Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Tabletky proti jet lagu

Při přeletu přes několik časových pásem se musí tělo vypořádat se změnou biorytmu (hodiny chybí nebo přebývají), chvíli to trvá a člověk je jak pytlem praštěný. Hodilo by se přechodné období maximálně zkrátit.

Existuje něco účinného, máte s tím někdo zkušenosti?

Předmět Autor Datum
Je to asi hodně individuální .. hodně se zmiňuje melatonin, ale ten mi loni při přeletu 9 časových p… nový
marekdrtic 13.01.2014 08:46
marekdrtic
Díky za zkušenosti. Spoléhám trochu na to, že nechodím do práce a můžu spát kdykoliv. Jít spát o půl… nový
L-Core 13.01.2014 09:31
L-Core
U mě na tom asi měl svůj podíl i dost velkej tlak před odletem a hlavně při pobytu v USA spojený s v… nový
marekdrtic 13.01.2014 14:36
marekdrtic
Jedeš zase na tu soutěž? :-) nový
Niko Bellic 13.01.2014 14:58
Niko Bellic
jj :-) nový
marekdrtic 13.01.2014 15:06
marekdrtic
A co všechno jsi na svém přístroji vylepšil? Nebo jedeš s něčím novým? Pokud to není tajné know-how.… nový
Niko Bellic 13.01.2014 15:09
Niko Bellic
no, když už jsi na to narazil, na rovinu - zatím to nechci veřejně vyzrazovat .. za čtyři měsíce už… nový
marekdrtic 13.01.2014 15:25
marekdrtic
Jasné.. Tak ať se opět daří. :-) nový
Niko Bellic 13.01.2014 15:33
Niko Bellic
Též jsem zvědav. nový
Prasak 14.01.2014 06:01
Prasak
Tu mozes, od nas sa nevynasa;o). Zhasnite tie kamery. nový
fleg 14.01.2014 08:35
fleg
Spíš zhasni Google :-) nový
albru123 14.01.2014 14:13
albru123
Taky přeju hodně štěstí ... co to sleduji, tak to máš dost těžký se vůbec někam dostat. Ale věřím že… nový
albru123 14.01.2014 14:17
albru123
Co mám zkušenost, tak třeba lidé, co pracují na směny s tím mají mnohem menší problém, než lidé, co… nový
Roker 13.01.2014 09:07
Roker
Mně to s věkem trochu problémy začíná dělat, před 15 lety mi to bylo skoro jedno. Práškama však se n… nový
oldsoft 13.01.2014 14:08
oldsoft
Huh, me by ani nenapadlo neco takovyho resit. Pred vic jak 5 rokama jsem byla na 3 tydny v Americe a… nový
merlouska 13.01.2014 14:49
merlouska
Az budu vetcha starenka, tak to mozna uz problem bude Proto se ptám :-( nový
L-Core 13.01.2014 15:39
L-Core
Ale fakt je, ze muj biorytmus je znacne nepravidelny, To mi vykládej, práce na tři směny, do postel… nový
Prasak 14.01.2014 06:03
Prasak
Marek je na Melatonin moc mladej;-). Mě a mým kolegům co lítaj přes velkou louži často Melatonin už… nový
jirka44 13.01.2014 18:55
jirka44
To je podľa mňa zvyk. Hlavné je hneď nabehnúť na normálny biorytmus. Tak, že budeš hlavne vstávať v… poslední
14.01.2014 18:43

Je to asi hodně individuální .. hodně se zmiňuje melatonin, ale ten mi loni při přeletu 9 časových pásem skoro vůbec nepomohl. Spíš mám pocit, že to snad celé i zhoršil :-) .. po příletu do ČR (letěl jsem do USA, takže cesta tam - na západ - byla úplně v pohodě, cesta nazpátek mě skoro zabila) jsem prožil první tři dny v posteli v bolestech hlavy. Polovina lidí, se kterými jsem tam letěl, to přežila v rámci možností, polovina dopadla jako já.

Hlavně ale v letadle nebrat žádný prášky na spaní, málo kyslíku + povrchní dýchání v kombinaci s barbiturátama může být vražedná kombinace.

U mě na tom asi měl svůj podíl i dost velkej tlak před odletem a hlavně při pobytu v USA spojený s velkým spánkovým deficitem - po příletu to bylo tak, že jsem přijel domů asi o půlnoci, následující den jsem se vzbudil asi kolem poledne, ve 14:00 jsem opět padnul do postele, probudil jsem se v 18:00 .. po čtyřech hodinách jsem zase usnul, probudil jsem se asi v 10:00 následujícího dne .. a do pořádku se to dalo až po třech dnech. No za čtyři měsíce mě to čeká znova, tak jsem na to zvědavej :))

Ne, pokud budeš mít dostatek spánku před cestou a nebudeš každej den ponocovat tam, tak si myslím, že se není čeho bát a tak hrozný, jako u mě, to nebude..

Co mám zkušenost, tak třeba lidé, co pracují na směny s tím mají mnohem menší problém, než lidé, co mají zavedený jeden režim, vstávají a chodí spát plus mínus ve stejnou hodinu.
Spíš si myslím, že než prášky, tak pokud to člověk ví dopředu, dá se to trochu zmírnit rozhozením biorytmu předem podle toho, kam člověk letí = jít spát dřív nebo později nekolikrát za sebou podle toho jestli člověk letí s časem nebo proti němu.

Mně to s věkem trochu problémy začíná dělat, před 15 lety mi to bylo skoro jedno. Práškama však se necpu, potřebuji-li mermomocí jít spát (z mého pohledu) brzo, pomůžu si trochou alkoholu. Jinak po těch cestách letadlem bývám tak umlácenej, že usnu prakticky ihned.
Nejvíce rozházený čas mám tak od 3. dne v cizině, cítím to tak týden (naposledy v listopadu v Japonsku). Návrat do vlastního času je o něco lepší.

Huh, me by ani nenapadlo neco takovyho resit. Pred vic jak 5 rokama jsem byla na 3 tydny v Americe a nejaky jet lagy jsem vubec neresila a ani jsem s nima problem nemela. Dycky jsem se proste jednu noc vyspala a bylo to ok.
Ale fakt je, ze muj biorytmus je znacne nepravidelny, takze telo je asi zvykly a zatim se jeste prizpusobi vsemu. Az budu vetcha starenka, tak to mozna uz problem bude :-D

Marek je na Melatonin moc mladej;-). Mě a mým kolegům co lítaj přes velkou louži často Melatonin už mnohokráte "zachránil život". Je pravda, že směrem tam, se člověk líp chytí nežli po návratu domů, ale s Melatoninem (3mg) se to dá směrem tam srovnat během jednoho dne, po návratu do třech dnů. Opravdu vyzkoušené několika lidmi a mnoha přelety. Nesmí se udělat to, že člověk po návratu podlehne a usne v blbou dobu.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru