Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem škoda felícia -tajomný prolém

Zdravim vas dievcata a chlapci. mame problem s nasou 98´feliciou. este ked sme mai zimne gumy si manzel vsimol,ze ak je auto v "zabere" pri rychlosti nad 100km/h tak mu nenormalne vibruje cele vozidlo + nohy na podlahe. boli sme prezut na letne - problem pretrvava.kolesa boli niekolkokrat vyvazovane,prehadzovane,ziadna zmena.klby,naprava,capy...vsetko ok. menili nam puzdierko riadenia, ziadna zmena. menili prevodovy olej - ziadna zmena.napokon zistili,ze je potrebne vymenit vybity silonblok.manzel isiel do prace a volal,ze stale ten tajomny problem nieje odstraneny,ze je tam zmena,ale nic moc. skratka prejde cca.1OOkm, auto pride do zaberu na dialnici pri predbiehani a znova to vibruje. to vam normalne sa trasu nohy na podlahe,rezonuje okno otvorene...mate podobnu skusenost? rozmyslali sme,ze ci nieco nieje niekde uvolnene,ale zevraj je vsetko ok. ze rozvody s tym nesuvisia. moze ist o chybu v agregate? zle nastavene ventily? alebo kde asi hladat problem?poradte,lebo uz sme dali asi 100€ na servis a vzdy na prd. je tam zmena,ale nieje to dobre.

Předmět Autor Datum
Auta se řeší zde -----------------> http://kutilska.poradna.net/ Tady se jen kecá.
Dale Cooper 16.06.2014 20:00
Dale Cooper
vsak mozme pokecat aj o tomto :D
janka28 16.06.2014 21:46
janka28
pri rychlosti nad 100km/h to je jasný, to auto se třese strachy...…
jirka44 16.06.2014 20:52
jirka44
Nebo je mu zima. Jak to jede rychleji, tak to fouká a autu je zima.
Dale Cooper 16.06.2014 20:56
Dale Cooper
ále ba :)
janka28 16.06.2014 21:46
janka28
Co geometrii? tu měřili?
icepower32 16.06.2014 20:58
icepower32
no ano, ze naco,lebo vraj je to v poriadku,ak sme neburali a netrafili vytlk,tak je to ok
janka28 16.06.2014 21:45
janka28
chlapci,cakala som kreativnejsie odpovede....to ste mi moc nepomohli.... :)
janka28 16.06.2014 21:47
janka28
Nediv se, sem chodíme jen my, dementi. Ti chytří (kurelaa = Radek) už ne, nelíbí se jim tady.
Dale Cooper 16.06.2014 21:51
Dale Cooper
No treba na diskuzi cekala "holka jedna hloupa", ze se s ni nekdo pobavi k tematu, ale jak je videt,…
Radek 16.08.2014 12:54
Radek
tak sis tu zase zaonanoval a je ti líp.
lední brtník 16.08.2014 15:12
lední brtník
Ono když hledáš radu na debatkách, tak je to těžký. Takové Škoda forum je pro toto ideální. A jak si…
icepower32 16.06.2014 22:20
icepower32
na Slovensku mame "nadherne cesty" :) ale nie, jasne,ze som netrafila dieru a ani obrubnik a ani nic…
janka28 17.06.2014 19:35
janka28
Proc by to bylo tezky? Tezky je to jen s timto osazenstvem. I na debatach se prece nahodi tema a deb…
Radek 16.08.2014 12:55
Radek
Asi se nechám převézt k tobě na léčebnu. U nás není taková prdel. Kontakt s tebou (přes zeď) mi bude…
IQ37 16.08.2014 18:18
IQ37
na debaty chodí lidi debatovat, já si sem chodím odpočinout. V poradnách se vyskytují profíci, schop…
touchwood 16.08.2014 18:20
touchwood
Co ložiska? Horní uložení tlumičů?
Dale Cooper 16.06.2014 21:50
Dale Cooper
A dělá to opravdu jen při rychlosti nad 100km/h? Dělá to i na čtvrtý rychlostní stupeň, nebo jen na…
afroman 16.06.2014 22:57
afroman
ano, iba nad 100km/h a zvacsa len pri 5 stupni. zacalo to ako pisete - z nicoho nic. vacsinou to zac…
janka28 17.06.2014 19:24
janka28
lebo uz sme dali asi 100€ na servis a vzdy na prd. Je tam zmena, ale nie je to dobre. Tak to je nem…
blue5 16.06.2014 23:50
blue5
Hmm, super odpověď. Najdou se i zachovalé kousky co mají cenu třeba 25 tis (Kč samozřejmě pro ty pom…
afroman 17.06.2014 00:47
afroman
Nediv se, sem chodíme jen my, dementi
blue5 17.06.2014 09:34
blue5
presne tak! nase ma minimum hrdze, nenajazdenych ani 200 000km,po motoristickej stranke by malo jazd…
janka28 17.06.2014 19:25
janka28
1OOkm 100€ Už deset minut tu dumám, jakým hnutím mysli může někdo napsat písmeno "O" místo nuly a…
Moas 17.06.2014 08:32
Moas
V dřevních dobách počítačových se to dalo vysvětlit návyky uživatelů, užívajících dříve psací stroje…
Kurt 17.06.2014 09:42
Kurt
Ano, sám jsem na takovém psacím stroji odstudoval... leč nemyslím, že je nás takových mnoho.
Moas 17.06.2014 11:19
Moas
tak prepacte, O mam pod 0.
janka28 17.06.2014 19:38
janka28
zeby som splasena zenska? :D mame klasiku 1.3 benzin.
janka28 17.06.2014 19:40
janka28
Fajne, som netusil, ze raz budeme na debatach mudrovat nad tajomnou feldou. Dnes som prvy den na ryz…
fleg 17.06.2014 11:49
fleg
tie bloky boli naozaj vytrepane,polosy,capy atd. vsetko je ok. robi to zvacsa po preradeni na 5 a ak…
janka28 17.06.2014 19:32
janka28
robi to zvacsa po preradeni na 5 a ak je auto v zabere,ak potrebujete nahle zvysit rychlost napr. n…
Moas 18.06.2014 05:46
Moas
tak idete 100km/h a pred vami kamion, tak to vytiahnete na 120km/h a vtedy pri zvysovani rychlosti t…
janka28 18.06.2014 07:43
janka28
Ono by bolo hlavne fajn ujasnit si pojmy vs dojmy. Na jednom mieste pises, ze zavada sa prejavi po p…
fleg 18.06.2014 08:32
fleg
najprv to bolo po prekroceni 100km/h, po vymene silonov sa to sice zlepsilo, ALE prejavi sa to po pr…
janka28 18.06.2014 15:32
janka28
Jestli se tam nakonec jenom nehrnou podběhy... :-)
Zarniwúp 17.06.2014 19:33
Zarniwúp
ano, je to stare auto,ale vezmite si take herecky, tiez maju cez 40 a vyzeraju na 30 :)
janka28 17.06.2014 19:36
janka28
No tak jsem to nemyslel, že je to staré auto. :-)
Zarniwúp 17.06.2014 20:06
Zarniwúp
No, jenže ony ty herky mají ve skutečnosti dvacet. :-)
IQ37 18.06.2014 23:58
IQ37
Jednou jsem něco podobného zažil, byla to kombinace prasklé indikační žárovky a brutálního podstavu…
touchwood 16.08.2014 14:58
touchwood
chlapci....bola to prevodovka, konkretne 5 prevod.stupen, vylomene z jednej suciastky. preto to robi…
janka28 17.08.2014 20:54
janka28
No vidis, keby si sa riadila mojou radou, ze mas Feldu dostat na 100km/h na stvorke, tak by sme sa k… poslední
fleg 17.08.2014 21:30
fleg

No treba na diskuzi cekala "holka jedna hloupa", ze se s ni nekdo pobavi k tematu, ale jak je videt, tak ti inteligentni to jaksi neumi.
Uz nekolikrat jsem ti kanclkrysko neco rikal, seres na to, tak ja tiez. Jinak uz ponekolikate tady pisu (ted naposled), ze nejsem kurelaa, ale ted uz musim priznat, ze vim kdo to je. Uz to nejakou dobu vim. Na rozdil od vas tady jako jeden z mala vystupuju pod svym jmenem od zalozeni a kdyz pisu obcas na poradnu, pokazde se podepisuju radek ban a je mne jedno, co tady vysmejdi vasi soplpsi za data. Zatim nevim, kdo je chocholousek, beznyuzivatel a jeste jedna prezdivka, kterou nesnasite, ale ted si ji nevybavim a hledat to nebudu.

Ja jsem nikdy nerekl, ze se mne tady nelibi, ja jen nemam rad namistrovany dementy. Dokonce se mne libi tady ty radoby chytry slusnaky srat, protoze se pak jako vosicky sletite na jedno tema a pichate a pichate, ale porad vedle. Staci se pak podivat na vase "guru", kteri v prvni odpovedi tazatele urazi, viz treba "preslusny" zabak pred par dny. Co jsem si ted v rychlosti vsiml.

Ten sasek ani nevi, komu pise, ale je to pro nej decko jen proto, ze nezastava stejny pozadavek na mobil jako zabacek.

Ono když hledáš radu na debatkách, tak je to těžký. Takové Škoda forum je pro toto ideální. A jak si můžete být jistá že jste netrefila díru? Dyť je skoro zázrak, když nějakou během jediného km na českých silnicích nevymetete. Kor u starého, prorezlého auta je ta geometrie mnohem víc náchylnější než u novějších aut.

A dělá to opravdu jen při rychlosti nad 100km/h? Dělá to i na čtvrtý rychlostní stupeň, nebo jen na pětku? Rozvody s tim opravdu nesouvisí, ani nastavení ventilů. Začalo to dělat zničeho nic, nebo se to postupně zhoršovalo, nebo od nějaké opravy?

1OOkm
100€

Už deset minut tu dumám, jakým hnutím mysli může někdo napsat písmeno "O" místo nuly a vzápětí napíše tutéž číslovku, ale s nulama...

Jinak k problému - už to začíná vypadat, že budete muset nazdařbůh měnit všechno možné a byť vám přeji úspěch, tak je možné, že do oprav vrazíte jednou tolik, než jakou má to auto hodnotu. Máte motor klasiku 1.3 benzin? Nebo nějakou těžkou VW hajtru?

Fajne, som netusil, ze raz budeme na debatach mudrovat nad tajomnou feldou.
Dnes som prvy den na ryzovke a mam kreativne myslenie, takze skusim vylovit nieco z mojej minulosti, kedze som studoval strojarinu.
Pomerne obsiahly popis problemu, ale stale mi tam chyba par veci.
Podla popisu dojde pri vyssej rychlosti k vibracii nejakeho pohybliveho elementu. Prave tu by bolo dobre vediet, ci to suvisi s rychlostou vozidla alebo otackami motora, pripadne prevodovym stupnom.
Na 4 by felda mala dat snad tu stovku, takze pozorovat, co to robi na 4, co spravi preradenie na 5 stupen. Skusal by som este tocit motor do otaciek aj na inych stupnoch, ak sa problem neprejavi mozeme vylucit motor, ventily, rozvody a pod a venovat sa priamo polosoiam, respektive kolesam. Podla popisu by to vyzeralo naozaj na loziska, pripadne capy, silent bloky ste napriklad menili zbytocne tie s trasenim nemaju mat co spolocne podla popisu.
Je to naozaj zaujimava vec, vzhladom na vek auta by som to hodil niekomu do dielne, ked je zvedavy nech sa s tym hra, ak nie tak predat na suciastky.

tie bloky boli naozaj vytrepane,polosy,capy atd. vsetko je ok. robi to zvacsa po preradeni na 5 a ak je auto v zabere,ak potrebujete nahle zvysit rychlost napr.na dialnici. a zacina to po prejazdeni 100km trasy,akoby sa tam nieco nahrialo alebo co. neviem, mechanik to mal na kanaly,ze vsetko je ok,ze netusi,co to moze byt. samozrejme, chapem,ze vek zohrava rolu,ale predsa len...dovod tam musi byt,resp.pricina tohto javu. auto nebolo nikdy extremne vytacane,co sa otacok tyka. nie je ani vyjazdene.

robi to zvacsa po preradeni na 5 a ak je auto v zabere,ak potrebujete nahle zvysit rychlost napr. na dialnici

Tedy chtěl bych vidět Felicii 1.3 jak dokáže "náhle zvýšit rychlost" po přeřazení na pětku.

Jinak ještě se zeptám - ten problém se objeví skokově a nebo vibrace začínají od slabounka a postupně zesilují?

tak idete 100km/h a pred vami kamion, tak to vytiahnete na 120km/h a vtedy pri zvysovani rychlosti to zacne.ak spomalite znova na 100km/h a menej ,tak to prestane. neviem, je to sice Felicia 1.3 ,ale neviem,preco podcenovana :) kludne moze jazdit 120km/h, ale naco? ak ju nebudeme prehanat,este pojazdi.

najprv to bolo po prekroceni 100km/h, po vymene silonov sa to sice zlepsilo, ALE prejavi sa to po prejdeni cca.100km a znova pri rychlosti nad 100km/h, to je samozrejme diskutabilne,ten problem tam je a zatial nikto nam neporadil,na co sa zamerat. skratka tam nieco neladi a nevieme, v ktorej casti auta hladat problem,kedze zjavne zavady su odstranene a veci tikajuce sa riadenia a kolies su v poriadku. naozaj by som nerada dala cele auto rozobrat a zlozit znova, len ma zaujimal nazor vacsiny, ci niekto sa s niecim podobnym nestretol.ja chapem,ze ma svoj vek,ale je naozaj v dobrom stave,nikdy ziadne zavady velkeho rozsahu, nie je vyjazdena ani nic podobne,len skratka teraz sa nieco deje a nevieme to odstranit. skusili sme tri rozne servisy,vsade rovnaka odpoved - nijaka chyba sa nenasla,vymenili sme prevodovy olej, skuste....vymenili sme jeden silon, skuste, bolo zle puzdierko riadenia -skuste. a skusame a uz naozaj je to na nervy,ked to nejazdi ako ma.a mechanik s rokmi praxe len tape a hlada a stale nevie, tak nech vrati vyucny ist :) pol dna auto na kanaly a nic nevyriesene.

Jednou jsem něco podobného zažil, byla to kombinace prasklé indikační žárovky a brutálního podstavu oleje. Auto se při vyšším výkonu přidíralo.

Jinak bych preventivně poměnil ložiska, je dost možné, že se vada projevuje až při vyšších rychlostech (ložisko se zahřeje a přestane správně fungovat).

chlapci....bola to prevodovka, konkretne 5 prevod.stupen, vylomene z jednej suciastky. preto to robilo iba na 5tke a pri zabere a nad 100km/h atd.atd. povazujte tuto debatu za uzatvorenu :) dakujem za pochopenie, nabuduce kliknem rovno do poradne, uz budem vediet. pekny vecer.

No vidis, keby si sa riadila mojou radou, ze mas Feldu dostat na 100km/h na stvorke, tak by sme sa k tomu dostali uz predtym, pretoze by sa ukazalo, ze na 4 to nerobi, otackami to nebude, rychlostou to nebude, takze by sa logicky ponukal zaver, ze problem je s 5.prevodovym stupnom.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru