Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Testování ECDL - rozhodnutí

Zdravím, na škole jsem dostal nabídku na testování ECDL, přijde mi to blbost dělat si "řidičák" na textové procesory atd. za takové peníze. Musím se rozhodnout do týdne a pak podat přihlášku. Asi se ptáte proč zakládám debatu. Potřeboval bych pomoc sepsat výhody a nevýhody, který se týkají posledních let a následujících. Ve škole mi stále cpou, že to bude mít větší šanci při hledání práce (věřím jim, ale nechci být kancelářská krysa) o nějaké ty procenta.
Nevím jak se to v posledních letech uplatnilo při pohovorech a zda-li to vážně někdo tolik vyžaduje. Nabízejí nám to "prý" za slušnou cenu, než na jiných testovacích středisek.

Udělejme prosím z toho diskusi a zároveň mi pomoci při rozhodnutí.
Studuji IT střední školu.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Nikdy jsem se nesetkal s někým, kdo by ho měl. Ale co vím, tak když je na vysokých školách předmět z…
Wikan 16.01.2015 21:29
Wikan
ECDL má IMHO dost pochybnou úroveň. Kancl_softy dávám ve škole na 1 a dle slov kantora by pro mě nem…
storny 16.01.2015 21:51
storny
Umět Excel, ale opravdu umět, tak takovej člověk je vcelku machr. Udělat tabulku a koláčovej graf by… nový
Prasak 17.01.2015 21:32
Prasak
ECDL je blbost bez vypovednej hodnoty, ale pokial naozaj nemas co v zivotopise tak to potesi. Ja som… nový
fleg 18.01.2015 16:21
fleg
Niektori jedinci si asi fakt myslia, ze personalisti su vsetci na hlavu A nejsou? Chtějí slyšet frá… nový
mif 18.01.2015 17:45
mif
Tesat do kamene. :beer: nový
joseff 18.01.2015 18:31
joseff
Myslíš, že to tedy nemá smysl ? Je mi 15 let a nevím jestli by se mi to v následujících letech vůbec… nový
Chezy 18.01.2015 18:39
Chezy
V patnácti? To opravdu nemá smysl. Raději mejdany, holky… nový
karel 18.01.2015 18:43
karel
Tak. Víno, ženy, zpěv. Užívat, dokud to jde... nový
mif 18.01.2015 18:53
mif
Nějak jsem to od tebe nepobral. nový
Chezy 18.01.2015 20:19
Chezy
To je smutné. nový
karel 18.01.2015 20:22
karel
Kdyby si raději napsal, jestli má smysl nechat si udělat ten certifikát. nový
Chezy 18.01.2015 20:35
Chezy
A jdeš na VŠ, nebo po střední se studiem končíš? nový
Niko Bellic 18.01.2015 20:38
Niko Bellic
To se ještě uvidí, už mne unavuje studovat teď, natož ještě další roky na VŠ. Ale chci :) nový
Chezy 18.01.2015 20:55
Chezy
Tak s těmi certifikáty počkej na výšku. Tam si můžeš udělat takové, které mají větší smysl, třeba ce… nový
Niko Bellic 18.01.2015 21:16
Niko Bellic
V pohodě ;) Cisco myslím, že tu taky nabízejí (netuším). nový
Chezy 18.01.2015 21:24
Chezy
V 15 to nedava vubec smysl. K cemu? Nez bys ho pouzil, bude to par let. A kdyby neco, tak ti ho prop… nový
bahno 18.01.2015 22:02
bahno
Ve firmě, kde by tomuto papíru přikládali velkej význam, bych pracovat nechtěl. Tam to musí vést poř… nový
Prasak 18.01.2015 23:20
Prasak
Než ten paskvil použiješ, vyprší i entusiasmus ke študování :-D. Chce jít na výšku? Ať jde. K tomu t… nový
mif 18.01.2015 23:22
mif
Tak si to spočítejte, zda se to vyplatí, to snad zvládnete, je to v oboru N (ECDL Core = 6 modulů, p… nový
ms 20.01.2015 23:49
ms
neco k tematu.. :) http://finance.idnes.cz/cesi-prace-s-pocitacem-0u7-/podnikani.aspx?c=A150122_192… poslední
merlouska 28.01.2015 23:19
merlouska

Nikdy jsem se nesetkal s někým, kdo by ho měl. Ale co vím, tak když je na vysokých školách předmět zaměřený na Word, Excel a podobné kancelářské programy, tak ECDL nechtějí uznávat jako ekvivalent zkoušky, protože se toho v tom předmětu učí podstatně víc.
A když vezmeme v úvahu, že se v těch předmětech často berou jenom základy, tak jakou musí mít asi ECDL úroveň?

ECDL má IMHO dost pochybnou úroveň. Kancl_softy dávám ve škole na 1 a dle slov kantora by pro mě neměl být problém to zvládnout. Osobně o sobě ale nemůžu říct, že bych byl spokojen se znalostmi. Plno věcí mi například v excelu nedává smysl a třeba se to vůbec neučíme. Plno věcí jsem se musel naučit a vymyslet sám. Mám pocit, že je tam nějaký test psaní na klávesnici, což splňuji se svými 380 úhozy/min. Minimum je snad 220, ale to si nejsem jistý.

Umět Excel, ale opravdu umět, tak takovej člověk je vcelku machr. Udělat tabulku a koláčovej graf by se nemělo ani počítat do dovedností z Excelu.

ECDL je blbost bez vypovednej hodnoty, ale pokial naozaj nemas co v zivotopise tak to potesi. Ja som par zivotopisov a je az neuveritelne, co vsetko si tam ludia davaju...napriklad, ze boli na jednodnovom skoleni ohladom neviemcoho. Niektori jedinci si asi fakt myslia, ze personalisti su vsetci na hlavu;o).

Niektori jedinci si asi fakt myslia, ze personalisti su vsetci na hlavu

A nejsou? Chtějí slyšet fráze, naučené na behaviorálním školení. Tedy totální nablblé asertivistické žvásty. Ještě jsem se nesetkal s personalistou, kterého by zajímalo, co umíš.

Tak s těmi certifikáty počkej na výšku. Tam si můžeš udělat takové, které mají větší smysl, třeba certifikáty angličtiny, cisco (pokud půjdeš na IT) apod.

P.S. člověk je na to v pozdějším věku i vyzrálejší, než na střední (nechci tě tím urazit, jen vzpomínám na sebe v těch letech). :-)

Ve firmě, kde by tomuto papíru přikládali velkej význam, bych pracovat nechtěl. Tam to musí vést pořádní vylízanci.

Tak si to spočítejte, zda se to vyplatí, to snad zvládnete, je to v oboru N (ECDL Core = 6 modulů, pokud čtu správně, certifikát doživotní). Sice není ECDL nějaký zázrak, ale nevzdělaní a neinteligentní kádrováci/čky tohle rádi(y).
A otevřeně, mnozí mladí neumí ani to, co je v sylabech jednotlivých modulů.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru