Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Slovakistan na ceste k Anarchii a utopický svet.

Súhlasím s tebou čo píšeš dáva zmysel a ja priznávam že sám som vo voľbách škrtal strany ktoré nemajú šancu na úspech lenže dnes by som povedal že je to chyba. Máme možnosť voľby a máme voliť presne to čo chceme. Nemal by sa vôbec zohľadňovať nejaký prieskum. Tie prieskumy sú vôbec spoločensky prospešné? Vlastne len strany ktoré majú peniaze na reklamu sa niekam dokážu pretlačiť a strana ktorá má síce schopných ľudí ale nemajú peniaze na reklamu tak nemajú šancu. Ak by neboli prieskumy tak by bol tlak na populáciu aby si ľudia hľadali informácie, preverovali a zisťovali čo sa dá. Takto vidí človek tabuľu pri ceste alebo reklamu na internete a doklepne to prieskum preferencií.

Skús si porovnať tvoje tvrdenie:

...voliť stranu, ktorú volia len 500 ľudí v celom štáte sú zbytočné vyplýtvané hlasy a výsledok to nezmení...

S obecne známym tvrdením: ...Jeden hlas nič nezmení... = takto si to povie milión ľudí a máme milión stratených hlasov

Čiže úplne to isté. Vidíš že v prieskume strana ktorú by si volil z presvedčenia a dostupných informácií nezíska takmer žiadnu podporu. Toto isté si povie milión ďalších ľudí...

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat