Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Česká pošta, rušení poboček, červenec 2023

Ministerstvo ruší od 1. 7. 2023 asi 300 poboček České pošty, viz např. Pošta zveřejnila seznam rušených poboček. V článku je interaktivní formulář pro vyhledání rušených poboček.

V této souvislosti by mne zajímalo, zda zrušení pošty znamená taky zrušení příslušnýho PSČ? Jestliže ano, znamená to, že bude nutnost si nechat vystavit všechny doklady a smlouvy znovu? Občanka, řidičák, karta zdravotního pojištění, korespondenční adresa v bance, pracovní smlouva u zaměstnavatele, u smluv na dodávku energie, plynu, vody, nájemní smlouvy, pojištění domácnosti, ...?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
„Dvě hodiny čekání a dopis nevezmou.“ V Brně začala nová éra České pošty Něco se týká jen dnešního,…
Pavel 15.05.2023 18:28
Pavel
Čemu se divis? Tahle vlada funguje naprosto transparentně a předvídatelně - pokud něco ještě aspoň t… nový
Jan Fiala 15.05.2023 18:49
Jan Fiala
Pošta nově zruší pobočky, které rušit nechtěla, protože už je dávno zavřela „Došlo k výměně 21 pobo… nový
Pavel 18.05.2023 09:26
Pavel
Pobočky na lukrativních pozemcích se jim nepodařilo zavřít, tak zavírají náhradní. Četl jsi napříkla… nový
Jan Fiala 18.05.2023 10:22
Jan Fiala
Ano, četl a dával jsem to sem: https://debaty.net/discussions/3185497-ceska-posta-ruseni-pobocek-cer… nový
Pavel 18.05.2023 12:10
Pavel
Pánové, zajímavé je to, že jak sem tady nadával na Poštu, tak v dnešní době jsou o něco levnější (ne… nový
jezekhifi 31.05.2023 05:03
jezekhifi
Mě dokonce zavolal, když se nemohl dozvonit a neprotestoval v nechani balicku za kvetinacem pred vch… poslední
Jan Fiala 31.05.2023 06:11
Jan Fiala

„Dvě hodiny čekání a dopis nevezmou.“ V Brně začala nová éra České pošty

Něco se týká jen dnešního, prvního dne provozu, něco je ale trvalá změna.

V Brně skončila proslulá pobočka pošty na hlavním nádraží. Přestěhovala se do obchodního domu přes ulici, ale první den provozu provázejí zmatky. Lidé čekali na obsloužení i přes dvě hodiny.

„Potřebuju rychle poslat doporučený dopis na ministerstvo,“ říká Michal Žďárský v pondělí po deváté ráno pracovnici České pošty.

Jana Kratinová ale pro něj má nemilou zprávu. „Otvíráme až v deset,“ odpovídá klientovi ve čtvrtém patře Obchodního centra Letmo.

Když se muž ptá, jakou má v pondělí ráno v centru Brna alternativu, slyší, že co se týče pošty „momentálně žádnou“.

Zrušená pobočka ve funkcionalistické budově u nádraží fungovala od šesti ráno do půlnoci. Ta v OC Letmo bude mít zkrácenou otvírací dobu od osmi do 20 hodin, v sobotu od osmi do 12. A v neděli pak bude zavřeno úplně.

Pošta nově zruší pobočky, které rušit nechtěla, protože už je dávno zavřela

„Došlo k výměně 21 poboček za jiné, které se podle původního plánu rušit neměly,“ informoval na webu pošty mluvčí Matyáš Vitík.

Jak ale Seznam Zprávy z přehledu vyčetly, v rámci „výměny“ mají skončit i čtyři pobočky, které už fakticky nefungují - v Cerekvičce-Rosicích či Mladých Bříštích na Vysočině, pobočka Hory Matky Boží ve Velharticích a také pošta Teplice 2.

Ehm?

Pánové, zajímavé je to, že jak sem tady nadával na Poštu, tak v dnešní době jsou o něco levnější (nebo se mě to zdá) a hlavně rychlost je až uchvatná, a dokonce v sobotu. Že by zafungovala poté co je válcuje Zásilkovna?

Bavím se o tom, že mě došlo zboží v sobotu cca v 16 hodin a ještě se ten pošták usmíval (neuvěřitelné) jo a bylo to cca 2 dny před silvestrem.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru