Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Česko, země úspěšných!

Co Vy na to?

Česko je země, kde úspěšní nemají zájem řešit problémy neúspěšných a už vůbec ne zájem se s nimi o úspěch dělit. Naopak požadují, aby neúspěšní mohli být ještě více vytěžení ve prospěch úspěšných. Velkým problémem však je, že valná většina úspěšných se za úspěšné považuje jen proto, že se porovnávají s neúspěšnými a měně úspěšnými, protože porovnání s těmi opravdu úspěšnými by jim přivodilo nervový šok a neklidný spánek. zdroj

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Vážení diskutujúci, svoj názor som už prezentoval vyššie a po reakciách niektorých "zabednencov" ešt…
pme 13.01.2014 22:17
pme
Pme, ale to co popisujes na zaciatku je tu uz tisicrocia. Vzdy to predsa tak bolo, ze narod, ci risu…
fleg 14.01.2014 08:15
fleg
Souhlas, podepisuji! nový
Dale Cooper 14.01.2014 17:23
Dale Cooper
Paní Semelová má všechny chudé přesně spočítané. http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/o-porusovani-lids… poslední
vlk56 31.01.2014 23:15
vlk56
Opäť sa potvrdilo staré známe: "Sýty, hladnému neverí..." Nikto z Vás (ani ja) ste nikdy hladní neb…
pme 14.01.2014 11:30
pme
Roker tu bude psát pořád ty své žvásty a předhazovat ti něco, co jsi nikdy neřekl. Pro něj, když máš…
Chocholoušek 14.01.2014 12:12
Chocholoušek
Tak a co kdybychom se Chocholoušku, pme, L-Pole, atd. přesunuli už konečně od hodnocení současnosti,…
Roker 14.01.2014 12:50
Roker
Vždyť je kravina, aby všichni byli bohatý, tak to není ani v nejvyspělejších zemích. ALe třeba Němci…
GTS 14.01.2014 13:56
GTS
podle mýho mnohem pracovitější No už jsem nechtěl na nic tady reagovat, ale to mi nedá. Zajeď si ta… nový
M-Pol 14.01.2014 14:40
M-Pol
Já s nima dělal, nejvíce byli šokováni z toho, kolik tady na jednoho pracujícího připadá různých man… nový
karel 14.01.2014 14:55
karel
Je to možný, já tam nepracuju, jen jsem tak slyšel od známých, že je to tam dost přísnější, ale za p… nový
GTS 14.01.2014 15:05
GTS
... ale za poctivou práci jsou dobrý peníze. Pokud vím, tak minimální mzda je tam 8,5 eur na hodinu… nový
Chocholoušek 14.01.2014 15:29
Chocholoušek
Co to kecáš? :-D nový
GTS 14.01.2014 16:06
GTS
Chtějí to zavádět, nebo čerstvě, velmi čerstvě, zavedli. Fakt je, že v Německu minimální mzdu dosud… nový
Zarniwúp 14.01.2014 16:15
Zarniwúp
Poctivá práce? Vždyť ti parchanti si nedokáží stát ani za svou pověstnou německou kvalitou. Stroje z… nový
Prasak 14.01.2014 20:34
Prasak
Takový systém zatím (už) neexistuje kvůli materialistické konzumní společnosti. Veškeré snahy o změn…
Chocholoušek 14.01.2014 14:04
Chocholoušek
Veškeré snahy o změnu byly zatím vždy smeteny díky těm, co změnu nechtějí a stávající systém jim max… nový
Niko Bellic 14.01.2014 14:54
Niko Bellic
Už jsem ti psal, aby ses do mě nesral, když absolutně nechápeš, o čem je řeč! Ty jsi fakt vymaštěný.… nový
Chocholoušek 14.01.2014 15:09
Chocholoušek
Zkus napsat něco k tématu.. Třeba to co podle tebe nechápu.. nový
Niko Bellic 14.01.2014 15:13
Niko Bellic
To bych napřed musel vědět, co vlastně chápeš. K tématu jsi zatím nenapsal absolutně nic. Očividně t… nový
Chocholoušek 14.01.2014 15:21
Chocholoušek
Napsal, na začátku. A spoustu dalšího ve vláknech před volbami, kde se také objevilo spoustu odlišný… nový
Niko Bellic 14.01.2014 15:30
Niko Bellic
Nikoli! K tématu jsi nenapsal ani ťuk. Asi ti dělá problém porozumět psanému textu, což je problém d… nový
Chocholoušek 14.01.2014 15:47
Chocholoušek
Takže nejsi schopen diskuze.. Ok. nový
Niko Bellic 14.01.2014 16:04
Niko Bellic
Základní nepodmíněný příjem se tu už probíral. Když zahrabeš ve starších diskuzích, určitě to najdeš… nový
Zarniwúp 14.01.2014 15:25
Zarniwúp
Pme, kde preboha zijes? Mozes ma zoznamit s tymi hladnymi rodinami, pripadne ozrejmit ako sa do take… nový
fleg 14.01.2014 20:59
fleg
Taky bych ty lidi rád viděl... Měl jsem jednu kolegyni, skuhrala, jak nemá prachy a kdesi cosi. Že n… nový
Dale Cooper 14.01.2014 22:03
Dale Cooper
Pěkně se to rozjelo. S citátem v úvodním postu (respektive s tím, že je pravdivý) souhlasím. Problé… nový
L-Core 14.01.2014 22:08
L-Core
Problémem našeho postkomunistického kapitalismu je nepoctivost. Mno, spíš, že je k tomu nutí okolno… nový
Rce 15.01.2014 01:38
Rce
Mladým (nechci, aby to vyznělo nějak pejorativně) fanatickým obdivovatelům a zastáncům čistého kapit… nový
Niko Bellic 15.01.2014 09:40
Niko Bellic
Vsetko je to o ludoch. Mozes mat aj kakavkovonebickovy zakon, pokial mas blbych ludi furt budu probl… nový
fleg 15.01.2014 10:33
fleg
No vždyť ano, lidé si stěžují, že jsou u nás zákony složité a obsáhlé se spoustou novel.A je se čemu… nový
Roker 15.01.2014 11:10
Roker
Bohuzial idealny zakon neexistuje a vsetko sa da zneuzit. Zoberme si ako priklad zakon o policii. Da… nový
fleg 15.01.2014 11:56
fleg
Já také totalitu neobhajuji, píši, proč to u nás pořádně nefunguje. Po '89 se říkalo, že bude potřeb… nový
L-Core 15.01.2014 12:00
L-Core
Vida, takhle se na to musí: http://www.novinky.cz/domaci/324615-vlada-schvalila-vlastni-novelu-sluze… nový
L-Core 15.01.2014 15:33
L-Core
Poslouchal jsem jedním uchem Rusnoka na CT24 a právě nad tímhle kroutil hlavou. Vždyť je ta nezaměst… nový
Zarniwúp 15.01.2014 16:22
Zarniwúp
Nemohu souhlasit s tím, že je nezaměstnanost bičem na neprofesionály. Vemte si třeba horníky, když j… nový
Chocholoušek 15.01.2014 20:17
Chocholoušek
V případě státních úředníků bičem být může. Nikdo nezavře městský úřad a nepřestěhuje do Indie. Ale… nový
L-Core 15.01.2014 21:27
L-Core
Vybírat je z čeho No nech na hlavě. Někteří dnešní mladí (jsem také mlád, ale myslím třeba lidi kol… nový
Dale Cooper 15.01.2014 21:57
Dale Cooper
Vyjeď z Prahy a je to jinak. U nás jsou lidi šťastni, když seženou cokoliv. Za 10 hrubého.. nový
L-Core 15.01.2014 22:08
L-Core
Pravda. Asi si tady lidi myslí, že v Praze nezaměstnanost neexistuje a místo se sežene levou zadní..… nový
Dale Cooper 15.01.2014 22:29
Dale Cooper
Ale existuje, co by ne. Jakýsi rozdíl ale cítím; jak píšeš, o ochotě mládežníků pracovat za 18k hrub… nový
L-Core 16.01.2014 06:42
L-Core
Severni cechy? nový
bahno 16.01.2014 08:56
bahno
Jižní Morava. A zvláště Hodonínsko, tam je to s prací opravdu bídný. Ono na Ostravsku to není o moc… nový
Prasak 16.01.2014 09:30
Prasak

Vážení diskutujúci, svoj názor som už prezentoval vyššie a po reakciách niektorých "zabednencov" ešte musím dodať:
Nikto (alebo som si to nevšimol) neobhajuje komunistov ani nechce návrat komunizmu, snáď len povzdychnutie za určitými istotami, ktoré sme v tom režime mali.

Toto čo sa deje vo svete - tento zkurvený kapitalizmus, kde majetok, a moc vlastní určitá malá skupina ľudí a zvyšok sveta len vykorisťuje, snáď nemyslíte vážne!
Skutočne sa zamyslite nad tým, že túto zem ovládajú mocní tohto sveta, ktorí majú peniaze a tým aj samozrejme moc a diktujú všetkým ostatným, čo tie peniaze a moc nemajú!!!
Ak si myslíte, že takto je to správne, že pár vyvolených sa má dobre a omnoho väčšia časť ľudí zle, že strašne veľa ľudí žije na hranici chudoby, potom asi nie ste v poriadku...

Čím si zaslúžili títo ľudia žiť takto "nedôstojne"? Pretože sa nenarodili v bohatej rodine, pretože nešli študovať na Harward, lebo na to proste nemali prostriedky, apod.?

Ešte raz: čím je dôležitejší napr. doktor oproti tomu "môjmu smetiarovi" ? Iste doktor musel vyštudovať, možno zachraňuje životy ľudí, ale čo ak by takú šancu ísť študovať mal aj smetiar, ktorý bohužiaľ pochádzal zo skromných pomerov? Prečo stále vykrikujete, že každý si zaslúži to čo mu patrí... Kde beriete tú istotu, že kravaťák-manažér-kapitalista si zaslúži 10x vyšší plat ako upratovačka?

Podľa čoho posudzujete, kto si čo zaslúži? Samozrejme sú lumpi, lenivci a trošku menej chápaví - tí sa na rozhodujúce posty do vedenia kapitalistickej firmy nehodia... Chápem...
Ale prečo si "úspešný" podnikateľ vyváža prdel na drahom aute, žije skutočne na vysokej nohe, ale svojim zamestnancom (bez ktorých by nemal nič) dáva minimálnu mzdu?

Ľudia, tím z Vás, ktorí sa svojou usilovnou a poctivou prácou dostali z nuly niekam, úprimne gratulujem (koľko z tých úspešných to je?).

A pre ostatných:

Smrdí Tvoje hovno menej ako moje?

Pme, ale to co popisujes na zaciatku je tu uz tisicrocia. Vzdy to predsa tak bolo, ze narod, ci risu ovladala mala skupina ludi, ci dokonca jeden clovek, to nie je zalezitost kapitalizmu, ale celej nasej kultury uz tisicrocia.
A k tej chudobe...preboha uz prestante. Pocuvam to denne, dokonca aj doma. Ze sme chudobni, lebo sme neboli na dovolenke cez leto napriklad. Pozeram na zenu s jej 20 parmi topanok a 40 kabelkami v skrini, ktora si kupi co chce v obchode a hladna snad nikdy nebola. ZImou netrpi a ze nema vlastne auto? No tak chodi autobusom. A co?
Volame kamosov na chatu a oni, ze nemozu, kupili 4 izbovy byt v BA a si zadlzeni. O mesiac na to idu k moru...wtf? Jak chudoba?
Zapnem TV a tam spravy o chudobe u nas, otvorim net a citam o socialnych sebvrazdach a ako sa tu maju ludia zle.
Zrazu idem okolo Tesca na obed a tam plne parkovisko. Idem okolo Kauflandu a tam tiez. Pridem do Billy a tam ludia vychadzaju s plnymi nakupnymi kosikmi. Pocas sviatkov obchody ako vykradnute, vsade mrte vela ludi.
Idem na pivo a ludia co nie su chopni mi dat za net 9.9/mes tam drbu prachy do automatov a pritom viem, ze nikde nerobia.
Ja sa pytam, kde je ta chudoba? Vies, co viem...v Afrike, v Azii, kde maju ludia casto 3 veci a ziju v chatrci, pripadne nemaju ani tu strechu nad hlavou to je chudoba, ale to co tu zazivame u nas je...ani neviem ako pomenovat. Iste male percento ludi si zije zle, ale od hladu neumieraju a ani od zimy, takze, kde je ten obr problem, ktory sa mi tu neustale podsuva?
Pozorovanim som za tie roky napriklad zistil, ze v krcme nadavaju na zivotne podmienky najviac ludia, ktori sa v zivote najmenej snazia. Typickym prikladom je moj kamos zarabajuci mesacne 2-3k, ale danove ma zasadne na urovni mesacneho platu. Ved on statu nic platit nebude nie? Alebo kopec mojich znamych, co su na uradoch prace a socialnom, ale na pive si od nich vypocujete litanie a tomto "vyjebanom state". Najviac problemovych zakaznikov som zazil takych, ktori mali najhorsiu platobnu disciplinu, Dnes uz viem napriklad odmietnut zakaznika, ktory zacne vymyslat a furt sa mu nieco nepozdava. Ak sa ma niekto opyta na uvod, ci mu nemozem dat net lacnejsie ako 9.9/mesacne prestanem sa s nim bavit. Na 99% s nim totizto budem mat v buducnosti problemy. Nepytajte sa preco, to za tie roky proste viem.
A poviem ti o co je dolezitejsi doktor oproti smetiarovi. Ked budu strajkovat smetiari bude to hrozne, bude tu bordel, smrad a spina. Ale nakoniec sa to vsetko uprace, pretoze keby bolo najhorsie mozeme si to upratat aj sami. Ale ked budes mat vazne chore dieta a budes vediet, ze jediny clovek co ho vie zachranit ma biely plast budu ti nejake smeti ukradnute. A ked ten doktor ochorie a nebude zanho nahrada (co u spickovych lekarov je bezna situacia) zostane ti len sa modlit a verit v Boha. Je ti jasny rozdiel medzi povolaniami?
A ist studovat LF moze ist naozaj aj dieta zo skromnych pomerov, konkretne v BA sa da urcite studovat aj keby za sebou nikoho nemam, pretoze tam nepracuje len ten, co nechce.

Opäť sa potvrdilo staré známe: "Sýty, hladnému neverí..."

Nikto z Vás (ani ja) ste nikdy hladní neboli, čo tu vlastne "hlásate" za názory? Viete čo je to byť hladní?
Poznám veľa obyčajných ľudí, ktorí už nevedia ako zaplatiť nájom, ako zabezpečiť jedlo pre svoje deti...
Vy to naozaj nevidíte (alebo nechcete vidieť) ??? Stále sa radíte medzi tých pár šťastných, ktorým život (osud) naozaj doprial ???
Niektorí - tí menej "odolní" už zo zúfalstva nevedia čo ďalej. Sú samozrejme takí, ktorí už nemajú chuť niečo pre seba spraviť a stávajú sa z nich napokon alkoholici a pod.
Určite sú medzi nimi takí, ktorí si za svoj stav môžu sami, ale drvivá väčšina za to nemôže.
Môže za to systém, ktorí toto umožnil, spoločnosť, ktorá dovolila zlodejom zbohatnúť a tí okrádajú ostatných.

Nechápte ma zle! Nemyslím si, že má byť úplná rovnosť medzi ľuďmi, sú povolania, ktoré musia byť ocenené viac ako tie "podradné".

Hlavne prosím reagujte na pôvodný príspevok:

Česko je země, kde úspěšní nemají zájem řešit problémy neúspěšných a už vůbec ne zájem se s nimi o úspěch dělit. Naopak požadují, aby neúspěšní mohli být ještě více vytěžení ve prospěch úspěšných. Velkým problémem však je, že valná většina úspěšných se za úspěšné považuje jen proto, že se porovnávají s neúspěšnými a měně úspěšnými, protože porovnání s těmi opravdu úspěšnými by jim přivodilo nervový šok a neklidný spánek.

Roker tu bude psát pořád ty své žvásty a předhazovat ti něco, co jsi nikdy neřekl. Pro něj, když máš co "žrát" a jsi v teple, tak se máš dobře! :-D Na něj není třeba reagovat, on už má jasno. Mimo to, otrok taky pořeboval něco "žrát" a někde spát, aby otrokáři nepošel. Tak si řikám, že ten novodobý Hitler už je tady :-)

Tak a co kdybychom se Chocholoušku, pme, L-Pole, atd. přesunuli už konečně od hodnocení současnosti, přeměřování, "kdo má většího pindíka" (metafora), od "žvástů", jak sám píšeš, a od snění ke konkrétním řešením. Já už jsem své nastínil i dokonce s konkrétními kroky, které by k tomu, podle mého názoru měly vést. K nim jste se vy nevyjádřili, ani jste nepředložili svoje, byť jsem se vás na to samé ptal už několikrát, ale marně. Takže to ber/te jako hozenou rukavici a očekávám kdo ji zvedne. Ptám se tedy znovu:

1: Jaký konkrétní režim si představujete, má již název? Fungoval někdy? Pokud ne, nějak ho nazvěte, nebo popište jeho principy.
2: Jak se k němu chcete dopracovat? (revolucí - kdo bude dosazen do vedoucích míst?, Volbami - kdo reprezentuje vaši představu o režimu)
3: Jakými metodami a jednotlivými kroky se chcete dopracovat, aby:
- Všichni lidé měli práci, ale přitom nebylo umělé rovnostářství, které jste sami odsoudili
- Nebylo chudých, kteří podle vás nemají na jídlo
- Byly pro všechny rovné příležitosti
- Úspěšní se o svůj úspěch chtěli dělit s neúspěšnými (jestli je budete nutit - jak?, nebo motivovat - opět jak?

Chcete snad nějaké smysluplné řešení pro všechny, lepší společnost, mezilidské vztahy, tak na to jistě máte i svůj recept a představu... Nebo tady jen celou dobu "plácáte do vody" a řešení nemáte...?

Vždyť je kravina, aby všichni byli bohatý, tak to není ani v nejvyspělejších zemích. ALe třeba Němci jsou podle mýho mnohem pracovitější a pilnější, nejsou to vychcánci a mají se líp - v tom bude asi ten problém. Tady budou všichni brečet, jak je to špatný místo toho, aby dělali to, co mají pořádně.

podle mýho mnohem pracovitější

No už jsem nechtěl na nic tady reagovat, ale to mi nedá.
Zajeď si tam trochu pracovat a z úžasem zjistíš, že jsi vedle jak jedle.
Fabrika/mistr a jeho počáteční upozornění - normu budeš plnit jako místní, rekordy se tady netrpí, jinak s bohem.
(poptej se lidí kteří tam pracují)

Poctivá práce? Vždyť ti parchanti si nedokáží stát ani za svou pověstnou německou kvalitou. Stroje za miliony, co nám dodali, jsou těžký nedodělky a k reklamacím se staví velmi vlažně, asi tak ve stylu - nějak přežít záruku und kaine aufwiedersehen. Hlavně, že to dělala hogofogo německá firma, ale jakmile to dodávají na východ, naprosto jasně nám dávají vědět, co si o nás myslí. Jsou to obyčejní hajzli, kteří už žijí jen z nálepky "Made in Germany", protože to jediný už dělají, zbytek se vyrábí u nás a dál na východ. Oni to jen přelepí.
Fuj, se mi zase zvednul tlak.

Takový systém zatím (už) neexistuje kvůli materialistické konzumní společnosti. Veškeré snahy o změnu byly zatím vždy smeteny díky těm, co změnu nechtějí a stávající systém jim maximálně vyhovuje. Když se zmíním o nepodmíněném příjmu, okamžitě se vynoří hromada odpůrců, aniž by chápala jeho podstatu. Je to o myšlení lidí a hodnotách, takže v českých podmínkách nemožné!

Taky bych ty lidi rád viděl...
Měl jsem jednu kolegyni, skuhrala, jak nemá prachy a kdesi cosi. Že nemá na školní potřeby pro dceru, z ostatních tahala prachy, půjčení kila do výplaty a podobně. Člověk by jí skoro politoval. Kdyby. Kdyby nehulila jak komín. Kdyby nebyla třikrát týdně v hospodě. Kdyby neměla asi osm exekucí typu nezaplacená pokuta za jízdu na černo, mobilní operátor a podobně. A tak dále a tak dále. Je blbý, že to odnese její dítě a pobere její stereotypy, ale to se asi nedá nic dělat.
Z těch, co brečí, jak nemají pomalu na žrádlo je takových lidí, jako výše popsaná kolegyně (naštěstí bývalá) naprostá většina!!

Pěkně se to rozjelo.
S citátem v úvodním postu (respektive s tím, že je pravdivý) souhlasím.

Problémem našeho postkomunistického kapitalismu je nepoctivost.

Kdyby podnikatelé/podniky přiznali každou korunu..
Kdyby se zaměstnanci neulívali, nekradli..
Kdyby zmizeli vyžírkové, pohodlně vy/zne-užívající jakékoliv dávky..
Kdyby se stát (konkrétní lidi, kteří rozhodují o zakázkách) choval jako zodpovědný hospodář..
Kdyby soudy ekonomické dareby bez milosti trestaly a vše jim zabavovaly..

..tak je po problémech. Tedy teoreticky, vždy se najdou remcalové :) A pokud by nám to následně Singer and his boys zase neosladili.

Bohužel, mé "kdyby" nejsou.
Co jsem mohl (postarat se o děcka), to jsem udělal, sami s manželkou to už nějak (snad) doklepeme. Mladým (nechci, aby to vyznělo nějak pejorativně) fanatickým obdivovatelům a zastáncům čistého kapitalismu to také časem docvakne, že somethings is wrong.

Nabízí se (po vzoru M.Zemana) zakončit post nějakým vtipem.

Rok 2014 bude rokem průměrným. Bude sice horší, než rok 2013, ale zato lepší než rok 2015.

Dobře už bylo. Jsem rád, že mi je, kolik mi je.

Problémem našeho postkomunistického kapitalismu je nepoctivost.

Mno, spíš, že je k tomu nutí okolnosti:

Kdyby podnikatelé/podniky přiznali každou korunu Naše všechny daně dohromady jsou vražedné. Kdyby hospoda přiznala všechno, zkrachuje do týdne a bude to konec hospod v Čechách. Zbylé živnostníky by to porazilo z minimálně 50%.

Kdyby se zaměstnanci neulívali, nekradli.. To už je věc zaměstnavatele. U mně když někdo krade, letí (z firmy). Zaměstnávám na stavbách různé pobudy, kdo krade, má padáka. To bych neměl ve firmě za chvíli nic.

Kdyby zmizeli vyžírkové, pohodlně vy/zne-užívající jakékoliv dávky.. IMHO je mi jedno, jestli někdo dávky prochlastá a pak je o hladu, nebo projí. Jeho problém. Proč je nutit aby si kupovali jen jídlo a ještě jen základní? Asi jsou dávky velkorysé, když stačí na chlast i jídlo pro rodinu.

Kdyby se stát (...) choval jako zodpovědný hospodář.. Souhlas, to ovšem asi nikdy nebude hrozit. Když to není jeho, každý na to s*re.

Kdyby soudy ekonomické dareby bez milosti trestaly a vše jim zabavovaly... Souhlas. Tady se trestají, kdo nevinně spadl do dluhů kvůli odběrateli, co nezaplatil. Zloději kradoucí po miliardách jsou někde v Karibiku a lebedí si. Za Komoušů si někdo ukradl nanejvýš pytel cementu nebo hrst hřebíků. Dnes se krade po miliardách. I ten papaláš KSČ, když si za státní peníze postavil chalupu, je proti dnešním loupežníkům jen ubohý břídil.

Dobře už bylo. Jsem rád, že mi je, kolik mi je.

Já též. Obrovský souhlas.

Mladým (nechci, aby to vyznělo nějak pejorativně) fanatickým obdivovatelům a zastáncům čistého kapitalismu to také časem docvakne, že somethings is wrong.

Mladí se tu staví proti snahám zavést znovu totalitu. To ale neznamená, že nejsme pro žádnou změnu stávajícího systému. Např. jsem pro:

Zjednodušení daňového systému (a vůbec byrokracie celkově) - aby bylo jasné, kdo má co platit a bylo možné si lépe a jednodušeji posvítit na neplatiče.
Lepší adresnost dávek - aby dostávali dávky ideálně opravdu ti potřební a minimalizovat možnosti, aby se mezi ně vmísily vyžírky.
Zjednodušit zákoník práce - aby měl zaměstnanec se zaměstnavatelem více možností uzavřít smlouvu - přinese to nová místa, i když třeba dočasná, ale trh je dynamický a zákony poměrně "tuhé" (např. v práci, kde dělávám brigády spustili třetí směnu, ale protože neví, jak dlouho pojedou a brigádníků je málo, najali si agenturu a ta jim posílá své pracovníky - dostávají samozřejmě míň, než kmenový pracovník, protože něco shrábne agentura).

No vždyť ano, lidé si stěžují, že jsou u nás zákony složité a obsáhlé se spoustou novel.A je se čemu divit? Když u nás vyleze nový zákon, čech/slovák nepřemýšlejí nad tím, jak se mu podřídit, ale jen na jediné, jak ho ojebat, narozdíl třeba i od tak proklínaných Američanů. Viz při naměření radarem a vyfocením výmluvy na "osobu blízkou", když to ošéfovali, nastoupila "osoba vzdálená" a vymýšlí se dál, jsou o tom dokonce fóra přímo pro účely ojebů zákona. Než by někdo přiznal, že porušil rákon, udělal chybu, tak ze sebe bude dělat idiota a vymýšlet do bezvědomí jak se vyhnout postihu.
Takže ve finále můžeš vymýšlet zákony jak chceš (samozřejmě že je to potřeba dělat dál i s tím "materiálem" co v této republice žije), ale pro takovýto hovězí národ je to skoro Sisyfofská práce...

Bohuzial idealny zakon neexistuje a vsetko sa da zneuzit.
Zoberme si ako priklad zakon o policii. Das policajtom vacsiu pravomoc? Ok, konecne si nemusia nechat srat na hlavu od vselijakych vycurancov, takych videii je plny YT. Ale zase sa budu mnozit pripady, kedy to policajti zneuziju a mozes sa stat obetou policajnej sikany. Takze co si zvolit? Dat im vacsie pravomoci, ci mensie? Ja som za vacsie, radsej risknem tu pripadnu sikanu ako byt svedkom toho, ze sa bud boja zasiahnut alebo nemozu lebo zakon.
Ak si zoberieme nasu minulu/sucasnu aferu a to zasah kuklacov v romskej osade a momentalne nasledne riesenie ludskych prav lebo vraj boli zbiti...za prve ak niekto zazil zasah kuklacov v krcme vie, ze sem tam dostanes len preto, ze si prave vysiel zo zachoda a okamzite si bol zlozeny uderom na zem, alebo si pod vplyvom alkoholu flusal papierove gulocky po nich (to je realna skusenost). Kto pozna ciganov vie ako to v osade bolo, cigani komplet vsetci revali, nikto nerobil, co im policajti kazali a kuklaci, kedze su maskovani sa neboj pouzit donucovacie prostriedky na hocikom. Nie my sme demokrati, my ideme vysetrovat 2 roky teraz, ci bol zasah ok. Poslal by som do <> vsetkych takychto pseudodemokratov.
Dalsi priklad mozu byt exekutori, na jednej strane sa zda, ze maju az prilis vysoke pravomoci, na druhej niekedy nezmozu ani prd. Takze co, zakon pritvrdit, ci naopak povolit?
Atd atd prikladov najdem kopec. Treba pochopit, ze problem nie je v zakonoch, problem je v ludoch.

Já také totalitu neobhajuji, píši, proč to u nás pořádně nefunguje. Po '89 se říkalo, že bude potřeba generaci, dvě, než se "nepoctivé" myšlení (ve smyslu mého příspěvku) lidí změní. Uběhlo 25 let a nezměnilo se vůbec nic. Leda k horšímu. Ano, dá se vymlouvat na to, že "příklady táhnou".

Hesla. Zjednodušení daňového systému je jen mantra. Lepší adresnost dávek svádí na podezření na rasismus. Zvolnění zákoníku práce jen zeslabí postavení zaměstnance. Tvůj příklad je možno jednoduše řešit dohodami mimo pracovní poměr.

--
Existují ale i specifická pozitiva (jsme na PC serveru, tak jeden příklad): Steam naučil spoustu hráčů hry nekrást, ale kupovat. Kdyby tak to šlo i celospolečensky..

Vida, takhle se na to musí: http://www.novinky.cz/domaci/324615-vlada-schvalila-vlastni-novelu-sluzebniho-zakona-i-s-vetsimi-odmenami-pro-uredniky.html
Dalších šest giga v prdeli. Šak ony to matky s dětmi a důchodci zalepí.
(vím, návrh..)

Rusnok ve středu uvedl, že nelze motivovat úředníky k profesionální státní službě bez toho, aby jim vláda slíbila finanční benefity.

Ale jde. Třeba přijetím pravidla běžného ve sféře podnikatelské: nepracuješ podle představ, jdeš.

Vybírat je z čeho

No nech na hlavě. Někteří dnešní mladí (jsem také mlád, ale myslím třeba lidi kolem dvaceti) by za osmnáct hrubého ani nevstali z postele, přitom neumí pomalu poskládat kloudnou větu. Nebo ti to přijde na pohovor (teď myslím obecně, ne jen omladinu) a hned to na tebe vypálí, že ve středu a čtvrtek musí mít ranní směnu, nemůže dělat soboty a podobně. A to neobsazujeme místo nějakého přicmrndávače za desítku, ale přepážku na poště s příjmem cca 22-24k měsíčně brutto; po zkušebce, pochopitelně.
Ono třeba hodně lidí je, ale sehnat někoho, kdo fakt maká, nevymýšlí si nějaké extrabuřty (směny třeba na úkor ostatních) a podobně, je docela oříšek.

Jižní Morava. A zvláště Hodonínsko, tam je to s prací opravdu bídný.
Ono na Ostravsku to není o moc růžovější, tam je 17k hrubýho považováno za opravdu dobrý plat.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru