Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Korespondenční volba?

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-volby-me-stoji-tisice-a-hodiny-v-letadle-co-by-zmenila-korespondencni-volba-243765
https://neviditelnypes.lidovky.cz/politika/korespondencni-volba-odvol-za-babu.A240115_163258_p_politika_nef
a určitě kolem toho bude ještě popsáno hodně papíru.

Nebudu diskutovat jestli ano nebo ne. Na to jsou tu jiní pánové (a dámy).

Jen mne napadlo, u normálních voleb strčím obálku do urny, volební místnosti se uzavřou, hlasy se spočítají a další den už je jasné kde začnou bouchat špunty za volební vítězství.
Pokud se budou počítat hlasy i z korespondenčních voleb, než přijdou dopisy z Tramtárie, tak připravené šampusy zteplají a obložené chlebíčky okorají.

A jak se zjistí, jestli přišly všechny korespondenční hlasy nebo jestli se nějaké obálky ještě někde nepotulují? IMHO právníci budou mít posvícení.
:-(:beer:

loading...
Předmět Autor Datum
Neboj, chlebíčky neokorají, hlasuje se s předstihem. :-) Takže i z té Tramtárie nebo Tasmánie to bud…
Karel04 17.01.2024 10:52
Karel04
Z tramtárie to přijde asi rychle, ale u nás chodí pošta tak jednou za 14 dní. Je pravda, že naše poš…
nerady 17.01.2024 12:56
nerady
V tomhle případě Česká pošta nic nezkazí, výsledky se předávají z ambasád online nebo nějakými zabez…
Karel04 17.01.2024 13:02
Karel04
Ve většině civilizovaných států je korespondenční volba zavedena a funguje. Myslím si, že korespond…
L-Core 17.01.2024 11:09
L-Core
Je to jak píšeš, v tom odkazu je to popsané podrobně: A jak by to vypadalo v praxi? Stejně jako to…
Karel04 17.01.2024 11:16
Karel04
A četl jsi ten návrh, kdy bude moci hlasovat potomek českých občanů do čtvrtého kolena (to jsem zare…
Jan Fiala 17.01.2024 12:47
Jan Fiala
Hlasovat může IMHO (nečetl jsem to) jen ten, kdo má české - jedno zda jako jediné nebo dvojí - občan…
L-Core 17.01.2024 14:01
L-Core
návrh novely zákona o nabývání českého státního občanství, kdy by nově české státní občanství mohli…
Jan Fiala 17.01.2024 14:07
Jan Fiala
Hm, to jsem nevěděl, nicméně je to jen návrh. Na druhé straně si vůbec nemyslím, že by se všichni (t…
L-Core 17.01.2024 14:40
L-Core
Pokud bude treba hlasů, bude se občanství pridelovat jako na běžícím pásu. Už jsem zaregistroval, že…
Jan Fiala 17.01.2024 18:59
Jan Fiala
až do čtvrtého pokolení Sakra, to je v podstatě otočení Norimberských zákonů o 180°
čumil old 17.01.2024 19:19
čumil old
Novela má umožnit, aby pravnuci těch, co odešli do ciziny, mohli prohlášením získat naše státní obča…
Jan Fiala 19.01.2024 05:06
Jan Fiala
Diskutoval jsem v jiné debatě na jiné téma. Ale sem to IMHO taky patří jako prdel na kakáč: https:/…
Yarda 19.01.2024 08:48
Yarda
1. K té strašné záležitosti, že by mohli o občanství žádat až lidé 4. generace: info k současné akt…
L-Core 19.01.2024 09:51
L-Core
Nevěřím, že posun o generaci přidali jen tak pro nic za nic - tím geometricky zvýšíš počet potenciál…
Jan Fiala 19.01.2024 15:27
Jan Fiala
Odpovím protiotázkou: Proč by pravnuci lidí, kteří několik generací nežijí v ČR, měli chtít volit? S…
Wikan 19.01.2024 15:44
Wikan
Odpovím otázkou: Proč by neměli chtít volit? V době internetokracie by mohlo stačit aby pár influenc…
Yarda 19.01.2024 16:41
Yarda
Prakticky nikdo z dětí a vnuků imigrantů, kteří naše občanství ztratili, se k občanství nepřihlásil…
L-Core 19.01.2024 17:11
L-Core
Já bych to spíš celý upravil na to, aby volit mohli jen ti, co tady platí daně, resp. platili, pokud…
Prasak 19.01.2024 17:47
Prasak
A máš na mysli daň z příjmu nebo jiné daně?
Wikan 19.01.2024 18:24
Wikan
Asi jsem zapomněl na rentiéry. Ale dani z příjmu podléhá každý ekonomicky aktivní člověk (i když je…
Prasak 20.01.2024 00:10
Prasak
Vzpomněl jsem si na knihu a film https://www.databazeknih.cz/knihy/hvezdna-pechota-41805 https://www…
Yarda 19.01.2024 18:29
Yarda
To je úplně stejná hovadina, jako třeba nápad, že by nesměli volit lidi 65+
L-Core 19.01.2024 18:49
L-Core
Trošku rozveď, proč je to až taková hovadina. Právo volit zaslouženým privilegiem, nikoliv samozřejm…
Prasak 20.01.2024 00:15
Prasak
Protože právo volit je samozřejmým nárokem, tečka. Jakékoliv dodatečné podmínky - byť by se vždy něk…
L-Core 20.01.2024 09:22
L-Core
Ono co JE a co NENÍ je vždy relativní. Starý Řím taky neměl volební právo pro všechny a byl tu dýl,…
Prasak 20.01.2024 11:51
Prasak
No oni ti kradnoucí feťáci či bezdomovci obvykle k volbám nechodí.
Wikan 20.01.2024 12:01
Wikan
Nevztahuj příklad na celej případ. Máš tu obyvatele celých čtvrtí a sídlišť, kteří zrovna moc do prá…
Prasak 20.01.2024 12:37
Prasak
Troufnul bych si říct, že i v jejich případě bude volební účast dost slabá.
Wikan 20.01.2024 13:12
Wikan
Stačí udělat BUBUBU a oni rádi přijdou. Trochu toho správnýho PR.
Prasak 20.01.2024 16:34
Prasak
Že na to PR žádná strana zatím nepřišla, to je mi záhada.
Wikan 20.01.2024 19:33
Wikan
Starý Řím taky neměl volební právo pro všechny Starý Řím v tomhle byl dál.Tam údajně jmenovali sená…
Karel04 20.01.2024 13:21
Karel04
Starý Řím taky neměl volební právo pro všechny a byl tu dýl, než naše současná civilizace. A doba k…
merlouska 21.01.2024 01:03
merlouska
Když vidím, jak se zase začíná svět utápět ve válkách, tak nemám pocit, že civilizace funguje jinak.…
Prasak 21.01.2024 11:37
Prasak
V principu lide stale pitomci jsou, s tim souhlasim. Ale to jine fungovani nepopres - praveci lide…
merlouska 21.01.2024 17:04
merlouska
Změna v tom, že se k občanství mohli přihlásit tři generace zpět, tu byla v roce 2019. Oproti roku 2…
L-Core 19.01.2024 17:02
L-Core
Naprostý nesmysl, aby těch pravnuků, kteří budou volit proti Babišovi se náhle vyrojily stovky nebo…
Jan Fiala 19.01.2024 20:29
Jan Fiala
To je ale hovězina :-D Co třeba masáž domorodců, že když se nebude volit SPD, Fiala, Rakušan, Pekar…
L-Core 19.01.2024 20:49
L-Core
Masaz tu samozrejme bude. Jenze u nas to mas rozdelene a zoufalci vidi, ze jim popularita a tim i vo…
Jan Fiala 20.01.2024 07:32
Jan Fiala
Zatím vidím domácí masáž pouze z té druhé strany. Nějaký příklad masáže občanů v zahraničí by nebyl?…
L-Core 20.01.2024 09:34
L-Core
https://www.youtube.com/watch?v=MLfFhdcXJhA
Yarda 20.01.2024 12:24
Yarda
V zahranici jsou na tom stejne jako v Rusku - maji jednostranne informace. Pavel jako Havel a Fiala…
Jan Fiala 20.01.2024 12:59
Jan Fiala
V zahraničí mají úplně stejné informace, jako my doma. Nikdo (nebo kdo? třeba tamní vláda?) jim tam…
L-Core 20.01.2024 14:32
L-Core
V zahranici nesleduji nase media. Jsou zavisli na tom, co jim napisou ta mistni. Predstav si, ze ded…
Jan Fiala 20.01.2024 20:05
Jan Fiala
Odliš dvě věci. Korespondenční volbu, kterou má většina normálních států, chtějí proto, že vědí, že…
L-Core 20.01.2024 20:54
L-Core
Nebo myslíš, že si současná vláda bude platit inzeráty ve všech státech, jejich televizích a novinov…
Jan Fiala 20.01.2024 21:01
Jan Fiala
V Peru. V Mexiku. V Texasu. Všude. Jistě. Zajímavé, že předpokládáš, že všude ve světě jsou jen nem…
L-Core 20.01.2024 21:34
L-Core
Zajímavé, že předpokládáš, že všude ve světě jsou jen nemyslící a ke všemu svolní pitomci, a jen vol…
Jan Fiala 21.01.2024 07:47
Jan Fiala
Vrchní signál ke korespondenční volbě v roce 2020 „Nové formy hlasování představují riziko. Pro dem…
Jan Fiala 22.01.2024 17:27
Jan Fiala
Když A, tak i B: „Zjednodušíme volební pravidla tak, aby se občanům usnadnil přístup k volbám (včet…
L-Core 22.01.2024 18:31
L-Core
Jasne. Já jsem chtěl jen ukázat, jak se mění postoje. Když byl u moci Babiš a mluvil o korespondenčn…
Jan Fiala 22.01.2024 20:15
Jan Fiala
A to sis vsiml az ted? Ono realne jim to je nejspis uplne putna, ale oficialne se na to tvari nadse…
merlouska 23.01.2024 00:57
merlouska
Babiš to dělal taky. Všichni jsou to stejní vychcanci.
Prasak 23.01.2024 11:50
Prasak
Vsak jo, ja taky mela na mysli vsechny bez ohledu na stranickou prislusnost. Ono kdovi, jestli by Ba…
merlouska 23.01.2024 13:08
merlouska
Naprosto. To jen ukazuje, že do politiky nejdou pro lidi, ale pro sebe.
Prasak 23.01.2024 15:25
Prasak
Tomu tak vždy bylo a vždy bude. A všude. poslední
L-Core 23.01.2024 16:57
L-Core

Z tramtárie to přijde asi rychle, ale u nás chodí pošta tak jednou za 14 dní. Je pravda, že naše pošťačka byla 2 měsíce nemocná a když ukončila neschopenku tak celou sobotu a neděli roznášela to co se jí tam nahromadilo. Osobně bych naší poště nevěřil.:-)

Ve většině civilizovaných států je korespondenční volba zavedena a funguje.

Myslím si, že korespondenční volba nebude znamenat, že obálky doputují do ČR, ale pravděpodobně na naše úřady v zahraničí (velvyslanectví?) a budou se počítat tam. Dnes se to také neposílá vše do Prahy, ale sčítá se v každé dědině.. Další věc, předpokládám, že svůj hlas (žiju-li v zahraničí) budu posílat výrazně dříve než bude stanoven jako "volební den", klidně o týden, dva(?) a ono to na tu ambasádu v pohodě dojde. Mělo by to být ve dvojích obálkách - tou vrchní si ověří, kdo hlasuje (dnes ukazuju ve volební místnosti občanku a oni si mě odfajfkují) a vevnitř bude ta volební s razítkem a vlastním volebním lístkem, kterou hodí do urny (místo samotného voliče). A pak, až volby skočí (sobota 14 hodin), urna se odpečetí a začne se sčítat, jako v jakékoliv volební místnosti v ČR.

Pokud nějaký lístek nedojde včas, smolík. Pokud jdu k volbám tady a cestou zabloudím, spadnu a polámu si haxnu, nestihnu to do SO 14:00 (třeba i z objektivních důvodů), také se na to nebere ohled. A právní posvícení se také nekoná.

Pokud korespondenční volba (má se jednat pouze o pobyty v zahraničí a volebchtiví lidé se budou muset výrazně předem registrovat do voličských seznamů, aby jim poštou došly obálky) projde - jakože nakonec projde, protože 108 je víc než 92 - vadit mi to nebude. Stejně tak je mi (a jistě všem) jasné, proč některá uskupení korespondenční volbu prosazují a někteří jsou tvrdě proti. Kvůli porušení ústavy to na 100,00% není… ;-)

Je to jak píšeš, v tom odkazu je to popsané podrobně:

A jak by to vypadalo v praxi?
Stejně jako to platí už nyní, volič se musí zapsat u místně příslušného českého zastupitelského úřadu do voličského seznamu. O hlasování poštou musí následně alespoň 40 dní předem požádat a nahlásit adresu. Na ni mu pak přímo zastupitelský úřad pošle doručovací obálku, úřední obálku, identifikační lístek a informace k hlasování.
Na nich volič stvrdí podpisem, že hlasoval sám za sebe. Volební lístek si následně vytiskne z informačního systému správy voleb, vloží do hlasovací obálky a tu pak i s identifikačním lístkem dá do doručovací obálky, kterou odešle s předstihem před volbami zpět ambasádě, kde bude mít obálky na starost zvláštní volební okrsková komise.
Ty podle identifikačních lístků označí ve výpisu ze seznamu voličů, kdo hlasoval korespondenčně.
„Identifikační lístky odloží stranou a úřední obálky vhodí do volební schránky, aby se smísily s úředními obálkami z prezenčního hlasování. Poté se teprve otevře volební schránka a začne sčítání hlasů,“ uvádí k průběhu korespondenčních voleb návrh zákona.
Systém podle předkladatelů novely v zásadě vylučuje možnost, že by volič hlasoval dvakrát, tedy i osobně. Zaslané hlasovací obálky pak volební komisaři smísí s ostatními ve volební urně.
Korespondenční volbu pro krajany má zavedenu většina zemí v Evropské unii včetně sousedních států Německa, Rakouska, Slovenska, Polska.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/korespondencni-volba-zahranici-posta-hlasovani.A240112_212925_domaci_krd

A četl jsi ten návrh, kdy bude moci hlasovat potomek českých občanů do čtvrtého kolena (to jsem zaregistroval někde v návrhu)?
Opakuju, vůbec nemám problém problém s tím, pokud bude hlasovat český občan s trvalým bydlištěm v ČR pobývající v době voleb v zahraničí, ať už na dovolené nebo dlouhodoběji. Ale lidi, kteří léta žijí v zahraničí nemají s ČR (kromě dvojího či vícenásobného občanství) nic společného.

návrh novely zákona o nabývání českého státního občanství, kdy by nově české státní občanství mohli nabývat i potomci českých emigrantů až do čtvrtého pokolení

A tohle už vliv na volbu má. Budou mít české občanství (protože si o něj z nějakého důvodu ke svému stávajícímu požádají) a budou mít možnost na základě toho volit, aniž by v ČR kdykoliv byli. A tohle se mi nezdá v pořádku. O zemi by měli rozhodovat lidé, kteří v ní žijí, ne lidi, kteří s ní už x let nemají nic společného a které můžeš v zahraničí jednoduše zmasírovat jakoukoliv propagandou, která se někomu zrovna hodí.

Hm, to jsem nevěděl, nicméně je to jen návrh. Na druhé straně si vůbec nemyslím, že by se všichni (ty ze 4. generace emigrantů) hnali do českého občanství kvůli volbám. Automaticky nikdo nikomu občanství určitě nepřidělí a do voleb ho nepožene.

které můžeš v zahraničí jednoduše zmasírovat jakoukoliv propagandou, která se někomu zrovna hodí

Na to netřeba být v zahraničí, respektive je to úplně jedno, kde kdo je. Masáž evidentně funguje i na domorodce ;-)

Novela má umožnit, aby pravnuci těch, co odešli do ciziny, mohli prohlášením získat naše státní občanství. To znamená, že ne jeho dědeček, ale pradědeček odešel do ciziny a ztratil naše státní občanství. To považuji za zbytečné a nesmyslné. Jestliže někdo žije čtyři generace mimo naše území, lze předpokládat, že ani neumí český jazyk. Přitom jazyková zkouška pro cizince je podmínkou pro získání našeho státního občanství. Získat naše občanství jen proto, že kdysi dávno byl jeho prapředek v Československu, považuji za něco nesprávného,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz docent Zdeněk Koudelka z katedry ústavního práva a politologie Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Diskutoval jsem v jiné debatě na jiné téma. Ale sem to IMHO taky patří jako prdel na kakáč:

https://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/clanek/sexuolog-jaroslav-zverina-pohadky-o-promenlivem-pohlavi-40269925

Citát z něj:

...Když zasedají naši zákonodárci, nemůžeme si být ničím jisti...

:-(

Jestlipak dají zákonodárcům taky fouknout do alkoholometru než jdou hlasovat jako se to může stát obyčejným lidem když jdou do obyčejné práce?

1. K té strašné záležitosti, že by mohli o občanství žádat až lidé 4. generace:

info k současné aktivitě:
https://advokatnidenik.cz/2023/11/27/ceske-obcanstvi-by-mohli-snaze-ziskat-i-pravnuci-emigrantu-navrhli-poslanci/

Ale to není vše, viz třeba https://mzv.gov.cz/milano/cz/konzularni_a_vizove_informace/aktuality/novela_zakona_o_statnim_obcanstvi_cr.html
Copak z toho vyplývá? No to, že to už dávno platí/platilo (ano jen pro 3 generace), od roku 2014, s účinností od roku 2019. A hlasovali pro něj tito poslanci:
https://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=57690

Osobně si nemyslím, že i to případné posunutí o jednu generaci zpět by mělo nějak zvýšit počet českých občanů. Proč by to kdokoliv (pravnuci lidí, kteří občanství před sto lety ztratili) proboha dělal? Aby mohl volit proti A.B.? To určitě… volit budou jen ti, kteří volili doposud plus další, kterým se trmácet na ambasádu nechtělo, ale volit by chtěli. Můj tip je tak + 100-150 tisíc lidí, a to jsem možná dost optimista. To by stejně podle současných průzkumů moc nezměnilo, akorát by s převahou vítězné ANO mělo o pár poslanců míň.

Možná by bylo zajímavé zjistit, kolik lidí (děti, vnuci emigrantů) se přihlásilo k (dvojímu) českému občanství po tom roce 2019. Něco napoví tabulka z ČSÚ:
https://www.czso.cz/csu/cizinci/data-nabyvani-statniho-obcanstvi-cr#cr
1500-2000 lidí ročně. Podobně jako v roce 2018, kdy ten zákon ještě neplatil… takže, žádný převratný příliv lidí, dychtících po zvrácení voleb. Očekává někdo, že přidáním té možnosti pravnukům se něco změní?

2. Návrh změny zákona, týkající se korespondenční volby:
https://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=9&CT=596&CT1=0

Technicky/technologicky IMHO neprůstřelné.

Nevěřím, že posun o generaci přidali jen tak pro nic za nic - tím geometricky zvýšíš počet potenciálních hlasů.
A hlavně když je se to děje ve stejnou dobu jako snahy o korespondenční volbu.

Proč by pravnuci lidí, kteří několik generací nežijí v ČR měli volit?
Musíš to brát v souvislosti s tím, že některé strany koalice jsou pod hranicí vstupu do senátu, takže budou dělat cokoliv, aby získali pár dalších hlasů. A to včetně stran jako jsou Piráti nebo signálové.

Odpovím otázkou: Proč by neměli chtít volit? V době internetokracie by mohlo stačit aby pár influencerů a jůtůberů spustilo na internetu svolávací akci a asi bychom se divili, kolik potomků našich exulantů by zjistilo, jak milují tu zemičku o které dřív ani nevěděli že existuje a hromadně šlo volit. Možná bychom se podivili, jak moc by to volební výsledky ovlivnilo.
Když už zákonodárci tu míčovinu oprášili, bylo by potřebné, aby taky udělali tlustou čáru, koho se to týká, ale koho už ne. Ale asi by se za naše peníze pohádali, jak tlustá by ta čára měla být.

Vtip(?):
Do cely přivedli nového vězně, představil se:
"Já jdu sedět za víru. Věřil jsem, že mne tentokrát nechytnou."

Prakticky nikdo z dětí a vnuků imigrantů, kteří naše občanství ztratili, se k občanství nepřihlásil v roce 2019 (a to už Babiš a Okamura v parlamentu byli, takže mohli volit proti nim), proč by měli pravnuci? Jůtůbeři, fejsbuky apod., to existovalo i před čtyřmi roky :-)

Mě docela baví, jak mají ANO a SPD hrůzu z toho, že lidi zpoza hranice se nedají opít koblihou či imigrantem.

K té práci poslanců za naše peníze: měl jsi poslouchat včera, od 9 ráno do 8 večer Okamuru. Každou vteřinou k věci (projednávanému zákonu), tak to ma byt, tak je to spravne… ]:)

Já bych to spíš celý upravil na to, aby volit mohli jen ti, co tady platí daně, resp. platili, pokud jde o důchodce. Ať o své zemi rozhodují ti, kteří ji živí. Nějací potomci těch, co se zemi rozhodli opustit, by o ní nadále neměli rozhodovat, dokud se nevrátí a neusadí.

Asi jsem zapomněl na rentiéry. Ale dani z příjmu podléhá každý ekonomicky aktivní člověk (i když je jeho daň v úhrnu nulová). Pak tu máme notorické čerpače dávek, kteří státu vrátí akorát část toho, co od něj dostanou (na DPH a spotřebních daních). Ti, co získali trvalý pobyt v zahraničí budou hlasovat o zemi, v níž očividně už nechtějí žít. Pokud se vrátí a budou zde opět součástí ekonomického systému, dostanou volební právo zpět.
Akorát by bylo potřeba doladit invalidy a podobné případy.

Protože právo volit je samozřejmým nárokem, tečka.
Jakékoliv dodatečné podmínky - byť by se vždy někomu hodily - nebudou nikdy možné.

- proč by měli volit důchodci?
- proč my měli volit nevojáci?
- proč by měli volit komunisti?
- proč by měly volit ženy?
- proč by měli volit nezaměstnaní?
- proč by měli volit trestně stíhaní, odsouzení?
- proč by měli volit ti, kteří nezaplatí na DPFO alespoň 20.000 ročně?
- proč by měli volit …? Vymysli cokoliv, vždy někdo (vnitřně) souhlasit bude, aby některá skupina byla k volbám nepřipuštěna.

Ono co JE a co NENÍ je vždy relativní. Starý Řím taky neměl volební právo pro všechny a byl tu dýl, než naše současná civilizace. Už třeba ten fakt, že volební hlas nepracujícího, kradoucího feťáka, či bezdomovce má stejnou hodnotu jako hlas podnikatele, co dává práci, tedy živobytí, třiceti dalším lidem, nebo doktora, kterej toho feťáka zachraňuje.
Já vím, že to co navrhuji, má svoje mouchy, ale to má ostatně snad každý systém, včetně toho současného. Nikdy nebude existovat cokoliv, co by vyhovovalo a prospívalo naprosto všem.

Starý Řím taky neměl volební právo pro všechny a byl tu dýl, než naše současná civilizace.

A doba kamenna trvala jeste dele nez stary Rim a tam meli tak maximalne volby nacelnika tlupy, pokud vubec.

Delka trvani civilizaci a to, jak fungovaly, se imho neda az tak moc srovnavat - kdyz mas akorat pazourek, tak se budes vyvijet pomalu, kdyz toho budes mit vymysleneho vic, tak uz to pude mozna trochu rychlejc, a dneska, kdyz mas stroje, internet a hromadu znalosti, tak zas ta civilizace funguje uplne jinak nez pred 2000 nebo 10 000 lety.

V principu lide stale pitomci jsou, s tim souhlasim.

Ale to jine fungovani nepopres - praveci lide ani staroveci Rimane nemeli takove moznosti, jako ma lidstvo dneska, a nejde jen o klacky, kteryma se mlatime, ale i o spoustu dalsich veci typu cestovani, zdravotni pece, uroven vzdelanosti, komunikace apod.

Změna v tom, že se k občanství mohli přihlásit tři generace zpět, tu byla v roce 2019. Oproti roku 2018 nepřibyl prakticky žádný občan (s dvojím občanstvím, který by k občanství přišel svým prohlášením - oč v tom zákoně jde) navíc, viz ty statistiky. Jednotky kusů!

Naprostý nesmysl, aby těch pravnuků, kteří budou volit proti Babišovi se náhle vyrojily stovky nebo tisíce, což by i tak neznamenalo naprosto nic. Volit budou jen ti, pro které to bylo doposud nepohodlné, např. moje dcera a zeť - nemusí letět do města s ambasádou, prostě to tam pošlou poštou. Tak aktivní jako dříve by dnes dcera určitě nebyla; když studovala ve Finsku v Tampere, jela volit do Helsinek, knížete proti Zemanovi.
Jak jsem psal, lidí využívající v zahraničí korespo-volbu, může být oproti současným přímo volícím (do urny) místo 20 tisíc třeba 100, 150. To jsou všechno lidi s českým občanstvím, bez hypotetických pravnuků přeživších z Titanicu..

Naprostý nesmysl, aby těch pravnuků, kteří budou volit proti Babišovi se náhle vyrojily stovky nebo tisíce

Zaktivizujes zahranici tim, ze je budes pul roku predem masirovat, ze jestli nepujdou "korespondencne" volit, tak se CR prida k Rusku. Zachrante vlast vasich předků!!!
Driv by se museli prihlasit k obcanstvi a jit volit na zastupitelsky urad.
Ted to zvladnes postou a jeste nemas zaruceno, ze se "nevytvori" listky za vsechny obcany vcetne mrtvych dusi.

To je ale hovězina :-D

Co třeba masáž domorodců, že když se nebude volit SPD, Fiala, Rakušan, Pekarová, Bartoš dá každému do bytu alespoň jednoho muslima?
Že kdy nebudou volit ANO, důchody se krouhnou o třetinu a vše se pošle Zelenskému?

Pitomost, že?
Na rozdíl od těch zahraničních potenciálních voličů, takové pitomosti ale část domorodců bezezbytku věří.

Masaz tu samozrejme bude. Jenze u nas to mas rozdelene a zoufalci vidi, ze jim popularita a tim i volitelnost pada k nule. Takze zbyva co? Najit hlasy nekde jinde. Takze zbyvaji spousty hladu v zahranici, kterymi by si mohli vylepsit skore.
Hovezina to je, to mas pravdu. Hoveziny mas plnou strakovku s vrchnim signalem v čele.

Zatím vidím domácí masáž pouze z té druhé strany. Nějaký příklad masáže občanů v zahraničí by nebyl? Není, protože ta není vůbec potřeba, oni tam většinou v hlavách nemají nasráno… (navzdory tomu, že jim tam Facebook, diskuze Novinek, Parlamentních listů, Aeronetu a spol. nepochybně také fungují)

A bez českého občanství nikdo volit nemůže, takže poslat někam obálku s hlasem opravdu nestačí - a stačit nepochybně nebude.

V zahraničí mají úplně stejné informace, jako my doma. Nikdo (nebo kdo? třeba tamní vláda?) jim tam nic necenzuruje, nefiltruje, i tu Bobo, protiproudového Hájka a podobné zdroje tam mohou konzumovat jako domorodci a dozvědět se, že nás může zachránit kromě Babiše snad už jen Vrábel.

---
Z mého pohledu nemá smysl dál pokračovat, opakovat se; ta korespondenční volba stejně nakonec projde - a mně to určitě vadit nebude :-)

V zahranici nesleduji nase media. Jsou zavisli na tom, co jim napisou ta mistni. Predstav si, ze deda byl Cech, ty jako vnuk uz ani cesky neumis, cely zivot zijes svuj americky sen. A ted bys mel volit i kdyz nemas k te zemi vubec zadne vztahy a ani zadne realne informace? A presne na to petikolka spoleha - to jsou hlasy navic, ve ktere veri.
Myslis, ze delaji celou tu komedii s korespondencni volbou a rozsirenim moznosti ziskat ceske obcanstvi kvuli par desitkam lidi? Zapomen. Maji moc dobre spocitano, co jim to prinese - to usili se jim musi se ziskem vratit.

Odliš dvě věci.

Korespondenční volbu, kterou má většina normálních států, chtějí proto, že vědí, že jim to pomůže, protože zahraničí Babiše a Okamuru prostě nevolí. Stejně jak jako Babiš věděl, že mu pomůže, když důchodcům přihodí stovku k důchodu navíc. Je to pragmaticky logické. Zisk pro současnou koalici třeba 100, 150, možná i více hlasů (ale to jsem tu psal už x-krát..)

Posunutí možnosti získání občanství z 3. na 4. generaci emigrantů - a nic takového se nekoná - bude mít naprosto minimální dopad. Když zjistím jako Američan, že můj praděd byl původem Čech, celý žhavý si budu vybavovat občanství, abych mohl někde, kde mě to NAPROSTO nezajímá, hlasovat ve volbách. Vždyť tím občanstvím si mohu přivolat na sebe spoustu jiných problémů či povinností. Pokud to nakonec bude někdy schváleno (ten posun o jednu generaci), výsledek bude stejný jako v roce 2019. Pár desítek nových Čechů.

Význam toho prvého je o řadu řádů vyšší. Význam toho druhého nulový. Úsilí o korespondenční volbu se jim (vládnoucí koalici) nepochybně vyplatí. To druhé je zcela bagatelní… nakonec, podívej se, kdo hlasoval pro původní návrh. Komunisti i socani si museli být nepochybně také vědomi, že zahraničí je rádo nemá - a přesto pro ně nebyl žádný problém pro to zvednout ruku.

Lidi v zahraničí, kteří česky umí a mají české občanství, česká média sledují. X-tá generace emigrantů, kteří české občanství pozbyli(!), která ani netuší, kde ČR leží, ne - ale ti se určitě na povel současné vlády k občanství nepoženou. Nemají se to přece kde dozvědět :-p . Nebo myslíš, že si současná vláda bude platit inzeráty ve všech státech, jejich televizích a novinových plátcích, aby nějakého José Nowaka z Guadalajary zbuntovali k volbám proti Babišovi?

Nebo myslíš, že si současná vláda bude platit inzeráty ve všech státech, jejich televizích a novinových plátcích, aby nějakého José Nowaka z Guadalajary zbuntovali k volbám proti Babišovi?

Proc by si platili inzeraty? Neoliberalni kamosi z medialnich agentur o tom budou psat zadarmo.
Prece nedopusti, aby se jim to zacalo hroutit jeste vic nez ted.

V Peru. V Mexiku. V Texasu. Všude. Jistě.

Zajímavé, že předpokládáš, že všude ve světě jsou jen nemyslící a ke všemu svolní pitomci, a jen voliči současné české opozice to mají v hlavách v pořádku. Jenže skutečnost možná je poněkud jiná… oni Babiše a Okamuru nemusí sami od sebe, nikdo je k tomu nemusí ponoukat.

Zajímavé, že předpokládáš, že všude ve světě jsou jen nemyslící a ke všemu svolní pitomci, a jen voliči současné české opozice to mají v hlavách v pořádku.

A to jsi vydedukoval z ceho?
Volici soucasne koalice (vetsinou byvali) to v hlave v poradku maji a proto ani ti uz ji volit nechteji. Podivej se na volebni pruzkumy.

Pokud budes mit k dispozici pouze jednostranne informace, nemusis byt pitomec, aby ses na zaklade nich rozhodl spatne.

Vrchní signál ke korespondenční volbě v roce 2020

„Nové formy hlasování představují riziko. Pro demokracii je důležitá důvěra lidí a taky přijetí porážky jako legální i legitimní. Platí dvakrát měř, jednou řež, než se rozhodneme pro jiné způsoby hlasování. USA bojují s nedůvěrou v regulérnost korespondenčních hlasů, posílenou rozdílnými zákony v jednotlivých státech, což ovlivňuje sčítání a zdržuje vyhlášení výsledku. Netrpělivost, podezřívavost a rozhořčení jsou pochopitelné bez ohledu na to, zda jsou namístě. Tohoto ať si všímají všichni sociální inženýři, co u nás chtějí pořád něco měnit,“ uvedl Fiala v komentáři.

https://www.ods.cz/clanek/20121-populismus-neni-budoucnost-konzervatismu-deset-poznamek-k-americkym-volbam

Když A, tak i B:

„Zjednodušíme volební pravidla tak, aby se občanům usnadnil přístup k volbám (včetně zavedení korespondenční volby, zrušení místní příslušnosti pro vydávání voličských průkazů),“ slibovala Babišova menšinová vláda ANO a ČSSD v programovém prohlášení z roku 2018.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/korespondecni-volba-premier-fiala-babis-ano.A240117_183826_ln_domov_lsva

Vsak jo, ja taky mela na mysli vsechny bez ohledu na stranickou prislusnost. Ono kdovi, jestli by Babis nedelal dneska uplne to samy, co dela petikoalice, kdyby byl u moci on.

Jeden by si naivne myslel, ze byt v opozici znamena byt konstruktivne kriticky k tomu, kdo vladne, s tim, ze u dulezitych temat by mela byt vicemene nejaka shoda po rozumne diskusi, ale ono ne. Opozice je tu vzdycky jen od toho, aby prskala na vladu a obstruovala (opet bez ohledu na to, kdo je ve vlade a kdo v opozici) a po svem zvoleni zrusila vsechno, co zavedla predchozi vlada. Cirkus fakt.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru

loading...