Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
V souladu se závazkem společnosti PepsiCo, snížit příjem cukru, se na evropském trhu, včetně České r…
Karel04 16.12.2022 12:00
Karel04
To je ale pěkný nesmysl, to je asi jako kdyby se spotřeba benzinu snižovala přechodem na naftu. Ten…
ml1 16.12.2022 15:19
ml1
Ono je to trochu jinak a naopak. To odůvodnění nebylo v Metru, ale píše se na oficiálním webu https:…
Karel04 16.12.2022 18:33
Karel04
Tak to bývá vždy, když firma hledá levnější řešení a udělá z toho přednost a ty spotřebiteli, hýkej…
Prasak 16.12.2022 18:42
Prasak
Já pamatuji vlnky, docela dobré. Pak začali dělat nové s nápisem na obalu Nové a lehčí! Ne že by byl…
Karel04 16.12.2022 19:12
Karel04
Griliasovy. Tim zmensenim ojebali prevazne napln (hlavne v tech "vlnkach"), proto jsou hnusnejsi. nový
Dwane Dibbley 16.12.2022 19:15
Dwane Dibbley
A taky ty vlnky měly ještě dvě spodní vrstvy oplatků. Nakonec zůstaly jen ty vlnky, tenký a pak zmiz… nový
Prasak 16.12.2022 23:17
Prasak
Já pamatuji indiánku nebo třeba nanuky, když jsem ukousl čokoládovou polevu, tak to křuplo. :-( Ale… nový
Yarda 16.12.2022 20:17
Yarda
Tys nasel pepsi s cukrem? Jsem myslel ze pro nas to delaj jen s f/g sirupkem nebo sladidlama. Od col…
Dwane Dibbley 16.12.2022 19:10
Dwane Dibbley
Pepsi je s cukrem, resp. donedávna byla, ale jen ta základní. Jakmile jsi vzal nějakou jinou, s něja… nový
Prasak 16.12.2022 23:20
Prasak
Ja Pepsi s cukrem nevidel uz roky. A s prichuti casto sladidla, nedavno jsem koukal na nejakou "novo… nový
Dwane Dibbley 17.12.2022 10:28
Dwane Dibbley
Ale jo, oni to před pár lety s velkou slávou zase začali dělat s cukrem. Coca Cola jede furt na GF s… nový
Prasak 17.12.2022 11:49
Prasak
Jak to jednou nahradi, tak uz to vetsinou ignoruju ,takze jestli to zmenili zpet na cukr se nedozvim… nový
Dwane Dibbley 17.12.2022 13:08
Dwane Dibbley
Máš to všechno v těch odkazech, co jsem dával. V roce 2016 museli zavést cukr i v ČR, protože v Něme… nový
Karel04 17.12.2022 13:23
Karel04
Tak vim urcite ze v tech letech tu byla bezne, kdyz ne se sladidlama, tak se sirupem misto cukru. nový
Dwane Dibbley 17.12.2022 14:01
Dwane Dibbley
Pepsi je pořád s cukrem, na rozdíl od CC. Teda aspoň doteď, o té novotě slyším prvně a to co mám dom… nový
lucifer 17.12.2022 13:29
lucifer
Tož nesmíš čekat, že je to jen levnější Pepsi, nebo Coca cola, ale je to prostě jiná kola. Já zas ta… nový
Prasak 17.12.2022 19:24
Prasak
Já jsem slyšel od politiků, že je válka. Od mé babičky jsem slyšel, že za války byla používána náhra… nový
nerady 16.12.2022 19:22
nerady
Dnešní "chlapi" nepijí pivo, ale odrovnávají se Kofolou. :-D nový
IQ37 16.12.2022 20:43
IQ37
Minulý týden si kolegyně přinesla do práce tzv. ledový čaj výjimečně zdravý slazený pouze fruktózový… nový
RedMaX 16.12.2022 19:22
RedMaX
Tak on cukr v té Pepsi zůstane, jen ho tam místo 110 g/l bude 70 g/l a zbytek ty sajrajty. Takže mís… nový
Karel04 16.12.2022 20:08
Karel04
Jo a cigarety lajtky tě zabijou humánněji. :-D nový
IQ37 16.12.2022 20:46
IQ37
No, mně jde spíš o to, nepít ty umělý sladidla. Jinak kupoval jsem to, co měli zrovna v akci levněji… nový
RedMaX 16.12.2022 22:26
RedMaX
A vzpomínáš si na aféru s aspartamem, prý zabíjí miliony lidí ročně. Nebo ten dihydrogen.To si přečt… nový
Karel04 17.12.2022 08:09
Karel04
Dobrý no, ikdyž ale pomineme "zabijáky" :-), tak důvody pro umělá sladidla moc neexistují. Když nech… nový
RedMaX 17.12.2022 09:25
RedMaX
Jo, Kofola není tak strašně sladká, jak Cola. V létě si pak dát půllitr točené Kofoly, nebo Coly, to… nový
Prasak 16.12.2022 23:24
Prasak
Já teď (co se coly týká) jedu na tohle: https://www.napoje-online.cz/Nealkoholicke-napoje/Limonady/K… nový
JoPe 16.12.2022 23:00
JoPe
Tu neznám, teď má v akci v Penny a Trefa, tak ji koupím na ochutnání. Díky za tip. nový
Karel04 17.12.2022 12:39
Karel04
Kdyz chteji byt tak prospesni nasemu zdravi, tak proc proste nesnizi ten cukr bez nahrady? Vsak to n… nový
merlouska 17.12.2022 11:06
merlouska
Být zdraví prospěšný vs odůvodnit cokoliv prospěšností zdraví nový
Jan Fiala 17.12.2022 12:53
Jan Fiala
Protoze by to pak ztratilo tu svoji "chut". Cukr je droga, navic i ty ruzne slazene matonky s 4-5g c… nový
Dwane Dibbley 17.12.2022 13:06
Dwane Dibbley
no prave proto, ze i ty mineralky se 4-5 g cukru na 100 ml jsou preslazene, si myslim, ze by to tem… nový
merlouska 17.12.2022 23:35
merlouska
Ze zdravotního hlediska asi ne, ale jelikož tyto nápoje, resp. jejich chuť je postavena na hromadě c… nový
Prasak 17.12.2022 23:43
Prasak
Asi by to chtělo do debaty zapojit nějakého chemika. Vypadá to, že na ten cukr se lépe vážou ty dalš… nový
nerady 18.12.2022 16:32
nerady
To může být podobný jako s masem - tučný je chutnější, protože tuk je nositelem chuti. Je rozdíl mez… poslední
Prasak 29.09.2023 23:04
Prasak
Povazujem sa znalca Pepsi, pretoze ako hlavne nealko pijem Pepsi uz desatrocia a k whisky, ci rumu d… nový
fleg 17.12.2022 15:47
fleg
najdrahsi nealkoholicky napoj....samozrejme Pepsi Nekdy v kramu koukni na malou plechovcicku Redbul… nový
Dwane Dibbley 17.12.2022 17:17
Dwane Dibbley
To najdrahsi chcem len eufemicky naznacit, ze je najlepsi...o cene naozaj pri tomto orirovnani nehov… nový
fleg 17.12.2022 23:36
fleg
Dnes jsem byl v obchodě ACTION a viděl jsem tam 1/2litrovku PEPSI s dodatečnou přelepkou. Tak jsem s… nový
JoPe 29.09.2023 21:20
JoPe
Dokonce tam mají Dr. Pepper. Ten jsem v obchodech neviděl od devadesátek. Synkovi jsem ho koupil, ch… nový
Prasak 29.09.2023 23:02
Prasak

V souladu se závazkem společnosti PepsiCo, snížit příjem cukru, se na evropském trhu, včetně České republiky, zavádí přeformulovaná receptura kolového nápoje Pepsi se sníženým obsahem cukru a s méně kaloriemi. Situace, kdy je na trhu možné najít dvě varianty složení nápoje Pepsi cola, je pouze dočasná a potrvá pouze do vyprodání zásob předchozí receptury. Informace pro spotřebitele, včetně obsahu cukru a kalorií, jsou uvedeny na etiketě výrobku v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady Evropské Unie č. 1169/2011 ze dne 25. října 2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům.

https://www.pepsi.cz/ Takže jedu honem nakoupit zásoby té staré nezdravé Pepsi.:-)

To je ale pěkný nesmysl, to je asi jako kdyby se spotřeba benzinu snižovala přechodem na naftu.
Ten sloupek jsem četl, tohle odůvodnění tam nebylo. Zrovna se mi metro dostalo do ruky a já jel dost daleko, takže jsem ho nejen krátce prošel, ale přečetl jsem i části, které bych normálně vynechal. Říkal jsem si, že nemusím ani jednu (pespi nebo coca) a když se mi občas dostane do ruky, tak tohle neřešim.
Pamatujete si, jak se cukr nahrazoval levnějším glukózovo-fruktózovým sirupem. Taky s odkazem na zdraví. Pak se ale ceny obrátili, a najednou výrobcům přestalo jít o zdraví a vraceli se k cukru. Nevim jaká je situace dneska, ale jeden čas to bylo takové, že se použití toho, či onoho (asi podle momentální situace na trhu) vyznačovalo písmenkem u data spotřeby.

Ono je to trochu jinak a naopak. To odůvodnění nebylo v Metru, ale píše se na oficiálním webu https://www.pepsi.cz/, jak jsem uvedl.
A ten pravý cukr zavedli v roce 2016 kvůli dvojí kvalitě Pepsi, ne kvůli ceně. Teď je zase asi tlačí EU, aby cukr snížili, tak to zdůvodňují jako svůj zájem o zdraví spotřebitelů. Jenže tam místo toho glukózo-fruktózového sirupu začali cpát syntetická sladidla acesulfam K a sukralosu, čili E950 a E955. Tato éčka jsou sice bezpečná, ale chutnají hnusně.

https://www.idnes.cz/ekonomika/test-a-spotrebitel/receptura-pepsi-bude-v-cesku-stejna-jako-v-nemecku-firma-bude-pouzivat-cukr.A160414_142429_test_ozr

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/pepci-cola-cukr-evropa-slozeni-dieta-nutricni-slozeni.A221212_105623_ekonomika_vebe

https://zpravy.aktualne.cz/finance/nakupovani/stejna-pepsi-jako-v-nemecku-firma-zacne-sladit-cukrem-chce-z/r~8686941e025611e6b23a0025900fea04/

https://www.pepsi.cz/produkty

Tak to bývá vždy, když firma hledá levnější řešení a udělá z toho přednost a ty spotřebiteli, hýkej nadšením!
Pamatuju, jak Disco sušenky mívaly v sobě tuhou náplň, skoro čokoládu. Začali to ředit a dělat to měkký a v reklamě borec řval "Ještě krémovější". Že je to hnusnější, to už si musel spotřebitel zjistit sám.

Tys nasel pepsi s cukrem? Jsem myslel ze pro nas to delaj jen s f/g sirupkem nebo sladidlama. Od coly a pepsi uz prakticky nic nekupuju, protoze sehnat s cukrem se neda nic, i ty sprity, fanty, 7upy a ostatni podcoly delaj se sladidlama. Dokonce i "klasickej" schweppes tonic je se sladidlama.
Dnes kdyz chci sladkou limonadu, tak musim brat energetak kde vetsinou z rozumneho duvodu jedou cukr (Monster jede sladidla). Nebo ruzovej Kynley tonic.

Pepsi je pořád s cukrem, na rozdíl od CC. Teda aspoň doteď, o té novotě slyším prvně a to co mám doma je určitě s cukrem. No, dobré vědět na co si dát pozor, díky za upozornění.

Freeway Cola je nepitný hnus - možná s cukrem, ale hnus. CHuť se nepodobá CC nebo pepsi ani vzdáleně. TO už raději RC.

Já jsem slyšel od politiků, že je válka. Od mé babičky jsem slyšel, že za války byla používána náhradní sladidla. Divím se, že nebylo použito toto vysvětlení k použití sladidel v kolových nápojích. Jinak je mi to úplně jedno jelikož se to piva netýká.:-)

Minulý týden si kolegyně přinesla do práce tzv. ledový čaj výjimečně zdravý slazený pouze fruktózovým sirupem, takže jak říkala, žádný nebezpečný cukr. Chvíli jsem přemýšlel, jestli jí mám zkazit chuť a pak jsem raději mlčel. :-)

Co se týká řepného cukru a glukozo-fruktozových sirupů, je úplně jedno, čím je to slazené. Ve výsledku je to v podstatě to samé. Pozor si je dobré dát na výhradně fruktózové sirupy, ty jsou problematické a není důvod pro běžného člověka to pít.

Co se týká náhradních sladidel, mají dva problémy jsou často nebezpečné nebo aspoň hnusné až nepoživatelné. Jsou ale i výborná zdravá náhradní sladidla, která se ale úplně nehodí do sladkých nápojů, protože při větší konzumaci vyvolávají sračku.

Kdo teda nechce být ani tlustej ani posranej, pije vodu.

---

Osobně teda si kolu kupuju v létě, člověk potřebuje hodně tekutin a kola je hodně pitná, takže než jdu běhat vždycky půl litru vypiju. Takže příspěvek chápu tak, že jsem s Pepsi a s Coca colou skončil, proč bych měl pít umělá sladidla, před během potřebuju doplnit energii a tudíž tam chci cukr. Naštěstí jsem koukal, že Kofola jede dál na cukr a glukozo-fruktozovej sirup, takže je to v pohodě.

Tak on cukr v té Pepsi zůstane, jen ho tam místo 110 g/l bude 70 g/l a zbytek ty sajrajty. Takže místo 0,5 l vypiješ 0,785 litru a budeš na tom energeticky stejně, jen budeš na to běhání o 285 g těžší.:-)
Náhrada Kofolou moc nepomůže, ta má 80 g/l, tedy místo 0,5 l staré Pepsi musíš vypít 0,687 litru Kofoly. Ušetříš ovšem 98 gramů na váze těla a to se vyplatí.

Povazujem sa znalca Pepsi, pretoze ako hlavne nealko pijem Pepsi uz desatrocia a k whisky, ci rumu dodavam, ze pijem najdrahsi nealkoholicky napoj....samozrejme Pepsi.
Pepsi mam naozaj "napito" dost.
Pred istym casom som si dal doviezt z AT tu "pravu" Pepsi s cukrom a nie umelymi sladidlami ako sa predava u nas.
Na moje sklamanie v slepom teste som posudil ako lepsiu chut tu s umelymi sladidlami, pretoze za tie roky co to u nas zaviedli sa uz moje chutove bunky prisposobili tym sladidlam.

Inak asi 50% ludi v mojom okolo nerozozna Pepsi od Coca podla chuti...pre vela ludi su totozne, co ja osobne dost dobre nechapem lebo rozdiel v chuti je tam jasny.

Dnes jsem byl v obchodě ACTION a viděl jsem tam 1/2litrovku PEPSI s dodatečnou přelepkou. Tak jsem se pro zajímavost podíval na složení a bylo tam uvedeno 11g sacharidů na 100ml. Takže evidentně se pro nějaké trhy ještě vyrábí v normální receptuře.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru