Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Slovakistan na ceste k Anarchii a utopický svet.

To čo sa tu na Slovensku v politike deje, je už ako fakt sila. Každý týždeň pozerám Ťažký Týždeň a Občan za dverami, a keď vidím ako sú politici a úrady nekompetentný, tak je to už fakt nepochopiteľné.

Šimkovičová doslova odvolala každého, len seba nie.
Zdravotníci vyhodia človeka z nemocnice bez nohy, bez vozíka, bez barly uprostred cesty a nechajú ho "plaziť" sa do noclahárne.
Danko a Machala kecajú také nezmysli, že to nedáva ani hlavu ani pätu.
Nezaplatenie dane do 20 tisíc nie je trestným činom
Šutaj Eštok urobil unikátne čistky v polícii
Fico a Pele melú a kradnú
Prepustenie zločincov
Absurdné zákony k daniam, ešte zdania viac aj to už teraz silne poddimenzované zdravotníctvo na pokraji kolapsu.
Školstvo, železnice, diaľnice totálne v piči
RTVS teda STVR už úplná tragikomédia, ani len doménu nie sú schopný zaregistrovať, ale za to už vracajú späť "o 5 minút 12".
...

ja nemám slov. Ako vážne... kradne sa, ľudia umierajú, a oni riešia nálepky kvôli suke čo nevie ani rokovací poriadok, a kvôli tomu že Huliak je Huliak (retardovaný a navyše vulgárny).

Kde to sakra sme?

Zas ale keď pozerám za hranice... no čo je tento svet už vážne v piči? V Anglicku podpaľujú obchody, lebo 3 deti boli zabité a niekto rozšíril hoax že to bol Moslim? Uh... V Nemecku máme pomalý návrat nacizmu a. Ja už fakt neviem ako sa ľudia nepoučia.

Vlastne na tom Slovensku vymrdanom možno nie sme na tom až tak zle.

Předmět Autor Datum
Ještě ty obrázky z fotobanky do cestovních pasů a krásné záběry slovenské/ruské krajiny v propagační…
Prasak 01.10.2024 16:45
Prasak
No toho je tak vela, že už som tam dal len 3 bodky. Ale vážne je neuveriteľné čo sa deje... Trebárs…
Ale 01.10.2024 17:01
Ale
5 Miliárd do armády.. v podstate 2 celé konsolidačné balíčky. To je už fakt sila.
Ale 07.10.2024 14:53
Ale
Co jste si zvolili, to mate. A u nas to za rok nejspis dopadne stejne.
merlouska 01.10.2024 18:47
merlouska
Ono ta partička kmotrů tomu u nás taky není to, co jsme u voleb očekávali.
Prasak 01.10.2024 18:56
Prasak
Myslíš, že cokoliv může být horší než skvadra, která je tam teď? Koukni se na narust státního dluhu…
Jan Fiala 01.10.2024 20:05
Jan Fiala
Rozdíl mezi optimistou a pesimistou? Optimista říká: "Horší vláda než je ta současná už být nemůže"…
Yarda 01.10.2024 20:31
Yarda
V tom tvém příkladu, překlopeno do českých reálií, to není pesimista, ale bohužel realista. Viz merl…
L-Core 02.10.2024 06:41
L-Core
Muze. Skvadra, ktera nas otoci zase na vychod, jako se to deje na Slovensku, v Madarsku nebo v Srbsk…
merlouska 01.10.2024 22:20
merlouska
Otaceni na zapad a na vychod jsou jen blbe nalepky, ktere pouziva soucasna radoby demokraticka vlada…
Jan Fiala 02.10.2024 04:53
Jan Fiala
Teď ke tvé glose: Mým jediným kritériem na české politiky u moci je to, aby za každých okolností po…
Jan Fiala 02.10.2024 07:36
Jan Fiala
My sme boli "samostaný štát" len na papiery, ale my sme vlastne boli satelit vždy. Či už Rakúsko-Uho…
Ale 02.10.2024 09:04
Ale
Evropská Unie иди на хуй! 3-[:x:
Yarda 02.10.2024 09:29
Yarda
Jestli nám bloknou plyn z východu nebo západu, budeme na tom úplně stejně blbě. Jsme ale přitom mnoh…
L-Core 02.10.2024 10:12
L-Core
...Naštěstí (bez rizika, že tě soudruzi sejmou na hranici) je možno se dnes sebrat a jít jinam. No…
Yarda 02.10.2024 11:26
Yarda
Proc sem tahas dobu Husaka? Ber to od rozdeleni CR, pokud to chces srovnavat. Nebo snad chces jit ra…
Jan Fiala 02.10.2024 12:14
Jan Fiala
Tady mas nejake info, jak to soucasna vlada vede Eurostat opravil vládní údaje, deficit hospodaření…
Jan Fiala 04.10.2024 04:17
Jan Fiala
Máte to tam čím dál tím lepší. Už dokonce vyvádějí poslance ze sněmovny za tričko s nápisem: Lidem z…
nerady 02.10.2024 19:49
nerady
Mňa na aktuality rozosmial komentár "Gaspar je potom chodiaca reklama na pohlavny ud."
Ale 02.10.2024 20:48
Ale
Ten vtip pochopi len znalec.
fleg 03.10.2024 11:38
fleg
Tak tak... ale inak vysvetlené "Gaspar je taký kokot, že nemá čo robiť v parlamente".
Ale 03.10.2024 11:42
Ale
Prečo je to realitou čo píšeš v prvom poste? Podľa mňa je príčinou arogancia. Všade som počul sťažno…
KMX 04.10.2024 07:07
KMX
Povinen volby? Zartujes? Volby maju byt vysadou, nie pravom, pretoze hlas Deza z osady (nic proti te…
fleg 04.10.2024 11:46
fleg
Hvězdná pěchota - tam sis právo volit zasloužil službou v armádě. ]:)
Jan Fiala 04.10.2024 11:58
Jan Fiala
Nevidim dovod preco by mal volit kazdy. Kto odvadza dane nech voli. Nevidim dovod na to, aby volili…
fleg 04.10.2024 23:43
fleg
Duchodci, kteri cely zivot pracovali a odvadeli dane ti najednou nejsou dobri? A co navrhy, aby se m…
Jan Fiala 05.10.2024 01:52
Jan Fiala
Dôchodcovia smeráci čo o 3 roky možno zdohnú na starobu nemajú dôvod rozhodovať o svojej neexistujúc…
Ale 05.10.2024 09:18
Ale
Taky budeš jednou starej a rozhodně by ti vadilo, kdybys nemohl dále rozhodovat o zbytku svýho život…
Prasak 05.10.2024 12:28
Prasak
Ale to sa deje uz teraz...dochoci su pre akehokolvek politika len vyzirkova skupina, ktora obera sta…
fleg 08.10.2024 09:47
fleg
A co navrhy, aby se mohlo volit uz od 16? Dobre zpracovani voliči skolskym systemem by neoliberalum…
Hastrman 05.10.2024 11:34
Hastrman
Skus to bez emocii. Dochodci z pohladu systemu statu su pasivni poberatelia prijmu a aktivne uz do s…
fleg 08.10.2024 09:44
fleg
To je fakt. Tak ku tomu pridať zopár ďalších pravidiel. IQ a vedomostné testy. Lenže toto tvorí jede…
KMX 04.10.2024 14:00
KMX
Ja vždy volím to slabšie zlo, a skutočne mi to nepomohlo.
Ale 04.10.2024 15:47
Ale
Kto je vlastne menšie zlo? To je otázka snáď za milión. Keď si teraz otvorím najnovšie preferencie S…
KMX 04.10.2024 16:23
KMX
No, je to ako voliť medzi 2 možnosťami, byť znásilnený, a byť znásilnený ale HIV pozitívnym. Zvolíš…
Ale 04.10.2024 16:50
Ale
My jsme to měli stejný. Babiš, nebo AntiBabiš (pětikolka). Jak vidno, oboje je na hovno.
Prasak 04.10.2024 16:58
Prasak
Náš export, neďakujte :-D
KMX 04.10.2024 17:11
KMX
No právě, klidně si vezměte zpět.
Prasak 04.10.2024 19:26
Prasak
A kde by sme ho dali? Parlament je už plný debilov, tam sa už ďalší nezmestí.
Ale 04.10.2024 19:28
Ale
Nie že by som reálne PS chcel vo vláde, ale vedel som že SMER vo vláde by bola ešte horšia možnosť.…
Hastrman 05.10.2024 12:04
Hastrman
Tak lepší sú minimálne práve v tom že nemajú skúsenosti ako kradnúť a ani skúsenosti ako to v mafii…
Ale 06.10.2024 14:29
Ale
Teraz máš HIV. Nemám, to by som mal, keby vyhralo PS. Máš pravdu, v tom prípade by som asi ľutoval…
Hastrman 07.10.2024 20:35
Hastrman
Tak vidím že si další smerák.A k tomu bruselu, bez Eurofondov by sme ani kadibútku nepostavili a bol…
Ale 07.10.2024 23:04
Ale
Tak vidím že si další smerák. A ja vidím, že si dobrý KOKOT. Píšem, že Smer som nevolil, vyjadrujem…
Hastrman 08.10.2024 09:34
Hastrman
Zabudas, ze ked niekto nema rad PS, SAS a spol nemusi byt hned smerak. Je tu velka skupina ludi, co…
fleg 08.10.2024 09:38
fleg
Áno, ale ak majú aspoň kus IQ, tak vedia že voliť stranu, ktorú volia len 500 ľudí v celom štáte sú…
Ale 08.10.2024 13:53
Ale
Súhlasím s tebou čo píšeš dáva zmysel a ja priznávam že sám som vo voľbách škrtal strany ktoré nemaj…
KMX 09.10.2024 17:44
KMX
"S obecne známym tvrdením: ...Jeden hlas nič nezmení... = takto si to povie milión ľudí a máme milió…
Ale 09.10.2024 20:24
Ale
Kdo nechodí volit, ztrácí právo držkovat na vládu. Kdo nevolí, dává najevo, že je mu to jedno a tím…
Prasak 11.10.2024 16:51
Prasak
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-fico-na-ukrajine-bezpodminecne-podporil-vstup-zeme-d…
Yarda 07.10.2024 13:57
Yarda
Já si myslím, že naše současná vláda zvládá to samé - dělat ze sebe naprosté debily bez nutnosti, ab…
Jan Fiala 11.10.2024 07:29
Jan Fiala
Takže už fakt člověk neví, komu věřit. PePa říká něco, zemědělec něco jiného a výsledkem bude další…
Jan Fiala 13.10.2024 12:19
Jan Fiala
Ha tak na nas nemate hosi, pretoze my dokazeme prerazit dno kazdy den. Namtkou 2 posledne pripady.…
fleg 11.10.2024 12:19
fleg
Jo, Dnešná koalícia bojuje proti médiám plnou silou. Či už RTVS, odchod z politických relácií, žalob…
Ale 11.10.2024 16:40
Ale
ak niekoho oznacite za sektara alebo sektu mozete schytat obvienenie od nasho prokuratora(statni zas…
Jan Fiala 11.10.2024 19:42
Jan Fiala
Mne to uz davnejsie zhrnul Patrik.
fleg 11.10.2024 19:44
fleg
Ja ti chtel jen naznacit, kde se ty navrhy zakonu mohly vzit ;-)
Jan Fiala 12.10.2024 03:12
Jan Fiala
Tak som pozeral Občan za dverami... a to zas čo za pičovinu vymysleli že ak pacient má vyšší príjem… poslední
Ale 13.10.2024 18:54
Ale

Teď ke tvé glose:

Mým jediným kritériem na české politiky u moci je to, aby za každých okolností podporovali a pokud možno posilovali to, že jsme součástí Západu. V podstatě nic víc po nich nechci.

O tom se točí celá glosa.

Podle autora tedy nechce nic jiného, než aby vládní politici posilovali, že jsme součástí západu. Je mu jedno, jestli budou krást, lhát, zadlužovat zemi, kašlat na lidi, lézt západu do zadele, plnit přání západu dřív než je vysloví a dvojnásobně, než je třeba. Hlavní je posilovat, že jsme součástí západu. Tohle chci? Já si tím nejsem tak jistý.

Osobně nechci lézt do zadku západu ani východu. Chci silnou politiku, která bude v první řadě zastupovat zájmy státu a jeho obyvatel.
Byli jsme závislí na energiích z Ruska. Fajn. Jak je to teď? Jsme závislí na energiích ze západu a když nám Němci nepustí plyn, tak plyn nebude. Je to lepší? Není. Dá se s takovou situací vyjednávat? Nedá. Pokud budeš brát energie z obou stran, jsi schopná vyjednávat a přesně tomu se říká diverzifikace, které mají současní politici plnou hubu.
Co elektřina? Proč musíme hnát vše přes Lipskou burzu a zpětně nakupovat? Nemám žádný problém s tím, abychom tam posílali přebytky.
Co jaderná elektrárna a nové bloky? Proč nám to EU milostivě dovolila dostavbu s tím, že musíme elektřinu vyrobenou v nových blocích posílat přes burzu?

Mě připadá, že to je v současnosti jen další extrém, kdy jsme předtím byli satelitem východu, teď jsme satelitem západu.

Jestli nám bloknou plyn z východu nebo západu, budeme na tom úplně stejně blbě. Jsme ale přitom mnohem menším vazalem západu než když jsme byli v RVHP a Varšavské smlouvě; viz třeba dnes situace v Maďarsku nebo na Slovensku. Za minulého režimu by to dopadlo další bratrskou pomocí a instalace Bilaků, Jakešů či Husáků s armádami a stanným právem. A o tom, jak fungovala mezinárodní ekonomika a obchod z pohledu ČSSR v dobách minulých, většina lidí dnes ví velké ho. Že to měl Čuba jinak, na tom nic nemění. Že na sjezdech strany blábolili o výsledcích a zářných zítřcích, také ne. Však ten náš posun - oproti západu - mezi léty 1948 a 1989 jde vidět..

Nějak také nezaznamenávám, že by na nás třeba Francie, Británie chtěli házet atomky, nikdo z nich o tom denně nevytrubuje do světa.

S tou glosou souhlasím, je to jednoznačně nejdůležitější věc, být součástí západu. Ale chápu, že některým se stýská po minulých pořádcích… chápu to u tupoňů, neschopných se postavit na vlastní nohy a přijmout za sebe zodpovědnost. Chápu to u zhrzených komárů, kteří šli od válu. Nechápu to u normálních lidí.

Naštěstí (bez rizika, že tě soudruzi sejmou na hranici) je možno se dnes sebrat a jít jinam.

...Naštěstí (bez rizika, že tě soudruzi sejmou na hranici) je možno se dnes sebrat a jít jinam.

No jo, ale kam? Jednak už se zase stavějí na hranicích ploty proti připrchlíkům, jednak se množí teroristické akce v zemích kde připrchlíci už jsou. A na Západě zuří Evropská Unie, už se natáhla i sem.

To je asi podobné jako když moudří nabádají mladé aby si spořili na důchod. Jednak jim nemalou část sežere inflace, jednak mohou naletět podvodníkům.
Diskutoval jsem jinde:
https://kolinsky.denik.cz/zpravy-z-ceska/kolik-si-sporit-na-duchod-rady-expertu-duchodci-cesi-penize.html

Kam si spořit? Do prasátka nebo znáte nějaký peněžní ústav co zaručí že až šmudlovi co tomu uvěří nastane důchodový věk tam zbyde tolik že nespláče nad výdělkem? Zadejte do vyhledávače "CHTIP: Druhý pilíř důchodové reformy, rok 2060"

:-(:beer:

Proc sem tahas dobu Husaka?
Ber to od rozdeleni CR, pokud to chces srovnavat. Nebo snad chces jit radeji az do prvni republiky?

Pises, ze je jedno, jestli nam bloknou ropu a plyn z vychodu nebo ze zapadu. Jasne, je to jedno, kdyz jen zmenis zavislost z vychodu na zapad. Pokud bys nechal oba smery, pak bys bys mel konkurencni paku a byl diverzifikovany. V dnesni dobe nejsi, jen jsi zmenil zavislost.

A strileni na care, to fakt nema smysl komentovat.

Tady mas nejake info, jak to soucasna vlada vede

Eurostat opravil vládní údaje, deficit hospodaření sektoru vládních institucí za rok 2023 skončil schodkem 3,8 % hrubého domácího produktu. Hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda tak upozornil, že deficit dosáhl téměř 347 miliard korun, což je druhý největší schodek v historii a překonává i deficit Babišovy vlády během covidu.

A co se tyka pristiho roku, zhodnotil Kalousek

Za zdrcující Miroslav Kalousek označuje informaci, že předseda vlády Petr Fiala považuje deficit rozpočtu 240 miliard za úspěch. „Vláda selhala v rozpočtové politice. Kdyby nebyly povodně, vláda by předložila rozpočet ve výši 230 miliard a pokládá to za úspěch. Přitom nemáme krizi, je tu hospodářský růst a nemáme v podstatě vůbec žádnou nezaměstnanost, inflace se vrátila zpátky, máme normální ekonomické časy. V normálních ekonomických časech prostě není normální potřebovat si půjčit čtvrt bilionu na to, abych ufinancoval své běžné každoroční služby,“ hrozil se nad hospodařením Fialovy vlády Kalousek.

Ale hlavne, ze jsme pevne ukotveni k zapadu...

Prečo je to realitou čo píšeš v prvom poste? Podľa mňa je príčinou arogancia. Všade som počul sťažnosti pred voľbami a keď došlo na deň kedy bola možnosť voľby tak zrazu mali iné priority. Podľa volieb z minulého roka máme na Slovensku vyše 60% sociálno-komunistické zmýšľanie ale toto musí každému dôjsť že neodpovedá realite. Netuším aké silné zastúpenie tam bude ale určite nie väčšina. Prečo tie voľby nie sú povinné? Sakra veď je to jeden deň za niekoľko rokov. Zaberie to len niekoľko minút a pre ľudí čo si neuvedomujú silu každého hlasu by to hneď vyriešilo problém. To je tak keď si milión ľudí v krajine povie že: "jeden hlas nič nespraví" a pritom je to milión hlasov. Ono sa to dá povedať aj inakšie. Každú rodinu to bude stáť za trvanie tohto volebného obdobia, dajme tomu 5000€(len môj odhad ale určite to bude minimálne štvorciferné číslo). Ak by to dajme tomu bola takáto suma ako sa k tomu postavím ja alebo niekto iný? Koľko hodín hľadania informácií z rôznych zdrojov stojí za to ušetriť takúto sumu? Určite by som tomu venoval ešte viac času. Lenže už je neskoro, je odvolené a čakajú nás ťažké roky. Ekonomická kríza je pravdepodobne už ukončená, inflácia je pod kontrolou a podniky už mali čas spamätať sa z pandémie. Bolo to najťažšie obdobie nie na Slovensku ale plošne pre celý svet. Prečo musí Slovensko v ťažkom období pokračovať? Najlepšie na tom je že fico pred voľbami strašil že bude zle. Tak teraz je to v stave realizácie. Vlastne teraz môže na to odpovedať že hovoril, bude zle. Sme ale zvyknutý pretože tu vždy bolo zle viac či menej od konca druhej svetovej :-D

Povinen volby? Zartujes?
Volby maju byt vysadou, nie pravom, pretoze hlas Deza z osady (nic proti tebe Dezo) je rovnocenny s tvojim a uz samotny princip, ze hocijaky ozran z krcmy = normalne pracujucemu clovek naznacuje, ze s takymto volebnym systemom nie je nieco v poriadku.
Vdakabohu, ze volby nie su povinne, pretoze by dopadli este horsie ako dopadli.

Ale to sa deje uz teraz...dochoci su pre akehokolvek politika len vyzirkova skupina, ktora obera stat o peniaze, akurat pred volbami sa idu predhanat, co im ponuknu, inak na nich kaslu. Je to pre nich gula na noha, ktoru musi stat tahat, takze sa netvarme, ze moznostou volit nieco dochodci ovplyvnia.
Vychovaj dobre svoje deti, aby volili "spravne" a nemusis na dochodku premyslat, ze o tebe rozhoduje niekto iny (co vo finale aj tak vzdy tak je).
Takze nie mne na dochodku by rozhodne nevadilo, keby volili len pracujuci ludia.

A co navrhy, aby se mohlo volit uz od 16? Dobre zpracovani voliči skolskym systemem by neoliberalum přece pomohli...

To ale môže byť pre neoliberálov kontraproduktívne, v Nemecku presne toto na základe iniciatívy strany Zelených spravili pri nedávnych EU voľbách, a ona väčšina mládežníkov volila AfD :-D Akoby šikana moslimskými budúcimi jadrovými inžiniermi a medikmi prevážila školský brainwashing.

Skus to bez emocii.
Dochodci z pohladu systemu statu su pasivni poberatelia prijmu a aktivne uz do systemu neprispievaju.
To robili pocas zivota a myslim, ze pri terajsom a buducom veku odchodu do dochodku maju/mali moznost volit do aleluja.
Z pohladu efektivity je lepsie ak o systeme rozhoduju len aktivni prispievatelia, cize ludia, co odvadzaju dane.
Kludne by som spravil vynimku, ze ak dochodca bude dobrovolne odvadzat dane nech ma pravo aj volit...ale musi aktivne prispievat do systemu.

A ked sme pritom...vies ake ucasti na volbach mavame. Prezidentske a parlamentne ak zazmurime silno obe oci este prekusneme.
Ale vsetky ostatne volby su parodia na volby system z pohladu ucasti, ked vyrazna mensina rozhoduje o osude vacsiny.
Ano ti ludia si mozu za to sami, ze nechodia volit, ale z toho jasne vyplyva, ze ludia nemaju zaujem volit.
Takze nevidim dovod, preco by nemohol moj system prejst.
Sa bojis, zeby sa ukazal ako efektivnejsi;o)?

To je fakt. Tak ku tomu pridať zopár ďalších pravidiel. IQ a vedomostné testy. Lenže toto tvorí jeden ďalší problém. Potom by neboli hájené záujmy deža z osady. Ak on po spoločnosti požaduje len pivo v krčme a cez volebný filter by neprešiel on a ďalší čiže neboli by hájené tieto záujmy a namiesto zvýšenej dane na knihy(viem, nakoniec to neprešlo...) by bola zvýšená daň na alkohol, cigarety, hazard, sladené nápoje a rôzne iné nezdravé jedlo(ja by som zvolil okrúhle číslo +50% DPH za tieto maškrty). V súčasnej spoločnosti by zvýšenie dane na vypísané radosti života znamenalo totálny úpadok % v nasledujúcich voľbách. Toto je dosť komplikované a neviem je vôbec nejaká krajina kde niečo podobné existuje? Totiž týmto nech je to akokoľvek logické a určite by to bolo prospešné tak skupinu ľudí týmto obmedzíš na právach... Ja myslím že takéto niečo v demokracii nemôže prejsť.

Kto je vlastne menšie zlo? To je otázka snáď za milión. Keď si teraz otvorím najnovšie preferencie SK politickej scény. SMER za vyše dekádu ukázal svoju tvár čiže schopný ale skorumpovaný čiže ideme ďalej. PS síce vytvárajú obraz že sú protiklad k smeru ale nemôžem si pomôcť, je to ako SMER Pred 10 rokmi navyše tie rôzne ideológie čo presadzujú im tiež nič nepridá. To by som vedel strpieť ale proste je to rovnako sociálna strana ako SMER. Ďalej HLAS to je vlastne SMER-LITE. Keď tá strana vznikla tak som si za pár mesiacov povedal že dôvod bol aby získali vo voľbách viac hlasov aby zostavili vládu. Bez rozdelenia SMERu by získali dajme tomu 30%. Takto pozberali oveľa viac voličov. Účel to určite splnilo, výsledok žijeme každý deň. Potom je tam REPUBLIKA. Len ďalšia prezlečená sociálna strana. KDH je politické vákuum. SAS má povesť rozvrátiť všetko čo sa dá a Demokrati sú síce totálne neschopný ale inak OK. Plochonožcov ani nekomentujem.

No, je to ako voliť medzi 2 možnosťami, byť znásilnený, a byť znásilnený ale HIV pozitívnym. Zvolíš čo? Logicky toho bez HIV. Aj keď je to niečo čo nechceš v žiadnom prípade.

Asi také sú voľby. Ako som už niekde napísal:

"Dnešná zastupiteľská demokracia je len o tom, že si vyberáme kto nás omrdá!".

Ja som hlasoval za PS. Lebo okrem Smeru a PS bolo jasné že nikto iný nemá možnosť vyhrať. A vedel som že SMER je ako vybrať si byť znásilnený HIV pozitívnym. Tak som proste volil PS. Nie že by som reálne PS chcel vo vláde, ale vedel som že SMER vo vláde by bola ešte horšia možnosť. A všetci vidíme ako špatná možnosť to je. Máme to v priamom prenose, ako SMER rozjebal náš štát.

Najlepšie by bolo úplne vymeniť politikov v parlamente, ale sami vidíme že to jednoducho nejde. Nie pri dnešnej slovenskej populácií plných negramotných retardovaných "Milujem Fica" ľudí.

Na prezidenta som taktiež nevolil "Ficovu Podrž-tašku", ale ako vidíš aj tak sme v totálnej prdeli.

Machalu tu ani nespomínaj, to ani nie je ľudská rasa.

Nie že by som reálne PS chcel vo vláde, ale vedel som že SMER vo vláde by bola ešte horšia možnosť. A všetci vidíme ako špatná možnosť to je. Máme to v priamom prenose, ako SMER rozjebal náš štát.

Lenže toto je iba naša survivor bias, nevideli sme PS vládnuť, takže odkiaľ tá domnienka, že by boli lepší? Počúvam argumenty, že PS sú nepopísaný papier, preto by sme to aspoň s nimi mohli skúsiť, ale to nie je pravda, veď predsa PS je najsilnejšia strana v EU parlamente a človek si už môže spraviť obraz z toho, čo za agendu tam pushujú.

Ja som volil nenechal sa znásilniť ani jedným, teda som k voľbám vôbec nešiel, ale vlastne som rád, že to vyhral Smer, pre mňa je PS ten HIV pozitívny. Možno by PS prinieslo nejaké krátkodobé výhody trebárs podnikateľom a biznisom na mikroúrovni, ale tie by boli znegované bezhlavým pushovaním zelenej agendy, servilite voči EU reguláciam, zadlžovaním sa kvôli Ukrajine (vo väčšom merítku, ako sa to deje za Smeru). A to nehovorím o tom progresívnom brainwashingu, čo by šiel na školách.

Udivujú ma ľudia, čo si myslia, že za PS by to tu bolo nejak výrazne lepšie, akoby nemali na dlani odstrašujúci príklad zo západnej Európy na uvedomenie si, kam progresívna politika principálne vedie.

Tak lepší sú minimálne práve v tom že nemajú skúsenosti ako kradnúť a ani skúsenosti ako to v mafii funguje, takže 4 roky čo by boli vo vláde by im nestačilo na to aby napáchali škody.

Tým že si práve nevolil si nič nedosiahol. Kto ťa znásilní vybrali iný. Teraz máš HIV. Gratulujem.

Ja nehovorím nikde že by za PS tu bolo dobre, ale snáď mi nechceš povedať že SMER je lepšia voľba.

Teraz máš HIV.

Nemám, to by som mal, keby vyhralo PS. Máš pravdu, v tom prípade by som asi ľutoval, že som sa nepokúsil tomu zabrániť a nevolil som SMER, teraz som rád, že som im nedopomohol mojim hlasom.

Ja nehovorím nikde že by za PS tu bolo dobre, ale snáď mi nechceš povedať že SMER je lepšia voľba.

V kontexte toho, čo sa deje vo svete, asi áno. I keď uznávam, že za PS by mohlo byť krátkodobo lepšie, možno by sa trocha uľahčilo podnikanie atď. namiesto klackov pod nohy od súčasnej vlády, ale dlhodobo by nás PS priviedlo ešte do väčšej prdele ako Smer, tým, že by sme tu v podstate nemali žiadnu hrádzu voči bruselcentrizmu.

Tak vidím že si další smerák.A k tomu bruselu, bez Eurofondov by sme ani kadibútku nepostavili a boli by sme asi ako vo väčšine Ruska. Síce Brusel tiež nemusím a proti západu mám mnoho výhrad (a situáciu vidieť práve najmä v USA, Francúzsko, Británia), ale nemyslím si že by to v takej miere bolo na Slovensku po 4 rokoch vlády PS. Potom by sa volilo zas ideálne niečo iné, aby žiadna strana nemala dostatok času napáchať velké škody.

A aby bolo jasné, mnoho vecí z Bruselu tu prišlo s podporou od Fica.

Áno, ale ak majú aspoň kus IQ, tak vedia že voliť stranu, ktorú volia len 500 ľudí v celom štáte sú zbytočné vyplýtvané hlasy a výsledok to nezmení. Takže logicky sa vyberajú strany, ktoré majú možnosť sa vôbec dostať vo vlády a z nich vyberá najmenšie zlo. To je ako s vtipom:

Hitler podá kocku židovy "Ak hodíš od 1 do 5, tak ideš do plynu", žid odpovedá "a čo ak hodím šestku" a Hitler reaguje "tak normálne, hádžeš znova"... jednoducho zbytočne hádzať šestku, aj tak výsledok je len jeden a to v týchto voľbách bolo výsledkom len možnosť že vyhrá PS alebo možnosť že vyhrá SMER. Nič iné. A na to aby tvoj hlas mal skutočne váhu a pomohol strane do parlamentu, tak by muselo za tú stranu hlasovať aj zvyšné milióny ľudí, čo asi len ťažko zmeníš, keď mesiac pred tým o stranu nikto ani nezakopne a niektorý ani nevedia o jej existencii.

To by si musel masovo propagovať tú stranu aby si ako jedinec niečo zmenil.

Súhlasím s tebou čo píšeš dáva zmysel a ja priznávam že sám som vo voľbách škrtal strany ktoré nemajú šancu na úspech lenže dnes by som povedal že je to chyba. Máme možnosť voľby a máme voliť presne to čo chceme. Nemal by sa vôbec zohľadňovať nejaký prieskum. Tie prieskumy sú vôbec spoločensky prospešné? Vlastne len strany ktoré majú peniaze na reklamu sa niekam dokážu pretlačiť a strana ktorá má síce schopných ľudí ale nemajú peniaze na reklamu tak nemajú šancu. Ak by neboli prieskumy tak by bol tlak na populáciu aby si ľudia hľadali informácie, preverovali a zisťovali čo sa dá. Takto vidí človek tabuľu pri ceste alebo reklamu na internete a doklepne to prieskum preferencií.

Skús si porovnať tvoje tvrdenie:

...voliť stranu, ktorú volia len 500 ľudí v celom štáte sú zbytočné vyplýtvané hlasy a výsledok to nezmení...

S obecne známym tvrdením: ...Jeden hlas nič nezmení... = takto si to povie milión ľudí a máme milión stratených hlasov

Čiže úplne to isté. Vidíš že v prieskume strana ktorú by si volil z presvedčenia a dostupných informácií nezíska takmer žiadnu podporu. Toto isté si povie milión ďalších ľudí...

"S obecne známym tvrdením: ...Jeden hlas nič nezmení... = takto si to povie milión ľudí a máme milión stratených hlasov"

ano ale tých milión neovplyvníš... a keďže poznám ako funguje psychika ľudí, tak je to tak. A prieskumy aj ja považujem za blbosť čo to celé kazia. Ale jednoducho to tak funguje, a samostatne nič nezmožes... iba že ak by si bol veľmi známy a vplyvný človek.

Chyba to je, ale nie chyba jednotlivca. To že si to povie milión ľudí je jedno, v takom prípade ak by si hlasoval za menšie zlo, a milión ostatných by sa rozhodlo zvoliť dobrú stranu, nič nepokazíš, nakoniec vyhrá ešte lepšia strana než čo si volil. Ale to sa fakt len. tak nestane, a ak všade sú štatistiky a zvučné mená špecifických strán, zvyšok vždy ide do úzadia. Musíš teda voliť kompromis medzi svojou silou hlasu a statistickou šancou ktorá strana vyhrá.

Já si myslím, že naše současná vláda zvládá to samé - dělat ze sebe naprosté debily bez nutnosti, aby jí k tomu někdo pomáhal.
Z poslední doby třeba:

Kauza kapesného pro první dámu
Pavel prohlásil, že chtěl aby jeho žena mohla disponovat 1/3 jeho náhrad
Jurečka ale v zákoně nic takového nemá a rovnou tam strčil plné náhrady pro prezidenta + 95k pro první dámu
Lže Pavel nebo Jurečka?
Co na to vládní koordinátor pro strategickou komunikaci, který v poslední době mlčí?

Navýšení platů pro poslance a další vládní představitele
Fiala tvrdil (lhal nebo jako premiér neví?), že si to navýšit museli, protože to nařídil ústavní soud. Pravda je ale taková, že ústavní soud nic takového nenařídil. Rozhodnutí se týká pouze soudců a státních zástupců, vláda je na tom nezávislá a klidě si o tom, že si platy nezvýší může rozhodnout.
A že by to nestihli? Ví o tom dostatečně dlouho. O snížení důchodů zvládli rozhodnout ve zrychleném řízení. O vlastních penězích to nejde.

Počítám, že vláda přišla o další procento podpory z těch 2, které jí zbývají. A to jedno procento už jsou jen korýtkáři ve vládě + nějaké ty pomýlené osoby z řad umělců a sportovců, které si o sobě myslí, že jsou něco víc než ostatní a jediní, na kterých stojí demokracie.

Takže už fakt člověk neví, komu věřit. PePa říká něco, zemědělec něco jiného a výsledkem bude další pokles podpory vlady. Jen se veřejně hádejte dál.

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) rozporoval tvrzení prezidenta Petra Pavla, který uvedl, že o peníze navíc pro první dámu Hrad nežádal. Podle Jurečky se původně dohodlo, že by mohla na reprezentaci legálně čerpat náhrady určené pro hlavu státu. Od kancléře Milana Vašiny ale přišel konečný návrh, kde kancelář žádala peníze navíc. Řekl to v diskuzi na CNN Prima News.

Super je slyšet z úst libtardů odsuzování Konečné a Stačilo ve smyslu, že se vrací komunistická diktatura (jako by to v dnešní době bylo možné), když si předtím prosadili komunistického rozvědčíka na pozici prezidenta :-D

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-o-nahrady-pro-prvni-damu-pozadal-hradni-kancler-tvrdi-jurecka-40492834

Ha tak na nas nemate hosi, pretoze my dokazeme prerazit dno kazdy den.
Namtkou 2 posledne pripady.

V skratke...ak niekoho oznacite za sektara alebo sektu mozete schytat obvienenie od nasho prokuratora(statni zastupce), zo zlocinu...je sto strasne dlha definica nechce sa mi ju pozerat, pozrite si to vo videu.

A zabijem to este dalsou bombou.

Komentár o tom, ako treba „čurillomafiu postaviť k múru a odj…ť ako besných prašivých psov“ sa vyšetrovateľovi z Bratislavy nezdal na trestné stíhanie. V uznesení o odmietnutí trestného oznámenia píše o slobode prejavu.

V poriadku ak sa to niekomu nezda, ze je to na trestne stihanie mozme o tom diskutovat.
Ale...

„Máte nového národného hrdinu. Deň narodenia tohto odvážneho muža by mal byť štátnym sviatkom,“ napísala krátko po streľbe na premiéra Roberta Fica 40-ročná žena z Nitry.

„Všetci hovoria o postrelenom politikovi, ale ja vidím postreleného mafiánskeho bosa zodpovedného za tisíce mŕtvych v dôsledku skolabovaného zdravotníctva,“ napísal zase muž z Dunajskej Stredy a dodal hashtag „MrtvyFicoDobryFico“.

Toto uz vysetrovatelia nepovazuju za slobodu prejavu a ludi stihaju.
Mna by zaujimalo, co ze chuja ide stihat tu zensku, za teh hashtag dobre, teoreticky uznavam, ale co napisala ta zena, ze je stihana? Fakt nemaju kuska hanby ti ludia v sebe?

Tak som pozeral Občan za dverami... a to zas čo za pičovinu vymysleli že ak pacient má vyšší príjem než X tak opatrovateľka dostane menší plat (krátenie opatrovateľského). To je ako keby zamestnanci firmy A dostávali menšiu mzdu ak zákazník je bohatý dôchodca. Toto vymyslia fakt len na Slovensku.

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14108/494215#207

A celý príjem pracujúcej osoby 188€? Však to je.... absurdné. Však keď niekto platí nájom, tak to by musel bývať v kadibúdke aby bol schopný vôbec zaplatiť ten samotný nájom a žiť len z vody a suchých rožkov. To sa nedá z tej sumy prežiť.

Inak by bolo zaujímavé ako by politik vyžil z toľkých peňazí. Si predstavte že by sa na mesiac politikovy zhabal úplne všetok majetok, dalo by samu len 188€ a nech mesiac prežije. To by bol skvelý politický experiment. Si myslím že polovica politikov by sa psychicky zrútila už po 2 dňoch. Si len predstavte ich bývať v maličkej kutici, čo ešte zdieľajú s inými luďmi v noclahárni a jedli by iba čisté rožky a nemali by ani mydlo.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru