Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Jak někdo může žít s bohem?

Jak někdo může žít s tím že existuje bůh, klidně ať si tak žije ale nechápu jak někdo může tvrdit že je bůh a zároveň žít v pohodě, ještě spát v pohodě, kdyz si myslí že ani on sám není svým majetkem a všechno patří entitě zvané bůh, já bych nedokázal mít například lucidni sny kdybych si myslel že existuje bůh, to by snad ani nešlo, protože to jde ovládat jen když je sen můj a kdybych vešel o existenci boha tak by se asi hned rospadnul, protoŽe bych uvěřil že sen není můj.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Já se do toho prostě vložit musím... Co nebo Kdo je podle tebe Bůh? Pámbíček na obláčku? Tak to pot…
mif 19.06.2019 19:13
mif
V podobného Boha věřil Einstein. Nesoudím. Jenom za sebe: ve chvílích smutku, beznaděje či radosti b…
hynajs 19.06.2019 22:28
hynajs
Já také věřím v něco podobného jako můj kolega. Bible je plná mouder, každé moudro to jest příběh s…
Holy99 20.06.2019 01:45
Holy99
Protože Bůh jsme všichni my, co dokážeme racionálně uvažovat. Jo, tak s tímhle zajdi v neděli do ko…
IQ37 20.06.2019 14:19
IQ37
Ano, bůh jsme my všichni dohromady a každý z nás je jakýmsi fragmentem. Postupem života jsem se met… nový
Holy99 21.06.2019 14:53
Holy99
Bůh je celé universum Který z nich? :-)
IQ37 20.06.2019 14:17
IQ37
Dobře, tedy multiuniversum :-). Nebo myslíš "který Bůh"? Paks nic nepochopil.
mif 20.06.2019 16:23
mif
Takových bohů je hromada. Společné mají to, že je nikdo nikdy neviděl. A proč "Bůh" s B? On se tak n…
IQ37 20.06.2019 17:11
IQ37
Z religiozního hlediska jsem taky ateista. To mi ale nebrání žasnout nad kolečkama, která do sebe za…
mif 20.06.2019 19:12
mif
V tom případě nejsi ateista. Máš jen svoji víru, svoji představu, nesdílenou s jinými masovými organ… nový
Prasak 20.06.2019 19:59
Prasak
Veriť v niečo je dôležité, ide len o to čomu veríme / aká je naša viera. Niekto verí, že na budúci r… nový
Kilo.Viktor 20.06.2019 20:45
Kilo.Viktor
Bůh je jenom jeden? Vždyť každé náboženství má toho "svého" boha. A mluvit o tom, že je to jeden a t… nový
IQ37 20.06.2019 21:34
IQ37
Velký B je tam, protože je to jeho jméno. Arabáči taky mají pro toho svýho pojmenování s velkým A. nový
Prasak 20.06.2019 22:07
Prasak
Stále se motáme dookola. Čí jméno je to? Všech bohů? Všichni bohové se jmenují Bůh? Takže takový Bůh… nový
IQ37 20.06.2019 22:57
IQ37
Není to jméno. Velké B se používá prostě jenom proto, že se tím myslí jediný konkrétní bůh. nový
Wikan 20.06.2019 23:08
Wikan
Takže ostatní nekonkrétní bohové, jsou jenom bohové/bozi s malým...? Cizí bohové jsou b-éčka, zatímc… nový
IQ37 20.06.2019 23:31
IQ37
Takže ostatní nekonkrétní bohové, jsou jenom bohové/bozi s malým...? Přesně tak. Totéž si myslí on… nový
Wikan 21.06.2019 08:59
Wikan
Jak by bylo na světě krásně, kdyby se každej v těchto otázkách staral o sebe a necpal ostatním do hl… nový
Prasak 21.06.2019 11:29
Prasak
Každé náboženstvo má svojich bohov, tí sa označujú s malým písmenom. Vytvorili rôznych zástupných bo… nový
Kilo.Viktor 21.06.2019 09:53
Kilo.Viktor
Nejde ani tak o velké A, to arabština ostatně ani nezná. Ale spíš o to, že to začíná al- = určitý čl… nový
Wikan 20.06.2019 23:06
Wikan
Pro nesečtělé a bězvěrce: Bibli můžete pojmout jako sbírku literárních děl různých žánrů a neprohlou…
hynajs 20.06.2019 09:50
hynajs
Nebo muzes sahnout po zjednodusene verzi (kterou ale oceni jen ti, co uz Bibli cetli). https://inner… nový
Dwane Dibbley 21.06.2019 17:19
Dwane Dibbley
Je potrebné si položiť otázku, či viem čo je to tá entita "boh". Boh je všade a pozerá sa na svet na…
Kilo.Viktor 20.06.2019 16:36
Kilo.Viktor
Je celkem jedno, jestli může vidět a vědět vše online nebo se na tebe zaměřit a v tu chvíli vědět, c… nový
Jan Fiala 21.06.2019 13:14
Jan Fiala
Cize boh je NSA/CIA? :) nový
Michal2 07.08.2019 11:32
Michal2
Boh je všade a pozerá sa na svet našima očami. Preto starí rodičia často hovorievali, nerob nič zlé,… nový
jezekhifi 08.09.2019 10:39
jezekhifi
Ja v Boha verim. Verim v Jezise, Allaha, Mohameda i Astara Serana. Verim i v Satana a nemam sebemens… nový
Dwane Dibbley 21.06.2019 16:57
Dwane Dibbley
Nič. :-D nový
Holy99 21.06.2019 17:06
Holy99
Chvála bohu, že jsem polyateista. Je tolik bohů, ve které můžu nevěřit.. nový
ApoCalypse 07.08.2019 10:58
ApoCalypse
Ked sa rozpravas s bohom, je to motlitba, ked sa boh rozprava s tebou, je to paranoidna schizofrenia… nový
Michal2 07.08.2019 11:31
Michal2
az kym mi niekto nedokaze, ze existuje, zatial sa to nikomu nikdy za celu existenciu ludstva nepodar… nový
hynajs 07.08.2019 12:29
hynajs
Důkaz boží existence a nebe skrze Boylův zákon.… nový
Karel04 08.09.2019 22:37
Karel04
Zvlastni je, jak v boha nikdo neveri, ale kdyz je cloveku nejhur jak se k nemu kazdy modli .. nový
XoXoChanel 09.09.2019 14:42
XoXoChanel
To je ten ludsky alibizmus, ze v najhorisch situaciach chceme, aby to niekto vyriesil za nas. Bez oh… poslední
fleg 09.09.2019 16:13
fleg

Já se do toho prostě vložit musím...

Co nebo Kdo je podle tebe Bůh? Pámbíček na obláčku? Tak to potom servus kajzr, oslov katolíky (ti to mají jednoduché). Jsi součástí božího vědomí, které ti umožňuje prožívat svoji realitu jak je ti libo. Tedy i tvé lucidní sny (nepleteš si je třeba s deliriem?). Bůh není bytost, jak si představují majoritní náboženství. Bůh není ani demiurg (mimozemšťan či co), který vyprojektoval a stvořil Vesmír. Bůh je celé universum, tedy i já i ty, i ten cigán, který pichne kudlu pod rebro gadža, i ten šutr, který leží pod tvou nohou, všecko. Jsi jeho nedílnou součástí. Jsi součástí reality, která dává obsah a řád. Říkej tomu jak chceš, pro mne je to Bůh.

Sorry za litanii.

Já také věřím v něco podobného jako můj kolega.

Bible je plná mouder, každé moudro to jest příběh skupinky lidí. Každý příběh se odehrává v jiné situaci a vyústí v jiné poučení.

Když spojis všechny takováto dílčí moudra, vyjde ti jeden ultimatni spis, který pokrývá všechny nemravy lidí.

Není divu, že Bůh je pokládán za neomylneho. Protože Bůh jsme všichni my, co dokážeme racionálně uvažovat. Právě ta kognitivní revoluce nás naučila věřit v něco nadpřirozeného a ve jménu toho stavět osady, města, uzavírat nepodvodne smlouvy a mnohé další.

Když vezmeme tlupu zvířat, měj více než 150 jedinců a za chvilku následuje kolaps. Proto byl Steve Jobs tak úspěšný, protože nechtěl až tak moc lidí a těch málo lidí dokázal pospojovat různými meetingy. Někdy méně znamená více.

Kdyby život zůstal jen u Neandrtalcu, tak máme prd, podprůměrné stvoření, když hovoříme o vrazednosti, žádný posun za ty valná léta, co žili. To samé naší úplně nejbližší předci, Homo Sapiens bez kognitivní revoluce. Kdybyste je oblékli jako dnes, rozdíl byste na první těžko poznali. Ovšem jim chyběl náš mozek, orgán, co si dokáže představit věci, které třeba neexistují, a ještě v jejich jménu stavět obrovské stavby, shromažďovat se v osadách, kterým dnes říkáme města.

I politika, defakto stát je jakýsi bůh, dokud v to valná většina věří, náš systém není ohrožen, jedná se o jakousi semi-subjektivni věc. Protože když v to přestane věřit například skupina pankacu, tak se nic nestane. Malou skupinou je to prostě neohrozitelne.

Jenom moje taková další vsuvka.

Když se koukáme na všechny předky nás samotných, vidíme vždy jakési zlepšení, sice jim to tenkrát nemyslelo, ale dokázali například tvořit o něco lepší nástroje. Ovšem takový pomalý genetický vývoj už asi nikdy nezazijeme. Ať chceme, či ne, dříve nebo později nás nahradí roboti, jsme k tomu předurčeni. Máme nutkání stále něco zlepšovat a to jde ruku v ruce s vývojem elektrotechniky. Dnes už je těžké nastolit dobu temna jako předtím.

Nechapejte mě špatně, ale z hlediska produktivity jsou emoce věc nepotrebna/kontraproduktivní. Další stadium člověka by se mělo z většiny řídit rozumem, algoritmem založeným na logice věcí, dobře víme, že ženské chování/emoce nemají logiku. :-D

My prakticky ani nepotřebujeme kopírovat celý lidský mozek, stačí pouze ta rozumova část. To ostatní může být pouze doplněk, nepotřebné zboží. Stačí si z toho vzít pouze survival instinkt. Nějaký deprese, úzkost, nemoci a různé mozkové choroby jsou zbytečný a opravdu kontraproduktivní.

Člověk se prostě chtě nechtě snaží vytvořit stroj, který by měl být ten "Bůh", stroj neomylny, moudrý a vůči chorobám imunní.

Ano, bůh jsme my všichni dohromady a každý z nás je jakýmsi fragmentem.

Postupem života jsem se metodou pokus-omyl naučil jedno. Pokud ten člověk není vyloženě nebezpečný a nechce sám od sebe jiný pohled na věc, tak se ho nesnaž měnit. Je to ztráta času.

On si bude myslet svoje, já svoje. Když tomu druhému třeba spadne peněženka, ihned mu ji podám atd. Prostě proč být k někomu nepříjemný jenom proto, že má na něco jiný názor? Úplně si dokážu představit 2 typky v hospodě, jeden je třeba fanda Zemana, druhý Drahoše. Do té doby, než se dostali k politice, se bavili úplně skvěle, no a pak se to zvrtlo. Podle mě nesmysl.

Navíc, když sám nevím, zda mám pravdu, tak to do nikoho nechci chrstit přes sílu...

Veriť v niečo je dôležité, ide len o to čomu veríme / aká je naša viera.
Niekto verí, že na budúci rok už konečne zarobí ten vytúžený milón korún,
niekto verí, že svet ide po perdele,
niekto verí, že globálne otepľovanie je fake,
niekto verí, že po slnečom záblesku sa dostane do piatej dimenzie,
niekto verí, že keď sa naučí 10 programovacích jazykov tak konečne bude "niekto"...
a tak by sme mohli pokračovať.
Prečo sa píše Boh s veľkým písmenom? No preto lebo je len jeden, všemocný, všadeprítomný, láskavý, ktorý nikdy netrestá, nikdy neprikazuje, nechá bytosť ísť po jeho ceste poznaním, byť zvyčajne je to cesta veľmi ťažká, plná utrpenia...
Vedieť čo je to Boh je možné až vtedy keď pochopíme, že smrťou sa život nekončí. Je to len prestupná stanica na lepšie miesto.

Bůh je jenom jeden? Vždyť každé náboženství má toho "svého" boha.
A mluvit o tom, že je to jeden a tentýž "bůh" si asi nedovolí žádné z nich.
Tak kde se vzalo to "B"? Možná to je křesťanské B, které navozuje nadřazenost?

A to tvoje "věřím" nestačí. Lepší by bylo "vím".

Takže ostatní nekonkrétní bohové, jsou jenom bohové/bozi s malým...?

Přesně tak.

Totéž si myslí oni o našem a proto vznikají náboženské války.

Náboženské války probíhají i mezi příznivci toho samého boha. Judaismus, křesťanství i islám uctívají toho samého boha, jen jsou přesvědčeni o tom, že ostatní to dělají špatně.
Ale i v rámci jednoho náboženství vznikají války: např. husitské války nebo třicetiletá válka. Mezi muslimy se zase nemají rádi třeba sunnité a šíité.

Každé náboženstvo má svojich bohov, tí sa označujú s malým písmenom. Vytvorili rôznych zástupných bohov aby sa ovečky mali k čomu klaňať a poslúchali to, čo im je k tomu vytvorených stánkoch (kostoloch) hovorené.
V dávnej minulosti boli za bohov označovaný aj tí, ktorí vedeli robiť zázraky. Napríklad vznášať sa vo vzduchu, alebo vytvoriť človeka (klon). Že niečo také nemusí byť zázrak už dnes vieme.
Adam a Eva neboli našimi prarodičmi, ale prarodičmi hebrejov a predstavovali genetickú matricu novej rasy, ktorú si Jehova vytvoril klonovaním. Podľa úmyslu Jehova mali hebrejci predstavovať elitnú rasu, ktorá by v mene svojho stvoriteľa vládla na Zemi. V Hebrejskom svätom písme sa dá nájsť takáto veta: "stvoril som človeka poľa obrazu svojho".
Prečo boli Adam a Eva vyhnaný z raja a prečo bolo zakázané "jesť ovocie stromu poznania" je dané obavou Jehova, že by sa Hebrejci časom mohli dobrať poznania, že ich "Boh" Jehovah neni skutočný Boh za ktorého sa len vydáva, tudíž nieje dôvod poslúchať a uctievať ho.
Jehova nebol božským tvorcom, bol to boh entity klonov, ktoré on sám vytvoril a potom ich vysadil na Zemi. Mnoho hebrejcov má síce vysoké IQ, prejavujúce sa v umeleckom nadaní, ovládajú filozofiu aj exaktné obory materialistického sveta, sú vynikajúcimi právnikmi a politikmi, bohužiaľ postrádajú niektoré vlastnosti, ktoré prepájajú tento svet s vyššími duchovnými dimenziami. Zrejme to je príčinou toho, prečo mnoho Hebrejcov akceprovalo materialistickú filozofiu a ateismus, pretože neveria v existenciu skutočnej nesmrteľnosti.

Pro nesečtělé a bězvěrce:
Bibli můžete pojmout jako sbírku literárních děl různých žánrů a neprohloupíte.
Najdete zde sbírku úžasné milostné poezie (Píseň písní), starý židovský zpěvník, bohužel bez not (Žalmy), knihu Přísloví, historické události.
Davidovy milostné pletky, žárlivost, vraždy ...
Ve Skutcích apoštolů najdeme unikátní popis starověké plavby ve Středozemí, můžete si ukazovat na mapě.
Jedno z nejhlubších filozofických děl: kniha Job.
Kniha Judit je slušný krvák, jak sami uznáte:

File:Judith_Beheading_Holofernes_by_Caravaggio.jpg

Jeremiáš, Izajáš nebo autor Lukášova evangelia a další byli skvělí básníci.

Knihu Kazatel psal prý alkoholik - aspoň mi takový závěr tvrdil kdysi v hospodě můj spolužák. Takže i matematik může pracovat s Biblí tvůrčím způsobem :-D.

Ked sa rozpravas s bohom, je to motlitba, ked sa boh rozprava s tebou, je to paranoidna schizofrenia :)
Ja to mam jednoduche, neverim, ze nejaky boh existuje, az kym mi niekto nedokaze, ze existuje, zatial sa to nikomu nikdy za celu existenciu ludstva nepodarilo... Inac, ked som cital ten nadpis, uz som si myslel, ze si ho niekto nastahoval do baraku :D

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru