Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Z učňáku na VŠ

Zdravím, zajímalo by mě jak to funguje, když napřiklad absolvent učňáku je rozhodnut jít studovat na VŠ, jestli si musí na další 4 roky jít na SŠ udělat si maturitu a pak v dejme tomu, že ve 23 letech ukončí SŠ a pokračuje dál rozhodnutý si udělat buď Mgr. nebo doktorát, s tím když podle zákona je uznávan status studenta do 26 let jestli může i po 26 letech dál studovat nebo jestli je to pro studenty prezenčního studia dál omezený s tím, že si může po 26 jen dálkově a to si musí už sám dotyčný hradit zdravotní pojištění?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Slušnej matroš. Neví, co by chtěl studovat: https://debaty.net/discussions/3056235-vyber-vs-technick…
Kurt 10.02.2021 11:45
Kurt
A to by som si ho tipol aj na ine vlakna este.
fleg 10.02.2021 12:28
fleg
Nedělám si nárok na komplexní rešerši jeho témat. :-) nový
Kurt 10.02.2021 13:03
Kurt
https://www.zpovednice.cz/detail.php?statusik=1158795 Ale nemusí to být od jednoho tazatele. Pokud u… nový
Yarda 10.02.2021 12:50
Yarda
Žeby nějaká "zvláštní" škola? :-D nový
IQ37 10.02.2021 12:56
IQ37
Ach jo, takže tam mu všechno podstatné zodpověděli, ale on stejně jde ještě jinam a zeptá se na to s… nový
Wikan 10.02.2021 13:05
Wikan
Nechce, iba sa nudi. nový
fleg 10.02.2021 13:08
fleg
Tož ať klidně jde, akorát mě bude docela mrzet, že jako daňový poplatník budu cálovat jednoho dalšíh… nový
Prasak 10.02.2021 13:58
Prasak
ale on stejně jde ještě jinam a zeptá se na to samé Třeba dělá statistiku a potřebuje hodně údajů.… nový
čumil old 10.02.2021 19:15
čumil old
Ta IP je UPC/ Vodafone, to má kdekdo. Ale stejný text ukazuje na stejného exota. Podle mě se jen nud… nový
Karel04 10.02.2021 17:49
Karel04
Soukromá placená VŠ se dá jistě začít studovat (snad ne i udělat) i po učňáku se čtyřkami. Doktorát… nový
L-Core 10.02.2021 17:57
L-Core
Ani soukroma VS se neda studovat bez maturity, snad platila vyjimka pro umelecky obory, tam to snad… nový
bahno 10.02.2021 22:19
bahno
Maturita je nutná (nikoliv však postačující...) podmínka. Takže po tříletém učňáku je potřeba si ji… nový
ml1 11.02.2021 10:42
ml1
Dneska pokud vím nejde udělat Mgr. rovnou musí se nejdřív udělat Bc. Stále existují i pětileté magi… nový
Wikan 11.02.2021 10:54
Wikan
Možná by to šlo v Plzni, kde dost studentů absolvovalo pět let studia práv za jedny prázdniny nebo t… nový
Karel04 11.02.2021 11:44
Karel04
Podle toho, co já vím, tak nástavba na matiritu trvá jen 2 roky a ne 4, čili už potom môžešč jít na… nový
Enzo88 19.02.2021 16:19
Enzo88
Musíš mít maturu. I na dálkové studium. poslední
mif 20.02.2021 09:15
mif

Slušnej matroš.
Neví, co by chtěl studovat: https://debaty.net/discussions/3056235-vyber-vs-technicky-obor
https://debaty.net/discussions/3057545-studium-architektury-vs-stavebniho-inzenyrstvi

Řeší čtyřky na maturitní vysvědčení: https://debaty.net/discussions/3061935-maturitni-vysvedceni-znamky-dulezitost
a teď se tu ptá, jestli na tu VŠ může jít z učňáku.

(a navíc, jakoby toho nebylo málo, mu ještě v 17 letech nerostou svaly https://debaty.net/discussions/3057048-zpomaleny-rust-svalu)

Ta IP je UPC/ Vodafone, to má kdekdo. Ale stejný text ukazuje na stejného exota. Podle mě se jen nudí a tak vymýšlí, co by z něho mohlo být za inženýra, kdyby se býval líp učil. Stejně furt píše jen Zajímalo by mě jen tak pro zajímavost..., takže místo hledání píše rovnou na diskuzní fóra.

Soukromá placená VŠ se dá jistě začít studovat (snad ne i udělat) i po učňáku se čtyřkami.

Doktorát… to snad ne. To leda až jako zasloužilý politik/státník, získat titul doctor honoris causa - a nebo si ho někde koupit.
Pošli ticku, pošlu ti diplom. Účet sem dávat nebudu, případně mě kontaktuj via PM. Vše ofiko, registraci na ŽÚ i na to mám :-D

Ani soukroma VS se neda studovat bez maturity, snad platila vyjimka pro umelecky obory, tam to snad slo.
Dr. h. c. bez maturity ziskat lze, ale tak to je takova oficialni saskarice, neni to zadne ukoncene vzdelani.
Jinak znam cloveka, co ma ucnak od cernyho remesla, na to udelal maturitu a na to FEL. A on takovej inzenyr, co umi vzit za klicku od soustruhu neni vubec spatna kombinace, takovy lidi maji zamestnavatele radi.

Maturita je nutná (nikoliv však postačující...) podmínka. Takže po tříletém učňáku je potřeba si ji dodělat. Na to existovaly dvouleté nástavbové obory, od lidí co na ně šli jsem slyšel, že je to záhul. Mě obory jako asistent podnikatele nebo podnikání v oboru nelákaly (nástavbové studium ve správném oboru bylo kvůli nějakým vládním opatřením tehdy zrušené). Já radši zvolil průmyslovku a protože jsem se trefil do blbé doby, tak jsem šel od prváku (vzali by mě bejvali i do druháku, ale on žádný druhák nebyl, protože předtím nebyla osmá třída). Na druhou stranu jsem aspoň nemusel naskakovat do rozjetého vlaku.
26 let neni žádný problém. Teda kromě toho, že se uzavřou veškeré slevy hlavně ty na dopravu. A právě to pojištění. Ale jinak všechno ostatní funguje normálně - studium, přístup do vědecké knihovny (mě tehdy fungoval ještě rok po ukončení studia), dotované obědy a tak dále. Placení školného nehrozí, to až v případě překročení standardní doby studia víc jak o rok (pozor ale na to, že se počítají všechny nedokončené pokusy, stačí jimi překročit o den konec následujícího semestru, a platíš pálku za celý semestr, i když takové případy řeší proděkan a poplatek odpustí). Dneska pokud vím nejde udělat Mgr. rovnou musí se nejdřív udělat Bc., prý nám to tak přikázala EU (ale ono se na EU svádí cokoliv co je trochu kontroverzní).
Stihnout doktorát do 26 snad ani nejde, počítám-li maturitu v osmnácti, vychází mi VŠ řekněme ve 23, ... Doktorské studium je tříleté. No dejme tomu, ale co znám lidi z okolí, tak nikdo neskončil s doktorátem za standardní dobu, všichni to dělali 7 let jako já (absolutní maximum). A to ještě nebyl podmínkou impaktovaný článek. Představ si, že je potřeba mít nějaké unikátní výsledky (jiné prestižní časopisy neberou) a ty udat do prestižního časopisu. Požadavky se zpřísňují, když jsem studoval já (mě se to ale už netýkalo, to se týkalo nově nastupujících, mě stačil recenzovaný časopis), měl to být nenulový impakt faktor. Ovšem to vedlo k tomu, že se všichni vrhli na časopisy s 0,1 a podobnými čísly (nejlepší časopisy v načem oboru mají přes 6 medián oboru je něco přes 1). Takže v další verzi se řeklo, že nesmí být v posledním kvintilu nebo kvartilu už nevím, stejně jako nevím, jak to je dneska. A publikace v impaktovaném časopise je něco, co se dost těžko povede i zkušenějším a je to na dlouhé lokte (minimálně rok spíš dva po prvním podání, placené jsou rychlejší, máme ve svém oboru jeden, který je poměrně dobrý (IF 2,7) a pokud se podaří od školy vyžebrat CHF1800 tak to netrvá tak dlouho, ale rozhodně neprojde všechno a nikdy na poprvé). Ale řešit strasti doktorského studia ještě před maturitou, to nemá smysl, to může být za těch 5 let úplně jinak.
V doktorském studiu (prezenčním) je ale jedna výhoda, člověk je zaměstnancem školy, takže tím odpadá starost o pojištění. Stejně tak v distanční formě, ta se dělá při zaměstnání, takže zase pojištění řeší zaměstnavatel.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru