Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Celý bruselský parlament zlikvidovať, teroristi zasraní, taký som rád že im konečne kopli do riti br…
kingdomcome1 26.06.2016 18:44
kingdomcome1
Kdybys chtěl zlikvidovat parlament, budeš asi také terorista :-D -------- Lidi napříč EU dlouhodobě…
L-Core 27.06.2016 08:22
L-Core
jenže volný pohyb schengenistů je ukotven hluboko v základech EU. Druhá věc, imigrace zvenčí, je (sp…
touchwood 27.06.2016 10:16
touchwood
Druhá věc, imigrace zvenčí, je (spíše byl) samozřejmě problém, ale jak je patrno, zpětná vazba fungu…
Efos 27.06.2016 17:56
Efos
Asi myslel to "řešeníů, jak se Turecku lejou prachy, a to přebírá migranty - ty, kteří jsou jakžtakž…
icepower32 27.06.2016 18:31
icepower32
Tiež si myslím, že mal na mysli Turecko, ale pre istotu sa pýtam, či mi niečo zásadné náhodou neunik…
Efos 27.06.2016 18:52
Efos
udelili mozno 8-9 banov Tak jak BAN, jak on se jmenoval, rikalo se mu Agent Cooper, myslim, DallCoo…
XoXoChanel 01.07.2016 21:44
XoXoChanel
Ten ban som "vybavil" ja, respektive dal zanho hlasovat na valnom zhromazdeni a hoci zo zaciatku moj…
fleg 01.07.2016 21:53
fleg
Ten ban platí len na debaty alebo na celý server? Mimochodom, dokedy budú zabanovaní? Pokiaľ si pamä…
Efos 02.07.2016 12:57
Efos
stačí si projít dotyčné dvě debaty - a zjistíš, že ty vulgarismy pršely na všechny směry. Je mimocho…
touchwood 02.07.2016 14:36
touchwood
že ti tři odrazují další návštěvníky Noo, jak se to veme, nekteri chodili do toho vlakna vyhradne k…
XoXoChanel 02.07.2016 15:34
XoXoChanel
takoví lidé ale nechodí debatovat, ale na škodolibou čumendu.
touchwood 02.07.2016 15:41
touchwood
Bejvávala to prdel. nový
Vondrs 02.07.2016 21:41
Vondrs
jak pro koho. Nevím, jak by ses tvářil, kdyby s tebou někdo "diskutoval" jen za pomoci osobních uráž… nový
touchwood 07.07.2016 20:05
touchwood
Je mimochodem skvělé vidět v jedné tvé větě slova o konstruktivní diskusi a hned vzápětí napsat, že…
Efos 02.07.2016 17:53
Efos
Nechytám za slovíčka. Ty ses jasně vyjádřil a pokud ani nevíš co píšeš, tak raději nepiš. Nebo piš t…
touchwood 02.07.2016 18:39
touchwood
když L-Core napíše zřejmě manipulativní výrok :-) Je zbytečné se k tomu potřetí vracet. L-C psal r… nový
L-Core 02.07.2016 19:14
L-Core
tak prosím aspoň trochu inteligentně a ne jako pětileté děcko. Snažím sa tak, aby si to aj ty pocho… nový
Efos 02.07.2016 23:14
Efos
Ty si celý čas písal, že to nemá jednoduché ho dostať, nakoniec z teba vypadlo, že oňho ani nepožiad… nový
touchwood 04.07.2016 16:54
touchwood
Jen si nalháváte, že EU funguje. Opustí ji i další země, vmetl europoslancům Farage https://www.nov…
M-Pol 28.06.2016 13:58
M-Pol
Farage je saso, skoda, ze novinky neinformovali rovnako aj o emotivnom prejave skotskeho europoslanc…
fleg 28.06.2016 18:41
fleg
To je možné, že je šašek, ovšem těch šašků je tam plnej barák. (až čas ukáže který šašek měl pravdu)
M-Pol 28.06.2016 19:18
M-Pol
Snad si nemyslis, ze brexit vyriesi nejake problemy v GB. GB na to hospodarsky nema, aby si razila s…
fleg 29.06.2016 10:44
fleg
Flegu, ale brexit přece neměl řešit problémy v GB. Ten má řešit problémy, přicházející do Británie z…
L-Core 29.06.2016 11:21
L-Core
Problémy přicházející z EU to určitě pro GB vyřeší. Ovšem zadělá jim to na nové, protože unijní výho…
Moas 29.06.2016 12:43
Moas
A už to začíná, Boris Johnson se bojí být premiérem.
Moas 30.06.2016 14:32
Moas
A Farage taky utíká se staženýma gatěma. Tenhle brexit se mi začíná líbit. nový
Moas 04.07.2016 12:51
Moas
Ale to jsme si přece už vysvětlili, že brexit nic takového neřeší, pokud se pod ním nerozumí ukončen… nový
touchwood 04.07.2016 16:45
touchwood
Myslí nemyslím a co Island, Norsko, Švýcarsko? Nevidím, že by jim nějak zvláště EU scházela, takže z…
M-Pol 29.06.2016 11:26
M-Pol
jsem nekde cetla, ze zrovna Norove Britum moc nedoporucovali vystoupeni, protoze Norsko je na EU nav…
merlouska 30.06.2016 10:52
merlouska
Ono to je presne o tom, Briti by chceli volny pohyb tovaru, ale to im EU neda bez volneho pohybu oso…
fleg 02.07.2016 14:02
fleg
A naco im potom bolo to odtrhnutie, ked sa im tam dalej bude valit kopec ludi? Napríklad budú môcť… nový
Efos 02.07.2016 23:17
Efos
To sa prave mylis;o). Nebudu. Volny pohyb osob znamena, ze musia prijat pravidla EU se vsim vsudy a… nový
fleg 03.07.2016 10:16
fleg
ta sankcia nie je 25 tisicova Vlastne je 250-tisícová, ešte lepšie :O. Možno sa uplatňovať nebude,… nový
Efos 04.07.2016 12:07
Efos
Farage takto zbabelo po všetkých tých hrdinských rečiach odstupuje z politiky. Došlo mu, do jaké re… nový
touchwood 04.07.2016 16:49
touchwood
nemusia prispievat do rozpoctu EU Omyl, i to musí. Sice ne tolik, nicméně musí. Viz ty tzv. Norské… nový
touchwood 04.07.2016 16:46
touchwood
Omyl, i to musí. Sice ne tolik, nicméně musí. Viz ty tzv. Norské fondy nebo švýcarské transfery. i… nový
fleg 09.07.2016 15:21
fleg
a technicky to znamená, že musí, protože EU je tak velký trh, že si nikdo nedovolí dobrovolně se o n… nový
touchwood 10.07.2016 18:30
touchwood
Jasne, ze nikto nemoze byt separovany a Briti maju hospodarsky blizsie k Norsku ako ku Svajciarsku.… nový
fleg 11.07.2016 12:27
fleg
Tak zatím to vypadá, že se v Británii hledá cesta, jak z EU nevystoupit: http://zpravy.e15.cz/zahran… nový
touchwood 02.07.2016 19:07
touchwood
Mne to pripada skor (protesty ignorujem), ze politici,ktori propagovali BREXIT sa zlakli vlastneho u… nový
fleg 03.07.2016 10:21
fleg
ono podpálit barák je vždy jednodušší, než jej uhasit nebo postavit znova... nový
touchwood 04.07.2016 16:55
touchwood
Tak, dva a půl roku uběhlo a řekl bych, že se konečně začíná něco dít. Když už nic, tak aspoň Boris… nový
Moas 23.10.2019 12:37
Moas
Jo, furt se něco děje, i když je to už taková neverending story forever. Například teď jsme v bouřli… nový
L-Core 23.10.2019 13:04
L-Core
Británie nyní už odejít musí, popřeli by tím úplně všechno a hlavně by ze sebe udělali absolutní šaš… nový
touchwood 23.10.2019 18:08
touchwood
Oni ty šašky ze sebe už udělali. nový
Prasak 23.10.2019 19:36
Prasak
Dokonce si myslím, že je dost pravděpodobné, že nakonec proběhne další referendum a Británie v EU zů… nový
Kurt 13.12.2019 09:52
Kurt
Johnson vyhrál,takže v lednu odejdou.Akorát se to nelíbí Skotsku,tam usilují o setrvání a nové refer… nový
Karel04 13.12.2019 10:46
Karel04
Skotové hned po vystoupení z EU vyhlásí referendum o setrvání ve Velké Británii a podle aktuální sit… nový
Moas 13.12.2019 10:58
Moas
A hned na to zacnu rebelovat Iri. nový
fleg 13.12.2019 13:17
fleg
Jo no, GB čekají veselé časy. Svým způsobem jsem rád, že volby dopadly, jak dopadly. Je to jasná zná… nový
Moas 14.12.2019 21:36
Moas
Politicky situaci v Britanii nerozumim, ale nekde jsem cetla, ze pry nevolili ani tak Johnsona a bre… nový
merlouska 14.12.2019 23:18
merlouska
Takže volba menšího zla. To je něco jako u nás, vítězové voleb nevyhráli kvůli tomu, že by byli dobř… nový
Prasak 15.12.2019 00:11
Prasak
Okecávání těch, co si nedokáží přiznat, že by se někomu nechtělo být součástí tak skvělého projektu,… nový
Kurt 15.12.2019 09:25
Kurt
Nebo si to naopak dici co nenavidi EU neumi pripustit. Corbyn je totalni levicak co mel soucati prog… nový
Dwane Dibbley 15.12.2019 12:48
Dwane Dibbley
Volili ho mladí, takže máš svým způsobem pravdu. Znárodňování je věc, na kterou slyší i tady. https:… nový
karel 16.12.2019 01:42
karel
Veselé časy čekají i nás. Tím, že z EU odejde GB, vypadne jeden velký hráč a Německo s Francií budou… nový
Jan Fiala 15.12.2019 14:41
Jan Fiala
Nemusí to být nutně špatně. Velká rozdrobenost je vždy příčinou neschopnosti rozhodnout se. Nesleduj… nový
Moas 16.12.2019 08:25
Moas
Já jsem zejména přesvědčen o tom, že ono přešlapování na místě, kterého jsme poslední roky (viz. dat… nový
Kurt 16.12.2019 08:48
Kurt
To naprosty souhlas, melo by se to uz nejak rozseknout, at uz tak nebo onak. Pak se uvidi, co z toho… poslední
merlouska 16.12.2019 10:44
merlouska

Kdybys chtěl zlikvidovat parlament, budeš asi také terorista :-D

--------
Lidi napříč EU dlouhodobě nasírá byrokracie a tisíce nařízení odtamtud, které jen znepříjemňují obyčejným lidem život (je jedno, že to pantáti třeba mysleli dobře). Jasně, dobro z Bruselu je v emoční vypjatosti pozapomenuto.

Ale ta všeobecná latentní nasranost by samotnou EU nerozbila. Lidi by brblali, ale karavana táhne dál. To gró, které EU rozbije, je IHMO jednoznačně neschopnost, nechuť (či úmysl?) EU aktivně a zásadně čelit imigrační vlně, kterou tu nechce (můj tip, zdroje nemám a probruselským výzkumům na míru nevěřím) velká většina původních obyvatel jednotlivých států EU. Za imigrační vlnu se dá považovat i přesuny mezi státy EU, jistě všichni víme, koho a kam myslím..

Budou se ještě divit v příštích letech, v různých volbách, napříč Evropou. Pokud je tedy mezitím demokraticky nezakážou. Tedy volby.

Druhá věc, imigrace zvenčí, je (spíše byl) samozřejmě problém, ale jak je patrno, zpětná vazba funguje a "už" se to řeší

Ako sa to rieší? Nejako som to nezachytil. Keby aj, začať to riešiť až po dvoch rokoch by ich nijak neospravedlňovalo, tú škodu, čo napáchali doteraz, už neodčinia, bez EÚ by národné štáty vyriešili krízu hneď, resp. by nevznikla, a ešte povieš, že si to predvídal... zbytočné komentovať, chybu si proste nepriznáš.

Asi myslel to "řešeníů, jak se Turecku lejou prachy, a to přebírá migranty - ty, kteří jsou jakžtakž schopný si nechá a odpad posílá do Evropy, ale všichni si pískaj, jak už to není nekontrolovaná migrace, ale jsou alespoň zaregistrovaní. O děravé italské trase se ale bavit nebudeme..

udelili mozno 8-9 banov

Tak jak BAN, jak on se jmenoval, rikalo se mu Agent Cooper, myslim, DallCooper, to byl borec, toho je skoda ... (ale nemyslim ze BAN byl od tebe, ty je nerozdavas jak facky, toto udela nekdo kdo bude zit pres komplexy a uspokojeni v nadrazenosti, na vojne byl jen vojin, neprekvapilo by me, kdyby mu ten BAN dal HOST.

Ten ban som "vybavil" ja, respektive dal zanho hlasovat na valnom zhromazdeni a hoci zo zaciatku moj navrh nemal potrebnu vacsinu po cca hodinke sa mi podarilo presadit, ze s tym suhlasili aj ostatni.
Osobne sa od tej doby citim "slobodnejsie" viem, ze to tu neschytam hned pri prvom opacnom nazore.

Ten ban platí len na debaty alebo na celý server? Mimochodom, dokedy budú zabanovaní? Pokiaľ si pamätám, nemalo sa jednať o trvalý ban, hoci je málo pravdepodobné, že by sa sem chceli vracať, tú možnosť by však možno mali mať, vzhľadom na to, že sa nejednalo o žiadnych trollov ale o aktívnych a stálych debatérov, len halt mali iný názor ako vedenie.
Ale je to váš server... len škoda, že boli zabanovaní, pokiaľ si to dobre pamätám, len tak zo dňa na deň kvôli údajným vulgarizmom na, myslím, touchwooda, hoci nám verejnosti nebol poskytnutý žiadny screenshot, kde sa toho mali dopustiť, nič. Teraz sa dozvedáme, že to boli závažnejšie dôvody, resp. sústavný teror, OK, je to váš pohľad na vec, ja si zas myslím, že diskutovali ešte ako-tak v rámci slúšnosti (narozdiel napríklad od radka, ktorý to už fakt aj v mojich očiach preháňal) a dávali pádne argumenty. Trochu to tak vyzerá, že to je dôvodom banu, proste vás argumentačne prevalcovali. Touchwood a pri všetkej úcte k tebe, fleg, občas aj ty, aj keď narozdiel od touchwooda ty aspoň diskutuješ konštruktívnejšie a vecnejšie, ste tu v kuse písali tie svoje kraviny, aj napriek ich argumentom, tak sa nečudujem, že sa na vašu adresu (resp. hlavne na touchwooda) vyjadrovali expresívnejšie... no, čo sa nedalo zmiesť argumentami, zmietli ste banom.

stačí si projít dotyčné dvě debaty - a zjistíš, že ty vulgarismy pršely na všechny směry. Je mimochodem skvělé vidět v jedné tvé větě slova o konstruktivní diskusi a hned vzápětí napsat, že jsme psali kraviny - to si člověk hned udělá obrázek, s kým má tu čest. Ostatně napsat o Cejnových "informacích" získaných z tiché pošty chodící mezi českým lidem s IQ pod 75 (společně s chemtrails, HAARP, židozednáři, atp.) že to jsou "argumenty", to je chucpe samo o sobě.

Nevím, co je u tebe "věcná diskuse" - ale třeba když jsem Cejnovi vysvětlil, jak funguje český naturalizační systém, tak jediná jeho reakce byla urážka mě a hlavně mojí ženy (zejména má žena neměla s naším sporem nic společného). A to není jediný případ, kdy se takto tihle tři chovali. Takže ono to s těmi argumenty vypadá spíše obráceně než píšeš. Stačí si ty diskuse přečíst zpětně.

Ono to je většinou tak, že když nejsou argumenty, tak se používají "expresívnější vyjádření". A jak už psal Fleg, ban přišel po několikanásobném upozornění na jejich chování a mimochodem (jsou na to svědci), já byl původně proti banu a přesvědčil mě až Fleg s argumentem, že ti tři odrazují další návštěvníky.

že ti tři odrazují další návštěvníky

Noo, jak se to veme, nekteri chodili do toho vlakna vyhradne kvuli prihlizeni hadkam (tak jek je to v dnesnim posibaném svete uz normalni, kuprikladu telereality, na co se tam lidé divaji, soukromy a drby, hadky co jiného ty lidi zajima ?), tak spravne by bylo spis : "Odrazovali skupinu lidi ktery MY zde preferujeme ne" ? :-)

Je mimochodem skvělé vidět v jedné tvé větě slova o konstruktivní diskusi a hned vzápětí napsat, že jsme psali kraviny - to si člověk hned udělá obrázek, s kým má tu čest.

To je celá diskusia s tebou, chytáš za slovíčka, vyložíš si to, ako ti to vyhovuje. Hneď v tomto vlákne to perfektne vidieť, ako si vsunul L-Corovi to, čo nepovedal, znegovaním jeho výroku podľa teórie logiky, lenže to je fakt iba teória a v diskusii so skutočným človekom to funguje inak. Toto bolo aj na teba moc úbohé a okaté... a znova, ja píšem k flegovi, dobre si to znova prečítaj, že on občas písal kraviny, nie vždy a ďalej píšem, že diskutuje konštruktívnejšie a vecnejšie, narozdiel od teba, takže porovnávam s tebou, nehovorím všeobecne. Všimni si rozdiel medzi slovom "konštruktívnejšie" a "konštruktívne". Ach jaj, to aby ti človek všetko vysvetľoval, lebo sám to nepochopíš...

K tvojej žene, práve že som nezachytil, že by sa k nej cejna nejako urážlivo vyjadril. Neviem už o čo presne tam išlo, ale tuším, že cejna od teba požadoval nejaký dôkaz, nejaké vysvetlenie, prečo tvoja žena nedokázala ako Slovenka získať české občianstvo, ty si si stále opakoval to svoje ako nejaký troll či provokatér a svoj výrok si cejnovi doteraz nijak nepodložil.

Nechytám za slovíčka. Ty ses jasně vyjádřil a pokud ani nevíš co píšeš, tak raději nepiš. Nebo piš tak, aby to nešlo jinak vyložit, popřípadě svou myšlenku vysvětli lépe, nebo se omluv. Až tak to je jednoduché.

A dále: psal jsi "ste tu v kuse písali kraviny", takže když už se z toho snažíš vylhat, tak prosím aspoň trochu inteligentně a ne jako pětileté děcko. Stejně tak, když L-Core napíše zřejmě manipulativní výrok, je logické, že jej logikou vyvrátím, protože nic jiného se s takovými výroky ani (slušně) dělat nedá. A protože si L-C vážím, investoval jsem čas do toho, abych dle svého nejlepšího vědomí a svědomí jeho tvrzení vyvrátil. A tak to ve slušné společnosti slušných lidí chodí. Kdybych si jej naopak nevážil, poslal bych jej jednoduše do pihele, a možná ještě dál. Všimni si rovněž, že stále s tebou polemizuju a tvé útoky vyvracím, i když, abych pravdu řekl, už mě to přestává bavit.

Co se týká mojí ženy, napsal jsem:

To dostane až po několika letech fungování ve společnosti a není to žádný automatický proces. Do té doby žije v zemi stále jako host, který může být kdykoli za jakýkoli zločin vyhoštěn. A vím to proto, protože moje manželka je Slovenka (která si záměrně ponechala slovenské občanství). A i přesto že Slováci jsou "bratia" prakticky bez jazykové bariéry, tak i v takovém případě je naturalizační proces netriviální a rozhodně se nejedná o prosté bouchnutí razítkem.

Nikde jsem nenapsal, že jej nedostala, ale že o něj ani nepožádala (zase ta logika, že?), a to zcela ze svých osobních důvodů, po kterých je každému úplně pendrek, i tobě.

Že Cejna a spol. mleli stále dokola ty své lži (už vyvrácené), to ti zřejmě nevadilo, ale vadí ti, že jsem já "opakoval to svoje" (na co mi nikdo neodpověděl, natož tvrzení nevyvrátil). Čisté farizejství.

když L-Core napíše zřejmě manipulativní výrok

:-)

Je zbytečné se k tomu potřetí vracet. L-C psal ráno po hlasování, že "..Podle ČT to pořád vypadá, že Brexit nikdo (ani v GB) nechtěl, asi už dostali notičky.." L-C ráno sledoval česká proevropská státní média (ČT24 + Rádiožurnál, Hvězda, nebo jak se to jmenuje) a všichni diskutéři do jednoho Brexitu litovali. Dotazovaní občané, naši i evropští politici. To je podle mě manipulace :)

Až později dali hlas i Klausovi staršímu.

A pořád si myslím, že i přes bu-bu-bu, kterým na sprostý lid politici hrozí, by většina ve všech státech EU byla v plebiscitu i pro exit jejich státu. Ne kvůli hospodářství, ale kvůli politice Bruselu. Snad si to tam uvědomí, snad to pro ně bude vztyčený ukazováček.

---
Nemá stejně smysl tady bany (po několikáté) rozebírat. To jsme rozebrali na valné hromadě.

tak prosím aspoň trochu inteligentně a ne jako pětileté děcko.

Snažím sa tak, aby si to aj ty pochopil.

Nikde jsem nenapsal, že jej nedostala, ale že o něj ani nepožádala

Aha, takže tak to vlastne bolo, díky za pripomenutie. Ty si celý čas písal, že to nemá jednoduché ho dostať, nakoniec z teba vypadlo, že oňho ani nepožiadala.

Že Cejna a spol. mleli stále dokola ty své lži (už vyvrácené)

Aké vyvrátené lži?! Veď vždy sa ukázalo, že nakoniec od začiatku mali oni pravdu. Naopak ty si vždy menil rétoriku, najprv si nechcel pripustiť, že utečenecká kríza predstavuje pre Európu problém a že existujú aj ekonomickí migranti ale iba utečenci, potom, keď sa to už nedalo vyvrátiť, si uznal, že sú medzi nimi aj ekonomickí migranti a teda problém to je, až napokon po pol roku si začal tvrdiť približne to, čo oni vraveli hneď na začiatku, teraz píšeš, že utečenecká kríza sa rieši, prečo sa vlastne rieši, keď pred rokom si tvrdil, že to pre nás žiadny problém nepredstavuje...

Ale netreba to tu riešiť, týmto túto diskusiu uzatváram z mojej strany, s tebou je to stále to isté dookola a s brexitom to už nemá nič spoločné.

Ty si celý čas písal, že to nemá jednoduché ho dostať, nakoniec z teba vypadlo, že oňho ani nepožiadala.

Ne, psal jsem, že celý proces je komplexní a není jen naoko, a to ani pro Slováky. A pokud nechápeš/nechápete ten zásadní významový rozdíl, tak už rozumím tomu, proč se vyjadřuješ tak jak se vyjadřuješ.

Naopak ty si vždy menil rétoriku, najprv si nechcel pripustiť, že utečenecká kríza predstavuje pre Európu problém a že existujú aj ekonomickí migranti ale iba utečenci

Dej mi důkaz svého tvrzení, že jsem nechtěl připustit, že neexistují jen utečenci?
A co se utečenecké krize týká, stále tvrdím, že to pro Evropu není problém.

Snad si nemyslis, ze brexit vyriesi nejake problemy v GB. GB na to hospodarsky nema, aby si razila svoju cestu ako za cias kolonialnej slavy.
Zober si take Rusko, ktore je ekonomicky silnejsie ako GB, ma ovela vacsi potencial, ma obrovske nerastne bohatstvo, zasobuje polku sveta a predsa je vdaka svojmu soliterskemu pristupu ekonomicky v srackach.
Ruske firmy nielenze nemaju investicni kapital, oni nemaju casto ani prevadzkovy a to uz je o drzku. Rovnako dopadne casom aj GB, aj ked je jasne, ze sa pokusi vyjednat, co najlepsie podmienky pre seba.

Problémy přicházející z EU to určitě pro GB vyřeší. Ovšem zadělá jim to na nové, protože unijní výhody nebude EU z principu chtít jakékoliv neunijní zemi dát.
Odchod z EU je sebevražda a je dobře, že někdo z vyspělých států se rozhodl ji absolvovat. Pomůže to potlačit nýmandy v ostatních zemích.

jsem nekde cetla, ze zrovna Norove Britum moc nedoporucovali vystoupeni, protoze Norsko je na EU navazane a pokud s unii chce spolupracovat, obchodovat apod., tak musi stejne akceptovat spoustu pravidel a podminek EU .. bez jakehokoli vlivu na rozhodovani o tech pravidlech a podminkach.. takze je stejne otazkou, nakolik je vyhoda v te EU nebyt.

A naco im potom bolo to odtrhnutie, ked sa im tam dalej bude valit kopec ludi?

Napríklad budú môcť s návalom ľudí samostatne a účinne bez EU byrokratov bojovať a nebudú mať za to žiadne postihy, akým je napríklad 25 tisícová sankcia za neprijatie jedného "utečenca", ak by to teda prešlo.

To sa prave mylis;o).
Nebudu.
Volny pohyb osob znamena, ze musia prijat pravidla EU se vsim vsudy a nielen to co, sa im hodi. Jedina vyhoda odtrhnutia je, ze nemusia prispievat do rozpoctu EU, inak maju len same nevyhody.
Btw sankcie sa v zivote uplatnovat nebudu, je to hlupost, co nikdy platit nebude a navyse ta sankcia nie je 25 tisicova, ale to len tak na okraj.

ta sankcia nie je 25 tisicova

Vlastne je 250-tisícová, ešte lepšie :O. Možno sa uplatňovať nebude, no už len to, že niečo také špičky EÚ vážne navrhujú, navyše mesiac pred referendom, značí, že to v hlavách nemajú v poriadku a treba sa od nich pratať.

Dnes ma inak dostalo, že Farage takto zbabelo po všetkých tých hrdinských rečiach odstupuje z politiky. Najprv Johnson potom Farage, pekne to ide, logickým krokom by teraz bolo aj odstúpenie Junckera a Schulza, no tí dvaja židáci sa tam budú držať zubami nechtami...

Omyl, i to musí. Sice ne tolik, nicméně musí. Viz ty tzv. Norské fondy nebo švýcarské transfery.

i
Nemusi.
Priklady, ktore uvadzas su totizto 2 cesty ako nebyt v EU a mat s nou nadstandardne vztahy, Samozrejme, ze GB platit nemusi ak bude mimo EU, ale potom nebude mat ziadne vyhody.
Preto pojde bud Norskou alebo Svajciarskou cestou (skor tou druhou).
Nori, ktorych casto odporcovia EU davaju ako priklad sice oficialne nie su clenom EU, ale prispievaju do rozpoctu unie ako keby boli plnopravnym clenom. Vyhodou je, ze Nori maju rovnake prava a povinnosti ako iny clenovia, co sa tyka obchodu, volneho pohybu osob a pod.
Svajcirsko je tiez udavane casto ako priklad, ze to ide a pritom malokto vie, Svajciarii maju iny model a takmer na vsetko si zriadili separe zmluvy s EU, takze si vyberali len tie veci, ktore sa im hodili do kramu. Zdaleka nie su tak izolovany a nezavisly na EU ako sa casto prezentuje.

Jasne, ze nikto nemoze byt separovany a Briti maju hospodarsky blizsie k Norsku ako ku Svajciarsku. Logicky by sa ponukal norsky model, ale to sa im bude zase tazko presadzovat doma, pretoze by museli priajt volny pohyb osob a platit a to boli 2 najvacsie populisticke argumenty brexitakov pocas kampane, na ktore ludia reagovali, takze podla mna je norsky model v GB politicky nepriechodny.
Svajciari to naozaj spravili fikane, myslim, ze EU si vybrali len hrozienka, ale zaroven su asi jediny kto si to moze dovolit a ziadnemu inemu statu sa to uz nepodari.

Mne to pripada skor (protesty ignorujem), ze politici,ktori propagovali BREXIT sa zlakli vlastneho uspechu a zodpovednosti a tak sa odchod bude teraz natahovat, co sa len da.
Je totizto velmi pravdepodobne, ze keby sa cely proces zacal hned tak to GB zasiahne ovela viac ako ked zvolia vyckavaciu taktiku.
Naopak prekvapilo ma, ze Cameron zvolil opacnu taktiku ako som cakal,tiez to zdrzuje s nadejou, ze bude druhe referendum asi a ze sa to cele zvrati. Kazdy hra proste svoju taktiku.

Jo, furt se něco děje, i když je to už taková neverending story forever.
Například teď jsme v bouřlivé fázi, kdy se brexit posune tentokrát na 31.1.2020.

Dokonce si myslím, že je dost pravděpodobné, že nakonec proběhne další referendum a Británie v EU zůstane.

Mimochodem, přenosy z jejich parlamentu občas sleduji, ten jejich předseda/speaker (John Bercow) převyšuje ty naše "řídící schůzí" o světelné roky. A to má oproti našemu poměrně jednoduchému jednacímu řádu sněmovny mnohem složitější pozici.

Vsadil bych si, že 31.10. Británie neodejde. A ani se Boris Johnson nebude válet mrtvý po škarpách, jak před pár týdny vyhrožoval.

Británie nyní už odejít musí, popřeli by tím úplně všechno a hlavně by ze sebe udělali absolutní šašky, takže odchod chtějí jak Briitové, tak už tahanicemi unavená EU.
Mně se ale líbilo, že ostatní státy se nedaly přemluvit ke kolaboraci a házení vidlí do celého procesu - nejprve to vypadalo, že to Orbán má chuť vyzkoušet, ale pak si asi uvědomil, že by byl na odstřel.

Jo no, GB čekají veselé časy.
Svým způsobem jsem rád, že volby dopadly, jak dopadly. Je to jasná známka toho, že voliči chtějí z EU pryč. Osobně jsem se dřív řadil k lidem, kteří by rádi viděli druhé referendum. Teď už to vnímám jako zbytečné.

Nemusí to být nutně špatně. Velká rozdrobenost je vždy příčinou neschopnosti rozhodnout se.
Nesleduju EU politiku do detailů, ale nevybavuju si za posledních X let žádné velké rozhodnutí, které by mi bylo proti srsti a jen díky hlasu GB by bylo zvráceno.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru