Předmět Autor Datum
joj more . . .:x: https://www.youtube.com/watch?v=4k_2nJZopR4
šamponek 30.09.2014 22:27
šamponek
Ak ma byt toto elitna jednotka tak potes koste. Nerozumiem co chceli s tymi kladivkami, ak to porovn…
fleg 01.10.2014 19:32
fleg
Ja tam nic zbabeleho nevidim. Co vidim je nezvladnuty policajny zasah, neprimerane pouzitie donucova…
fleg 01.10.2014 19:26
fleg
Ještě bych dodal pokus o vraždu, použitím policejního auta. Pokud sis nevšiml, narazili motorku aute…
IQ37 01.10.2014 19:35
IQ37
To uz je hystericke vyvolavanie viny. Nevies co bolo predtym, na videu vidiet len auto co tlacilo pr…
fleg 01.10.2014 19:40
fleg
No za tento zasah by policajti pochvalu urcite dostat nemali. To tedy rozhodně ne. Měli by jít tak…
Dale Cooper 01.10.2014 20:16
Dale Cooper
Takových je u policie plno. Dělají tu práci jen pro prachy a hlavně pro výsluhu.
Chocholoušek 01.10.2014 20:31
Chocholoušek
Právě, když tam vezmou každé hovado... Mě spíš zaráží to, jak všichni volají po více policistech a s…
Dale Cooper 01.10.2014 20:38
Dale Cooper
Protože mohou vybírat jen z těch, co se tam hlásí. Těžko ukážou na člověka a řeknou ty jdeš k polici…
JR_Ewing 02.10.2014 06:06
JR_Ewing
Zajímavá konstrukce.
Dale Cooper 02.10.2014 19:26
Dale Cooper
Chocholousku ty ses fakt poved. Pro PRACHY a VYSLUHU ?? Ses normalni masochista :-D Nejdriv si tu sl…
Schizo 02.10.2014 07:58
Schizo
Nevím proč by měli vůbec dostávat nějakou výsluhu. Není k tomu žádnej důvod. Nemaji respekt, uctu p…
cejna 02.10.2014 08:23
cejna
A ty bys za 25 let, kdy řemeslo nepraktikuješ, byl schopen, řekněme do půl roku, se vypracovat tak,…
JR_Ewing 02.10.2014 08:29
JR_Ewing
A ty bys za 25 let, kdy řemeslo nepraktikuješ, byl schopen, řekněme do půl roku, se vypracovat tak,…
cejna 02.10.2014 08:39
cejna
Mám kamaráda u policie, který bokem pro kamarády a známe truhlaří. Nemá vejšku, ale zjevně by se tím…
JR_Ewing 02.10.2014 08:48
JR_Ewing
Jenze prave ta uniforma z tebe automaticky dela osobnost bez autority a bez respektu, tak to vnima v…
Schizo 02.10.2014 09:28
Schizo
A duvodu jsem ti napsal několik, dobře, nestaci ti to, nejsou to duvody. Tak jeden za všechny, snad…
Schizo 02.10.2014 09:39
Schizo
Nevím o tom, že by nějakej zákon nařizoval policistům kopat do zraněnýho ležícího člověka. Například…
cejna 02.10.2014 09:52
cejna
Vytrhavas to z kontextu . Nenapsal jsem, ze zákon narizuje do nekoho kopat, psal jsem jen cim jsou s…
Schizo 02.10.2014 10:03
Schizo
a tebou vychvalovane výsluhy Já výsluhy nikde nevychvaluju... A denne nenasazujou život ? Ne denn…
cejna 02.10.2014 10:23
cejna
Tohle nemá cenu, nechces slyset nic jiného, nez ze jsou to dementi, kteří si leci vlastní mindráky a…
Schizo 02.10.2014 11:49
Schizo
Bereš to moc osobně a nechceš si připustit žádnou kritiku. Ti, o kterejch tahle debata začala jsou b…
cejna 02.10.2014 12:13
cejna
Naprosto souhlasim a to co se stalo tomu motorkari je nehorazny a neomluvitelny zkrat. A ted ktem t…
Schizo 02.10.2014 12:31
Schizo
Ale jo, já vím taky jak to chodí. Vím, že zákony stojí za hovno. A přehnaná humanita a zasraný lidsk…
cejna 02.10.2014 12:49
cejna
Tak to si budeme nakonec notovat :-) A ver , ze je tam na ty koleje poslal vybirat nejakej idiot nad…
Schizo 02.10.2014 13:05
Schizo
To je ale právě to, co lidem vadí zřejmě nejvíc. Policajti jsou ochotní spolupracovat na svinstvech…
Zarniwúp 02.10.2014 20:34
Zarniwúp
Tak mě napadá, má tady někdo z kritiků (do nikoho konkrétního se neobouvám) reálnou představu kolik…
Roker 02.10.2014 21:11
Roker
takže se obávám, že zrušit výsluhy a k tomu ponechat současný systém ohodnocení, tak to bude s tou k…
cejna 03.10.2014 07:56
cejna
Ryba ale smrdí od hlavy. Hlavně je na hovno systém, kdy jsou policajti hodnocení za čárky a vybrané…
Dale Cooper 02.10.2014 21:17
Dale Cooper
Samozřejmě je mi jasné, že ti u kriminálky jsou elita a tam se asi kdejaký blb nedostane. Ehm, mome…
fleg 03.10.2014 08:34
fleg
Pokud vím, tak na té motorce neměl co dělat a kort neměl ujíždět policii. Bejt po mém dostal by rovn…
manas 01.10.2014 20:35
manas
Což preventivně postřílet dneska všechny motorkáře, zítra všechny zrzavé a pozítří brýlaté?
Dale Cooper 01.10.2014 20:42
Dale Cooper
Stačí jenom ty co vlezou za volant či za řidítka bez řidičáku (tenhle případ), co ujíždí policii (te…
manas 01.10.2014 20:49
manas
Ani nedomýšlím, jaký trest bys navrhoval třeba za vraždu. Rozčtvrcení za pomoci koní? Napíchnutí na…
Dale Cooper 01.10.2014 20:52
Dale Cooper
Za vraždu? Ono je trochu rozdíl vražda v afektu (týpek ti znásilní a zabije 12-letou dceru, tak to…
L-Core 01.10.2014 20:59
L-Core
Trest smrti se rušit neměl.
Dale Cooper 01.10.2014 21:00
Dale Cooper
týpek ti znásilní a zabije 12-letou dceru, tak to odkrágluješ To pole mě není vražda, ale právo.
manas 01.10.2014 21:04
manas
Jsem zastánce trestu smrti a to i za recidivu za méně závažné trestné činy (3x a dost).
manas 01.10.2014 21:01
manas
méně závažné trestné činy Pokud jsi myslel méně závažné násilné trestné činy, proč ne.
Dale Cooper 01.10.2014 21:45
Dale Cooper
Já tě kamenovat nebudu. Policajty má člověk poslouchat a ne se s nima honit.
L-Core 01.10.2014 20:52
L-Core
Policajty má člověk poslouchat a ne se s nima honit Souhlas. Pokud se s nimi dement honí, pak trest…
Dale Cooper 01.10.2014 21:02
Dale Cooper
To je pravda. Tak by to mělo být. Je určitě nenormální někoho srazit autem z motorky (ten chlap se m…
IQ37 01.10.2014 21:38
IQ37
Tohle přece nemá u policie co dělat. Nemá. Ale lidi chtějí vidět, jak to tomu šmejdovi nandají, kři…
Dale Cooper 01.10.2014 21:44
Dale Cooper
Mazda Xedos 2.0 vs Octavia 1.8 TSi https://www.youtube.com/watch?v=ApaysmZGC98 :-D
šamponek 02.10.2014 12:53
šamponek
- Ten kluk byl na té motorce bez ridičského prukazu, nemēl není co dēlat, az vám náky podobny osel p…
CoCoChanel 02.10.2014 16:37
CoCoChanel
Známe také policisty, kteří se neohroženě rozhodnou střílet po možném pachateli na útěku ve městě pl…
Chocholoušek 02.10.2014 16:46
Chocholoušek
Nesouhlasím. Mezi "nic nedělat" a "bezdůvodně kopat do blba co si ani nestoupne" je mnoho prostoru p…
Dale Cooper 02.10.2014 19:28
Dale Cooper
Tak pokusit se jako policista zabít někoho jenom proto, že nemá řidičák na motorku (ale na osobák mě…
IQ37 02.10.2014 19:50
IQ37
- Tvou otázku ti mohu vrátit, mám právo rídit automobil kdyz vlastním ridičsky prukaz na motorku? No… poslední
CoCoChanel 03.10.2014 09:08
CoCoChanel

Ak ma byt toto elitna jednotka tak potes koste. Nerozumiem co chceli s tymi kladivkami, ak to porovnam s podobnym zasahom v Moskve tak je to nebe a dudy.
Tito "elitaci" nielenze neboli schopni rozbit skla so svojimi kladivkami, ale zbytocne si zneprehladnili vyhlad, ak by bola posadka ozbrojena mohla strielat naslepo z auta a oni by ani nevideli, ze vytiahli zbrane.
Ano hodili tam slzak, ale auto bolo zablokovane, moment prekvapenia uz bol zbytocny stacilo pockat az posadka opusti vozidlo pod namietenymi zbranami...v pripade podozriveho pohybu strielat.
A to, ze sa tam caklo snad minutu, dve na puta to uz bola fraska. Idem niekoho zatykat a nemam pri sebe puta?

Ja tam nic zbabeleho nevidim.
Co vidim je nezvladnuty policajny zasah, neprimerane pouzitie donucovacich prostriedkov a neposkytnutie prvej pomoci.
Takze si to zhrnme, policajti nezvladli riadenie, narazili do stlpu, ako ich poznam priputany neboli, takze sa museli dobre drbnut o airbagy. Z chodze vidiet, ze boli obaja dost rozsruseny a plni adrenalinu. Nevedeli sa upokojit, co nesvedci o ich profesionalite.
Nesmieme vsak zabudnut, ze celu akciu sposobil unikajuci motocyklista. Pokyny policie sa proste maju dodrziavat nech su ake su.

Ještě bych dodal pokus o vraždu, použitím policejního auta. Pokud sis nevšiml, narazili motorku autem na sloup... A honili ho prý za to, že neměl papíry na motorku, přestože měl papíry na osobák.
Zbabělé mi připadá kopat do spoutaného člověka, navíc ležícího na zemi.

To uz je hystericke vyvolavanie viny. Nevies co bolo predtym, na videu vidiet len auto co tlacilo pred sebou motorku a clovek co letel az k stene. Kludne to mohlo by tak, ze motorka pribrzdila a auto uz nestihlo zabrzdit a tak narazili spolu na stlp.
Ono to vidiet ak pri komentaroch pod videom, ze sa okamzite radikalizovali dva nazory. Jeden, ze nemal unikat pred policajnym autom a je si sam na vine (da sa s tym celkom suhlasit) a druhy, ze sa jedna az o pokus o vrazdu.
Oba nazory povazujem za radikalne a nespravne, pretoze ja vidim pravdu uprostred a hodnotim len to, co som videl.
No za tento zasah by policajti pochvalu urcite dostat nemali.

No za tento zasah by policajti pochvalu urcite dostat nemali.

To tedy rozhodně ne. Měli by jít tak na rok až dva do tepláků.
Hele, i kdyby se ten motorkář choval sebevíc blbě (před tím sražením) tak ty dva uniformované kretény NIC A NIKDO neopravňuje do něj na zemi kopat, obzvlášť za situace, kdy evidentně měl ten motorkář něco s hnátou a nemohl ani vstát. Spoutat, zjistit, zda není ozbrojen, OK. Hned zavolat sanitku. Ale kopat do něj?
Takovíto dementi nemají u policie co dělat.

Chocholousku ty ses fakt poved. Pro PRACHY a VYSLUHU ?? Ses normalni masochista :-D
Nejdriv si tu službu obcanum zkus a pak taky plkej tyhle blaboly. Nehodlam omlouvat tenhle zasah na "nebohého" motorkare , ale tyhle názory ma 80% lidi a přitom by nikdo z nich za ty PRACHY ani nevstaval, natoz se nechal denne buzerovat od nadrizeny a hlavne lidi jako ses TY .
Kecy typu, ze to delat nemusi, jsou naprosto liche, někdo to delat MUSI .

Nejsem policista, ale moc dobře vim kolik berou a jakou ze maji VYSLUHU . V dnesni zkurveny době je to pomerne trvale zamestnani s pravidelnym platem, coz my všichni kteří trpi syndromem hypotéka oceníme .
Vsude ve svete si policejni slozky stat hycka , jen u nas je policajt ten poslední, na kterého si kdokoliv stezuje a GIPSka si mne ruce, neustala buzerace a natlak ze všech stran .Nemaji respekt, uctu přirozenou autoritu, to se všechno posralo se sametovkou a tim satanem HAVLEM, kterej to tady dojebal jak cigansky hracky .
A výsluha, po 25-30ti letech u této tak " Lukrativni " slozky ses pro normalni život naprosto k nepouziti, pokud jsi umel nejake remeslo, mel jsi nejake odborne vzdelani, ses naprosta nula a pochybuju, ze te někdo v 55ti zamestna..za to a také za to, ze denne nastavuje krk a za to ze nosi zbran, kterou je lepsi házet, nez strilet., protože nase NEzakony jsou jednoznacne delane pro zmrdy a ne slusne lidi, za to všechno ji ma dostat..ALE dostane ji vůbec ? A pokud, jak velkou.
V roce 2008 zmenili sluzebni zákon a podmínky výsluhy jakbysmet. Zmrd Kalousku ji zdanil 15%, výsluha je az po 15ti odslouzenych letec a v duchodu, bude bud duchod, nebo výsluha. Podle starého zákona byla dozivotne a po 10ti !!!
Uz se do ni nezapocitava vojna a ani materska, ani dlouhodoba nemoc.
Apropos, to ze uz nemaji nemocenskou 100% jako byvalo je také jedna z vyhod sboru.

Takze ono to chce videt z obou stran, ale takovyhle vykriky do tmy me fakt serou.

Co by se mělo zakazat, je : Pokud někdo odejde od sboru a ma vysluhu, uz by ho NIKDY nemeli zaměstnat na stejnym flekuANEBO, by mel brat jen a pouze jedno, nebo druhé, TO JE VYSAVANI STATU, to se deje a to je do nebe volajici !!!!

Nevím proč by měli vůbec dostávat nějakou výsluhu.
Není k tomu žádnej důvod.

Nemaji respekt, uctu přirozenou autoritu

Protože ten respekt a autoritu si musej získat přirozeně, svojí osobností. To za ně neudělá žádná uniforma automaticky sama. Jenže drtivá většina z nich si myslí, že jo. S tím souvisí i následující:

pokud jsi umel nejake remeslo, mel jsi nejake odborne vzdelani, ses naprosta nula a pochybuju, ze te někdo v 55ti zamestna..

V tom to právě je, většina z nich by se v "normálním" civilním zaměstnání nedokázala uplatnit díky své tak typické neschopnosti, že musej dělat policajty.
Ideální stav by byl, kdyby k policii byli přijímání lidé schopní, vzdělaní s přirozenou autoritou, který to maj jasně srovnaný v hlavě. Realita je bohužel taková, že k policii se přijímá spíš ta podprůměrně inteligentní a schopná část lidí. Protože někdo to dělat musí, jak píšeš. Tohle nevyřešej žádný výsluhy. Jsem pro, aby se příslušníkům policie zvedly platy vysoko nad průměr. Ale zároveň s tím by bylo potřeba přijímat příslušníky na základě tvrdýho výběrovýho řízení, pořádnejch psychotestů atd...
Ne tak jako dnes:
Dobrý den, vítám Vás na pohovoru...
Podepsat se umíte?
Jo.
Kolik je 1+1?
Tři????
Výborně, gratuluji. Jste přijat....
:-D:-D

A ty bys za 25 let, kdy řemeslo nepraktikuješ, byl schopen, řekněme do půl roku, se vypracovat tak, že by ses tím dokázal živit? Nehledě na ochotu zaměstanvatelů zaměstnávat lidi v předdůchodovém věku, byť mají leta praxe a žádné závazky (děti už mají dospělé).

Věř nebo ne, ty testy jsou poměrně náročné a leckoho nevezemou. Ano, pokud nabídnou policistům 40 čistého, pak se tam budou hlásit vysokoškolsky vzdělaní schopní lidé.

K polici se přijímá na základě výběrového řízení z těch, kdo se přihlásí. Těžko kategorizovat, že se tam přijímají jen neschopní jedinci. Ostatně elitní útvary mají ve svých řadách řadu vysokoškolsky vzdělaných lidí. Ti odvádějí podstatnou část práce, leč nejsou vidět na ulicích.

A ty bys za 25 let, kdy řemeslo nepraktikuješ, byl schopen, řekněme do půl roku, se vypracovat tak, že by ses tím dokázal živit?

Asi ne. Ale rozdíl je v tom, že většina ze současných policajtů by se tím řemeslem neuživila ani hned po škole. Proto právě dělaj policajty. Kde za hraní solitairu dostanou celkem slušný prachy a ještě navíc výsluhy...

Až nabídnou policajtům 40 čistého, jistě se o ta místa budou rádi ucházet vysokoškolsky vzdělaní rozumní lidé.

No právě, to jsem psal. Akorát je pak potřeba odfiltrovat při výběrku ty neschopný.
Jasně, že třeba na kriminálce nebo v elitních útvarech jsou lidi vzdělaní a schopní. Tady se bavíme o pochůzkářích a lidech co dělaj na obvodech - tj o těch co jsou vidět a policii zrovna dobrou reklamu nedělaj...

Mám kamaráda u policie, který bokem pro kamarády a známe truhlaří. Nemá vejšku, ale zjevně by se tím uživil. A několikrát se hlásil do URNA, ale nedostal se tam přes psychotesty. Ale řekl bych, že tam přijímají spíš chladné jedince se schopností o akci nepřemýšlet v širších souvislostech a plnit rozkazy.

Jenze prave ta uniforma z tebe automaticky dela osobnost bez autority a bez respektu, tak to vnima většina lidi a to, ze jsou mezi nimi i chytri, vzdelani charakterni lide, nikoho nezajima . Tezko nekoho presvedsovat, když nechce slyset. A ti, komu policiste pomohli, ti většinou mlci, ale sebemensi pochybeni se rozmazava donekonečna.

Tech, kteří nastoupili hned po skole k policii a byli naprosto neschopni, tech není většina a silne pochybuju, ze i ty by ses uplatnil v remesle po tak dlouhe době, je to utopie.
Apropos, ty testy jsou opravdu dosti narocne, jenze po takovem case stravenem v prostředí frustrace, nasili , buzerace a naprostého nepochopeni a nepodpory verejnosti nastane den, kdy ti proste mrdne a musí to ven. Ja takove jednani neobhajuju, ja pouze konstatuji vlastní zkušenost z predesleho zamestnani u MP, kde jsem musel dat bud vypoved po 6ti letech, nebo bych zabil nadřízeného, který nas neustale buzeroval a tlacil do naprosto okatých protipravnich věci .

Ty testy bych opakoval po určitých letech v zavyslosti na zarazeni jedince.

A duvodu jsem ti napsal několik, dobře, nestaci ti to, nejsou to duvody. Tak jeden za všechny, snad polopaticky vysvetleno .

Obycejny obcan, muze delat vse, co mu zákon nezakazuje, ALE policista smi delat jen to , co mu narizuje zákon ! Chapes ten obrovsky rozdil ?

Třeba by chtěl a umel delat věci při sluzbe jinak, ale NESMI . Proto ty nesmyslna narizeni, zdlouhava dokumentace, sracicky a tak, jsou to jasne postupy, které, když neudela, pochybi v nich, tak ho zmrdaj na tri doby.

Kdo nezazil zákon padajícího hovna nepochopi, je to neuveritelna masinerie vysetrovani od stolu lidmi, kteří nikdy neslouzili na ulici, kteří ani nechteji vedet jak to ci ono resit na miste, oni si v klidu u kavy najdou doslovne zneni § a přes to vlak nejede .

Mohl bych tady psat slohovky jak to funguje, ale nikoho to nezajima, všichni jen vidi uniformu a domysli si neuveritelny plat a nicnedelani a vsemu nasadi korunu tou OBROVSKOU NEZASLOUZENOU VYSLUHOU !

Nevím o tom, že by nějakej zákon nařizoval policistům kopat do zraněnýho ležícího člověka. Například. Smutný je, že tohle není ojedinělej případ. Takovejch pochybení jsou mraky. A hlavně spousta jich jim projde. To je právě způsobený tím materiálem, kterej tu práci vykonává....
Jinak, zákon padajícího hovna funguje všude. Nejen ve státní správě a u policie. To snad není důvod pro výsluhy.
Zajímaly by mě nějaký racionální důvody pro vyplácení výsluh.
Drtivá většina policajtů nenasazuje při výkonu povolání život. Narozdíl třeba od hasičů.
Když výsluhy, tak jedině adresně, konkrétním lidem, podle toho na jakým postu pracují. Dávat výsluhy obtloustlýmu obvoďákovi z nějakých prdelkovic, kterej fakt nic nedělá (krom toho solitairu) je výsměch všem lidem, který poctivě makaj za pár korun...

Vytrhavas to z kontextu . Nenapsal jsem, ze zákon narizuje do nekoho kopat, psal jsem jen cim jsou svazani .

Stava se toho mraky prave z duvodu toho lukrativního zamestnani a tebou vychvalovane výsluhy. Ti lide nemaji v zamestnani pohodu, je na ne odevsat cinen tlak a tak jim mrdne, to uz jsem psal.
A denne nenasazujou život ? To nemyslis vyzne. Uz jen to, ze je prave v uniforme, muze v nekom evokovat nenavist,zavist, pomstu...v dnesnim svete je to na dennim poradku o tom nehodlam diskutovat. Drtiva většina policajtu jsou prave ti na ulicích na obyčejných obvodech, ti co denne potkavaji psychopaty, fetaky, ozralce, zhrzene manzely, milence a ja nevim co ještě. On ho nemůže obejit, vykaslat se na nej, on tyhle věci MUSI resit, uz to pochop.

Racionalne jsme ti to s J.R.Ewingem vysvetlovali po tech dejme tomu 25ti letech...ale ty ses jak beran.

a tebou vychvalovane výsluhy

Já výsluhy nikde nevychvaluju...

A denne nenasazujou život ?

Ne denně. Většina z nich nenasazuje život vůbec nikdy. Pokud teda neberš jako nasazení života cestu po ulici, kde tě může někdo srazit autem nebo ti na hlavu spadne pokrejvač ze střechy. Takhle nasazuje život denně každej. A bez výsluh.

na obyčejných obvodech, ti co denne potkavaji psychopaty

Co maj dělat, když s nima seděj v kanclu? :-D
Racionální argument pro výsluhu jsem tady nečetl ještě ani jeden. Oni tu práci dělají dobrovolně. A berou za ní celkem slušnej plat. Rozhodně větší šanci potkat se s psychopatem při výkonu práce má třeba pokladní v supermarketu, která za to bere poloviční, možná třetinovej, plat než policajt. A výsluhy nedostane...

Tohle nemá cenu, nechces slyset nic jiného, nez ze jsou to dementi, kteří si leci vlastní mindráky a honej si ego s bouchačkou u pasu, berou slusny peníze ( 3/4 z nic nemá ani tolik prosazovany a nenavideny republikovy prumer ) a pak ZA NIC dostanou vysluhu, ne nikde ji nevychvalujes, ale myslim si, ze to je to co te nehorazne sere. Sam by jsi tu praci nikdy nedelal, ani za 10ti násobek platu, ale drzkovat budes.

Ty to proste beres jen z te tve strany, jako většina populace masirovana medii. Taky názor, ale u toho bejt nemusim.
Muzeme se tady bavit donekonečna, ale nic nevyresime.
Ta prodavačka s tim do toho sla, za mrzsky plat a bez výsluhy. On si také vybral a ty mas stejnou moznost . Me se jen nelibi jak jednostranne na to koukáš a jak nechces slyset nic jiného . Zvyk je zelezna kosile a lide jsou zvykli policajty bart jen za odpad republiky, na kterej muzu plivat a on to MUSI vydrzet.

Bereš to moc osobně a nechceš si připustit žádnou kritiku.
Ti, o kterejch tahle debata začala jsou bez pochyby dementi co si léčili vlastní mindráky. Jak jinak bys je chtěl nazvat, když nejdřív srazej motorkáře a pak ho dokopou na zemi...
Ten republikovej průměr nemá ani 3/4 obyvatel celkově. Policisté k němu maj rozhodně docela blízko.
Ale jak opakovaně píšu, souhlasím s tím aby měli policisté vyšší platy. Klidně dvounásobek toho republikovýho průměru. Ale musí to být kvalitní lidé a odvádět kvalitní práci. Ale výsluhy jsou fakt výsměch zbytku občanů. Nemají žádné opodstatnění. Takže ano, ty výsluhy mě opravdu vadí.
Svůj názor jsem si nevytvořil z médií, ale na základě opakovaných (a ne moc dobrých) osobních zkušeností.
Některý policisty lidi opravdu berou jako odpad společnosti. Právě proto, že se s těma policistama setkávaj a osobní zkušenosti taky moc dobrý nemají. Ale mělo by se řešit proč tomu tak je.
Jasně, třeba vraždy a některý závažný trestný činy řešej většinou opravdu dobří policajti, ale zkus si jít na obvod nahlásit krádež auta, vykradenej byt, loupežný přepadení apod...To je očistec. Buzerace, připadáš si jako, že je otravuješ. Musíš tam 100x a nakonec ti přijde papír, že se pachatel nenašel a případ je odložen. Třeba kámošovi ukradli kolo za nějakejch 50 litrů. Případ odložen, pachatel neznámej. Nakonec si toho zloděje našel sám, zavolal na něj PČR. Myslíš, že se mu kolo vrátilo? Ne. Vím ještě o jednom podobným případu, tentokrát s ukradenou fabií. Tihle obvoďáci jsou fakt dobrý akorát k vybírání pokut. To je realita a proto na ně lidi nadávaj.

Naprosto souhlasim a to co se stalo tomu motorkari je nehorazny a neomluvitelny zkrat.

A ted ktem tvym konkretnim pripadum...ja fakt vim jak to chodi, ver mi, naprosto do detailu a to bohužel i s finalnim výsměchem pachatele v soudni sini, delam tam...

Vem si, ze ten tebou tak nenavidenej vyzranej obvodak si da tu praci, všechno to peclive zdokumentuje, pak premluvi statniho zastupce, aby to byl trestnej cin ( ted podle nového přečin a zločin ) a podala se zaloba...když toho dotycnyho zmrda dozenou a dostavi se, tak mu především daji několik nekonecnych sanci se vyhnout base, od podmínek, přes obecne prospesne práce, pokuty a ja nevim co..do vezeni se zavira az když uz to fakt jinak nejde .

Budes několikrát nucenej jit k soudu a nakonec budes nasranej 2x tolik . Ve vysledku pachatel nic nemá a nic platit nebude TECKA . Ja nechci rikat, ze to je tak spravne, ale oni to moc dobře vedi, jak to dopadne, dokud se nebudou sekat ruce za opakovane kradeze, tohle se NIKDY nezmeni. A zase si musim ulevit, ze to tady posral Havel, jednoznacne . Vsichni mají sva prava a dobře je znaji, vymahaji, ale mame i svoje povinnosti ne ?
Ten policajt by mel udelat všechno k tvoji ( kamosove ) spokojenosti a bezpecnosti a to i preventivne, když se na tu praci dal, ALE ....Proste pochop, ze oni jsou nastroj státu jak udrzet poradek, bezpečnost, ale musej tak delat podle naprosto tragických zakonu, který nahravaj vi pachatelum, nez objetem, bohužel.

Ale jo, já vím taky jak to chodí. Vím, že zákony stojí za hovno. A přehnaná humanita a zasraný lidský práva pro každýho tomu stavu moc nenahrávaj. Jaký kurva má mít práva třeba hajzl co znásilní a zabije malou holku? V tom se asi shodnem.
Bydlím v malým městě (asi 8000 obyvatel) na hranicích, takže třeba ty místní obvoďáky tak nějak znám.
Příklad: Kradou nám tady poláci jak straky. Každej to ví. Preventivní činnost (aspoň teda ta viditelná) vesměs žádná. Ale není problém narazit na policajta, kterej kasíruje lidi co jdou zkratkou od vlaku přes koleje (osobní zkušenost). Chodí se tudy od nepaměti, navíc podchod okupujou cikáni, smrdí to tam chcankama a trávou, takže jím nikdo chodit nechtěl. Když se policajta zeptala nějaká ženská proč radši něco neudělaj s těma krádežema, tak se jí ten policajt vysmál do ksichtu a dal jí pokutu...To jsou jen takový drobnosti, který
ale lidi serou a na policajty vrhaj špatný světlo. A není jich málo. Musej začít především u sebe. Nestačí si na auto napsat pomáhat a chránit. To máš stejný jako s cikánama. Taky furt brečej, že je nikdo nezaměstná, že je tady rasismus, stereotypy, předsudky. Ale aby začali se změnou u sebe to je ani nenapadne.

Tak to si budeme nakonec notovat :-)
A ver , ze je tam na ty koleje poslal vybirat nejakej idiot nadrizenej v ramci akce xy, proste nekde nekomu něco slibil a zarid to...

U nas kde jsem slouzil u MP ( strasna zkušenost ) je zel prejezd, kde se 90% dne šibuje, ten prejezd byl co ja pamatuju vždycky uzavrenej, zavory dole, ikdyz nic nejelo . Ty kurvy ajznboňácký si to proste ulehcovyli, aby nemuseli x krat za den zvedat klacky. Prave přes tenhle prejezd jezdilo 80% zamestnancu mistniho Elitexu rano v pul 6ty do práce, jak jinak na poslední chvili...a co si myslis, ze vymyslel ten zmrd nadrizenej ? Nasliboval mestu, potažmo zastupitelstvu, kolik ze se za rok vybere ? ::)

A tak jsem kostil lidi, se kterými jsem 2 roky před tim delal v tom podniku...masakr, jatka, nikomu nepreju jak jsem se citil. Nechtel jsem, daval jsem domlovou, ale to nejde donekonečna, lide si reknou, zavidi, stezujou si, ze ten a co ja... A tak jsem to pak vzdal, uprimne, jsem na to nemel nervy a hlavne zaludek..

Jediny na co jsem pysnej, ze jsme nakonec donutili cyklisty jezdit vecer alespoň s blikackama, jako ridic jsem je nesnasel a zajimavy je, ze když jsme potkavali ridice aut, tak nam blahorecili a to samy ho´vado, pak jede nalamanej jak žok z hospody a absolutne neosvetlenej, nepochopim...

To je ale právě to, co lidem vadí zřejmě nejvíc. Policajti jsou ochotní spolupracovat na svinstvech (to je to tvoje kostění). Jak můžou chtít nějaký respekt a úctu, když to nemají sami před sebou. Jak pak můžou brečet, že oni za to nemůžou, že nadřízení.... Trochu mi tohle fňukání připomíná scénu z hospody z filmu Občanský průkaz...
Jako živobytí - já to chápu, že se s tím někdo živí, ale pokud s tím má morální problém (a to normální a slušný člověk má), tak to dělat nemusí. Což jsi dokázal a za mě palec nahoru.

Tak mě napadá, má tady někdo z kritiků (do nikoho konkrétního se neobouvám) reálnou představu kolik bere policista při uzavření služebního poměru (nástupní plat), kolik bere po roku, dvou, pěti atd.?
Já tedy nejsem žádný "policajtofil", ale trošku přehled mám, jelikož jsem chtěl svého času ke kriminálce a následně k URNA a to co mě odradilo od vstupu do sboru (i když už jsem měl přijmač skoro za sebou) byly platové podmínky, to jsem tedy docela čuměl...
Jak někdo chce mít bezúplatnou, funkční policii plnou profesionálů, když je platí jako popeláře (a to až tak po cca dvou letech, do té doby je to méně...). Kluci co tam jdou, tak tam, ano přiznejme si, jdou převážně kvůli těm výsluhám, které tak nějak vyvažují podprůměrný plat během služby, takže se obávám, že zrušit výsluhy a k tomu ponechat současný systém ohodnocení, tak to bude s tou kvalitou ještě daleko horší než to je... :-/ A to se nebavím o hasičích, tam bych, velebnosti, blil! Co se dá čekat, když je pořád dost "hlupáků" (u mě hrdinů) kteří to za ty peníze budou dělat, protože je to pro ně poslání...

takže se obávám, že zrušit výsluhy a k tomu ponechat současný systém ohodnocení, tak to bude s tou kvalitou ještě daleko horší než to je...

Však to píšu. Zrušit výsluhy. Zvednout platy. Změnit systém odměňování. Navázat nějakou pohyblivou částku platu třeba na objasněnost případů, snížení kriminality v obvodech...Prostě tu jejich práci, vyhodnocovat detailněji a nemíchat hrušky s jabkama. Aby třeba počty vyřešených případů neovlivňovaly vybraný pokuty. Jinak ty výsluhy jsou nespravedlivý i v rámci policie. Na stejný výsluhy má nárok jak policajt, kterej proseděl tu dobu v kanclu, tak policajt třeba ze zásahovky, pořádkovky, URNY, atd....

Ryba ale smrdí od hlavy. Hlavně je na hovno systém, kdy jsou policajti hodnocení za čárky a vybrané pokuty... Pak je pro ně pochopitelně jednodušší kontrolovat lidem v autech lékárničky nebo jestli mají všechny potřebné žárovky. Jak potom někdo může chtít, aby takový sbor měl přirozený respekt? Mluvím o těch policistech, co jsou nejvíce vidět, ti na obvodních odděleních a co "šlapou chodník".
Samozřejmě je mi jasné, že ti u kriminálky jsou elita a tam se asi kdejaký blb nedostane. Práci odvádějí vesměs kvalitní a rychlou (např. vyšetřování vražd a podobně).
Kapitola sama pro sebe jsou pak tzv. obecní policie, to je nejčastěji odpad, co se ke státním nedostal a podle toho to pak vypadá.

Samozřejmě je mi jasné, že ti u kriminálky jsou elita a tam se asi kdejaký blb nedostane.

Ehm, momentalne na kriminalke pracuje u nas moj spoluziak zo skolky, ktory robil barmana predtym v podniku, kde som chodieval. Nikdy som si nevsimol nejake odchylky v spravani, nicmenej dostalo sa ku mne uz parkrat, ze na tom s IQ nie je az tak dobre a ze na kriminalku sa dostal az na 5x. Ale dostal sa a teraz tam pracuje.
Takze s tou elitou by som mozno brzdil, sme sice len mensie okresne mesto, ale mozne je, ze az taka elita tam nebude.
Inak mam zakaznika na nete, tiez pracuje na kriminalke, obcas posedime na pive a ten mi pride ok, co sa tyka IQ.

To je pravda. Tak by to mělo být. Je určitě nenormální někoho srazit autem z motorky (ten chlap se mohl klidně tím nárazem o zeď i zabít) a na zemi ho dokopat jenom proto, že se "soudruhům příslušníhům" pokusil ujet. Navíc jsem někde četl, že policajti nesmí použít auto ke srážení podezřelých (možná to není přesná formulace). Mi ti policajti nepřipadali jako normální lidé - natož profesionální policajti! Spíše jako nějaká zhysterizovaná a zfetovaná bojůvka. Tohle přece nemá u policie co dělat.

Tohle přece nemá u policie co dělat.

Nemá. Ale lidi chtějí vidět, jak to tomu šmejdovi nandají, křičíce "ukřižuj ho!". Lid zkrátka chce vidět, že "se něco dělá"... Že na místě toho vejlupka může být zítra pomalu kdokoli, je podružné. Nemyslím, že všichni budou ujíždět policajtům, stačí mít jen fajn souseda. Kdo zaručí, že k takovémuto zásahu nepřijede podobný debil v uniformě?

- Ten kluk byl na té motorce bez ridičského prukazu, nemēl není co dēlat, az vám náky podobny osel prejede nēkoho z rodiny nebo prátel, z 99% reknete, kde byla policie proč nic neudēlala, kdyz je to naopak, tak policajti jsou sv..nē, tak se rozmyslete co vlastnē chcete.
- Podle konce honičky, jde tēzko neco soudit....

- Tvou otázku ti mohu vrátit, mám právo rídit automobil kdyz vlastním ridičsky prukaz na motorku? Nomohu.
- Kdyby ten ridičák mēl, nikdy by se do takové situace nedostal.
- Ti policisté se zachovali neprofesionálnē, (chtel jsem to napsat bez nemístích slov).
- Policisté nejsou soudci, pachatele mají zadrzet a predat určitym orgánum.
- Jak bylo psáno víse, s čím souhlasím, mēli mu podat první pomoc nez ho tlouct do hlavy, to se nedá akceptovat.
- Ono, jesli nekdo z vás má známeho hasiče, tak vam určitē rekne, jaké to je vidēt následek nehody bez RP.
treba zde:nehoda__1__denik-380.jpg

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru