Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
...a všiml si někdo, že po squad leaderovi tu najednou není ani vidu ani slechu? ]:) Mně už chtěli…
L-Core 26.10.2014 21:00
L-Core
::)
mif 26.10.2014 21:02
mif
Ve skutečnosti ne, v nabídkách v reklamách a ve spamu... ;-) (jdu si pro sedmého budvara....)
L-Core 26.10.2014 21:04
L-Core
Já pro pátého Portera.Takže omluv moji dněšní "útočnou" povahu... :-D:-D
Roker 26.10.2014 21:42
Roker
Tohle piješ? Bože...
mif 26.10.2014 21:57
mif
Jj, nebaví mě vypít 10 kousků abych měl vůbec náladu... :-D
Roker 26.10.2014 22:07
Roker
Neda mi to, a vstupim sem k debate o pivu. Nechapu lidi, kteri na nejakou naladu potrebuji nejake vn…
JR_Ewing 27.10.2014 08:13
JR_Ewing
Sam nepijem, teda ak sa nepocita 2dcl cervenho vecer so zenou alebo flasa Plzne po celodennej praci…
fleg 27.10.2014 08:24
fleg
Souhlasím, u nás je alkohol neuvěřitelně levný, to je mimochodome výborný způsob, jak si stát může z…
JR_Ewing 27.10.2014 08:56
JR_Ewing
No, každej není takovej Mirek Dušín. Někdo do hospody chodí a někdo ne. Moc to řešíš. Hlavně když s…
cejna 27.10.2014 09:05
cejna
No, ty na to pohlížíš jako na omezování osobní svobody, já to vídím spíš jako ochranu investic do zd…
JR_Ewing 27.10.2014 09:22
JR_Ewing
Dobrá, ale pak zrušme spotřební daně. Výsledkem bude, že nebudou prachy ani na léčení nemocí, který…
cejna 27.10.2014 09:30
cejna
Tady se pletes. A kupodivu souhlasim s dzejarem. Zakaz koureni toho vyresi treba pro me dost. Nikdo…
Radek 27.10.2014 10:17
Radek
S tou odpovědností souhlasím. Nedávno jsem četl studii ohledně důvodů, proč mladí lidé začínají kouř…
JR_Ewing 27.10.2014 10:33
JR_Ewing
Dospělej svéprávnej člověk se může svobodně rozhodnout zda navštíví podnik kuřácký nebo nekuřácký. P…
cejna 27.10.2014 11:31
cejna
Podle te studie to v tom evidentne je. Samozrejme neuvádí, že 100% dětí z kuřáckých rodin kouří. Jen…
JR_Ewing 27.10.2014 11:39
JR_Ewing
Právě. Jedním z problémů nejrůznějších studií je právě to, že jejich výsledky málokdy odpovídaj real…
cejna 27.10.2014 11:48
cejna
Ale to si ale s mým tvrzením neprotiřečí.
JR_Ewing 27.10.2014 12:15
JR_Ewing
Nečetl jsem to úplně celé, tu vaši disputaci. Ale vidím to takhle: - kouření v restauracích; restaur…
Dale Cooper 27.10.2014 14:56
Dale Cooper
Naprosto souhlasím. Nevidím žádný důvod kouření v hospodách plošně zakazovat. Pokud se mi v podniku…
Mayhem 27.10.2014 21:26
Mayhem
Nechápu, proč mají někteří potřebu ostatním zbytečně kafrat do života. Já taky ne.
Dale Cooper 28.10.2014 09:35
Dale Cooper
Ja jo, ono je to totiz uplne jinak, nez jak o tom mluvite, protoze nekuraci se jen brani smradlavym…
Radek 29.10.2014 12:52
Radek
Kde jsi nucený čuchat kuřákovy smrady? To mě zajímá. Úřady, nemocnice, školy, nádraží a jánevímcoješ…
Dale Cooper 29.10.2014 19:37
Dale Cooper
Souhlas. Něco ze života : Stojím na zastávce a čučím na tovární komín jak spokojeně funí kdoví co, k…
M-Pol 29.10.2014 20:15
M-Pol
Jo, pičifuky, respektive některé jejich "deriváty" nesnáší manželka. Natolik, že už jsme párkrát opu…
Zarniwúp 29.10.2014 20:21
Zarniwúp
pičifuky Kdesi jsem zaslechl krásné přirovnání, častující převoněnou dámu; "že smrdí jak ruský záje… poslední
Dale Cooper 29.10.2014 20:29
Dale Cooper

Neda mi to, a vstupim sem k debate o pivu.
Nechapu lidi, kteri na nejakou naladu potrebuji nejake vnejsi drogy (ano, alkohol je droga). Ne ze bych pivo (alkohol) nepil, ale prilezitostne a nikdy ne do stavu, kdy by to nejak ovlivnilo me chovani. Pit sam vecer u pocitace.. WTF? Nechapu lidi, kteri si v patek domlouvaji (v mhd), jak se uzasne o vikendu setnou a jak zakali (rozumej, ozerou se).
Nemam nic proti hodnoceni kvality a chuti piva, ale to mnozstvi a ucel?

Sam nepijem, teda ak sa nepocita 2dcl cervenho vecer so zenou alebo flasa Plzne po celodennej praci okolo domu.
Nicmenej rozumiem pojmu resetnu si hlavu a ked mesiac nepijem tak sa normalne tesim ako sa sundam.
Asi ako 20 rocny som mal divne obdobie, ked som sa rozhodol nepit a asi 2 mesiace som kazdy piatok pil Fantu, Colu, Fantu, Colu...
Vysledok? Biedny. Nielenze pre studenta to bolvtedy pekny zahul pre penazenku (platil som asi 2x viac ako kamosi za pivo, pretoze nealko je proste drahsie), ale slo hlavne o uroven zabavy.
Popis vyvoja vecera:
20:00 stretavame sa pri stolu a debatujeme, bavim sa spolu s ostatnymi
21:00 este stale si mam co povedat s ostatnymi smejeme sa rovnakym veciam
22:00 zacina mi unikat pointa niektorych vtipov a citim sa pri stole osamoteny
23:00 ti debili sa smeju veciam, ktore mne smiesne nie su, uz si nemam co povedat asi s nikym
24:00 konecne ideme domov, vsetci sa rehnia, valaju po zemi a odchadzaju domov vo vybornej nalade, iba mna boli hlava, chce sa mi curat z toho nealka a som cely presladeny.
Vydrzal som to cca 2 mesiaca a potom zobral alkohol opat na milost.

Souhlasím, u nás je alkohol neuvěřitelně levný, to je mimochodome výborný způsob, jak si stát může zajistit další hordu alkoholiků už od pubertálních let (a to stále žiju v bláhové představě, že pro stát by bylo výhodnější kdyby naopak tolik lidí nechlastalo - menší výdaje na zdravotní péči, na bezpečnostní složky, méně obětí na životech při nehodách atd.). Ale zkuste zdražit alkohol v národě, který "vylít se" považují za normálně strávený páteční večer. K zamyšlení je ovšem:"Je to opravdu to, jací bychom chtěli být?". K tomu vývoje večera, nikdy mi nevadilo říct ne, když nechci a být za exota. Hlavně když se nezprotivým svým morálním zásadám. Kdysi (na začátku střední) jsem řešil dilema, jak dál. Nebavily mě věci, co ostatní spolužáky (chodit na každý druhý ten "kalit"), nějak jsem v tom neviděl valný smysl. Dokonce jsem zkusil s nimi do té hospody občas zajít. No, a pak jsem poznal skauty a zjistil jsem, že lidí nevyznávajících takový styl je víc. Hospoda tak nikdy nepatřila k nějaké žádané části večerních programů. Dokonce tam chodím nerad, protože pak děsně smrdim a mám náběh na angínu (to prostředí je děsně agresivní na dýchací cesty). Zvláštní je, že při večeři a následném pokecu s kolegy při školení v Německu jsem tem pocit neměl. To bude nejspíš tím, že se v restauracích prostě kouřit nesmí.

No, každej není takovej Mirek Dušín. Někdo do hospody chodí a někdo ne. Moc to řešíš.

Hlavně když se nezprotivým svým morálním zásadám

To je každýho věc jaký má morální zásady. Když vypiju pár piv moje morální zásady nijak neutrpí. Možná máš falešnej pocit jak jsi morální a zásadovej, lepší než ostatní. Jinak nechápu proč to řešíš. Ale v rámci svýho skautskýho přesvědčení bys měl bejt trochu odolnější. Já kupříkladu navštěvuju kuřácké i nekuřácké restaurace a angínu jsem nikdy neměl.

To bude nejspíš tím, že se v restauracích prostě kouřit nesmí.

Volání po zákazech se zase příčí mým morálním zásadám. Dneska zakážeme kouřit v hospodě a zítra třeba skauting....

No, ty na to pohlížíš jako na omezování osobní svobody, já to vídím spíš jako ochranu investic do zdravotnictví ze strany státu. Máme kvalitní zdravotnictví, pro lidi velmi levné? Dobrá, pak zkusíme snížit jeho náklady tím, že lidem pomůžeme se vyhnout zdraví poškozujícím vlivům.

Dobrá, ale pak zrušme spotřební daně. Výsledkem bude, že nebudou prachy ani na léčení nemocí, který s kouřením a pitím alkoholu nesouvisí...
A další věc je, že zákaz nic nevyřeší. Zvýší se pouze cena těch komodit na černým trhu. Je nesmysl si myslet, že kuřák kouřící třeba 60 ks denně najednou z ničehonic po vyhlášení zákazu prodeje přestane kouřit. Stát by se měl pokoušet efektivně působit formou osvěty a prevence na mládež, která ještě nezačala. Zákaz čehkoliv nepomůže ani u tý mládeže. Zakázaný ovoce nejvíc chutná a odříkaného největší krajíc....Podívej se třebas na trávu, je zakázaná a třeba zrovna ČR patří k zemím s největším počtem kuřáků trávy mezi teenagerama. A chlast je nemlich to samý. Mládež prostě blbne a experimentuje. Chlast je zakázanej, nesmí se to tak první co partička puberťáků udělá je to, že doma čórnou flašku, nebo jim jí koupí starší spolužák, ubalej brko a jdou se někam zhulit a vylejt. A přitom je to všechno ofiko zakázaný....
PS: jsem nekuřák a nikdy jsem nekouřil

Tady se pletes. A kupodivu souhlasim s dzejarem. Zakaz koureni toho vyresi treba pro me dost. Nikdo prece neluvi o totalnim zakazu (ten je nepruchozi a pro stat asi i nezadouci), i kdyz mne by vubec nevadil. Zakaz koureni napriklad v hospodach povede k tomu, ze nebudu nucenej cuchat opdorny smrady od kuraku, kdyz nahodou do hospody nekde na ceste zajdu na jidlo. Nehlede na to, ze nejsem zvedavej cuchat smradlavy karcinogeny. Souhlasili by kuraci, kdybysme je my, nekuraci, oblazovali nejakym jedovatym plynem tak, jako oni oblazuji nas? Kazdyho svoboda konci tam, kde svoboda jinyho zacina a moje svoboda je porusovana smradlavejma kurama po celej zivot kam vlezes, kde ti smradlavci muzou hulit. Ja je nicim neohrozuju a ani neomezuju. Nemam jak, pokud bych mohl, okamzite zakazu huleni na verejnych mistech (zastavky apod.) a v hospodach. Pokud by nekdo hulit v hospode chtel, tak by mohl mit nadhernou hulici kukan nebo mistnost, kde by byl uzavrenej a oddelenej od lidi, co nehodlaji cuchat smrad. Takze zakaz huleni v urcitych prostorach ulevi nekurakum a pribude par mist, kde nebudou nekuraci obtezovani kurakama. Proc mam byt tolerantni k nekomu, kdo ke mne tolerantni neni a jeste musm dychat jeho karcinogeny?

Se zakazanym ovocem taky nemas pravdu. Ano, na decka a pubertaky to castecne funguje, ale pouze do doby, nez to vyzkousi - pak uz to vetsinou shaneji ne proto, ze by nesmeli, ale proto, ze jim to chutna. Funguje to taky fakt jen na nekoho. Kdyz se vratim do pubertalnich let, tak neznam nikoho, kdo by trvale chlastal a hulil jen proto, ze mu to nekdo zakazuje nebo ze to je zakazany ovoce. No a mne osobne chlast ani huleni nikdy nic nerikali. Sam pohrdam chudakama, kteri se musi ozrat nebo zlit jak prasata, aby si neco uzili. K tomu, abych si neceho uzil chlast vubec nepotrebuju. Nepotrebuju k tomu ani travu a jinej fet. Zakazany mame treba taky hazeni granatu po lidech - a nikoho z cechu to vetsinou nelaka, i kdyz je to zakazany a mohli by se u toho taky pobavit. Takze teorie o zakazech a zakazanym ovoci ma poradny trhliny.

Srovnavat zakaz skautu s hulenim je dalsi blbost. Skautove nikoho neomezuji a nikomu neohrozuji zdravi (doufam, ze nezacnes popirat skodlivost pasivniho koureni). Skautove dokonce naopak spolecnosti casto pomahaji a nezatezuji ji rakovinama plic apod. Vedou deti k necemu, coz se o chlastu a huleni rict neda. Neda se to ani rict o prostredi, ktery popisuju - hospodach. Ty deckam ani pubertakum nedaji zhola nic.

Dalsi chybu mas v uvazovani o tom, ze by prevenci mladeze mel mit na bedrech stat. Podle myho by to mela byt predevsim rodina, ale stat jim muze sekundovat. Hlavni vaha lezi ale na rodine.

S tou odpovědností souhlasím. Nedávno jsem četl studii ohledně důvodů, proč mladí lidé začínají kouřit. Není to ani snadná dostupnost, není to nátlak kamarádů nebo medií a reklamy. Nejčastější důvod, proč mladí lidé začínají kouřit je příklad v rodině. Položil si každý závislý rodič otázku - když se toho nedovedu zbavit já, chci aby si ničilo zdraví i moje dítě? Zvedá se mi žaludek když vidím rodiče jak má (mají) malé dítě v kočárku a u toho zapálenou cigaretu.

Dospělej svéprávnej člověk se může svobodně rozhodnout zda navštíví podnik kuřácký nebo nekuřácký. Pokud mi vadí smrad z kouření, logicky nebudu vyhledávat zařízení pro kuřáky a tam je buzerovat za to že kouří. Tím už ty omezuješ svobodu jejich. Stejně tak kuřák kouřící v nekuřácký restauraci by měl být vyveden. S tím problém nemám. Zakazovat cokoliv plošně je kravina, která nikam nepovede.
Skaut, kterej ani neplatí žádný zdravotní pojištění, si v lese taky může zlomit nohu a léčba pak na to jde z veřejných prostředků. Zakážeme jim to? V autech a na motorkách u nás denně zemřou desítky lidí, zakážeme auta a motorky? Spousta lidí se zraní při fotbale, lyžování, tenisu. Taky se pak léčí z veřejnejch prostředků. Zakážeme to?
Příměr s házením granátů je kokotina na kterou nemá cenu víc reagovat.
Ano odpovědnost je především na rodině. Ale pokud už se do toho stát vrtá, tak by se do toho měl vrtat tou osvětou. Ne zákazem.
Mimochodem, kouřili oba moji rodiče, já to nikdy ani nezkusil. V tom to rozhodně není.

Právě. Jedním z problémů nejrůznějších studií je právě to, že jejich výsledky málokdy odpovídaj realitě. Mnohem častější je to, že výsledek "studie" je takový jaký si objenavatel přál (a zaplatil).
Příklad v rodině taky může být nejsilnější motivací k tomu nezačít. Není to můj případ, ale existuje dost lidí, kterým někdo z rodiny zemřel na nemoc způsobenou kouřením...

Nečetl jsem to úplně celé, tu vaši disputaci. Ale vidím to takhle:
- kouření v restauracích; restaurace je soukromý podnik, kam jít můžeš, ale nemusíš. Neznám hospodu, kde by se přes obědy mohlo hulit, nebo tam nebyl oddělený prostor. A je jen na majiteli, zda tam kouření povolí, nebo nepovolí, a je pak na lidech, jestli tam budou chodit, nebo nebudou. Když někoho sere, že se tam hulí, tak ať tam neleze a naopak, když kuřáka štve, že si tam nezahulí, tak tam taky nepoleze. Všichni mohou být spokojení. Zdražování cigaret? Efekt by byl přesně opačný, nyní se až tak nevyplatí to pašovat, dělat nějaké černé distribuční sítě a podobně. Bude krabička za 200,- Kč, tak ve finále stát vybere kulový a černý trh se rozjede do nebývalých mezí. Tohle asi nikdo nechce...
- alkohol; osobně jsem se neožral asi osm let, ale spotřebu nemám zrovna nízkou. Proč si třeba při čtení nedat skleničku něčeho, nevychutnat si to? Dalším navyšováním spotřební daně bys dosáhl akorát toho, že by se černý trh rozbujel ještě více a neblahá metanolová aféra by byla třeba jen slabým odvarem. U obojího je třeba to vybalancovat tak, aby stát něco vybral na daních (což nyní vybírá) a příliš se nikomu nevyplatilo to někomu obcházet.
- kouření na zastávkách, to zakázáno je, ale pouze pod krytými částmi. Není IMHO důvod to nějak zpřísňovat; navíc třeba ve městě, kde je zastávka na chodníku - kde je ještě prostor zastávkou a kde už není? Namaluješ čáru na zem? OK, stoupnu si 10 cm od ní a hulím. Efekt? Nulový. Zákazy a regulacemi fakt nic nevyřešíš.
Osobně jsem kuřák; ale myslím, že slušný. Nehulím tam, kde se nesmí, když hulím na zastávce, tak si stoupnu prostě stranou od lidí, chápu, že to třeba ostatním smrdí. Nehulím ani v bytě, v autě.
Edit: Ke statistice a příkladům, moji oba rodiče jsou nekuřáci.

Naprosto souhlasím.

Nevidím žádný důvod kouření v hospodách plošně zakazovat. Pokud se mi v podniku nelíbí (například kvůli tomu, že je kuřácký), nikdo mě přece nenutí tam chodit, sedět a konzumovat cokoli. Je to má svobodná vůle. Nechápu, proč mají někteří potřebu ostatním zbytečně kafrat do života.
A dokážete si představit, co by to udělalo s některýma hospodama? Půlka hospod (hlavně takových těch popíjecích na vesnicích) by se mohla zavřít. Pokud by se taková hospoda zavřela, kam bych si chodil sednout, když mě stará nas... ? Budu sedět na zápraží a chlemtat pivo z lahve?
Na váš slavnej zákaz by dojeli i někteří nekuřáci.

(Jsem nekuřák)

Ja jo, ono je to totiz uplne jinak, nez jak o tom mluvite, protoze nekuraci se jen brani smradlavym utokum vas, kuraku. Takze pro ty hlupaky, co maji s pochopenim problem to shrnu.
1. kurak huli, smradi, zasvinuje vsechno kam se pohne a nuti nekuraka dychat jeho karcinogenni smrady. Takze evidentne dela akci jako c.1
2. Nekurak se pouze brani tomu, aby mu smradlavej kurak nesmradil pod nos v mistech, kde se musi potkat. Udelejte si kuracky doupata a klidne tam v tom smradu zdechnete a uhulte se k smrti, ale nenutne ostatni s vama dychat vase smrady.
3. Kuraci serou na to, ze nekurakum zneprijemnuji zivot a muzou jim nicit zdravi. Takze nekuracka akce je pouze reakce c.2 na zcela jasne prvotni atak od kuraku. Docela dobre to vypovida o inteligenci kuraku, kteri nejsou ani schopni pobrat to, ze oni ten problem zpusobuji a nekuraci jen reaguji.

Kdybyste nekurakum nesmradili pod nos, tak vam nikdo do zivota "nekafra". Staci spetka zdravyho rozumu, nezasahovat nekurakum do zivota a verte tomu, ze 99% nekuraku bude pak uplne jedno, jestli si plice prohulis za rok nebo za 5.

Ad hospody a "nekuracky mista", docela dost casto je maji oddeleny "vzduchem", kdy jednu mistnost rozdeli stolama a zidlama a mysli si, ze tak kour do nekuracke casti nepujde. V dalsi spouste hospod uz jsem videl, ze zakaz hulit kolem obeda (jak to plati ted uz nevim) resili tak, ze otevreli okna. Hospody moc casto nenavstevuju a kdyz do ni vlezu, tak hned hledam nekuracky casti. Kdyz je hospoda nema a je v ni zahuleno, tak i kdyz chcipu hlady, tak hodpoda moje prachy neuvidi a odchazim.

Kde jsi nucený čuchat kuřákovy smrady? To mě zajímá. Úřady, nemocnice, školy, nádraží a jánevímcoještě jsou prostory kde se nekouří. Pak tedy zakažme i auta, protože ty taky smrdí. Dále grilování na zahrádkách, pálení listí a podobného bordelu, topení pevnými palivy, dále zakažme lidem smrdět (musíš je čuchat třeba v MHD) a vůbec, zakázat by se měli lidi. Ti jsou původci všeho zlého.

Souhlas.
Něco ze života :
Stojím na zastávce a čučím na tovární komín jak spokojeně funí kdoví co, kolem projíždí jedna železná kráva zádruhou a rozvášněný antikuřák statečně pokřikuje na pokuřujícího smrada ať táhne a neničí mu zdraví tím cigárem.
Přijíždí bus a hnedle ve dveřích dostanu ránu do čenichu, ze smradu z x různých pičifuků až mi je nablití.
Přiotrávený opouštím autobus hned na příští zastávce, zbytek cesty raději pěšky.

Jo, pičifuky, respektive některé jejich "deriváty" nesnáší manželka. Natolik, že už jsme párkrát opustili nějaký ten obchod, kam navoněná nádhera napochodovala. Ono jí je z toho totiž taky na blití...
Vždycky si na to vzpomenu (jsem kuřák), když mi nějaký mně známý antikuřák dvacet minut po tom, co jsem típl cigáro, poruší osobní prostor (což samo o sobě už je na ránu), téměř vleze do huby a pak znechuceně prohlásí že tím cigárem smrdím.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru