Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Co to znamená?

Dualismus - Máme dva na sobě nezávislé subjekty, ale je možné vzít část mezinárodního práva a přidat ho do práva vnitrostátního (nezávislost těchto práv) Pokud stát převzal závazek v mezinárodním právu, nemůže se dovolávat jeho neplatnosti na základě práva vnitrostátního
-----
To znamená že aby mezinárodní smlouva/právo bylo platné v právu daného státu musí se přenést, a udělat zákon a až potom je to platné ?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Co má společného dualismus a mezinárodní právo?
Jan Fiala 25.01.2023 06:08
Jan Fiala
Však si nápis do google poměr mezinárodního práva a vnitrostátního práva, tam to máš napsané Pojetí…
Kiwi0 25.01.2023 06:23
Kiwi0
Výborně. Když už sis to přečetl, tak čemu vlastně nerozumíš? Popis vzájemného poměru vnitrostátního…
Jan Fiala 25.01.2023 09:42
Jan Fiala
Zda to skutečně takto je, když to někteří lide tady zpochybňují.
Kiwi0 27.01.2023 21:02
Kiwi0
Kteří a kde?
Wikan 27.01.2023 21:08
Wikan
https://debaty.net/discussions/3174199-co-je-monisticky-dualisticky-stat Tady například Nerady
Kiwi0 30.01.2023 20:39
Kiwi0
Asi jsem slepý, ale nikde nevidím, že by to tam zpochybňoval.
Wikan 30.01.2023 20:47
Wikan
Říká že se nic neděje podle práva, tudíž to znamená že ani to že mezinárodní právo je aplikováno pod…
Kiwi0 31.01.2023 20:51
Kiwi0
Ale nikde netvrdí, že tyhle právní pojmy neexistují ani nepochybňuje jejich význam. Jenom tvrdí, že…
Wikan 31.01.2023 21:32
Wikan
Ano, porušuje se vše to je pravda, ale přeci ne vždycky, a tak nemůže člověk s jistotou říct že by n… nový
Kiwi0 01.02.2023 06:17
Kiwi0
Mladíku něco ti řeknu (předpokládám, že ti není víc jak 20 a já už jsem v důchodu). Nevím kolikrát j… nový
nerady 01.02.2023 09:18
nerady
Jasně já s tím souhlasím, ale téma bylo celkově celé jen o aplikaci mezinárodního práva, i když se n… nový
Kiwi0 01.02.2023 09:39
Kiwi0
Jenom nechápu proč sem píše o právu celkové když sem psal pouze o mezinárodním. nový
Kiwi0 01.02.2023 18:48
Kiwi0
Se ho zeptej. nový
Wikan 01.02.2023 18:49
Wikan
A ty to chápeš jak? nový
Kiwi0 01.02.2023 19:49
Kiwi0
To je tajný. nový
Wikan 01.02.2023 20:05
Wikan
Co je na tom tajnyho? Jen mě zajímá to co si sám komentoval. nový
Kiwi0 01.02.2023 20:08
Kiwi0
My nesmíme ani naznačovat. nový
Wikan 01.02.2023 20:42
Wikan
Ty si psal že má pravdu že se vše porušuje, jasné že se porušuje vše a kdekdo to porušuje, ale přece… nový
Kiwi0 02.02.2023 15:42
Kiwi0
Já snad psal že vždy? nový
Wikan 02.02.2023 15:43
Wikan
ne nerady psal že to není nikde na světě. což znamená že nikdy se to tak neděje. nový
Kiwi0 02.02.2023 18:10
Kiwi0
To teda rozhodně neznamená. Nauč se chápat psaný text. nový
Wikan 02.02.2023 18:15
Wikan
Já chápu psaný text, ale když napíše že Právně se nic neděje nikde na světě" tak nikde nezmiňuje čet… nový
Kiwi0 07.02.2023 03:23
Kiwi0
Za pět z logiky. poslední
Wikan 07.02.2023 09:05
Wikan
Pokud si myslíš, že země dodržují všechny mezinárodní úmluvy mezi sebou tak nevíš nic o světě. Na ka… nový
nerady 02.02.2023 16:02
nerady
Zeptej se politika na co chceš a on ti na co chce odpoví.:-):-) nový
nerady 02.02.2023 09:04
nerady
A víš jak poznáš, že politik lže? Otevírá pusu a hýbou se mu rty ;-) nový
jirka44 02.02.2023 12:47
jirka44
Výňatek z klasika: ... „Myslím, že vy dva se už znáte,“ podotkl Bernard. Po druhé mě udivilo, jak d… nový
Yarda 07.02.2023 09:02
Yarda

Výborně. Když už sis to přečetl, tak čemu vlastně nerozumíš?

Popis vzájemného poměru vnitrostátního a mezinárodního práva je složitější. Lze uvažovat o dualistické koncepci (vedle sebe existují dva odlišné právní systémy) nebo monistické koncepci (mezinárodní právo a vnitrostátní právo vytváří jeden právní systém). Monistické koncepce – vzhledem k tomu, že předpokládají, že existuje jeden ucelený systém práva – se musí vypořádat s tím, který ze systémů je nadřazený. To proto, aby bylo možné použít pravidla v případech, kdy dojde ke kolizi částí jednotlivých subsystémů. To v dualistické koncepci odpadá, protože oba systémy jsou na sobě nezávislé.

Ano, porušuje se vše to je pravda, ale přeci ne vždycky, a tak nemůže člověk s jistotou říct že by nebylo v dané situaci zacházeno v souladu, resp. Nemůže vědět budoucnost tím pádem nemůže vědět ani to zda se to v daný okamžik a situaci použije.

Mladíku něco ti řeknu (předpokládám, že ti není víc jak 20 a já už jsem v důchodu). Nevím kolikrát jsi byl u soudu, nevím jaké máš zkušenosti s policií či dříve VB. Jistě víš, že určité organizace sledují, v kterých státech jsou političtí vězni. Další věcí je, že pokud tě v dalších státech nemohou uvěznit za politické přesvědčení tak na tebe ušijí něco jiného. Určitě nevíš, že u nás před pár lety zemřel cikán, kterého zalehli dva policisté. Stalo se tak v Kynšperku u Sokolova a policisté byli souzeni a osvobozeni na Okresním soudě v Sokolově. Nepřísluší mi hodnotit zda to bylo po právu, ale několik věcí mě zaráží. Žádná publicita, žádné masové protesty jak v USA a další věcí je to, že takový čin soudí okresní soud. Jeden člověk který měl se soudy mnohaleté zkušenosti, mi jednou řekl: čtvrtina soudců by neměla soudit pro svoji minulost a různé úchylky, čtvrtina pro alkohol, čtvrtina by měla být v důchodu a jedna čtvrtina by mohla soudit. Podotýkám, že se to týká trestního práva. Před léty jsem se bavil s okresním prokurátorem o tom, že soudci soudí případy (občansko-právní) v kterých se neorientují. Navrhoval jsem, aby někdo soudil stavební věci někdo podvody atd. Na to odpověděl, že už to tady před léty bylo, ale muselo se to zrušit a uvedl příklad na rozvodech, kdy byli soudci po roce souzení rozvodů určení pro Bohnice. Už to tady bylo jednou zmiňováno, že pokud dostanou lidé např. bachaři, policisté, vojáci, soudci do rukou absolutní moc tak to minimálně jedna polovina z nich začne zneužívat. Ve vyspělých státech se tak děje skrytě v těch ostatních otevřeně např. při přejezdu hranic, kontrolních bodů atd. :-)

Pokud si myslíš, že země dodržují všechny mezinárodní úmluvy mezi sebou tak nevíš nic o světě. Na každém velvyslanectví jsou lidé, kteří mají na práci něco jiného než se starat o občany svého státu v nesnázích. Dokonce jsi mohl zaregistrovat při letošních volbách prezidenta, že jsou na to dokonce školy. Také se psalo, že Babiš byl v Maroku se šifrantem STB. Zjisti si kolik lidí muselo opustit velvyslanectví Ruska v naší republice, co prováděli Číňané z velvyslanectví při návštěvě jejich potentátů v ČR. Když nemají ty země špióny na velvyslanectví, tak už je většinou mají na postech kde je potřebují, to znamená na různých ministerstvech daného státu odkud potřebují informace. Nemusí to být jen jejich lidé ale mohou to být také lidé, kteří pro ně pracují. Každý stát má rozvědku a kontrarozvědku a jistě to nemají pro okrasu. Proč asi máme BIS, když všichni všechno dodržují? Najdi si knihu od Frolíka myslím, že se to jmenuje "Špión vzpomíná" a možná, že něco pochopíš. Pokud se domníváš, že vše po pádu "Železné opony" skončilo tak jsi na velkém omylu.:-)

Výňatek z klasika:

...
„Myslím, že vy dva se už znáte,“ podotkl Bernard. Po druhé mě udivilo, jak dobře je ten mládenec informovaný
„Ano,“ přikývl sir Humphrey. „Zkřížili jsme s panem ministrem meče, když si mě loni podal v rozpočtovém výboru kvůli výdajům. Ptal se mě přesně na to, na co jsem doufal, že se nikdo ptát nebude.“
Skvělé! Sir Humphrey mě zjevně obdivuje. Snažil jsem se to bagatelizovat. „To víte,“ řekl jsem, „opozice je tu od toho, aby kladla nepříjemné otázky.“
„Jistě,“ přikývl Humphrey, „a vláda je tu od toho, aby na ně neodpovídala.“
To mě překvapilo. „Ale vy jste mi přece na všechny otázky odpověděl!“
„Jsem rád, že vám to tak připadalo, pane ministře.“
...

:-D:-D:-D:beer:

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru