Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Jsem moc zvědav, jak se to bude kontrolovat.
Moas 14.04.2021 13:05
Moas
Tipuju, že úplně stejně, jako dvoumetrové rozestupy které platí kvůli pandemii (opravdu je asi těžké… nový
ml1 27.04.2021 18:06
ml1
To by museli mít figuranty, tedy agenty provokatéry a nějaký certifikovaný měřidlo k tomu. Bude se j… nový
Prasak 27.04.2021 18:09
Prasak
Zas na kraji vozovky mas kolikrat vymoly, takze pro jednostopa vozidla jako je kolo to moc nejde. O…
RedMaX 14.04.2021 13:20
RedMaX
Na kraji výmoly, potom kanály a cyklista musí jet veprostřed nebo ještě dál. To je bohužel realita.… nový
ml1 27.04.2021 18:08
ml1
Je to jenom o vzájemném respektu, o ničem jiném.
Al Capone 14.04.2021 14:32
Al Capone
Minule ked som šiel na dedinu, jeden drzy cyklista (oblečený závodne) si išiel možno 20 a stredom, n…
Michael SVK 14.04.2021 21:47
Michael SVK
Onehdy jsem se takto (jako spolujezdec v autě) plazil za autem, které jelo po státovce třicítkou. Pr… nový
ml1 27.04.2021 18:11
ml1
Svině a idioty najdeš všude. nový
Prasak 27.04.2021 19:34
Prasak
Jinde co vim minimalne v EU to tak funguje normalne a v autoskolach je bezpecna vzdalenost 1.5M jiz…
HPET 15.04.2021 17:20
HPET
Ono i tady vidis z reakci nekterych lidi, ze jsou presvedceni, ze silnice patri autum. Pritom absolu…
RedMaX 15.04.2021 21:48
RedMaX
Já vidím problém třeba v tom, že objíždět musíš POUZE cyklisty. Nehrozí stejné nebezpečí i koloběžká…
Jan Fiala 16.04.2021 07:20
Jan Fiala
Normalne by to melo platit pro vsechny jednostopové vozidla. Cyklisti jsou jen mene chraneni a tak v… nový
HPET 16.04.2021 13:39
HPET
Cyklistická přilba je v ČR povinná jen u dětí. Což je s rozvojem elektrokolismu a masivním "čipování… nový
Kurt 16.04.2021 13:46
Kurt
OT: s elektrokoly nemam zkusenosti, tak jen zvidavy dotaz - ten maximalni limit 25 km/h se vztahuje… nový
merlouska 16.04.2021 15:27
merlouska
Z kopce klidně sedmdesát (když to "dáš", já mám rekord 78km/h :-)). Do pětadvaceti funguje přípomoc… nový
mif 16.04.2021 15:30
mif
Dik. By me stvalo, kdyby to samo brzdilo na tech 25 :-) (az budu velka a bohata, tak si mozna nejak… nový
merlouska 16.04.2021 16:02
merlouska
Vpoho. :beer: Ten svůj "rekord" mám na Meridce bez přípomoci (ne-elektro). Teď jezdím na mámině elek… nový
mif 16.04.2021 16:21
mif
Ja se asi na vic nez neco kolem 55-60 nedostala - uz tak jsem mela hruzu v ocich. Nepotrebuju trhat… nový
merlouska 16.04.2021 16:58
merlouska
Tohle je uplne nejhorsi v provozu mezi autama, stalo se mi to nekolikrat, jel jsem z kopce rychleji… nový
RedMaX 16.04.2021 18:04
RedMaX
Dnes u snídaně jsem poslouchal kolem toho reportáž na ČT24 s někým od BESIPu. Dodržovat tohle ve měs…
L-Core 16.04.2021 10:23
L-Core
. Změna rozumná, spoléhající na zdravý rozum řidičů, na to, že nebudou cyklistu přes plnou předjíždě…
Kurt 16.04.2021 10:42
Kurt
Ti nevim, opravdu jsme na tohle potřebovali novelu zákona? Pochop, že poslanci musí vykazovat činno… nový
Jan Fiala 16.04.2021 11:43
Jan Fiala
Kdyby aspoň neškodili. nový
Kurt 16.04.2021 12:29
Kurt
...Změna rozumná, spoléhající na zdravý rozum řidičů... :-D:-D:-D:beer: A co takhle spoléhat se na…
Yarda 16.04.2021 11:39
Yarda
Třeba že budou mít na kolech zpětné zrcátko A není to málo, Antone Pavloviči? Co takhle nárazníky,… nový
Kurt 16.04.2021 12:20
Kurt
Cyklisti patří k nejohroženějším účastníkům silničního provozu. Měli by si to uvědomit a dělat něco… nový
Yarda 17.04.2021 05:45
Yarda
Jen pro info: kolik máš tak cca najeto za posledních deset let na kole? nový
Kurt 17.04.2021 08:24
Kurt
Také mě napadlo si to spočítat :) Za sebe tipuji tak 500km, z toho velká většina v katastru bydlišt… nový
L-Core 17.04.2021 08:44
L-Core
Pro info. Ani metr. Nepokládám za rozumné motat se v současném provozu na kole mezi auty. Pár kilome… nový
Yarda 17.04.2021 09:40
Yarda
Super, tak takhle: není to na kole tak hrozné, jak to někdy vypadá - pokud si člověk vybírá trasy s… nový
Kurt 17.04.2021 10:20
Kurt
Jo zvonek, to by si pumpičkáři měli povinně namontovat všichni. Kolikrát vidím idioty, co nejsou sch… nový
Prasak 17.04.2021 11:45
Prasak
Na riditkach mam blikacku, tachometr, gpsku, nic vic uz se tam nevejde. Ikdyz ano, nekterym cyklistu… nový
RedMaX 17.04.2021 13:29
RedMaX
No jasně, výmluvy se najdou. GPS, tachometr, neskutečně důležitý věci na kole. Hotovej elektrokrám n… nový
Prasak 17.04.2021 13:41
Prasak
Borec nema 3 centimetry mista na rodlech. :-D nový
Kurt 17.04.2021 14:01
Kurt
Osobne tam nemam ani centimetr mista. Jinak jak psal Prasak, ze GPSka je min dulezita, jak zvonek,… nový
RedMaX 17.04.2021 15:45
RedMaX
Osobne tam nemam ani centimetr mista Tak znova: lžeš. Tohle sis prostě vymyslel. nový
Kurt 17.04.2021 15:47
Kurt
ja si nepamatuju, ze bych ho nekdy potreboval, Jdu se psem. Z kopečka za mnou po úzké lesní asfalt… nový
čumil old 17.04.2021 17:04
čumil old
Nerikam nikde, ze se nekteremu cyklistovi nemuze zvonek hodit. Ja si nepamatuju, ze bych ho potrebov… nový
RedMaX 17.04.2021 21:22
RedMaX
Na cyklostezce zvonek nebo hlasité řvaní potřebuješ. Spousta lidí má sluchátka a neslyší, co se děje… nový
Jan Fiala 18.04.2021 08:45
Jan Fiala
Ten je pěknej. nový
Prasak 18.04.2021 12:24
Prasak
Jo, netyka se silnicniho kola, ale na horaku, kdyz jsem v situaci, ze je nekdo prede mnou a nevi o m… nový
RedMaX 17.04.2021 21:31
RedMaX
Dá se to lehce vyřešit. Na dráty dát "řehtačku" a máš polozávodní kolo jako v Obecné škole a seš sly… nový
nerady 17.04.2021 18:59
nerady
Myslíš tu špachtli z nanuku? :-) nový
L-Core 17.04.2021 20:15
L-Core
https://janprazak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=769149 nový
Yarda 17.04.2021 11:40
Yarda
S tím se dá souhlasit, ostatně sám jsem psal, že jsme tohle opatření vlastně nepotřebovali. Podle mn… nový
Kurt 17.04.2021 11:58
Kurt
bezpecny-odstup-od-cyklisty-neumime-zmerit-reaguje-sef-dopravaku-na-novelu-podle-poslance-ale-nejde.… nový
Yarda 18.04.2021 13:30
Yarda
Ještě jsem si vzpomněl - nedávno jsem přecházel po tomhle přechodu https://goo.gl/maps/42Dxcs6DSAoXZ… nový
Yarda 17.04.2021 12:08
Yarda
A teď si představ, že by jeli v autech... :-) nový
Kurt 17.04.2021 14:02
Kurt
Jen mne tak napadlo, jak si asi s novým nařízením poradí samořídicí auta. https://www.novinky.cz/zah… nový
Yarda 19.04.2021 07:22
Yarda
Chlapec má odvahu - Nadávky i palce nahoru. Otestovali jsme povinný odstup od cyklistů: Jak to bude… nový
Zdenál 23.04.2021 08:42
Zdenál
Pekny, jinak jsem koukal i na odkaz na hlasovani a je to tezky, kdyz polovina poslancu do prace zjev… nový
RedMaX 23.04.2021 09:33
RedMaX
Tak, doufam ze mu daji pokutu, kdyz se takhle hezky i s fotodokumentaci priznava k prestupku. Ta ced… nový
bahno 27.04.2021 10:23
bahno
Význam toho zákona snad je, aby auta zachovávala od cyklistů takový boční odstup, že do cyklisty nev… nový
Yarda 16.06.2021 13:15
Yarda
Chceš říct, že si na auto můžeš jen tak "připevnit" součást, která bude o 1,5 metru přesahovat obrys… nový
Jan Fiala 16.06.2021 15:03
Jan Fiala
Jestli smí, to by měli řešit ti co mají pomáhat a chránit. Ale když takového řízka potkám na silnici… nový
Yarda 16.06.2021 16:57
Yarda
Ten řízek měl ten rozměry přesahující náklad označit červeným hadrem. nový
Prasak 16.06.2021 19:19
Prasak
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/povinny-odstup-od-cyklistu-se-policii-nelibi-40357868 Při před… nový
RedMaX 27.04.2021 08:09
RedMaX
Navrhuji doplnit zákon ještě o odstavec: před zahájením, po celou dobu předjížděcího manévru a ještě… nový
jirka44 17.06.2021 07:39
jirka44
Myslíš s namontovanou lodní sirénou? Pak by ale zase cyklisté museli nosit hnědé elasťáky ]:) nový
Jan Fiala 17.06.2021 09:37
Jan Fiala
Proč, plíny nosí už teď;-) nový
jirka44 17.06.2021 10:46
jirka44
Podle mě, pokud neni cyklista hluchej, tak auto za sebou slyší (přinejhorším ťuknout na klakson by s… nový
ml1 17.06.2021 13:06
ml1
Pokud si myslíš, že tě cyklista vždy slyší tak seš na velkém omylu. Pokud jede proti náklaďák tak an… nový
nerady 20.06.2021 21:33
nerady
...pokud neni cyklista hluchej,... a nemá v uších sluchátka s hlasitou muzikou! 3-[ A co takhle sp… nový
Yarda 21.06.2021 07:08
Yarda
Až polovina lidí prý nechápe ironii (a to jsem tam dal smajlíka)... nový
jirka44 21.06.2021 07:31
jirka44
Az budou muset mit papiry na kolo, tak je zacnu respektovat. Do te doby to je skodna. A to na kole j… nový
PetrSkoc 22.06.2021 11:18
PetrSkoc
Zákon se může otočit i proti cyklistům https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/446657-zakaz-vjezdu-… nový
Jan Fiala 22.10.2021 14:16
Jan Fiala
Je to nesmysl: "Majitel pozemku si nemůže na svůj majetek umístit jakoukoliv dopravní značku," kome… poslední
RedMaX 22.10.2021 17:17
RedMaX

Tipuju, že úplně stejně, jako dvoumetrové rozestupy které platí kvůli pandemii (opravdu je asi těžké odhadnout 3 kroky, soudě podle toho, jak se to dodržuje) a spousta dalších kravin. Prostě se na to zapomene a sem tam se někdy někde udělá zátah.

Zas na kraji vozovky mas kolikrat vymoly, takze pro jednostopa vozidla jako je kolo to moc nejde.

Obavam se, ze ne vsechno jde nalinkovat jednoduchym zakonem, ze zrovna v tomto pripade to bez oboustranne tolerance nejde. Cyklista ma sledovat, co se okolo nej deje a pokud to lze, tak uhnout, aby ho auto mohlo jednoduse predjet a ridic auta zase ma predjizdet opatrne, aby cyklistu nesejmul.

Na kraji výmoly, potom kanály a cyklista musí jet veprostřed nebo ještě dál. To je bohužel realita. Ovšem pokud za sebou slyším auto, nemám problém zajet ke kraji (což znamená ale trochu zpomalit), aby mě mohlo klidně předjet. Ohleduplnost je důležitá oběma směry.

Minule ked som šiel na dedinu, jeden drzy cyklista (oblečený závodne) si išiel možno 20 a stredom, nedalo sa ho predbehnut. Co by ste robili v takom prípade. Ocividne to robil schválne. Nie netrubili sme, max. zlahka raz lebo som si nechcel kazit den.

Ono i tady vidis z reakci nekterych lidi, ze jsou presvedceni, ze silnice patri autum. Pritom absolutni nesmysl, kola na nich jezdila driv a jeste pred nimi konske povozy treba a pritom z takoveho povozu u nas naskakuji ridicum aut dneska jeste vetsi pupinky nez z kola. ;-)

Obecne vidim problem v tom, ze spousta ridicu aut neumi v CR moc dobre ridit. Misto novych zakonu by statni urednici meli spis dojet do blizkeho zahranici, treba do Rakouska vyzjistit, jaktoze tam mistni ridici podobne problemy s objetim kola nemaji. Jestli treba maji o tolik lepsi autoskoly nebo kde je zakopan skutecny problem.

Normalne by to melo platit pro vsechny jednostopové vozidla.
Cyklisti jsou jen mene chraneni a tak vice zranitelnejsi a proto se na ne klade duraz. Jen ted presne nevim jak je to s prilbama a jine ochrany.
Jinde uz je prikazano i to, kdyz ridis motoped, musis mit chranene ruce a hlavu = prilba a rukavice i na babete :)

Cyklistická přilba je v ČR povinná jen u dětí. Což je s rozvojem elektrokolismu a masivním "čipováním" ekol, tedy odstraněním zákonného rychlostního limitu (viděl jsem to v prodejně: "No těch 25 je málo, ono by to zvládlo i 50, ale nastavíme vám tam 35") doslova průser. Asi by mi to bylo fuk, kdybych těm, co si na tom rozbijou hubu, neplatil operace a JIPku.

Vpoho. :beer: Ten svůj "rekord" mám na Meridce bez přípomoci (ne-elektro). Teď jezdím na mámině elektrokole, protože už su starý a zdechlý... Mámě jsem zakoupil tříkolku skútr, protože je stará a nemocná (mívá motáky, takže na kole nemůže). Elektrokolo si určitě pořiď, je to ouplně jiný level. :-)

Ja se asi na vic nez neco kolem 55-60 nedostala - uz tak jsem mela hruzu v ocich. Nepotrebuju trhat rekordy, ale plouzit se z kopce 25 by se mi nechtelo :-D

Elektrokolo me laka prave proto, ze me na kole nikdy nebavilo jezdit do kopce, tak s timhle by to snad mohlo byt trosicku prijemnejsi. Ale ja celkove posledni roky na kole nejezdim vubec - mozna by me ekolo zase dokopalo, jenze v tuhle chvili je tady spis problem "kam s nim" (malej byt s naprosto idiotskym rozlozenim, takze nikde neni ani poradne misto pro poveseni na zed nebo neco podobneho - mam tady kolobezku a i ta solidne prekazi, kolo by bylo jeste horsi).

Tohle je uplne nejhorsi v provozu mezi autama, stalo se mi to nekolikrat, jel jsem z kopce rychleji nez auta a protoze samozrejme nejsem blazen, abych ty auta predjizdel, tak jsem pribrzdoval. Jenze dalsi ridic auta za mnou se me pokousel predjet, me predjel, ale auto prede mnou uz ne a proste se zase zaradil. Kdyz mi to udelal treti ridic, tak jsem posunul kolo do dvou tretin pruhu, aby se mi tam nikdo dalsi nedokazal nasrat. Samozrejme, ze blbec za mnou na me hned zacal troubit.

Naprosta nechopnost ridicu osobnich aut odhadnout rychlost jizdy, jak svoji, tak toho, co jede pred nima. Ja tvrdim, ze je to autoskolama, ze u nas proste autoskola nenauci ridice ridit kvalitne. Kdyz pak vidim v Rakousku nebo severni Italii, jakym zpusobem dokazou ridit mistni ridici tam a nemaji s cyklisty na silnici absolutne zadny problem, jaka lehkost v tom rizeni i predjizdeni je, proste nebe a dudy proti situaci v CR. A neni to jen o tech vymolech, kolikrat v ty Italii v horach na uzkych silnickach, sama zatacka a bezpecne a hladce jezdi jak auta, tak cyklisti.

A ano, uznavam, ze cesti cykliste by casto taky nejakou skolu na to umet ovladat kolo potrebovali. Tady je to podle meho nazoru hodne o nedostatku skutecnych cyklostezek (ne tich, ktere driv slouzily jako chodnik, chce to opravdovou cyklostezku), pak by se treba na silnici nemotali na kolech lidi, kteri na tom absolutne neumi jezdit. A neco o tom vim, protoze tam, odkud jsem, se poslednich deset let rozjel silenym zpusobem cykloturismus a to, co tam ti "kolari" na tich silnicich predvadi, opravdu naprosta zoufalost.

Souhlasim ovsem, ze porad lepsi stavajici stav nez do toho montovat zakonodarce, takze mohu jen ocitovat Kurta z prispevku dole: kdyby aspon neskodili. :-/

Dnes u snídaně jsem poslouchal kolem toho reportáž na ČT24 s někým od BESIPu. Dodržovat tohle ve městě s hustým provozem prý bude… zajímavé.
A nějak mi z toho rozhovoru vyplynulo(?), že tu plnou čáru při předjíždění cyklisty se opravdu přejet nesmí.

edit: Tak prý ano.

Součástí novely je i legalizace přejíždění plné bílé čáry při předjíždění kola. (Jde o to, aby cyklista nezdržoval, pokud naproti nic nejede, zároveň platí zákaz předjíždění a je potřeba dodržet bezpečný odstup.) Dnes je zakázáno podélnou čáru souvislou přejíždět nebo ji nákladem přesahovat, povoleno je jen objíždění, odbočování na místo ležící mimo pozemní komunikaci nebo vjíždění na pozemní komunikaci z místa ležícího mimo ni. Změna rozumná, spoléhající na zdravý rozum řidičů, na to, že nebudou cyklistu přes plnou předjíždět, když jede proti nim náklaďák.

https://nazory.aktualne.cz/komentare/ceske-sci-fi-poslanci-prijali-odstup-1-5-metru-od-cyklisty/r~6ca43d3c9dc211ebb9860cc47ab5f122/

Obývám se, že ta legalizace přijíždění plné čáry bude v důsledku znamenat více havárek. V protisměru pojede cyklista, za ním odhodlaný kamióňák… no, nebude to žádná výhra jet naproti jim.

Cyklisti patří k nejohroženějším účastníkům silničního provozu. Měli by si to uvědomit a dělat něco pro svou bezpečnost i když to třeba není v předpisech a nařízeních.
Napadlo mne přirovnání:
Je na mně, jestli se půjdu procházet ven jen v kraťasech, tričku s krátkými rukávy a sandálech (samozřejmě bez fuseklí, aby to neuráželo estetické cítění nějakého krasoducha) ve dvacetistupňovém mrazu a půlmetrových závějích.
Ale je to rozumné?

Super, tak takhle: není to na kole tak hrozné, jak to někdy vypadá - pokud si člověk vybírá trasy s nižším provozem, nebojí se na každé vyjížďce o život. Samozřejmě, ve městě je těch nástrah trochu víc, na druhou stranu třeba minulý rok mi do cesty vjel z pole traktor s vlekem a to bylo fakt na presdržku, už proto, že jsem si jist tím, že mě musel vidět.
Čili pokud člověk trochu uvažuje a snaží se předvídat (to je zvyk z auta, na druhou stranu chování některých exotů by tě fakt nenapadlo), stačí mu zvonek, ruka na brzdě a helma.
Jako autař si člověk všímá hlavně idiotů, co jezdí přes chodník na přechod, neukazují a jezdí bez blikaček, to je jasný.
Jako cyklista zase vidíš blbý pejskaře, co venčí kundolízky přivázaný na neviditelný niti na cyklostezce (zpravidla napříč), nepřizpůsobivý řidiče nákladních aut, co tě musí za každou cenu předjet a lesní cesty rozbitý od lesáků.
Jako koloběžkař a bruslař vidíš zase jiný problémy, ale o tom až jindy. :-)

Jo zvonek, to by si pumpičkáři měli povinně namontovat všichni. Kolikrát vidím idioty, co nejsou schopni otevřít hubu, protože nemají zvonek a div pak někoho nesrazí, protože nejsou slyšet. Tuhle jsem viděl jednoho debila, co předjížděl malýho kluka na kole na úzké cestě a klučinu vytlačil i s kolem do potoka vedle. Protože ten kretén neměl zvonek a byl dostatečně asociální, aby kluka hubou upozornil, že by ho chtěl předjet.
Pro info - já zvonek na kole mám a děckám jsem ho taky namontoval. Stojí 30 korun. Udělat "cink pink" není tak složitý a lidi rádi zavčas uhnou.

Na riditkach mam blikacku, tachometr, gpsku, nic vic uz se tam nevejde. Ikdyz ano, nekterym cyklistum by se zvonek mohl hodit, nutnost to rozhodne neni. Prvne jak pises, pokud si umi clovek zarvat, tak nepotrebuje zvonek a pak je to o tom, kde jezdis. Kdyz budes jezdit v mestskym parku, tak pro tebe bude pravdepodobne zvonek dulezitejsi nez blikacka, kdyz budes jezdit na silnici, tak uprednostnis tu blikacku, abys byl videt.

Osobne tam nemam ani centimetr mista.

Jinak jak psal Prasak, ze GPSka je min dulezita, jak zvonek, tak jak jsem psal, pro nekoho muze byt zvonek dulezity, ja si nepamatuju, ze bych ho nekdy potreboval, za to uz se mi stalo kolikrat, ze jsem se nekde ztratil a bez GPS bych treba uz ani cestu nenasel a nekde zemrel zapomenut hluboko v lesich. :-D

ja si nepamatuju, ze bych ho nekdy potreboval,

Jdu se psem.
Z kopečka za mnou po úzké lesní asfaltce jede cyklista, který není slyšet.
Když se ozve, uhnu a chytím psa, nemusí brzdit.
Když se mihne kolem, můžu ho sundat, protože se zrovna vyhýbám čemusi na cestě a udělám krok stranou, nebo po něm vyjede pes.
Zvonek stojí pár šupů.
Za mne, může třeba zapískat nebo hlasitě prdět, ale zvukový signál pro odvrácení nebezpečí je vhodný.

Nerikam nikde, ze se nekteremu cyklistovi nemuze zvonek hodit. Ja si nepamatuju, ze bych ho potreboval. Jeste na starem favoritovi jsem ho mel a fakt si nevzpomenu, kdy bych ho vyuzil. Jak jsem psal, nemam kam ten zvonek umistit, proste se na riditka neco nevleze a pokud si mam vybrat mezi GPS, tachometrem, blikackou a zvonkem, tak proste nejmene potrebny je pro me zvonek.

Jo, netyka se silnicniho kola, ale na horaku, kdyz jsem v situaci, ze je nekdo prede mnou a nevi o me a uz kvuli tomu cloveku prede mnou, aby se me nelekl, ho chci upozornit, ze je nekdo za nim, tak staci rychle castecne sepnout a pustit brzdu, ono to udela takovy duty zvuk, ktery je slyset a je to min lekave, nez zazvonit zvonkem. Jinak nemam problem si pribrzdit a zavolat na cloveka, ktery by mi v ceste prekazel "halo" nebo neco podobneho nebo se da proste pozdravit, fakt neni treba hledat problem, kde neni. :-)

bezpecny-odstup-od-cyklisty-neumime-zmerit-reaguje-sef-dopravaku-na-novelu-podle-poslance-ale-nejde.A210416_162951_ln_domov_sed

Názor, jestli se smí nebo nesmí cyklista předjíždět přes plnou čáru je diskutabilní. IMHO by plné čáry měly být jen tam, kde jejich přejetí by bylo skutečně nebezpečné, například v nepřehledné zatáčce.
A ne tam, kde je dobrý rozhled a řidič se může sám rozhodnout, jestli přejetí do protisměru je vzhledem k dopravní situaci bezpečné.
https://goo.gl/maps/bJuB2zdkasdqGysb7

Ještě jsem si vzpomněl - nedávno jsem přecházel po tomhle přechodu
https://goo.gl/maps/42Dxcs6DSAoXZq98A
zprava doleva - v opačném směru na ten přechod není z kruháku vidět, tak se tomu vyhýbám. Když jsem byl už skoro na chodníku, od kruháku se vynořila skupina pumpičkářů, asi nějaký cyklistický oddíl, jeli v pelotonu, raději jsem na chodník popoběhl. Nechci uvažovat, co by se stalo, kdybych byl akorát na vozovce. Ti přední by možná zabrzdili, ti co jeli za nimi, asi těžko. Že by soudruzi sportovci měli v normálním provozu jet hezky za sebou asi ve sportovním řádu měli začerněné.
3-[

Pekny, jinak jsem koukal i na odkaz na hlasovani a je to tezky, kdyz polovina poslancu do prace zjevne nechodi a skoro ctvrtina se jich k te pitomine nedokazala vyjadrit. Jak jiz jsem psal, po 30 letech demokracie jsme to dotahli do situace, ze chodit k volbam nema smysl, protoze stejne nic zmenit nemuzeme a poslanci si bez ohledu na nase zadani delaji, co chteji oni a ani neexistuje zadna opozice. Tenhle zakon to dobre vystihuje. :-/

Význam toho zákona snad je, aby auta zachovávala od cyklistů takový boční odstup, že do cyklisty nevrazí (asi ani pokud cyklista zrovna najede do rigolu nebo ho sfoukne poryv větru...). Pokud si pumpičkář přišroubuje ke kolu takovouhle ceduli - může být z paundeklu a při kolizi se ohne, ale nic se nestane, ale to řidič za volantem nemusí vědět - měla by být braná jako součást kola a auto by pak mělo mít ten nařízený boční odstup od špičky té cedule.

[93119-jedenapul-jpg]

Podle mě, pokud neni cyklista hluchej, tak auto za sebou slyší (přinejhorším ťuknout na klakson by stačilo). A pokud je hluchej, tak je na nic i lodní siréna.
Zvuková znamení u nás nejsou tak běžná, všimnul jsem si ale třeba v itálii, že nejdůležitějším vybavením je klakson. Třeba troubení před zatáčkou (zvlášť poku jde o serpentiny na pobřeží) má svůj smysl.

Čím víc o tom přemýšlím, přijde mi to jako nesmysl, takové nařízení. Ovšem někde jsem četl, že v německu mají nařízené dva metry. A tím nastává několik dalších otázek: Pokud je to pravda, jaktože v německu doprava nekolabuje (a že je v německu cyklistů dost jsem viděl na vlastní oči a nevšimul jsem si, že by je auta objížděla obloukem). A když jsme u toho německa, jak to řeší jiné země, určitě nějaká nařízení na ochranu cyklistů budou mít také. A proč v tomto případě nefunguje konvergence tedy sbližování předpisů; proč zase vymýšlíme něco specificky českého a nekoordinuje se to minimálně na úrovni EU a spřátelených států (aby mohla fungovat evropa bez hranic, jak to mělo v programu české předsednictí EU před mnoha lety spolu s popularizací kostkového cukru (kampaň "evropě to osladíme")).

Je to nesmysl:

"Majitel pozemku si nemůže na svůj majetek umístit jakoukoliv dopravní značku," komentuje situaci mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka.

Cesta, ikdyz prochazi pres tvuj pozemek, je bremeno, ktere nemuzes ani odstranit ani na nem vykonavat jine vlastnicke pravo, je to proste cesta.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru