Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Tak čtu, že do Číny nepošleme žádnou humanitární pomoc, link. No nevím, připadá mi to dost ubohé, n…
L-Core 01.02.2020 16:27
L-Core
Tak uz otocil... on je fakt jak korouhvicka, ridi se podle toho, co lid chce a jak na jeho slova a a…
merlouska 01.02.2020 20:07
merlouska
[89099-las-png] nový
karel 01.02.2020 20:49
karel
Tenhle byl rychlejší: [89100-ides-png] nový
Kurt 01.02.2020 22:36
Kurt
Žerú neuvarené ešte živé potkany, netopiere, hady, chobotnice, a všetko možné aj nemožné, a pak sa d… nový
Mlocik97-debaty 01.02.2020 20:32
Mlocik97-debaty
Tady většina živá zvířata nežere a není výjimka, že jen na chřipku ročně zemřou stovky lidí. Čína vl… nový
karel 01.02.2020 20:41
karel
Jenže jde o to že Chripka je štandardne rozšírená už mnoho let, a nerobí sa tu karanténa, ani žiadne… nový
Mlocik97-debaty 01.02.2020 20:45
Mlocik97-debaty
Navyše síce na chripku umierajú stovka ročne ale uvedom si počet nakazených.... a tento koronavirus… nový
Mlocik97-debaty 01.02.2020 20:56
Mlocik97-debaty
Nie je a o chvilku snad pochopis, ze preco. nový
fleg 02.02.2020 16:06
fleg
On je nebezpečný, ale pokiaľ si v oblasti kde je nakazených len 0 alebo pár ľudí, tak v takom prípad… nový
Mlocik97-debaty 04.02.2020 13:14
Mlocik97-debaty
Nebzpecny v com? V tej mizivej umrtnosti, kde umreli len slabe kusy? Ano je nebezpecny, rovnako ako… nový
fleg 04.02.2020 16:01
fleg
Na chripku umre pul milionu lidi rocne - celosvetove. Nejaky koronavirus ma zatim skore 2% neprezivs… nový
lucifer 02.02.2020 18:31
lucifer
Uz som o tom zverejnil video. nový
fleg 02.02.2020 18:57
fleg
Viděl jsem.Reálný a střízlivý pohled na věc.Ne nějaké katastrofické a konspirační teorie.Úmrtnost se… nový
Karel04 02.02.2020 19:56
Karel04
Velmi střízlivé a konstruktivní video, hlavně ta zmíňka o mediálním zveličovaní a zbytečné panice ně… nový
HPET 02.02.2020 21:59
HPET
Paradoxne stracaju ekonomicky vsetci. Cinania hromadne rusia zajazdy (oni nechcu von a ti vonku zase… nový
fleg 03.02.2020 09:18
fleg
su krajiny, kde cinski turisti tvoria pomerne znacne percento navstevnikov (Slovenska sa to netyka;o… nový
Kurt 03.02.2020 09:44
Kurt
Samozrejme, my si vystacime s vami...esteze vas mame a trosku nam tu tym turistickym ruchom hybete;o… nový
fleg 03.02.2020 10:38
fleg
Tak Praha je ještě toleruje,i když je jich v sezoně až moc,protože z nich má stamiliony zisku za uby… nový
Karel04 03.02.2020 11:51
Karel04
Letadlem nelitaji jen turisti, to je jen nějaké % celého ruchu. Kromě toho v Číně sídlí několik velk… nový
HPET 03.02.2020 16:08
HPET
Každá chřipka je z Číny-Asie. A smrtnost toho nového viru je stejná jako smrtnost chřipky. Jen je zř… nový
Kiksfix 06.02.2020 14:56
Kiksfix
kolaps toho zločinného režimu. Nevím kolik Ti je, ale když si vzpomenu na bordel, cochcárnu a rozkr… nový
čumil old 06.02.2020 19:32
čumil old
Stane se to co tady. Bolševici to rozkradou znovu. :-D nový
Kiksfix 06.02.2020 20:11
Kiksfix
Já na celej ten virus seru. Co jinýho s tím můžu dělat? Dokud to není tady a není to epidemie, tak j… nový
Prasak 02.02.2020 22:09
Prasak
Já si myslím,že v Číně si s tím poradí,horší situace bude v Indii,Pakistán,Bangladéš,tam jsou s hygi… nový
Libino 03.02.2020 23:08
Libino
,tam jsou s hygienou celkem na štíru,tady vidím velké nebezpečí pandemie. To je hloupost a mylnej p… nový
Vychodnar 03.02.2020 23:27
Vychodnar
Chřipka je kapénková nemoc na rozdíl od hepatitis nebo svrabu!!Tak chřipku jsem měl buď z podcenění… nový
Libin 04.02.2020 10:56
Libin
Tak pandemie bude určitě. Ale smrtnost je stejná jako u chřipky. Jen úmrtnost bude vysoká. Logicky,… nový
Kiksfix 06.02.2020 14:51
Kiksfix
Myslím, že nebezpečí koronaviru je zažehnáno: Urychlení výroby masek pro prevenci koronaviru nový
hynajs 08.02.2020 20:39
hynajs
Milion chvilek proti demokracii svolává demonstraci proti panu Křečkovi. Nechcete se zúčastnit? http… nový
Yarda 14.02.2020 09:00
Yarda
Přirozený výběr? Kdo se zúčastní, bude přirozeně vybrán. nový
Jan Fiala 14.02.2020 12:47
Jan Fiala
Vláda všechno a vše zavře, sice si nedáme pivo v hospodě, nebo si nezajdeme do kina, no co stejně se… nový
Dan 123 13.03.2020 10:57
Dan 123
Dobrý den. Vážení lidé, před chvílí jsem si přečetl na seznam zprávy tzv. reportáž pro mne úplně nez… nový
Pavel ŠUTKA 14.03.2020 11:38
Pavel ŠUTKA
To že projev pana Babiše pokud ho nemá napsaný odpovídá projevům pana Jakeše, už ví národ minimálně… nový
nerady 14.03.2020 12:01
nerady
Projev vrchniho estebaka je plne srovnatelny s Milosem Jakesem, bohuzel. A jeho povestna neschopnost… nový
lucifer 14.03.2020 13:23
lucifer
a jeste: Vláda kvůli koronaviru vyhlásila nouzový stav – ale s desetidenním zpožděním. Ministr vnit… nový
lucifer 14.03.2020 13:36
lucifer
Výroba roušek byla z velké části přesunuta do Německa, protože jsme přece společná šťastná EU rodina… nový
karel 14.03.2020 15:11
karel
Roušky nejsou raketová věda a vyrábějí se i u nás. Ještě koncem ledna jich měl Vojtěch dost (viz. je… nový
Zarniwúp 14.03.2020 15:34
Zarniwúp
https://zezdravotnictvi.cz/zpravy/zakaz-vyvozu-rousek-z-nemecka-ovlivnil-jejich-dostupnost-na-ceskem… nový
karel 14.03.2020 15:37
karel
No jasně, 4.3. a co jako? nový
Zarniwúp 14.03.2020 15:42
Zarniwúp
Dlouho jsem tu nebyl, ale rikal jsem si, ze tady je dost duveryhodnych lidi z poradny, tak bych se c… nový
Redmax N 18.03.2020 21:39
Redmax N
ma na to vubec stat pravo neco takoveho nam narizovat? Má, je výjimečný stav či jak se to jmenuje.… nový
L-Core 18.03.2020 22:16
L-Core
Dá se k tomu přistupovat různě. Britové mají otevřené hospody, veselí se a rozšiřují kapacitu márnic… nový
karel 18.03.2020 22:55
karel
Takze dalsich 40 let na vecne casy nez se lidi proberou? :-/ nový
RedMaX N 18.03.2020 23:25
RedMaX N
Možná to pro druhou stranu bude lepší. Tzv. liberální demokrati se teď chovají jako dobytek. nový
karel 18.03.2020 23:42
karel
To doufam nemyslis vazne, ze by to bylo lepsi. Jinak krome Babise s Hamackem jsem u nas jine excesy… nový
RedMaX N 19.03.2020 06:25
RedMaX N
https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/nemecka-televize-velebi-vir-vymyti-stare-planet… nový
RedMaX 20.03.2020 10:11
RedMaX
U nás by to mělo být posuzováno jako předsudečná nenávist. Navíc, když je to ještě státní TV, tak o… nový
Jan Fiala 20.03.2020 14:19
Jan Fiala
Nenavist? Vzdyt on tam kvituje, jak je planeta zelenejsi. A s duchodcema zacali media vsude, i u nas… nový
RedMaX 20.03.2020 14:27
RedMaX
Oni přestřelili už před nějakou dobou, kdy tam nahnali děti a nechali je zpívat, že babička je ekolo… nový
Jan Fiala 20.03.2020 19:35
Jan Fiala
Němci zkouší, co všechno bez křiku projde. Potom naženou babičku do komůrky. nový
karel 20.03.2020 19:39
karel
Zdravím.Bát se musíme spíš vlády a důchodců.V centrech otvírá většina obchodů v 9 hodin. Prodavači k… nový
jajanene 19.05.2020 17:15
jajanene
V centrech otvírá většina obchodů v 9 hodin. Prodavači kteří v nich pracují nemají nárok koupit si s… nový
Jan Fiala 19.05.2020 19:29
Jan Fiala
Kdzž od 8 můžou do potravin jen důchodci. nový
jajanene 19.05.2020 20:06
jajanene
Tak hloupý snad nejsi, abys věřil tomu, že prodavač si nemůže koupit rohlík. nový
karel 19.05.2020 20:10
karel
Na 9 jdu do práce, v poledne obědvám. Kdy budu svačit? Nebo si dám k obědu rohlík? A nebo jinak. Důc… nový
Jan Fiala 19.05.2020 21:03
Jan Fiala
K těm rohlíkům: nevím jak kde, ale tam, kde jsem od začátku pandemie nakupoval, všude byly rohlíky u… nový
L-Core 19.05.2020 21:14
L-Core
U nás v Globusu mají rohlíky, housky, koblihy i všechno ostatní, co tam pečou pytlíkované i volně lo… poslední
karel 19.05.2020 22:18
karel

Tak čtu, že do Číny nepošleme žádnou humanitární pomoc, link.

No nevím, připadá mi to dost ubohé, něco - i kdyby symbolicky - poslat měli.. :-/
Jak se říká, v nouzi poznáš přítele, abychom se nedivili, až někdy budeme potřebovat pomoc my.

A vůbec to není o Číně, Zemanovi, Kelnerovi či kom…

Žerú neuvarené ešte živé potkany, netopiere, hady, chobotnice, a všetko možné aj nemožné, a pak sa divia že majú SARS, 2019-nCov, atď,...

Ľudstvo vymrie buď na svojej hlúposti, alebo na svojej hlúposti, alebo na svojej hlúposti... je jedno či na Zemi bude 7 miliárd transgender neplodňákov zo západu, alebo či tu bude 7 miliárd nakazených vírusom z východu, alebo či vymrieme na tom že 7 milárd ludí bude dýchať, piť a žrať humus...

Jenže jde o to že Chripka je štandardne rozšírená už mnoho let, a nerobí sa tu karanténa, ani žiadne super opatrenia,... krom toho tý čo umierajú stovky ročne, no treba si uvedomiť že jde predovšetkým o ľudí ktorý už trpia aj inou chorobu, alebo hodne starých ľudí a pod... síce aj u tohoto koronavirusu je to trocha podobné, ale není to úplne ako chripka... a problém je aj to že u chripky skoro nikdy nepoznáme zdroj. A taky to ročne,... v číne toľko umrelo za týždne, nie ročne.

Na chripku umre pul milionu lidi rocne - celosvetove. Nejaky koronavirus ma zatim skore 2% neprezivsich, ale - to se bavime o neprezivsich v trochu jinych podminkach nez jsou standardnem tady. A taky ta statistika operuje s "nakazenymi" v te rovine ze se o nich vi /jsou potvrzeni jako nakazeni. Tech o kterych se nevi muze byt klidne o rad vic = realna umrtnost muze byt treba v desetinach procenta.

Viděl jsem.Reálný a střízlivý pohled na věc.Ne nějaké katastrofické a konspirační teorie.Úmrtnost se stále drží na těch 2% a teď hlásili 1.oběť koronaviru mimo Čínu.Ale i to byl Číňan,který přiletěl na Filipíny přímo z Wu-chanu.Pokud se to tedy nerozšíří nějak rapidně do světa,nic moc nehrozí a odezní to za pár měsíců jako jiné epidemie.Vždyť ani WHO,která vyhlásila globální stav zdravotní nouze,nepodporuje zákazy letů a cestování.
Tak snad přežijeme a za pár let tu bude zase něco nového.Na něco lidstvo vyhynout jednou musí.

Velmi střízlivé a konstruktivní video, hlavně ta zmíňka o mediálním zveličovaní a zbytečné panice některých lidí které jsou mnohdy nebezpečnější, nebo můžou způsobit víc obětí jak nějaká chřipka.

PS: Souhlasím i s tím vyloučením že jde o nějaký vojenský pokus nebo že ho někdo uměle vytvořili, kdyby byl uměle udělaný to znamená pěstovaný v nějaké proteinové buňce tak by se na to docela rychle došlo.
Jediné konspirační teorii které věřím, je náhled na finanční výkyv který způsobí (oslabení ekonomiky), jen u leteckých společností to dělá už miliónové ztráty.
(až se přihlásím na YouTube tak rád video podpořím Likem).

Paradoxne stracaju ekonomicky vsetci.
Cinania hromadne rusia zajazdy (oni nechcu von a ti vonku zase nechcu, aby teraz oni chodili k nim) a co si budeme hovorit su krajiny, kde cinski turisti tvoria pomerne znacne percento navstevnikov (Slovenska sa to netyka;o)), takze straty utrpia aj tieto ekonomiky. Aj preto neverim, ze to spravil niekto zvonku, aby poskodil cinsku ekonomiku.

su krajiny, kde cinski turisti tvoria pomerne znacne percento navstevnikov (Slovenska sa to netyka;o))

Co by u vás taky hledali, že jo.
Ale stačí se podívat třeba do Vídně, tam jich nejezdí úplně málo. Na druhou stranu, turismus je poslední roky docela mor, takže možná určité ochlazení není vůbec na škodu.

Tak Praha je ještě toleruje,i když je jich v sezoně až moc,protože z nich má stamiliony zisku za ubytování,stravování a suvenýry.Ale třeba Český Krumlov už jich má dost a snaží se návštěvy omezit.Oni totiž přijedou,prohlédnou si zámek a centrum a za pár hodin jedou pryč.Zaplatí jen za vstupné a zmrzlinu nebo hamburger.A město po nich jen uklízí odpadky.Tak jim alespoň zavedli poplatek za vjezd autobusu na pár tisíc a chválí si,že to pomohlo a počet turistů se snížil.Tak buďte rádi,že je nemusíte honit po Tatrách a vyhánět (zatím).

Letadlem nelitaji jen turisti, to je jen nějaké % celého ruchu.
Kromě toho v Číně sídlí několik velkých předních společností (výrobní linky) jako třeba Apple který jsem teď někde četl na tom zrovna prodělávají, nebo to že museli odstavit nějaké linky jim zrovna radost nedělá.

Aj preto neverim, ze to spravil niekto zvonku

Nemusí to být vždy z exteriéru a né k oslabení ekonomiky, CN jen tak něco nepoloží, kupříkladu většina polsko českých dálnic dělali CN společnosti - ale spíš za účelem analityky (k vyvolání reakce, analizovat přístup jiných zemí a jejich opatření) tak jak před několika lety v roce 2009 kdy chtěli vyzkoušet jak rychle se něco takového může rozlést (3dny). Chvíli předtím zrovna vypukla finanční krize (v 2008 tzv Velká recese) tak jako farmaceutickych společnosti na tuto vymýšlenou chřipku (mimo H1N1) kterou média nafoukli prodali za miliony vakcíny (asi vakcína na blbost) do celého světa.

Politice nerozumím, nezajímá mě (kdybych chtěl vidět prasata otevřu chlív) , ale čeho jsem si za svůj krátký život všiml, že se v realitě vždy děje něco jiného jak píšou v médiích.
Takle když neznáš pravdu víš alespoň co je lež.

Každá chřipka je z Číny-Asie. A smrtnost toho nového viru je stejná jako smrtnost chřipky. Jen je zřejmě nakažlivější. Takže bude více nakažených a tedy i více mrtvých. Už tak tam mají bídu. Lidi se tam bouří. Možná to urychlí kolaps toho zločinného režimu.

kolaps toho zločinného režimu.

Nevím kolik Ti je, ale když si vzpomenu na bordel, cochcárnu a rozkrádačku po roce 89 u nás, tak si jen s hrůzou představím, co udělá 1,3 miliardy lidí puštěných z vodítka.
Vnitrozemí a malé vesničky skoro středověk a velké aglomerace hyper super hitec.

,tam jsou s hygienou celkem na štíru,tady vidím velké nebezpečí pandemie.

To je hloupost a mylnej pohled nekterych, byl jsi nekdy ve vychodnim slovensku nebo rumunsku ? :-D Tam jsou i horsi podminky. Necistota tomu nepomaha to jo, ale to driv chytnes zloutenku nebo svrab, mel jsi nekdy chripku ? Kolikrat byla z toho ze jsi nemel uklizino :-) Staci si jednou spatne umit ruce.

Chřipka je kapénková nemoc na rozdíl od hepatitis nebo svrabu!!Tak chřipku jsem měl buď z podcenění oblečení nebo od někoho z rodiny,který ji odkudsi přitáhl. Je známo,že pokud už je v rodině tak si tam udělá kolečko. Měl jsem ji naposledy asi před 20ti lety. Jednou jsem se nechal očkovat, bylo mě cca měsíc blbě,od té doby jsem odpůrcem očkování proti chřipce. Tak uklizeno na 100% není nikdy,spíš je riziko nákazy pobytem mezi lidmi.

Tak pandemie bude určitě. Ale smrtnost je stejná jako u chřipky. Jen úmrtnost bude vysoká. Logicky, protože bude nakaženo více lidí. A protože bude nakaženo mnoho lidí, tak je jistá možnost mutace toho viru a to nikdo neví co a jak bude. Každá chřipka, viróza, včetně španělské přichází z Číny. Prostě to přijde, odejde. Jako vždy. Takže to chce být v klidu.

Vláda všechno a vše zavře, sice si nedáme pivo v hospodě, nebo si nezajdeme do kina, no co stejně se všichni zase sejdeme v práci a tam si ten vir předáme tak či tak. Všichni řeší kde se co zavře, co se eliminuje a tak, ale to že ve fabrikách dělají spolu stovky lidí, stovky se spolu koupou ve společných koupelnách svačí ve společných prostorech to nikdo neřeší. Velké firmy fabriky jsou tím nejhorším místem kde se člověk může nakazit, jelikož do práce musíme chodit pokud nám někdo nenakáže karanténu ale to po týdnu ve fabrice je asi jedno stejně to dostanou všichni.

Dobrý den.
Vážení lidé,
před chvílí jsem si přečetl na seznam zprávy tzv. reportáž pro mne úplně neznámého, ale bezpochyby inteligentního pana Filipa Harzera, který rozebral našeho premiéra, včetně srovnání jeho verbálních projevů s projevem pana Jakeše v minulém století. Víte, pane Harzere, zažil jsem jak pana Jakeše, tak sametovou revoluci a následně éru střídání pravých a levých profesních politiků. Nevím sice, jaké životní zkušenosti, nebo co vás opravňuje k takovému komentáři. Chybí mi u vašeho komentáře alespoň náznak objektivního pohledu na fakt, že je mimořádně složitá situace a tu je třeba řešit. Pokud vám zbyla alespoň nějaká slušnost a zdravý mozek, dejte si prosím panáka a zamyslete se nad tím, co děláte a jak. Někdy to prospěje. Pravdou je, že někdy ne. Víte, neměl byste zapomenout, že jsou lidé, kteří pracují krom spánku celé dny, aby našli včasné řešení. V takové chvíli opravdu málo záleží na formě. Ale jak říkám, prosím neřaďte se alespoň v tuto chvíli k lidem, za které se musí alespoň část národa stydět. Dnes i pan Fiala uznává, že je třeba sjednotit síly k vyřešení situace bez ohledu na politické půtky.
Snad to většina tohoto národa cítí stejně.
S pozdravem
Pavel ŠUTKA

To že projev pana Babiše pokud ho nemá napsaný odpovídá projevům pana Jakeše, už ví národ minimálně od roku 2015. Pokud si někde seženete jeho projev na celostátní sjezdu SMO ČR (Svaz měst a obcí) z roku 2015 tak to zjistíte také. Neustále nás ujišťuje, že všeho je dostatek a ono nic není (roušky, desinfekce, rukavice atd.). Nikdo dosud neřekl, zda pokud prodělám tuto nemoc už ji nemůžu dostat atd. Pokud se zavřou všechny obchody mimo potravin, tak se můžou zavřít i firmy a řemeslníci se můžou jít oběsit. Za socíku se vše drželo na skladě ale nyní nikdo na skladě žádný materiál nedrží a tak bez nákupu nemůže pracovat. Další aspektem jsou např. Ukrajinci, kterým končí vízum ale nemohou z republiky odjet. Vláda jim neumožňuje návrat domu a současně porušují naše zákony. Největším problémem je, že všechny zákazy vycházejí od náměstka ministra zdravotnictví, ale nikdo už neřeší jaké to bude mít dopady.

Projev vrchniho estebaka je plne srovnatelny s Milosem Jakesem, bohuzel. A jeho povestna neschopnost tymove prace = viz co prevadi ted, estrady pred kamerami v skladech Tesca, a zdravotnici nemaji zakladni pomucky jako rousky a respiratory. Netestuji se nakazeni, neni cim - neni jak. Babis lze v primem prenosu "mame pres sto laboratori" - ne, je jich 18, chybi vybaveni. Pro Prahu JEDNA sanitka na odber vzorku, clovek s priznaky lezi doma, po ohlaseni dva dni doma aniz by k nemu pro vzorek dojeli (nedivim se - nemuzou se rozctvrtit) - nakonec si zaplati privatni laborator ktera potvrdi nakazu Covid 19 - "v pondeli bude dalsi sanitka" - uzasne, pro milion a neco lidi. Privatni laborator ktera delala testy za 1300 je "zakleknuta", laboratore patrici do svereneckeho fondu "ja nič nevlastním" to udelaj za 3000. Babisovo blaboleni pred kamerami se neda poslouchat, vety a slova nedavaji smysl - zachranuje to onuce Hamacek, ktery je v primem srovnani s timhle pazmrdem primo genialni retor. Bohuzel, je to tak.

copy/paste odjinud:

v Rakousku (29.2.) i u nás (1.3.) začala nákaza v podstatě ve stejný den. Počet obyvatel stejný, Vídeň velká jako Praha. Jenomže zatímco u nás bylo zatím provedeno zatím 3k testů (a 150 pozitovních), tak v Rakousku už těch testů mají 7500 a nakažených 600.

https://www.sozialministerium.at/Informationen-zum-Coronavirus/Neuartiges-Coronavirus-(2019-nCov).html

Závěr: u nás se na testování sere, státní aparát fatálně selhal na všech frontách a neschopnost maskují den ode dne drakoničtějšími zákazy a opatřeními.

Ve zdravotnictví chybí stovky tisíc až milion respirátorů, prohlásil to na Radiožurnálu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

„Je velmi těžké říci, kolik chybí respirátorů. Poptávka je v rámci milionu respirátorů… Ve zdravotnictví chybí v řádech stovek tisíc, možná až milion, respirátorů. V noci jsme rozvezli asi 50 tisíc pomůcek,“ řekl Vojtěch.

Ministr dodal, že ministerstvo závazně objednalo 1,7 milionu ochranných pomůcek. „Měly by dorazit v příštím týdnu,“ řekl v Českém rozhlase.

https://denikn.cz/minuta/315590/

- ministr zdravotnictvi bude odvolany v pondeli, nahradi ho jina loutka.

a jeste:

Vláda kvůli koronaviru vyhlásila nouzový stav – ale s desetidenním zpožděním. Ministr vnitra a vicepremiér Jan Hamáček ho doporučoval už 2. března, ale premiér Andrej Babiš se postavil proti. Tahle prodleva nás připravila o cennou možnost reagovat lépe na šíření viru. A nadále nebyl svolán ústřední krizový štáb. Je důvodem, že by ho vedl Hamáček, což Babiš nechce dopustit?

Andrej Babiš pojal koronavirovou krizi jako každou agendu: coby příležitost k vlastnímu PR. Aktivitu demonstroval na častých tiskovkách, ideálně za účasti dalších ministrů ANO. Dokonce i když se konaly po zasedání Bezpečnostní rady státu, kde má ministr vnitra Jan Hamáček samozřejmě své místo a roli. Tato one man show by se svoláním ústředního krizového štábu vzala za své.

Nouzový stav, jehož vyhlášení se nesmyslně zdrželo, by vládě umožnil zajistit v uplynulých dnech větší počet roušek, masek či rychlých testů, které si lidé mohou provést sami, aniž by hrozilo, že cestou někoho nakazí. Těch deset dní nám může chybět. Hrajeme o čas a potřebujeme zpomalit šíření viru, a to lze udělat v počátku, než se epidemie rozeběhne.

https://www.info.cz/nazory/schmarcz-nouzovy-stav-prisel-o-deset-dni-pozde-a-krizovy-stab-blokuje-babisova-zarlivost-44548.html

Roušky nejsou raketová věda a vyrábějí se i u nás. Ještě koncem ledna jich měl Vojtěch dost (viz. jeho prohlášení v parlamentu 28.1.), teď 13.3. je začíná shánět: https://www.mzcr.cz/dokumenty/informace-ministerstva-zdravotnictvi_18732_1.html Půl druhého měsíce, minimálně, měli čas to řešit s předstihem. Místo toho hodili na konci února do distribuce vidle, že ji budou dělat sami - zpětně, i na již objednané a zaplacené dodávky(!) (tohle měli udělat daleko dřív, minimálně v tom lednu) a absolutně ji nemají připravenou, nezvládají. Je to jak kdyby MTZ půl roku sralo na nějakou evidenci skladu a pak ho začalo řešit ve špičce výroby tím, že ho vyklidí a začne objednávat. Debilové.
Další věc je, že po proběhlých epidemiích SARS (i když slabších) by tohle mělo být dávno ošetřené (krizové zásoby etc.). Vždyť jde do prdele kurva o základní vybavení zdravotních zařízení, to není žádný gamma nůž.
To jsou zásadní a zároveň základní věci a jsou 100% v odpovědnosti vlády.
¨Na EU tohle hodit opravdu nejde.

Dlouho jsem tu nebyl, ale rikal jsem si, ze tady je dost duveryhodnych lidi z poradny, tak bych se chtel zeptat, jak dlouho myslite, ze bude Babis prosazovat soucasna opatreni? A jestli myslite, ze se nic nedeje a bude to v pohode?

Ja totiz zacinam mit docela strach, ze jde Babisovi o to, aby to bylo naporad. Aby se proti tomu psychopatovi nemohlo demonstrovat, nehlede na to, ze krome toho, ze se lidi nesmi schazet vic jak ve 30ti, tak dost lidi vystrasil tak, ze by se ani nikam neodvazili jit. Proste me jeste pred tydnem vubec nenapadlo, ze by tu mohla tahle totalitni situace nastat.

Nejde mi pritom o to, ze treba nebudeme moct od dnesni pulnoci pod pokutou 10.000 Kc vychazet bez rousek (ma na to vubec stat pravo neco takoveho nam narizovat?), ale vadi mi, ze nam to vsechno diktuje vseho schopnej psychopat. Radeji bych proste videl vyjadreni skutecnych odborniku a zatim se v mediich vyjadril jen reditel prazske nemocnice Bulovka a Babis ho chtel malem kamenovat.

Vyjadreni epidemiologa Prymuly nejsou prilis verohodna vzhledem k tomu, ze uz to tu jednou bylo a rousky nedoporucoval:

„Panika není v tuto chvíli na místě. Osobně bych si vzal roušku, jen pokud bych ošetřoval pacienta."
--- prof. MUDr. Roman Prymula, CSc., Ph.D. pro iDNES, 2009

Nemuzeme vedet, jak mu psychopat vyhrozoval, aby najednou zastaval opacny postoj nez pred 10 lety.

Jak to teda vidite, budou pristi rok jeste volby do parlamentu nebo uz ne?

To doufam nemyslis vazne, ze by to bylo lepsi. Jinak krome Babise s Hamackem jsem u nas jine excesy nezaznamenal. Myslim ted u politiku. Spis mnozi situaci vubec nechapou. Rozumim na jednu stranu, ze vir predstavuje jista nebezpeci a ze nejake podcenovani neni na miste, ale politici u nas myslim obecne to nebezpeci nepodcenuji, to jsem spis zaznamenal u jinych. Ovsem na druhou stranu z toho psychopaticky premier udelal svoje politicke tema, pritom mel okamzite predat vladu odbornikum, kteri si s tim mohli poradit mnohem lepe. To ale neudelal, naopak schemata pro krizove rizeni statu obesel a pasoval se do role nejakeho spasitele, ktery nas vsechny zachrani. Ovsem vzhledem k jeho psychicke poruse nas spis posle do hrobu. :-/

Zdravím.Bát se musíme spíš vlády a důchodců.V centrech otvírá většina obchodů v 9 hodin. Prodavači kteří v nich pracují nemají nárok koupit si svačinu.Mohou až o pauze jít pro pečivo,které ráno prohrabou důchodci,aby našli ten největší a nejrovnější rohlík.To samé se týká zeleniny a dalších potravin.Právě z daní těchto prodavačů jsou důchody pro většinu bezohledných důchodců,kteří si myslí,že jsou střed vesmíru.Vláda-zlatokopové,kteří zapoměli jak žije spodina.

V centrech otvírá většina obchodů v 9 hodin. Prodavači kteří v nich pracují nemají nárok koupit si svačinu.

Nějak jsem to nepobral. Ti prodavači nemohou jít do práce o chvíli dřív a koupit si svačinu? Musí až o přestávce? Nemohou si svačinu přinést z domu? Nebo myslíš polední pauzu? Tam si chodí prodavači kupovat na oběd rohlík?

Jinak od příštího týdne už vymezený čas nákupu pro důchodce neplatí.

Na 9 jdu do práce, v poledne obědvám. Kdy budu svačit? Nebo si dám k obědu rohlík?
A nebo jinak. Důchodci končí s nakupy v 10. Do 12 hodin se ve velkem obchodě rohliky v nasypnicich několikrát otočí, takže o nějakých ochytanych od duchodcu taky nemůže být řeč.

O co ti vlastně jde? Tobě něco důchodci udělali?

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru