loading...
Předmět Autor Datum
Že by měla odsunout do pozadí brexit? Nebo dokonce rozpad tamté Bohu milé instituce Že já to nenaps… nový
mif 23.05.2018 19:04
mif
Bohu milé instituce? Není to rouhání? ;-) nový
L-Core 23.05.2018 19:30
L-Core
Nepíše se to dohromady? :-D nový
IQ37 23.05.2018 21:21
IQ37
Někde se to asi tak píše. Spojení "bohumilé" mi připadá podobné asi jako slovo "nebojeschopné" co se… nový
Yarda 24.05.2018 03:36
Yarda
Bohumilé je naprosto v pořádku. Když to oddělíš, mění se významy. Podobně jako kolemjdoucí a kolem j… nový
Prasak 28.05.2018 10:43
Prasak
Třeba jenom chtěli tzv. spojenci otestovat naši bezvýhradnou poslušnost. Té historce snad nemohla uv… nový
karel 24.05.2018 00:35
karel
President se dobře baví jak opozice kvičí. Toť asi tak. nový
kozakl 24.05.2018 09:21
kozakl
https://www.novinky.cz/domaci/473216-odmorovani-novicoku-bylo-jen-divadlo-rika-chemicky-expert.html nový
Yarda 28.05.2018 10:08
Yarda
Jak to, že takový článek prošel cenzurou? ::) Nebo ti všelicí hlídači fake news, neziskovky a spol c… nový
L-Core 28.05.2018 12:06
L-Core
Zhrnme si fakty. Doslo k otrave dvoch ludi. Kto to sposobil tazko hadat, hodilo sa to viac Rusku, al… nový
fleg 28.05.2018 15:50
fleg
...a když budu hóódně konspirativně spekulovat: Opravdu došlo k nějaké otravě? nový
L-Core 28.05.2018 19:45
L-Core
Opravdu došlo k nějaké otravě? Hovno. nový
mif 28.05.2018 21:46
mif
Zkažené jídlo. nový
karel 28.05.2018 21:55
karel
Davnejsie sa ma niekto pytal, co si o tom myslim. Povedal som, ze nic. Pretoze neviem, co si mam o t… nový
fleg 29.05.2018 08:45
fleg
Teorií jak to bylo nebo nebylo, může být bambilion. Třeba šlo o zředěný přípravek, protože nanášet… nový
touchwood 31.05.2018 12:43
touchwood
Za vším je Rus, Šáša si to taky myslí. https://www.novinky.cz/komentare/473528-ocima-sasi-mitrofanov… nový
karel 31.05.2018 16:38
karel
Jedna vec je logika a druha su spravodajske hry. Mne to pripada rovnako neprehladne ako chemicke uto… nový
fleg 01.06.2018 12:03
fleg
https://www.fdb.cz/film/fesak-hubert/hlasky/7620 hláška číslo sedm :x::x::x::beer: nový
Yarda 01.06.2018 13:14
Yarda
Novičok už asi ne, teď se tomu říká "neznámá látka". Lhali jako vždycky ve všem. ___KLIK___ nový
karel 01.06.2018 21:57
karel
Ten clanok je dobry, som nevedel, ze aj v parlamentkach dokaze vyjst nieco ako tak objektivne. Ja sa… nový
fleg 03.06.2018 19:18
fleg
Klidně bych pochválil, kdyby bylo co chválit. Už se to snad začíná rozpadat. nový
karel 03.06.2018 19:43
karel
Ta veselá historka se statečným migráčkem má taky trhliny :) Lžou, lžou a lžou. http://neviditelnype… nový
karel 04.06.2018 17:22
karel
SOrry tento clanok je odpad...na prvy pohlad akoze dobre pripomienky, vo finale vsak len same domnie… nový
fleg 04.06.2018 18:28
fleg
https://www.express.co.uk/news/world/966752/Paris-spiderman-latest-rescued-toddler-dad-playing-Pokem… nový
karel 04.06.2018 19:04
karel
To je predsa skoro otozny clanok s tym, co si dal v cestine. Aspon viem odkial cerpal autor zdroje s… nový
fleg 04.06.2018 19:24
fleg
Ano, vypadlo z okna v 6. patře a o dvě níž se šikovně chytilo. nový
karel 04.06.2018 19:46
karel
Ty sa snad domnievas, ze EN bulvar je serioznejsi, co sa tyka informacii ako cesky alebo slovesnky?… nový
fleg 05.06.2018 12:00
fleg
Obvykle z britského tisku sleduji jen Gárdiena, evidentně nezaškodí koukat i jinam, je škoda přijít… nový
L-Core 06.06.2018 12:24
L-Core
Třeba se tam brzy dívat nepůjde. Ty svině kolem sebe začínají kopat, už si na demokracii ani nehrají… nový
karel 06.06.2018 19:51
karel
Zajímavé články také na https://stredoevropan.cz/ nový
POW 06.06.2018 20:46
POW
Ale tohle je zajímavé počtení: https://nazory.aktualne.cz/komentare/merkelova-vzdala-kvoty-cesko-vyh… nový
L-Core 07.06.2018 18:26
L-Core
Německo je asi slabý odvar proti Británii, Londýn už trumfl New York v počtu vražd. Domácím zakázali… nový
karel 07.06.2018 19:39
karel
Domácím zakázali nosit nože, kleště, pilníky… Tam už to je hore kokotom fest : Gender-fluid - osob… nový
POW 07.06.2018 20:15
POW
Jsme malá země, musíme si vystačit s básnířkou Ferynou. To je unisex, když vidí něco, co připomíná ž… nový
karel 07.06.2018 20:35
karel
Divim sa, ze tebe ako ekonomovi by zrusenie Schenegenu nevadilo. Este chapem, ze ti je ukradnuty poh… nový
fleg 08.06.2018 08:47
fleg
Flegu, ja se tomu nedivim, prijde mi, ze ho tohle vubec nezajima, hlavne proste aby se do CR nedosta… nový
merlouska 08.06.2018 22:18
merlouska
Já pamatuji (Západní) Evropu i před šengenem a nemám pocit, že by to nefungovalo. Kdyby (což jsem fl… nový
L-Core 08.06.2018 22:59
L-Core
Ne vsichni migrujici Cesi jsou dr. Pomahacove a ne vsichni migrujici Africane a Arabove jsou pyrotec… nový
merlouska 09.06.2018 15:55
merlouska
Ono to nefungovalo. Celé je to totiž o tom, co pokládáš za standard. Jestli ti stačí, že ti zboží d… nový
touchwood 09.06.2018 17:06
touchwood
[630-novichok-jpg] nový
karel 03.06.2018 10:17
karel
:-D nový
mif 03.06.2018 10:26
mif
[29598166_1684100321644746_1649993983237224808_n.png] nový
POW 03.06.2018 15:57
POW
Češi jsou smějící se bestie. ALe co taky dělat, když tušíme že to co nám rvou do mozku jsou - tedy o… nový
Yarda 03.06.2018 19:36
Yarda
Schengenský prostor umožňuje mimo jiné to, že se sem může kdykoli dostat podobný lidský odpad jako j… nový
karel 08.06.2018 23:00
karel
Hyenismus: Němečtí Zelení v parlamentu přerušili minutu tichu za zavražděnou německou dívku nový
POW 09.06.2018 22:30
POW
Zelení byli a jsou odpad všude. https://www.policista.cz/komunita/club/106/ nový
karel 09.06.2018 22:40
karel
Jó, koho si zvolili, toho tam mají. A my, Bohu žel, tady taky. nový
Yarda 09.06.2018 23:50
Yarda
Druhé kolo? Britský pár byl otráven novičokem. Policie u Salisbury má pohotovost nový
Zdenál 05.07.2018 09:10
Zdenál
Přesně to mě napadlo, že vyhrabou Novičok, když jsem tu zprávu slyšel v rádiu a ještě angláni nevědě… nový
Prasak 05.07.2018 09:31
Prasak
Já ti nevím. Intoxikaci inhibitorem cholinesterázy IMHO přežít nejde. Prostě viz nadpis (vrtěti...). nový
mif 05.07.2018 10:08
mif
Jestli je to zase novičok, stačí kontrolka na tři dny a šup do práce. nový
karel 05.07.2018 11:08
karel
IMHO je nejvyšší čas k sankcím proti Rusku za okupaci Krymu přidat i zákaz dovozu Novičoku do Velké… nový
Yarda 05.07.2018 11:53
Yarda
Už je to vyřešené. Použili stříkačku, co zůstala po Skřípalech. Novičok byl ještě nedávno nestabilní… nový
karel 05.07.2018 14:37
karel
Je to jinak: Policie našla lahvičku s novičokem, kterým se otrávil pár v Amesbury Podle policie se… nový
Zdenál 14.07.2018 20:04
Zdenál
Přeji příjemný den. Tady je článek o Novičoku. http://neviditelnypes.lidovky.cz/je-to-proste-cy3-/p_… nový
Yarda 07.07.2018 08:24
Yarda
https://www.lidovky.cz/skripalovy-nervove-paralytickou-latkou-novicok-otravilo-rusko-zjistily-usa-pr… nový
Yarda 09.08.2018 08:25
Yarda
Všichni jsme GOGO. nový
L-Core 09.08.2018 19:49
L-Core
Jo, a okurková sezóna je dávno pryč (tedy "malé" okurky k zavařování) :-) Saláťáky mi ještě nezačaly… nový
L-Core 09.08.2018 19:51
L-Core
Mna by zaujimalo, ze preco tolko cakali a ako k tomu dosli. Zaujimave, ze sa povie, ze zistili, ale… nový
fleg 10.08.2018 10:53
fleg
USA jsou taková schíza. Kongres a Trump. Oba jednají jménem USA a každý trošku jinak. Kongresu se te… nový
Jan Fiala 10.08.2018 19:38
Jan Fiala
Zabudol si, ze samoztny Trump je schizo, takze ta schiza je trojita. nový
fleg 12.08.2018 19:47
fleg
Bouchnula jim fabrika na Novičok :) https://www.rt.com/uk/435692-salisbury-military-factory-explosio… nový
karel 11.08.2018 02:31
karel
Kristovanoho! :-D nový
mif 11.08.2018 11:40
mif
Pro jistotu. Kdyby se náhodou v budoucnu začalo "normálně" vyšetřovat, co se vlastně stalo... nový
Jan Fiala 13.08.2018 19:29
Jan Fiala
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/480640-zbytek-mostu-v-janove-se-muze-kazdou-chvili-zritit.h… nový
Yarda 15.08.2018 13:54
Yarda
V souvislosti s mostem mě zaujaly nářky italského ministra vnitra, že kdyby nebylo "moudrých" rozpoč… nový
L-Core 15.08.2018 15:31
L-Core
Zajímavý článek: http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-nekdo-vraci-uder-0tc-/p_zahranici.aspx?c=A180… nový
Yarda 11.09.2018 09:42
Yarda
Na tom clanku nic zaujimave nie je. Je to klasicka demagogia, zlozena z pravdy, polopravdy a klamstv… nový
fleg 11.09.2018 15:03
fleg
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/do-salisbury-jsme-jeli-na-vylet-svet-se-bavi-vymluvami-rusu-ktere… nový
Yarda 15.09.2018 06:53
Yarda
No tak zrovna ta tiskovka těch dvou Rusů mě celkem přesvědčila, že v tom mají prsty. nový
touchwood 15.09.2018 12:07
touchwood
Yarda ja neviem na kom a com sa mam bavit. Uvaha...ak Rusi chceli odstavit Skripala, preco to spravi… nový
fleg 16.09.2018 18:18
fleg
Dalsi dil telenovely. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/484488-telegraph-putin-lhal-jeho-civ… nový
Dwane Dibbley 26.09.2018 19:55
Dwane Dibbley
Zrovna toto je taky polodokaz. Ten clovek sa sice podoba, ale tvrdit, ze je to on len na zaklade fot… poslední
fleg 27.09.2018 11:33
fleg

Někde se to asi tak píše. Spojení "bohumilé" mi připadá podobné asi jako slovo "nebojeschopné" co se vyskytovalo v armádě.Ten Bůh se v tom slovním spojení jaxi vytrácí podobně jako význam toho druhého spojení. Pokud by se napsalo "neschopné boje", tak by se proti tomu mělo něco dělat, pokud se napíše "nebojeschopné" tak potřeba nějaké činnosti z toho až tak nečiší.

Bohumilé je naprosto v pořádku. Když to oddělíš, mění se významy. Podobně jako kolemjdoucí a kolem jdoucí.

To tebou nepozdávané nebojeschopné je pouze negace složeniny bojeschopné. Ono by bylo možné i slovo bojeneschopné, když se to ne přesune na začátek, je to jasná, důraznější, negace slovního významu, než když se to nechá uprostřed.

Jak to, že takový článek prošel cenzurou? ::) Nebo ti všelicí hlídači fake news, neziskovky a spol chrápou?

Když jsem v TV viděl rozhovor s dcerou toho agenta, připadalo mi to formou(!) až mrazivě podobné výpovědím obžalovaných pohlavárů z historických dokumentů 50. let. Naučené nazpaměť nebo čtené z tabule vedle kamery.

Zhrnme si fakty.
Doslo k otrave dvoch ludi. Kto to sposobil tazko hadat, hodilo sa to viac Rusku, ale kludne to mohli nanho hodit aj zapadne tajen sluzby.
Podla informacii medii slo o Novicok. Jeden z vynalzcov Novicoku povedal, ze ak to bol Novicok sanca na prezitie je 1% a sanca na prezitie bez ujmy na zdravi nulova.
A zrazu tu mame uzdravenu jednu obet a podla informacii sa uzdravuje uz aj jej otec. Ako to?
Zavery su jasne...spravit si nestranny nazor na tuto udalost je nemozne, na rozdiel od Litvinenka, kde je snad kazdemu jasne kto sa ho zbavil a preco.

Davnejsie sa ma niekto pytal, co si o tom myslim.
Povedal som, ze nic. Pretoze neviem, co si mam o tom mysliet, mne pripadaju rozne konsipracne moznosti skoro rovnako pravdepodobne a nechcem zbytocne spekulovat, ked je tam tolko neznamych.
A samozrejme snazim sa vyfiltrovat propagandisticke zvasty z jednej a druhej strany.
Niekedy je proste lepsie nemat nazor a na tuto vec radsej nazor mat nebudem.

Teorií jak to bylo nebo nebylo, může být bambilion.

Třeba šlo o zředěný přípravek, protože nanášet jej na kliku dveří je životu nebezpečno, pokud nemá útočník nějakou ochranu (a kdyby tam přišel ve skafandru, asi by nebyl nenápadný). A útočník čekal, že než si toho otráveného někdo všimne, tak už bude pozdě.

Ovšem jedna věc mi nejde na rozum: kdo jiný, než Rusové, měl zájem na likvidaci Skripala? Navíc likvidace nepohodlných lidí aktuálně frčí právě v Rusku, Evropa je na tyhle móresy už příliš měkkosrdcatá.

Jedna vec je logika a druha su spravodajske hry.
Mne to pripada rovnako neprehladne ako chemicke utoky v Syrii. Ze vraj Asad, ale preco by to Asad robil? Asad chce byt smerom von za pekneho, takze ja na jeho mieste by som chemicke zbrane nepouzival. Takze, co ked to skor nanho nasili, aby vyzeral ako hrozny diktator, co utoci na deti chemiou ped svetom?
A boli pouzite vobec? Posledne spravy hovorili o tom, ze do nemocnice vtrhli nejaki ludia, kricali nieco o chemickom utoku a zacali "prinesenych" zranenych oblevat vodou. A zabery po chemickom utoku boli na svete.
Takze komu verit?
Mne sa pacila uvaha jedneho analytika este pred odhalenim fake spravy o zavrazdeni ruskeho novinara na Ukrajina. On sa zamyslal nad tym, ze preco by Rusko malo zaujem pritahovat zrovna teraz na seba pozornost, ked sa blizia majstrovstva sveta, ci sumit NTAO a Rusi sa chcu ukazat ako chrumkavi pred celym svetom. Verim, ze aj na vychode Ukrajiny bude primerie pocas zapasov;o). Zaver jeho uvahy bol taky, ze si nemysli, ze za utokom stoji Rusko. Ukazalo sa to ako spravny predpoklad. Kecom ukrajincov moc neverim.
Novicok je plny otazok, bez odpovedi a mne osobne je tam kopec veci podozrivych, takze odmietam mat na to akykolvek nazor.

Ten clanok je dobry, som nevedel, ze aj v parlamentkach dokaze vyjst nieco ako tak objektivne.
Ja sa do prdele zase citim ako medzi dvoma mlynskymi kamenmi.
Na jednej strane zapdny mainstream, ktory krici Novicok a na vine je Rusko, zabili novinara na vine je Rusko, na druhej strane neochvejni obhajci ruskej dokonalosti, anteEU nadsenci a neviem co este.
A ja niekde sam, co premysla nad tym, co citak, pocuje vidi a snazi sa nenechat sa vtiahnut do spinavych hier ani z jednej strany.
Karle nechces sa pridat? Daj mi nadej, ze nezostanem v tom sam napriklad tym, ze niekedy za nieco tu EU aj pochvalis.
Co ty na to?

SOrry tento clanok je odpad...na prvy pohlad akoze dobre pripomienky, vo finale vsak len same domnienky podlozene emociami autora.
Najviac ma mrzi na tom, ze ty nie si blby a veris tomu. Veris tomu lebo sa ti to hodi, nemas rad EU, mainstreamove media a uz vobec nie migrantov, takze takto to citis a takto to podla teba je.
A co tak sa trosku zamysliet?
Byval som na 12p, s vyskami problem nemam, raz som z pleziru zisiel dole po balkonoch podvecer aby som neprivolal zbytocne nejakych hysterickych okoloiducich a policajtov. Chcel som to vyskusat, je to naozaj jednoduche, za normalnych okolnosti sa ti nemoze nic stat (skoro cely cas mas 3 pevne body).
Lenze zaroven si dobre pamatam ako skoor kazdy kto bol u nas na balkone sa bal vyklonit, co i len trosku viac, pretoze 30m vyska je pre bezneho cloveka nieco hrozne, na rozdiel odo mna, ktory tam vyrastal. Zopar spoluziakov na zakladnej sa pozeral aj cez okno pomaly z metrovej vzdialenosti.
Ja to chapem, myslim, ze strach z vysok ma kopec ludi, bazen zazivam aj ja v neznamych priestoroch pri velkej vyske (taky zvlatny pocit pod bruchom).

Manželé v šestém patře nechali dítě v bytě samotné, to přepadlo přes balkón a zachytilo se rukama o dvě patra níže.

Toto je sprava odkial? Ja som ju nikde nezachytil a ak to niekto tvrdi je to samozrejme blbost. Pri pade cez 2 poschodia naberie telo take zrychlenie, ze ziadne zachytenie rukami nie je mozne. Vo filme ano, v beznom zivote urcite nie. Ktokolvek taketo nieco tvrdi, ze dieta prepadlo cez 2 poschodia je idiot. Neviem si predstavit, zeby sa mohol akokolvek zachytit hocikto, aj trenovany jedinec. V tomto sa s autorom clanku zhodujem.
Teraz s cim nesuhlasim.
Ty si fakt myslis, ze sudny clovek zavesi dieta na balkovou rimsu a povie mu drz sa? Alebo isti ho neviditelnym lanom, ktore nie je vidiet v ziadnom zabere?
Ad sused...sused sa balkone zjavi az pocas vylezu, dieta je na zaciatku daleko od neho, az ked nanho zakrici zacne sa presuvat k nemu. Preco ho nevytiahol sam si netrufam povedat, ak pocitas cas mal na to par sekund sa rozhodnut odkedy mal dieta v ruke. Mozno sa bal, mozno ho bolia krize ako mna, v kazdom pripade taketo balkony poznam a ked si takto vykloneny nemas bohvieako stabilnu poziciu. Podla jeho vysky dokonca odhadujem, ze mal svoje tazisko nad balkonom a v tom pripade mohol pri prudsom nakloneni vypadnut aj sam.
Mozno spiderman nanho krical nech ho len isti, ze ho vytiahne, tazko povedat, mne sa na rozdiel od autora clanku nezda ich spravanie podozrive.
Jedine, co je na videu nezvycajne je, ze imigrant bol evidetne velmi dobre fyzicky pripraveny a ze na balkon liezol ako pravy parkurista. Neverim, ze nema skusenosti s takymito vecami, bezny clovek amater by s takou lahkostou po balkonoch nevysiel.
Nie je samozrejme vylucene, ze to cele bolo zinscenovane, ale je takmer nemozne, aby to tak naozaj bolo.
To by niekto musel riskovat zivot dietata, vypracovat dokonaly scenar. ktory by musel klapnut. Inak naco tam bol potom ten sused, ked bolo dieta istene? Trosku mi ta konspiracia skripa, tebe nie?

Ale tohle je zajímavé počtení:
https://nazory.aktualne.cz/komentare/merkelova-vzdala-kvoty-cesko-vyhralo-hura-houby-vyhralo/r~6d8cf4ec6a3411e8a3adac1f6b220ee8/

P. Fendrych to pojal opravdu zvláštně. Nechceme (ČR) kvóty, vymřeme.

Zaujalo mě v tom komentáři tohle, citace:

Upozornila však (A. Merkel), že se sedmadvacítka musí dohodnout na reformě společné azylové a migrační politiky, jinak se může stát, že skončí volný pohyb osob v Schengenu. "Když se nám nepodaří nalézt společnou odpověď na výzvy spojené s nelegální migrací, může to zpochybnit základy Evropské unie," řekla, mluvíc o jednom ze základních principů evropské integrace.

Za šengenem určitě plakat nebudu.

Domácím zakázali nosit nože, kleště, pilníky…

Tam už to je hore kokotom fest : Gender-fluid - osoba sexuálně nevyhraněna............Nově přidaný výraz do slovníku Oxford English Dictionary.

V Oxfordu a bohužel zdaleka nejen tam si nehrají však pouze se slovíčky, ale i s výkladem biologie, přirozeností a vlastně učí chlapce, když to trochu přeženu, že normální je být transgender, nebo něco jinak extra speciálního, ale hlavně probůh nebuď tím, kým jsi se narodil.

http://www.rukojmi.cz/

Divim sa, ze tebe ako ekonomovi by zrusenie Schenegenu nevadilo. Este chapem, ze ti je ukradnuty pohyb osob, pretoze TY necestujes (ze cestuje milion dalsich ludi ti je jedno).
Ale Schengen je volny pohyb nielen osob, ale aj tovaru a to uz by ta zaujimat mohlo, pretoze volny pohyb tovaru vyrazne ovplyvnuje ekonomiku a v konecnom dosledku napriklad dostupnost tovaru a sluzieb.
Merkelova je krava, co nevie co uz by robila, kvoty boli (a su) blbost a som rad, ze pomalicky to uz uznavaju aj trubky v cele EU.

Flegu, ja se tomu nedivim, prijde mi, ze ho tohle vubec nezajima, hlavne proste aby se do CR nedostala zadna pakaz. Ze se tim zkomplikuje i vsechno ostatni, no a co.. stejne se bude porad dal placat v te sve dedine, jidlo si vypestuje na poli a nebude ho zajimat nic jineho, nez aby se v te dedine neukazal terorista :-)

Me ten jeho pristup spis fascinuje v tom ohledu, ze sam ma migrujiciho potomka, ale jinym by to zakazal.

Já pamatuji (Západní) Evropu i před šengenem a nemám pocit, že by to nefungovalo. Kdyby (což jsem flegovi psal už stokrát) zůstalo u EHS, neřekl bych proti ani popel. Ale tenhle uzurpátorský politický slepenec s naprosto nejasnou budoucností? Počkej takových 40 let, já už tady nebudu a jsem tomu rád.

sam ma migrujiciho potomka, ale jinym by to zakazal

Přesně tak. Snad se dá pochopit rozdíl (ad absurdum!) mezi legálně migrujícím a v cizině žádaným dr. Pomahačem a ilegálním pyrotechnikem z Bataclanu.

Ne vsichni migrujici Cesi jsou dr. Pomahacove a ne vsichni migrujici Africane a Arabove jsou pyrotechnici. A vo tom to je. Proc neco zakazovat plosne, kdyz to dela/zneuziva jen par vykuku? Mnohem ferovejsi by bylo doslapnout si na ty vykuky a ostatnim dat sanci se prosadit jinde. Jasne, dalo by se to ze strany evropskych statu resit lip/efektivneji, ale zruseni Schengenu tomu imho nijak nepomuze.

To je stejny jako tusim v Usti nad Labem ci kde chteji vyhlasit (nebo uz vyhlasili) cele mesto jako ghetto a nedavaj tam prispevky na bydleni. Zase jen kvuli urcite skupine lidi, cimz ale poskodi ostatni lidi, kteri ty davky nezneuzivaji a pomohly by jim. Nehlede na to, ze ti prizivnici se pak proste odstehujou jinam, kde se ty prispevky (zatim jeste) davaji. Je to snad reseni? Neni. Ale koho to zajima, hlavne ze do UnL se tihle lidi uz stahovat nebudou.

Ono to nefungovalo.

Celé je to totiž o tom, co pokládáš za standard. Jestli ti stačí, že ti zboží dojde do firmy nejdříve až po několika dnech, zatížené cly, poplatky za camráky/JCD apod. Jistě se lze vrátit k EHS, ale to pak budeš muset opustit moderní JIT výrobu, zavést zpět sklady a samozřejmě zdražit, protože prostě řečeno někdo ten utopený kapitál ve skladech zaplatit musí.

Stejně je to s cestováním osob. Namísto 7-10 hodin, za které projedeš min. 3 země a dojedeš k jakémukoli moři, budeš cestovat stejnou trasu několik dní.

Na tu dobu se pamatuju, a rozhodně nechci, aby se vrátila. Ale zdá se, že se zdárně rozjíždí obchodní válka s USA, takže se všichni budeme moci přesvědčit o tom, co tyhle špérovací tendence dokážou.

Už je to vyřešené. Použili stříkačku, co zůstala po Skřípalech. Novičok byl ještě nedávno nestabilní, podle nových poznatků našich vědců vydrží na věčné časy a nikdy jinak. Jsou to ještě větší blbci, než byl někdo ochoten připustit, tomuhle snad neuvěří ani Mirka z Vysočiny.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/477059-londyn-kvuli-nove-otrave-novicokem-zada-od-ruska-pomoc.html

Přeji příjemný den.
Tady je článek o Novičoku.
http://neviditelnypes.lidovky.cz/je-to-proste-cy3-/p_cirkus.aspx?c=A180706_213342_p_cirkus_nef
Dříve bych tam do diskuse dal odkaz na tuhle debatu, ale od té doby co tam vyžadují registraci, kde se musí uvést skoro i číslo bot a PIN k mé platební kartě (co na to směrnice GoDoPRdele?) tam nelezu.
Pokud tam má někdo oprávnění diskutovat, můžete to udělat místo mne?

Děkuji.

https://www.lidovky.cz/skripalovy-nervove-paralytickou-latkou-novicok-otravilo-rusko-zjistily-usa-proti-moskve-chystaji-s-i7e-/zpravy-svet.aspx?c=A180808_212120_ln_zahranici_gib

No jo, no. Okurková sezóna je v plném proudu a to co by vymysleli něco nového, chytlavého k rozhořčení veřejnosti jsou na zasloužené dovolené a o něčem se psát musí, tak oprášíme tohle, snad to do konce prázdnin nějak překlepeme.

Na tom clanku nic zaujimave nie je. Je to klasicka demagogia, zlozena z pravdy, polopravdy a klamstva.

A to by jeden nevěřil, nachlup stejná bouračka se stala 9.8.2018, jenže to náklaďák v protisměru smetl vozidlo moldavského proruského presidenta Igora Dodona, který má ale problémy jak místními přívrženci EU, tak s proruskou separatistickou vzdoro-republikou zvanou „Podněsterská moldavská republika“.

Na tejto informacii je pravda asi len to, ze nevieme, co je pravda. Vacsina medii prezentovala, ze nakladiak vrazil do prezidentskeho auta, ine tvrdia, ze nehodu mala prezidentova "kolona".
Na videu je vidiet ako nakladak skrizi cestu mercedesu, ten sa mu este vyhne, ale podla dalsieho videa skonci na streche v priekope. Auto iduce za medom to uz neubrzdi a skonci v nakladiaku.
Cele sa to udialo v dost vysokej rychlosti, pisali, ze na dialnici, ale na dialnicu to nevyzera, co robil nakladiak tazko povedat, umysel vylucit nemozme lebo z videa sa da tazko posudit, ci obchadzal auto na krajnici a dostal smyk, alebo presiel do protismeru umyselne.
Navyse media sa predhanali v dalsich "faktoch", najprv mal byt vazne zraneny prezident, neskor len jeho matka, nakoniec tam pridali aj syna (je to uz aj vo wikipedii) aj ked posledne spravy uvadzaju, ze zraneny nebol nikto. Pravdupovedia tomu neverim, sli pomerne rychlo a oba vozy schytali pomerne velke supy, lahko zraneneny urcite niekto byt musel.
Pri prvej spominanej nehode uradoval alkohol.
A potom, ze komu sa da dnes verit, ked okolo jednej nehody mas kazdu hodinu ine info.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/do-salisbury-jsme-jeli-na-vylet-svet-se-bavi-vymluvami-rusu-ktere-britanie-oznacila-za-vrahy-55749?dop-ab-variant=2&seq-no=1&source=hp

Svět se baví? Já se spíš bavím tím - tedy jestli je to k bavení - co se britští soudruzi snaží z toho ještě vytřískat. Jak sleduji některá naše masmédia, asi tam mají plné kalhoty, že nevědí co dělat z brexitem, tak nějaký zástupný problém potřebují jako sůl.

Oni tam vůbec mají nějak nahnáno. Třeba můj syn svého času tam byl, chtěl se podívat do nějaké ctihodné instituce a musel předtím zahodit (skutečně zahodit, ne že by to dal nějakému vrátnému a ten by mu to při odchodu vrátil) zavírací nůž Victorinox.
:x::beer:

Yarda ja neviem na kom a com sa mam bavit.
Uvaha...ak Rusi chceli odstavit Skripala, preco to spravili takto nesikovne? Urcite maju v Britanii svojich rezidentov, navyse preco Novicok, ktory priamo smeruje k nim? Su Rusi az taki diletanti? Je predsa milion bezpecnejsich sposobov, ktore nesmeruju podozreniami priamo na nich. Alebo chceli, aby to vsetci hned vedeli, ze su za tym oni a mala to byt len ukazka sily? Ze nikto nebude nikdy pred nimi v bezpeci?
Ak to bol Novicok (podla mna skor nebol) tak akoto, ze Skripalovci utok prezili? Autor Novicoku odmietol na zaciatku, co i lne teoreticku sancu, ze sa utok da prezit. Akoto, ze latka bola stabilna aj tyzdne po utoku, ked tvrdili, ze sa rozpadne za par hodin? Akotoze, ze sa nasli stopy v hoteli, kde Rusi byvali? Boli tak blbi, ze s latkou manipulovali na izbe? Preco by sa agenti zbavili flakonu tak amatersky. Ako zistili vseobecni lekari tak rychlo, ze slo o otravu Novicokom, co je urcite velmi nezvykla latka, s ktorou sa predtym lekari nikdy nestretli. Zeby im to niekto "posepkal"?
A teraz k Rusom. Najprv popieranie a obvinenie GB, ze ide o ich hercov, neskor priznanie, ze preda len ide o ruskych obcanova a v zavere velke finale, ked samotny batuska Putin ich vyzve v TV nech sa prihlasia a povedia ako to bolo. Wau ako z rozpravky.
Dvaja "teplosi" idu na 2 dni do GB kvoli katedrale, ktoru nikto ani nepozna. Asi su milovnici historie. Cestuju 150km a zistia, ze v meste je clapkanica a tak sa vratia spat do Londyna. Na druhy den si vylet zopakuju. Viza su vybavia v Petrohrade, odlietaju z Moskvy, spiatocne letenky maju kazdy po 2, ich pasy maju seriove cisla, ktore idu po sebe. Ehm...tebe sa nezda na ruskej verzii nic podozrive? Mne skoro vsetko.
Ako som povedal, pravda je niekde uprostred, klamu obe strany a smutne je, ze sa naozaj neda urcit ako to v skutocnosti bolo a nikdy sa to uz ani nedozvieme.

Zrovna toto je taky polodokaz. Ten clovek sa sice podoba, ale tvrdit, ze je to on len na zaklade fotiek...je dost odvazne.
A to, ze ho Putin pozna lebo ho vyznamenaval...to je blbost, ved Putin stretava tisice ludi, vyznamenaval urcite stovky, cakat, ze si bude pamatat kazdeho, navyse s pozmenenou vizazou...to uz je zase take polotvrdenie.
V kazdom pripade na zaklade inych dokazov ja bajke o 2 turistoch neverim.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru

loading...