Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Tabletky proti jet lagu

Při přeletu přes několik časových pásem se musí tělo vypořádat se změnou biorytmu (hodiny chybí nebo přebývají), chvíli to trvá a člověk je jak pytlem praštěný. Hodilo by se přechodné období maximálně zkrátit.

Existuje něco účinného, máte s tím někdo zkušenosti?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Je to asi hodně individuální .. hodně se zmiňuje melatonin, ale ten mi loni při přeletu 9 časových p…
marekdrtic 13.01.2014 08:46
marekdrtic
Díky za zkušenosti. Spoléhám trochu na to, že nechodím do práce a můžu spát kdykoliv. Jít spát o půl…
L-Core 13.01.2014 09:31
L-Core
U mě na tom asi měl svůj podíl i dost velkej tlak před odletem a hlavně při pobytu v USA spojený s v…
marekdrtic 13.01.2014 14:36
marekdrtic
Jedeš zase na tu soutěž? :-)
Niko Bellic 13.01.2014 14:58
Niko Bellic
jj :-)
marekdrtic 13.01.2014 15:06
marekdrtic
A co všechno jsi na svém přístroji vylepšil? Nebo jedeš s něčím novým? Pokud to není tajné know-how.…
Niko Bellic 13.01.2014 15:09
Niko Bellic
no, když už jsi na to narazil, na rovinu - zatím to nechci veřejně vyzrazovat .. za čtyři měsíce už…
marekdrtic 13.01.2014 15:25
marekdrtic
Jasné.. Tak ať se opět daří. :-)
Niko Bellic 13.01.2014 15:33
Niko Bellic
Též jsem zvědav. nový
Prasak 14.01.2014 06:01
Prasak
Tu mozes, od nas sa nevynasa;o). Zhasnite tie kamery. nový
fleg 14.01.2014 08:35
fleg
Spíš zhasni Google :-) nový
albru123 14.01.2014 14:13
albru123
Taky přeju hodně štěstí ... co to sleduji, tak to máš dost těžký se vůbec někam dostat. Ale věřím že… nový
albru123 14.01.2014 14:17
albru123
Huh, me by ani nenapadlo neco takovyho resit. Pred vic jak 5 rokama jsem byla na 3 tydny v Americe a…
merlouska 13.01.2014 14:49
merlouska
Ale fakt je, ze muj biorytmus je znacne nepravidelny, To mi vykládej, práce na tři směny, do postel… nový
Prasak 14.01.2014 06:03
Prasak
To je podľa mňa zvyk. Hlavné je hneď nabehnúť na normálny biorytmus. Tak, že budeš hlavne vstávať v… poslední
14.01.2014 18:43

Je to asi hodně individuální .. hodně se zmiňuje melatonin, ale ten mi loni při přeletu 9 časových pásem skoro vůbec nepomohl. Spíš mám pocit, že to snad celé i zhoršil :-) .. po příletu do ČR (letěl jsem do USA, takže cesta tam - na západ - byla úplně v pohodě, cesta nazpátek mě skoro zabila) jsem prožil první tři dny v posteli v bolestech hlavy. Polovina lidí, se kterými jsem tam letěl, to přežila v rámci možností, polovina dopadla jako já.

Hlavně ale v letadle nebrat žádný prášky na spaní, málo kyslíku + povrchní dýchání v kombinaci s barbiturátama může být vražedná kombinace.

U mě na tom asi měl svůj podíl i dost velkej tlak před odletem a hlavně při pobytu v USA spojený s velkým spánkovým deficitem - po příletu to bylo tak, že jsem přijel domů asi o půlnoci, následující den jsem se vzbudil asi kolem poledne, ve 14:00 jsem opět padnul do postele, probudil jsem se v 18:00 .. po čtyřech hodinách jsem zase usnul, probudil jsem se asi v 10:00 následujícího dne .. a do pořádku se to dalo až po třech dnech. No za čtyři měsíce mě to čeká znova, tak jsem na to zvědavej :))

Ne, pokud budeš mít dostatek spánku před cestou a nebudeš každej den ponocovat tam, tak si myslím, že se není čeho bát a tak hrozný, jako u mě, to nebude..

Huh, me by ani nenapadlo neco takovyho resit. Pred vic jak 5 rokama jsem byla na 3 tydny v Americe a nejaky jet lagy jsem vubec neresila a ani jsem s nima problem nemela. Dycky jsem se proste jednu noc vyspala a bylo to ok.
Ale fakt je, ze muj biorytmus je znacne nepravidelny, takze telo je asi zvykly a zatim se jeste prizpusobi vsemu. Az budu vetcha starenka, tak to mozna uz problem bude :-D

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru