Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Fenomén olivový olej...

Strašně mě sere, když vidím lidi kupovat olivový olej z pokrutin (Pomace), tahle sračka ze zbytků je ještě horší než pravý slunečnicový přitom je to předražené. To jsou lidi fakt tak blbí, že když vidí olivový olej, tak si myslí, že to je super? Osobně kupuji pouze extra virgin. Argument, že je drahý neobstojí, poněvadž se dají vychytat akce a mít ho za pár šupů...

Co vy? Jak jste na tom s oliváčem? Používáte?

Předmět Autor Datum
Používám v podstatě jenom ten a u nás v prodejně sýrů mají přímo stáčený, lisovaný z řeckých oliv St…
Roker 23.10.2014 20:36
Roker
U nás se používá i lepší slunečnicový. Hlavné na smažení řízku a květaku, na to je IMHO extra virgin…
MaSo 23.10.2014 20:43
MaSo
Toto jsou přesně dvě věci na co jej nepoužíváme :-) Když jednou za uherák smažíme, tak ve friťáku (n…
Roker 23.10.2014 20:51
Roker
Do vany? to už jsem dlouho neviděl. Když jsem v mládí bojoval s ekzémem tak jsem olivový olej fasova…
mismas 24.10.2014 12:02
mismas
rizky jedine na sadle - a ze sadlo je na smazeni jeden z nejlepsich tuku, hlavne co se tyce teplotni…
bahno 24.10.2014 14:39
bahno
Předpokládám domácí.
Zarniwúp 24.10.2014 14:40
Zarniwúp
Jo. Obcas kupuju sadlo a vyskvarim si ho sam, ale ted me prijde lepsi koupit prase. Trochu vic prace…
bahno 24.10.2014 14:43
bahno
Extra virgin. Používáme ho relativně hodně, takže bereme obyčejnější, vcelku dobrej je ten z Lidlu,…
Prasak 23.10.2014 20:36
Prasak
Kup si kytku bazalky,oškubej lupeně,rozmixuj je s oliváčem,troška soli a máš super čmaju. Dobrý je…
tuta 25.10.2014 13:03
tuta
- Ja pouzivam olivovy olej skoro stale, jak na vareni tak do salatu, tady to skoro nic nestoji, vets…
CoCoChanel 23.10.2014 20:51
CoCoChanel
Taky pouzivame.. ale jen na neco.. do zeleninovych salatu, pod ryzi, na grilovanou zeleninu.. na tak…
merlouska 23.10.2014 21:42
merlouska
Tak jasně, na smažení je to fakt drahej olej. Ale právě na smažení je ten olej z pokrutin použitelne…
Prasak 23.10.2014 22:14
Prasak
- Tak rizky asi ne :-D - Nepocitaje v salatech, nebo na bagete pri normalnim smazeni ta chut stejne…
CoCoChanel 24.10.2014 12:12
CoCoChanel
Nepoužívám, prostě mi nejede a to ani olej a ani samotné olivy. Připomíná mi chutí/smradem motorový…
M-Pol 24.10.2014 05:45
M-Pol
Mám to naprosto stejně. Díky, už jsem si začínal myslet, že jsem nějakej exot... :-)
Zdenál 25.10.2014 10:19
Zdenál
Extra virgin, cokoliv jiného nemá smysl brát. A jen na dochucování. Na smažení je to přímo blbost po…
Moas 24.10.2014 05:52
Moas
Oliváč používám extra virgin. Mám rád i olivy. Ale jsou pokrmy a typy příprav kam se nehodí. Ideální…
cejna 24.10.2014 08:59
cejna
Ten řepkový jsem měl jednou, ale na můj vkus to tak divně smrdí. Možná, že to byl nějaký shit, asi m…
MaSo 24.10.2014 09:39
MaSo
ale na můj vkus to tak divně smrdí. Možná, že to byl nějaký shit, I nebyl, někdy si zajdi k poli k…
M-Pol 24.10.2014 11:47
M-Pol
Rybina mi též vadí, ale dozrávající řepka ani řepkový olej mi nijak nezavánějí a to si myslím, že js…
Moas 25.10.2014 12:43
Moas
Olivac do kuchyne jedine extra virgin. Ale kdybys vedel o _levnym_ pomace, tak bych par litru vzal,…
bahno 24.10.2014 14:41
bahno
Já taky jedině EV. Nicméně se nevyhýbám (ba co víc, upřednostňuji je) i jiným tukům, pak taky řepkov…
Kurt 24.10.2014 14:42
Kurt
Odmítám margarín a palmový olej. Palec nahoru!!! Hlavně za to druhé...
Roker 24.10.2014 14:45
Roker
Akorát mě se*e, jak je těžké se mu vyhnout. Protože se občas rád projedu na kole, je třeba "energeti…
Kurt 24.10.2014 14:49
Kurt
Akorát mě se*e, jak je těžké se mu vyhnout. Právě, skoro nemožné. Pokud člověk dodržuje nějakou kul…
Roker 24.10.2014 14:52
Roker
Moment - to ze se nekdo nechce futrovat palmovym olejem, tomu rozumim. Ale zmydelnatelej v samponu v…
bahno 24.10.2014 14:56
bahno
Třeba tomuhle...? Borneo: [346-borneo-odlesneni-png]
Roker 24.10.2014 14:59
Roker
To je myšleno jako embargo na kupování výrobků s palmovým olejem kvůlivá drancování Bornea a vražděn…
cejna 24.10.2014 15:04
cejna
když už v něčem doma ten palmovej olej odhalím, tak ten produkt nevyhodím. Taky by to byl logický n…
Roker 24.10.2014 15:07
Roker
No vždyť jo. :-D.
cejna 24.10.2014 15:10
cejna
Však já tě nepoučuju, nejsme v politické skrumáži :-D Jen konstatuju, že vyhazovat nemá logiku, i kd…
Roker 24.10.2014 15:12
Roker
Ono to s těmi zdravotními riziky není tak úplně jisté, osobně se snažím držet spíše lokálních surovi…
Kurt 24.10.2014 15:11
Kurt
Já myslel zdravotně v tom šamponu....
cejna 24.10.2014 15:13
cejna
To nevím, šampony nežeru. :-D
Kurt 24.10.2014 15:15
Kurt
Buď rád. Jednou jsem šampon pil. Teda jen panáka do víčka v rámci takovýho hecu a sázky při kalení n…
cejna 24.10.2014 15:21
cejna
No, na jednu stranu to chapu. Ale na druhou, zdaleka ne vsechen je vypestovanej na borneu a navic, v…
bahno 24.10.2014 15:18
bahno
Tak ono je ve finále jedno jestli se kácí deštné prasely na Borneu,nebo v Amazonii či Indonésii, Mal…
Roker 24.10.2014 15:22
Roker
Palmáč je špatnej nejen zdravotně, ale hlavně morálně. Právě kvůli produkci palmáče se likvidují deš…
Kurt 24.10.2014 15:06
Kurt
když už jsme u těch tuků, tak nejlepšejší obal. řízek, co jsem kdy jedl bylo u babičky jako mládě. o…
kmochna 24.10.2014 15:03
kmochna
kdys jsem experimentovat s landšmítem Tohle by nedal ani Google Translator. :-D Lančmít jsem nikdy…
Kurt 24.10.2014 15:15
Kurt
to jsem snad ani nemohl napsat já... land:-D já se picnu.
kmochna 24.10.2014 15:22
kmochna
A já souhlasím s M-Polem. Olivák (i extra panenský a ne zrovna levný) smrdí jakousi "zatuchlinou" ja…
mif 24.10.2014 17:59
mif
Olivák (i extra panenský a ne zrovna levný) smrdí jakousi "zatuchlinou" jak několik let pohřbený pes…
Roker 24.10.2014 18:05
Roker
Máš pravdu. Všechno je jen o chuti (a o vůni), a moje smysly mají averzi k olivovému oleji :-). BTW:…
mif 24.10.2014 18:32
mif
Co libeček? Takovej kapr na libečku - to já rád. :-)
Zarniwúp 24.10.2014 18:34
Zarniwúp
libeček je přírodní maggi. na slovensku jsem koštnul něco, co jsem si říkal, že bych do huby nedal.…
kmochna 24.10.2014 18:47
kmochna
Ty kokso, tak to jsem ještě neslyšel... :-o Nu což, alergie může být na cokoli. Já v mládí měl alerg…
Roker 24.10.2014 18:40
Roker
Práce mi nevadí (ne že bych ji ale zbožňoval :-D). O bazalce jsem to dlouho nevěděl (zřejmě proto, ž…
mif 24.10.2014 18:56
mif
Tak to bude silnější verze alergie, mě jenom vyskákaly fleky. Na penicilin jsem měl jako děcko alerg…
Roker 24.10.2014 19:08
Roker
když se nechce, toje horší, jak když nemožeš Přesně :-D
mif 24.10.2014 19:41
mif
Já mám něco podobného, ale oproti tobě asi docela "soft". Jablka. Sežeru jablko, mám je rád, chutnaj…
Dale Cooper 24.10.2014 21:26
Dale Cooper
Alergie na umělá sladidla. Klasika - má je polovina populace. Antidotum jsi zvolil po zralém uvážení…
mif 24.10.2014 21:40
mif
Umělá sladidla jsou v tom IMHO nevinně. Třeba colu light můžu chlastat bez újmy. Protilátka byla zvo…
Dale Cooper 24.10.2014 23:55
Dale Cooper
Na čem asi Láďa Hruška smažil obalovanou tlačenku? :))
Dale Cooper 24.10.2014 21:22
Dale Cooper
Aby to bylo levný, tak bych tipnul nějakej vyjeťák z místního autoservisu.
Prasak 24.10.2014 22:15
Prasak
Třeba používá olej po Babicovi, to je stejný čuně.
karel 24.10.2014 22:20
karel
Neznám Láďu Hrušku, ale nejspíš se jedná o nějakou místní socku. Smažil tlačenku? Trýzeň mi chodí po…
mif 24.10.2014 22:21
mif
Je pod mou uroven Ti davat i odkaz na to, kdo je ten nezemsky curak, treba se uvoli nekdo jiny. S ci…
Roker 24.10.2014 22:44
Roker
Z hovny vyhozen, kuchařem povolán? Kriste...
mif 24.10.2014 22:52
mif
Nene, na hovně zůstal, avšak nyní tam předvádí, jak vaří. Prý levně a zdravě. Například smažený sýr…
Dale Cooper 24.10.2014 23:57
Dale Cooper
Prý to nešlo. Tak ale zas je to levné.... :-D…
Roker 25.10.2014 01:08
Roker
Aspoň nepřibereš :-D
mif 25.10.2014 09:33
mif
Osobně kupuji pouze extra virgin Tím ovšem nemáš zaručeno zhola nic ;-) Označení "extra virgin" je…
Chocholoušek 25.10.2014 06:54
Chocholoušek
Zdroj: Blesk. Nepsal o tom taky Hájek na protiproudu, aby to bylo ještě seriosnější?
Dale Cooper 25.10.2014 17:14
Dale Cooper
A co má být, že je zdrojem Blesk, který odkazuje na Dtest?
Chocholoušek 25.10.2014 17:23
Chocholoušek
Že je extra virgin něco na způsob 100% bavlna, s tím souhlasím. O samotné kvalitě to neřekne nic. V…
Zarniwúp 25.10.2014 17:41
Zarniwúp
Myslím, že to na tom jihu s oliváčem/výrobou je podobné, jako moravské víno pro Pražáky (stejně roze…
M-Pol 25.10.2014 17:55
M-Pol
Protiproud je celkem důvěryhodný. Dlouhou dobu si jejich články prověřuju na jiných místech, a světe…
mif 25.10.2014 17:24
mif
nevidím na tomto serveru ani mrť nepravdy Tak jasně, píšou o věcech, co jinde ne. Ale teorie o NWO…
Dale Cooper 25.10.2014 17:30
Dale Cooper
Spi dál. Nevidíš čorta ani když tě kouše do prdele? Ach tak - to by ses musel ohlédnout...
mif 25.10.2014 17:33
mif
Změním to? Nezměním. Hele, mám kamaráda. Ten nežije ničím jiným, než tím, jak nás tady židi škrtí u…
Dale Cooper 25.10.2014 17:39
Dale Cooper
Moje odměna za život, který propůjčuju systému (a sere mě tak, že hledám vhodné lano), jsou informac…
mif 25.10.2014 18:48
mif
A víš, že opravdu víš?
Roker 25.10.2014 18:53
Roker
Vím, že nic nevím. Proto se snažím.
mif 25.10.2014 18:59
mif
Tak s tím bych se ztotožnil, jen me "vydesilo" Tvoje prohlášení, že fanatik Hájek "má pravdu..." ;-)
Roker 25.10.2014 19:10
Roker
Nepřekrucuj. Psal jsem, že po ověření nevidím nepravdu. Pravda je velmi subjektivní pojem a nikdy by…
mif 25.10.2014 19:15
mif
Nevidím důvod proč o Hájkovi tvrdit, že je fanatik. V čem se chová fanaticky? Tím, že prezentuje své…
cejna 25.10.2014 19:35
cejna
Prijmi omluvu, prekrucovat jsem nemel v úmyslu. Jo, tak s tím co jsi napsal, zejmena o subjektivite…
Roker 25.10.2014 19:37
Roker
Omluva se přijímá :beer::-)
mif 25.10.2014 19:44
mif
tu už radši ne.
kmochna 25.10.2014 19:52
kmochna
Uráží tě to "svatá"? Věz, že tento termím v původním významu označuje "silné" jedince. Duchem či čin…
mif 25.10.2014 20:02
mif
ano, uráží. pravda neexistuje.
kmochna 25.10.2014 20:11
kmochna
S touto tezí se ztotožním. Objektivvní pravda je něco jako suchá voda. Oxymoron.
mif 25.10.2014 20:18
mif
tak jako mám podpis na pcp z mého oblíbeného filmu, tak ti i odpovím- budu hlídat v mlhách.
kmochna 25.10.2014 20:26
kmochna
Nějak tak. Jako nejsme schopni chápat objektivitu v globálním měřítku, tak nejsme schopni chápat pra…
mif 25.10.2014 20:36
mif
ano.
kmochna 25.10.2014 20:38
kmochna
Kuš, tady se řeší olej a vy se trumfujete v tom, kdo má menší pravdu.
Prasak 25.10.2014 20:51
Prasak
dám si padáka dle cimrmana, promiň.
kmochna 25.10.2014 20:57
kmochna
Sorry. Ať žije olej!
mif 25.10.2014 21:08
mif
Nemají se lépe ti, co nevědí? Edit: Ajta, zde se řeší olej. No, dneska jsem trochu doléval do motoru…
Dale Cooper 25.10.2014 22:15
Dale Cooper
Motor TDi? :-)
Roker 26.10.2014 00:11
Roker
Nene, benzínová 1,4 od Ford. Čili - Fix Or Repair Daily :))
Dale Cooper 26.10.2014 12:29
Dale Cooper
Nemají se lépe ti, co nevědí? Krátkodobě možná. Z dlouhodobého hlediska to však pro ně může být lik…
Chocholoušek 26.10.2014 06:15
Chocholoušek
Je až podezřelé, kolik chlapů se dokáže bavit o olivovém oleji. poslední
IQ37 27.10.2014 01:41
IQ37

Používám v podstatě jenom ten a u nás v prodejně sýrů mají přímo stáčený, lisovaný z řeckých oliv Stojí 199kč/l (jestli si dobře pamatuju), k tomu vezmu pár archivních sýrů, spojí se příjemné s užitečným a to je pak večer u krbu :-D

Tomu stylu nakupování se nediv, někdy se při nákupech dívej kolem sebe. Jediný dva texty které "českého zákazníka" (bráno v globálním porůměru) zajímají, je název zboží (pokud to nepozná na první pohled) a pak cena, toť vsjo a "všeobecnou chudobou" to opravdu není :-) . Kdyby jsme se naučili nakupovat, tak i ta kvalita potravin bude logicky někde jinde, ale jak se říká "dobré prase, všechno spase" (když si to ani neráčí přečíst a jediné co ho zajímá je "hlavně levně").

U nás se používá i lepší slunečnicový. Hlavné na smažení řízku a květaku, na to je IMHO extra virginu škoda. Navíc tyhle věci udělané na oliváči nechutnají tak dobře. Taky hermelín si nedokážu představit naložený v oliváči, ponevazdž je to škoda a oliváč ma tendenci v ledničce tuhnout a kalit se.

Toto jsou přesně dvě věci na co jej nepoužíváme :-) Když jednou za uherák smažíme, tak ve friťáku (nenasákne to tolik) a jednou jsem nakládal hermoše do oliváče a hnus, normálně to udělalo cucky a nedalo se to skoro jíst... Jinak je ale oliváč super věc. Já jej dávám i sem tam do vany :-D

Extra virgin. Používáme ho relativně hodně, takže bereme obyčejnější, vcelku dobrej je ten z Lidlu, i když by to Brtník nepřežil.
Nedávno jsem vychytal v akci :-[ dresink - olivovej olej s extraktem z bylinek, vzal jsem bazalkovej. Neskutečně krásně voní po bazalce. Škoda, že to normálně stojí asi 400Kč za litr.

- Ja pouzivam olivovy olej skoro stale, jak na vareni tak do salatu, tady to skoro nic nestoji, vetsinou od spanelskych nebo portugalskych vyrobcu, nekdy mistni huile d'olive bio ( vierge extra)
- Arimatizované ma tez naké, ale pouzivam je jen zridka.
[img_6655_117bidcas_400_400_MAX_ac4c8.jpg]

- Tak rizky asi ne :-D
- Nepocitaje v salatech, nebo na bagete pri normalnim smazeni ta chut stejne citit nejde, pri dodrzovani urcitych C° zadrzi kvalitu, tak jak odraz na zdravi o proti jinym low-cost olejum.
- Cerné olivy nemam rad, nechutnaji mi, zelene mam rad plnené parikou nebo ancovickamy.
TiP~ Na teflonové panve, staci jen par kapek.

Nepoužívám, prostě mi nejede a to ani olej a ani samotné olivy.
Připomíná mi chutí/smradem motorový Mogul a když vidím jako to dnes lijí na vše, od "lupení" až po polévku tak se mi dělá zle.
Blbá a relativně drahá "móda" která má asi své opodstatnění jihu a u nás má vládnout klasika, máslo a sádlo.
(i asiati žádné vymačkané "švestky" nepoužívají a u nás takovou svíčkovou omáčku na "oliváči" by asi nežralo ani prase)

Extra virgin, cokoliv jiného nemá smysl brát. A jen na dochucování.
Na smažení je to přímo blbost používat, protože všechno dobré, co má oliváč, se vysokými teplotami ztratí (plus díky nízkému bodu zakouření se rychle přepálí a začne vytvářet karcinogenní látky) a je to pak stejné, jako obyčejný olej. Akorát dražší.
btw já místo slunečnicového používám na smažení řepkový. Slunečnicový má mnohem nižší bod zakouření (tuším už snad kolem 100 stupňů) oproti řepkovému. Nejlepší by byl kokosový ale ten je zase nejmíň zdravý.
Takže řepkový na smažení a vše ostatní olivový.

Oliváč používám extra virgin. Mám rád i olivy. Ale jsou pokrmy a typy příprav kam se nehodí. Ideální je používat suroviny tam kam patřej. Do dieslovýho motoru taky málokdo leje benzín :-). Na smažení třeba řízků používám vlastnoručně vyškvařený sádlo. Ale třeba na takový lehký smažení například kuřecích prsíček máslo v kombinaci s oliváčem. Do zeleninovýho salátu nebo na grilovanou zeleninu se zase sádlo moc nehodí :-D, tak na to leju oliváč....

Rybina mi též vadí, ale dozrávající řepka ani řepkový olej mi nijak nezavánějí a to si myslím, že jsem celkem šňupák. Ono to má své specifické aroma, ale je je to jako bych si stěžoval, že pole, kde dozrává kmín, je cítit kmínem...
Taky jsem kdysi narazil na flašku řepkového oleje, který byl divný. Nejlepší zkušenosti mám s obyčejnou Lukanou.

Akorát mě se*e, jak je těžké se mu vyhnout. Protože se občas rád projedu na kole, je třeba "energetická tyčinka" (alternativně müsli tyčinka) dobrý způsob, jak do sebe neěco dostat. Jenže drtivá většina z nich obsahuje buď umělá sladidla, nebo rozemletý peruánský škůdce, nebo palmový tuk.
Teď mě ale dost potěšily chipsy Bohemia (kupuju je tak 3x do roka) - mají na sobě napsáno, že obsahují jen slunečnicový olej.

Akorát mě se*e, jak je těžké se mu vyhnout.

Právě, skoro nemožné. Pokud člověk dodržuje nějakou kulturu stravování (jíst tak nějak zdravě) v rámci sportu a má omezenou škálu potravin co může a co ne, tak je to skoro nadlidský úkol. Navíc to ty kurvy cpou do šamponů atd. Ale snažím se číst etikety co to dá (což se v ČR moc nenosí, že... :-/ )

To je myšleno jako embargo na kupování výrobků s palmovým olejem kvůlivá drancování Bornea a vraždění orangutanů. Jako zdravotně nebo kosmeticky ten olej nevadí. To dá rozum. Taky se snažím se výrobkům s palmovým olejem vyhejbat i když to je těžký. Nemyslím si, že to něčemu pomůže, ale aspoň pro ten pocit.
Na druhou stranu, když už v něčem doma ten palmovej olej odhalím, tak ten produkt nevyhodím. Tak radikální nejsem.

když už v něčem doma ten palmovej olej odhalím, tak ten produkt nevyhodím.

Taky by to byl logický nesmysl, že. Když už to člověk jednou koupil (přehlídl), tak už to v podstatě "podpořil" a je zcela jedno jestli to doužíváš, nebo vyhodíš... Příště si zapsat do hlavy, nekoupit + nejlépe šířit dál má daleko vyšší hodnotu, než to teatrálně vyhazovat.

Ono to s těmi zdravotními riziky není tak úplně jisté, osobně se snažím držet spíše lokálních surovin, což palmáč prostě není a navíc - při jeho produkci se hledí jen na výnosy, což přináší i různé chemické postřiky (leckdo může namítnout, že banán se bez postřiku taky nedá vypěstovat - vím o tom).

Tak ono je ve finále jedno jestli se kácí deštné prasely na Borneu,nebo v Amazonii či Indonésii, Malajsii atd. Prostě vykácet původní jedinečný biotop a nahradit ho "olejovou palmou" jen proto, že ten olej je na výrobu levnější je prostě prasárna...

voni tam ty lidi taky neco musej zrat

Tak pokud by tam zůstala původní biotop, tak si myslím, že by o žrádlo nouzi rozhodně neměli...

Palmáč je špatnej nejen zdravotně, ale hlavně morálně. Právě kvůli produkci palmáče se likvidují deštné pralesy, ničí se ohromné biotopy a tím dochází k devastaci přírody, která prostě nemá obdoby (ani války nedokázaly zničit tolik hektarů lesů, jako produkce palmového oleje). Já se obvykle chlubím tím, že "sním všechno" - čili nemám výčitky, když kvůli mému talíři chcípne ryba či prase, ale palmáč je moc i na mě.

když už jsme u těch tuků, tak nejlepšejší obal. řízek, co jsem kdy jedl bylo u babičky jako mládě. otlučený starý kastrůlek na plotně, kde se topilo dřívím. velký kus krkovičky doslova utopený v domácím sádle. žraly jsme to bez chleba.

zato dneska škoda mluvit, při těch cenách- ani hranolky si nedělám, abych neslyšel to protivný: lej tam toho míň, víš kolik to stálo? to tam mám na tu pánev plivnout.

kdys jsem experimentovat s landšmítem- se přilepil na tefl. pánev. já su v podstatě vegetarián.

kdys jsem experimentovat s landšmítem

Tohle by nedal ani Google Translator. :-D
Lančmít jsem nikdy neměl rád, jedl jsem to naposledy na školním výletě. Šetřit s olejem za každou cenu je omyl - v menším množství se rychleji přepaluje, což spíš uškodí, než prospěje.

A já souhlasím s M-Polem. Olivák (i extra panenský a ne zrovna levný) smrdí jakousi "zatuchlinou" jak několik let pohřbený pes. Zkoušel jsem několikero druhů a proveniencí, je to všecko stejné. A řepkáč? I zde se ztotožňuju - podobně jako výše, ale místo psa si dosaďte leklou rybu. Co taky chcete, když je olej primárně určen k mazání závitořezů? Na slunečnicovém jsem vyrostl a používám běžně. Je na trhu něco z trifidů ]:)?

Olivák (i extra panenský a ne zrovna levný) smrdí jakousi "zatuchlinou" jak několik let pohřbený pes.

Tak ono tvarůžky nebo romadur taky nevoní po fialkách a jak je dobrý... :-D Neumím si představit pokapat si salát s rajčaty,mozzarelou a bazalkou slunečnicovým olejem... Takže je to víceméně o chutích, vůních a prioritách, než že by byl špatný nebo tak ;-)

Práce mi nevadí (ne že bych ji ale zbožňoval :-D). O bazalce jsem to dlouho nevěděl (zřejmě proto, že jsem ji do té doby v hubě neměl), než mi před lety dobrák strýc "podstrojil" maso na bazalkových lístcích. Přál bych ti vidět ty ksichty okolo, když mi opuchla čuňa a začal jsem lapat po vzduchu ]:). Kopr je poněkud mírnější, po něm pouze chrchlám...

Tak to bude silnější verze alergie, mě jenom vyskákaly fleky. Na penicilin jsem měl jako děcko alergii fest a teď nevím, nikdy mi ho nikdo nedal (ani jsem nepotřeboval, bohudík) a ani zkoušet nechci :-)

S tou prací taky tak, sice někdy je kopr,, ale to má asi každý... Jak se u nás říká, když se nechce, toje horší, jak když nemožeš :-D

Já mám něco podobného, ale oproti tobě asi docela "soft". Jablka. Sežeru jablko, mám je rád, chutnají mi. Za chvíli mě svědí v krku, v uších že bych se z toho posral. Za chvíli je to pryč a dobrý. Takže jablka spíš tekutá, calvados a tak.
I když jednou jsem se napil nějaké té ochucené vody, příchuť pampeliška, mateřídouška nebo nějaká jiná kytka, žádná sladidla ani cukr, zkrátka nápoj pro anorektičky. Myslel jsem, že chcípnu! Sevřel se mi krk a taková podivná bolest šla z hrudě do krku. Musel jsem si dát panáka a to bylo zase dobře.

Že je extra virgin něco na způsob 100% bavlna, s tím souhlasím. O samotné kvalitě to neřekne nic. V podstatě jen o výrobním procesu - tedy, jaký by měl být.
Osobně mám trochu problém s uznáním nezávislosti Dtestu. Já si Idu Rozovou (zakladatelku) ještě pamatuji z Dikobrazu a tam tedy, podle mě a co jsem od ní v Dikobrazu četl, nezávislá nebyla. Tedy - jsem ovlivněný osobou-zakladatelkou Dtestu a vím, že po dvaceti letech už může být vše jinak, protože Dtest není a nebyla jenom Rozová, ale tak jako tak pro mě nakonec vychází rovnice: Extra virgin == 100% bavlna == Dtest. Nevyberu si.

Změním to? Nezměním.
Hele, mám kamaráda. Ten nežije ničím jiným, než tím, jak nás tady židi škrtí u krku, utahují šrouby, odposlouchávají nás na hajzlu, lejou do vody sajrajty abychom neměli děti a podobně. Každá rozkopaná ulice je naschvál spáchaný židy na našem národě, každé zdražení rohlíku o desetník taky. A tak dále.
I kdyby měl z poloviny pravdu - pak co? Máme sedět a užírat se tím, jak nám vládnou nevolené elity? Hulákat po tramvajích, že lidi jsou hovna, co se nepůjdou bránit a podobně? Ustavovat další a další politické strany se zisky 0,04%?
Možná je můj pohled na to špatný, ale prostě takový je.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru