Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Testování ECDL - rozhodnutí

Zdravím, na škole jsem dostal nabídku na testování ECDL, přijde mi to blbost dělat si "řidičák" na textové procesory atd. za takové peníze. Musím se rozhodnout do týdne a pak podat přihlášku. Asi se ptáte proč zakládám debatu. Potřeboval bych pomoc sepsat výhody a nevýhody, který se týkají posledních let a následujících. Ve škole mi stále cpou, že to bude mít větší šanci při hledání práce (věřím jim, ale nechci být kancelářská krysa) o nějaké ty procenta.
Nevím jak se to v posledních letech uplatnilo při pohovorech a zda-li to vážně někdo tolik vyžaduje. Nabízejí nám to "prý" za slušnou cenu, než na jiných testovacích středisek.

Udělejme prosím z toho diskusi a zároveň mi pomoci při rozhodnutí.
Studuji IT střední školu.

Předmět Autor Datum
Na škodu to snad není. Když vidím některé slečny jak zápasí s Excelem, tak bych jim nejradši nějaký…
jirka44 16.01.2015 21:10
jirka44
V životě jsem se na pohovoru s podobným certifikátem nesetkal. Působí to na mě jen jako možnost jak…
Redsnake 16.01.2015 21:14
Redsnake
Též studuji a mám tu možnost. Osobně do toho asi půjdu.
storny 16.01.2015 21:20
storny
Nikdy jsem se nesetkal s někým, kdo by ho měl. Ale co vím, tak když je na vysokých školách předmět z…
Wikan 16.01.2015 21:29
Wikan
ECDL má IMHO dost pochybnou úroveň. Kancl_softy dávám ve škole na 1 a dle slov kantora by pro mě nem…
storny 16.01.2015 21:51
storny
Umět Excel, ale opravdu umět, tak takovej člověk je vcelku machr. Udělat tabulku a koláčovej graf by…
Prasak 17.01.2015 21:32
Prasak
Podle me je to papir na dve veci. Co to kostuje? Jako za nejaky dve tri kilca, maximalne za petikilo…
bahno 16.01.2015 22:29
bahno
Kolik to reálně koštuje by mě taky zajímalo, ale nevím. Prý to na nás vybafnou až to bude aktuální.
storny 16.01.2015 22:50
storny
To napadne pripomina herbalife nebo nejakej podobnej sajrajt. Bych se na to...
bahno 16.01.2015 22:52
bahno
tak se tak koukam a nestacim se divit http://www.ecdl.cz/cenik.php http://www.ecdl.cz/zakladni_modu…
bahno 16.01.2015 22:59
bahno
každá sranda něco stojí.
kmochna 16.01.2015 23:15
kmochna
Přikládám ceník školy http://www.uzlabina.cz/certifikace_ecdl_cenik.html Další papír do životopisu…
Chezy 17.01.2015 11:42
Chezy
no, nevím. ty základní testy z odkazu od bahna bych viděl na: viděl počítač umí zapnout ví k čemu sl…
kmochna 17.01.2015 14:44
kmochna
To je tohle? No potěš koště :-D.
mif 17.01.2015 20:20
mif
ECDL je blbost bez vypovednej hodnoty, ale pokial naozaj nemas co v zivotopise tak to potesi. Ja som…
fleg 18.01.2015 16:21
fleg
Niektori jedinci si asi fakt myslia, ze personalisti su vsetci na hlavu A nejsou? Chtějí slyšet frá…
mif 18.01.2015 17:45
mif
Tesat do kamene. :beer:
joseff 18.01.2015 18:31
joseff
Myslíš, že to tedy nemá smysl ? Je mi 15 let a nevím jestli by se mi to v následujících letech vůbec…
Chezy 18.01.2015 18:39
Chezy
V patnácti? To opravdu nemá smysl. Raději mejdany, holky…
karel 18.01.2015 18:43
karel
Tak. Víno, ženy, zpěv. Užívat, dokud to jde...
mif 18.01.2015 18:53
mif
Nějak jsem to od tebe nepobral.
Chezy 18.01.2015 20:19
Chezy
To je smutné.
karel 18.01.2015 20:22
karel
Kdyby si raději napsal, jestli má smysl nechat si udělat ten certifikát.
Chezy 18.01.2015 20:35
Chezy
A jdeš na VŠ, nebo po střední se studiem končíš?
Niko Bellic 18.01.2015 20:38
Niko Bellic
To se ještě uvidí, už mne unavuje studovat teď, natož ještě další roky na VŠ. Ale chci :)
Chezy 18.01.2015 20:55
Chezy
Tak s těmi certifikáty počkej na výšku. Tam si můžeš udělat takové, které mají větší smysl, třeba ce…
Niko Bellic 18.01.2015 21:16
Niko Bellic
V pohodě ;) Cisco myslím, že tu taky nabízejí (netuším).
Chezy 18.01.2015 21:24
Chezy
V 15 to nedava vubec smysl. K cemu? Nez bys ho pouzil, bude to par let. A kdyby neco, tak ti ho prop…
bahno 18.01.2015 22:02
bahno
Ve firmě, kde by tomuto papíru přikládali velkej význam, bych pracovat nechtěl. Tam to musí vést poř…
Prasak 18.01.2015 23:20
Prasak
Než ten paskvil použiješ, vyprší i entusiasmus ke študování :-D. Chce jít na výšku? Ať jde. K tomu t…
mif 18.01.2015 23:22
mif
Tak si to spočítejte, zda se to vyplatí, to snad zvládnete, je to v oboru N (ECDL Core = 6 modulů, p…
ms 20.01.2015 23:49
ms
neco k tematu.. :) http://finance.idnes.cz/cesi-prace-s-pocitacem-0u7-/podnikani.aspx?c=A150122_192… poslední
merlouska 28.01.2015 23:19
merlouska

Na škodu to snad není. Když vidím některé slečny jak zápasí s Excelem, tak bych jim nejradši nějaký kurs doporučil. Takže jediný co ti můžu poradit je, když už se pro to rozhodneš, tak určitě nevynechávej modul Tabulkový procesor. Co se týká uplatnění při pohovorech, nechť se vyjádří povolanější.

V životě jsem se na pohovoru s podobným certifikátem nesetkal. Působí to na mě jen jako možnost jak vytáhnout z lidí peníze za certifikát, který pak má žádnou nebo minimální hodnotu. Faktem je, že je klidně možné že mě jen majestát a důležitost ECDL míjela. Nicméně k tomu, o čem mi někdo tvrdí, že bych měl absolvovat, protože to maj všude dráž, k tomu se stavím rezervovaně a s velkým odstupem.

Když jsem dělal pár výběrových řízení, tak jsem se osobně na EDCL neptal, stačil mi k tomu excel, word. Ono se po pár desítkách minut pozná, jak kdo umí pracovat s PC, s informacemi dohledatelnými na netu a podobně.

Tohle žádný koupený certifikát nenahradí.

Nikdy jsem se nesetkal s někým, kdo by ho měl. Ale co vím, tak když je na vysokých školách předmět zaměřený na Word, Excel a podobné kancelářské programy, tak ECDL nechtějí uznávat jako ekvivalent zkoušky, protože se toho v tom předmětu učí podstatně víc.
A když vezmeme v úvahu, že se v těch předmětech často berou jenom základy, tak jakou musí mít asi ECDL úroveň?

ECDL má IMHO dost pochybnou úroveň. Kancl_softy dávám ve škole na 1 a dle slov kantora by pro mě neměl být problém to zvládnout. Osobně o sobě ale nemůžu říct, že bych byl spokojen se znalostmi. Plno věcí mi například v excelu nedává smysl a třeba se to vůbec neučíme. Plno věcí jsem se musel naučit a vymyslet sám. Mám pocit, že je tam nějaký test psaní na klávesnici, což splňuji se svými 380 úhozy/min. Minimum je snad 220, ale to si nejsem jistý.

Podle me je to papir na dve veci. Co to kostuje? Jako za nejaky dve tri kilca, maximalne za petikilo bych do toho sel, clovek bude mit neco k prvnimu zivotopisu, ale vic bych za to nedal. Zejmena pokud si IT - to je jak se chubit AM ridicakem, kdyz zadas o misto kamionaka.

no, nevím. ty základní testy z odkazu od bahna bych viděl na:
viděl počítač
umí zapnout
ví k čemu slouží ikonka na ploše
jednou našel něco na google
a psal v notepadu a kreslil v malování
---
podle mého k ničemu.

ty pokročilé testy bych viděl jako ten základ, pro to čím se chceš živit.

ECDL je blbost bez vypovednej hodnoty, ale pokial naozaj nemas co v zivotopise tak to potesi. Ja som par zivotopisov a je az neuveritelne, co vsetko si tam ludia davaju...napriklad, ze boli na jednodnovom skoleni ohladom neviemcoho. Niektori jedinci si asi fakt myslia, ze personalisti su vsetci na hlavu;o).

Niektori jedinci si asi fakt myslia, ze personalisti su vsetci na hlavu

A nejsou? Chtějí slyšet fráze, naučené na behaviorálním školení. Tedy totální nablblé asertivistické žvásty. Ještě jsem se nesetkal s personalistou, kterého by zajímalo, co umíš.

Tak s těmi certifikáty počkej na výšku. Tam si můžeš udělat takové, které mají větší smysl, třeba certifikáty angličtiny, cisco (pokud půjdeš na IT) apod.

P.S. člověk je na to v pozdějším věku i vyzrálejší, než na střední (nechci tě tím urazit, jen vzpomínám na sebe v těch letech). :-)

Tak si to spočítejte, zda se to vyplatí, to snad zvládnete, je to v oboru N (ECDL Core = 6 modulů, pokud čtu správně, certifikát doživotní). Sice není ECDL nějaký zázrak, ale nevzdělaní a neinteligentní kádrováci/čky tohle rádi(y).
A otevřeně, mnozí mladí neumí ani to, co je v sylabech jednotlivých modulů.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru