moucnakama a zoophobasema - oboji uprazeny uplne do mrtva. Chapu, ze tyhle recepty, kde chut hmyzu neni dominantni a nedejboze se hmyzaci nehejbou jsou pro zacatecniky zkousnutelnejsi, ale je to dost na ukor chutovejch kvalit. No, mala to nakonec dojela, rocni deti predsudkama netrpej, akorat byla spinava az za usima.

Moje oblíbené jídlo je kaviár, ale ještě jsem to nejedl.
Hned za kaviárem jsou bramborové placky dělané na plotně s povidlama.
Potom je to chleba s máslem a tvarůžkama, ale ty jsem po REVOLUCI nejedl, protože jsou zoufale drahé. Za totáče jsem se jich naťápal až se mně dělaly boule za ušima.:!:

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru