Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Máte rádi pálivé jídlo?

Zdravím,
najdou se tady stejní šílenci, kteří si myslí, že jídlo, které nepálí je nudné? :-) Včera jsem byl v Brně na Chillibrani a měl jsem možnost ochunat psychárnu, která se tam jedla ve finále. Jde o The Source extrakt (7.1 mil SHU). Totalní peklo, po exutí 3 jogutů jsem se poblil. Nechápu jak to mohli ti závodníci vydržet 4x...:-)

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Občas koupím nějaký chilli brambůrky, wasabi nebo chilli fazole v Lídlu. Není to ale zdravé a kdo má…
Mojmír 20.10.2014 17:17
Mojmír
Není to ale zdravé a kdo má slabé žaludek nebo něco tak je to nebezpečný.. někde jsem četl, že něko…
Kurt 20.10.2014 19:00
Kurt
Jak na hony vzdálené, to dá snad rozum, že když to tolik palí dělá to jen škody v těle.
Mojmír 21.10.2014 14:15
Mojmír
Tak ty bys asi byl schopen napsat, že škodí i alkohol.
karel 21.10.2014 15:53
karel
jistě, že škodí se zamysli nový
Mojmír 21.10.2014 16:26
Mojmír
A byl byste ochoten mi odpovědět, z čeho čerpáte, že kapsaicin škodí? Dík nový
Roker 21.10.2014 16:28
Roker
kapsaicin? to slyším prvně, takže jsem o tom těžko něco tvrdil nový
Mojmír 21.10.2014 17:03
Mojmír
to dá snad rozum, že když to tolik palí dělá to jen škody v těle. Tohle jsem si vyložil tak, že pod… nový
Roker 21.10.2014 17:06
Roker
jedlo má byť jedlom,trhanie rekordov je o trhaní rekordov,nie o jedle ako takom,pokial si dám napr.…
audax 21.10.2014 12:57
audax
No, co se wasabi tyce - to co se tu zhusta prodava je evropskej kren a k tomu treba 5% susenyho wasa…
bahno 21.10.2014 16:24
bahno
wasabi som jedol priamo v Japonsku,ale ako som už spomenul,čakal som od toho trošku viac...ono ako u… nový
audax 23.10.2014 02:12
audax
Ty jsi dal celou Carolinu i se semínky?? Tohle jsem zkusil s Morugou, dal jsem jeden hryz a nedopadl… nový
MaSo 23.10.2014 09:06
MaSo
Pulku ty nejvetsi co sem mel, druhou pulkou jsem dostal nejakyho inda. Morugu sem dal celou. Nj, tyh… nový
bahno 31.10.2014 23:32
bahno
Chilli jsem nikdy samotný neochutnal, max. ve formě nějakýho prášku v jídle. :) Před lety jsem ochut… nový
Layoutman 03.11.2014 10:58
Layoutman
Paliva jedla su nezdrave moze si ich davat len blbec nový
Karell 03.11.2014 17:40
Karell
Jakou máš spotřebu? http://debaty.net/debates/21131-ceskioslovensko nový
karel 03.11.2014 17:46
karel
Tihle si to vychutnali. http://www.novinky.cz/koktejl/352644-orchestr-sporadal-nejostrejsi-chilli-pa… nový
Moas 06.11.2014 12:51
Moas
Dovolím si vytáhnout toto vlákno... Mám rád pálivé, pravda, jsem stále začátečník. Červené Tabasco… nový
Moas 01.03.2016 06:55
Moas
Bez tohoto na oběd nejdu...:-) http://sriracha2go.com/products/srirachaforyou nový
MaSo 01.03.2016 12:52
MaSo
česnek :( nový
Moas 01.03.2016 14:44
Moas
http://www.seminka-chilli.cz/chilli-omacky/ nebo http://www.seminka-chilli.cz/chilli-koreni/ nový
cejna 01.03.2016 18:28
cejna
Kolega dotáhl do práce cosi od My-Chilli, myslím že z paprik s chmelem nebo co, pálila dost strašně… nový
dark_st 30.03.2016 17:04
dark_st
Dneska ses zaregistroval a hned taháš nahoru starou debatu. Když chceš reklamu, tak si ji na férovku… nový
Prasak 30.03.2016 19:32
Prasak
Ať už je to reklama nebo ne, tak mezi chilli fanoušky je věc známá, že produkty my-chilli.eu jsou ne… poslední
MaSo 31.03.2016 10:28
MaSo

Není to ale zdravé a kdo má slabé žaludek nebo něco tak je to nebezpečný.. někde jsem četl, že někomu otekl krk a umřel

Já zase četl Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak!"
Pokud někomu otekl krk po konzumaci chilli, šlo nejspíše o alergickou reakci - stejně tak, jako když má někdo alergii třeba na ořechy.
Můžete uvést nějaký zdroj svého tvrzení "Není to ale zdravé"? Naopak, o pozitivních účincích kapsaicinu jsou lidé přesvědčeni více, než 9 tisíc let. V léčbě jej používají například medicíny Ajurvédská, Čínská či Japonská.
Modení medicína má zase důkazy o pozitivním vlivu kapsaicinu například na snižování rizika aterosklerózy, pomáhá při léčbě některých zánětů, diskutuje se o pozitivním vlivu při léčbě některým forem rakoviny.
Samozřejmě, některé pozitivní účinky mohou u jedinců s některými onemocněními zpsobit spíše zhoršení stavu. Typickým příkladem je snižování hladiny krevního cukru, kterému kapsaicin napomáhá - u osob s diabetem tak může dojík k hypoglykemickému šoku. I přesto je ale vaše tvrzení od pravdy na hony vzdálené.
Komu se chce číst, například materiál University od Maryland: http://umm.edu/health/medical/altmed/herb/cayenne vysvětluje, jak to s těmi zdravotními vlivy je.

jedlo má byť jedlom,trhanie rekordov je o trhaní rekordov,nie o jedle ako takom,pokial si dám napr. baraninu,chcem ju v jedle cítiť,pokial idem skúsiť rekordne štiplavú papriku,tak chcem cítiť rekordne štiplavú papriku,v tom prípade k nej nepotrebujem mať iné prímesy a la ryžu,knedle a spol,dobré a chutné jedlo je o tom,že všetky chute v ňom budú vyvážené,nie o tom,že nejaká korenina prebije chuť všetkého ostatného...osobne nemám problém zjesť 8-10 kusov Bhut Jolokia/Red Scorpio/Habanero papričiek naraz,ale určite by som si ich nenakrájal do napr.vepřo-knedlo-zela,aby to malo tú správnu chuť....pre mňa osobne bolo napr. velkým sklamaním wasabi,kým som o tom len čítal,aké je to extrémne štiplavé,tak som si o tom myslel svoje,ale keď som to prvý krát naozaj ochutnal,tak som skonštatoval,že v podstate nič moc,resp.štípe to v podstate rovnako ako europsky chren,žiaden extrém.....takže môj osobný záver je,že dobré jedlo je o vyvážení chutí jednotlivých komponentov,nie o ich zabití jednou prevažujúcou....

No, co se wasabi tyce - to co se tu zhusta prodava je evropskej kren a k tomu treba 5% susenyho wasabi. Dostat se mimo japonsko k cerstve nastrouhanymu cistymu wasabi je velmi obtizny ukol, nehlede na financni narocnost.
10ks Bhut Jolokia najednou? Snesu dost(letos jeden Carolina Reaper), ale tohle bych chtel nekdy videt.
Co ale vim, tak jedna Jolokia nepretluce chut masa, porad rozeznam hovezi od jehneciho uplne bez problemu. S cim souhlasim, do VKZ chilli nepatri, byt kousek bokem k dobre propecnymu masu, proc ne.

wasabi som jedol priamo v Japonsku,ale ako som už spomenul,čakal som od toho trošku viac...ono ako už bolo spomenuté,keď má človek chuť na niečo štiplavé,horké kyslé etc,tak si to dá,to je jasné,takisto extrémny typ papriky použitej s mierou oživí jedlo,alebo len kúsok mäsa,tak ist také typicky štiplavé jedlo a la chilli con carne musí štípať,inak by to nebolo ono,tam sa to predpokladá,že to bude štípať,ale poznám rôznych extrémistom,ktorí jednoduch nacpú štiplavú papriku všeade,bez ohladu na to,či tá štiplavosť všetko zabije ,alebo nie,hlavne nech to štípe a to je jedna z vecí,čo ja osobne nemusím,znesiem síce vela,ale najradšej z tých "štiplavcov" mám jalapeňos,štípu jemne,skôr chutia pikantne ako nepríjemne a ich chuť sa dá pomerne dobre v jedle regulovať časom varenia,aby neboli nepríjemné ani menej odolným/tolerantným povahám a aj luďom,ktorí majú nejaké problémy s trávením...treba pamätať aj napr. na to,že niekto,kto má napr.helicobactera,"chytený" pankreas ap. a nevie o tom,môže mať velmi vážne sekundárne problémy po zjedení aj kúsku habanery

Dovolím si vytáhnout toto vlákno...

Mám rád pálivé, pravda, jsem stále začátečník. Červené Tabasco je mi už slabé, aktuálně si dávám Amazon Very Hot, prý 30 procent Habanero papriček, jako je to silnější než to Tabasco ale čekal jsem to horší.

No a protože v restauraci, kam chodím na oběd, jsem měl po objednání Chilli pocit, že jím dětskou přesnídávku, tak jsem se rozhodl, že si pořídím nějakou "kapesní" omáčku, kterou to jídlo vždycky zachráním. Takže hledám něco

- v kapesním balení (5 oz. je moc velké)
- může být s vinným octem, ne však s česnekem a dalšími dochucovadly
- silnější než Tabasco ale zase ať to neleptá díru do talíře
- čistě založeno na papričkách, žádný extrakt
- nechci žádné lebky, plameny a podobné puboš chujoviny na obalu, ať se to nemusím stydět vytáhnout u jídla

Doporučíte?

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru