Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Máte někdo nějaké oblíbené recepty?

Ahoj,
nechci tu z toho dělat nějakou online kuchařku. Ale rád bych se vás zeptal zda máte někdo nějaké odzkoušené popřípadě i vlastní recepty (jakékoliv)? Mě osobně zajímají hlavně takové ty typicky hospodské delikatesy jako jsou nakládané sýry(hermelín, eidam prostě jakékoliv), utopenci atd. Dále pokud by měl někdo nějaké studené omáčky k masu (myslím nějaké co vydrží ve skleničce) tak bych se též nezlobil. A co by mě nejvíce potěšilo tak nějaké výborné recepty na cvrčky, červy apod.

Doufám že se to tu chytí a že budu mít já i jiní uživatelé nějakou inspiraci ;-)

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Dělám pomalu pečený bůček - na úvod uvedu, že recept není vhodný pro dietáře a ty, kteří mají na vař…
Kurt 09.09.2013 20:07
Kurt
Bůček vypadá luxusně. Nemáš fotku v řezu?
Prasak 09.09.2013 21:01
Prasak
Mám fotku na talíři - moc se nepovedla, proto jsem ji nevkládal. [52-ppb-5-jpg]
Kurt 09.09.2013 21:28
Kurt
Ba naopak, foto povedené i když trochu nevyvážené, asi dětská porce. Ubral bych chlupaté knedlíky a…
M-Pol 10.09.2013 05:59
M-Pol
Kurt promine, leč to foto skutečně nestojí za příliš, zejména tomu dává na frak použití vestavěného…
oldsoft 10.09.2013 12:44
oldsoft
Jistě promine, poněvadž o tom ví a vložil sem to foto na výslovnou žádost - ty předchozí jsou foceny…
Kurt 10.09.2013 12:49
Kurt
Mám taky tu "úchylku", že většinou jídlo fotím, kdo chce vidět pár vyobrazení, může.
oldsoft 10.09.2013 12:55
oldsoft
Ze ja jsem na to vubec klikala. V pulce jsem radsi skoncila, nebo bych se uslintala :-) Teda az na t…
merlouska 10.09.2013 13:45
merlouska
Když jsem tě tady viděl, tak jsem čekal nějaký recept na králíka :) nový
karel 10.09.2013 13:59
karel
Ech, skončil jsem u Španěláka - toho můžu kdykoliv a v jakémkoliv množství. nový
Kurt 10.09.2013 13:59
Kurt
Já jídlo nefotím, já ho uvařím a s manželkou sním. Ovšem tato galerie mě přiměla prohlédnout jídelák… nový
Moas 11.09.2013 08:37
Moas
Tak jsem se tady mrknul, když o tom píšeš. Asi budu mít tohle: Kuřecí prsa po provensálsku se sotýr… nový
Prasak 11.09.2013 10:07
Prasak
Já si asi dám DRŮBEŽÍ KUNG PAO, RÝŽE. Praotec Číňan nechť v hrobě rotuje. nový
Moas 11.09.2013 10:41
Moas
Dovolím si tvrdit že bůček s kostí je k pečení lepší.Kosti dodají chut masu a výpeku,tak jak se výva… nový
tuta 10.09.2013 14:34
tuta
To přece byl bůček s kostí. ;-) Bůček bez kosti by mě ani nenapadlo koupit, natož péct. Po těch 5 ho… nový
Kurt 10.09.2013 14:44
Kurt
Tož to jo ,není to poznat z těch fotek. nový
tuta 10.09.2013 14:49
tuta
Vím, to je tou absencí fotky v řezu - napravím, až ho budu dělat příště. nový
Kurt 10.09.2013 14:50
Kurt
trošku římského kmínu Zkus tu "voňavku" zaměnit za drtek Rozmarýnu. nový
M-Pol 10.09.2013 14:52
M-Pol
Moje oblíbené jídlo je kaviár, ale ještě jsem to nejedl. Hned za kaviárem jsou bramborové placky děl… poslední
Alfons 14.09.2013 17:23
Alfons

Dělám pomalu pečený bůček - na úvod uvedu, že recept není vhodný pro dietáře a ty, kteří mají na vaření jen 30 minut. Ostatní čtou dále:

Suroviny:
bůček (množství akorát, aby se vešel do pekáče a pekáč do trouby) - můj měl dnes 1,25kg
sůl - lžička
sádlo nebo olej - tři lžíce stačí, dnes jsem použil olivový, někdy dávám sádlo
barevný pepř - lžička (celý, rozdrtit v hmoždíři)
cibule - asi půl kila, nicméně záleží opět na velikosti nádoby (cibule musí pokrýt dno)
voda - přiměřeně, dává se na dno pekáče

Postup:

kůži na bůčku nařežeme cca do hloubky půl centimetru:

[48-ppb-1-jpg]

a vrazíme ho na pánev, kde jej krátce ze všech stran osmahneme, aby se maso zatáhlo - mezitím si v misce smícháme rozdrcený pepř se solí a olejem:

[49-ppb-2-jpg]

maso vyndáme z pánve a do nařezané kůže směs vetřeme.
Takto připravené maso položíme do pekáče na cca dvoucentimetrové plátky cibule a mírně podlijeme vodou - maso se nesmí vody dotýkat!

[50-ppb-3-jpg]

Potom to celé vrazíme do trouby předehřáté na 90°C a pečeme alespoň 5 hodin.
Pokud máte rádi vypečenou kůrku, po 5 hodinách maso odkryjte a zvyšte teplotu na 110°C - takto dopečte dozlatova:

[51-ppb-4-jpg]

Dovolím si tvrdit že bůček s kostí je k pečení lepší.Kosti dodají chut masu a výpeku,tak jak se vývar dělá z kostí.
Já cibuli syrovou rozmixuju,smíchám s koření,pepř celý- čerstvě podrcený,dijonskou hořčici,kmín,trošku římského kmínu,mletou papriku,česnek.Syrový maso nařežu přes kůži,osolím a směs do masa ze všech stran vetřu.Nechám přes noc hajat v lednici a pak to podleju,přidám sádlo,zakreju druhým plechem a šup s tím do rozehřáté trouby péct.Prvně kůží dolů,po 2 hodinách obrátím,až je to měkkoučký ,sundám vrchní plech a otočím kuží hore a udělám kurčičku.
Nejraději to žeru na dřevěným prkýnku s křeníkem,plnotuč.hořčicí,syrovou cibulí,kyselím okurkem a kozíma rohama.Občas přikousnu čerstvý chléb a zároven ho používám na utření ruk.

Moje oblíbené jídlo je kaviár, ale ještě jsem to nejedl.
Hned za kaviárem jsou bramborové placky dělané na plotně s povidlama.
Potom je to chleba s máslem a tvarůžkama, ale ty jsem po REVOLUCI nejedl, protože jsou zoufale drahé. Za totáče jsem se jich naťápal až se mně dělaly boule za ušima.:!:

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru