Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Blatný: Není možné naložit vakcíny do auta a rozvážet je po městě

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v pátek apeloval na to, aby města nerozvážela vakcíny svépomocí, protože to podle něj může ohrozit distribuci. Reagoval tak na počínání Prahy, která kvůli chybějícímu distributorovi vzala situaci do svých rukou. ...

Zatracení papaláši, hnát je bičem!!!
Holt se "nevysoutěžilo", která firma dá nejvyšší všimné, aby získala ten výnosný kšeft.
Vzpomněl jsem si, jak sprejeři posprejovali Karlův most a zatímco papaláši řešili co s tím a kdo to má odstranit, jeden co s tím měl zkušenosti to odstranil sám a papaláši neměli o čem rokovat.

https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/ocisteni-karlova-mostu-neodborne-tsk-praha-sprej-graffiti-pamatkari-20190729.html
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ministr-blatny-ke-zmenam-v-ockovani-40352255

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Průšvih je, že nyní už jsme "západní civilizace". Před 30 lety by si zajel do mrazíren, nafasoval su…
nerady 26.02.2021 20:36
nerady
Před třiceti lety bys to neřešil a přežil. Říkal bys tomu chřipka, vypotil a šel do práce. Co je na…
mif 26.02.2021 21:45
mif
Dostal by si výzvu k očkování a musel se dostavit. Ještě si pamatuji jak jsem hledal očkovací centru…
nerady 26.02.2021 22:04
nerady
Prd. Tys měl tuberu? Jestli jo, zachrchlal sis aspoň pořádně?
mif 26.02.2021 23:49
mif
Hm, ale nerady má pravdu. Dostal bys obsílku a naklusal. Jako všichni. Tuberu jsme měli počátkem mil… nový
Zarniwúp 08.03.2021 21:50
Zarniwúp
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/jedinecna-vakcina-je-na-dohled-v-cesku-vsak-opet-muze-mit-problem…
Yarda 05.03.2021 07:19
Yarda
Nerozumím tomu, proč by vysoutěžená firma, která rozváží AstraZeneca nemohla rozvážet i další vakcín…
Jan Fiala 05.03.2021 09:34
Jan Fiala
A nejhorsi je, ze jsou to kolikrat silene zlodejiny, ale papiry maji v poradku. Zazil jsem i situaci…
RedMaX 05.03.2021 09:48
RedMaX
Možná bychom měli na několik dní pozvat Kima se všemi pravomocemi, to by byl hukot :-p
L-Core 05.03.2021 10:59
L-Core
Nerad bych v tomhle počasí stál s mávátkem někde na náměstí a nadšeně ho vítal, abych pak nemusel do…
Karel04 05.03.2021 12:43
Karel04
Ono to bylo míněno ne směrem k nám, spostému lidu, ale k nim, k papalášům s pravomocí (si na úkor st… nový
L-Core 05.03.2021 12:50
L-Core
Mávátko ani vlaječku si nekoupíš - papírnictví jsou zavřená. Pokud to bude trvat do počátku května t… nový
nerady 05.03.2021 13:20
nerady
Pokud by na vec prislo, pak by vyjimku dostaly obchody, prodavajici vlajecky a mavatka nový
Jan Fiala 05.03.2021 16:43
Jan Fiala
Asi je otevřou ale místo mávátek se budou prodávat portréty na vylepení do oken. Zda ověnčené květin… nový
nerady 05.03.2021 16:54
nerady
To jako jedno mávátko na 15 metrů čtverečních? nový
IQ37 05.03.2021 17:05
IQ37
Jak bys to přežíval? Jako vždycky: Přijde Rus a vyžene Němce. :-D nový
IQ37 05.03.2021 17:09
IQ37
Mávátko se dá vyrobit, to jsme se učili ve škole. Kus klacku nebo větve a místo krepového papíru sta… nový
Karel04 08.03.2021 15:37
Karel04
Tanky by tady byly opravdu zapotřebí... Ale na Fejsbúku by je ubili kritikou internetoví hrdinové. :… nový
IQ37 08.03.2021 17:09
IQ37
Já blbec si doteď myslel, že v zadávací dokumentaci stačí uvést "Skladování a distribuce bude probíh…
Kurt 05.03.2021 09:45
Kurt
Ježišmarjá, tady zase nějakej aktivní blbec nepochopil, že to nejde a udělal to! Česko možná vybere… nový
Kurt 08.03.2021 08:47
Kurt
...Česko možná vybere distributora... Když je tam to slovíčko "možná", tak bych se toho nebál. Přip… nový
Yarda 08.03.2021 09:55
Yarda
jak by ta čára měla být tlustá Otázka nebyla, jak bude tlustá, ale kdo k ní bude mít autorská práva… nový
IQ37 08.03.2021 11:20
IQ37
Oprava: ...Nebo ještě není "vysoutěžena" firma co ty biče bude rozvážet? nový
Yarda 08.03.2021 08:41
Yarda
Nebudou se rozvážet autama, budou se shazovat z letadel. 8-) nový
Araneus84 08.03.2021 15:04
Araneus84
To si pleteš, z letadel se rozhazuje covid, naposledy nad Brnem. https://www.novinky.cz/ekonomika/cl… nový
Karel04 08.03.2021 15:43
Karel04
Já jsem ten Volného příspěvek někde četl. On to samozřejmě napsal jinak, než se to následně prezentu… nový
IQ37 08.03.2021 17:16
IQ37
Pokud o mlze píšeš pravdu tak to vypadá, že na letišti spali či tam nikdo nebyl. Čí je to letiště? nový
nerady 08.03.2021 18:59
nerady
To kroužení můžeš sledovat na Flight radaru. Stačí si najít let a datum. To letadlo tam ráno kroužil… nový
Jan Fiala 08.03.2021 19:46
Jan Fiala
Ten výlev lze samozřejmě dohledat: https://eurozpravy.cz/domaci/politika/volny-si-spojil-sireni-viru… nový
Kurt 08.03.2021 19:49
Kurt
No ale v tom příspěvku nijak neobviňuje DHL. Kvůli čemu se ta společnost s ním chce soudit (zvažuje… nový
IQ37 08.03.2021 23:00
IQ37
No ale v tom příspěvku nijak neobviňuje DHL Jo, jen tam píše o úmyslném rozšiřování Covidu a dal ta… nový
Kurt 09.03.2021 12:11
Kurt
Nešlo jen o fotku, šlo o letadlo DHL nový
Jan Fiala 09.03.2021 12:26
Jan Fiala
Ech, ale já vím, že to bylo letadlo DHL. Ale souvislost s šířením Covidu tam prostě není. nový
Kurt 09.03.2021 12:39
Kurt
Takže by ho obvinili za použití fotky letadla? :-) nový
IQ37 09.03.2021 13:07
IQ37
Asi. Nejspíš proto to "zvažují". ;-) nový
Kurt 09.03.2021 13:15
Kurt
Tady jsem narazil na pěkný článek, určitě je to na žalobu! :-) Až přije na premiérskou sesli Ivan B… nový
IQ37 09.03.2021 14:02
IQ37
Pokud je příspěvek označen jako "Mimo téma", pak se nezalamuje nejen citace - už mnohokrát napsáno.… nový
Kurt 09.03.2021 14:11
Kurt
To označení najdu kde na stránce? Ještě tady to fungovalo. nový
IQ37 09.03.2021 15:47
IQ37
[92474-screenshot-2021-03-09-reakce-na-png] nový
Kurt 09.03.2021 15:51
Kurt
Proč bych tam něco takového zaškrtával (jakože jsem to opravdu nezaškrtl)? Anebo se to dědí - po tvé… nový
IQ37 09.03.2021 15:54
IQ37
Dědí. Začal s tím někde nahoře Karel04 a od té doby se to dědí - dokud to někdo z pisatelů nezruší. nový
Kurt 09.03.2021 16:02
Kurt
Aha, toho jsem si nevšiml. nový
IQ37 09.03.2021 16:02
IQ37
Ano, pokud reagujes na off topic, tak se to dedi nový
Jan Fiala 09.03.2021 16:58
Jan Fiala
Oběť? Ten moudrý pán určitě nestojí za to, aby se kolem něj mediálně tvořilo anti-něco. Nestojí ani… nový
L-Core 09.03.2021 09:16
L-Core
Vidíš, že mééédiím za to stojí. nový
IQ37 09.03.2021 11:15
IQ37
Narazil jsem na tenhle blog: https://zalom.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=767043 Protože abych tam diskut… nový
Yarda 10.03.2021 11:12
Yarda
No, jenže každej tu míru nebezpečí vnímá prostě jinak. Když se podíváš do prvního vlákna o koroně v… nový
Pavel 10.03.2021 11:46
Pavel
Černě nebo bíle, to je fuk. Co to je za virus, když jsem ho za rok ještě nedostal?! :-D nový
IQ37 10.03.2021 12:55
IQ37
Myslim, ze existuje spousta viru nebo bakterii, ktere jsi nedostal za cely zivot - taky mas potrebu… nový
merlouska 10.03.2021 17:08
merlouska
Ostatní nejsou IN. A nic jsem nepopíral, nefabuluj. nový
IQ37 10.03.2021 18:24
IQ37
Ale dnes je to tak rok co z nás učinili nevolníky týpci co prostě MUSELI jet lyžovat do Alp i když u… nový
Hastrman 10.03.2021 11:54
Hastrman
Pokud někdo hledáte, komu poděkovat za to, že skoro nesmíme vystrčit nos z baráku, tak tenhle týpek… nový
Yarda 11.03.2021 12:24
Yarda
To je rok staré :) nový
L-Core 11.03.2021 12:26
L-Core
Ale furt platné, bohužel. Nebo myslíš, že týpek zmoudřel? Tedy pokud tam něco nechytil a nezaklepal… nový
Yarda 11.03.2021 16:11
Yarda
To je přece jasný troll, proč by měl kdokoli rozumný řešit, jestli zmoudřel? nový
Kurt 11.03.2021 16:13
Kurt
Mi to připadá jako ironie nebo sarkasmus. nový
IQ37 12.03.2021 10:12
IQ37
Obojí je možné. :-) Troll je v internetovém slangu obvykle anonymní účastník on-line diskusních fór… nový
Kurt 12.03.2021 10:15
Kurt
Otázka je, nakolik je ta definice pravdivá. Protože tohle by znamenalo, že autor sarkastického přísp… nový
IQ37 12.03.2021 11:29
IQ37
Já bych dal důraz na tuhle část: hlavním smyslem je vyprovokovat ostatní uživatele k emotivní odezv… poslední
Kurt 12.03.2021 11:36
Kurt
No, však to je přece ten správný přístup! To jenom ty si z toho děláš prdel. :-D nový
IQ37 12.03.2021 10:10
IQ37

Průšvih je, že nyní už jsme "západní civilizace". Před 30 lety by si zajel do mrazíren, nafasoval suchý led a rozvezl to Škodou 105 a bylo by to hotové. Nyní máš smlouvu s výrobcem a prodejcem o distribuci vakcíny (musí se na tom ještě přeci někdo nakapsovat) a pokud to nedodržíš tak buď penále, pokuta či zrušení smlouvy. Jen na dokreslení sanitka může přepravovat imobilního pacienta (vozíčkáře) ale jeho vozík ne jelikož nemá pro vozík zádržný systém. Pro selskej rozum nemá ta nová doba místo a pochopení.

Dostal by si výzvu k očkování a musel se dostavit. Ještě si pamatuji jak jsem hledal očkovací centrum na TBC, které bylo úplně někde jinde než poliklinika či obvoďák. Nyní se budeš objednávat a dohadovat o termínu.:-)

Nerozumím tomu, proč by vysoutěžená firma, která rozváží AstraZeneca nemohla rozvážet i další vakcíny a s tím paralelně můlže běžet další výběrko na další firmu/firmy

Protože ta byrokracie už přerostla všechny meze (tu rozumnou už dávno). Není důležitá kvalita, cena, ale hlavně, aby to bylo papírově v pořádku. Kontroly zajímají pouze papíry a pokuty jsou za pochybení typu taky vám chybí podpis, jak to, že protokol je podepsaný o den později než to máte zadané v systému?

A nejhorsi je, ze jsou to kolikrat silene zlodejiny, ale papiry maji v poradku. Zazil jsem i situaci, kdy se neco nakoupilo z dotaci EU a prijeli kontrolori a kontrolovali, jestli to ma viditelne nalepky, ze to bylo nakoupeno za podpory z fondu EU. Nezajimalo je, jestli to co se nakoupilo, nebylo zbytecne, predrazene atp., zajimala je ta nalepka. Byrokracie v EU at uz celkove nebo v jednotlivych statech uz davno ztratila i posledni spetku rozumne meze.

Mávátko se dá vyrobit, to jsme se učili ve škole. Kus klacku nebo větve a místo krepového papíru stačí nastříhat na proužky barevný leták z Kauflandu. A máš to zadarmo. A kytky se v květnu taky už narvou někde v parku.:-) Spíš mám ale obavy z Putina, jestli nám ten slíbený Sputnik V pošle letadlem nebo ho rovnou přivezou jeho tanky. A když se prokážou zvacím dopisem z Hradu, tak je i přes hranice okresů pustí.

...Česko možná vybere distributora...

Když je tam to slovíčko "možná", tak bych se toho nebál.
Připomněl jsem si vtip(?) těsně po plyšáku, že kdyby se politici rozhodli, že za minulostí udělají tlustou čáru, tak by se nedohodli, jak by ta čára měla být tlustá.
:-( :beer:

Já jsem ten Volného příspěvek někde četl. On to samozřejmě napsal jinak, než se to následně prezentuje.
Přesný text už nevím, ale bylo to zhruba tak, že napsal s nadsázkou: "připouštím, že ta letadla by mohla shazovat ten covid". V poslední době je populární - kromě antiBabiše taky antiVolný. Méédia si zase našla oběť.
<br> Nějaká chyba v editoru!
K mlze: To byla nějaká divná mlha. Piloti neviděli dolů na zem, ale lidé ta letadla viděli zřejmě zřetelně několikrát obkroužit Brno.

Tady jsem narazil na pěkný článek, určitě je to na žalobu! :-)

Až přije na premiérskou sesli Ivan Bartoš, bude v ČLK pořád ten stejný Kubek nebo mu někdo velmi podobný. Kterému nebude vadit léčit. Ale bude mu vadit, kdyby to měl dělat válečnou metodou a levně. Který má přesně spočítáno, kolik hodin práce znamená nové auto, nový barák a nová milenka.

PS: Vidím to jenom já, nebo se "citace" nějak divně zalamuje?

Narazil jsem na tenhle blog:
https://zalom.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=767043
Protože abych tam diskutoval, musím se tam zaregistrovat a uvést skoro i velikost svých trenýrek a PIN ke své platební kartě a za to mi tamti šmudlové nestojí, tak utrousim své aspoň tady:

...Dnes je to týden, co z nás vláda učinila nevolníky a omezila v neslýchané míře svobodu pohybu...

Vláda se snaží aspoň nějak tu pandemii zastavit.
Ale dnes je to tak rok co z nás učinili nevolníky týpci co prostě MUSELI jet lyžovat do Alp i když už se vědělo, že tam ten koronavirus je (vím o případu, že týpek se vrátil z Alp, šel rovnou na poradu vedení a pár lidí tam nakazil).
A další co se prostě MUSELI scházet na mecheche a jezdit do exotiky kde vlády zakázaly zmínky, že s tím koronavirem mají taky problém.
A jako autor MUSELI lézt na demošky aby tam trousili svá moudra a podporovali šíření koronavirů.

...My jsme se sestrami a lékaři na jedné lodi...

Tohle autor vystihl přesně. Akorát zapomněl dodat, že zatímco zdravotníci makají jak barevní, aby pumpovali vodu co do lodi zatéká, ti "MY" do lodi vrtají další díry.

Gumoléčbu na vás, sebranko.

Ale dnes je to tak rok co z nás učinili nevolníky týpci co prostě MUSELI jet lyžovat do Alp i když už se vědělo, že tam ten koronavirus je (vím o případu, že týpek se vrátil z Alp, šel rovnou na poradu vedení a pár lidí tam nakazil).
A další co se prostě MUSELI scházet na mecheche a jezdit do exotiky kde vlády zakázaly zmínky, že s tím koronavirem mají taky problém.

S tým súhlasím, niektorí sa správali úplne nezodpovedne, v čase keď bolo fakt na mieste nevyliezať a čakať, kým sa bude o víruse vedieť viac. Takéto správanie že nič sa nedeje a o mesiac bude všetko ok lebo vírus zdochne ma fakt sralo. Ale rovnako vinní sú aj politici, ktorí nerobili absolútne nič, hoci v Číne už bola panika. Je trochu neskoro zavádzať lockdown a zatvárať hranice po vyskytnutí prvých prípadov.

Ale na druhú stranu, boli by sme v úplne rovnakej situácii aj keby sme sa na začiatku správali mimoriadne zodpovedne (a to Česi aj Slováci v porovnaní so západoeurópskymi degenerátmi sa zachovali vlastne ešte ukážkovo), tak či tak by sa to sem dostalo vzhľadom na našu geografickú polohu a hospodársku závislosť od okolitých krajín. Takže je zbytočné bedákať nad osudom, ktorý sme nemohli ovplyvniť. Za to, čo sa deje tu a teraz sú zodpovední len a len naše vlády. Pandémiu zneužili k šikane, nabalujú si pritom vačky a sú absolútne neschopní vymyslieť udržateľné riešenie (tým nie je lockdown, ani rúška).

Obojí je možné. :-)

Troll je v internetovém slangu obvykle anonymní účastník on-line diskusních fór, chatů či blogů, který zasílá záměrně provokativní, urážlivé nebo irelevantní (off-topic) příspěvky k citlivým tématům, jejichž hlavním smyslem je vyprovokovat ostatní uživatele k emotivní odezvě nebo jinak narušit normální, věcnou diskusi. Činnost trolla bývá v internetovém diskurzu nazývána trollingem či trollováním.

Já bych dal důraz na tuhle část:

hlavním smyslem je vyprovokovat ostatní uživatele k emotivní odezvě nebo jinak narušit normální, věcnou diskusi

Pokud má autor sarkastického komentáře jiný cíl, pak to nebude troll.
Ale definic lze jistě najít více, nemusí být vždy exaktně shodné - stejně tak, jako vnímání takového počínání ze strany čtenářů.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru