Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Co to znamená?

Mladíku něco ti řeknu (předpokládám, že ti není víc jak 20 a já už jsem v důchodu). Nevím kolikrát jsi byl u soudu, nevím jaké máš zkušenosti s policií či dříve VB. Jistě víš, že určité organizace sledují, v kterých státech jsou političtí vězni. Další věcí je, že pokud tě v dalších státech nemohou uvěznit za politické přesvědčení tak na tebe ušijí něco jiného. Určitě nevíš, že u nás před pár lety zemřel cikán, kterého zalehli dva policisté. Stalo se tak v Kynšperku u Sokolova a policisté byli souzeni a osvobozeni na Okresním soudě v Sokolově. Nepřísluší mi hodnotit zda to bylo po právu, ale několik věcí mě zaráží. Žádná publicita, žádné masové protesty jak v USA a další věcí je to, že takový čin soudí okresní soud. Jeden člověk který měl se soudy mnohaleté zkušenosti, mi jednou řekl: čtvrtina soudců by neměla soudit pro svoji minulost a různé úchylky, čtvrtina pro alkohol, čtvrtina by měla být v důchodu a jedna čtvrtina by mohla soudit. Podotýkám, že se to týká trestního práva. Před léty jsem se bavil s okresním prokurátorem o tom, že soudci soudí případy (občansko-právní) v kterých se neorientují. Navrhoval jsem, aby někdo soudil stavební věci někdo podvody atd. Na to odpověděl, že už to tady před léty bylo, ale muselo se to zrušit a uvedl příklad na rozvodech, kdy byli soudci po roce souzení rozvodů určení pro Bohnice. Už to tady bylo jednou zmiňováno, že pokud dostanou lidé např. bachaři, policisté, vojáci, soudci do rukou absolutní moc tak to minimálně jedna polovina z nich začne zneužívat. Ve vyspělých státech se tak děje skrytě v těch ostatních otevřeně např. při přejezdu hranic, kontrolních bodů atd. :-)

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat