Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailemAnketa Udrzi sa Lukasenko v Bielorusku?

Povodne som si myslel, ze hej, predsa len je to Bielorusko, ale nic netrva vecne a po zhliadnuti poslednych zaberov si myslim, ze skor nie.
Inak na celej tejto fraske ma vzdy zaujme jedna vec...preco, ked uz falsuju vysledky volieb (ze falsuju som na 100% presvedceny), preco si musel dat 80% a nie napriklad 60%. 80% v ziadnej normalnej krajine nikto nedostane, snad len v KLDR Kimovia dostavali pravidelne 101%.
Ja si myslim, ze keby dilino sfalsoval vysledky na tych prijatelnych 60% tak by dnes ziadne protesty neboli.

Padne Lukasenko?

46%
33%
21%

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Lukasenko poziadal Putina a vytvorenie "zaloznej" policajnej jednotky. V preklade, situaciu doma nez…
fleg 28.08.2020 12:57
fleg
Přitom se do Běloruska cpe tolik prachů, aby vyhráli ti správní. Ty Majdany se EU a USA nějak nedaří…
karel 28.08.2020 13:01
karel
Ja ti nevim Karle, ked uz ziada o pomoc Putina nebude na tom dobre podla mna.
fleg 28.08.2020 13:53
fleg
Koho by měl požádat o pomoc, když ne někoho, kdo mluví stejným jazykem? I kdyby se opakovaly volby,…
IQ37 28.08.2020 17:01
IQ37
Tebe fakt nepride divne, ze na svete existuje len par krajin, kde vyhravaju diktatori volby s takymt…
fleg 29.08.2020 11:17
fleg
Preco bola demonstracia na jeo podporu len jedna a zucastnilo sa jej odhadom len 10k ludi, ktori bol…
IQ37 29.08.2020 13:03
IQ37
U nas boli tiez protest proti Ficovi, za Fica nebol ani jeden. Vo volbach sa ukazalo, ze tu podporu…
fleg 29.08.2020 13:54
fleg
potom si skus vypocitat ako pravdepodobne asi je, ze ked vyhras volby s 80% a tvoja protikandidatka…
Jan Fiala 29.08.2020 17:09
Jan Fiala
To su divne pocty JaFi, pretoze vychadzas z predpokladu, ze kazdy kto Lukasenka nevolil ide protesto…
fleg 30.08.2020 23:03
fleg
Stačí ti jaku důkaz, že protesty organizuje západ to, že český ministr zahraničí vyclenil 10 mega na… nový
Jan Fiala 31.08.2020 05:40
Jan Fiala
Ano to su nejake indicie a suhlasim, ze bieloruska opozicia moze dostavat nejake prachy zo zahranici… nový
fleg 31.08.2020 10:04
fleg
Ani nevíš, jak ti závidím ;-) nový
Jan Fiala 31.08.2020 10:32
Jan Fiala
Pro Flega. Zkus si přečíst třeba tohle: http://www.novarepublika.cz/2020/08/na-aktualnich-udalostech…
Jan Fiala 30.08.2020 10:28
Jan Fiala
Zajímavý článek. Mě tam zaujal i jeden komentář pod článkem: Možná by Bělorusové chtěli integraci s…
IQ37 30.08.2020 15:22
IQ37
V roku 93 by sa 90% ludi u nas (CSFR) v referende vyslovilo za zotrvania spolocnej republiky...a pre…
fleg 30.08.2020 23:06
fleg
To se jako chceš se mnou dohadovat o tom, co napsal někdo v komentáři na jiném webu? Třeba jsi nedáv…
IQ37 30.08.2020 23:14
IQ37
A mozno by nechceli...ty si to sem dal, ze ta to zaujalo (preco asi?), mne to pride ako taky vykrik… nový
fleg 30.08.2020 23:17
fleg
Reagoval jsem na odkaz, který sem dal Fiala. A ty tady kolem sebe kopeš jako kobyla v posledním taže… nový
IQ37 30.08.2020 23:23
IQ37
Těch 90% v ČSFR jsi vzal kde? Já ve svém okolí neznám nikoho, kdo by za tehdejší situace trval na s… nový
L-Core 31.08.2020 18:49
L-Core
Najdi si vtedajsie prieskumy, neboli sice tak sofistikovane ako dnesne a mozno ani tak presne, ale o… nový
fleg 31.08.2020 21:05
fleg
ze ste tu uz neni. Tady tyto slovenský protimluvy, jakožto součásti běžné mluvy, jsou vcelku zajím… nový
Prasak 31.08.2020 21:37
Prasak
Cizinec časem přijde na to, že tam chybí slovo "moc". :-) nový
IQ37 31.08.2020 22:37
IQ37
Trochu si tu vyplivu jak to cítím. 1. Lukašenko je diktátor, Bělorusko není demokraticky vedená zem… nový
Eryo 31.08.2020 00:42
Eryo
Někde jsem četl přirovnání, že revolucionáři svrhnou tyrana, oslavují, že mají konečně svobodu, ale… nový
Yarda 31.08.2020 10:37
Yarda
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/belorusko-opozice-pavel-latusko-vyzva-evrope-slova-uz-nestaci… nový
Prasak 12.09.2020 11:23
Prasak
Vždyť do nich cpeme prachy už hodně let. Tohle je zmařená investice, pořád se nedaří prosadit za pre… nový
karel 12.09.2020 14:27
karel
Je těžké potkat v Bělorusku někoho, kdo má Lukašenka rád Jinými slovy: Je těžké v Bělorusku potkat… nový
IQ37 12.09.2020 17:01
IQ37
Kriminálem, tam určitě voliče nepotkal. nový
Prasak 12.09.2020 18:56
Prasak
Já myslím, že otázka je spíš "Jak dlouho se udrží Lukašenko ?". nový
petrM 12.09.2020 18:33
petrM
Já mám pocit, že fáze "lidi už to nezajímá" započala. Nějakou dobu jsem na titulkách našich deníků o… nový
Moas 12.09.2020 22:11
Moas
Máme tady nárůst Covidu a zavedly se zase roušky, takže novináři nemusí chodit pro zprávy daleko, až… nový
Prasak 13.09.2020 00:53
Prasak
Tohto Nostradama som občas zvykol sledovať :-D Komický týpek. Zaujímavé sú jeho výskumy na toxoplazm… nový
Hastrman 13.09.2020 09:49
Hastrman
Distanční výuka může fungovat, je tam však příliš mnoho podmínek - učivo základní školy by měl být s… nový
Prasak 13.09.2020 14:43
Prasak
Ten pán z tvého odkazu umí vystrašit, těžko ale posoudit, jak má dobré zdroje informací. Tihle počít… nový
L-Core 13.09.2020 18:32
L-Core
Stejně jako u Žlutých vest ve Francii apod. Masmédia jedou na sledovanost. Každé takové téma má maxi… nový
Jan Fiala 13.09.2020 06:45
Jan Fiala
Chybí ti tam: "Mám to u prdele". nový
mif 13.09.2020 09:56
mif
Jak informuji veřejnoprávní média https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3187866-pochod-zen-v-minsku-op… nový
Jan Fiala 19.09.2020 19:20
Jan Fiala
Na Twitteru píšou o demonstrantech. Žumpa zase jede. [91130-ct-png] poslední
karel 19.09.2020 20:02
karel

Lukasenko poziadal Putina a vytvorenie "zaloznej" policajnej jednotky.
V preklade, situaciu doma nezvlada a ked sa mu to vymkne z ruk pride spriatelena ruska armada a nastoli poriadok a Lukasenko vitazne vkraca spat do palaca a bude vladnut svojmu ludu stastne az kym vsetci nepomru.
Kedze to trva dost dlho zacinam si mysliet, ze sa chalan udrzi, aj ked tento tyzden bolo tych info o priebehu protestov zufalo malo.

Koho by měl požádat o pomoc, když ne někoho, kdo mluví stejným jazykem?
I kdyby se opakovaly volby, dopadne to stejně jeho vítězstvím. A opozice stejně volby "neuzná".

Oficiální výsledky prezidentských voleb v Bělorusku odpovídají očekávání. Vítězem voleb byl vyhlášen úřadující prezident Alexandr Lukašenko, který měl získat cca 80 procent odevzdaných hlasů. Běloruská opozice oficiální výsledky neuznala a tvrdí, že vítězem se již v prvním kole stala Svjatlana Cichanouská.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/vladimir-votapek-komentar-volby-v-belorusku-alexandr-lukasenko-prekonal-i-putina.A200810_193936_zahranicni_chtl

Tebe fakt nepride divne, ze na svete existuje len par krajin, kde vyhravaju diktatori volby s takymto jasnym vysledkom?
Pozrel si si zoznam tych krajin?
Kde sa zrazu zobrali tie statisice ludi z 9.5mil obyvatelstva, ked ma Lukasenko tak mohutnu podporu?
Preco bola demonstracia na jeo podporu len jedna a zucastnilo sa jej odhadom len 10k ludi, ktori boli zvazani autobusmi zo sirokeho okolia navyse?
Nieco mi tu nesedi, tebe hej?

Preco bola demonstracia na jeo podporu len jedna a zucastnilo sa jej odhadom len 10k ludi, ktori boli zvazani autobusmi zo sirokeho okolia navyse?

Proč by měl někdo vyjadřovat podporu Lukašenkovi, když mu dal svůj hlas ve volbách?

Ve volbách byli jenom dva kandidáti. To, že lidi nevolili nějakou nastrčenou krávu z rádoby opozice,
bylo jenom logické. A mimochodem - on někdo prokázal, že ty volby byly zfalšované?

U nas boli tiez protest proti Ficovi, za Fica nebol ani jeden.
Vo volbach sa ukazalo, ze tu podporu od ludi naozaj nemal. Tiez sme tu pocuvali ako si protesty plati zapad, Soros, Slobodomurari a Sionisti.

bylo jenom logické. A mimochodem - on někdo prokázal, že ty volby byly zfalšované?

Tak naposledy...vola sa to Gaussova krivka, pripadne si nieco nastuduj o teorii pravdepodobnosti a potom si skus vypocitat ako pravdepodobne asi je, ze ked vyhras volby s 80% a tvoja protikandidatka ma par percent tak od volieb proti tebe protestuju statisice ludi po celej krajine a okrem policie si musis volat na pomoc armadu a Putina.
Vies toho Boha tiez nikto nepreukazal este a veri v neho polovica ludi na Zemi.
Dokazy nemam, na rozdiel od teba mam silne podozrenie a som presvedceny o tom, ze tie volby zfalsoval. Argumenty som uz parkrat uviedol.
Tvoj jediny argument je, ze nemam dokazy.

potom si skus vypocitat ako pravdepodobne asi je, ze ked vyhras volby s 80% a tvoja protikandidatka ma par percent tak od volieb proti tebe protestuju statisice ludi po celej krajine

Teď přeháníš zase ty. Protikandidát získal pár procent, třeba 10. Takže správně by mělo protestovat 950 000 lidí, kteří byli proti Lukašenkovi. Pokud došlo k falšování a protikandidát získal třeba 40% (a stejně by Lukašenko vyhrál), pak by mělo protestovat 3 800 000 lidí.
Já neříkám, že ty volby byly fér. Ale netvrď mi, že ze to zfalšovalo ve všech volebních okrscích, že se tam zaměnily miliony volebních hlasů. Tomu snad nemůžeš věřit ani ty, který jsi zastáncem vašeho Turbokisky.

Je to pořád stejný problém dokola a dokola. Zaslepená sluníčkářská opozice postaví kandidáta, který je pro voliče nepřijatelný = mnohem horší zlo než protikandidát (viz u nás Schwarzenberg, Drahoš) a pak se nezmohou na nic jiného než na protesty a dělání bordelu po celé zemi. A protože jsou hlasití a podporovaní médii které vlastní další sluníčkáři a podporovaní a organizovaní ze zahraničí "nasouvači demokracie", vypadá to jako mohutné protesty.

To su divne pocty JaFi, pretoze vychadzas z predpokladu, ze kazdy kto Lukasenka nevolil ide protestovat.
Vychadzas z predpokladu, ze kazdy obyvatel Bieloruska bol a mohol volit. Zamerne? Ci len tak? Aby ti vysli tie spravne velke cisla?
Mne sa paci ako ma tu obvinuju, ze nemam dokazy, ze volby boli zfalsovane, a preto sa musim mylit.
Zaujimave je, ze oni dokazy o tom, ze zfalsovane neboli tiez nemaju a ja netvrdim, ze sa musia mylit. Ale Karel a spol hej.
Pekny dvoji metr, ja dokazy mat musim, protistrana uz nie.
Ja mam podozrenie, opieram ich o matiku a cisla, oni maju len svoje presvedcenie, pretoze pre nic je tam jasny nepriatel...imperialisticky skazeny zapad na cele s USA.
Spomina sa Ukrajina, preco? Bavime sa o volbach.
Bavme sa o dalsej Ukrajine, ked tato situacia nastane, pretoze ak budu protesty pokracovat tak tam druha Ukrajina bude. Ano bude obcianska vojna, ano po krajine budu pobehovat ruski vojaci v case osobneho volna. Rovnaky scenar, dalsia rozvratena republika.
Ale zato ja nemoze, kedze debilovi, ktory imho mohol vladnut az do smrti nestacilo tych 50-60%, ktore asi realne ziskal, ale musel si dat 80%.
To, ze Lukasenko (asi) vyhral volby si totizto myslim, len sa mu malil vysledok, takze si ho trosku prikraslil. A to bola ta chyba.
Prosim netahajme do nasich debat stale slnieckarstvo, vychod vs zapad, mne je ta politika ukradnuta, ja sa chcem bavit o Bielorusku ako keby som bol mimozemstan (cize mi je nejaka Zem ukradnuta) a uvazujem len nahlas ako to asi cele bolo a co sa tam stalo.
A na to, co tvrdim mam velmi silne indicie na rozdiel od teba, ktory sa tu snazi hrat na emocie.
Budem ako Karel a spol...ukaz mi dokaz, ze volby vyhral Lukasenko cestne, ukaz mi dokaz(y), ze protesty organizuje skazeny zapad a mozno sa posunieme v debate dalej. Ked nemas dokazy ukaz mi aspon indice. Staci napriklad priklad z inej krajiny, kde vyhral niekto prezidentske volby takymto vysledkom.
A ci tam sli ludia potom protestovat voci tomu.

Ano to su nejake indicie a suhlasim, ze bieloruska opozicia moze dostavat nejake prachy zo zahranicia..ale rovnaky scenar sme mali aj my na SK, ked sa protestovalo proti Ficovi. Tiez tu boli "dokazy" o tom, ze hnutie za Slusne Slovensko dostava prachy od Sorosovej nadacie a americkej ambasady.
Dokonca Fico uvadzal ako dokazy, ze to bolo vsetko pripravene davno dopredu, pretoze mali natlacene odznaky, vlajky a neviem co este, co bolo samozrejme vyvratene samotnymi ludmi, ktori tieto veci obstaravali spontanne a na vlastne naklady.
Ja tam vidim istu podobnost s udalostami, ktore sa stali prednedavnom u nas a predstava ako je to cele riadene zapadom s cielom destabilizacie Bieloruska je mi smiesna, pretoze som to uz pocul tolkokrat...

Zajímavý článek. Mě tam zaujal i jeden komentář pod článkem:

Možná by Bělorusové chtěli integraci s Ruskem proto, že i v roce 1991 ae v referendu 83% Bělorusů vyslovilo pro setrvání ve federaci. To také nevíte? Tak aspoň že víte, že jejich volby byly dosud "předem napsané" a jistě pro vás nebude nic těžkého to dokázat.

V roku 93 by sa 90% ludi u nas (CSFR) v referende vyslovilo za zotrvania spolocnej republiky...a predsa sme sa rozdelili. To si uz zabudol?
Myslis, ze keby je referendum dnes, zeby to bolo stale 90%? Nie mozno 10% ludi by chcelo spolocnu republiku, zvysok by uz chcel samostatny stat.
To su fakt argumenty ako svina, co bolo pred 30 rokmi, hlavne 2 roky po rozpade komunistickeho imperia.

A mozno by nechceli...ty si to sem dal, ze ta to zaujalo (preco asi?), mne to pride ako taky vykrik do tmy bez akehokolvek opodstatnenia.
Je to taka dlasia teoria o tom, ze za nepokojmi moze byt Rusko, pretoze Lukasenko sa branil integracii s Ruskom a tak mu vlastne Rusi pripravili revoluciu vo vlastnom state a teraz ho pridu "slavnostne" zachranit.
A cele toto tvrdenie oprieme o tom, ze v 91 chcel 80% z nich zostat v Sojuze.
Nebude za tym nahodou Soros?

Těch 90% v ČSFR jsi vzal kde?

Já ve svém okolí neznám nikoho, kdo by za tehdejší situace trval na společném státu. Vždyť s tou vaší garniturou se nedalo domluvit vůbec na ničem. Jsem rád, že jsme se politicky, státně rozešli - minimálně třeba proto, že nemáme euro, stovky podivných osad či že jsme se zbavili nekonečného "řešení" maďarského komplexu (viz onen slavný projev ex-primátora Žiliny nebo žilinského kraje..). A ekonomicky jsme na tom (ČR) každopádně také vydělali. Politické rozdělení pochopitelně nemělo vliv na vztahy mezi jednotlivými lidmi ČR a SR, ty zůstaly vynikající.

Že se to rozpadlo, můžeš poděkovat Mečiarovi. Tak dlouho chtěl víc a víc, až Klaus řekl dost, končíme.

Najdi si vtedajsie prieskumy, neboli sice tak sofistikovane ako dnesne a mozno ani tak presne, ale o niecom vypovedali.
A neposudzuj nalady ludi podla svojho okolia.
To, ze ste vydelali s tym suhlasim. Minimalne na zaciatku, ked ten rozdiel bol pomerne markantny.
Uz vas par rokov dobiehame, takze vo finale mozno budeme radi aj my, ze ste tu uz neni...aspon nas nebudete brzdit;o).

Trochu si tu vyplivu jak to cítím.

1. Lukašenko je diktátor, Bělorusko není demokraticky vedená země, volby jsou zfalšované.
2. U moci se udrží, s tím, že budou jakési úpravy ústavy a dělby moci, které ovšem reálně nic nezmění.
3. Západ s tím nic neudělá, každý politik jen bude říkat, že by se něco mělo udělat a bude říkat, jak je to hrozné.
4. Opozice bude tvrdit, že volby jsou nedemokratické a zfalšované do doby, dokud nevyhraje.
5. Objeví se agenti provokatéři, bude zakročeno proti všem na demonstracích.
6. Rusko si Bělorusko podrží, klidně i vojenskou intervencí.
7. Do 2 měsíců to bude všem mimo Bělorusko jedno.

Někde jsem četl přirovnání, že revolucionáři svrhnou tyrana, oslavují, že mají konečně svobodu, ale za týden jim začne vadit, že jim nikdo nevyváží plné popelnice.

Údajně když OFčáci v roce 1989 přišli za předsedou vlády Adamcem a předložili mu požadavek na doplnění vlády o jejich ministry, že jim řekl něco v tom smyslu: "Tohle si budete muset dohodnout s mým nástupcem, já podám demisi. Jako ministerský předseda ručím za to, že každé ráno vyjedou autobusy a horníci sfárají. A s vládou složenou z diletantů za to ručit nemůžu."

Vždyť do nich cpeme prachy už hodně let. Tohle je zmařená investice, pořád se nedaří prosadit za prezidenta toho správného člověka. Naši opozičníci taky kvičí, nejhlasitěji asi Adamová.
Naše veřejnoprávní žumpa se taky zapojila, tzv. spolupracovník ČT a novinář je ve skutečnosti koordinátor Člověka v tísni.
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3182112-je-tezke-potkat-v-belorusku-nekoho-kdo-ma-lukasenka-rad-rika-novinar-vlach

Já mám pocit, že fáze "lidi už to nezajímá" započala.
Nějakou dobu jsem na titulkách našich deníků o Bělorusku neviděl zhola nic.
Papírové noviny nekupuju a televizu nemám, tak možná ve zpravodajství se stále něco děje a jsem si jist, že při troše hledání se stále nějaké novinky objevují, ale jakožto čistě pasivní konzument zpravodajství již nejsem exponován. A vlastně je mi to jedno.

Máme tady nárůst Covidu a zavedly se zase roušky, takže novináři nemusí chodit pro zprávy daleko, až do Běloruska. Bližší košile, než kabát a tak tím krmí čtenáře. Až je tím znechutili, otevřeš noviny, pustíš televizní zprávy, všude Covid a nic jinýho. Už mě serou, furt to samý dokola, kdejakej šulda se k tomu zasvěceně vyjadřuje jako mistr světa na všechno. Třeba tento, asi rozumí svýmu oboru, ale hnul mi žlučí, jak je chytrej v tom, jak vzdělávat děcka. Vsadím levou pantoflu, že ani děcka nemá.

Tohto Nostradama som občas zvykol sledovať :-D Komický týpek. Zaujímavé sú jeho výskumy na toxoplazmózu (aj keď v zahraničí neuznávané), ale sklamal ma s týmto jeho strašením. Myslel som, že sa na to bude pozerať racionálnejšie. No čo, niečo iné ti povie evolučný biológ, žijúci v svojej bubline a čakajúci na nebezpečný, evolučne dokonalý vírus, ktorý vyhladí ľudstvo. Očividne sa takého vzrúša chce ešte dožiť, tak dúfa... A niečo iné ti povie imunológ, ktorý sa takémuto stádovému zbavovaniu imunity nedokáže prizerať. A deti tento pán určite nemá, má len mačky. Keby mal deti, tak by asi vedel, že dištančné vzdelávanie, ako sa už na jar ukázalo, je úplne na hovno, tie deti sa na to po čase úplne vyserú a zo školy nemajú absolútne nič. Navyše by bolo dobré zohľadniť aj sociálny aspekt, veď tie deti keď budú takto cez zimu 24 hodín denne zavreté doma za počítačom, tak ich j*bne. Doteraz bolo v móde múdrovať nad dnešnými deckami, že sú asociálne, nechodia von medzi rovesníkov a preto nedokážu komunikovať, odteraz ich k tomu budeme oficiálne viesť... Super.

Distanční výuka může fungovat, je tam však příliš mnoho podmínek - učivo základní školy by měl být schopen dítěti vysvětlit rodič (což bohužel všichni nejsou), ten rodič s tím děckem musí strávit pár hodin, protože celodenní výuka nejde sfouknout za půl hodiny. Takže buď rodič doma, místo zaměstnání, nebo se učit ve volným čase, což po šichtě taky každej nedá. A když máte víc jak jedno dítě školou povinné, je to mazec. Vím to z vlastní zkušenosti, manželka se stala na 3 měsíce domácí učitelkou pro 2 děcka a není to med.

Ten pán z tvého odkazu umí vystrašit, těžko ale posoudit, jak má dobré zdroje informací. Tihle počítám mají přesnější, ale že by při pohledu na to nějak byl důvod k veselicím, to tedy není.

Naštěstí ty nejhorší křivky vychází ze situace "neděláme s tím vůbec nic, jsme přece nejlepší v Evropě" a zdaleka se k nim (snad) navzdory vedení tím nejchytřejším nedopracujeme.

Stejně jako u Žlutých vest ve Francii apod. Masmédia jedou na sledovanost. Každé takové téma má maximální dobu životnosti, kdy jsou schopni to živit, aby jim to nesnižovalo sledovanost a neunavovalo sledující. Pak to musí z kola ven.
Tady je jasně vidět, že nejde o žádná lidská práva apod. ale pouze o prachy.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru