Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Česká pošta, rušení poboček, červenec 2023

Ministerstvo ruší od 1. 7. 2023 asi 300 poboček České pošty, viz např. Pošta zveřejnila seznam rušených poboček. V článku je interaktivní formulář pro vyhledání rušených poboček.

V této souvislosti by mne zajímalo, zda zrušení pošty znamená taky zrušení příslušnýho PSČ? Jestliže ano, znamená to, že bude nutnost si nechat vystavit všechny doklady a smlouvy znovu? Občanka, řidičák, karta zdravotního pojištění, korespondenční adresa v bance, pracovní smlouva u zaměstnavatele, u smluv na dodávku energie, plynu, vody, nájemní smlouvy, pojištění domácnosti, ...?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Co se tyka PSC, ty nesouvisí s postou, ale postovnim obvodem - tykaji se dorucovani, ne pobocky. To…
Jan Fiala 01.04.2023 08:35
Jan Fiala
Aha, díky za vysvětlení. Kamarád má různý PSČ na občance a řidičáku; bydlí v malé obci, kde byla mí…
Pavel 01.04.2023 09:48
Pavel
Ty máš v občanském průkazu, cestovním pasu, řidičském průkazu uvedené PSČ? Já tedy ne, ale nevím, ja…
Mamko Tatić 13.04.2023 21:58
Mamko Tatić
Nyní už to tam není, jelikož ČP z toho utvořila guláš. Rozdělila pošty na "dodávající" a "podávající…
nerady 14.04.2023 08:17
nerady
PSČ se nikdy (opakuji, nikdy) v osobních dokladech neuvádělo.
Mamko Tatić 15.04.2023 22:22
Mamko Tatić
Na občance (mám kartu) je jen trvalé bydliště bez PSČ. nový
jezekhifi 01.05.2023 05:56
jezekhifi
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-posta-oznamila-uradu-prace-propousteni-doruc… nový
Yarda 24.04.2023 18:27
Yarda
Spíš pošta s doručovatelskýma službama skončí. Oznámení přijde SMSkou a každý si bude muset na poštu… nový
RedMaX 24.04.2023 19:37
RedMaX
Nevím jestli zdravý, ale selský rozum odhaduje, že se tak děje proto, že zásilek doručovaných ČP rap… nový
L-Core 24.04.2023 20:35
L-Core
Zdravej rozum tady není. Prostě zruším x přepážek a tím pádem propustím x lidí. Že se to bude muset… nový
nerady 25.04.2023 09:57
nerady
Na druhou stranu, má to i svá pozitiva. Důchodcovstvo bude muset točit trochu víc naše peníze. Budou… nový
Pliria 29.04.2023 19:46
Pliria
Mluvíš z cesty a ne k tématu; myslel jsem si, že tu svou žluč jsi už vykapal ve vedlejším threatu, a… nový
L-Core 29.04.2023 20:10
L-Core
Na druhou stranu pošta je dnes zbytečná. Všechno se dá zařídit jinak a důchod ti fakt může chodit na… nový
RedMaX 29.04.2023 20:58
RedMaX
včera mi přišla serepeska z pojišťovny, že na jejich webové schránce mám uložený dokument k mé pojis… nový
Yarda 29.04.2023 21:42
Yarda
Mně naposledy dopis se složenkou nepřišel, přitom se v plynárenské dušovali, že ho posílali, asi ho… nový
RedMaX 29.04.2023 22:42
RedMaX
Papírovej dopis je v dnešní době skoro stejnej přežitek, jako hudba a filmy na CD. On si to občas je… nový
Prasak 30.04.2023 00:18
Prasak
A dopis se může po cestě ztratit. Takže ani to není jistota. Já marně čekal na novou kreditku od ban… nový
Prasak 30.04.2023 00:15
Prasak
To je právě ten důvod proč je pošta v současnosti zbytečná. Nikoliv proto, že jsou nepotřebné papíro… nový
Prim n.r. 30.04.2023 08:04
Prim n.r.
A dopis se může po cestě ztratit. Takže ani to není jistota... Nevím jak kde, ale v naší nemocnici… nový
Yarda 30.04.2023 09:41
Yarda
No dobře, pojišťovna dá avízo via SMS, že posílá dopis. Ale dopis nepřijde a jsi tam, kde jsi byl -… nový
Prasak 30.04.2023 15:24
Prasak
Mne ta serepeska upozorní, že je čas zaplatit nějaké pojištění a když ten dopis nepřijde, začnu kona… nový
Yarda 30.04.2023 18:50
Yarda
Mně to chodí e-mailem. Spolehlivěji, než poštou. nový
Prasak 30.04.2023 19:35
Prasak
Asi naběhnu do té pojišťovny, že chci zase dostávat dopisy. Tak možná budeš muset souhlasit s tím,… nový
Karel04 30.04.2023 01:53
Karel04
...Tak možná budeš muset souhlasit s tím, že ti za každý dopis budou účtovat třeba 30 korun... To j… nový
Yarda 30.04.2023 09:22
Yarda
... až se tobě bude třásti ruka koryto ti synek udělá. Nebo si zadělej na nějaké potomky co budou s… nový
Yarda 30.04.2023 11:19
Yarda
„Dvě hodiny čekání a dopis nevezmou.“ V Brně začala nová éra České pošty Něco se týká jen dnešního,… nový
Pavel 15.05.2023 18:28
Pavel
Čemu se divis? Tahle vlada funguje naprosto transparentně a předvídatelně - pokud něco ještě aspoň t… nový
Jan Fiala 15.05.2023 18:49
Jan Fiala
Pošta nově zruší pobočky, které rušit nechtěla, protože už je dávno zavřela „Došlo k výměně 21 pobo… nový
Pavel 18.05.2023 09:26
Pavel
Pobočky na lukrativních pozemcích se jim nepodařilo zavřít, tak zavírají náhradní. Četl jsi napříkla… nový
Jan Fiala 18.05.2023 10:22
Jan Fiala
Ano, četl a dával jsem to sem: https://debaty.net/discussions/3185497-ceska-posta-ruseni-pobocek-cer… nový
Pavel 18.05.2023 12:10
Pavel
Pánové, zajímavé je to, že jak sem tady nadával na Poštu, tak v dnešní době jsou o něco levnější (ne… nový
jezekhifi 31.05.2023 05:03
jezekhifi
Mě dokonce zavolal, když se nemohl dozvonit a neprotestoval v nechani balicku za kvetinacem pred vch… poslední
Jan Fiala 31.05.2023 06:11
Jan Fiala

Aha, díky za vysvětlení.

Kamarád má různý PSČ na občance a řidičáku; bydlí v malé obci, kde byla místní pošta v době, kdy mu vystavili (novou) občanku. Pak se místní pošta zrušila a obec je obsluhována z města, takže jeho bydliště má jiný PSČ a to má na (novým) řidičáku. Takže má na dvou platných dokladech rozdílný PSČ.

Asi to teda byla jiná změna, než o jaké mluvíš ty.

Spíš pošta s doručovatelskýma službama skončí. Oznámení přijde SMSkou a každý si bude muset na poštu v nejbližším okresním městě dojet.

Ono stejně dneska poštou chodí psaní od pár organizací přežívajících z dob komunismu a od státu a i ten chce po občanech, aby si zařídili datové schránky, takže tímhle se ten tlak ještě zvýší.

Na druhou stranu, má to i svá pozitiva. Důchodcovstvo bude muset točit trochu víc naše peníze. Budou si muset zřídit účty, datovou schránku, počítače, koupit auto, pak ho krmit palivem a využívat autoservisy, aby si dojeli pro naše výpalné. Žádné spoření do polštáře na každé 2 roky nové auto. Už stačilo... Měli by se zamyslet. Dojí nás z kůže.

Mluvíš z cesty a ne k tématu; myslel jsem si, že tu svou žluč jsi už vykapal ve vedlejším threatu, ale asi ne-e…

Důchodce si pořád může nechat důchod doručovat osobně pošťačkou, na poštu nemusí ani dnes. Nějaké zřizování datovek (tam mu důchod stejně nedojde) a účtů není nutné. A dopis dostane i po zrušení pár městských poštovních poboček. Na maloměstech a vesnicích se žádná pobočka neruší, ve velkoměstě tedy maximálně bude muset na poštu kousek dál - nebo tam vyšle rychlonohého běžce.

Jako důchodce cítím uspokojení z toho, že tě také dojím z kůže, i když netuším, jak tohle konkrétně probíhá… :-p

Na druhou stranu pošta je dnes zbytečná. Všechno se dá zařídit jinak a důchod ti fakt může chodit na účet a poštu tím netřeba zatěžovat.

Tím ale neříkám, že se pošta má rušit nebo omezovat. Celý problém pošty nespočívá v tom, že by nebyla životaschopná, ale v tom, že tu firmu léta politici tunelujou a Rakušan je zkušenej tunelář, kterej to rozkrad do posledního špendlíku.

včera mi přišla serepeska z pojišťovny, že na jejich webové schránce mám uložený dokument k mé pojistné smlouvě, ať si ho do týdne stáhnu. Takže k tomu jsem potřeboval mobil, aby mi mohli doručit serepesku. A počítač s připojením na internet, abych mohl otevřít jejich stránku a stáhnout si ten dokument se složenkou. A tiskárnu, abych si tu složenku mohl vytisknout. Mobil mohu ztratit, může se mi porouchat nebo mi ho může někdo ukrást. Počítač se mi může porouchat (to se mi stalo nedávno s mým starým počítačem), emajlovou schránku mi může poskytovatel zrušit (nedávno mi poskytovatel zrušil jednu službu, protože se mu nevyplácela), může se mi do ní někdo dostat a promazat všechno.
Dřív mi přišel dopis se složenkou a mobil ani počítač s tiskárnou a připojením na internet jsem k tomu nepotřeboval.
Holt si někdo ulehčuje službu na můj úkor. Asi naběhnu do té pojišťovny, že chci zase dostávat dopisy.
3-[:x:

Mně naposledy dopis se složenkou nepřišel, přitom se v plynárenské dušovali, že ho posílali, asi ho pošťák ztratil. Naštěstí to šlo pořešit emailem a aktivovali mi účet v zákaznické aplikaci, takže už žádné dopisy nechodí.

Jinak tiskárna potřeba rozhodně není ani dnes, všechno jde platit napřímo přes internetové bankovnictví a většinou umí pojišťovny posílat všechno emailem nebo házet na zákaznickou aplikaci, takže potřebuješ jen počítač a internetové připojení.

Třeba se jednou dočkáme i toho, že bude umět stát komunikovat plně elektronicky a budeme moc zrušit zbytečné poštovní schránky. :-p

----
Jinak většinou je korespondence dopisama u těch firem možná, ale je zpoplatněná nějakou částkou na dopis a zaslání poštou, zadarmo to dnes nechtěj. :-)

A dopis se může po cestě ztratit. Takže ani to není jistota.
Já marně čekal na novou kreditku od banky, měla dojít poštou. Nikdy nedošla. Takže jsem si ji musel nechat poslat znovu. Naštěstí jsem ji fyzicky až tak nepotřeboval, protože lze (v naprosté většině případů) platit bezkontaktně mobilem.

A dopis se může po cestě ztratit. Takže ani to není jistota...

Nevím jak kde, ale v naší nemocnici je to zařízené, že když se objednám na nějaké vyšetření, za půl roku mi přijde serepeska a snad taky emajl, že na druhý den jsem objednaný. Tak to potvrzení by mohla posílat i pojišťovna, že posílají dopis.
Ostatně tohle se mi stalo taky. Kdysi jsem něco hledal v papírech na auto a zjistil jsem, že už čtrnáct dní nemám zaplacené pojištění.
Digitalizace je dobrý sluha ale zlý pán.
:-(

...Tak možná budeš muset souhlasit s tím, že ti za každý dopis budou účtovat třeba 30 korun...

To je jedno pivo v levnější putyce a běžná cena za zaslání výpisu z banky. Ostatně některé dopisy mi nechodí přes poštu ale přes MediaPost (musím se dnes podívat do schránky, na rozdíl od pošty mi dopisy tahle firma nosí i ve dnech pracovního klidu).

Kdysi jsme měli v bytě pevnou linku, co jsme si postupně pořídili mobily, platili jsme víc než 3kKč ročně jen za to, že přístroj starého Bely stál na poličce, tak jsme ho odhlásili. Platili jsme přes SIPO trvalým příkazem, jiné poplatky jsme platili společně s rodiči. Když jsme zaplatili poslední poplatek, mysleli jsme si, že oznámení o placení přestanou chodit, ale další měsíc přišla stvrzenka o zaplacení, tuším asi 5Kč za mezibankovní převod. Na poště mi řekli, že když to zase nechám zaplatit trvalým příkazem, další měsíc mi zase strhnou dalších 5Kč. Tak jsem tu pětikorunu zaplatil hotově.
A dalších asi 38Kč jsem vysolil, protože jsem provedl transakci v hotovosti.
3-[:x:

„Dvě hodiny čekání a dopis nevezmou.“ V Brně začala nová éra České pošty

Něco se týká jen dnešního, prvního dne provozu, něco je ale trvalá změna.

V Brně skončila proslulá pobočka pošty na hlavním nádraží. Přestěhovala se do obchodního domu přes ulici, ale první den provozu provázejí zmatky. Lidé čekali na obsloužení i přes dvě hodiny.

„Potřebuju rychle poslat doporučený dopis na ministerstvo,“ říká Michal Žďárský v pondělí po deváté ráno pracovnici České pošty.

Jana Kratinová ale pro něj má nemilou zprávu. „Otvíráme až v deset,“ odpovídá klientovi ve čtvrtém patře Obchodního centra Letmo.

Když se muž ptá, jakou má v pondělí ráno v centru Brna alternativu, slyší, že co se týče pošty „momentálně žádnou“.

Zrušená pobočka ve funkcionalistické budově u nádraží fungovala od šesti ráno do půlnoci. Ta v OC Letmo bude mít zkrácenou otvírací dobu od osmi do 20 hodin, v sobotu od osmi do 12. A v neděli pak bude zavřeno úplně.

Pošta nově zruší pobočky, které rušit nechtěla, protože už je dávno zavřela

„Došlo k výměně 21 poboček za jiné, které se podle původního plánu rušit neměly,“ informoval na webu pošty mluvčí Matyáš Vitík.

Jak ale Seznam Zprávy z přehledu vyčetly, v rámci „výměny“ mají skončit i čtyři pobočky, které už fakticky nefungují - v Cerekvičce-Rosicích či Mladých Bříštích na Vysočině, pobočka Hory Matky Boží ve Velharticích a také pošta Teplice 2.

Ehm?

Pánové, zajímavé je to, že jak sem tady nadával na Poštu, tak v dnešní době jsou o něco levnější (nebo se mě to zdá) a hlavně rychlost je až uchvatná, a dokonce v sobotu. Že by zafungovala poté co je válcuje Zásilkovna?

Bavím se o tom, že mě došlo zboží v sobotu cca v 16 hodin a ještě se ten pošták usmíval (neuvěřitelné) jo a bylo to cca 2 dny před silvestrem.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru